Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) golyós


golyós
őstag

Felkefült a fólia, elég baba lett szerintem.
Bőr kormányvédőt is felraktam,( Homasita , 35-37cm , 4500ft.)
Motorháztető alá bement a 2cm-es D profil, hogy ne verjen be sztrádán a koszos víz, riasztó beszereltetve. Alakulunk.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#102) kelly416 válasza golyós (#101) üzenetére


kelly416
veterán

A kormányvédőre nem mondok semmit (utálom, de lehet, közrejátszik benne az is, hogy a 95-ös Clióban muszáj használnom, mert ragad a kormány ködös időben), de a fóliázás király lett nagyon. A "D" profilról írnál kicsit bővebben? Hová pontosan?

Egyébként meg gratula, tényleg szép az autó!

(#103) golyós válasza kelly416 (#102) üzenetére


golyós
őstag

A kormányvédő muszáj volt, feleségem gyűrűje szétkarcolta az elözőt is, és nagyon vékonynak tünt a kormány, ez volt az első amit rögtön kiszúrtunk.
A D profilt majd lefényképezem, de a két lámpa és a hűtőmaszk tetején konkrétan ott a helye. Facebook Lodgy csoportból van az ötlet, állítólag sztrádán esős időben venni észre, hogy a nagy rés miatt bever a koszos víz amit az elöttünk haladok okoznak. Kerek 2 méter megy rá, de még veszek mert oldalra a kerék fölé is kell, belátni a motorba.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#104) kelly416 válasza golyós (#103) üzenetére


kelly416
veterán

Ja? Ilyen esetben megértem. Sosem volt még új autóm, nem tudom, rajtam mi fog elhatalmasodni majd amikor haza kerül, de küszöbvédők, egyebek már sorban állnak itthon. :D
Sejtettem, csak jól esett a megerősítés. Nem fészbúkozok, úgyhogy jöhetnek még hasonló okosságok ide később is. :R

(#105) golyós válasza kelly416 (#104) üzenetére


golyós
őstag

Azt én is szeretnék még,elől van gyárilag, de hátul nincs.
Szerzek kábelt és megcsinálom az ablakemelő világítást, mert tudja. benne van az izzó, csak egy hidat kell belerakni és már világít is :K
Majd felrakom a leírást és képeket.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#106) Luck Dragon válasza golyós (#101) üzenetére

Nagy szép! Gratulálok. Az egyik kedvenc színem ez a grafit szürke, "morcossá" teszi az autó megjelenését. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#107) kelly416 válasza golyós (#105) üzenetére


kelly416
veterán

Na ezt sem tudtam, hogy felemásan érkezik az autó. Gondoltam vagy van, vagy nincs, de meg tudnak lepni. :))

Az az ablakemelő világításos dolog is érdekel. :R
Furák ezek a dolgok. Állítólag a G Asztrák pl. tudták azt, hogy központi zárásával felhúzzák az ablakot, de ha nem fizetted ki, egy forrasztást nem csináltak meg. Még a vezeték is benne volt. Nekem meg 2-es fókám volt, abból meg a lábtérvilágítást úgy spórolták ki, hogy csak izzót nem tettek bele.

(#108) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziasztok.
Ki, hogy bánta meg, esetleg csalódott pozitívan az autóban?
Mennyire fognak rohadni vajon ezek az autók 18-20éves korukban?

Autó vásárlás előtt állunk, de nem tudunk dönteni, hogy opel, Volksvagen több kilóméterrel vagy hasonló áron dacia kevesebb kilóméterrel.

Köszönöm ha kifejtitek a véleményeteket.

(#109) kelly416 válasza Kolty (#108) üzenetére


kelly416
veterán

Szia!

Látom, senki nem akarja Neked leírni, hogy elővesszük a varázsgömböt és kiolvassuk belőle a jövőt... nem tudjuk, mennyire rohadnak majd 18-20 éves korukra, de gyanítom, pont annyira lesznek jó állapotban, amennyire gondos gazdájuk lesz. Ha nem alváz és üregvédelmeztetnek pár évente legalább, akkor jó eséllyel rohadnak majd mint állat.

Egyébként meg nézz körül az utakon, rengeteg szaladgál belőlük futárautónak, munkásautónak, mindenféle autónak és mennek. Nézz pár yt videót, Pistáék például csináltak használt Dokkerről is bemutatót, meg műhelyprn-ben is szerepelt használt Duster, várhatóan kis igényekkel rendelkezők igáslova lesz, a "mennyi ideig?" meg leginkább a használókon múlik.

