Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53101) gery2123 válasza mghltm (#53099) üzenetére


gery2123
őstag

Igen igen, néztem én is, hogy 4k-ból apróról megúszoma 4 Gb-et, de nem sokkal drágább az új se.

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#53102) andrasferenc válasza gery2123 (#53094) üzenetére


andrasferenc
tag

Nekem a Toshiba notebookom viselkedett így, ahogy írtad. (Csíkos, hálós lett a kijelzője.)Tönkre ment benne a videochip. A szerviz azt kérdezte, mikor volt kitisztítva, mert általában túlmelegedéstől szoktak tönkre menni.
Végül is processzort cseréltek, mivel a videochip a processzorba van integrálva. Bruttó 43 ezer Ft-ba került a javíttatása.

(#53103) gery2123 válasza andrasferenc (#53102) üzenetére


gery2123
őstag

Még szerencse, hogy nem ez történt. Koszosnak nem koszos, mert szoktam nézni és tisztítani ha van időm és eszembe jut, illetve azért itt a túlmelegedés nemigazán játszik, csak egy Latitude :)

-- PSN_ID: GerY2123

(#53104) andrasferenc válasza gery2123 (#53103) üzenetére


andrasferenc
tag

Nálam a meghibásodott Toshiba gépemnél az utóbbi időben elég sokat ment a processzor hűtőventilátora, valamint erősen melegedett.
A szerviz mondta még, hogy játékok használatakor erősebben igénybe van véve általában a számítógép, emiatt gyakoribb lehet a túlmelegedés. Nálam nem a játékok használata, hanem a tisztítás hiánya okozhatta a meghibásodást, a túlmelegedést.

(#53105) huszi.gyb válasza somasz (#53100) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Köszönöm, megpróbálom. Most újra húztam egy 8.1 Pro-val, egyelőre nem ismerte fel automatikusan, mindjárt ráhúzom a linkelt drivert. (Egyébként az Enterprise-nál próbáltam) :(

www.dongosofor.hu

(#53106) somasz válasza huszi.gyb (#53105) üzenetére


somasz
Topikgazda

Erre a típusra dobta ki a találatot a google, mennie kéne. :U

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53107) bajuszati


bajuszati
tag

Sziasztok,

dell 7440.en meghalt(letört) a 7.es nyomógomb - angol bill.

lehet venni külön, vagy csak teljes billentyűzetet?

Üdv

(#53108) Darvy008


Darvy008
csendes tag

Sziasztok.
Nemrég vettem egy Dell Inspiron 5555 laptopot.(Processzor AMD A6-6310,4 gb ram, M335 videókártya).
A helyzet az vele, hogy nem akar bekapcsolni. Hiába nyomom a bekapcsológombot semmi.( a gomb jó).
Nos garancia nincs rá mert gondoltam 2 évig úgysem lesz baja. S bővítettem SSD-vel és még 4 GB rammal.
De hát sajnos ez nem jött össze. Elvittem egy laptop szervízbe. 2 hét után azt mondták, hogy nem kapták meg, hogy mi pontosan a baja és úgy tudnák megoldani ha kicserélnék az alaplapot na most az nem olcsó így nem éri meg.
Vettek páran ilyen laptopot s 3 ból 2 -őn jelentkezett ez a probléma csak nekik garanciálisan javították.
Gondolom több ilyen laptopnál is lehet ez. Nem lehet tudni esetleg, hogy mi okozhatja a gondot és egy kisebb alkatrészt kicserélni mint az egész alaplapot ? Ha típushiba ennél a szériánál akkor gondolom lehet tudni valamit.
Előre is köszönöm a válaszokat.

Valamit kellet ide írni :)

(#53109) szabonagyur válasza Darvy008 (#53108) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az SSD meg memória még nem gari vesztés de az, hogy elvitted máshova az már igen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53110) Darvy008 válasza szabonagyur (#53109) üzenetére


Darvy008
csendes tag

Beszéltem előtte a szervízzel.
Mármint ahonnan vettem a lapotopot. S azt mondták ha csak 1 csavart is kicsavarok garanciavesztéssel jár ez így van a szabályzatukban.

