Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 10:46:17

LOGOUT.hu

FIGYELEM
A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
Mielőtt kérdeznél, OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT
_________________________________________________________

SYSTEM STATUS: [link]
-----
CURVE/MASTERCARD AKTUÁLIS ÁRFOLYAM: [link]
-----
SUPPORT: [email]
-----
VÁLTOZÁSOK 2024. MÁRCIUS 21-TŐL:
- ettől a naptól minden limit számítása naptári hónap szerint történik
- NINCS hétvégi díj, ha HUF-ra állított kártyával EUR, USD vagy GBP devizában történik vásárlás [link]
-----
LEGGYAKRABBAN FELMERÜLŐ KÉRDÉSEK
Eddig ingyen vettem fel készpénzt a Curve-vel, de most többet vontak le, mint amennyit felvettem. Miért?
2023 novemberétől az ingyenes csomagban megszűnt az ingyenes készpénzfelvétel, minden tranzakcióért 2 százalék (de minimum 2 euró) díjat kell fizetni. Curve X-ben havi 300, Black esetén 500, Metal csomagban 1000 eurónak megfelelő összeget lehet díjmentesen felvenni, efölött 2 euró vagy 2 százalék díjat kell fizetni (amelyik nagyobb). A havi limit naptári hónapra vonatkozik.
-----
Volt egy sikertelen vásárlásom a Curve-vel, mégis levonták az összeget. Mikor kapom vissza?
Két lehetőség van, mindkettő előfordul. Mivel az összeget először csak zárolja a bankod, néha zárolásban is marad, aztán néhány nap elteltével automatikusan felszabadul. Ha mégis lekönyvelik az összeget (ez a gyakoribb), a levonás mellett (valamikor) lesz egy ugyanakkora összegű jóváírásod is. Minden elutasított, mégis lekönyvelt tranzakciót 7-10 nap után automatikusan visszatérít a Curve rendszere. Ha írsz a supportnak, a folyamat talán meggyorsítható, ezen a formon tegyél bejelentést (Topic -› Transactions -› Declines).
Ha viszont az érintett tranzakciónál ilyeneket látsz az appban rögtön a vásárlás után (vagy 1-2 órával később), biztosan nincs további teendőd: ezek azt jelentik, hogy a Curve rendszere kezdeményezte a zárolás feloldását, vagy visszatérítette az összeget (=bejelentést NEM kell tenned). A második szöveggel találkozhatsz akkor is, ha éppen nem azonnal, de legfeljebb 7-10 nap után automatikusan elindult a visszatérítés, innentől már csak a bankodon múlik, hogy mikor történik meg a tényleges jóváírás (jellemzően 1-5 munkanap):

---
(Az összefoglaló nem ért véget, klikk a folytatásért!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) Uher


Uher
aktív tag

Curve accountot hogy lehet megszuntetni?

(#6302) kmarci25 válasza Uher (#6301) üzenetére


kmarci25
veterán

Ügyfélszolgálaton keresztül.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#6303) xTech válasza pictigjis (#6300) üzenetére


xTech
tag

Nem igazán hat meg, nekem az NFC-s fizetés rendkívül fontos lenne, így az a prioritás. A többivel ráérek szenvedni később. Illetve a mostani kártyám sem angol, tehát így is, úgy is szopi.

(#6304) pictigjis válasza xTech (#6303) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

nem hat meg, oké. de ha cserélsz, megkapod az új kártyát, akkor egy konverziós hiba miatt a 2000 vagy 3500 fontos napi vásárlási limited forintban lesz ennyi, annak nem fogsz akkor örülni, amikor éppen fizetnél valahol...

és mit értesz azalatt, hogy a mostani kártyád sem angol?

[ Szerkesztve ]

(#6305) <Adamsky> válasza pictigjis (#6300) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ez szomorú, hogy a Curve-nél ennyire nem urai a helyzetnek. Mondjuk engem ez szerencsére nem érint, mert UK BIN-es a kártyám, és július óta megelégedéssel használom. Viszont ezek után - egyelőre legalábbis - másnak (ha fontos az érintésmentes fizetés) nem merem ajánlani.

