Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#36201) Lacccca87 válasza Pityu. (#36200) üzenetére


Lacccca87
addikt

Ez a frissen futtatott Time Spy bench. KATT
Ebből tudsz összehasonlítani mivel a gép többi eleme hasonló.

(#36202) petyusz851 válasza petyusz851 (#36191) üzenetére


petyusz851
tag

Közben a problémát orvosoltam DDU helyrerakta a dolgokat és láss csodát feltelepült 17.11-es driver. :)) :C

(#36203) Pityu. válasza petyusz851 (#36202) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ha kipróbáltad a drivert majd írd már le,hogy szuperál a régebbiekhez képest.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#36204) R3nts


R3nts
senior tag

Sziasztok!Egy régi HD7770-es Asus Radeonom van Win 7 x64 sp1 alatt. Játszani egy két régebbi játékon kivül,nem játszom,csak filmnézésre használom a gépet (MPCHC&MadVR). A jelenlegi driverrel nincs gond, egyedül aRadeonSettings menüje a fos,akadozik,hol betölt,hol nem.Érdemes erre a verzióra drivert frissítenem,vagy hagyjam békén?

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#36205) Pokesz007 válasza petyusz851 (#36202) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Ennek én is örülök. Napokba írtam valakinek,hogy próbálja a ddu-t. Csak csinál valamit az a ddu. A fejemet kapták majdnem,igaz nem írták le. :W :DDD

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#36206) bivalyolo válasza petyusz851 (#36202) üzenetére


bivalyolo
őstag

Én ugyanígy jártam. Nem sűrűn használom a ddut-t, de most muszáj volt. Tisztítás után rendesen felment a 17.11.1.

"Let's agree to disagree!"

(#36207) Laca333


Laca333
tag

Ha valaki nem akar DDU-t használni, az AMD saját Clean UP Utility-jével is törölheti a régi drivert.

(#36208) TIT válasza Laca333 (#36207) üzenetére


TIT
veterán

Ja fent hagyva sok vackot.
Ddu sokkal jobb,registryt is kipucolja.

(#36209) Laca333 válasza TIT (#36208) üzenetére


Laca333
tag

Én is a DDU-t használom, csak azért írtam, mert vannak akik nem szívesen használnak olyan programokat amik a registrybe is belenyúlnak.

(#36210) Lacccca87 válasza TIT (#36208) üzenetére


Lacccca87
addikt

Meg töröl egy rakat dolgot amit nem kellene, amiből később a hibák jönnek amit már a DDU se rak helyre és majd megint az AMD lesz a hibás mert tuti hibás drivert csinált. Kösz de kösz nem.
Akinél annyira gáz van hogy egy sima driver telepítés/újratelepítés sem oldja meg ott érdemesebb WIN-t újrahúzni.
Mai eszközökkel USB-ről SSD-re driver+programok telepítésével/beállításával együtt sem több mint 20P.

(#36211) turistakolbi


turistakolbi
aktív tag

Sziasztok!!
A driweren belüli RELIVE - részhez lenne egyetlen kérdésem.
Ezidáig OBS-el prociból streameltem, DE. Kipróbáltam a Relive-t és Szinte ugyan az a minőség. viszont egyáltalán nem terheli a számítógépem.

Egyetlen prbobléma van vele. Hogy elkezd csúszni a beszéd hangom. Nincs szinkronba a Webkamera képe, a beszédem hangjával (látom hogy beszélek, de később jön a hang. 0,3 0,4 sec kb a delay. Nem zavaró, de sokan észreveszik. és növekszik. 2 óránál már 0,5 sec kb.
OBS-el semmi ilyen problémám nem volt.
próbáltam , az audió kb/s jét növeltem, 126 ról felfele. max ig. az sem segített.

pls help help :D

https://www.twitch.tv/muerte188

(#36212) Pityu. válasza Lacccca87 (#36210) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Jó neked ha csak 20 perc nekem jó pát óra.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#36213) Lacccca87 válasza Pityu. (#36212) üzenetére


Lacccca87
addikt

Ha nem titok írd már le hogy mi tart órákig?
Tényleg kíváncsi vagyok rá.