Valamit kellet ide írni :)

(#53111) szabonagyur válasza Darvy008 (#53110) üzenetére


szabonagyur
félisten

A Dell-hez küldik ők is, nem maguk szerelik. Ezt így eléggé elbaltáztad szerintem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53112) Darvy008 válasza szabonagyur (#53111) üzenetére


Darvy008
csendes tag

Nem a Dellhez küldik. Az emagtól vettem és nekik egy másik céggel van szerződésük. A laptopon nem is volt Delles garancia csak emagos. Előtte direkt rákérdeztem. Mert úgy olvastam a Dellnél, hogy a bővítés nem jár garanciavesztéssel.

Valamit kellet ide írni :)

(#53113) szabonagyur válasza Darvy008 (#53112) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ja, hogy emag... akkor megérte gondolom onnan venni ha ennyire szigorú a gari.

Amúgy témánál maradva ha ez széria hiba lenne a Dell cseréli, de mivel nincs Dell garid emag azt csinál amit akar, ha megvonja megvonja.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53114) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni? Egyik barátom e5520-as gépe egyik pillanatról a másikra belassult. Megjelent egy 2. telep opció is az energia managementnél, ami eddig nem volt ott. Telep1:30% Telep2: Nincs.

Windows Update nem lehetett, mivel ki van kapcsolva. Hálózatról is lassú. Valakinek valami ötlete?
A gépen feladatkezelő szerint semmi nem fut a háttérben.

A tápot ha bedugják nem töltődik a gép, 30% körül marad. Akku nélkül csak tápról megy a gép, de úgy is lassú nagyon

Saint: Ki van kapcsolva a frissítés. Win7en van.

[ Szerkesztve ]

(#53115) Magnum_ válasza ∂яσнυη (#53114) üzenetére


Magnum_
nagyúr

win10? nem frissítés volt win10-re W7-ről?

nekem is jelzi a 2. telepet (nincs).

I humbly and respectfully decline™

(#53116) Darvy008 válasza szabonagyur (#53113) üzenetére


Darvy008
csendes tag

Nagyon megérte..
Már mindegy csak gondoltam hátha hallott már valaki valamit ezekről.
Talán elviszem még 1 szervizbe hátha ott megkapják a konkrét hibaokozót.

[ Szerkesztve ]

Valamit kellet ide írni :)

(#53117) soldi3r válasza Darvy008 (#53112) üzenetére


soldi3r
veterán

Tokmindegy hol veszed. A Dell garanciaja arra is vonatkozik.

E30 (oo=[][]=oo)

(#53118) szabonagyur válasza soldi3r (#53117) üzenetére


szabonagyur
félisten

Emag esetében azért nem teljesen így van, sajnos mások a garis feltételeik egy db papírt nem adnak hozzád ami a Dell-hez szólna.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53119) Darvy008 válasza soldi3r (#53117) üzenetére


Darvy008
csendes tag

Megkérdeztem az emagot, hogy ha elviszem Dell szervizbe akkor ott érvényes-e a garancia.
Itt a válasz :
"A termékre bolti garancia vonatkozik, így azt hozzánk küldheted vissza az alábbi űrlapot kitöltve!"

Valamit kellet ide írni :)

(#53120) soldi3r válasza szabonagyur (#53118) üzenetére


soldi3r
veterán

En azert megneznem mit mond a service tag. Esetleg egy telefon a Dellnek, nekik hiszek, a boltnak nem.

E30 (oo=[][]=oo)

(#53121) ∂яσнυη válasza Magnum_ (#53115) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Ezt írja ki bekapcsoláskor: Ac power adapter wattage and type cannot be determined.

Pedig gyári tápról van szó.

(#53122) SzaboZE válasza ∂яσнυη (#53121) üzenetére


SzaboZE
addikt

A töltőfejben a középső tüske megvan?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#53123) SzaboZE válasza ∂яσнυη (#53114) üzenetére


SzaboZE
addikt

Tölt az, csak kikapcsolt állapotban. Valamiért nem ismeri fel a tápot.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#53124) Kobak 27


Kobak 27
tag

Sziasztok!

A tegnapi nap nem az én napom volt. Reggel dolgoztam a 7559-esen, majd lecsuktam. Mikor akarom vissza indítani, minden elindul, de kép nincs. Újraindítottam vagy 5-6 alkalommal, majd rádugtam külső monitort, úgy működött, de csak a külsőn. Na mondom itt baj van. Az irodába érve tettem egy újabb próbát, és azt az érdekes felfedezést tettem, hogy kb 30°-os szögig nyitva működik, utána nem. Elvittem szervízbe, ahol azt mondták, hogy az összekötő kábel törhetett meg, kb 1 hét a beszerzése. Természetesen egész hétvégén nagyon kellett volna a gép... A gép 2 hónapos, napi 1-2x nyitottam csuktam csak, óvatosan. Másnál is előjött ilyen? Mennyire típus hiba?