Egyébként nálam, ma, kis időkülönbséggel dél körül, mind a Revolut, mind pedig a Curve alkalmazás felajánlotta, hogy betehetem a kártyám a GPay alá (úgy, hogy a Curve már ott volt :) ). A slusszpoén, hogy a hírek a Mastercard-ról szóltak, ehhez képest a GPay pikk-pakk behúzta a Visa-s Revolut kártyám (igaz, még nem teszteltem fizetéssel).

Ja, és még egy dolog. Elvileg - én nem, de egy fórumtárs próbálta - nem kell maga a Google Pay az érintéses fizetéshez (kártya felvételhez azért lehet ...). Ugyanis maga a fizetés a Google Services-be van integrálva.

(#6306) xTech válasza pictigjis (#6304) üzenetére


xTech
tag

Azt, hogy 5574 4489-cel kezdődik a kártyszám, amely binlist.net szerint Magyarországhoz kötődik, mégsem tudom engedélyezni az NFC-s fizetést GPay-ben emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#6309) pictigjis válasza xTech (#6306) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

akkor neked nincs is bin problemad. ez is olyan lesz, hogy vagy menni fog vagy nem, foleg ha kismillio gpayes ez nem jo, az nem jo level arasztja most el az amugy is szar supportot

(#6310) xTech válasza pictigjis (#6309) üzenetére


xTech
tag

De ne legyen olyan. Ha már bejelentik, hogy van support, és a kártya alatt is megjelenik az Add to GPay gomb, akkor elvárja az ember, hogy minden flottul menjen. Meg is érdemlik a sok panaszkodó üzenetet. Továbbra sem értem, hogy egy ilyen béna supporttal rendelkező cég hogy tud életben maradni.

(#6311) qqzs


qqzs
őstag

Ez a Gpay azt jelenti hoyg csak curve mastercarddal megy pl otp-s mastercarddal nem?

Eladó: GTS450

(#6312) kmarci25 válasza SzabóTamàs90 (#6307) üzenetére


kmarci25
veterán

Hogyne lenne változás! Ha olvastad <Adamsky> hsz-ét, akkor láthatod, hogy nem kell letölteni a Pay-t, ahhoz hogy működjön. A Google fiók alatt megtalálható a Pay, és onnan használható, a kártya hozzáadható. Ehhez meg a Store-nak kb semmi köze.

qqzs: itt vannak a "bankok" és a kártyák, amikkel jelenleg működik.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#6313) István89 válasza pictigjis (#6309) üzenetére


István89
tag

Éppen ezt írja a Cuve, hogy most már mennie kell magyar bin-es kártyákkal is, de azt is írták a fórumon, hogy írjunk, ha gond lenne.

#6311 qqzs

Igen, OTP-nél egyelőre Simple van. :)

[ Szerkesztve ]

(#6314) pictigjis válasza István89 (#6313) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

az elmélet és a gyakorlat két különböző dolog. de amúgy nem tudom, miért nem várnak az érintettek legalább holnapig, soha nem az van, hogy minden újdonság egyszerre élesedik minden felhasználónál

[ Szerkesztve ]

(#6315) pictigjis válasza <Adamsky> (#6305) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

boldog apple-felhasználóként eddig is csak külső szemlélőként néztem ezt, de én azért nem zárnám ki teljesen, hogy az "élesítés" mégis akkor ér véget teljesen, amikor a magyar store-ban is megjelenik a pay. ha ezután sem megy a contactless aktiválása, utána kezdenék "aggódni"

(#6316) emeritus válasza qqzs (#6311) üzenetére


emeritus
tag

Érdemben ez azt jelenti, hogy Curve kártyával megy, OTP kártyával pedig nem megy az GPay NFC fizetés. A kártyatípus ebben az esetben mellékszál, a "bank" a döntő elem.

[ Szerkesztve ]

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#6318) <Adamsky> válasza SzabóTamàs90 (#6317) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Hol van a Google fiók alatt?"
Itt nézd meg: Settings (a telefonodé) → Google → Account services → Google Pay

(#6319) viktorhu válasza SzabóTamàs90 (#6308) üzenetére


viktorhu
veterán

Android Auto - Google Maps, Media & Messaging
Google LLC
This item isn't available in your country.

