Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#35601) bozont válasza Lacccca87 (#35600) üzenetére


bozont
veterán

Mondjuk sok változást nem is hozott az előzőhöz képest. Legalább is a leírás szerint. A Freesync-et rendbe rakhatnák már, elég régóta ott van az ismert hibák között.

(#35602) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sziasztok! Ilyen érdekes buggal még nem találkoztam... 16.10.x-es driverekkel ilyen gond nincs...
Viszont a 17.x.x-el CS:Go-ban- tökéletesen fut minden, viszont ha, alt-tabolok, vagy kilépek a játékbol, teljesen mintha nem kapna jelet a Monitor, full sötét az egész... Megoldás: HDMI kábelt kihuzni menet közben a kártyából, és vissza, ismét ott a kép a monitoron :D . érdekes... :Y

(#35603) 5150 válasza Walter_White (#35602) üzenetére


5150
aktív tag

Melyik OS?

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#35604) Walter_White válasza 5150 (#35603) üzenetére


Walter_White
senior tag

Win 10 Pro N 64 bites, a legfrissebb - jogtiszta.

(#35605) bivalyolo válasza Walter_White (#35604) üzenetére


bivalyolo
őstag

állítsd maxra a monitor frissítési frekvenciáját. valamiért a csé érzékeny rá.

"Let's agree to disagree!"

(#35606) Walter_White válasza bivalyolo (#35605) üzenetére


Walter_White
senior tag

:R Köszönöm. Jó lett. és tényleg... 59Hz- volt beállítva alapbol, a 60 helyett.

(#35607) bivalyolo válasza Walter_White (#35606) üzenetére


bivalyolo
őstag

örülök, hogy tudtam segíteni. ;)

"Let's agree to disagree!"

(#35616) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Töröltem, ne folytassátok!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35617) SP4C3


SP4C3
veterán

Crimson ReLive Edition 17.4.1 Optional - Linkelni nem tudom mert AMD driver letöltős oldala egy fos. Nincs hozzá (az oldalhoz) konkrét link. Egyébként BETA.

17.2.1 - Ez pedig WHQL. (513 MB!!!!)

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#35618) 5150 válasza SP4C3 (#35617) üzenetére


5150
aktív tag

Miben más, mint ez?

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#35619) Pala válasza SP4C3 (#35617) üzenetére


Pala
veterán

A magam reszerol kerulom ezt a drivert. Tegnapi friss Windows telepites utan a szuz rendszeren egyszer kekhalallal indult tole a gep, egy masik teljesen random alkalommal gondolt egyet es feltekerte 100%-ra a ventit, mikozben a desktopot bamultam. Nem jo jel...

[ Szerkesztve ]

(#35620) Walter_White válasza Pala (#35619) üzenetére


Walter_White
senior tag

Milyen kékhalál volt? Mert nekem is dobott 2x random, Memory Managementre hivatkozva.... Egyszer ujraindításnál, egyszer pedig Curse (wow addon kliens) feltétele után... Nem tudtam mi a .... miatt, de akkor a 4.1-es Driver miatt volt

Most a AMD_17.3.3 -al egész nap fainul ment a rendszer. kopp...kopp...

[ Szerkesztve ]

(#35621) Pala válasza Walter_White (#35620) üzenetére


Pala
veterán

Huhh, valami Video Scheduler Internal Error, vagy mi a szosz volt. Meglatjuk, mit muvel a kovetkezo 1-2 napban, ha nagyon rosszalkodik, akkor visszaterek a 16.8.2-re, nekem az valt be a leginkabb.

(#35622) wwenigma válasza Pala (#35619) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mióta fentebb belinkeltem a changelogot, a 17.4.akarmi van fenn, nem fagyott azóta.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#35623) milkabrams


milkabrams
őstag

Üdv!
Miért van az, hogy indítom az Alien Isolationt és az fogad, hogy a monitor látszólag lecsatlakozott a vga-ról?
giga hd 7770, driver legfrissebb. A hangokat viszint hallom a játékban.
Bocs ha rossza topicban teszem fel ezt a kérdést, de a problémámhoz jobban passzoló topicot nem találtam.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#35624) Lacccca87 válasza milkabrams (#35623) üzenetére


Lacccca87
addikt

Felbontás / Frissítés játékon belül gond?
Nem ír ki a monitor semmit mielőtt elmegy standby -ba?