(#53125) kisza25 válasza Kobak 27 (#53124) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem is kb ennyi idős nálam nincsen baj vele kopkopkop
Remélem egyedi eset

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#53126) Kobak 27 válasza kisza25 (#53125) üzenetére


Kobak 27
tag

Remélem, mert nagyon morcos voltam tegnap miatta. Főleg,hogy munkára kell, nem játékra...
Na mindegy, megoldom, csak bosszantó, egy majd 400e-s laptopnál.

(#53127) vottokar válasza Kobak 27 (#53124) üzenetére


vottokar
senior tag

Nem örülök ennek. Anno az is vitt a Dell felé, hogy mivel egy ideje kint van a piacon a 7559, nincs típushibára panaszkodás a neten róla.
Erre az enyémet több mint két hete vissza kellett vinni a boltba, ahol vették. Úgy néz ki, hogy valami bibije van az SSHD-jének. Mivel bolt intézi az ügyet (céges vásárlás) ezért azóta semmi hírem róla.... :(

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#53128) kisza25 válasza Kobak 27 (#53126) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ha nélkülözhetetlen a gép munkára, akkor nbd garisat kell venni, ez nem munka gép, hanem egy inspiron (multimadia, játékra)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#53129) andrasferenc válasza andrasferenc (#53091) üzenetére


andrasferenc
tag

Erre valaki?
Dell Suppor Assist

(#53130) Kobak 27 válasza kisza25 (#53128) üzenetére


Kobak 27
tag

Jogos, meg tudom oldani másképpen, de tény, hogy amit mondasz gép, az kb a duplája lenne az nbd-s garival meg hasonló tudással. Annyit meg sajnos nem termel meg a gép, így maradt a kompromisszum.
Én amúgy nem hagytam ott a gépet, kértem, hogy szóljanak, ha megjött az alkatrész, akkor beviszem.

(#53131) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok.Szerintetek dell latitude e 5550 notiban menne a HUAWEI MU736 [link] hspa kártya?

(#53132) SLD


SLD
tag

Sziasztok!

C Szervizről (hivatalos Dell márkaszerviz) mik a tapasztalataitok?

A gépemet két hete adtam be garanciális javításra, s ha nem telefonálok rájuk múlt héten, akkor ki sem derül, hogy rossz szállítmányt kaptak és ezért késik a javítás. Az ígért jövő hét, azt hiszem most telt le, mert 16 óráig van a nyitvatartásuk.

Ha ez olyan szerviz, ahol donornak használják a gépet, akkor köv. héten megpróbálom visszaszerezni. :(

Mondanom sem kell, hogy munkagép, így ez a két hét már túl van minden fájdalomküszöbön, de ha a tapasztalatok szerint ez még a "szupergyors" javítások közé tartozik, akkor gondolom nincs mit tenni...

(#53133) somasz válasza SLD (#53132) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ha nem NBD-s a gép, akkor benne van a pakliban, hogy ennyire elhúzódik.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53134) kisza25 válasza Kobak 27 (#53130) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ezt akartam is kérdezni, hogy addig használhatnád monitorral:)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#53135) SLD válasza somasz (#53133) üzenetére


SLD
tag

NBD-s a gép, de személyesen vittem be szervizbe.

A telefonos utat kellett volna választanom?

(#53136) kisza25 válasza SLD (#53135) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igen

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#53137) SLD válasza kisza25 (#53136) üzenetére


SLD
tag

Oké, akkor ha kihozom a szervizből, majd felhívom a Dell-t, akik majd beviszik következő nap a szervizbe, akkor gyorsabban kész lesz? :DD

(#53138) somasz válasza SLD (#53135) üzenetére


somasz
Topikgazda

Akkor jelezd finoman feléjük, hogy ez így nem járja. Mi a baja egyébként? Vannak olyan alkatrészek, amiket lassan küld a dell, de a két hét soknak tűnik.