(#6322) kmarci25 válasza SzabóTamàs90 (#6320) üzenetére


kmarci25
veterán

Na. Nem megmondtam?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#6323) qqzs válasza emeritus (#6316) üzenetére


qqzs
őstag

Es az otp kartyat nem tudom curveba berakni es ugy hasznalni?

Ha nem akkor meg hogy tudom a default nfc appot kicserelni mert most a google pay az de simplet szeretnem

Eladó: GTS450

(#6324) kmarci25 válasza qqzs (#6323) üzenetére


kmarci25
veterán

OTP kártyát be tudsz tenni a curve mögé.

Default nfc appot pedig a telefonod beállításaiban tudsz választani. (Keress rá, hogy "nfc" a beállítások között, így a legegyszerűbb.)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#6325) <Adamsky> válasza qqzs (#6323) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Megelőztek :)

" ... az otp kartyat nem tudom curveba berakni es ugy hasznalni?"
De, nekem úgy van (igaz, nem a fizikai, hanem a virtuális)

"Ha nem akkor meg hogy tudom a default nfc appot kicserelni ... "
Az a telefon, ill. az NFC beállításai között tehető meg. Semmi köze a Curve-höz

[ Szerkesztve ]

(#6326) rushty


rushty
senior tag

Hirtelen megugrik a Curve-ösök száma?

Revolut meghívó pü-ben

(#6327) pictigjis válasza rushty (#6326) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

bizonyára, pedig rohadtul nem tudják már megoldani a jelenlegi userek problémáit sem. a support azért tetűlassú, mert egységnyi emberre sokkal több felhasználó jut, mint egy éve, erre a területre meg nyilván nem költöttek

mondjuk, hogy mire költöttek, nem világos, mert én mostanában csak azt látom, hogy egyre több a hiba, és egyre szarabb az app. szinte biztos vagyok benne, hogy csak ma több száz üzenet futott be, hogy "mérnemmegyacontactless", ezzel ellesznek pár hétig néhány más, szintén fontos probléma kezelése helyett

(#6328) st3v3np3t3r válasza rushty (#6326) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Elvileg nem, mert most már el fogja fogadni a magyar kártyákat is NFC fizetéshez. Elvileg.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#6329) viktorhu válasza st3v3np3t3r (#6328) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha a bankokkal is megállapodnak. Egyelőre kell hozzá a Curve / Revolut / TW.

(#6330) kmarci25 válasza viktorhu (#6329) üzenetére


kmarci25
veterán

Tw nem, Monese.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#6331) pictigjis válasza st3v3np3t3r (#6328) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

miért lenne ez automatikus? a magyar bankoknak az apple payhez is kérvényt kellett benyújtani, hiába volt elvileg elérhető a szolgáltatás, gyakorlatilag sokáig mégsem volt az

nem fognak a google-höz se rohanni, hogy tessék, itt a pénzünk, vegyétek el a jutalékotokkal. hosszú hónapok kínos alkudozásai mennek majd a háttérben

[ Szerkesztve ]

(#6332) viktorhu válasza kmarci25 (#6330) üzenetére


viktorhu
veterán

Lehet, hogy a Google rosszul tudja akkor.

(#6333) kmarci25 válasza viktorhu (#6332) üzenetére


kmarci25
veterán

Óóó, bocsánat. Délután még nem volt ott a tw, csak a másik 3. Igazad van.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#6334) szabi__memo válasza kmarci25 (#6333) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Így van. Ezt sem sikerült jól kitenni

(#6335) st3v3np3t3r válasza pictigjis (#6331) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

meglátjuk...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#6336) trouble válasza <Adamsky> (#6305) üzenetére


trouble
senior tag

Ha integrálva van a Rev.Curc. stb. kártya , akkor fizetésnél (NFC, érintés ), be kell a telón lépdelni :
Settings → Google → Account services → Google Pay, megkűzdeni a beállítom- e GP-t a Simplével szemben, stb, vagy csak oda tartom a kártyát a terminálhoz és OK ?