Az biztos, hogy kényelmesebb, jobban felszerelt egy régebbi német, mint a mostani francia-román szuperolcsó autó, és hozzá teszem, ezek annyira szuperolcsóak, hogy használtan nem is vennék ilyet. Vagy újat, vagy semmit, mert aki kevés km-rel gyorsan túl akar adni egyen, annak általában nem az az oka rá, hogy megunta, vagy csak egy tesztre vette.

(#110) Luck Dragon

18-20 évesen meglepődnék ha nem lennének már a természet martalékává, miért is gondolom ezt?
Elsősorban az előző generáció már amelyik nincs megkímélve hálla a gondos gazdájának köszönhetően ott a négy ajtó és sáríveknél rohadnak.
Más részt nem hiába adnak a mostani autó paletára 6 évet a fényezésre.
Nagyon kényes a fényezés. Mindig is az volt a Dacia háza táján.

Ellenben szög egyszerű autók, könnyedén fenntartható . A többivel egyetértek a fentebb hozzászólásával.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#111) Šolaire válasza Kolty (#108) üzenetére


Šolaire
veterán

Nekem nincs garázs kint áll a ház előtt. Panel. Garázst nem fogok bérelni hogy oda gyalogoljak meg a bérlés se kevés pénz. Hajnal négy után indulok nekem fontos hogy kilépek a házból és ott az autó. Hat év után letelik a lízing tíz éves korában meg kihozok megint egy újat. Kollégám garázsban tartja az autóját 8 éves és rozsdás a bal első kerékív. Nagyon vigyázok az autómra de használati tárgyak és igen 18-20 éves korukban nagy eséjjel rohadni fognak. :K

“Praise The Sun” \[T]/

(#112) Norbika88


Norbika88
senior tag

Üdv!
TPMS szenzort csak a nyári kerekekbe kértünk, így most a télivel világít a visszajelző lámpája plusz az EKG szerű visszajelző lámpa is sárgán a műszerfalon.
99 -oldalon találtam alapérték beállítást, de magát a rendszer kikapcsolását nem találom.

(#113) baro32 válasza Norbika88 (#112) üzenetére


baro32
aktív tag

Szia

Az EKG szerű visszajelzés nekem pl. akkor jelent meg mikor othon cseréltem a motor olajat és ilyenkor nem nullázódik a kumputer amit akkor még azt mondtak csak szakszervízben lehet nullázni de előfordult már olyan eset is hogy aki szervízbe viszi ott sem nulláznak mondván jó lessz ez majd lehúzásra mikor az ügyfél visszamegy hogy baj van.
Nekem még a 2017-es Sandero-m van 1.0 abban még az olcsóbb és egyszerűbb ABS-alapú van és mivel neked szelepenkénti jeladód van akkor csak újabb kiadású a kocsid.
Két dolgot tehetsz ez ügyben van egy hivatalos és egy nem hivatalos oldala.
A hivatalos az hogy szenzort szereltetsz a téli kerekekbe is mivel ennek megléte VIZSGA követelmény de ha nem ez időszakra esik a műszaki akkor evvel együtt élsz vagy a másik lehetőség hogy kikapcsoltatod ezt a funkciót egy erre megfelelő embernél.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#114) Norbika88 válasza baro32 (#113) üzenetére


Norbika88
senior tag

Most a jobb oldali bajuszkapcsolóval, beléptem a TPMS setup-ba. Lereseteltem az értéket, most nem égnek a visszajelző lámpák..

(#115) baro32 válasza Norbika88 (#114) üzenetére


baro32
aktív tag

Igen ez nálam is működik mert már egyszer kellett resetelni mert az egyik kerék a 4-ből laposabb volt minta a többi :) mert nekem az ABS jeladós van ami kiszűrte a forgásból hogy a 4kerék forgása eltér egymástól de szerintem nálad meg mindíg elő fog jönni ez a probléma mikor a rádiójelet nem fogja érzékelni :( akor jelezni fog csak most ez kérdés hogy milyen időközönként lép majd fel amire én azt mondom hogy elég sűrűn kell majd resetelned.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#116) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Kedden sikerült átvennünk az autót. Minden szuper, fantasztikus vezetni, főleg a régi szekér után. Kicsit azért szokatlan volt, mert elsőre olyan mintha hajót vezetne az ember :DDD , mármint méreteit tekintve, amúgy nagyon pöpec minden, finoman megy, igaz meghajtani még nem hajtottam, de érezni, hogy van erő benne. Számomra újdonság volt a tempomat és a start-stop is.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#117) Šolaire válasza Flowtation (#116) üzenetére


Šolaire
veterán

Grat hozzá. Felfüggesztés is puha. Kicsit nagypapás de iszonyat kényelmes. Én is szeretem nagyon. Ne is hajtsd nagyon 3000 fölé hagyjad bejáratódni.

