Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46751) somasz válasza Acsifun (#46750) üzenetére


somasz
Topikgazda

Asszem akkor volt ilyen fekete kijelző problémám ismerős Ideapad gépével, amikor be volt kapcsolva a fastboot és legacyban volt telepítve, nem uefi-ben.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#46752) Acsifun válasza somasz (#46751) üzenetére


Acsifun
aktív tag

Átrakom uefibe és nem látja a pendrive-t, azt írja nincs boot device... mitől lehet?:s

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#46753) somasz válasza Acsifun (#46752) üzenetére


somasz
Topikgazda

Másik usb-ről sem?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#46754) Hando


Hando
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni hogy adott egy Dell Latitude E6520-s sima videokártya nélküli verzió [link] kicsit feltuningolnám, 1x 4 GB ram mellé kapott még egyet, és egy elfekvőben lévő 120-s ssd-t beleraktam.
Kérdés hogy most jelenleg i5 2540m processzor van benne, mi az a I7 processzor amit elbír a ez a gép, olvasgattam fórumokat ott irkálnak is ahogy i7 2920xm ig elbírja, de aki ezt írta, dedikált videokártyás verzió volt nagyobb hűtővel! A jelenlegi I5 35w a fogyasztása az I7 nagy részének 45w kompatibilitási problémák ez miatt adódhatnak?
Köszönöm a válaszokat!

(#46755) Acsifun válasza somasz (#46753) üzenetére


Acsifun
aktív tag

Bármelyikbe dugom nem látja, pedig jo a pendrive erről raktam fel csak legacyba, a particios tabla is jo volt neki wintobooticcal csinaltam mert a rufus meg a dvd tool nem tudta ugy megcsinalni hogy ne legyen particios gpt tabla gondja...

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#46756) somasz válasza Hando (#46754) üzenetére


somasz
Topikgazda

A 2630-2670QM-et még elbírja a kisebbik hűtő, fölötte már nem erőltetném. (max egy 2720QM).

Acsifun: hirtelen passzolom... :(

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#46757) premete válasza Acsifun (#46755) üzenetére


premete
veterán

Csináld meg a pendrive-ot gpt módban, vagy gpt+mbr-ben, az uefi-nek gpt-s, vagy gpt/mbr telepító kell.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#46758) Hando válasza somasz (#46756) üzenetére


Hando
tag

Valami ilyesmire gondoltam én is mert ezt a verziót lehetett rendelni i7 2720-s processzorral esetleg 2760 ami a frissített 2720n :DD

(#46759) somasz válasza Hando (#46758) üzenetére


somasz
Topikgazda

Én a kisebbeket raknám bele, ne fűtse szét a gépet a cucc.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#46760) Acsifun válasza premete (#46757) üzenetére


Acsifun
aktív tag

Megcsináltam rufussal ígysem látja...burning studioval csinaltam egy dvd-t (win10) azt látta uefi-be de reklamalt h nem tudom egyik particiora sem telepiteni a win-t a particios tábla miatt... :O :((( :W szoval uefibe csak lemezt olvas akkor csinaltam meg egyet usb/dvd toollal azzal meg elkezdi tekerni a lemezt de végül kiírja, hogy nincs miről bootolni ismét.. kezdek tanácstalanná válni :(

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#46761) premete válasza Acsifun (#46760) üzenetére


premete
veterán

Ha rufussal csináltad, nem látsz a boot választó képernyőn 2 csoportot, az egyikben usb device, a másikban (uefi devices csoportban) a pendrive neve sort? Elvileg 2-nek kellene lenni, az usb device az mbr, a uefi csoportban lévő, pl Sandisk dt100 a gpt-t indítja.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#46762) bozoli


bozoli
tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék.
Ma megnyekkent a d630-asom. Látott már valaki ilyen hibát?

(#46763) soldi3r válasza bozoli (#46762) üzenetére


soldi3r
veterán

nvidias?

E30 (oo=[][]=oo)

(#46764) bozoli válasza soldi3r (#46763) üzenetére


bozoli
tag

Azt hiszem igen.

