Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46451) szabonagyur válasza rgeorge (#46450) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hogyne lenne rendben, mégis mi baja lenne, de majd mérek egyet rajta.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46452) Roxy válasza Roxy (#46429) üzenetére


Roxy
tag

Kiprobaltam a test drivert. Ezzel most ugy tunik okes mar. :D Koszi megegyszer.

(#46453) Acsifun


Acsifun
aktív tag

Sziasztok van egy Dell 7737-esem, i5 4200U-val és GT750M-el,6gb RAM-al.(friss a driver) GTA 5-öt próbálgatom rajta de valamiért brutális szaggatást tapasztalok és fps droppokat ez nem változik ha leveszem a grafot minimumra vagy high-on hagyom...mitöl lehetnek ezek a drop-ok? Tapasztalok ilyent LoL es egyéb dvga-t használó programok futtatása közben is viszi mint ahogy annak rendje és módja majd ahogy egyre egyre melegszik a gép szaggatások jelennek meg. Tudtok erre valamit mondani?
Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#46454) aizen92 válasza Acsifun (#46453) üzenetére


aizen92
addikt

I5 4200u édes kevés egy GTAhoz. Ezért szaggat lowon is.
Csoda, hogy elindult.

De amúgy annyit tegyél meg, hogy megnézed melyik grafikus kártyát futtatja a játék, lehet hogy az inteles integrált megy az nvidia helyett.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#46455) Sgor válasza SzaboZE (#46436) üzenetére


Sgor
tag

Szia!
Közben megoldottam!
F12-vel boot menü, onnan lehet a biosba bejutni.
F2-vel csak az usb bootot tudom előhozni, de így már jó!
Köszi mindenkinek, aki próbált segíteni!

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#46456) Acsifun válasza aizen92 (#46454) üzenetére


Acsifun
aktív tag

Ilyeneken már túl vagyok :( az nvidia-val fut...szoval a proci kevés :F hát akkor erről ennyit jön az új gép... :)
Köszi a választ! :R

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#46457) szabonagyur válasza Acsifun (#46456) üzenetére


szabonagyur
félisten

Inkább vegyél egy asztalit ha nincs most 300+ e ft-od gépre.... Ami ez alatt van azoknál 1 éven belül megint ott leszel mint a mostanival, hogy kevés.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46458) Acsifun válasza szabonagyur (#46457) üzenetére


Acsifun
aktív tag

Egyetemen hurcibálom sajna, egy g551JM-re gondoltam i7 etc...csak most elkell passzolni a Dell-t. :))

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#46459) szabonagyur válasza Acsifun (#46458) üzenetére


szabonagyur
félisten

A gép nem fogja bírni az i7-et az is fix, szóval max i5-re nézz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46460) soldi3r válasza szabonagyur (#46451) üzenetére


soldi3r
veterán

A teljesitmeny / eltolas osszefuggest nem tudom, de kicsit valoban soknak tunik az irt adat. Erdemes lenne rapillantani.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#46461) szabonagyur válasza soldi3r (#46460) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ránéztem, teszteltem is, hibátlan, ugyanannyit tud mint új korában, lassulni sem lassult semmit, szóval én nem foglalkozok ilyennel. Főleg, hogy nem kímélni vettem.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46462) soldi3r


soldi3r
veterán

Beszereztem egy E6440-et. A panel betekintesi szogei IPS kozeliek. Nem volt meg idom tipust nezni, de infot sem talaltam, hogy egyaltalan gyartottak ilyen kijelzovel. A Dell honlapjan csak 1366-ost es 1600-ast irnak, ez pedig 1920-as. En bontottam ki a csomagolast, szoval biztosan gyari, szoval a honlap nem jo?

(#46461) szabonagyur, En sem kimelem az enyem, de azert direkt nem teszem tonkre.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#46463) szabonagyur válasza soldi3r (#46462) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hali

Hogyne lett volna FHD-val, Dell oldala is mutatja: [link]

(#46462) soldi3r: mivel tenném tönkre? Azzal, hogy mondjuk csak az van a gépbe, és rengeteg adat íródik rajta? 2-3 évre lett véve, ha annyit kibír jól van, majd felrakom apróra jelképes összegért.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46464) somasz válasza soldi3r (#46462) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nálam is itt van, IPS közeli, de bontás nélkül nem jöttem rá a típusára.
Aida alapján egy samsung 18,4"-os panel jön elő gugliban.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#46465) soldi3r válasza szabonagyur (#46463) üzenetére


soldi3r
veterán

Kossz. Itt nem neztem, csak a specifikaciojaban.

