Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#35301) MK VII válasza Popes (#35300) üzenetére


MK VII
veterán

Igen win 10, viszont nekem ott nincs köztük a Radeon settings. :(

(#35302) wwenigma válasza MK VII (#35299) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Beallitasok - Értesítések?

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#35303) MK VII válasza wwenigma (#35302) üzenetére


MK VII
veterán

Köszi... Így már megvan. :)
De nem tudom eddig hova bújt ez a dolog, mert tényleg sokszor átbogarásztam a beállításokat..
Lehet, hogy tényleg figyelmetlen voltam.

[ Szerkesztve ]

(#35304) 5150


5150
aktív tag

Hello! Omega óta mindegyik driver, minden újrainditás után elfelejti a játékokhoz beállitott profilokat és alapértékre ugrik. Nem tudjátok mitől lehet? Próbáltam több oprendszerrel, régivel, újjal mindenfélével.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#35305) Fornit


Fornit
csendes tag

Sziasztok! RX 480-as kártyához melyik ez eddigi legjobban bevált driver, beleértve a legújabbat (17.1.1) is?

(#35306) MK VII


MK VII
veterán

Csak nyaggat az a rohadt Radeon szoftverfrissítő, úgy is, hogy kikapcsoltam az értesítést...

(#35307) Pala válasza MK VII (#35306) üzenetére


Pala
veterán

Ki kell deríteni, hogy pontosan melyik process felelős az értesítésekért (emlékeim szerint valami AMD updater néven fut), kilőni Task Managerben, Task Scheduler-ben (Mi ennek a magyar neve? Feladatütemező?), átnevezni a hozzá tartozó exe fájlt, stb, szóval valami drasztikusabb módszerrel próbálkozz, mert a GUI-n elérhető checkbox semmit sem ér. Én augusztusi drivert használok és sosem zaklat, mert kiirtottam a fenti módszerek kombinációjával + egy kis guglizással, de a konkrétumokra nem teljesen emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#35308) MK VII válasza Pala (#35307) üzenetére


MK VII
veterán

Köszönöm szépen.. Utána nézek amikor több időm lesz. :)
:R

(#35309) adler741


adler741
tag

Hali,Felraktam a 17.11 drivert itt hogyan lehet a fényeröt kontrasztot állítani?A speciális beállításokból eltünt ez az opcio.

(#35310) AtHoS válasza adler741 (#35309) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Jelenleg a monitor menüjében kell beállítanod

read-only mode on the forum

(#35311) adler741


adler741
tag

A driver készítöje "monnyon le" :D

(#35312) Tomdriver válasza adler741 (#35311) üzenetére


Tomdriver
őstag

:DD

nemtom mikor jön már az Abu igérte változat, ahol mindezt visszakapjuk állítólag az alap felületen... :(

[ Szerkesztve ]

(#35313) FragMaster válasza Tomdriver (#35312) üzenetére


FragMaster
addikt

Az amd-n múlik, kb 1 hónapja lehet szavazni mi a legfontosabb: [link]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#35314) Tomdriver válasza FragMaster (#35313) üzenetére


Tomdriver
őstag

Köszi az infót!

(#35315) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Crimson ReLive Edition kérdés: Van 3 fiók a PC-n. Egyikben ott van az óra mellett a "Radeon ikon":

A többi fiókban nincs ott az "óra mellett"

Ez mitől függ? Valami win10 beállítás, Crimson ReLive beállítás?
Túlélem a dolgot, csak idegesít hogy nem jövök rá!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#35316) FragMaster válasza VGYke (#35315) üzenetére


FragMaster
addikt

Ha 16.12.1-es relive van fent, akkor ez előfordulhat, a 16.12.2-ben javították.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#35317) VGYke válasza FragMaster (#35316) üzenetére


VGYke
addikt

Crimson ReLive Edition 17.1.1 Optional van fent. Ráadásul újra van húzva a win10 és ez került fel elsőnek... (nem lehetnek telepítési előzmények):F

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#35318) Atti777 válasza VGYke (#35315) üzenetére


Atti777
senior tag

Radeon settings / Preferences és ott az Enable system tray opció

Путин, иди нахуй!

(#35319) jasonka


jasonka
aktív tag

Üdv !

ATI-AMD HD 3450 512 MB-os AGP-s- kártyához keresek drivert 32 bites WIN7 alá.

Sajnos feltelepítettem vagy 5-félét, - (látszólag) fel is megy- de a kártya továbbra is csak "szabványos VGA adapter"-ként árválkodik, a képfrissítés alapopn van, nem változtatható, és a WIN7 szerint is "a legfrissebb illesztőprorgram" van fent.
Már le is szedtem a WIN7 által feltett drivert, de újratelepítés után felteszi ugyanazt. Csak azt nem értem, hogy a "kártyaspecifikus" driverek "kibontás-telepítés- KÉSZ" során mit csinálnak, mert semmi sem változik, csak az alkönyvtárak száma növekszik... :F :W

SEGÍTSÉGET kérek !!!

