Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 10:46:17

LOGOUT.hu

FIGYELEM
A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
Mielőtt kérdeznél, OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT
_________________________________________________________

SYSTEM STATUS: [link]
-----
CURVE/MASTERCARD AKTUÁLIS ÁRFOLYAM: [link]
-----
SUPPORT: [email]
-----
VÁLTOZÁSOK 2024. MÁRCIUS 21-TŐL:
- ettől a naptól minden limit számítása naptári hónap szerint történik
- NINCS hétvégi díj, ha HUF-ra állított kártyával EUR, USD vagy GBP devizában történik vásárlás [link]
-----
LEGGYAKRABBAN FELMERÜLŐ KÉRDÉSEK
Eddig ingyen vettem fel készpénzt a Curve-vel, de most többet vontak le, mint amennyit felvettem. Miért?
2023 novemberétől az ingyenes csomagban megszűnt az ingyenes készpénzfelvétel, minden tranzakcióért 2 százalék (de minimum 2 euró) díjat kell fizetni. Curve X-ben havi 300, Black esetén 500, Metal csomagban 1000 eurónak megfelelő összeget lehet díjmentesen felvenni, efölött 2 euró vagy 2 százalék díjat kell fizetni (amelyik nagyobb). A havi limit naptári hónapra vonatkozik.
-----
Volt egy sikertelen vásárlásom a Curve-vel, mégis levonták az összeget. Mikor kapom vissza?
Két lehetőség van, mindkettő előfordul. Mivel az összeget először csak zárolja a bankod, néha zárolásban is marad, aztán néhány nap elteltével automatikusan felszabadul. Ha mégis lekönyvelik az összeget (ez a gyakoribb), a levonás mellett (valamikor) lesz egy ugyanakkora összegű jóváírásod is. Minden elutasított, mégis lekönyvelt tranzakciót 7-10 nap után automatikusan visszatérít a Curve rendszere. Ha írsz a supportnak, a folyamat talán meggyorsítható, ezen a formon tegyél bejelentést (Topic -› Transactions -› Declines).
Ha viszont az érintett tranzakciónál ilyeneket látsz az appban rögtön a vásárlás után (vagy 1-2 órával később), biztosan nincs további teendőd: ezek azt jelentik, hogy a Curve rendszere kezdeményezte a zárolás feloldását, vagy visszatérítette az összeget (=bejelentést NEM kell tenned). A második szöveggel találkozhatsz akkor is, ha éppen nem azonnal, de legfeljebb 7-10 nap után automatikusan elindult a visszatérítés, innentől már csak a bankodon múlik, hogy mikor történik meg a tényleges jóváírás (jellemzően 1-5 munkanap):

---
(Az összefoglaló nem ért véget, klikk a folytatásért!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) zeon.hu válasza st3v3np3t3r (#5950) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ezzel kezdtem... :D
Írtam a supportnak, szerencsére gyorsan jött válasz, talán hamar meg is oldódik.

#?*@&!

(#5952) gzbotii válasza zeon.hu (#5951) üzenetére


gzbotii
veterán

Valószínű az azonosságodat akarják majd ellenőrizni, köze nincs az alkalmazás törléséhez, etc. :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5953) zeon.hu válasza gzbotii (#5952) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Jaja, fotókat kértek, várom, hogy mi lesz.

#?*@&!

(#5954) kislaci


kislaci
senior tag

Miért jó az ha magyar bines a kártya?

(#5955) Oliverda válasza kislaci (#5954) üzenetére


Oliverda
félisten

Nincs DCC, és minden szolgáltató elfogadja.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5956) kosmoo81


kosmoo81
tag

Sziasztok.

Ma lett volna szükségem a curve kártyára de nem sikerült használni...
Pár fizetés volt már vele, mekibe étel fizetés stb.
Most nem engedett semmit ezzel a hibával

(#5957) kosmoo81


kosmoo81
tag

(#5958) Oliverda válasza kosmoo81 (#5957) üzenetére


Oliverda
félisten

Ott írja, hogy túllépted a kártyás vásárlási limitet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5959) kosmoo81


kosmoo81
tag

ez az amit nem ertek, honapok ota nem hasznaltam a kartyat... osszes koltes 7ezer forint volt 2019 juliusban...

(#5960) st3v3np3t3r válasza kosmoo81 (#5959) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

a Gránitos kártyán mekkora a kártyás limited?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#5961) kosmoo81 válasza st3v3np3t3r (#5960) üzenetére


kosmoo81
tag

Atm 500000, pos-online 200000
Tényleg nem ertem mi lehet a gond

(#5962) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Az éves költési limitnél a naptári év számít vagy a kártya első használatának az időpontja?