[ Szerkesztve ]

(#6337) Gomez válasza driztd (#6275) üzenetére


Gomez
aktív tag

@pictigjis
Köszönöm szépen mindkettőtöknek, törlés után már bevette a kártyát, sőt, gyakorlatilag a "régi" kártya neve és fizetési előzményei is megjelentek alatta. :DD

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#6338) pictigjis válasza Gomez (#6337) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

szuper :) akkor kicsit korulmenyesen ugyan, de legalabb mukodik a lejart kartya frissitese

(#6339) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Sziasztok, a mostani Google Pay-es bevezetés hatására én is úgy döntöttem, hogy beregisztrálom a kártyámat, minden simán ment. Ameddig nem érkezik meg a kártya, addig nem tudom használni érintéses fizetésre?

Megyen!

(#6340) emeritus válasza CptAdamica (#6339) üzenetére


emeritus
tag

Teljesértékűen használható a virtuális Curve - illetve a mögötte levő kártya - GPay fizetésre.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#6341) CptAdamica válasza emeritus (#6340) üzenetére


CptAdamica
veterán

Bocsi a noob kérdésért, a virtuális Curve kártya adatokat merre találom?

Megyen!

(#6343) István89 válasza SzabóTamàs90 (#6342) üzenetére


István89
tag

Nekem ott van, de nem tudom még beállítani.

(#6344) <Adamsky> válasza trouble (#6336) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Az alapértelmezett kártya esetén nem kell ide elballagni, de ha a másikat akarod használni, akkor gondolom (ezt még nem próbáltam, ill. nekem fenn van a GPay) igen.

(#6345) emeritus válasza CptAdamica (#6341) üzenetére


emeritus
tag

Ha a fizikai kártyád még úton van, akkor virtuális a Curve kártyád az accountban, már ha jól értem azt, hogy "beregisztráltál". A virtuális "mögé" a bankod kártyája máris betehető, hogy azt terhelje a Curve használata. (Addig, csak a Curve Cash állhat mögötte.) A virtuális kártya ilyen módon azonnal használható és Gpay-képes is. (A virtuális kártya a fizikainak mondhatni előképe annyiban, hogy a kártyaszámuk azonos, de a lejárat és a CVV/CVC eltérő. A fizikai kártyát aktiválva, a virtuális kártya adatai az appban a fizikai adataira, azonosra frissülnek.)

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#6346) balinlin válasza pictigjis (#6315) üzenetére


balinlin
senior tag

Ha a curve-re gondolok, akkor annyira boldog iOS felhasználó nem vagyok.
6 pluszon többször kifagyasztotta az egész telefont az a trágya app. Xs-en nincs ilyen gond mondjuk.
Az más kérdés hogy a telefonnal való fizetéshez nem is kell a curve.

(#6347) spider23


spider23
aktív tag

Asszonynak próbáltunk tegnap regisztrálni, mastercardot beregisztrálta, személyit fotózta előlről hátulról és a kért selfit is megkapták majd kiírta hogy ellenőrzik 10min stb.
Azóta sem történik semmi és az appba sem lehet belépni. Hibát ír. Ilyenkor mi történik? Meddig tart az ellenőrzés?

(#6348) pictigjis válasza balinlin (#6346) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

fagyási gond nekem még az ősrégi se-n se volt soha. de alapvetően az apple payre gondoltam, mint boldog felhasználó, nekem az minden szempontból logikusabb és kényelmesebb "rendszer", mint a gpay

(#6349) CptAdamica válasza emeritus (#6345) üzenetére


CptAdamica
veterán

Köszönöm szépen! :R

Megyen!

(#6350) balinlin válasza pictigjis (#6348) üzenetére


balinlin
senior tag

Az SE iOS 14-el dolgozik, ellentétben a 6 plus-al, ami régebbi kiadású is. Konkrétan ha nem lőttem ki feladatkezelőben, akkor megfagyott a telefon.
Értettelek, csak ki akartam írni ezt a bosszantó tapasztalatot. Én is imádom az Apay-t, ami egyelőre még verhetetlen a többi megoldással szemben kishazánkban, a hűségkártya-kezelés is tetszik benne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.