Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-12 10:42:46

LOGOUT.hu

Ide írjátok meg a PROHARDVER! lapcsaládon tapasztalt hibákat! (Míg az ötleteket ide!)
⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️Beírás előtt próbáld meg ezt: ⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️
● Kapcsold ki a reklám/scriptszűrést oldalainkon
● Frissítsd le a böngésződet (és ellenőrizd, hogy támogatjuk-e a böngésződet!)
● Engedélyezd a böngészőben a sütik 3. féltől történő elfogadását és nyomonkövetést (így)
● Töröld a böngésződben a sütiket (prohardver.hu, mobilarena.hu, itcafe.hu, hardverapro.hu, logout.hu, gamepod.hu) és a helyben tárolt tartalmat
● Frissítsd az oldalt (CTRL+F5)
● Lépj ki, lépj be
Ha nem megy, akkor riportáld a szükséges adatokkal:
● pontos link a hiba helyéhez
● operációs rendszer és böngésző pontos típusa és verziója
● célszerűen screenshot (képernyőmentés) a hibáról
● a hiba rövid és jól érthető leírása

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23363) Viktor0610 válasza MontyCrew (#23362) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Amennyiben nem jelenik meg rendben a felhasználók adatlapja, az jó eséllyel a reklámblokkolód miatt van. Az utóbbi napokban többször felmerült a téma.
Legyetek szívesek az összefoglaló alapján a hiba jelentése előtt kikapcsolt reklám- és szkriptszűrővel is megnézni, jelentkezik-e a probléma!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

Hozzászólások

(#4551) canniball


canniball
nagyúr

A spoiler gombot elvitte a cica lezso vagy csak én nem látom? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4552) sz.balazs.95 válasza canniball (#4551) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

elvitte a headsetes manusz. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#4553) pepe091 válasza canniball (#4551) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ahol kell, ott most is van.

(#4554) #90933760 válasza canniball (#4551) üzenetére


#90933760
törölt tag

(#4555) canniball


canniball
nagyúr

Oh, úgy emlékeztem mindenhol van. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4556) DJ. Ru$y válasza canniball (#4555) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Volt, már nincs. Le is írja a cikk.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4557) canniball válasza DJ. Ru$y (#4556) üzenetére


canniball
nagyúr

Zöld; úgy értettem ez a szűkítés nekem (eddig) kimaradt.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4558) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Ha privát üzenetet írok, mi a túrónak kell ellenőrző kódot beírnom?

Szerk:

Közbe rájöttem lehet sok volt a privát üzenet neki hirtelen...

[ Szerkesztve ]

(#4559) cekkk válasza lezso6 (#4541) üzenetére


cekkk
veterán

Szia !

Helyzet jelentés: nálam még mindig nem megy a privát küldés. :R

(#4560) lezso6 válasza cekkk (#4559) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Húsvét után csinálok rá egy patchet, aztán jó lesz.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4561) cekkk válasza lezso6 (#4560) üzenetére


cekkk
veterán

Köszönöm! :R

Kellemes Húsvétot!

(#4562) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Az bug vagy feature hogy a kereső a találatokat nem időrendben csökkenőként jeleníti meg? Pl: 2, 7, 4, 6 éve az első 4 teszt megjelenési ideje. Esetleg lekérések száma szerint vannak listázva?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4563) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

udv!
ha 5 percen belül írok ugyanannak az illetőnek privátot, akkor mindig az előző üzenet szövegével együtt jön fel az új ablak. ha ezt törlöm, akkor vagy duplán kapja meg az elsőt, vagy az elsőt törli a rendszer és a második megy csak át. ez pár napja így megy már mobilon és asztalin is.

#?*@&!

(#4564) Intruder2k5 válasza zeon.hu (#4563) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha 5 percen belül írsz ugyanannak az illetőnek privátot, akkor nem újat írsz, hanem az előzőt szerkeszted automatikusan!

(#4565) zeon.hu válasza Intruder2k5 (#4564) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

akkor is ha már olvasta?
évek óta csak most vettem észre...:)
kösz!

#?*@&!

(#4566) #90933760 válasza zeon.hu (#4565) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ha olvasta akkor nem. Ez most lett bevezetve egy hete.

(#4567) Bjørgersson válasza zeon.hu (#4565) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ha olvasta, akkor mar nem tudod szerkeszteni.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4568) lezso6 válasza Winner_hun (#4562) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azok a legjobb találatok. Relevancia szerint vannak rendezve. ;)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4569) zeon.hu válasza #90933760 (#4566) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

1 hete?
Na, így már nem érzem magam akkor lámának.
Kösz!