Nbd-vel helyszínen kéne szerelniük.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53139) SLD válasza somasz (#53138) üzenetére


SLD
tag

Közeleg a garancia lejárta, így gondoltam az erősen kotyogós zsanérokat kicseréltetem, valamint a DVD-író is meghalt, bár ez kevésbé zavar, mert már legalább egy éve nem kellett DVD-t írnom vagy olvasnom. :)

Előkészítettem mindent egy egy hetes kiesésre, de ennyire (no meg ami még jön), nem számítottam.

(#53140) somasz válasza SLD (#53139) üzenetére


somasz
Topikgazda

Tipikusan olyan téma, amit meg lehet rendelni és akkor bevinni a gépet, amikor jeleztek, hogy megjött. Ez a mezei garis gépeknél is működik.
Vagy akkor kihívni helyszínre a szerelőt.

Legközelebb fordulj a Humansofthoz.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53141) SLD válasza somasz (#53140) üzenetére


SLD
tag

Jah, szép lett volna, ha felajánlják (bár persze akkor még úgy volt, hogy 2, max. 3 nap).

Drága tanulópénz, mindenesetre köszönöm a segítséget és a tippet :)

(#53142) SzaboZE válasza SLD (#53132) üzenetére


SzaboZE
addikt

Mi az hogy rossz szállítmányt kaptak? Uborka jött alkatrész helyett? ...

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#53143) WaterWave


WaterWave
veterán

Sziasztok.

Van egy Dell Latitude e5450es notim, és szeretnék bele wwan kártyát vásárolni hogy ne kelljen usb stickezni. Tudna valaki segíteni, hogy milyen márkájú és típusú kártya való hozzá? Akinek lenne eladó azt szívesen megvásárolnám. Köszöm előre a válaszokat

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#53144) SLD válasza SzaboZE (#53142) üzenetére


SLD
tag

Elvileg amit küldtek az mégsem volt kompatibilis a géppel.

Mondjuk gondoltam rá, hogy ez a válasz esetleg egy "Lehetséges válaszok a usernek, ha keresi a gépét, de az még nincs meg"-listáról van :) A service-tag alapján a Dell láthatólag elég jól tisztában van azzal, hogy mi van a gépben és mi kompatibilis vele, de persze még a legnagyobbak is hibázhatnak.

(#53145) SLD válasza WaterWave (#53143) üzenetére


SLD
tag

Google szerint ezt szerelték volna bele a Dellnél: [link]

A Dell support szerint pedig bármi jó, ami méretben megfelel a fentinek és tudja az európai sávokat: [link]

Gondolom ennél olcsóbbnak jobban örülnél, de ez legalább biztosan működne :)

Talán valakinek lesz tapasztalata más márkájú eszközzel is.

Szerk.: Meg bennem felmerülne az a kérdés is, hogy az antenna vajon be van-e húzva a képernyő köré, mert úgy rémlik az alapból nincs benne, ha nem 3G-vel rendelted, de fixme!

[ Szerkesztve ]

(#53146) premi


premi
csendes tag

Üdv mindenki!

Rossz topikba tettem fel a kérdésem.

Kérlek segítsetek. Most szeretnék vásárolni egy Dell 7559-es laptopot I5-ös procival.

Kiszeretném bővíteni SSD-vel, illetve 8giga rammal.
Oprendszerem van!

Az árúkeresőben több félét is találtam, viszont azt nem tudom, hogy honnan érdemes megrendelni.
Milyen SSD-t, illetve ramot ajánlotok?

Ezt találtam ahol az egyik legkedvezőbb az ára. [link]

Van valami különbség a boltok, illetve a gépek között?

Remélem most jó helyre írtam.

(#53147) weiss


weiss
addikt

Használ itt valaki e6410-et SSD-vel? Raktam bele egy Kingston HyperX Fury SSD-t, de elég vérszegény eredményeket ad. Azt tudom, hogy csak SATA2, de azért 30 MB/s elég kevés. SATA mód AHCI természetesen.

Más alaplapon kb. ennyit tud:

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#53148) WaterWave válasza SLD (#53145) üzenetére


WaterWave
veterán

Komoly ára van, ennyiért nem kell bele az tuti... Van olyan kártya szerinted ami nem 4g lte-s? Hanem sima 3g-s?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#53149) SzaboZE válasza SLD (#53144) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ez oké, de akkor a második napon kellett volna jönnie egy msik alkatrésznek... :) De legyünk lazák, 3. napon...

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.