Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 10:46:17

LOGOUT.hu

FIGYELEM
A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
Mielőtt kérdeznél, OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT
_________________________________________________________

SYSTEM STATUS: [link]
-----
CURVE/MASTERCARD AKTUÁLIS ÁRFOLYAM: [link]
-----
SUPPORT: [email]
-----
VÁLTOZÁSOK 2024. MÁRCIUS 21-TŐL:
- ettől a naptól minden limit számítása naptári hónap szerint történik
- NINCS hétvégi díj, ha HUF-ra állított kártyával EUR, USD vagy GBP devizában történik vásárlás [link]
-----
LEGGYAKRABBAN FELMERÜLŐ KÉRDÉSEK
Eddig ingyen vettem fel készpénzt a Curve-vel, de most többet vontak le, mint amennyit felvettem. Miért?
2023 novemberétől az ingyenes csomagban megszűnt az ingyenes készpénzfelvétel, minden tranzakcióért 2 százalék (de minimum 2 euró) díjat kell fizetni. Curve X-ben havi 300, Black esetén 500, Metal csomagban 1000 eurónak megfelelő összeget lehet díjmentesen felvenni, efölött 2 euró vagy 2 százalék díjat kell fizetni (amelyik nagyobb). A havi limit naptári hónapra vonatkozik.
-----
Volt egy sikertelen vásárlásom a Curve-vel, mégis levonták az összeget. Mikor kapom vissza?
Két lehetőség van, mindkettő előfordul. Mivel az összeget először csak zárolja a bankod, néha zárolásban is marad, aztán néhány nap elteltével automatikusan felszabadul. Ha mégis lekönyvelik az összeget (ez a gyakoribb), a levonás mellett (valamikor) lesz egy ugyanakkora összegű jóváírásod is. Minden elutasított, mégis lekönyvelt tranzakciót 7-10 nap után automatikusan visszatérít a Curve rendszere. Ha írsz a supportnak, a folyamat talán meggyorsítható, ezen a formon tegyél bejelentést (Topic -› Transactions -› Declines).
Ha viszont az érintett tranzakciónál ilyeneket látsz az appban rögtön a vásárlás után (vagy 1-2 órával később), biztosan nincs további teendőd: ezek azt jelentik, hogy a Curve rendszere kezdeményezte a zárolás feloldását, vagy visszatérítette az összeget (=bejelentést NEM kell tenned). A második szöveggel találkozhatsz akkor is, ha éppen nem azonnal, de legfeljebb 7-10 nap után automatikusan elindult a visszatérítés, innentől már csak a bankodon múlik, hogy mikor történik meg a tényleges jóváírás (jellemzően 1-5 munkanap):

---
(Az összefoglaló nem ért véget, klikk a folytatásért!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) pictigjis válasza balinlin (#6350) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

igaz, régi az első se, de még mindig csak négyéves :) (mondjuk ios 14 egyelőre nem kell, szeretem az utolsó verziószámos, stabil oprendszereket) egyébként nekem az a tapasztalatom, hogy a curve ios appja sajnos sokkal szarabb, mint az androidos

(#6352) balinlin válasza pictigjis (#6351) üzenetére


balinlin
senior tag

"tapasztalatom, hogy a curve ios appja sajnos sokkal szarabb, mint az androidos"
ezzel nem tudok vitatkozni :)

(#6353) Andreas2 válasza vnorbi (#6268) üzenetére


Andreas2
tag

Fizetni tegnap már tudtam azzal a kártyával amivel nem működött korábban a Curve kártya, de limit lekérdezés még mindig nem megy. A Google Pay indulás miatt gondolom még lassabban fognak válaszolni.
Extraként a Google Pay alá sem tudom teljesen regisztrálni a kártyát, NFC-hez nem fogadja el. A Revolut persze azonnal ment.

[ Szerkesztve ]

(#6354) pictigjis válasza Andreas2 (#6353) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

csak kíváncsiságból: akinek nem megy az nfc-s aktiválás, mind az exukrán 557444.. bin tartományban vannak?

(#6355) vnorbi válasza Andreas2 (#6353) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Google Pay-jel pont ez a helyzet nálam is (Revolut jó, Curve nem jó).

@pictigjis: Részemről igen, ilyen kártyával próbálkozok.

[ Szerkesztve ]

(#6356) Andreas2 válasza pictigjis (#6354) üzenetére


Andreas2
tag

Igen.

(#6357) pictigjis válasza vnorbi (#6355) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

az a legfurcsább, hogy lett vagy kilencféle magyar bin-jük, de kb. mindenki 5574 4489-ből kapott. én is

már azt sem tudom kizárni, hogy bizonyos problémákat ez az exukrán tartomány okoz

(#6358) balinlin


balinlin
senior tag

maestro támogatásáról van valami hír?

