Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#36151) MasterMark válasza Bici (#36150) üzenetére


MasterMark
titán

Régebbi driver sincs XP alá?

Próbáld meg, lehet rak fel Catalystet is, de az ilyenkor hisztizni szokott, hogy nincs kompatibilis VGA.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#36152) Bici válasza MasterMark (#36151) üzenetére


Bici
félisten

Nem tudok róla, hogy lenne régebbi. Az AMD oldalán meg sem jelenik az XP az OS választó dropdown menüben, ha a Richland-et (A series + HD 8000D) választom ki.

Kipróbálom azt is, hogy felteszem a drivert 5800K-ra, és utána procit cserélek. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36153) MasterMark válasza Bici (#36152) üzenetére


MasterMark
titán

Más procinál más drivert használ, a Catalyst meg úgyis detektálja a hardvert futás előtt, szóval sok értelmét nem látom ennek.

Switch Tax

(#36154) ron8


ron8
senior tag

Sziasztok!
Miért van az hogy ha bekapcsolom játékokban a vsync-et akkor szarabbul megy a játék? Nagyon zavaró tud lenni, mett ha offolom akkor állandóan szét esik a kép...

(#36155) MasterMark válasza ron8 (#36154) üzenetére


MasterMark
titán

Használd az enhanced sync-et.

Szarabbul egyébként nem kellene mennie v-sync-kel sem.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#36156) bozont válasza MasterMark (#36155) üzenetére


bozont
veterán

De igen, implementációtól függ, hogy hogyan működik a v-syc. Sajnos sok játéknál van úgy, hogy ha az fps beesik a képfrissítés alá, akkor felezi a sebességet. Például egy 60Hz-es monitornál ez 30fps-t jelent, az egész számú osztás miatt, így nem lesz képtörés.
Erre megoldás a Free- vagy G-sync monitor. És nagyon jól működik a dolog. :K

(#36157) AtHoS válasza ron8 (#36154) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Próbáld ki, hogy bekapcsolod a Megcélzott képkockasebesség vezérlést és beállítod a monitorod frissítési frekvenciájára. Persze a v-sync-et ne kapcsold be mellette

read-only mode on the forum

(#36158) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

17.11.1-es Radeon Crimson ReLive driver : [link]

Javított hibák

– A keretkompenzációt nem lehetett alkalmazni kevert módban működő Eyefinity megjelenítő rendszereknél.
– Az Oculus Dash véletlenszerűen kifagyhatott.
– A Radeon WattMan esetében esetenként nem lehetett visszaállítani a gyári GPU és memória-órajeleket.
– A Radeon Software néhány DirectX 11-es vagy OpenGL alapú alkalmazásnál az első indítást követően alkalmazás-összeomlást okozhatott.
– A Radeon Settingsen belül, a Multi GPU profilokat tartalmazó lapon képhibák vagy egymást fedő szövegek jelenhettek meg.
– A Radeon Software törlésekor néhány rendszereszközt is eltávolításra kerülhetett, például a nyomtatók.
– A Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands című játékban kisebb képhibát lehetett tapasztalni, ha az AF (Anisotropic Filtering) aktív volt.
– A Middle-earth: Shadow of Wat alatt szellemképesedést vagy képtorzulás jelentkezhetett egyes Multi GPU alapú konfigurációknál.

Az új driver optimális játékélményt biztosít a Call of Duty: WWII című játékhoz, valamint akár 5%-os gyorsulást is biztosít a 17.10.3-as driverhez képest a 8 GB-os Radeon RX Vega 64-es videokártyáknál, ha 2560 x 1440 pixeles felbontás mellett játszunk. Említésre méltó újítás, hogy innentől kezdve a Radeon RX Vega 56-os videokártyákkal is működik az AMD XConnect Technológiája, így a kisebbik Radeon RX Vega is bekerülhet a külső videokártya házak bármelyikébe.

(#36159) zoomxr


zoomxr
újonc

Sziasztok! Egy ideje nem indulnal el Dx12-es játékok. (Win 10) Illetve sötét képernyő van és a menü alatti zene. Nem tudom mihez kötni. Legújabb radeon-szoftver van fent, a régebbiekkel is ez volt.
Van esetleg valakinek ötlete a megoldásra vagy egyszerűen húzzam újra a win-t?
Előre is köszi!

(#36160) wwenigma válasza zoomxr (#36159) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nézd meg milyen progikat telepitettél egy ideje, pl. "nem hivatalos" D3DGear tud ilyet csinalni.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#36161) savior


savior
őstag

Nem tudjátok mitől lehet, hogy a Windows indulásakor több példányban is elindul a catalyst?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#36162) Lacccca87 válasza savior (#36161) üzenetére


Lacccca87
addikt

17.10.2 vel tapasztaltam ezt 1x, nemek újraindítás után már csak 1 volt.