(#5963) st3v3np3t3r válasza st3v3np3t3r (#5960) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nekem 200£ a költési határ,ami kb.79.600Ft. Nyilván technikai hiba lehet.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#5964) Oliverda válasza ssgt1981 (#5962) üzenetére


Oliverda
félisten

Utóbbi.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5965) ssgt1981 válasza Oliverda (#5964) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Tavaly júniusban kaptam a kártyát és mëg nem került nullázásra a limitem.

(#5966) Oliverda válasza ssgt1981 (#5965) üzenetére


Oliverda
félisten

Rolling year, tehát csak akkor nullázódna, ha egy évig nem használnád. Ha kevés, írj az ügyfélszolgálatnak.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5967) kosmoo81


kosmoo81
tag

:W akkor nekem az lehet a gond h 2019be hasznaltam utoljara es nullaztak a limitem?

(#5968) Oliverda válasza kosmoo81 (#5967) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem a limit miatt, de az lehet, hogy valamiféle felfüggesztést tette rá, mert régen használtad. Írj nekik.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5969) kanyi51


kanyi51
senior tag

Úraim!Mostanáig tökéletesen működött a Gpay a Curve kártyával egy REDMI NOTE 9 telon. Tegnap ki lett nyitva a bootloadere, azóta nem megy a GPlay. Lehet a nyitás tett be neki? vagy lehet valamit csinálni? Root nincsen

(#5970) Oliverda válasza kanyi51 (#5969) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen. Taknyolt készüléken nem megy a Gpay.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5971) gzbotii válasza kanyi51 (#5969) üzenetére


gzbotii
veterán

Ez inkább Google Pay téma.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5973) st3v3np3t3r válasza SzabóTamàs90 (#5972) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ez is igaz, viszont a készülék védelmét automatikusan kikapcsolja a bootloader nyitás,még azon partíciók védelmét is, amiken érzékeny adatok vannak tárolva.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#5974) Oliverda válasza st3v3np3t3r (#5973) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen. Jó okkal vannak lezárva ezek a terültek, a userek pedig jellemzően nincsenek tisztában azzal, hogy milyen kockázatot vállalnak ezekkel a felesleges nyitogatásokkal.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5975) st3v3np3t3r válasza Oliverda (#5974) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

+1

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#5976) pictigjis válasza pictigjis (#5932) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

erre azóta sem reagáltak, amit kissé zokon veszek amúgy. egyszerűen semmi válasz, hogy ez miért is történt úgy, ahogy

(#5977) zerodot válasza pictigjis (#5976) üzenetére


zerodot
aktív tag

Amúgy jó az angolod? Csak mert nekem van egy olyan érzésem/teóriám, hogy a gyengébb angolsággal írt szövegeket nem tudják vagy nem akarják megérteni vagy nem akarnak velük foglalkozni.

(#5978) pictigjis válasza zerodot (#5977) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

khm, hát, fogalmazzunk úgy, hogy elég jó :) szerencsére

(#5979) pictigjis válasza pictigjis (#5978) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

szerk: igen. az új eleje 5574 4489. most már egyből látszik az appban, az első próbálkozásra a régi adatok maradtak benne

mindig akkor történik valami, amikor panaszkodom, hogy nem történik semmi

meglátjuk, másodjára sikerül-e magyar BIN-es kártyát kapnom:

I'd like to firstly apologies for whats happened. I've checked our system and can see that the card was issued with the correct preferences - however it doesn't seemed to have followed through.

As your details are still within this ticket, I'm going to reissue your new card under the correct details again and refund the £5 to your Rewards card. I've also raised this issue with my management and we'll be looking into this.

Once again, I'm very sorry for the experience you've had. It's not the experience we want to provide our customers with.

Please let us know if there is anything else we can help you with in the meantime.

Have a great day and keep us posted!

[ Szerkesztve ]

(#5980) Tony3


Tony3
csendes tag

Sziasztok.
A helyzet:

Emagon vásároltam egy tv-t, curve kártyával.
Visszaküldtem 30 napon belül, visszakértem a pénzem.
Namármost, a curve kártyára utalták vissza a vételárat, viszont én nem találom.
Mi van ilyenkor???
Melyik kártyán kellene látnom az összeget?
A curv card-on vagy a hozzácsatolt kártyák valamelyikén?

