Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#36851) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Adott egy R7250es kártya Win10 x64 a legújabb opcionális driver.
Némely videónál a kép szétcsúszik, a szín el van tolódva. De nem mindig csinálja ezt. Vajon miért lehet ez? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#36852) TIT válasza Brenor (#36848) üzenetére


TIT
veterán

Rátelepítetted?
Ha másik driverrel jó akkor logikus,hogy a kártya jó.

[ Szerkesztve ]

(#36853) huby80 válasza TIT (#36852) üzenetére


huby80
senior tag

Másnak nincs olyan érzés mintha mindig növekedne a fényerő pl ha kilép játékbol?

(#36854) TIT válasza huby80 (#36853) üzenetére


TIT
veterán

De,de nem csak játékból,hanem ha böngészőből kilépek akkor is.

(#36855) huby80 válasza TIT (#36854) üzenetére


huby80
senior tag

és van rá megoldás? nividian kívül? 😃

(#36856) Lacccca87 válasza huby80 (#36853) üzenetére


Lacccca87
addikt

Én nem tapasztaltam.

(#36857) TIT válasza huby80 (#36855) üzenetére


TIT
veterán

Nem tudom,nem néztem utána,de szerintem nincs,azt hittem monitor feature,csak eddig nem vettem észre.

(#36858) _DiEGO_ válasza huby80 (#36855) üzenetére


_DiEGO_
őstag

MSI GTX 1050 TI 4GB -om is csinálja . Szerintem a driverekbe van , azaz lehet valami . Talán a kékfény hatást csökkentik le ... de passzolom . A lényeg hogy csinálja gyermekem Sapphire Nitro RX460 4GB OC -s kártyáján és az enyémen is.

(#36859) huby80 válasza _DiEGO_ (#36858) üzenetére


huby80
senior tag

Akkor ez valami windows feature lessz :D

(#36860) bozont válasza _DiEGO_ (#36858) üzenetére


bozont
veterán

Esetleg nézzetek rá a monitor menüjében be van e kapcsolva a dinamikus kontraszt. Az is okozhat ilyet.

(#36861) -szabi-


-szabi-
őstag

Nagyon aranyos az új (18.11.2) driver:

Mert neki fél óra nem elég.

üdv

(#36862) huby80 válasza bozont (#36860) üzenetére


huby80
senior tag

Ott a pont ! Multkor reseteltem a monitort és az alapbeállitásba bevan kapcsolva :D

(#36863) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Adrenalin Edition 18.12.1.1 Optional [link]

read-only mode on the forum

(#36864) Brenor


Brenor
aktív tag

Ezek a radeonos csávók nem tudnak rendesen programozni? Letöltöttem a legújabb drivert, de nem nyitja meg a radeon settingset.

(#36865) Lacccca87 válasza Brenor (#36864) üzenetére


Lacccca87
addikt

Hiba valszeg egyedi lesz mert nálam tökéletesen működik az új driver. Vagy csak én vagyok a kivétel :U

(#36866) Brenor válasza Lacccca87 (#36865) üzenetére


Brenor
aktív tag

Nekem is működik csak az amd settingset nem hozza be, hiába kattintok rá. Volt ddu is.

(#36867) Gyuri27 válasza Brenor (#36866) üzenetére


Gyuri27
félisten

Le se szedtem az előző drivert csak frissitettem az újra és müködik.
Nekem kezdetektől nem müködik az overlay win7-en (másnál megy). Lehet egy tiszta win segítene rajta. de csak ezért nem telepitem újra.
Szóval nálad is van valami mint nálam.

Amd - Radeon - Ryzen

(#36868) TIT válasza Brenor (#36864) üzenetére


TIT
veterán

Nekem magától eltünt egyszer csak a tálcáról,ráadásul a win már megint restartolni akar a hdmi audio bus telepítése miatt.