#?*@&!

(#4570) lezso6 válasza zeon.hu (#4569) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Átírtam a feature-t, nem kényszeríti a szerkesztést, helyette kiírja, hogy hozzáfűzésre kerülhet az előzőhöz, feltéve hogy 5 percen belül küldöd el az előzőhöz képest.

Plusz tojt a nyuszi egy apró villámfeature-t:

Ha a motor kiléptet a hsz elküldése után, a hsz mentésre kerül, s ha újra írnál a topikba, automatikusan bekerül a hsz-t író ablakba. Azaz mostantól nem fog elveszni a hsz-ed, ha túl sokáig írod, s addig IP-t vált a router, letelik az időkorlát, stb. :)

Kockáknak: A mentett hsz csak 10 percig marad a böngészőben (sütiként) az elküldés időpontjától számítva. Természetesen ha sikeresen rögzül a hsz, akkor nem lesz elmentve. Ugyanígy, tegyük fel, ha egy hsz elküldése utáni azonnali kiléptetésnél valaki belép utánad 10 percen belül ugyenazon a gépen, s pont ugyanabba a topikba írna pont ugyanazon a site-on, nem fogja megkapni az általad sikertelenül elküldött hsz-ed szövegét.

Értelemszerűen ez a feature privátok üzenetekre nincs, és nem is lesz, mivel privát adatokat sütibe tenni igen nagy felelőtlenség lenne.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4571) zeon.hu válasza lezso6 (#4570) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

jó ötlet!

#?*@&!

(#4572) #90933760 válasza lezso6 (#4570) üzenetére


#90933760
törölt tag

A FF már egy ideje visszahozza a szöveget is, ha előzmény helyreállítást nyomok (legalábbis legtöbbször). Már vagy fél éve, előtte nem tudta viszont. De azért mégis jobb, ha natívan megy a dolog, kapsz egy virtuális sört. :P

10 perc most mire is vonatkozik? Annyi időm van visszalépni ha lehal a gép, hogy megmaradjon a hsz? Vagy mi? Mert ha sikeresen elmegy, minek menteni? Ha nem megy el akkor mi a 10 perc?

A privátok most amúgy mennek rendesen elsőre, bár elég lassan küldi el majdnem az 503 időkorlát végén.

[ Szerkesztve ]

(#4573) Lauda válasza lezso6 (#4570) üzenetére


Lauda
félisten

Nagy vagy, koszi a belefeccolt melot! :R :K

Olyan esetben, ha elkuldeskor bedobja az 503-at (mostanaban foleg :DDD :DDD ), akkor is megmarad a hsz?

(#4574) saelin válasza #90933760 (#4572) üzenetére


saelin
veterán

Ez androidon is jól jöhet. Ott a böngészők gyakran zarogatják be a füleket (spórolnak a memóriával), így biztos megmarad a hsz utána is, talán a böngésző összeomlása/bezáródása után is. Hasznos feature, köszönjük! :R

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#4575) lezso6 válasza #90933760 (#4572) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Előzmény helyreállítás az nem natív böngészőfeature. Vagy mire gondolsz? Ha vissza gombot nyomsz, akkor persze megmarad, de ha kiléptet a motor küldés után és újra belépsz, akkor elveszik a tartalma a hsz-nak, vissza gombbal se fog előjönni.

Hogy ne legyen félreértés, csak akkor mentődik (kliens oldalon) az elküldendő hsz szövege, amikor megnyomod az OK gombot. S ha sikeresen rögzül a hsz, a mentés rögtön törlődik (szerver oldalon). A 10 perc akkor él, ha nem sikerül rögzíteni. Azaz 10 perced van, hogy újra belépj, s újra írj a topikba.

(#4573) Lauda: 503-nál is megmarad, igen, mivel a mentést böngésződ csinálja, a törlést viszont a szerver.

(#4574) saelin: Úgy nem fog megmaradni, mivel csak az OK gomb megnyomása menti el a szöveget.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4576) #90933760 válasza lezso6 (#4575) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ja már értem. Két külön dologról beszélünk. Én arra gondoltam, ha írás közben áramszünet van akkor elveszik a tartalom mindenképp. Erre jó a böngészőben a helyreállítás, mert az visszahozza. FF legalábbis elmenti a szöveget időnként amit írsz, nem tudom hány percenként.
Kettő együtt már fasza lesz. Bár én már hozzászoktam, hogy terjedelmesebb hsznél mentegetek txtbe. :DDD

(#4577) Lauda válasza lezso6 (#4575) üzenetére


Lauda
félisten

Le a kalappal! :R

Jo, hogy ilyen okos dolgokkal fejlodik az oldal! ;)

Baltoafarkas irjal gmail piszkozatba, automatan menti x masodpercenkent es onnan bemasolod ha kesz vagy.

