Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 10:46:17

LOGOUT.hu

FIGYELEM
A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
Mielőtt kérdeznél, OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT
_________________________________________________________

SYSTEM STATUS: [link]
-----
CURVE/MASTERCARD AKTUÁLIS ÁRFOLYAM: [link]
-----
SUPPORT: [email]
-----
VÁLTOZÁSOK 2024. MÁRCIUS 21-TŐL:
- ettől a naptól minden limit számítása naptári hónap szerint történik
- NINCS hétvégi díj, ha HUF-ra állított kártyával EUR, USD vagy GBP devizában történik vásárlás [link]
-----
LEGGYAKRABBAN FELMERÜLŐ KÉRDÉSEK
Eddig ingyen vettem fel készpénzt a Curve-vel, de most többet vontak le, mint amennyit felvettem. Miért?
2023 novemberétől az ingyenes csomagban megszűnt az ingyenes készpénzfelvétel, minden tranzakcióért 2 százalék (de minimum 2 euró) díjat kell fizetni. Curve X-ben havi 300, Black esetén 500, Metal csomagban 1000 eurónak megfelelő összeget lehet díjmentesen felvenni, efölött 2 euró vagy 2 százalék díjat kell fizetni (amelyik nagyobb). A havi limit naptári hónapra vonatkozik.
-----
Volt egy sikertelen vásárlásom a Curve-vel, mégis levonták az összeget. Mikor kapom vissza?
Két lehetőség van, mindkettő előfordul. Mivel az összeget először csak zárolja a bankod, néha zárolásban is marad, aztán néhány nap elteltével automatikusan felszabadul. Ha mégis lekönyvelik az összeget (ez a gyakoribb), a levonás mellett (valamikor) lesz egy ugyanakkora összegű jóváírásod is. Minden elutasított, mégis lekönyvelt tranzakciót 7-10 nap után automatikusan visszatérít a Curve rendszere. Ha írsz a supportnak, a folyamat talán meggyorsítható, ezen a formon tegyél bejelentést (Topic -› Transactions -› Declines).
Ha viszont az érintett tranzakciónál ilyeneket látsz az appban rögtön a vásárlás után (vagy 1-2 órával később), biztosan nincs további teendőd: ezek azt jelentik, hogy a Curve rendszere kezdeményezte a zárolás feloldását, vagy visszatérítette az összeget (=bejelentést NEM kell tenned). A második szöveggel találkozhatsz akkor is, ha éppen nem azonnal, de legfeljebb 7-10 nap után automatikusan elindult a visszatérítés, innentől már csak a bankodon múlik, hogy mikor történik meg a tényleges jóváírás (jellemzően 1-5 munkanap):

---
(Az összefoglaló nem ért véget, klikk a folytatásért!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) K Norbi válasza emeritus (#5850) üzenetére


K Norbi
addikt

Nekem nem jött még semmi válaszként.
:O

[ Szerkesztve ]

(#5852) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Sziasztok. Rendeltem kártyát kuponnal, meg is jött a kártyát aktiváltam és fizettem vele nem érintéssel hogy kérje a pin kódot, mégis pending felirat van az 5£ alatt. Mit rontok el?

(#5853) gzbotii válasza ricsi0307 (#5852) üzenetére


gzbotii
veterán

Mennyi ideje fizettél?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5854) Hegeduselekt válasza K Norbi (#5851) üzenetére


Hegeduselekt
csendes tag

Ahogy fizetsz rögtön kellene kapnod az 5 fontot az első vásárlásod után.

(#5855) gzbotii válasza Hegeduselekt (#5854) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem. Legtöbbször csak akkor kapod meg, amikor a vásárlást jóváírták.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5856) ricsi0307 válasza gzbotii (#5853) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Csütörtök délután. Nem tudom az számít-e de Revolut kártya volt alá téve.

(#5857) K Norbi


K Norbi
addikt

Ezek a Curve sök ha nem fognak reagálni.
Akkor megcsinálok mindent...

Másik szám, másik név, telefonszám stb, igaz a cím marad a régi. :U
Velem nem basznak ki.
nyehehe :DDD
Senki nem állíthat meg [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5858) pictigjis válasza pictigjis (#5810) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

ma beterhelték az általam megadott kártyára az 5 fontot, és elvileg jön a kártya 5-7 napon belül. még nem tudom, milyen szám lesz rajta :) mivel az új megérkezéséig a jelenlegi kártyám is aktív marad, annak az adatait látom az appban továbbra is

meglátjuk...

(#5859) emeritus válasza K Norbi (#5857) üzenetére


emeritus
tag

Reagálnak, ez a munkájuk, de itt a türelem ritkán terem rózsát, ha ismételten sürgeted a választ hamarabb lesz eredmény. (A másik név lesz a csatolt kártyákon is?)

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#5860) K Norbi válasza emeritus (#5859) üzenetére


K Norbi
addikt

Megcsináltam megint :D
Másik e mail, másik telefonszám.
Nevem címem maradt.

