Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#36301) Tomdriver válasza Lacccca87 (#36299) üzenetére


Tomdriver
őstag

4.4.0 van fent (nem a beta). Most nem találtam ennél frissebbet.

AtHoS: (újra aktiválni kell majd - el kell fogadni a felhasználási feltételeket -, ha használni akarod)

Lehet itt a hiba, mert amikor először omlott össze a rendszer, a wattmanra, mint alapértelmezettre hivatkozott. Pedig akkor még meg sem nyitottam!
Utána már mindegy volt szerintem, mert megnyitottam és elfogadtam a felhasználás feltételeit. :F
(A telepítés az rendben volt, de DDU-val)

[ Szerkesztve ]

(#36302) Tomdriver válasza AtHoS (#36300) üzenetére


Tomdriver
őstag

(lejárt szerk. idő)

Mindegy, ezt sehogy sem értem, lehet az öt monitor kavar be (+ win képernyőillesztő), de azt mindég rühelltem, amikor egy szoftver mondja meg mit csináljak. :U

Átnézem amit írtál - köszi!

(#36303) Drenadar


Drenadar
veterán

Sziasztok!

Nem tudom, hogy ide tartozik-e a problémám...
Win update után vettem észre hogy mintha sötétebb lenne a kép, mint eddig...
Eszközkezelőből eltávolítottam a VGA-t driver törléssel, és egyből jó lett a brightness beállítás, de amint vissza raktam a legújabb drivert egyből újra sötétebb lett a kép...

Ha a monitoron felnyomom 100-ra a brightnesst se "jó".

Valaki valami tipp?

Win 10
R9 380
LG 34UC79G-B

(#36304) wwenigma válasza Drenadar (#36303) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

pH!-s ICC profilt probaltad beallitani vagy saját van? [link] vagy [link]

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#36305) Shkiz0 válasza Drenadar (#36303) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Azert sotetebb mert 144hz-re allitod.
Nekem is 60 vs 144 kozott sokat sotetedik.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#36306) Drenadar válasza wwenigma (#36304) üzenetére


Drenadar
veterán

Sima gyárit használom, és eddig nem volt vele gond... Megpróbálok régebbi drivert feltenni, de a telepítő mindenképp a legújabbat akarja... :(

(#36307) Shkiz0 válasza Drenadar (#36306) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nekem a fenti profilok egyike se volt jó.
Én ezért fizettem, de megosztom veled :)

Ezeket állítsd be:

Picture Adjust
Brightness: 50 (nekem elég a 25 is)
Contrast: 70
Sharpness: 50
Super Resolution+: Off
Black Level: High
DFC: Off

Color Adjust
Color Temp: Custom
Red: 50
Green: 50
Blue: 50

Kalibrált Profil
Beállítás W10

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#36308) Drenadar válasza Shkiz0 (#36307) üzenetére


Drenadar
veterán

Nagyon szépen köszönöm, megnézem!

közben azt sikerült megoldanom hogy ne tűnjön úgy mintha a brightnesem 10 lenne...

(és 144Hz-en megy, és már szép világos alap beállításokkal)

(#36309) Kikki90


Kikki90
tag

Sziasztok,

néhány hónapja teljesen átálltam a Crimson driverekre, de eleinte nem tűnt fel, hogy ez különösebb problémát okozna a számítógépben, mert a screen tearinget mindig a tv-re fogtam, meg a rosszul beállított frekvenciákra. Nos mostanában vettem észre, hogy ez a jelenség a monitoron is megvan, ami felettébb bosszantani kezdett. Érdeklődnék, hogy tudtok-e megoldást javasolni a problémámra. Érinti a Youtubeon és a VLC-ben lejátszott videókat is. A videokártyám HD 7850, jelenleg a 17.11.1 verzió van telepítve.

Köszönöm előre is a segítségeteket!