(#6359) olizatriznyá válasza pictigjis (#6354) üzenetére


olizatriznyá
tag

Nekem is.

olizatriznyák

(#6360) Oliverda válasza balinlin (#6358) üzenetére


Oliverda
félisten

Egyhamar ne számíts rá szerintem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6361) qqzs válasza emeritus (#6316) üzenetére


qqzs
őstag

"Érdemben ez azt jelenti, hogy Curve kártyával megy, OTP kártyával pedig nem megy az GPay NFC fizetés" Most akkor ez helytallo vagy nem? Van aki azt irta otphez meg csak simple jo.
Mert utána meg szepen elmondtatok hogy curve ala be lehet rakni OTP-kartyat.
Tehat ha Gpayel tudok NFC vel fizetni curve ala berakott OTP kartyaval? Mert akkor remelhetoleg a fitbitpay is mukodik hasonlo modon. Csak mert nalam az ora a vegcel nem a telefon NFC.

NFC default nalam nincs, egy Pixel telfonon, csak NFC engedelyezes tiltas van 10es andriod

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#6362) Somatom válasza qqzs (#6361) üzenetére


Somatom
veterán

Mit nem értesz ezen? Közvetlenül nem megy OTP kártyával. A Curve lényege pedig az, hogy másik kártyát (kártyákat) lehet alátenni. Akár OTP -s kártyát is.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6363) emeritus válasza qqzs (#6361) üzenetére


emeritus
tag

1. Nincs OTP-Gpay megállapodás, ezért közvetlenül nem adható OTP kártya a GPay-hez.
(Az OTP kártya a Simple alkalmazásban NFC-képes.)
Curve-GPay megállapodás van, a Curve kártya a GPay-hez hozzáadható.
2. A Curve mögé az OTP kártya betehető.
3. Az NFC fizetés GPay/Curve/OTP rendszerben történik.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#6364) qqzs


qqzs
őstag

"Nincs is szükségem semmilyen másik kártyára ezután?
Ez nem igaz. A Curve csak munkanapon dolgozik jó árfolyammal. Hétvégén, mikor a tőzsde zárva 1,5% az átváltási költség. Így érdemes a hétvégék miatt beszerezni egy „feltöltős” azaz prepaid kártyát például a korábban említett két alternatíva egyikét.
Másik gond, hogy a bankközi árfolyamot az ingyenes kártyával havonta 500 font értékig biztosítják, afelett 2% lesz az átváltási költség."

Ez csak a kulfoldi használatra ervenyes, igaz? Tehat ha itthon HU otp kartya van curve ala berakva akkor mindig minden ingyenes?

"Okosórák/aktivitásmérők közül a Fitbit, Garmin és Wena payt támogatja a Curve, de úgyszintén, egyelőre csak egyesült királyságbeli felhasználóknak."

Ez aktualis meg? A fitbit pay tamogatja hungaryban a Curve cardot [link]

emeritus: koszi , akkor valoszinu a fitbitpay is mukodni fog :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#6365) Somatom válasza qqzs (#6364) üzenetére


Somatom
veterán

Valutaváltás szempontjából nyilván igen, mivel nem történik konverzió. De, pl. ha pénzt veszel ki automatából Curve kártyával, azt az alá rakott kártya kártyás vásárlásként "éli meg" és a Curve készpénzfelvételi limitjei érvényesülnek.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6366) balinlin válasza Oliverda (#6360) üzenetére


balinlin
senior tag

Ilyesmire gondoltam én is. :)
Akkor az egyik rokon nem most fogja elkezdeni használni

(#6367) qqzs válasza Somatom (#6365) üzenetére


qqzs
őstag

Koszi, de ha jol ertem ezekkel a limitekkel is jol jarok ha mar elhasznaltam a 2db ingyenes OTP kivetelt

Eladó: GTS450

(#6368) Somatom válasza qqzs (#6367) üzenetére


Somatom
veterán

Persze. Nekem az Erste kártyámra van ráállítva a havi 150 ezres kivét. Azt kivettem, aztán betoltam a Curve kártyát és kivettem még 75 -öt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6369) qqzs


qqzs
őstag

Curve alatt elofordulhat az hogy fizeteskor keri a fizikai kartyat? akar a curvet akar amit epp alaraktam? Bar ha jol ertem fizikai curve kartya nem kotelezo, de az alarakottra szokott rakerdezni? Fitbitpay+transferwisenal neha elofordult hogy kerte a fizikai kartyat