(#46765) oncsi válasza bozoli (#46762) üzenetére


oncsi
őstag

Vajon azért nincsenek rajta a gumi takarók a csavarokon, mert már próbáltad javítani, cserélni a kijelzőt? Mert lehet kijelző hiba. (bontott kijelző van már 5e-ért is) vagy Qudro-s, és akkor 21e az alaplap csere, vagy 9-12e a Reball.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#46766) bozoli válasza oncsi (#46765) üzenetére


bozoli
tag

Gumi azért nincs, mert inverter csere volt 2 hónapja, és azóta nem raktam vissza.
Külső monitoron semmi sincs.

[ Szerkesztve ]

(#46767) hacki87


hacki87
senior tag

Sziasztok!

Apukám kapott egy Kanadában élő ismerősétől egy Dell inspiron 1545 laptopot (t4500 proci 2gb ram ) és olyan gondom akadt, hogy a wifi nem megy hiába szedem le a dell oldaláról mindig valami hibára hivatkozva nem települ esetleg tudna valaki egy működő drivert linkelni? windows7-hez. (Előtte a wifi működött. )

Előre is köszönöm a válaszokat.

Hacki87

[ Szerkesztve ]

(#46768) somasz válasza hacki87 (#46767) üzenetére


somasz
Topikgazda

meg kéne nézni, milyen wifi van a gépben!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#46769) hacki87 válasza somasz (#46768) üzenetére


hacki87
senior tag

Ez lehet az? (leszedtem a hátát.) : realtek rtl8188ce

(#46770) somasz válasza hacki87 (#46769) üzenetére


somasz
Topikgazda

Igen, ehhez keress drivert.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#46771) hacki87 válasza somasz (#46770) üzenetére


hacki87
senior tag

sikerült, köszönöm.

(#46772) SzaboZE válasza bozoli (#46762) üzenetére


SzaboZE
addikt

Videokártya.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#46773) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Mint fent is irtam gond van egy Dell Inspiron n5010 notebookkal végül is kicserélem a hdd de sajnos ezen a videón ahogy csilják teljesen szét kell szedni?Hogy hozzá férjünk a hdd,Ha igen akkor mire kell figyelni a cserénél?

(#46774) oszi666


oszi666
őstag

Abból lehet baj, ha sosem kapcsolom ki a gépet, hanem mindig csak alvóban van?
Illetve lehet-e módosítani, hogy hány és melyik opció jelenjen meg, ha a tálcán rányomok az akku ikonra?

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#46775) bozoli válasza SzaboZE (#46772) üzenetére


bozoli
tag

Szomorú.
Lehet javítani?

(#46776) premete válasza bozoli (#46775) üzenetére


premete
veterán

[link]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#46777) Acsifun válasza premete (#46761) üzenetére


Acsifun
aktív tag

Nem nagyon volt ilyen, legacyban sikerült csak felrakni a win 7-et visszatérek erre ez nem frissít magátol, egyel régebbi geforce drivert teszek fel a withcer utánit és így remélhetőleg jó lesz.
Eddig minden príma annyi a gondom csak, hogy bedugom az ethernet csatiba az UTP kábelt es nem látja a gép, dell oldalról leszedegettem a drivereket de nem látja még mindig valamint ott csak win8 kompatibilis driverek vannak, tudnátok ajánlani valami ingyenes driver kereső programot ami végig nézi a gépet és megmondja mi kell nekem addig próbálkozom szépen egyesével de lehet hogy segítene, eddig csak bugyuta licensz köteles appokat találtam.
Köszi a segítéeget! :R

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#46778) premete válasza Acsifun (#46777) üzenetére


premete
veterán

Tedd fel az intel driver update utiity-t, az leszedi a wlan, lan és vga legfrissebb drivereket, de talán a chipsetet is (ez utóbbit nem minden cuccnál).