[ Szerkesztve ]

(#4578) Sk8erPeter válasza lezso6 (#4575) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"csak akkor mentődik (kliens oldalon) az elküldendő hsz szövege, amikor megnyomod az OK gombot"
Az ötlet önmagában nagyon jó, hogy mentésre kerüljön egy piszkozat legalább kliensoldalon! De ha már így van, nem lehet olyat, hogy ne csak OK gombra kerüljön mentésre, hanem bizonyos időközönként setIntervallal, ezzel további potenciális problémákat elkerülve? Úgy aztán tényleg fullos lenne.

"A 10 perc akkor él, ha nem sikerül rögzíteni. Azaz 10 perced van, hogy újra belépj, s újra írj a topikba."
Miért pont 10 perc? Lehet, hogy adott esetben pont nem elég. :P Privacy okokból?

Sk8erPeter

(#4579) lezso6 válasza Sk8erPeter (#4578) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lehetne akár onkeypress-re is, de ez esetben jöhet az a (jó vagy rossz) mellékhatás, hogy visszalépsz, majd mégis akarsz írni, s megjelenik az előzőkben elkezdett hsz. Illetve áramszünet, stb ellen is védne, legalábbis ha a böngésző azonnal merevlemezre írja a sütit.

10 perc azért, mert privacy, igen. De ha a fenti feature-t aktiváltnám, akkor lehetne egy óra vagy több, de ez megint privacy probléma lenne. Jelenleg is inkább sok a 10 perc, mert azért egy újrabelépés megvan kb 10 mp alatt. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4580) saelin válasza lezso6 (#4575) üzenetére


saelin
veterán

"Úgy nem fog megmaradni, mivel csak az OK gomb megnyomása menti el a szöveget."

Akkor korai volt az öröm. Egyébként megoldható lenne?

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#4581) lezso6 válasza saelin (#4580) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Meg, igen egyszerűen, lásd fent.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4582) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Egyébként a legtutibb megoldás az lenne, mint ami mondjuk az Outlook-nál is van, hogy írsz, és ha pár másodpercig abbahagytad az írást, akkor ment piszkozatot automatikusan.

hasonlót lehetne itt is bevezetni.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#4583) lezso6 válasza sz.balazs.95 (#4582) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Talán még az is megoldható egyszerűen, a valódi kérdés inkább az, hogy (valamilyen szinten) személyes adatok sütiben maradhatnak, s ez jó-é.

Egyébként megoldásra került az egész oldalas reklám miatt esetlegesen olvashatatlan lapcsalád linkek problémája, de látom senki nem vette észre a feature-t. :U ;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4584) Sk8erPeter válasza lezso6 (#4579) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Lehetne akár onkeypress-re is"
Ezt szándékosan nem írtam, mert szerintem itt túlzás lenne, hogy minden egyes billentyűlenyomásra lefusson az eseménykezelő. Na meg akkor már onkeyup, ha már. :P Szóval ha setIntervallal bizonyos időközönként lefutna egy mentés, talán az is elég lehet (azért ha mondjuk van két mentési procedúra között 10 másodperc, az nem egy nagy érvágás, ha épp a 10 másodperc alatt készített tartalom elvész, persze ez csak ötlet).

Egyelőre csak ötletelés, de az amúgy teljesen jogos privacy aggodalmakra nem lehet esetleg áthidaló megoldás egy checkbox bepipálása (vagy akármivel hsz.-írásnál elfogadás), hogy ebben a böngészőben engedélyezed a mentést (a checkbox állapota tehát függhetne böngészőtől, így idegen helyen nyilván az lenne az alapértelmezett, hogy nincs bepipálva)? Pl. olyan esetekben, ha a júzer épp otthon üldögél a saját gépénél, és nem para, ha gyakran mentésre kerül kliensoldalon a tartalom. (cookie/localStorage)

"Jelenleg is inkább sok a 10 perc, mert azért egy újrabelépés megvan kb 10 mp alatt. :D"
Szolgáltatóoldali problémák azért ennél hosszasabban is jelentkezhetnek, és ilyen jellegű probléma nem kizárt, én is belefutottam már ilyenbe. :)
Mondjuk szerencsére már Chrome-ban sincs olyan szarul megoldva ez, mint régen, mert a vissza nyíl lenyomásakor visszakapod a tartalmat (ha szerencséd van :D).