(#36163) carl18


carl18
addikt

Üdv mindenki!
17.10.1 Driver van felrakva a HD 7770 mellé, és például google chromba mikor térképen nézelödök elég sokat droppol szagat. De a Cod 2 mellet is ezt csinálja, van hogy másodpercekre megáll a kép, mit lehet ilyenkor kezdeni? 17.11 novemberi frissités most jelent meg, rakjam fel azt?

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#36164) MK VII válasza carl18 (#36163) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv.
Szerintem pont, hogy inkább régebbi drivert kéne felraknod, nem újat.
7770-hez kb felesleges is frissíteni a drivert, főleg, ha régi játékkal játszol..
Egy stabil 16.x.x-es valamelyik driver bőven elég hozzá.

(#36165) carl18 válasza MK VII (#36164) üzenetére


carl18
addikt

Újra lett rakva a gép, és csak úgy felraktam egy drivert az amd oldaláról.
GTA 5 alatt nincs probléma, State of Decay is probléma mentesen fút.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#36166) bozont


bozont
veterán

Most updateltem Fall Creators-ra és azzal együtt a legfrissebb 17.11.1-re. A Division folyamatosan kidobál az asztalra, hogy más játékkal is van-e probléma még nem tudom, egyelőre ezzel szerettem volna játszani. :( Ha lesz kedvem megpróbálok egy clean install-t, megoldja-e.

(#36167) carl18 válasza MK VII (#36164) üzenetére


carl18
addikt

Na felraktam egy régebbit, de vagy 10-15 fps-el rosszabbul megy vele a GTA 5.
16.9.2 esetében ennyit romlott új játéknál a teljesítmény. 17.7.2 amivel elég jól megy a GTA 5, de annál van az a Dropolos szagatos hiba a régi játékoknál.
San Andreas is azt csinálja vele, minjár körül nézzek pár amcsi forumon hátha van valami speciális beállítás amitől megszűnik a lag.
Jó mondjuk úgy is venni akarok egy nagyobb kártyát, GTX 1050-re úgy is váltani akarok idén. :))

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#36168) namito


namito
csendes tag

Lenovo laptop ATI8570 VGA-val. Tiszta telepítéssel újrahúztam a W10 1709-et. Ezután az előtte jól működő Radeon Crimson 17.7.2 driver a telepítés legvégén lefagyasztja a gépem és csak rendszervisszaállítással tudok életet lehelni a masinámba. Minden frissítés rendesen felmegy, minden más működik, csak a Radeon illesztőprogi telepítése közben fagy be a gép. Mi okozhatja ezt? :W

(#36169) zoomxr válasza wwenigma (#36160) üzenetére


zoomxr
újonc

Ilyesmim nincs, azért köszönöm!

(#36170) Brucehun


Brucehun
aktív tag

Sziasztok!

A videó felvevővél hogyan lehet azt kikapcsolni, hogy ne mutassa, hogy mennyit vesz fel?

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#36171) Lacccca87 válasza namito (#36168) üzenetére


Lacccca87
addikt

Friss drivert nem próbáltál? Vagy nincs is frissebb?
Gyanítom a Fall update zavarhat be.
Lenovo oldalán keress szerintem frisebbet ha van.

(#36172) namito válasza Lacccca87 (#36171) üzenetére


namito
csendes tag

A Lenovo oldalán régebbi driver van, mint ami a W10-ben van, sajna az nem segít.
Kipróbáltam már az összes friss drivert, de mindegyikkel lefagy a gépem, amióta tisztán telepítettem a W10 1709 frissítést. Amikor a 1703-ról frissítettem 1709-re, felraktam az új crimson drivereket a 17.7.2-től a 17.10.2-ig és mindegyik remekül működött. Valamiért azt gondoltam, hogy egy tiszta telepítéssel majd még jobb lesz a rendszerem. De azóta mindegyik crimson lefagy telepítés közben. :O

(#36173) belaazallat válasza bozont (#36166) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Nálam nincs fent a fall creators és rendben megy a játék.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#36174) bozont válasza belaazallat (#36173) üzenetére


bozont
veterán

A 17.9.1-gyel már nálam is.