(#46464) somasz, Akkor nem is szenvedek a keresesevel, csak atutazoban van nalam. Szep kepe van, majd melle teszem a 7440 AHVA panelet ha lesz ra idom.

E30 (oo=[][]=oo)

(#46466) somasz válasza soldi3r (#46465) üzenetére


somasz
Topikgazda

Azért az szebb emlékeim szerint, de nem vagyok benne biztos, hogy megéri rá lecserélni.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#46467) soldi3r válasza somasz (#46466) üzenetére


soldi3r
veterán

Egyik sem az enyem, nem potolna a Precit :) A 7440-et a cegnel hajtjak ezt meg egy ismerosomnek szereztem be.
Egyebkent kijelzotol fuggetlenul a 6440-et tartanam meg, lenyegesen masszivabb es a billzete is jobb. Szet nem szedtem, de gondolom a hutesre is tobb hely maradt.

E30 (oo=[][]=oo)

(#46468) Primary92 válasza soldi3r (#46462) üzenetére


Primary92
senior tag

Honnan sikerült beszerezni?

(#46469) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!
Dell vostro 3460-as laptopomon nem tudom bekapcsolni a billentyűzet világítás funkciót.
A mobility centerből is eltűnt a piktrogrammja.
A gépem egy hete volt ujra pasztáztatva, de elvileg minden vissza lett dugva a helyére, illetve emlékeim szerint a mobility centerből valamivel előtte tűnt el valami( csak akkor még nem tudtam mi...) ritkán használom, így nem igazán tudom mióta nem megy.
Valakinek valami ötlete erre? Esetleg driver kell hozzá? Egy input drivert próbáltam telepíteni, az nem oldotta meg.

(#46470) somasz válasza brickm (#46469) üzenetére


somasz
Topikgazda

dell quickset?

szerk: akkor valami összeakadt. revo uninstaller sem látja?

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#46471) brickm válasza somasz (#46470) üzenetére


brickm
őstag

Próbáltam feltenni, azt mondja már fel van telepítve(de a telepített programok közt nem találtam)
Hogy lehet ezt előcsalni?
Egyébként a többi FN funkcióm megy.
Szerk.: Meglett, csak nem dell előtaggal van fent, ahogy a többi dell support cucc.

Megkerestem manuálisan.
A mappában van egy backlit.exe ami azt írja, hogy nincs elérhető backlit billentyűzetem.

[ Szerkesztve ]

(#46472) brickm válasza brickm (#46471) üzenetére


brickm
őstag

Túlságosan aggasztott, szétszedtem gyorsan.
Nem jól volt gondolom lefogatva a kisebbik fólia nyák, mert lifegett, nem volt becsatolva.
Visszatettem, mostmár működik.
Kérdés, a takarítás utáni első bekapcsolásnál egy ismeretlen eszközöm lett amihez a driver mappából se talált drivert.
Lehet, hogy a billentyűzet egy részét nem ismerte fel, ezért írt hardver hibát? Vagy valami más lehet az?

A hardverkezelőben a billentyűzetnél ennek kell lenni,vagy valami dell-es cuccnak?

(#46473) Janika-1982 válasza SzaboZE (#46433) üzenetére


Janika-1982
tag

Szia,bocs hogy most válaszolok,de Ubuntu 14.04 LTS alatt állt meg a videó,Chrome böngészővel.Mindenesetre érdekes,hogy egy ilyen árkategóriájú gépnél? :( Dell Inspiron 3537-es gépem nem csinált ilyet sosem. :N

(#46474) soldi3r válasza Primary92 (#46468) üzenetére


soldi3r
veterán

Angliaban vettem.

E30 (oo=[][]=oo)

(#46475) stevegym


stevegym
csendes tag

Tisztelt Urak!

A minap tettem szert egy inspiron 7537-re es nagyon tetszik egyenlore csak 2 bakit nem ertek.
O egy refurbished modell de gyari szep darab mint egy tokeletes uj. Viszont a recovery utan valamiert lett vagy litvan nyelre dobja vissza a win 8.1-et. Ez normalis? Ugy ertem nem meg kene kerdezze lepesrol lepesre hogy milyen hatteret akarok milyen bill-vel stb...
a masik hogy ttud valaki ehhez konkret kezelesi utmutatot. Ertem ezalatt a funkciokrol stb...