Hja kérem ! A Belváros !...

(#35320) TIT


TIT
veterán

De jó,hogy 3-5 naponta kékhalálozik "thread struck in device driver" hibával böngészés közben.

(#35321) Madmax81 válasza jasonka (#35319) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Esetleg próbáld a kártya gyártói " msi , asus stb..."oldaláról leszedni a drivert

[ Szerkesztve ]

1956-2010 07.22 Varga László

(#35322) jasonka válasza Madmax81 (#35321) üzenetére


jasonka
aktív tag

A "helyes megfejtés" linkje ez :

http://www.nodevice.com/download/driver/sapphire+hd-3450-512m-ddr2-agp/302716.html

Egyesegyedül ez volt hatékony... :C

Hja kérem ! A Belváros !...

(#35323) Atti777


Atti777
senior tag

Radeon Software Crimson ReLive Edition 17.1.2 Optional

Support For

Conan® Exiles Beta
Tom Clancy's Ghost Recon® Wildlands Beta

Fixed Issues

Changing memory clocks with Radeon WattMan with more than one display connected may cause memory clocks to intermittently become stuck at their minimum setting or switch between min and max ranges intermittently causing display flickering.
Diablo®III May experience smoke or lighting effects may appear corrupted when using DirectX®9 API.
Some applications may experience an intermittent or random runtime crash in atidxx64.dll.
FIFA®17 may experience a black screen on launch when using Hybrid Graphics or AMD PowerXpress system configurations.
Watch_Dogs®2 may experience an intermittent game crash after extended periods of play on some Radeon RX 300 series products.
Paragon™ may experience flickering in profile or store preview pages after changing graphics settings when using Multi GPU.
Forza Horizon 3 may experience a crash or application hang with the Blizzard Mountain DLC on some select Radeon GCN products.

Путин, иди нахуй!

(#35324) nagymester


nagymester
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is az RX480 driver-vel van bajom. Játék (WOT) közben a kép megmerevedik, aztán a programot kilövi és írja: A képernyő illesztő nem válaszolt és utána helyreállt. A grafikai beállításokat alacsonyra vettem, úgy 90%-ban működik. A drivert az ASUS honlapjáról szedtem le. Az op rendszer Win7 Prof. A kártyát egy hete vettem, remélem nem az hibás. Ha valakinek van ötlete, kérem segítsen.
Előre is köszönöm!

PII Celeron 1000, 384Mb RAM, Diamond Viper II 32Mb, Segate 120Gb 8Mb ATA133, LG GSA-4160b. volt a régi configom

(#35325) nagymester válasza Fornit (#35305) üzenetére


nagymester
csendes tag

Egyik se.. :( Nekem legalább is mindegyik fagy.

PII Celeron 1000, 384Mb RAM, Diamond Viper II 32Mb, Segate 120Gb 8Mb ATA133, LG GSA-4160b. volt a régi configom

(#35326) Sgt. Chris válasza nagymester (#35324) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Üdv!

Nálam is ezt csinálta RX470-el bár nem a WoT, hanem a War Thunder, igaz én mindig az AMD legfrissebb driverét használom. (most épp: 17.1.2) Volt, hogy simán kiakadt, elfeketedett és kilépett az asztalra, de lent a tálcán futott tovább a program. Feljött egy ablak, hogy kívánok e a hibáról track-et küldeni a fejlesztőknek...akármit is csináltam utána csak a gép restartjával lehetett lelőni.

Végülis bepipáltam az "use Work-in-progress" client checkboxot, meg a play alatt lefrissítettem a legújabb launcherre, tegnap így már nem lépett ki, pedig feltornásztam a grafikai beállításokat is.

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#35327) Edii


Edii
újonc

Sziasztok!

Feltelepítettem az AMD Catalyst 15.7.1 Driver és AMD Radeon Software Crimson Edition 16.2.1 csomagot, együtt, de nem akar működni.

R5 230M + HD8650G - Dual Graphic.

Tökéletesen lefutott a telepítő, kiírta, hogy minden rendben, indítsam újra a gépet. :)

Hiba üzenetek:

Kép.

Kép.

Valamint még ez is valami hibára utal..

Kép.

Valakinek esetleg valami mentő ötlete lenne?

[ Szerkesztve ]

(#35328) nagymester válasza Sgt. Chris (#35326) üzenetére


nagymester
csendes tag

Hali!