(#35625) Kiratheonly


Kiratheonly
tag

Sziasztok!

Ide is beírom a bajomat, mert már nem tudom hova fordulhatnék. 1 hónapja vettem egy Asus Strix RX480-at 8GB OC-t. Kezdetben, amikor beindítottam, minden flottul ment, legújabb driver fel, minden okés, majd olyan 30 perc OW után, no signal a monitoron és fagyás a gépben. Restart, megint eljátszotta. Itt kezdett gyanús lenni. A gép most OC mentes, új Win10, legújabb driver, legújabb BIOS a gyártó oldaláról. De a 3Dmark FireStrike a Graphical Stress-nél kifagy, eddig 1-szer futott le normálisan, de a beállítások ugyanazok voltak. A tápot most vettem, AX760-as Corsair, akár 2 kártyát is elbír ebből. Gyanakszom arra, hogy régi az alaplapom (Maximus IV Gene-Z és 2600K van most a gépben) ezen még PCI-E 2.0 van. Ma fogom UEFI-sre rakni a Windows-t is, de eddig Legacy módba kapcsolva a BIOS-t az alaplapon, ment. Tanácstalan vagyok, valakinek van valami ötlete, hogy mit csináljak? Igyekszem másik gépbe is átrakni, hogy megtudjam mi a gond.

U.I: Furmark nem fagy, Uniqe Heaven is tökéletes, csak a FireStrike meg az OW fossa össze magát, de volt már DOOM alatt is halál.

[ Szerkesztve ]

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#35626) milkabrams válasza Lacccca87 (#35624) üzenetére


milkabrams
őstag

semmit sem ír ki,felbontás 1440x900, egyből lecsatlakozik a kártyáról.
Ha az segít készíthetek róla egy videót

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#35627) 5150 válasza Kiratheonly (#35625) üzenetére


5150
aktív tag

Nézd meg win reinstall után is csinálja e. Ha igen, akkor igy látatlanban: nem kizárt, hogy hibás kártyát fogtál ki.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#35628) milkabrams válasza 5150 (#35627) üzenetére


milkabrams
őstag

Egyik játékkal sincs ilyen probléma, ezt kivéve.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#35629) Kiratheonly válasza 5150 (#35627) üzenetére


Kiratheonly
tag

Nos, a reinstall önmagában nem volt elég. Ma eldöntöttem, hogy alulfeszelve is kipróbálom. Úgy látszik, ezzel megfelelő lesz. Stabilan futtattam, már vagy 3 alkalommal a Fire Strike-ot, most majd játékok alatt tesztelem. Ezek a beállítások maradtak, teljesítménye szinte semmit nem változott.

Ez így egészséges amúgy? Garanciáztassam?

[ Szerkesztve ]

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#35630) 5150 válasza Kiratheonly (#35629) üzenetére


5150
aktív tag

Figyi ha hibás darabot fogtál ki akkor ez csak a kezdet. Ha garanciális, én gariztatnám, de előtte felvenném mit csinál, mert újabban az aqua meg hasonló gyökér cégek beveszik a kártyát, ráülnek 1 hónapig, majd közlik, hogy "megjárta kinát" a cucc és a "gyárban" azt mondták kutya baja és fizess 3000 forint munkadijat. Eddig 2x jártam igy. Egyik esetben elsőre ott tesztelték le előttem és ŐK is közölték, hogy szar a GPU, valahol elvált. 30 nappal később visszakaptam azzal, hogy "a gyárban ezt meg azt mondták és semmi baja". Viszont ha már új korában alulfeszelgetni kell, akkor később csak romlani fog ahogy fáradnak a kondik, vagy a fostos ROCH szabvány conform forraszanyag például. Esetleg megpróbálhatod tesztelés jelleggel átpakolni másik PC-be is ideiglenesen és megnézni ott is produkálja e ezeket a hibákat.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#35631) Atti777


Atti777
senior tag

Radeon Software Crimson ReLive Edition 17.4.2

Radeon Software Crimson ReLive Edition 17.4.2 Highlights

Initial support for Windows®10 Creators Update.

Fixed Issues

SteamVR Asynchronous Reprojection feature may not function or enable correctly on supported hardware.
Battlefield™1 may experience poor scaling in Multi GPU mode using DirectX®11 API.
Radeon ReLive may experience flickering when recording with an extended display connected on Windows®7 system configurations.
Application profiles in Radeon Settings may fail to retain after system log off or reboot for some gaming applications.
Windows® Security popup may be experienced after install and reboot on some Hybrid Graphics system configurations.