“Praise The Sun” \[T]/

(#118) Luck Dragon válasza Flowtation (#116) üzenetére

Én is gratulálok. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#119) kelly416 válasza Flowtation (#116) üzenetére


kelly416
veterán

Gratula! Nekünk is közeledik a nap, de még várat magára...

(#120) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Nezegettuk a felesegemmel ezeket az ujabb Daciakat. Sandero 5 ajtosat. Mi a velemeny tapasztalat roluk?

(#121) AMD Power


AMD Power
titán

A FB a Logan Sandero csoportban nagyon sok jot irtak errol a kicsi 1000cm benzinesrol. :K

(#122) Šolaire válasza AMD Power (#121) üzenetére


Šolaire
veterán

Sce. Nekem is az van.

“Praise The Sun” \[T]/

(#123) AMD Power válasza Šolaire (#122) üzenetére


AMD Power
titán

Mikor vetted? Milyen felszereltsegu? Km szamlalo? Fogyasztas? :)

(#124) Šolaire válasza AMD Power (#123) üzenetére


Šolaire
veterán

Tavaly júniusba vettem. Keveset járok vele melóhely 2 km, szüleim 20, anyósék 10. Most lesz benne 3000 km. A fogyasztás 6L körül alakul. Arctic felszereltségű, nézegettem én is a sanderot de nekem a szedán jön be így logan lett belőle. Nagyon szeretem, sce viszonylag új motor sok tapasztalat nincs vele. Ha van rá pénz lehet érdemesebb a 900-ast turbóst venni az egy kiforrott kipróbált motor nagyon dicsérik. Az sce picit lomhább ha nem taposod szét akkor azzal sincs gond, én túlnyomó részt városba használom azért választottam az sce motorral. Összességébe nem bántam meg kényelmes szerethető autó.

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#125) Šolaire válasza AMD Power (#123) üzenetére


Šolaire
veterán

Új modellek nagyon ott vannak. [link]

“Praise The Sun” \[T]/

(#126) AMD Power válasza Šolaire (#124) üzenetére


AMD Power
titán

En ha veszek turbosat biztos nem veszek. Nem csak ebbol hanem semmibol sem.

Tenyleg nem mesz vele sokat.... en se szoktam mondjuk tobbet menni evi 8-9000km-nel. Pont ezert is gondolkozunk uj autoban.

(#127) Šolaire válasza AMD Power (#126) üzenetére


Šolaire
veterán

Én is így voltam vele egyébként mint te. Sima szívó benzin. Szülők idősek jó hazaugrani nem kell buszozni. Páromat viszem dolgozni az is helyben van. Bevásárlás és kb ennyi. Jó kis városi autó.

“Praise The Sun” \[T]/

(#128) konyi79 válasza Šolaire (#124) üzenetére


konyi79
addikt

Lehet kicsit jobban megy a TCe90, de szörnyű a karaktere.
Kár, hogy a kisebb Dacia modellek nem kapták meg a TCe100-at, csak a Duster.

(#129) Šolaire válasza konyi79 (#128) üzenetére


Šolaire
veterán

Pedig agyon dicsérik. Sce divat szidni de én meg vagyok vele elégedve.

“Praise The Sun” \[T]/

(#130) konyi79 válasza Šolaire (#129) üzenetére


konyi79
addikt

Én nem tudom, de amíg nálam volt 2 hetet egy ClioIV-ben ott nagyon leszerepelt. A TCE100 a Dustert jobban mozgatja érzésre. Mondjuk az meg annyit eszik a Dusterben, mint a TCe150.
Borzalmasan bólogat a TCe90 nagy lendkerék miatt, de a nem létező nyomtékával meg alig bír a ráakasztott hosszú váltóval. A legkisebb emelkedőn az 5. már egy felesleges extra. Nem mert sznob vagyok, és ott is nyomatékból akarok gyorsulni, de ez a sebességet nem volt képes tartani egy 4%-os emelkedőn 2 személlyel. Forgatva a torkát meg szereti, de azért nagyon úgy se megy.
Az ezres se, meg kicsit még gyengébb, de legalább az tényleg marha keveset képes enni.

Idén jön a részecskeszűrő a szívócső befecskendezésses benzinesekbe is, talán kidobják végre a 900-ast.

[ Szerkesztve ]

(#131) Šolaire válasza konyi79 (#130) üzenetére


Šolaire
veterán

Városba szerintem tökéletes az ezres, hosszú távokra már valószínű én se ezt választottam volna. Előzéseket meg kell fontolni vele. Emelkedőn akkor éreztem hogy kevés mikor ment a klíma.