(#36869) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 18.12.3 Highlights

Fixed Issues
- Fan speed gauge in Radeon WattMan may sometimes overfill.
- Memory clocks on Radeon RX Vega series graphics products may become locked at 800Mhz.
- Game profiles with custom fan settings may sometimes remain even after closing a game.
- The game streaming tab may be missing in Radeon Settings when Radeon Software Adrenalin 2019 Edition is installed twice on a system.
- Radeon ReLive for VR may experience minor corruption for a few seconds immediately after connecting a headset.
- Auto tuning controls are not displaying their warning message in Radeon Overlay.
- Custom values for the sampling interval slider in the performance metrics feature may fail to enable.
- Radeon Settings may sometimes list a previously installed driver version even after driver successfully upgrading.
- Apply and Done buttons may sometimes overlap in Radeon Settings or Radeon Overlay.

Known Issues
- Some systems running multiple displays may experience mouse lag when at least one display is enabled but powered off.
- Uninstalling Radeon Software may fail to remove Radeon Settings.
- Zero RPM may fail to enable/disable correctly when switching between manual and automatic fan controls.
- Upgrade Advisor may intermittently fail to detect games and provide compatibility recommendations.
- A port 58888 already in use error message may be observed when AMD Link Server was disabled while an IOS device client was connected.
- Radeon Overlay’s new in overlay video player may experience smoothness issues while adjusting the playback slider.
- Scene Editor may have issues with scrolling when many elements are added to a scene.
- Custom settings in Radeon WattMan may sometimes fail to apply on Radeon RX Vega series graphics products.

read-only mode on the forum

(#36870) huby80 válasza AtHoS (#36869) üzenetére


huby80
senior tag

Végre :C

(#36871) atyca


atyca
senior tag

Azért ez így érdekes:

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#36872) Visormail


Visormail
addikt

Sziasztok!

Ha beállítok a global wattmanban valami órajeleket, akkor minden játékban azt alkalmazza. Az egyes játékok profiljait hiába állítom be eltérően, nem érdekli. Nálatok ez működik?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#36873) HANDO88 válasza atyca (#36871) üzenetére


HANDO88
senior tag

Nálam is. :F

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#36874) pintyo68 válasza atyca (#36871) üzenetére


pintyo68
csendes tag

Nekem is 12.3 van telepítve és ugyanezt írja ,hogy frissítsek a 12.2 re?!?!
Szerintem ez bug,Mint ahogy volt már az előző driverekben is.

Valamelyik-ben javították.de ezekszerint megint van ez a hiba.
Vagy azért mert a 12.3 "csak" opcionális nem recommended.
Na ez qva jó 2019 18.12.3 Fixed issues!!!!!!!

"Radeon Settings may sometimes list a previously installed driver version even after driver successfully upgrading."

Google fordító: "A Radeon beállításai néha felsorolhatnak egy korábban telepített illesztőprogram-verziót még akkor is, ha az illesztőprogram sikeresen frissült."

Akkor ennyit erről :C :O :U

[ Szerkesztve ]

(#36875) HANDO88


HANDO88
senior tag

Vigyázzatok mert ez a 2 csoda alkotás letérdepelteti a win-t is. :(((
Csak venti profilt akartam belőni.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#36876) atyca válasza HANDO88 (#36875) üzenetére


atyca
senior tag

Nálam egy sima kiterjesztés hozza meg néha a jégkorszakot.
Csak egy gép ki-be kapcsolás segít.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#36877) HANDO88 válasza atyca (#36876) üzenetére


HANDO88
senior tag

Kétszer nyúltam a venti profilhoz és két win telepÍtés volt a jutalom,harmadjára ki tudta javÍtani magát és az első betöltéskor le tudtam gyorsan gyalulni a drivert majd feldobtam egy novemberit azóta oké de venti profilhoz nem mertem nyúlni. :DDD

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#36878) Apucy01 válasza HANDO88 (#36877) üzenetére


Apucy01
őstag

nem biztos hogy a driver a rossz

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#36879) HANDO88 válasza Apucy01 (#36878) üzenetére


HANDO88
senior tag

Automata módban jól vezérli és semmi rendellenes dolgot nem tapasztalok.Mig nem újÍtottak a venti vezérlésen
rendben működött mindig.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#36880) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Sziasztok!