(#36310) Kikki90 válasza Kikki90 (#36309) üzenetére


Kikki90
tag

Kiegészíteném annyival, hogy visszaraktam a Catalyst drivert és a helyzet változatlan :(

(#36311) arnoka válasza TIT (#36279) üzenetére


arnoka
tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni? :F Én is ezzel a problémával szembesülök, most épp 3 de van hogy csak 2 ikon látható a tálcán. :W
Erre van valami megoldás??

„Ahol hiányzik az értelem, ott a lárma foglalja el a helyét.”

(#36312) TIT válasza arnoka (#36311) üzenetére


TIT
veterán

Detto,pedig frissítettem a 11.4-re2 napig jó volt,mst megint 3 ikon,tegnap csak 2.
Nem igaz,hogy nem látják ezt a szembeötlő hibát,egyre vacakabbat csinálnak?

(#36313) mtibee2 válasza arnoka (#36311) üzenetére


mtibee2
tag

Sziasztok!

Nekem is volt olyan, hogy több ikon jelent meg, plusz lassan bootolt a gép, villódzott a monitorként használt tévém, és olyan is volt, hogy bejelentkezés előtt egyszerűen visszavette a felbontást a Windows 640x480-ra. A megoldás az volt, hogy leszedtem a feltelepített drájvert, és hagytam, hogy a Windows telepítse magának, amelyiket jónak látja. Most ez a verzió van fenn: 2017.1026.2009.34439, és egyik fenti hibát sem produkálja.

Szóval egyszerűen nyomjatok egy uninstallt, hátha nektek is jó lesz...

Üdv.:
M. Tibor

(#36314) TIT válasza mtibee2 (#36313) üzenetére


TIT
veterán

Szia!

Hát igen csak az amd driver több mindent tartalmaz és anélkül nem úgy működik a kártya.
Eddig nem volt semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#36315) Noumena


Noumena
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, hátha valaki járt már így.
A problémám az, hogy amikor ki alt+tab-olok a játékból böngészőre a monitorom olyan tevékenységet produkál, mintha felbontást váltana/újraindulna.

Ez a régi VGA-mal is volt(R9 270) ott az oldotta meg a problémát, hogy uninstalláltam a drivert.
A mostanival (RX580) ez sem oldja meg a problémát a Win10gondolom visszatesz valamilyen illesztőfájlt ami ezt csinálja.

Én úgy gondolom, hogy bent maradt valamilyen beállítás (driverben) ami ezt a jelenséget okozza, aki jobban ért ehhez kérem segítsen. :)

Az asztal és a játék is 1080p a monitorom egy LG 24" Freesync HDMI-vel használom.

Előre is köszönöm,
Tamás

Nou

(#36316) Noumena válasza Noumena (#36315) üzenetére


Noumena
tag

Megoldódott, a Windowsban is 75Hz-re kellett állítani a képfrissítést!

Nou

(#36317) zgmzgm válasza Noumena (#36316) üzenetére


zgmzgm
tag

Köszi, hogy beírtad mert a tartalék gépemnél bevált. :)

㊀ ㊁ ㊂ ㊃ ㊄ ㊅ ㊆ ㊇ ㊈ ㊉

(#36318) Lacccca87


Lacccca87
addikt

Akit esetleg érdekel, vagy érint, vagy legalábbis segíthet hogy ne telepítse újra a win-t:

Nemrég elkezdett csak úgy random fagyni minden játék, mivel a hiba úgy nézett ki hogy kb kimerevedett a kép és be sem lehetett zárni így azt gondoltam VGA-hiba. Mindent megpróbáltam a driver cserétől az alaphelyzetbe állításig de semmi nem működött.
Lényeg a lényeg hogy nemrég vettem egy SS Arctis 3 fülest ami jack dugós és külön driver kell hozzá hogy az SS engine felismerje és 7.1 működjön meg a többi vezérlés. Mai nap eljutottam arra a szinte hogy a WIN-t újrahúztam és minden jó volt addig míg a fülest fel nem telepítettem.
Most töröltem a driverét, és jó. Szóval ha valaki ilyesmivel szív annak ez megoldás lehet.