(#36214) Pityu. válasza Lacccca87 (#36213) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát az míg mindent vissza állítok olyanra mint ahogy megszoktam,az egy dolog hogy xy perc alatt felrakom a kopasz rendszert.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#36215) Lacccca87 válasza Pityu. (#36214) üzenetére


Lacccca87
addikt

De mik azok amiket be kell állítanod és órákat vesz igénybe?
Tényleg nem bírom elképzelni.

(#36216) Pityu. válasza Lacccca87 (#36215) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mondjuk a programok telepítése,beállítgatások akkor ami kell vissza másolása a c meghajtóra ,adatok rendezése.Én el hiszem,hogy te nem tudod elképzelni mi lehet ez de nem tudok mindent leírni és mindenkinek más a rendszere mást telepít fel mást használ,mást állít be.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#36217) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Sziasztok.

Egy érdekes jelenséggel állok szemben, remélem valaki tudja rá a választ vagy a megoldást.

Adott a gépem benne egy R9 380 karival, ami tök szuperül teszi is a dolgát a legutolsó kiadott driverrel.
Adott még egy monitor is, egy LG 34UC79G személyében, display portra akasztva, illetve egy Samsung E8000 plazma tv hdmi-n.
Tökéletesen képes kezelni a vga az eltérő felbontást (2560x1080 illetve 1920x1080) viszont amit észrevettem, hogy ha engedélyezve van a TV-n a kép megjelenítése, akkor a freesync ahogy nézem nem működik.
Legalábbis az amd "windmill" demójában ekkor hiába van bekapcsolva a freesync (ahogy a driverben is azt írja, hogy be van, valamint a monitor menüjében is) mégis jelen van a "tearing"
Ahogy letiltom a tv-t, vagy kihúzom a kábelt egyből okés a dolog.
Van erre valami megoldás, hogy ne kellene ezt a letiltós műveletet végrehajtani állandóan?

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#36218) turistakolbi


turistakolbi
aktív tag

77 cels VRM az gondolom teljesen baba

https://www.twitch.tv/muerte188

(#36219) MasterMark válasza Shkiz0 (#36217) üzenetére


MasterMark
titán

Kiterjesztetten van a kép ugye? Frissítési frekvencia mire van állítva a két megjelenítőn?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#36220) Shkiz0 válasza MasterMark (#36219) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igen kiterjesztet.
A monitor 144hz a TV 60.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#36221) MasterMark válasza Shkiz0 (#36220) üzenetére


MasterMark
titán

Érdekes, nálam nincs ilyen gond, de lecsekkolom.

Switch Tax

(#36222) schottgun


schottgun
tag

SZiasztok,

8650 APU + MXM 8970M (R290X) párosításhoz 2015 óra nem tudok működő drivert feltenni.
Esetleg van valami bütykölt frissebb váltható grafikus rendszeres driver, amivel működne?

(#36223) suits


suits
tag

Hali!

Van egy régi gépem HD5830 kártyával ami netetzésre ,film nézésére,youtube stb van használva.Kb 2 éves driver van rajt 15.201.xxxx .Van értelme felrakni újabbat vagy hagyjam ezt?Történt vmi létfontosságú biztonsági/performance-beli fejlesztés azóta?Mármint ami nem a játékokakt illeti.

[ Szerkesztve ]

(#36224) Lacccca87 válasza suits (#36223) üzenetére


Lacccca87
addikt

Felesleges.

(#36225) MasterMark válasza MasterMark (#36221) üzenetére


MasterMark
titán

Nálam minden jó, ugyanígy két kijelzővel.

Switch Tax

(#36226) Shkiz0 válasza MasterMark (#36225) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

akkor lövésem sincs mi lehet a gond :/

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#36227) MasterMark válasza Shkiz0 (#36226) üzenetére


MasterMark
titán

Melyik verziós driver van fent?