Nem a legújabb drivert raktam fel, mert a legújabb megmakkant mikor felkerült és most induláskor mindig ez a képernyő jön be, hogy frissítsek:

A következő képernyőn nem pipálom be, hogy "Legyen a rendszer naprakész", Radeon Settings-nél az értesítéseket kikapcsoltam, hátha az az, de ez akkor is mindig felugrik.

Hol tudom ezt kikapcsolni, ha ki tudom?!

(#36881) HANDO88 válasza G.I.JOE (#36880) üzenetére


HANDO88
senior tag

Szerintem kapard le és az utolsó novemberit rakd fel.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#36882) TIT válasza G.I.JOE (#36880) üzenetére


TIT
veterán

Ez bug már volt róla szó,ezért én nem gyalulnám le.

(#36883) G.I.JOE válasza TIT (#36882) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Akkor nem lehet kikapcsolni... Lassan úgyis megyek át másik win-re, úgyhogy addig már nem gyalulok és nem reszelek!

Köszi both of you!

(#36884) rvn_10


rvn_10
senior tag

Erre valakinak valami megoldás? Mar lap bisot is frissitettem de semmi.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#36885) rvn_10 válasza rvn_10 (#36884) üzenetére


rvn_10
senior tag

Cmos reset helyretette.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#36886) shield


shield
őstag

Úgy látom nagyon jól sikerült az Adrenalin. Vettem egy RX 570-et, nem volt kedvem az új vinyóra rendszert rakni, így a meglévő rendszerről legyalultam a régi AMD drivert, fel az Adrenalin 18.12.3-at.
Erre nagy pofára esés, a kártya és a driver nem találtak egymásra. :Y
Adrenalin legyalul az utolsó Crimson fel. Láss csodát, "Mukodik".
Mi a f@sz van ilyenkor? Ha esetleg az 5-6 éves kártyát nem komálja, talán még érthető, de az 570-et sem. :F
Hááát, gratula a fejlesztőknek. :C

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#36887) TIT válasza shield (#36886) üzenetére


TIT
veterán

Nálam semmi gond,de másoknál se.
Asszem 1 ember írt ilyet csak.

(#36888) Gyuri27 válasza shield (#36886) üzenetére


Gyuri27
félisten

Márka? A drivert a gyártó oldaláról szedted le? Gyártó support mit mond?
Milyen os-re akartad feltenni?
1000 a kérdés.
De neked csak odáig sikerült eljutni, hogy szarazamd.
Köszönjük. :R

Amd - Radeon - Ryzen

(#36889) Lacccca87 válasza shield (#36886) üzenetére


Lacccca87
addikt

Valószínüleg bányászkártya volt, bányász bios-al, a régi drivereknél nem jelentett gondott ( 2017-es azaz Crimson) de az újabbaknál már igen. Vagy tesztel rá gyári BIOS-t vagy patchelgeted a drivereket. 470/570/480/580/590 es topickban segítenek.

(#36890) shield válasza Gyuri27 (#36888) üzenetére


shield
őstag

És neked miből sikerült leszűrnöd, hogy azt állítottam hogy sz@r az AMD? :F
Mivel több éve csak ilyen kártyáim vannak.
Nem mentem a gyártó oldalára sem, ugyan onnan az AMD oldaláról leszedtem az eggyel elötte levő Crimsont a megfelelő OS-hez, és megy. Nekem teljesen megfelel.
Amúgy szívesen. :R

Lacccca87 Kösz, megnézem. :R

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#36891) shield válasza Lacccca87 (#36889) üzenetére


shield
őstag

A gyártó oldalán is a Crimson 17.8.1-et írják. Egyenlőre nem kell foglalkoznom az Adrenalinnal, talán amikor végleges lesz. Azért a BIOS dolgot is leellenőrzöm.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#36892) bozont válasza shield (#36891) üzenetére


bozont
veterán

Milyen windows-t használsz? Ha esetleg 8-at akkor arra már régóta nincs támogatás, főleg az 500-as szériától kezdve.
Az Adrenalin már egy éve kint van, miért ne lenne kész? Ez a legfrissebb év végi talán nem a legtökéletesebb, de nálam a 18.8.2 jól teszi a dolgát RX480-nal.