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#46779) Acsifun válasza premete (#46778) üzenetére


Acsifun
aktív tag

Megint meghalt win7 el is a windows logo betöltése után, amint kap egy nvidia drivert meghal nem megy tovább.... :W :W :W

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#46780) marpataa


marpataa
csendes tag

Sziasztok!

Az új Inspiron 5558-ról lehet tudni valamit? Próbáltam róla keresni bármi tesztet, de sehol semmi.
Konkrétan ezt néztem: [link], de kicsit mintha túl olcsó lenne a többi 5000hez képest?

előre is köszi :)

-

(#46781) Nimda


Nimda
addikt

Frissíthetek a Driver Boosterrel drivereket, vagy nem ajánlott a Dell-es drivereket piszkálni?

[ Szerkesztve ]

(#46782) szabonagyur válasza Nimda (#46781) üzenetére


szabonagyur
félisten

A program egy kalap k.ki.... és mellé felrak egy rakat lomot is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46783) Nimda válasza szabonagyur (#46782) üzenetére


Nimda
addikt

A lomokat elintéztem, szóval akkor nem ajánlod a driverek frissítésére?Pedig talál jónéhány régi drivert (mondjuk nem csodálom, a laposomhoz a legújabb 2013-as, a support szerint)

[ Szerkesztve ]

(#46784) szabonagyur válasza Nimda (#46783) üzenetére


szabonagyur
félisten

Baj van a géppel, hogy minden áron frissíteni akarsz? ha nincs minek? A drivereket megtalálod az Intel holnapon (annak van automata felismerője is), meg a hang/vga gyártó oldalán és ennyi, semmi több nem kell.

Feleslegesek az ilyen driver felismerő játékok.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46785) Nimda válasza szabonagyur (#46784) üzenetére


Nimda
addikt

Hm...a kérdésem az volt, hogy érdemes e ez alól a program alól frissíteni a Dell-es drivereket, vagy sem.Semmi köze ennek ahhoz, hogy miért akarom, kíváncsi vagyok és kész.Amúgy meg több kérdést is felvet a dolog:

1. ez is csak egy driver kereső, mitől más, mint a többi "játékszer"?
2. csak a külső vga driverekre vonatkozik az, hogy fixálni kell, hogy rendesen működjenek?

Akinek van tapasztalata ezzel a progival kapcsolatban, várom a válaszát! :)

Köszi!

(#46786) szabonagyur válasza Nimda (#46785) üzenetére


szabonagyur
félisten

Első hozzászólásomban leírtam, hogy nem a jó a program, ezzel úgy gondolom zártam a témát, innentől felesleges újra feltenni a kérdést, hogy van e tapasztalata valakinek stb.

Ugyanolyan mint a többi driver kereső, mi lenne benne a más?
Milyen külső VGA driverről beszélsz amúgy?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46787) Nimda válasza szabonagyur (#46786) üzenetére


Nimda
addikt

Annyit írtál, hogy sok lomot rak fel, de ettől még nem szar valami.Ezt akár kifejthetnéd bővebben, ha valóban ismered a progit.Pl. nem jól inicializál, vagy nem a helyes illesztőprogramokat tölti le, párosítja, stb...

Amúgy meg erről beszélek.

Ha meg ugyanolyan mint a többi driver kereső, akkor mitől szar(abb)?

[ Szerkesztve ]

(#46788) szabonagyur válasza Nimda (#46787) üzenetére


szabonagyur
félisten

Attól szar, hogy az esetek nagy részében amit talál használhatatlan. De próbáld ki ha gondolod.

Amit beraktál képen ex Xeon CPU-s gép van, ezért nem értettem milyen külső VGA_ról beszélsz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46789) Nimda válasza szabonagyur (#46788) üzenetére


Nimda
addikt

Nincs Xeon CPU-s gépem, ez a rendszereszközökben is megtalálható, nem csak a program dobta ki:

Nem tudtam minden elavult drivert kilistázni, amit a driver kereső talált, csak példának linkeltem be.

(#46790) szabonagyur válasza Nimda (#46789) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ja értelek.