[ Szerkesztve ]

(#36175) belaazallat válasza bozont (#36174) üzenetére


belaazallat
addikt

Nekem a 17.10. és a 17.11 -gyel is.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#36176) ricsi99


ricsi99
addikt

Hello.
1 AMD 7770-es1 GB-os kártyárol lenne szó, elméletileg legfrissebb win10 +legfrissebb driver.
A gyári Relive software-val szeretnék felvenni/ megosztani videokat.
a 2 legutolsó drivert probáltam de ugyan azzal az eredménnyel.
Ha be van kapcsolva a Relive akkor akadozik a játék ,majd legnagyobb action kellös közepén elszáll a játék.
Mind1 hogy felveszek vagy megosztok videot.
Probáltam már a videokártyát és a procit is a gyári ora jelek alatt is de semmi változás
Ötletek? Probáljam végig az összes létezö drivert? Vagy hogy 1GB-s a videokari az a probléma?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#36177) Lacccca87 válasza ricsi99 (#36176) üzenetére


Lacccca87
addikt

Helló!

Nagyon gyenge szerintem az a VGA hogy játék közben felvegyen/streamelj vele.
Kipróbálhatnál régebbi címeket ahol a VGA bőven elég, és ha ott is fagy/lassúl akkor más HW-s gond lesz.

Üdv.

(#36178) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Jól látom,hogy a 17.4.4 drivert frissítenem kell,hogy játszani tudjak a Call of Duty WWII most meg jelent játékkal?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#36179) ricsi99 válasza Lacccca87 (#36177) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha kilövök minden segédprogit (ts , gadget, ilyesmi) akkor határozottan javul.... lehet valami keresztbe tesz neki, 1gb ram szerintem ami kevés.... játék is megkajál 800-at lehet kifogy belöle sajna....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#36180) Pokesz007 válasza Pityu. (#36178) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Szia
Igen frissíteni kell. DDU-val leszeded csökkentett módba a régit és rakd fel az újat.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#36181) Lacccca87 válasza ricsi99 (#36179) üzenetére


Lacccca87
addikt

Ha gadget alatt monitorozó cuccot is használsz akkor azzal is összeakadhat.
De egyébként sanszos hogy egyszerűen nem elég hozzá és nem csak az 1Gb VRAM a kevés.

(#36182) Pityu. válasza Pokesz007 (#36180) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És mennyire működik jól az új mert a 17.4.4 utániakra mindig hallottam valami nyavalyát.Gondolom akkor ezt Crimson ReLive Edition 17.11.1 Optional érdemes már fel rakni a legutolsót igaz?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#36183) Lacccca87 válasza Pityu. (#36182) üzenetére


Lacccca87
addikt

Nekem nem okozott még gondot.
A DDU meg csökkentet módos telepítést felejtsd el.
Simán telepítsd rá mintha frissítenél. Utóbbi csak akkor szükséges ha valami anomáliát tapsztalsz (nem megy a telepítés telepít útán sok a hiba sb..)

(#36184) ricsi99 válasza Lacccca87 (#36181) üzenetére


ricsi99
addikt

Probléma törölve, Az Msi Afterburner volt a ludas, lefrissitettem a legujabb beta verzióval igy már barátok, max felbontáson amit a driver enged megy a megosztás.... kb 100-150mb eszik tobbet a vram ,és +10% terhelés a videokarin... még belefér igy a limitbe.
:R :R :R :R :R :R :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#36185) Pityu. válasza Lacccca87 (#36183) üzenetére


Pityu.
nagyúr

De fentebb csak azt írták,hogy csökkentet módban uninstalállom de azt nem,hogy ott is kell telepíteni :)
És akkor elméletileg ha rá telepítem át írná szükséges dolgokat?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#36186) Lacccca87 válasza Pityu. (#36185) üzenetére


Lacccca87
addikt

Ne törölj semit, nyugodtan telepítsd rá. De akár a Radeon vezérlőből is elindíthatod a frissítést, ott van opció egyeid meg gyors frissítésre is. Gyors tökéletesen megfelel a végén meg beállítod magadnak amit szoktál már ha van olyan opció amit a driverből állítgatsz.

Ja és nem kell semmilyen csökkentet mód.

[ Szerkesztve ]

(#36187) TIT válasza Lacccca87 (#36186) üzenetére


TIT
veterán

ddunak kell.

(#36188) mtomi95


mtomi95
senior tag

Üdv urak!
A Cabela's Big Game Hunter: Pro Hunts nevű játékkal szeretnék játszani! Megy és szépen is viszi, viszont mivel nem 16:9-es monitorom van ezért ugyanaz van mint a Farcy 4-nél, teljes képernyőben, de alul-felül fekete csíkkal fut... Ami nagyon idegesít!

16:10 keparányú montirom van és a natív 1920x1200 felbontást támogatja is játék (választható a menüben, ennek ellenére még is úgy, hogy fekete csikkal.