“Praise The Sun” \[T]/

(#132) AMD Power válasza Šolaire (#127) üzenetére


AMD Power
titán

Allitolag ev vegen jon valami uj Dacia. Sandero/Logan vonalon. :F

(#133) kelly416 válasza AMD Power (#132) üzenetére


kelly416
veterán

"2020 Dacia" youtubeon. Sok videó van fent.

Egyébként a mi februárra ígért autónk, ami decemberben előre láthatóan hamarabb jön, az most márciusra várható. És állítólag az ülésfűtés az egyik ok, merthogy a beszállítóval valami baj van, és a legtöbb új autó megrendelés ellenére is nélküle érkezik, mert hiánycikk.

(#134) AMD Power válasza kelly416 (#133) üzenetére


AMD Power
titán

Nem baj az. 2021 erjen ide. Ugyis akkor lesz aktualis az uj auto vasarlas. :K

(#135) kelly416 válasza AMD Power (#134) üzenetére


kelly416
veterán

És akkorra talán lesz ülésfűtés is. :D

Bár mi több, mint fél millával olcsóbbért rendeltük meg az autót, mint amennyi a mostani listaára. Ha még fél évet várunk, ki tudja merre megy majd az ára.

(#136) AMD Power válasza kelly416 (#135) üzenetére


AMD Power
titán

Engem mondjuk az ulesfutes pont nem erdekel! :) De az ujabb kaszni es belso miatt lehet,hogy megerni varni.

(#137) kelly416 válasza AMD Power (#136) üzenetére


kelly416
veterán

Engem sem, de feleségem fázós.
Egyébként meg úgy láttam, sokat nem változik, de biztosat nem tudok. A rancfelvarrások egyébként is nyáron szoktak jönni.

(#138) Šolaire válasza AMD Power (#136) üzenetére


Šolaire
veterán

Amit fentebb linkeltem az már egy újabb verzió. Mivel alacsonyan akarják tartani az árakat így hybrid helyett benzin gáz üzemre mennek rá. [link]

“Praise The Sun” \[T]/

(#139) AMD Power válasza Šolaire (#138) üzenetére


AMD Power
titán

Az enyem is... 😁 De engem pl az ilyen extral abszolut nem erdekelnek. Ahogy a bor sem vagy ilyesmi. Tesom autoja full bor. A hideg kiraz tole. Nyarron tuzforro , telen jeghideg.

kelly416 Kaszniban is lesz majd ujdonsag. Nem csak az lpg-ben.

(#140) Šolaire válasza AMD Power (#139) üzenetére


Šolaire
veterán

Volt bőr ülőgarnitúra. Alig vártam hogy lecseréljük. :DD alapárat kiváncsi vagyok menyivel fogják emelni.

“Praise The Sun” \[T]/

(#141) AMD Power válasza Šolaire (#140) üzenetére


AMD Power
titán

Ez latod egy jo kerdes.....

Nyugaton veszik a legtöbb Daciát [link]

(#142) Šolaire válasza AMD Power (#141) üzenetére


Šolaire
veterán

Ha később vettem volna pár hónappal akkor 200-al már drágább lett volna.

“Praise The Sun” \[T]/

(#143) AMD Power válasza Šolaire (#142) üzenetére


AMD Power
titán

Szepen kuszik fel ennek is az ara... :U

(#144) Šolaire válasza AMD Power (#143) üzenetére


Šolaire
veterán

Sokan több hónapot várnak rá. Gondolom a nagy kereslet miatt. Nekem szerencsém volt. Pont volt készleten egy olyan amilyet akartam.

“Praise The Sun” \[T]/

(#145) AMD Power válasza Šolaire (#144) üzenetére


AMD Power
titán

FB én is olvasom.... 4-5 hónap meg ilyenek. :Y

(#146) Šolaire válasza AMD Power (#145) üzenetére


Šolaire
veterán

Én két hetet vártam. Szerencsém volt.

“Praise The Sun” \[T]/

(#147) AMD Power válasza Šolaire (#146) üzenetére


AMD Power
titán

Az szinte semmi. Neked mennyibe kerult a forgalomba helyezes?

(#148) kelly416 válasza Šolaire (#146) üzenetére


kelly416
veterán

Nem semmi. Mi asszem október végén rendeltük meg, még se hír róla, se semmi. Azaz persze, gyártósoron van, de fogalmam nincs, mikorra érkezik. Egy hete márciust ígértek, de annak sem tudom, hogy eleje, közepe, vége?!?

(#149) AMD Power válasza kelly416 (#148) üzenetére


AMD Power
titán

Milyet rendeltetek?

(#150) Šolaire válasza AMD Power (#147) üzenetére


Šolaire
veterán

135 volt ha jól emlékszem.

“Praise The Sun” \[T]/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.