A végén ugyanazt dobta be.
Valami nincs rendben a személyi azonosításommal.
Vegyem fel a kapcsolatot a supportal.

Szóval várok.
Jó 2-3 hét múlva esetleg válaszolnak kb. ;]

(#5861) emeritus válasza K Norbi (#5860) üzenetére


emeritus
tag

Segíteni akartunk, nem segítettünk. A "kettős identitás" gondot okoz, válaszd ki az egyiket és ne hagyd magad megállítani. A kérdésre - ": ..hogy ő miért és én miért nem?" - nincs válasz.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#5862) pictigjis válasza K Norbi (#5860) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

szerinted az, hogy csináltál egy másik regisztrációt, mennyire állít be téged jóhiszemű felhasználóként? jó eséllyel ezt most buktad végleg

(#5863) MrPeekaboo válasza ricsi0307 (#5852) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

A kártyád száma 5375 9038-40 között kezdődik? Mert elvileg ezek magyar bin-esek.

(#5864) gzbotii válasza pictigjis (#5862) üzenetére


gzbotii
veterán

Azért nem épp, nem ő az első, aki újrakezdte, szvsz.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5865) balinlin válasza pictigjis (#5862) üzenetére


balinlin
senior tag

Supportnak bevallja bűneit és feloldozást nyerhet

(#5866) pictigjis válasza MrPeekaboo (#5863) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

igen, a mastercard táblázata alapján én is erre számíthatok az új kártyán:

Curve OS Limited 5375903800,5375904099 - Debit MasterCard,DMC,HUN

(#5867) pictigjis válasza gzbotii (#5864) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

oké, de ennyire rövid idő alatt két regisztráció? meg sem várta, hogy válaszoljanak érdemben. ha én ülnék a túloldalon, ezt nem nagyon értékelném, de azért persze drukkolok :) csak hát angol tudás nélkül nehéz lesz kommunikálni is

(nem véletlenül válaszolt neki a robot...)

(#5868) K Norbi válasza pictigjis (#5867) üzenetére


K Norbi
addikt

G pay miatt kéne csak ez fenomenális fos kártya.

Elsőre miért utasította el, azt nem értem.
3 fordítót megnyítok.
Szoktam beszélgetni Angol oldalakkal. Sőt Némettel is.
Itt simán a Curve ratyi.

[ Szerkesztve ]

(#5869) emeritus válasza K Norbi (#5868) üzenetére


emeritus
tag

Vannak balszerencsés esetek. Kitartó munkával megoldhatók. "Nem a Te hibád."

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#5870) xcsabo válasza emeritus (#5869) üzenetére


xcsabo
senior tag

Szerintem minden hozzáállás kérdése.... Nekem mindig minden elsőre sikerült (REVOLUT/CURVE/BANK háromszögben). Pl.: többszöri levonás visszakapása, visszatérítések, stb. Van aki bevonzza a dolgok sötét oldalát. Persze minden személyeskedés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#5871) Oliverda válasza K Norbi (#5868) üzenetére


Oliverda
félisten

Az újabb kártyákkal valószínűleg nem fog működni a Google Pay.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5872) mr. bryan válasza Oliverda (#5871) üzenetére


mr. bryan
tag

En is ket napja csinaltam curve-t, Budapest bankos kartyat kaptam, es nem megy vele az nfc google payen... Valami otlet?

Simple nfcje kepes ugy mukodni, hogy nem nyitom meg az appot, lepek be 3 tappal a kartyamhoz? Macera mindig végigjátszani a ritualet... :DD

(#5873) gzbotii válasza mr. bryan (#5872) üzenetére


gzbotii
veterán

Hogy érted, hogy Budapest Bankós kártyát kaptál?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5874) xcsabo válasza gzbotii (#5873) üzenetére


xcsabo
senior tag

No igen

(#5875) mr. bryan válasza gzbotii (#5873) üzenetére


mr. bryan
tag

Ra van irva :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5876) pictigjis válasza gzbotii (#5873) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

hát nyilván úgy értette, hogy általánosságban lett budapest bankos kártyája, nem a curve-től kapta a kártyát :)

(#5877) mr. bryan válasza pictigjis (#5876) üzenetére


mr. bryan
tag

Nem, otp-s vagyok, curve adta a bp bankos kartyat, lasd fentebb.

(#5878) balinlin válasza mr. bryan (#5877) üzenetére


balinlin
senior tag

Attól még nem bp bankos, hogy ilyen kép jelenik meg. Rosszul azonosította, ennyi. Curcve kártyát fogsz kapni. Addig amíg nem érkezik meg addig csak várni tudsz rá, használni nem.

(#5879) gzbotii válasza mr. bryan (#5875) üzenetére


gzbotii
veterán

Várj, ez hol látod? A hozzádott kártyák között, vagy az Account menü alatt?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5880) mr. bryan válasza gzbotii (#5879) üzenetére


mr. bryan
tag

Itt egy teljes screenshot. Ez a fo kepernyo az appon belul. Kartyat nem rendeltem meg, remeltem hogy mukodik ezzel a virtualissal is (van szama, lejarata, 3 szamos kodja is).