Szerintem nem fog találni semmi hasznosat a program, főleg noti révén, de ha akarok próbáld ki.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46791) Nimda válasza szabonagyur (#46790) üzenetére


Nimda
addikt

Igen, az feltünt, hogy az asztali konfigomon, ami vagy 8 éves, mindent naprakésznek talált.

(#46792) Razermazer válasza Nimda (#46791) üzenetére


Razermazer
őstag

Szóval annyit erről a programról mint használója, hogy nincs vele gond ha ésszel használja az ember, és tudja mit enged neki és mit nem.
Nálam például megesett az is hogy az általa talált o2 micro sd olvasó driver ami dell certificated driverrel alvásból nem volt képes indulni, az övével tökéletesen megy azóta is.
Intel chipset driver, intel integrált grafikus driver, quadro driver mindegyikből a legfrissebb pipa, korrektül telepítette nincs probléma (dell precision m4600).
A sok szemét pedig az általa ajánlott programok telepítésére vonatkozik gondolom, bár nem tudom mire gondolt a fórumtárs(vagy sok hasztalan driver). Nem kötelező telepíteni ezeket, a program maga nagyon jó driver lementővel rendelkezik és visszaállítóval. Szintén ott van benne a visszaállítási pont létrehozása ha valami gebasz lenne.
Én csak azután használtam, miután a dell command update mindent feltett, példának okáért a quadro driver éppenséggel a frissebb kellett nekem, az intel féle sem utolsósorban. Tudom ezeket le is szedheti az ember maga egyenként, de adtam a programnak egy esélyt.
100+1 ilyen program van sőt webes driver adatbázis is, abban viszont egyetértek, hogy ha valami működik a gyári driverrel, akkor azt hagyjuk is békén. Első körben csak a problémás drivert keressük meg és telepítsük egyenként! ne halomba az összeset egyszerre, mivel utána fogalmunk se lesz, hogy melyik a hunyó ami miatt nem megy a masina.

Utóirat: nekem helyből 33 elavult programot írt :) a komisz

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#46793) t72killer válasza Nimda (#46791) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha windows 8 van rajta, akkor ez még épp igaz is lehet (a win8 kiadása előtt befejeződött a gép alkatrészeinek támogatása és a windowsban van az utsó driver), ill ha anno az utsó drivereket felraktad a gépre - bármilyen rendszer is legyen rajta.

Én se használnék sose 3rd party alkalmazást drivertelepítésre, szó se lehet róla, hogy egy akármilyen progi a rendszer mélyén turkáljon, súlyos hibalehetőség - ha feltesz egy db instabil drivert, lehet nekiáll kékhalálozni a géped, rakhatod rajta újra az egész wint. Manuálisan letöltöm a hardvergyártó (intel, amd, nvidia, realtek) vagy a station-drivers oldaláról a legfrissebb WHQL verziót, kicsomagolom és eszközkezelővel betallózom a mappáját, hogy a win szedje ki magának a szükséges elemeket - a szemetet hagyja ki és kész.

#46792: szemét: a driverek részeként érkező ilyen-olyan "központok", szolgáltatások, stb, amit alkalmasint a driver telepítésénél kiX-elhet az ember, míg egy full automatára állított driverfrissítő pakol mindent, ha kell ha nem. (OFF)Extra bloatware (nem tom van-e ilyen a progiban, ál-vírusírtók és "rendszeroptimalizálók", toolbar-ok, stb) - na még csak ez kéne:U(/OFF)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#46794) Razermazer válasza t72killer (#46793) üzenetére


Razermazer
őstag

"#46792: szemét: a driverek részeként érkező ilyen-olyan "központok", szolgáltatások, stb, amit alkalmasint a driver telepítésénél kiX-elhet az ember, míg egy full automatára állított driverfrissítő pakol mindent, ha kell ha nem. (OFF)Extra bloatware (nem tom van-e ilyen a progiban, ál-vírusírtók és "rendszeroptimalizálók", toolbar-ok, stb) - na még csak ez kéne:U(/OFF)"