Ma felraktam a Radeon Software Crimson ReLive Edition 17.1.2 Optional-t. A 3DMark 11 minden tesztje rendesen lefutott ( korábban az Ice Strom Extreme tesz közepén reset-elte a gépet!!!. Ezen egy tápegység csere és egy Win7 újra rakása segített). A Wot is max grafikával rendesen ment. Egyszer fagyott 1 óra játék után egy artyillery sniper nézete közben. Egyéb más csaták rendesen lemennek utána. A fagyáskor lent a tálcán futott tovább a program, amit csak a feladat kezelőbe sikerült kilőni. És a fagyás közben a hang folyamatosan szólt zajként.

PII Celeron 1000, 384Mb RAM, Diamond Viper II 32Mb, Segate 120Gb 8Mb ATA133, LG GSA-4160b. volt a régi configom

(#35329) mokus1 válasza Edii (#35327) üzenetére


mokus1
addikt

Hogyan is menne. Mins a ketto ugyanaz csak mas verzioszammal. A neve ne tevesszen meg.

(#35330) apatyas válasza Edii (#35327) üzenetére


apatyas
Korrektor

The AMD Radeon HD 8650G is a processor graphics card in the AMD Richland APUs (...) 384 shader cores (VLIW4 architecture)

The AMD Radeon R5 M230 is an entry-level DirectX 12 graphics card for laptops, which is based on the Sun GPU (GCN architecture)

Azt felejtsd el, hogy ezek együtt fognak dolgozni. Az R5-öshöz tartozó drivereket rakd csak fel, a másikat meg (hacsak nem tud switchable graphicsot kezelni a laptop) tiltsd le biosban vagy ahol sikerül.
Gratula a laptop gyártójának, ha ezeket összepakolta, és főleg ha rá is írta hogy dual graphics képes.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#35331) chungee


chungee
addikt

Reggelt!

Frissített a driver (Driver Packaging Version
16.50.2611-170113a-310468E) és innen eltűntek a beállítások :( Hogyan hozhatom vissza:F

HD 7870 2GB W7 x64 Ult

[link]

[ Szerkesztve ]

(#35332) bozont válasza chungee (#35331) üzenetére


bozont
veterán

Vissza kell tenni a régit. Majd valamikor átkerülnek ezek az új crimson panelba, viszont addig is a régi panel már nem elérhető. :W

(#35333) syberia válasza chungee (#35331) üzenetére


syberia
veterán

16.12.2 verzió volt a hibás nálad? Mert akkor én is kihagyom (280X).

https://howbad.info/

(#35334) beaastt


beaastt
újonc

Sziasztok! Tudnátok abban segíteni, hogy Sapphire RX 470 kártyára, Win10/64b-en miért nem tudok új drivert telepíteni? úgy értem felmegy a windows által automatikusan telepített driver, valamint a 16.10.1-es és a 16.11.4-es. Mást nem enged, mert minden esetben a köv. hibaüzenetet dobja:"no amd graphics driver is installed or the amd driver is not functioning properly...." és az eszközkezelőben is letiltja a kártyát. Amit eddig kipróbáltam a hiba orvoslására: Amd clean uninstall után telepíteni a drivert, DDU után telepíteni, spec újraindítás az aláírás ellenőrzése nélkül módban telepíteni. Windows úrjrainstallálása/formázás után. de sajnos mindig ugyanaz az üzenet fogad ha újabb verziót próbálok a vga driverből feltelepíteni. (A telepítő pedig mindig azt írja hogy felismeri a kártyát és elkezdi a telepítést, amikor befejezi akkor meg azt írja hogy sikeres volt a telepítés. Hát sajnos nem....)
Előre is köszönöm, ha bárkinek van ötlete!

(#35335) MK VII válasza beaastt (#35334) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Honnan vetted a kártyát? Használtan?
Lehet, hogy BIOS moddolt a kártya és akkor a 16.11.4-gyes drivernél nem is fog felmenni rá újabb..
Illetve egy két trükkel fel lehet hozzá tenni..

(#35336) beaastt válasza MK VII (#35335) üzenetére


beaastt
újonc

Szia! Igen, használtan... (Elvileg még garis) :( Hát ezt nem közölte a gyerek)
Azt se tudom, hogy ez mit jelent pontosan... vissza lehet állítani gyárira? Semmi szükségem erre így, több hasznát veszem, ha frissül a driver.

[ Szerkesztve ]

(#35337) MK VII válasza beaastt (#35336) üzenetére


MK VII
veterán

A kártya pontos típusa alapján le lehet hozzá tölteni a gyári BIOS-t... AtiFlash Tool-al fel is lehet rá tenni.
Valószínűleg ventilátor profilt módosított a BIOS-ban az előző tulaj... RX470/480-ak közt vannak amiket módosítanak, mert vagy túlmelegszik a kártya vagy hangos..
Szerintem legjobb lenne, ha pontosan utána kérdeznél az eladónál, hogy mit is módosított rajta és miért..
Még az is lehet, hogy jobban járnál, ha hagynád az új BIOS-t rajta...
Nekem egy shader unlockolt RX460-am van módosított BIOS-szal. 16.11.4-gyes driverrel nem volt még gondom sosem. Minden játék szépen megy vele. Lehet, hogy neked sem kéne egyenlőre bolygatni ami valószínűleg most jó.