[ Szerkesztve ]

(#5881) balinlin válasza mr. bryan (#5880) üzenetére


balinlin
senior tag

Ez az a kártya amit te hozzáadtál, csak rosszul jeleníti meg a képét.
Rendelj kártyát, addig semmire nem jó a curve fiók (ha tényleg nem rendeltél, bár emlékeim szerint az kb kikerülhetetlen regisztráció alatt).

[ Szerkesztve ]

(#5882) emeritus válasza mr. bryan (#5880) üzenetére


emeritus
tag

Ez a kártyagép a Wallet oldalon az NFC fizetésre nincs közvetlen hatással. A GPay az Accountban látható Curve kártyával működik - elvileg. Accountban mit látsz?

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#5883) mr. bryan válasza emeritus (#5882) üzenetére


mr. bryan
tag

Az account menuben van egy kek szinu kartya, ahhoz opciok (card details-ot gpayba beirva tudok fizetni online, de nem nfcvel). Illetve felkinalja azt is, hogy rendeljek kartyat

(#5884) xcsabo válasza mr. bryan (#5875) üzenetére


xcsabo
senior tag

Ez a hozzáadott kártya lesz, csak az aktív kártya képére rak egy curve jelet ha több is hozzá van adva. Az a visa paywave a fura egy MasterCard kártyán.

(#5885) emeritus válasza mr. bryan (#5883) üzenetére


emeritus
tag

Ez akkor alapvetően Gpay téma. Az ottani beállítások egyeztetendők, akár a vonatkozó topicban. Mindamellett lehet a Curve a hunyó. UK, vagy magyar az Account kártya BIN?

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#5886) mr. bryan válasza emeritus (#5885) üzenetére


mr. bryan
tag

Bin checker szerint ukran :DDD

(#5887) pictigjis válasza mr. bryan (#5886) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

erről van egy topik a curve fórumán, valószínűleg olyan listát nézel, amit nem frissítettek. de ha "ukrán" a szám, akkor biztosan nem az

ebben a táblázatban is nézd meg

(#5888) gzbotii válasza xcsabo (#5884) üzenetére


gzbotii
veterán

:K

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5889) mr. bryan válasza pictigjis (#5887) üzenetére


mr. bryan
tag

A lista szerint magyar.

(#5890) pictigjis válasza mr. bryan (#5889) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

én mondjuk iphone-os vagyok, de az eddig olvasottak alapján kizárt, hogy magyar BIN-es kártyával menjen a gpay

(#5891) mr. bryan válasza pictigjis (#5890) üzenetére


mr. bryan
tag

Akkor inkabb elengedem a dolgot, koszi mindenkinek.

Simple-t meg lehet oldani valahogy, hogy ne kelljen mindig bekapcsolnom az appot, es sok kattintassal a katyaig eljutnom?

(#5892) emeritus válasza mr. bryan (#5891) üzenetére


emeritus
tag

Én még nem adnám fel, ellenőrizném a GPay beállításokat. A Curve topikban is segíthetsz a tapasztalataid, illetve a végeredmény megosztásával arról, hogy esetedben a magyar BIN-es Curve alkalmas-e GPay fizetésre, vagy nem? Simple kérdés, Simple topik: guruk vannak ott. Érintésnélküli fizetési megoldások - PayPass via NFC

[ Szerkesztve ]

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#5893) ricsi0307 válasza mr. bryan (#5872) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Én két hete regeltem, múlthéten jött meg és elfogadta a Google Pay ez is volt a fő cél. Viszont az 5£ ajándék még mindig pending, pedig ma is vásároltam vele, igaz érintéssel de kódos összeget. Nem értem.

(#5894) emeritus válasza ricsi0307 (#5893) üzenetére


emeritus
tag

Telefonnal fizettél érintéssel? UK, vagy magyar a BIN?

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#5895) olizatriznyá


olizatriznyá
tag

Sziasztok!
Fizikai kártyát mindenképp küldenek a reg. után, vagy csak akkor,ha külön kérek?

olizatriznyák

(#5897) olizatriznyá válasza SzabóTamàs90 (#5896) üzenetére


olizatriznyá
tag

Pl nfc-s fizetésre.

olizatriznyák

(#5898) Oliverda válasza olizatriznyá (#5895) üzenetére


Oliverda
félisten

Csak, ha kérsz. Viszont per pillanat csak iPhone-hoz vagy Watch-hoz tudod hozzáadni a kártyát, a Google Pay vagy a Samsung Pay egyelőre nem támogatott.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5899) olizatriznyá válasza Oliverda (#5898) üzenetére


olizatriznyá
tag

Köszönöm. Egy leírást találtam, amiben samsung payhez alkalmasnak írták, és ott az állt, hogy maguktól, ingyen küldik a kártyát. Ezek szerint már egyik sem úgy van.

olizatriznyák

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.