Switch Tax

(#36228) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Bocs a kérdésért: Crimson ReLive Edition 17.11.1 driver WHQL?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#36229) Shkiz0 válasza MasterMark (#36227) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Jelenleg már a leguccsó'.
De az az elottivel is ez volt.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#36230) Apucy01 válasza VGYke (#36228) üzenetére


Apucy01
őstag

nem

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#36231) Jocy válasza VGYke (#36228) üzenetére


Jocy
aktív tag

Szia. Igen, amennyiben a november 10-ei exét töltöd le az AMD oldaláról.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#36232) wwenigma válasza turistakolbi (#36211) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

OBS se terheli ha Xaymar VCE kodeket hasznalsz...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#36233) fireman123


fireman123
őstag

sziasztok,

Segítségeteket szeretném kérni,
Szervízben tegnap cseréltek az asztali gépemben tápegységet és biost is frissítettek, a gépben HD7850 videókártya van,
Most, hogy visszakerült hozzám a gép, a monitoromnak a teljes felületetét nem tölti ki a kép (minden oldalon van 1-2 cm-es fekete csík), ezért szeretném beállítani a catalyst control centerben hogy kitöltse a teljes felületet, ...viszont ezt a progit most nem találom a gépemben. :B

Hol keressem az amd catalystot? (start/minden programban sem találom, ....win7 64 van a gépen)

Az eszközkezelő szerint a videókártya működik megfelelően, .....akkor ennek biztos rajta kell lennie? ...korábban rajta volt, mert a monitort kb. 1 hónapja vettem és akkor is be kellett állítani teljes képernyősre ebben a progiban.

Nem nagyon értek hozzá, csak használom, légyszi szájbarágósan ha kérhetem, hogy mit is kellene csinálnom. :R

(#36234) TIT válasza fireman123 (#36233) üzenetére


TIT
veterán

Szia!

Ha nincs a telepített progik között és a tálcán se akkor nincs fent,de már nem catalystnek hívják hanem crimsonnak.
Elvileg a játékok is szaggatnának vagy el se indulnak ha nincs fent.

(#36235) fireman123 válasza TIT (#36234) üzenetére


fireman123
őstag

Azért érdekes, mert kb. 1 hónapja biztos fent volt (állítottam a teljes képméretet a monitorra), ...lehet, hogy a napaokban a szervízben valahogy "lekerült" :B róla, ..pl. bios frissítéskor?
Ezesetben fel kell telepítenem? .....megkeresem az and.com-on és letöltöm, telepítem? .... minden driverhez és videókártyától ugyanaz kell? ...vagy keressem meg a kártyámhoz a drivert és azt is töltsem le? (azzal együtt települ vagy külön kell telepíteni?)

[ Szerkesztve ]

(#36236) Tomdriver válasza fireman123 (#36235) üzenetére


Tomdriver
őstag

Windows 7 van fent?

(#36237) fireman123 válasza Tomdriver (#36236) üzenetére


fireman123
őstag

igen, ...köszi már megoldódott, .....feltelepítettem a crimsont a friss driverrel.

[ Szerkesztve ]

(#36238) TIT válasza fireman123 (#36237) üzenetére


TIT
veterán

Ok,csak a driver kell a complett,nem az alatta lévő kisebb méretű.
A bios frissítéstől nem törlődik semmi a vinyóról,azt letörölték,csak tudnám minek?

[ Szerkesztve ]

(#36239) VGYke válasza Jocy (#36231) üzenetére


VGYke
addikt

Érdekes! Mitől függhet egy driver mérete?
A mostani 17.11.1 mérete: 404MB, az előző whql 17.9.3: 656MB, a 17.7.2: 464MB, 17.4.4: 513MB... :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#36240) Tomdriver válasza fireman123 (#36237) üzenetére


Tomdriver
őstag

OK, ezért kérdeztem... :)