Eladó: GTS450

(#6370) Somatom válasza qqzs (#6369) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem Erste fizikai és Revolut virtuális van a fizikai Curve alatt. Az elmúlt másfél évben Curve miatt még soha nem kellett az alárakott kártya (kivéve azt a pár napot, amikor lehalt a teljes Curve fizetés). Olyan már volt, hogy a Revolut gyanúsnak ítélte a tranzakciót és letiltotta. De, arról a Curve nem tehet. Telefonnal ma fizettem először. Kb. négy helyen, egyiknél sem volt gond. De, nem hiszem, hogy magamévá teszem ezt a telós ficsőrt. Nekem ez bonyolultabb, mint a kártyás. A karpereces lenne a tuti, de sajnos, az enyémmel nem lehet így fizetni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6371) balinlin válasza Somatom (#6370) üzenetére


balinlin
senior tag

Karperec sem mindenhol jó.
Cimbora is mit szenvedett, hogy odatartsa a védőplexi mögötti terminálhoz.

(#6372) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Amúgy azt hol látom, hogy milyen címre fogják küldeni a plasztik kártyát?

Megyen!

(#6374) CptAdamica válasza SzabóTamàs90 (#6373) üzenetére


CptAdamica
veterán

A probléma az az, hogy körül-belül 2 éve regisztráltam. Akkor még más volt a lakcímem és a munkahelyem is és fogalmam sincs, hogy melyiket adtam meg. App-ban nem találom sehol, hogy helló, ez a címed akár kiírva és a leveleim között sincs ilyen. Tehát ilyenkor wat? Egyáltalán a kártya jóváhagyás meddig szokott tartani?

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#6375) balinlin válasza CptAdamica (#6374) üzenetére


balinlin
senior tag

Szerintem nincs ilyen az appban, ahol meg lehet nézni. Ha új kártyát kérsz, akkor a messze földön híres supporttal érdemes beszélgetni a címről is.

(#6376) qqzs


qqzs
őstag

Elkezdtem a regisztraciot. Melyik cimemet adjam be? Allando lakcimet , ami az otpnel van vagy ahol lakom, vagy a kulfoldit? Mert pl gondolom google account alajan azt hiszi ukban vagyok hiaba magyar telefonszamot adtam meg.

Eladó: GTS450

(#6377) CptAdamica válasza balinlin (#6375) üzenetére


CptAdamica
veterán

Köszi, akkor valószínűleg írok a supportnak.

Megyen!

(#6378) zerodot válasza qqzs (#6376) üzenetére


zerodot
aktív tag

Ahol jelenleg laksz. Viszont hasznos, ha tudod is ezt valamilyen papírral igazolni (közüzemi számla, bankszámlakivonat stb.), mert ha regisztrációnál nem is, de később kérhetik.

[ Szerkesztve ]

(#6379) qqzs


qqzs
őstag

Koszi. Promo kodom honnan lehet es mire jo?

Eladó: GTS450

(#6380) pictigjis válasza pictigjis (#6244) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

jót akart a curve ezzel a manuális back in time-mal, csak az mcc-kódokat nem sikerült velük átrakni. minden általuk átpakolt tranzakció 1 százalékot adott 4 helyett

kezdek nagyon türelmetlen lenni :/

(#6381) vnorbi válasza qqzs (#6379) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Promo kóddal 5 font ajándék jóváírást kapsz te is és a kód adója is, ha a regisztrációdtól számított 7 napon belül beregisztrálsz a Curve mögé valamilyen bankkártyát, és a Curve kártyával vásárolsz valamit (lehet online is még a kártya megérkezése előtt).

Kódot bárkitől kaphatsz, aki már regisztrált. Ha nincs ilyen ismerősöd, kérj privátban itt attól, akitől segítséget kaptál.

[ Szerkesztve ]

(#6382) qqzs


qqzs
őstag

Na most ez ilyen lesz vegig? Hozzaadtam az elso kartyat sikeresen(!) megkaptam a selfi es szemelyigazolvany azonositas sikeres uzenetet is. Jelentkeznek be az appba keri a cvv-jet a kartyanak. Beadom erre azt mondja hogy lejarati datum nem helyes, jo formatumban adtam e meg ( amire mar az elobb leokezott mindent. Es ezutan add card lehetőségem van semmi mas.

Eladó: GTS450

(#6383) gyalu 1 válasza qqzs (#6382) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Én is így jártam! Töröltem az alkalmazás gyorsítótárat, majd újra bejelentkeztem. Ott volt a kártya, megy rendesen azóta az alkalmazás.