Big THX!!! :R

(#46476) Kront válasza somasz (#46464) üzenetére


Kront
tag

a nálam járt FHD-s 6440-esben ilyen panel volt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#46477) szabonagyur válasza stevegym (#46475) üzenetére


szabonagyur
félisten

Itt van mindenféle manual, support: [link]

Lehet azért litván mivel arra a piacra szánták.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46478) somasz válasza Kront (#46476) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ez az AHVA panel a 7440-ből. Aida írta ki, vagy bontottad?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#46479) Kront válasza somasz (#46478) üzenetére


Kront
tag

is-is.
az Aida64 Extreme annyit ír ki, hogy B140HAN. a revíziószám pedig a matricán volt.

gyors görgetéskor az utánhúzást leszámítva (ami munkánál amúgy sem életszerű), ég és föld a különbség az FHD panel javára, ha a HD+-os mellé állítom. viszont egy MacBook Pro retinája mellé téve, a két panel között ugyan akkor különbség van, mint a HD+ és az FHD között.

szóval jó a képe, de azért 150 ezret (kb. ennyi lenne a csere jelenlegi áron összekotorva az e-bayről az alkatrészeket) nem igazán ér meg a panel csere a 6440-esben. (pl. az XPS-esknek is jobb képe van.)

(#46480) Melanor


Melanor
tag

Halihó!

Ismét adódott egy probléma az E6410-el. Szombaton kipróbáltam a win7 pro verzió telepítését az akku alatt található kulccsal. Működött is, szép és jó, telefonon beaktiváltam.
Ma reggel megérkezvén az irodába nem tudtam csatlakozni a wifire. Dokkolóra csatlakoztatva gond nélkül csatlakozott, majd akkuról megint nem. Akkor sem, ha a ráültem a routerre, notival az ölemben.
Már megint a lecserélésén agyalok.

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#46481) Nimda


Nimda
addikt

Lehet tudni, hogy melyik típusok kapnak win10 driver támogatást?Vagy ez a kérdés még túl korai :D

(#46482) szabonagyur válasza Nimda (#46481) üzenetére


szabonagyur
félisten

Latitude szériából tuti fog kapni az elmúlt 1-2 év, Inspirionból meg max ami most jön majd ki, esetleg még 1 év...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46483) oszi666


oszi666
őstag

Az miért lehet, hogy e6430-nál egyszercsak elszálltak a háromujjas gesztusok, pl előre hátra ugrás háromujjas simítással? Nem tudom értelmesebben leírni... valamiért a kétujajs görgetés meg működik.
Eddig teljesen jól működött, és egyszercsak ellszállt. Nem volt semmi update, vagy ilyesmi. Driver újrarakás volt már.
valaki? dell community forumon semmi

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#46484) Nimda válasza szabonagyur (#46482) üzenetére


Nimda
addikt

Ez mondjuk azért különös, mert ami win8.1 kompatibilis, az elvileg simán tudná futtatni a win10-et is.Nekem 2013-as Inspironom van, lehet mégsem kapok driver támogatást :(
A 8 éves asztali gépemen meg simán fog futni a win10, az alap windowsos driverekkel (kivéve vga), ez azért nevetséges.
Ilyenkor gondolom csak a windowsos driverekre támaszkodhatunk, vagy remélem kompatibilisek lesznek a win8.1 oem driverek.Biztos lesz majd valamilyen köztes megoldás, hiszen egy 2-3 éves hardver még nem mondható elavultnak.

[ Szerkesztve ]

(#46485) szabonagyur válasza Nimda (#46484) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez azért nem igy van teljesen....