Kutakodtam a neten és ez a teljes képernyőt kitöltő ablakos, de széleit levágó (letterbox?!) mód elmétileg megoldás lehetne? Azt hogy kell megcsinalni?
Ablak mód eredetileg nincs a játékhoz, viszont ezt tudom kényszeríteni (egy dosos kötegfájlal ami indítja a játékot a bele írt felbontással abalakmódban) neki, a gond csak annyi, hogy max az 1920x1080-as ablakmód látszik. 1920x1200 ban hiába nyomkodom az alt+tabot nem jelenik meg a játék, csak fut és a parancssor látható...

Valamint még olyat is láttam, más játéknál, hogy Nvidia Control Centerben vannak ilyen működő beállítások erre. Tehát a képarány kényszerítésére.
Viszont én a Criminsonban ilyet nem találtam. Ami meg ilyen is az nem működik...
Mit lehet tenni?

(#36178) Pityu
Lehet régebbi driverrel is játszani vele és nálam nem is bugzódik!
Most nem kapcsolom vissza melyik verzió van fent ezért most nem kapcsolom vissza a pc-t, csak a kiadási dátumot tudom, 2017.06.06. Ezt is csak azért mert születés napom. :DDD Úgy vettem észre nálam ez megy a legjobb FPS számmal a legtöbb játéknál. Plusz ebben még lehet értelmesen állítani a memória órajel csúszkát. Az újakban rövidebb csík van erre és nem tudom olyan szabadon húzni az egérrel, billentyűzettel meg nem lehet a nyilakkal. :))
Bár én a Windows 10-et sem engedem már frissülni. Vissza is kellett tenni az eggyel régebbi frissítést, mert az új 1709-ben is szöktek el FPS-ek nálam...
Csak nyomni kell a folytatásra régebbi driverrel. De az is egy fura játék, mert a D-Dayen Normadiaban én orosz fegyevereket meg az isten tudja milyeneket találtam a németeknél! :( :(

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#36189) wwenigma válasza TIT (#36187) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem kell DDU-t használni.....

R9 380-nal no problem továbbra is...legújabb driver legújabb win10 frissítés.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#36190) SityiSXT válasza wwenigma (#36189) üzenetére


SityiSXT
őstag

Nálad nem dob telepítéskor egy VulkanRT.exe hibát? Zavar kicsit, noha utána minden rendben működik, a telepítő pedig leteszi a nagyesküt, hogy sikeresen telepített mindent.

(#36191) petyusz851


petyusz851
tag

Én most próbáltam feltenni a 17.11.1-es drivert, de folyton folyvást eldobott, hogy nem sikerült a telepítés 1603 hibakóddal 3-szor próbáltam részben sikerült neki majd letöröltem és visszaraktam a legutolsó WHQL-t gond nélkül felment tegnapelőtt rakta fel a 1709-es Fall Creatorst a Windows Update lehet az kavar be? Videókártyám pedig egy Sapphire RX 470.

[ Szerkesztve ]

(#36192) wwenigma válasza SityiSXT (#36190) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem, ezt abbahagyta jópár verzióval ezelött.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#36193) SityiSXT válasza wwenigma (#36192) üzenetére


SityiSXT
őstag

Nálam most kezdte a 17.10.2-vel, csak ötletem nincs, hogy oldjam meg, mert a Google nem dobott semmi használhatót. Neked mi oldotta meg?

(#36194) wwenigma válasza SityiSXT (#36193) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Magatól mult el, szoval nem tudom sajna. :/

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#36195) SityiSXT válasza wwenigma (#36194) üzenetére


SityiSXT
őstag

Akkor ebben reménykedek én is. Hibát eddig nem tapasztaltam, akkor nem küzdök a javítással. Köszi

(#36196) Pityu. válasza mtomi95 (#36188) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Tied szerintem egy hangyányival frissebb driver,de úgy döntöttem nem rakok fel újat én sem,elindítottam a játékot és szerintem jól fut ezzel a driverrel is.Nekem még mindig a 1607 windows van fent se tavaszi se őszi frissítést nem raktam fel.Na majd szemügyre veszem a fegyvereket :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#36197) Lacccca87


Lacccca87
addikt

Ismét a RX 480 vga van a gépben, az oldalról letölthető 17.11.11 et telepítettem egyből. Hiba nélkül felment és hiba nélkül működik.

(#36198) Pityu. válasza Lacccca87 (#36197) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És érzel valami plusz vagy ilyesmi régebbi driverhez képest?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#36199) Lacccca87 válasza Pityu. (#36198) üzenetére


Lacccca87
addikt

R9 270X volt eddig a gépben, szóval igen :D
Én megszokásból frissítek, eddig nem futottam bele hibákba talán 2-3 alkalommal.
Lényeges javulás szerintem éves vagy féléves távlatba visszatekintve lehetséges mert a sok apró javulás összeadódik.

(#36200) Pityu. válasza Lacccca87 (#36199) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem is rx480 van de én még a 17.4.4 drivrnél tartok

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.