(#6384) vnorbi válasza gyalu 1 (#6383) üzenetére


vnorbi
aktív tag

+1

Nekem is kb ez volt, annyi különbséggel, hogy a hiba után én egy másik telefonon jelentkeztem be, amin egyből jó volt, aztán amikor az eredeti telefonnal próbálkoztam újra, akkor mivel érzékelte, hogy egy másik telefonról használtam az Curve accountomat idő közben, ezen automatikusan újratöltötte a profilomat, és azóta rendben működik.

(#6385) qqzs


qqzs
őstag

Koszi mindenkinek. Sikerult hozzaadni fitbit pay-hez is, sot vasarlasnak erzekelte igy megkaptam az 5 fontot is. De miert fontot kaptam miert nem forintot?
Holnap eles teszt.
Remelem nem fogja neha kerni a fizikai kartyat mert az meg nincs. Ha promo koddal regisztráltam kapok automatikusan vagy akkor is igenyelni kell?

Eladó: GTS450

(#6386) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Mastercard (K&H) hitelkártyát hozzá lehet adni?
GPay miatt regisztrálnék.
Átolvastam az elmúlt pár napot, de nem láttam erről infót.

(^)(>.<)(^)

(#6387) balinlin válasza qqzs (#6385) üzenetére


balinlin
senior tag

Mert 5 gbp-t érte, ráadásul acurve cash is gbo-ben van.

(#6388) vnorbi válasza qqzs (#6385) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Kártyát automatikusan nem küldenek, azt kérni kell. Nem tudom, hogy a promo kód mellé jár-e ingyen kártyapostázás, én nem próbáltam ki, de elvileg az is pont 5 font, úgyhogy ha nem ingyenes, akkor fedezi a promo kódért kapott ajándék jóváírás, és nullán vagy.

Arra figyelj, hogy ha erről a Curve cash kártyáról akarsz költeni az 5 fontból, akkor be kell rá állítani az automatikus kiválasztást, és akkor arra terhel, amennyiben 5 font alatt költesz. Vagy ha van Revolutod, akkor ott tudsz csinálni egy pénzbekérőt 5 fontra, azt kifizeted a Curve kártyával, és a Revoluton már könnyebben tudod kezelni (pl átváltod forintra, teszel még mellé pénzt, és akkor nem ragad be az apró).

(#6389) gyalu 1 válasza qqzs (#6385) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Erre én is kíváncsi lennék, hogy a promó 5£-tal lehet fizetni a kártya díját? :F

(#6391) Oliverda válasza SzabóTamàs90 (#6390) üzenetére


Oliverda
félisten

Amit csak a virtuális kártyával tudsz 1 héten belül megcsinálni, tehát a válasz, igen.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6393) gyalu 1


gyalu 1
aktív tag

Nagyon kezdő vagyok a témában (tegnap regeltem :DDD)
A virtuális kártyával tudok fizetni? Mondjuk online vagy google pay?

(#6394) vnorbi válasza gyalu 1 (#6393) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Online tudsz vele fizetni, google pay-hez valószínűleg nem tudod hozzáadni (még), ha 557444-gyel kezdődik a kártyaszámod.

Szerk: Vagyis google pay-hez is hozzá lehet adni kézzel beírva a kártyaadatokat, de NFC-s fizetésre nem lesz alkalmas, csak online-ra.

[ Szerkesztve ]

(#6395) gyalu 1 válasza vnorbi (#6394) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Köszönöm

(#6396) fap333 válasza vacs (#6386) üzenetére


fap333
aktív tag

Helló!
Nekem van curve alá regisztrálva K&H-s hitelkártya, meg betéti kártya is. Mindkettő mastercard. Szóval igen, lehet, csak legyen beállítva a vásárlási limitnél az "internetes limit" is.

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#6397) vacs válasza fap333 (#6396) üzenetére


vacs
veterán

Szia
Köszi, a jóváírást is megkapod a hitelkártyánál?

(^)(>.<)(^)

(#6398) kmarci25


kmarci25
veterán

Nem értem most ezt. Ha megnézitek a képet, az a 3865 balance mit jelent? Ennyi a curve egyenleg? Próbáltam revo-ra áttenni (38,65 angol font), de nem sikerült. Mi ez?:F

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#6399) fap333 válasza vacs (#6397) üzenetére


fap333
aktív tag

igen, jön a visszatérítés rendesen :K

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#6400) vnorbi válasza kmarci25 (#6398) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A kép alapján nincs beállítva, hogy a Curve Cash kártyát használd. A beállításai közt (fogaskerék a kártya alatt), bekattintod a "Use Automatically" lehetőséget, és akkor mindig erről költesz, amíg az aktuális egyenleged alatti összeget fizetnél, vagy ha csak ráböksz a kártyára, akkor is működhet, hogy az lesz a kiválasztott kártya, és mindent arról próbál fizetni (a keret fölötti költési próbát ilyenkor elutasítja).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.