Help!!!

Toncsi3

(#5981) JóGéza válasza Tony3 (#5980) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Walleten.

(#5982) emeritus válasza Tony3 (#5980) üzenetére


emeritus
tag

Elvileg a Curve Cash az első érkezési pont, ahonnan elvileg tovább kerül a fizetésre használt csatolt kártya bankszámlájára. Ott keresd. Ha nem tudja a Curve oda továbbítani, akkor a Curve Cash-en köt ki végül, onnan költheted el. (Akár még az Emag-nál is lehet.)

[ Szerkesztve ]

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#5983) balinlin válasza emeritus (#5982) üzenetére


balinlin
senior tag

Nem úgy van, hogy most nem küldi vissza, hanem fixen landol curve cashen?
Nekem pár hete még oda landolt egyből.
Viszont van pár nap késleltetés, mire megjelenik.

(#5984) emeritus válasza balinlin (#5983) üzenetére


emeritus
tag

Curve.com szerint: "On the rare occasions we aren't able to process a refund to your bank account, it'll land in here where you can spend it right away." (Experience matter.)

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#5985) Tony3 válasza emeritus (#5982) üzenetére


Tony3
csendes tag

Igen, meglett reggelre.
Csak az emag 30 percet írt.
De ahogy írtad késett pár napot.
Koszi mindenkinek.

Toncsi3

(#5986) balinlin válasza emeritus (#5984) üzenetére


balinlin
senior tag

Szerencsére nincs túl sok refundom mostanság de az a rare lehet nem annyira rare...

(#5987) JóGéza válasza balinlin (#5986) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Nekem kettőből kettő Curve Cashre jött vissza. Az tényleg nem az.

(#5988) emeritus válasza JóGéza (#5987) üzenetére


emeritus
tag

Milyen devizában landolt a refund a Curve Cash kártyán? (A ritkát ritkán értik azonosan.)

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#5989) JóGéza válasza emeritus (#5988) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Most nézem, hogy az átállás óta 3 refund jött rá. Ebből legalább kettő forint fizetés volt. Az egyenlegen GBP-ben jelenik meg.

(#5990) emeritus válasza JóGéza (#5989) üzenetére


emeritus
tag

Mi lett/lesz a refund sorsa? Nem kerül(t) vissza a bankszámlára? (Még júliusban írta a Curve: "Moving forward, refunds will be released immediately onto your Curve Cash Card in the app. You can spend it right away and skip the 1-5 day processing time from your bank. ..."

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#5991) zerodot válasza emeritus (#5990) üzenetére


zerodot
aktív tag

Elméletileg ezt a "minden refund alapból a Curve Cashre megy" dolgot végül elengedték, és most az alapértelmezett megint az, hogy az eredeti kártyára térítik vissza és csak ha ez valamiért nem megy, akkor a CC-re.
[link]

(#5992) K Norbi


K Norbi
addikt

Ha Magyar Bin es a Curve.
Akkor a G Pay fog menni vele?

Nekem a legutolsó lesz [link]

[ Szerkesztve ]

(#5993) gzbotii válasza K Norbi (#5992) üzenetére


gzbotii
veterán

Próbáld meg és kiderül.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5994) K Norbi válasza gzbotii (#5993) üzenetére


K Norbi
addikt

:R

(#5995) balinlin válasza zerodot (#5991) üzenetére


balinlin
senior tag

Az esetemben szeptember 28án volt a refund, az curve cashre érkezett.
Lehet azt mondják, hogy általában visszamegy de lehet hogy ez általában hazugság mégsem megy.

(#5996) kanyi51 válasza K Norbi (#5992) üzenetére


kanyi51
senior tag

Elvileg nem, de.....

(#5997) xcsabo válasza balinlin (#5995) üzenetére


xcsabo
senior tag

Nekem most volt refund.... Hitelkártyára ment vissza. Raadasul mint eddig mindig, a tényleges vásárlásnál korábbi időpontra.

(#5998) Oliverda válasza xcsabo (#5997) üzenetére


Oliverda
félisten

Új értelmet nyert a Go Back in Time. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5999) JóGéza válasza emeritus (#5990) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Maradt Curve Cash. Onnan vásároltam el. A ma kapott refund az visszament a kártyára, amivel fizettem.

(#6000) ricsi0307 válasza K Norbi (#5992) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Igen. Nekem magyar bines a káryta, és gond nélkül elfogadta a Gpay. 2 hete hibamentesen üzemel a telefonos fizetés is Magisk mellett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.