(#36241) fireman123 válasza TIT (#36238) üzenetére


fireman123
őstag

Nem tudom, hogy tűnt el a gépről. Eredetileg azzal a tünettel került szervízbe, hogy egyre sűrűbben nem adott ki jelet a monitor felé se a videókártyáról, se az alaplapi igp-ről működtetve (ez általában akkor jött elő, ha használtam a gépet több óráig ...használat közben mindig jó vol ....és kikapcsoltam, de mondjuk fél óra múlva újból bekapcsoltam, no ilyenkor nem ment át a jel a monitorra) ....emellett ilyen "melegen" történő bekapcsoláskor beindult a gép (ventik felpörögtek, fény kigyullad a házon ...stb.), majd 2-3 sec után megszűnt az áramellátás, majd további 3 sec után újból kapott áramot, majd megint nem ...és így tovább.
Több mint egy hétig tesztelgették/próbálgatták hogy mi okozhatja, mire kijött hogy tápegység csere kell. Azt el tudom képzelni, hogy a próbálgatás közben törölhették valamiért és utána nem lett visszatelepítve
....(a videóhártyát áttették másik gépbe is próbaként, hogy esetleg nem-e az a hibás ...stb.)
No mindegy, most feltettem és minden működik, ...köszi a segítséget mindenkinek. :R

(#36242) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Közel egy évtizede Radeonos vagyok, de még ilyenbe nem futottam bele:
Telepítettem a 17.11.1 drivert/szoftvert, R290X kártyára, win10 64-re.
A telepítés zátonyra futott!
Előzmény: minden új telepítése előtt Vezérlőpult / Programok és szolgáltatások alatt eltávolítom a "régi" drivert és biztos ami biztos, futtatom a AMD Clean Uninstall Utility-t (2016.nov 3 kiadás).
Telepítettem a 17.11.1 és ez a kép fogadott:

A Error 1603 hibáról itt a leírás, csak nem tudom értelmezni.
A sikertelenségről ennyi még az infóm:

Ezek után uninstall az egész előző 17.11.1 telepítés (be kellett vetni a AMD Clean Uninstall Utility-t is!), visszatettem a korábbi 17.9.3 drivert, az problémázások nélkül simán települt
Van tippetek, mi lehetet vagy lehetett a baj :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#36243) AtHoS válasza VGYke (#36242) üzenetére


AtHoS
nagyúr

AV is tud ilyen hibát okozni, szóval eléggé megfoghatatlan a történet, ki tudja mi futott éppen a háttérben, ami beakasztotta a telepítőt. Próbáld simán ráfrissíteni, mert az is jól szokott működni...kivéve, amikor ott is beakaszt valami. Na olyankor jöhet csökkentett módban az AMD Clean Uninstall vagy kinek mi szimpatikus

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#36244) VGYke válasza VGYke (#36242) üzenetére


VGYke
addikt

Sztornó a problémám, megoldottam! Az Eset Smart Security kavarhatott be! :W
Telepítettem a 17.11.1 verziót, telepítés előtt ki kellett kapcsolni az Eset Smart Security összes védelmét!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#36245) AtHoS válasza VGYke (#36244) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mondom, hogy AV tud kavarni :K

read-only mode on the forum

(#36246) VGYke válasza AtHoS (#36243) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm válaszod! Már csak azt nem tudom, hogy az AMD, vagy az Eset megfelelő felületén jelezzem-e a problémát, hogy ne cumizzon már további sok ezer ember ezzel?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#36247) wwenigma válasza VGYke (#36246) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

ESET, az cseszi el...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#36248) kssvirag


kssvirag
tag

hello.

segitsetek.
semmi baja nem volt a gépemnek.
Lecseréltem a vga-t , monitort és azóta nem tudom feltelepiteni a catalistot.

már az egész Windowst ujra tettem, de semmi.

(#36249) Looserke


Looserke
őstag

Ez a Radeon Chill feature működik szerintetek egy őskövület 7870XT-n is? Most nézem, hogy a legújabb driverben már támogatja a World of Tanksot is, az egyetlen játékot amivel játszok.

(#36250) MasterMark válasza kssvirag (#36248) üzenetére


MasterMark
titán

Windowst úgy rakd ujra hogy nem adsz neki netet és pendrive-ról rakod fel a drivert.

Ugye tiszta újratelepítés volt? Milyen VGA-ról van szó?

Switch Tax

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.