(#36319) R3nts


R3nts
senior tag

Sziasztok!Az aláírásomban szereplő konfiguráción volt egy 17.11.1-es driverem.Tiszta telepítéssel(régi driver uninstall,AMD CleanUpUtility-vel takarítás, aztán feltettem a 17.11.4-est.)felment hiba nélkül,de most nem elérhető a Mantle verzió, és a Mantle API. :U Ez normális, vagy valami nem jött össze a telepítés során?

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#36320) Inhuman01


Inhuman01
tag

Üdv !
Egy égető kérdésem lenne : Ismerősöm fiának a gépében asus r7 250x kártya van. Pár játékkal játszik- köztük Overwatch, Plants vs Zombies Garden Warfare 2. Minden játék eredetiben van meg. Egy idő után egyszerűen megfagy a kép, és kizárólag csak a ctrl+alt+del billel lehet bezárni és visszalépni a windows-ba. Maga a rendszer nem fagy ki, csak a játék. Az asus gyári drivere van fönt. MI lehet a hiba oka ? Esetleg egy sima radeon driver megoldhatja a problémát ? A gép nem melegszik, nem gagyi a táp sem.
Előre is köszi.

"felhasználónak 17 pozitív és 0 negativ értékelése van" WOT nick: Inhuman82

(#36321) Lacccca87 válasza Inhuman01 (#36320) üzenetére


Lacccca87
addikt

Windows esemény naplóban nézzétek meg hogy vna-e VGAra vagy AMD driverre vonatkozó hibajegy, ha nincs akkor nem az lesz a ludas,de ettől függetlenül driver frissítés nem árt.
Esetleg amit korábbna leírtam az még árillik a dolgora, milyen fülest használ?

(#36322) Inhuman01 válasza Lacccca87 (#36321) üzenetére


Inhuman01
tag

Nincs vga-ra vonatkozó hiba. Sima jack bemenet/kimenet van neki hátul az alaplapi hangkarira rádugva.
Mikrofont csak a skyphoz használja - mondjuk mint kiderült néha játék közben is azon beszélgetnek.
De nem újak ezek.

Most nézem a drivere : 15.20.1046

[ Szerkesztve ]

"felhasználónak 17 pozitív és 0 negativ értékelése van" WOT nick: Inhuman82

(#36323) R3nts


R3nts
senior tag

Szép napot!Valaki meg tudná nekem mondani,melyik driver volt az utolsó,amiben a RadeonSettings-ben a képernyő(szín)beállitásaiban a színhőmérsékletet állitani lehetett(több kijelző esetén kijelzőnként is) ?Köszönöm!

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#36324) Lacccca87 válasza R3nts (#36323) üzenetére


Lacccca87
addikt

Régi driver ami a crimson előtti de már az új riverekbe visszatették ezeket a beálíltásokat, azt mondjuk nem tudom hogy többmonitornál is visszakerült.

(#36325) R3nts válasza Lacccca87 (#36324) üzenetére


R3nts
senior tag

A Crimsonok valamelyikében is benne volt már idén tavasz-nyár tájékán...nem emlékszem pontosan,melyikben már...és az utolsóban nincs.Nem a Catalyst-menüpontban,hanem magában a RadeonSettings/Kijelző/Színbeállitás menüpont alatt volt,mindkét monitorra külön lehetett állitani.

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#36326) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Radeon Software Adrenalin Edition 17.12.1

read-only mode on the forum

(#36327) zgmzgm válasza AtHoS (#36326) üzenetére


zgmzgm
tag

Nem vacakoltak, hogy már kint is van. 15-re vártam, de jobb előbb mint később. :))

㊀ ㊁ ㊂ ㊃ ㊄ ㊅ ㊆ ㊇ ㊈ ㊉

(#36328) zgmzgm válasza zgmzgm (#36327) üzenetére


zgmzgm
tag

Korai volt az öröm. :( van probléma rendesen.
Mióta felraktam az adrenalin 17.12.1 drivert nem tudom megnyitni a start menüt plusz a megnyitott radeon settings-et se tudom bezárni. Tök jó nem reagál egyik se.