(#36893) Visormail válasza Visormail (#36872) üzenetére


Visormail
addikt

Szóval nálatok működik, vagy senki nem állít külön profilt?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#36894) izee


izee
senior tag

Sziasztok!

Tudok úgy használni egy nagyon régi AGP-s Firegl kártyát, mintha az Radeon lenne? Nem igazán szerkesztgetni akarok vele, hanem főleg kipróbálni pár játékot.
Mi van, ha firegl drivert teszek fel. Játékra nem csökken a teljesítménye?

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#36895) shield válasza bozont (#36892) üzenetére


shield
őstag

Én maradtam a Win7-nél. Lehet hogy az volt nálam a baj, hogy a 18.8.3-at raktam fel, eszembe sem jutott hogy pont ez az amelyikkel probléma lehet.
Kipróbálom a 18.8.2-vel, nem tudom egyáltalán van értelme az utolsó Crimsont lecserélni. Ennél a kártyánál nyújt-e valamivel is többet?
A kártya BIOS nem lett lecserélve, ez nem lehet a probléma oka.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#36896) gudpikcs


gudpikcs
tag

hello all.adott egy Asus Strix RX 580.
18.12.3.- as driver fent.játék közben láttom felmegy a gpu és a ram mhz is.ok.ventiket használja ahogy kell.
de kilépek plul játékbol,és nemegy vissza a mhz az alap 300 ra a win allat hanem ugymond kiakad vagy fentragad 1440 Mhz en.igy nemtud lehülni sem a vga mert 1feszt ráinditja a ventijét hogy hütse le.még annyi hogy játék közben az Asus GPU Tweak II progival monitorozom a fps-t és a többit közben.probáltam már az elözö driverrel is de azzal is ez a gond.
nemtudtok vmit amivel ha ennyi év után nemtudnak egy jó drivert írni a karikhoz hogy ezt figyeljék rendesen vmi progit amivel játékbol kilépve lenullázom a Mhz-eit plul,vagy vmi más megoldást.elöre is köszönöm.

(#36897) HANDO88 válasza gudpikcs (#36896) üzenetére


HANDO88
senior tag

18.12.1-et próbáld meg.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#36898) gudpikcs válasza HANDO88 (#36897) üzenetére


gudpikcs
tag

Ok.megproba.es jelzek.ha mar kijelentkezem a winbol vagy ujrainditom a gepet akkor leveszi...

(#36899) AtHoS válasza gudpikcs (#36896) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Sajnos a 3rd party monitorozó/tuningoló progik gyakran okozzák ezt a problémát, tehát akár az Asus GPU Tweak II is lehet a problémád okozója :K

Próbáld ki helyette a gyári beépített monitorozó felületet vagy esetleg az MSI Afterburner legújabb beta10 verzióját [link], de ugye ez is 3rd party szoftver, így ezzel is előjöhet ugyanez a probléma

szerk.
Többek állítása alapján nem elég, ha nincs elindítva, le kell teljesen törölni a gépről, hogy szolgáltatás szinten se fusson semmi belőle

vagy esetleg nézd ráá van-e újabb verzió az ASUS GPU tweak-ből, mert nem biztos, hogy hozzáigazították a legújabb driverhez, ami teljesen átalakította az órajel és FAN kezelést. Utóbbi esetre jó lehet a 18.12.1 driver, mivel az még a "régi" módszert alkalmazza

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#36900) gudpikcs válasza AtHoS (#36899) üzenetére


gudpikcs
tag

átnézek mindent. elöbb ujra elinditottam .plul a ww2 ön elinditva ,és nem fut melette a tweak gpu ,kilépve visszaállt.de ugyanigy inditva a bf5 nél fentmaradt az orajel.megnézek még 1-2 gamét,simán és a tweakkel 1üt futtatva jegyzetelem meiknél akad fen és igy szüröm ki.jelzek majd és köszi az infot is.meg lehet a hülye gamék is nem teljesen jok.de majd láttom.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.