Путин, иди нахуй!

(#35632) Kiratheonly válasza 5150 (#35630) üzenetére


Kiratheonly
tag

Most egy érdekes eredményre jutottam, ha a CPU-t meghúztam az eredeti 3,8-ról 4,2-re és IBT alatt stabil volt, akkor a Fire Strike ugyanott ugyanúgy kifagyott, még a undervoltage után is. Szóval valami nem stimmel és nem vagyok benne biztos, hogy a vidkari az. Holnap tudom tesztelni egy haverom gépében, ami már egy Strix 470-et futtat minden gond nélkül. Kíváncsi leszek az eredményre, illetve ma még kísérletezgetek vele.

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#35633) Walter_White válasza Kiratheonly (#35632) üzenetére


Walter_White
senior tag

Én feltennék, régebbi Drivert is, hátha, nekem a 17.4.2-es Memory Managementes BSOD-ot dobált, random...

[ Szerkesztve ]

(#35634) Kiratheonly válasza Walter_White (#35633) üzenetére


Kiratheonly
tag

Valami ajánlott nincs amúgy? Én a 16.7.1-et és a 16.7.2-t olvastam, hogy az úgy mindenkinek egész stabil lett.

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#35635) Walter_White válasza Kiratheonly (#35634) üzenetére


Walter_White
senior tag

a 16.7-es verziókkal nem volt semmi problémám, és most a 17.3.3-al sincs. Egyedül a 17.4.2-es ami kékhalálozott...

Ja igen, és nézd meg, hogy a Monitorodnak a képfrissítése a Windowsban mire van állítva, ne térjen el, a Winben lévő, a játéktól. (CS:Go-nál, minden egyes kilépésnél, vagy Alt-Tab után, fekete képernyő fogadott,és csak a HDMI kihuzás, és visszadugás segített.)

[ Szerkesztve ]

(#35636) Kiratheonly válasza Walter_White (#35635) üzenetére


Kiratheonly
tag

Nos igen, itt is volt némi anomáliám. Egy 144Hz-es BenQ monitor tulaja vagyok, ha HDMI-n használom, akkor csak 60Hz a frissítése, a régi tápommal voltak gondjaim, sokszor kilépett a játék közben is. Most viszont még nem próbáltam, mert elsődlegesen DVI-n szeretném használni, ha már tudja a 144Hz-t. Tegnap nyomtam egy adag OW-t, alulfesszel és stock CPU-val, minden rendben volt.

[ Szerkesztve ]

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#35637) wwenigma válasza Atti777 (#35631) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Fennvan, nem fagy, baba mint mindig. R9 270OC 2GB kártya és 1050-en a GPU 975rol. ;)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#35638) TIT válasza Walter_White (#35635) üzenetére


TIT
veterán

Nagyon ne húzogasd mert elszáll.

(#35639) Ciccuka válasza wwenigma (#35597) üzenetére


Ciccuka
veterán

AMD Radeon Crimson ReLive Drivers 17.4.2 Beta

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#35640) Kiratheonly válasza Walter_White (#35635) üzenetére


Kiratheonly
tag

Új hírek! Az új driverrel nincs semmi gond, a videókártya tökéletesen megy, alulfeszelés nélkül. Amire szüksége van, az a ventillátor módosítás Wattman-ban. Ha a célértéket 60fokra veszem, akkor nem fagy a FireStrike alatt. Valószínűleg túlmelegszik a lelkem és a ventillátorait nem pörgeti kellően a házban. Ezt nem értem miért, a legújabb BIOS van rajta, magának kéne kezelni ezeket a dolgokat. Ötlet esetleg?

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#35641) 5150 válasza Kiratheonly (#35640) üzenetére


5150
aktív tag

Innen távolról egyelőre ötletem nincs, viszont az felötlött bennem vajon mit fogsz csinálni vele majd a nyári rekkenőben...