㊀ ㊁ ㊂ ㊃ ㊄ ㊅ ㊆ ㊇ ㊈ ㊉

(#36329) zgmzgm válasza zgmzgm (#36328) üzenetére


zgmzgm
tag

Úgy tűnik 3x újraindítás megoldotta talán a problémát.

㊀ ㊁ ㊂ ㊃ ㊄ ㊅ ㊆ ㊇ ㊈ ㊉

(#36330) Pityu. válasza zgmzgm (#36328) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Pont kérdezni akartam kinek,hogy szuperál az új driver mert én még mindig nem mertem lecserélni a 17.4.4 es drivert meg nem tudom,vajon az rx480 as kártyám mennyivel mehetne jobban az új driverrel.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#36331) Lacccca87 válasza Pityu. (#36330) üzenetére


Lacccca87
addikt

Feature driver nem teljesítény, de ahhoz a régi driverhez képest 2-5% szerintem meglenne.

Nálam egyébként hiba nélkül települt, hiba nélkül beálíltottam és végzi a dolgát hibamentesen. Az új AMD link viszont nagyon tetszik ha akarom mobilról rá tudok lesni fontosabb információkra anélkül hogy a képernyőn kellene kijeleztetnem amivel eltakartok bármit.
Overlay-t még nem próbáltam de az igy felesleges is számomra a mobil mellett.

Játékokban hibát nem találtam eddig, minden szépen fut. ( 480 )

[ Szerkesztve ]

(#36332) Gyuri27 válasza Lacccca87 (#36331) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hát én nyomogattam az alt+R-t de az overlaynek hire hamva sincs.
Az msi after+riva viszont gond nélkül hasít.

Amd - Radeon - Ryzen

(#36333) Lacccca87 válasza Gyuri27 (#36332) üzenetére


Lacccca87
addikt

Alt+R nekem működik, de csak winbe próbáltam ki, a kiírásos infos részét nem néztem meg még hogy hol kell pontosan bekapcsolni.

(#36334) Pityu. válasza Lacccca87 (#36331) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én azért hagytam a 17.4.4 et mert utána lévő driverekre sokan panaszkodtak.Isten igazán,hogy ez van fent eddig még minden ment rezzenéstelenül szóval maradtam ennél,csak kérdés néha nem árt e frissíteni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#36335) Mr.Knight


Mr.Knight
csendes tag

Sziasztok!

Nekem 270x és 280x-nél jelentkeznek a következő problémák:

Nagyon-Nagyon hosszú és keserves tesztelgetés után találtam működő drivert ezekhez a típusokhoz (17.3.3).
Itt még engedi, hogy a Trixxel órajelet húzzak anélkül, hogy azonnal beugrana egy egyszínű képernyő, valamint a második kijelzőn megjelenik a 3D film Power DVD-vel, ugyanis az újabb drivereknék csak próbál elindulni... Ez abban merül ki, hogy villan párat mindkét kijelző (Monitor, TV), majd eldobja a második képernyőt és nem indul el.
Ami viszont folyamatos visszatérő probléma, hogyha kiterjesztem a képernyőt, akkor belassul minden, mintha 3 FPS-el menne. Akadva jönnek fel az ablakok. Újraindítás szokott rajta segíteni, de néha még az sem. Erre van esetleg ötletetek ?
Meg arra, hogy lesz-e még normális drivere az Atinak ? :W

:R

Kórrhhááázzz????

(#36336) arnoka válasza TIT (#36312) üzenetére


arnoka
tag

Mióta frissítettem 17.12.1-re, nem jelentkezik a hiba, talán sikerült megoldani... :C

„Ahol hiányzik az értelem, ott a lárma foglalja el a helyét.”