Laptop esetében sok egyéni driver van ami asztali esetében nincsen.
Nekem is van egy 3537-es 2013-as és a Win8.1 driverek a Win10 korábbi kiadásaiban használható volt, most már kevésbé.
Itt több lehetőség lesz:
1. Win8.1 driverek felerőszakolása
2. Keresni majd "hasonló" gépeket amik kapnak Win10 támogatást, tehát összevadászni.
3. Win10 ismerni fog eléggé sok mindent
4. Gyártói honlapokról összevadászni a drivereket

Alapjában úgy gondolom a Win8-as gépekkel nem lesz probléma semmilyen téren :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46486) SzaboZE válasza Nimda (#46484) üzenetére


SzaboZE
addikt

Elég az ha nem megy a VGA, elég hülyén néz ki 800x600-ban a windwos ;) Szerintem a win alapban fogja tudni a legtöbbet, ezért nem is kell majd külön gyártói.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#46487) Nimda válasza szabonagyur (#46485) üzenetére


Nimda
addikt

Remélem is, hogy nem lesz probléma, hiszen így nehéz lenne "egységesíteni" az OS-t :)

(#46488) t72killer válasza SzaboZE (#46486) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

8.1 óta jóformán csak vga-drivert szoktam feltenni, ha gépet telepítek. SATA+chipset-driver felrakásától a szakik egyenesen óvnak, talán a wifi-driver frissítésének lehet értelme, ha az javít a sebességen+energiagazdálkodáson.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#46489) brickm válasza brickm (#46472) üzenetére


brickm
őstag

MEgoldottam, minden tökéletesen működik...

(#46490) premete válasza t72killer (#46488) üzenetére


premete
veterán

8.1 esetén, windows driverekkel nálam nincs wwan és az ujjlenyomat-olvasó sem megy, valamint az energiagazdálkodás fapados. Chipset driver nélkül az usb3 sem igazi, és a freefall sensor se megy: akkor van értelme feltenni? :F
Persze a buta windows kiírja, hogy az eszköz tökéletesen működik, és zöld.
Windows 10-nél még xarabb a helyzet, ott az op rendszer a működő drivereket fel sem engedi tenni, mert szerinte jó. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#46491) t72killer válasza premete (#46490) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Chipset drivernél a SATA komponens be tud zavarni az SSD-k trim-jébe ill a sebességbe is, ha jól értettem.

wwan, ujjlenyomat, usb3 problémákat megértem - bár gáz, hogy a 8.1-be lusta volt betenni a kiadáskor (2013 nyara) aktuális usb3 drivereket a M$.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#46492) soldi3r válasza t72killer (#46491) üzenetére


soldi3r
veterán

Az AHCI driver bekavarhat, de a tobbi erosen javasolt.

E30 (oo=[][]=oo)

(#46493) winotto


winotto
tag

Sziasztok egy gyors kérdésem volna,holnap megyek megnézni ezt a gépet.A Tulaj szerint nem lehet dedikált videókártyával bőviteni. ez igy van ? vagy rosszul tudja...[link]
Mi a véleményetek róla ? Játék miatt szeretnék komolyabb kártyát rakni a gépbe. :)

[ Szerkesztve ]

(#46494) somasz válasza winotto (#46493) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nem lehet bővíteni! :N Játékra nem alkalmas gép.
eGPU-val próbálkozhatsz, kompromisszumokkal karöltve.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#46495) winotto válasza somasz (#46494) üzenetére


winotto
tag

Hát ez elszomorít, :(( :F
Nagyon nem értek hozzá de a fiamnak szeretnék venni egy jó strapabiró gépet
Ez esetleg már jó lehetne ?[link]

(#46496) somasz válasza winotto (#46495) üzenetére


somasz
Topikgazda

Itt egy lista a noti vgákról.
Így könnyebb lesz eligazodni. Ez sem zavar sok vizet.
Mivel játszana?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#46497) premete válasza t72killer (#46491) üzenetére


premete
veterán

Nálam nem zavar be, kipróbáltam AHCI módban az msatát:

De maradtam a Dell gyári Raid on módnál:

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#46498) winotto válasza somasz (#46496) üzenetére


winotto
tag

Jelenleg leginkább csak a Heroes of the Storm al de később... ki tudja :Y

(#46499) somasz válasza winotto (#46498) üzenetére


somasz
Topikgazda

HD felbontáson buta grafikával valószínűleg elég. Ki tudja, milyen grafika-igényesebb játékra pörög rá.
Mobilitás mindenképpen feltétel?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#46500) winotto válasza somasz (#46499) üzenetére


winotto
tag

igen ,hordozható kell.
Egy üzleti szériás notebookot szerettem volna néki venni,ami bírja a strapát és játszani is tudna ha ideje engedi.Használtban kerestem kb 160 ezer körül.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.