Van benne a cég más termékei, de meghagyták nekünk azt a kegyet, hogy egy kipipálással elálljunk ettől a lehetőségtől.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#46795) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok, van egy lassan 4 éves Core i7es (Sandy Bridge-s) Dell inspiron N5110em és pár hete lett tisztítva, mert nagyon melegedett, és úgy vettem észre hogy youtube videónál őrülten ment a venti aztán levegő meg nem jött ki semmi. Tisztításnál megkérdeztem hogy sok por volt e benne, aztmondták hogy nem mondhatni, láttak már ennél sokkal durvábbat is, mégis 90-105 körül volt a procija az enyémnek. Régen alapjáraton 53 fok körül mozgott, most is megvan ez neki, pár óra használat után ez olyan 58-60 alapjáraton. Viszont amit furcsállok, az az hogy videózsás hatására már rögtön 72-76-78 fokra visszamegy mikor elvileg újra lett pasztázva... Normális dolog ez abból fakadóan hogy 4 éves gép? vagy elszúrták a tisztítást? csak azért gondolok arra hogy el is szurhatták, mert például a dvd helyén van most hdd benne, hddnél meg ssd, de amikor visszakaptam a tartópöcök ami a dvdrom külsejére van pattintva ott egy pöcköt eltörtek rajta és lifeg kicsit, billeg... Valaki valami ötlet mi lehet? :)

(#46796) premete válasza Razermazer (#46794) üzenetére


premete
veterán

Már amit akarnak, hogy pipát kivegyél, de ki tudja, mi települ fel a háttérben; azt ne hidd, hogy ezek a "driveridentifierek" jótékonysági intézmények. :)
Maximálisan egyetértek azzal, aki messziről elkerüli ezeket. igazán nem kell IT diploma ahhoz, hogy valaki megnézze, milyen hardverelemek vannak a gépben, letöltse ezeket a gyártó oldaláról és telepítse.
@melegedés N5110: Érdemes lenne megnézni, mik futnak a háttérben, és ha régi az op. rendszer, újratelepítés sem árt. A pasztázásra jó teszt, ha megnézed, milyen gyorsan hűl vissza; az is kérdéses, hogy az adott gépben lévő processzor milyen: ha erősebb, akkor jobban is melegedik.
Nekem például az egyik e7240-esemben i7 4600u cpu van, a másikban i5 4310u: az előbbi sokkal magasabb hőmérsékleteket produkál, közben semmivel sem gyorsabb; az utóbbi ugye egy generációval modernebb.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#46797) Nimda válasza t72killer (#46793) üzenetére


Nimda
addikt

Windows 7 van az asztalimon, a laposon 8.1.De már megszabadultam ettől a progitól, én sem szeretném, hogy bekavarjon.

Amúgy a win10 kapcsán jutott az eszembe, hogy majdan talán segíthet a driverek felkeresésében.

Köszi a válaszokat!

(#46798) szabonagyur válasza Nimda (#46797) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha 2013 óta nem jött ki driver a gépedhez akkor miből gondolod, hogy majd pont ez a program fog találni neked Win10?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46799) Nimda válasza szabonagyur (#46798) üzenetére


Nimda
addikt

Mert most is talált egy csomó újabbat, amiket konkrétan a gépemhez már nem találtam a Dell supporton.Láttad a linkelt képet :U

Ez a kolléga remekül összefoglalta, hogy az új gépekhez kiadott diverek, akár jók lehetnek a régebbiekhez is, mert tartalmazhatja azokat a modelleket, amikhez már nem "jár" frissítés.Feltételeztem, a program ezen az elven működik.

[ Szerkesztve ]

(#46800) hcl válasza Nimda (#46787) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ami sok lomot rak fe, az általában kevéssé jóindulatú cuccokkal (is) teleszórja a géped... Ne viccelj már, egy Java meg Flash frissítéskor is oda kell figyelni, hogy ne töltsön le semmi mást... Majd pont egy ilyen kamu drivertelepítő cucc nem fog telerakni mindent spyyware-el :)

Mutogatni való hater díszpinty

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.