Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1014) F-ECT$ válasza Füge007 (#1013) üzenetére


F-ECT$
titán

A hévízi merülésről röviden, bár ott is lesz egy elég hosszú briefing. A tó kb 40m mély, és mivel elég meleg a vize, ezért a normál dekompressziós táblázatok nem is használhatóak. A merülés elején amilyen gyorsan csak lehet le kell érni az aljára. Ekkor a merülésvezető után be kell jutni egy szűk járaton, ahonnan erősen áramlik ki a víz. Oda csak úgy tudsz bejutni, hogy kiengeded az összes levegőt a mellényedből, majd a kezeddel behúzod magad. Mivel a tó alja iszapos, ezért nem árt ha jól tudsz lebegni. Egy merülésvezető 2 embert visz le, míg az egyiket körbeviszi, addig a másik egy helyben marad és nézelődik. Ha jól tudom, akkor a forrásbarlangban több meleg és hideg vizes forrás is van. Emelkedés után többször is meg kell állni dekózni, lehet, hogy változott, de régebben 9m-en 5, 6m-en 10, 3m-e pedig 15 perc volt a dekóidő. Ha jól tudom, akkor emelkedéskor lehet megnézni az itt elhunyt 2 búvár emlékére állított táblát.
Akikkel beszéltem, azok azt mondják, hogy amikor először voltak, akkor úgy fejbe vágta őket a nitrogén, hogy nem is nagyon emlékeznek semmire, ezért el kellett menniük még egyszer. Másodszorra viszont mindenkinek tetszett, főleg a barlang falán található különféle kristályok.
A telefonszám jöhet, bár ha megyek, akkor valószínűleg a búvárboltom által szervezett merülésre fogok menni.

Dive ever, work never.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.