(#36337) Lacccca87 válasza Mr.Knight (#36335) üzenetére


Lacccca87
addikt

270x hez legrisebbet használtam mindig probléma nélkül, igaz én nem multimonitoroztam.
A kérdésedre a válasz pedig, most is van értelmes drivere, nálad lehet érdemes lenne a win-t újrahúzni mert ilyen anomáliák csak ugy maguktól nem jönnek elő.

(#36338) Mr.Knight válasza Lacccca87 (#36337) üzenetére


Mr.Knight
csendes tag

Igazad lehet, már Én is gondolkoztam rajta, hogyha nincs más megoldás, akkor marad az új win.

Egyébként Nekem is mennek az új driverek, tudok játszani, csak nem tudom az órajelet módosítani, illetve ez a második kijelzőn 3D lejátszás a probléma.

Kórrhhááázzz????

(#36339) savior


savior
őstag

Nálam akkor nem működött az Overlay, amikor Windowed fullscreen volt beállítva Path of Exile alatt. Átváltottam fullscreenre és működik.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#36340) AtHoS válasza savior (#36339) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam PoE alatt simán működik az overlay windowed fullscreen mellett. Tegnap tesztelgettem, illetve muszáj is volt előcsalnom, mert valami oknál fogva az FRTC 75-ről felcsúszott 300-ra, majd következő indulásnál 77-re :F szóval ezt korrigáltam overlay segítségével és gond nélkül működött.
A normál fullscreen-ből nem igazán lehet normálisan tabolni, legalábbis tavasszal 2....3 tavolás után crash-elt a gamma, azóta windowed fullscreent használok

read-only mode on the forum

(#36341) Lacccca87 válasza Mr.Knight (#36338) üzenetére


Lacccca87
addikt

Órajeleket wattmanból hiba nélkül állítottam, de mint mondtam 1 monitor mellett működött, lehet a dual moncsi megzavarja valamiért

(#36342) FragMaster válasza Pityu. (#36330) üzenetére


FragMaster
addikt

r9 290 mellett eddig oké.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#36343) belaazallat


belaazallat
addikt

ÜdV!

Az új radeon szoftverben az overlayt hogy lehet bekapcsolni? Vagy játék függő hogy melyiknél mükszik?

Másik:

Ha egy video karit és egy monitort kötök össze hdmi-vel, akkor kell valamit állítani, hogy legyen kép?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#36344) Shkiz0 válasza belaazallat (#36343) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

alt + R

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#36345) Pityu. válasza FragMaster (#36342) üzenetére


Pityu.
nagyúr

na majd meg gondolom még

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#36346) AtHoS válasza belaazallat (#36343) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Win desktopon is működik, szóval nem játék függő kell legyen

read-only mode on the forum

(#36347) Laca333


Laca333
tag

Én is föl tettem az új drivert. Assassin's Creed syndicate-tel játszom most. Rx480 8gb-on van. A chill is működik most már ezen a játékon is, így kb 10 fokkal hűvösebb lett a kártyám 50-70 beállított fps mellet. Az alt+R-el be jön az overlay felület, viszont a monitorozás nekem nincs benne. Azt külön be lehet valahol kapcsolni, mert sehol nem találtam ilyesmit.

(#36348) Gyuri27 válasza AtHoS (#36346) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hát ezaz. Nekem nem akarja. :U

Amd - Radeon - Ryzen

(#36349) Pityu. válasza Laca333 (#36347) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Előtte melyik driver volt fent neked,mert elég meggyőző amit írsz nekem még a 17.4.4 de lehet fel rakom az újat,mert tudom nem ragadhatok le réginél.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#36350) AtHoS válasza Gyuri27 (#36348) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én mondjuk nem használok billentyűkombót machináló progit, nem tudom, hogy ilyen progik be tudnak-e kavarni

read-only mode on the forum

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.