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#35642) Pityu. válasza 5150 (#35630) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Egyszer majdnem én is jártam szarul alaplappal,úgy érkezett,hogy a tűk el voltak nyomva a foglalatban de mé a procit ki sem bontottam,hogy bele tegyem.Aztán vissza küldtem gariban közölték,hogy ki kell vizsgálni ez meg lesz 2 hónap is mert ki kell küldeni külföldre,na mondom jó az új alkatrészek meg itt állnak a szekrényben.Na basztattam őket aztán 1 hét múlva mondták,küldjek számlaszámot és vissza utalják az árát,mondom ok és már szaladtam a helyi boltba ugyan ilyen alaplapot rendelni,meg is rendeltem indultam haza nagy boldogan erre jött a telefon,hogy mégsem küldik vissza a pénzt mert véletlenül találtak a polcon egy ugyan ilyen lapot és ezt el küldik nekem,erre irány vissza a boltba rendelés le mond.Szóval kis basztatás és a hónapokból 1 hét lett.

Egyébként hogyan működik a wattman?Mert az msi ezt küldte nekem a cicergésre,hogy ezt próbáljam ki,de sosem tuningoltam még

"Content:
Dear Sir/Madam:
Thanks for contacting MSI Technical Support Team!
Regarding your concern, usually the noise is caused by heavy load of the graphics card and it does nothing to the performance. Also you can check this by using the card at low load.there are something you can try to reducing the noise:
1) Overclock your card.
2) Overvolt it.
3) Change a more power PSU for a try,bad PSU will cause this problem."

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#35643) 5150 válasza Pityu. (#35642) üzenetére


5150
aktív tag

Miféle cicergés ez? Egyébként nekem is msi van.. lekopogom, még él :D Eddig ez a leghosszabb életű msi termékem

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#35644) mmdms válasza Pityu. (#35642) üzenetére


mmdms
addikt

Asus P5K lapomat 6,5 hónapig garizták. Mi az a pár hét...És visszaküldték ugyanolyan szarul, majd még 5 hónap gari. Majd egy évig tartott.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#35645) Pityu. válasza 5150 (#35643) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát a tekercsek ciceregnek terhelés alatt ha sok az fps általában azt mondják v syncet be kell kapcsolni úgy enyhébb a cicergés,aztán cseréltem tápot is az is halkította,de nem szüntette meg.Sokat olvasgattam más márkák is ciceregnek és mindig volt cicergős kártya 2006 ig vissza olvastam csak mintha egyre több lenne és független nvidi/amd mind a kettő cicereghet van hogy a 300EFt os gtx1080 is cicereg pl.Csak nekem bassza a fülem igaz most kicsit halkabb az új táp óta.Aztán az msi a fentebb írtakat ajánlotta de nem biztos,hogy ez meg szüntetné van aki cicergősen vette és 5 éve cicereg.
Táp csere előtt ilyen volt igaz élőben hangosabb volt [link]
Ja és azt mondják nem garanciális hiba,mert a kártya élettartamát nem csökkenti tehát kárt nem tesz benne,csak az ilyen érzékeny fülűeket idegesíti mint pl én.

#mmdms

Pont egy ismerősömmel beszélgettük,hogy vajon nincs e erre valami törvényi dolog,hogy ha xy ideig szarakodnak esetleg ujjat lehetne kérni vagy ilyesmi,mert 6,5 hónap az túl sok,sőt már 1 hónap is sok lenne.
Melyik cég volt ez?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#35646) mmdms válasza Pityu. (#35645) üzenetére


mmdms
addikt

Bolti gari lejárt már, ők 1 évet vállaltak, a gyártói garit érvényesítettem, amihez taiwanba kellett küldeni a lapot. Ezalatt a cirka egy év alatt míg garizták, gyakorlatilag kijött az új generáció, az első i7/5/3, én meg csak nézegettem a c2d e8200-esem, amit pár nappal a meghibásodás előtt vettem.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#35647) TIT válasza mmdms (#35646) üzenetére


TIT
veterán

Törvénytelen a fél év és nevetséges,15 napjuk van de max.1 hónap.

(#35648) wwenigma válasza TIT (#35647) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Törvény szerint "törekedni kell rá", másra - főképp időtartamra - nem kötelezik őket.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#35649) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Radeon beállításokban van ilyen függőleges szinkron ki/be kapcsolása?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#35650) Kiratheonly válasza 5150 (#35641) üzenetére


Kiratheonly
tag

Ettől én is félek, mert egy Fractal Design R4-ben vannak a cuccok, ami híresen rossz szellőzésű. De tervben van egy házcsere, egy jóval szellősebbre.

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.