(#35338) beaastt válasza MK VII (#35337) üzenetére


beaastt
újonc

Köszi, egyenlőre akkor megkrédezem, hogy mit és miért csinált. De ez a dolog nagyon elbizonytalanított.. 2016.11 havi a kártya és ugy vásároltam hogy gyári... kicsit átverve érzem magam.

(#35339) AtHoS válasza beaastt (#35338) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Valószínű az lesz, amit MK VII írt, de esetleg, ha átpattintod a BIOS kapcsolót másik állásba kikapcsolt gépnél, akkor lehet elfogadja az újabb drivereket.

Nem tudom mindkét állásban módosít-e a BIOS mod, de régebben úgy volt, hogy "csak" az OC állásban lévő BIOS-t lehetett módosítani, így az alap BIOS mindig rendelkezésre állt egy elrontott BIOS flash helyrehozásához

read-only mode on the forum

(#35340) beaastt válasza AtHoS (#35339) üzenetére


beaastt
újonc

Kaptam választ, valóban bios módosítás történt, memória optimalizálás miatt. Akkor elvileg ha jól értem, akkor atiflashel visszarakom a gyárit és onnantól minden szép és jó?

(#35341) MK VII válasza beaastt (#35340) üzenetére


MK VII
veterán

Azért a 470/480 topikba kérdezz rá, hogy miért is módosítothatott a memória beállításokon. Lehet, hogy nem véletlenül. Lehet, hogy a gyárival nem működött tökéletesen és azért. Bár az eladó is megmondhatná, hogy mi volt az indok. Lehet, hogy azért nem is említette, mert a gyárival nem tökéletes a kártya és így el tudta adni.

[ Szerkesztve ]

(#35342) AtHoS válasza MK VII (#35341) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Memória órajelet és időzítését szokták babrálni, mert AMD letiltotta ennek módosítását szoftveresen és csak BIOS mod-dal lehet megoldani, pedig elég nagy tartalékok vannak memóban egyes kártyákon a gyári beállításokhoz képest

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#35343) beaastt válasza AtHoS (#35342) üzenetére


beaastt
újonc

Igen-igen! Ez volt. Probléma megoldva! Megkaptam a gyári Bios-t felraktam és tökéletesen viszi az új drivert.
Köszönöm a segítségeteket!

(#35344) apatyas válasza apatyas (#35330) üzenetére


apatyas
Korrektor

Úgy tűnik, hülyeséget állítottam feljebb, és mégis képes a VLIW4 és a GCN dual-graphicsban menni.
A srác lőtte ezt a képet a radeon settingsben.
Noha a gyártói oldalakon ez sehol nincs listázva.
Mea culpa, a fenti hozzászólásom áthúzandó.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#35345) Physicist03


Physicist03
senior tag

Üdvözletem

Most újítottam gépet és kellene egy kis segítség, hogy hogyan kell helyesen frissíteni a videokártya driverét. Le kell e törölni a régit előbb, vagy csak simán update, stb, csak, hogy ne legyen gond. Tudom, hogy noob kérdés de eddig nem kellett ilyesmivel foglalkoznom mivel egy 1000 éves gépem volt. A szervízben meg persze, hogy a 16.300-ast tették fel win10-re.

Előre is köszi.

(#35346) MK VII válasza Physicist03 (#35345) üzenetére


MK VII
veterán

Szia...
Igen.. Teljesen le kell pucolni a régi drivert és utána fel az újat.
DDU segítségét is kérheted, de van AMD driver uninstall is.

(#35347) Physicist03 válasza MK VII (#35346) üzenetére


Physicist03
senior tag

Köszönöm :R

Gondolom érdemes a legújabbat feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#35348) MK VII válasza Physicist03 (#35347) üzenetére


MK VII
veterán

Érdemes azzal kezdeni igen... Ha minden rendben akkor hagyhatod, ha nem akkor próbálgathatsz régebbieket is.

(#35349) chungee


chungee
addikt

Estét!

Hol tudok leszedni régebbi drivert:F Nem kell messzire menni 16.12 előttire gondolok. Frissítettem és nem vált be :( XFX HD 7870 2GB karim van.

(#35350) MK VII válasza chungee (#35349) üzenetére


MK VII
veterán

Parancsolj. Én ezt használom, tökéletes.
Vagy, ha régebbi kell akkor a 15.7.1-es. Nekem 6950 mellé ez volt fent.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.