(#4583):
"Egyébként megoldásra került az egész oldalas reklám miatt esetlegesen olvashatatlan lapcsalád linkek problémája, de látom senki nem vette észre a feature-t. :U ;]"
Nekem már ennél a sírásnál is feltűnt, hogy teljesen jó, azért nem is értettem akkor épp a nyavalygást, vagy ez most azóta újabb javítás? :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#4585) sz.balazs.95 válasza lezso6 (#4583) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Szuper!
Akkor most már csak azt kéne megoldani, hogy a fejléc mindig ugyan abban a magasságban legyen, és ne legyen vagy 3 féle magasságú reklám az oldal tetején:P

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#4586) Lauda válasza Winner_hun (#4562) üzenetére


Lauda
félisten

Ez tenyleg jo kerdes. Epp a vga teszteket nezegetem es ossze vissza vannak latszolag. Ha csak siman a teszteket nezi az ember, akkor idorendben van. Mikor kereso szo is be van iktatva, akkor megkeveredik.

[ Szerkesztve ]

(#4587) SUPREME7 válasza SUPREME7 (#4456) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ez a bug még mindig fennáll, most az LG tv topikban futottam bele.

Itt szóltam hozzá rész jelezte, hogy 1 új hsz, az új hsz ikon pedig a címsorban látható linkre vinne.

(#4588) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Az emberek Logout oldalai és a cikkek furcsa stíluskülönbségekkel rendelkeznek, a linkek egy egész sort kapnak, kék szöveggel, a programkódok pedig nem is tudom, hogy viselkednek.

Ilyen a cikk, és így néz ki a blogon.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#4589) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Privát üzenet szerkesztésénél bal felül RIOS ERROR

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4590) lezso6 válasza Winner_hun (#4589) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Javítva. :R

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4591) Winner_hun


Winner_hun
félisten

http://prohardver.hu/privat/júzerhelye/listaz.php?offset=250
Pár hete ha csak a felhasználó nevét írtam át, viszont nem volt még vele ennyi beszélgetés akkor simán a beszélgetés elejére ugrott a motor. Most csak 404-et kapok, törölni kell az url végét. Ez marad így?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4592) lezso6 válasza Winner_hun (#4591) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ezt nem lenne egyszerű megcsinálni, de majd javítom.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4593) j0k3r! válasza j0k3r! (#4550) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Erre valami?

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#4594) lezso6 válasza j0k3r! (#4593) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Másik topikba írj légyszi, HA bugreportok.

Frissítem a TIR-t...

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4595) Winner_hun válasza lezso6 (#4594) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha már TIR
Az összefoglaló kinyitása szöveget el lehetne tüntetni ha nem lehet kinyitni az összefoglalót, a megjelenítetteken kívül nincs semmi plusz tartalom? Illetve lesz összefoglaló bezárása is?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4596) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ha a fórumban a privátra vagy a privátoknál az új üzenetre nyomok akkor felül ott van a júzer (esetenként némi plusz infóval). Viszont ha privátokon belül a válaszra nyomok akkor nincs. Ezt még meg is lehetne azzal magyarázni hogy a válasznál tudja az illető hogy kinek megy az üzenet, azért nem kell. De ha a privátokon belül vagyok akkor az új üzenet linkjénél is tudom hogy kinek megy. Nem tudom hogy az az új ficsőr csak a fórumban akart-e megjelenni vagy félig van még csak kész?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4597) lezso6 válasza Winner_hun (#4596) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Javítottam, hogy válasznál is ott legyen, biztos ami biztos.

Eredetileg azt akartam, hogy válasz esetén a hsz-író ablak felett legyen a válasz, csak aztán visszatettem alulra, mert elég nagy feature, nehogy aztán sírás legyen belőle, ha valakinek nem tetszik. Ha hosszú a hsz / privát amire válaszolsz, persze lejjebb görget a böngésző. Egyelőre még nem döntöttük el, hogy fent legyen-e mégis.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4598) sz.balazs.95 válasza lezso6 (#4597) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Szerintem egyszerűen legyen úgy, mint ahogy a hardveraprónál van! ;)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#4599) lezso6 válasza sz.balazs.95 (#4598) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha az olyan egyszerű lenne, ahogy mondod, már rég úgy lenne. Amúgy meg nem ez volt a kérdés.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4600) sz.balazs.95 válasza lezso6 (#4599) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

De miért, a hardveraprón is szépen meg lett csinálva.
Nem értek hozzá, az igaz, de onnan mennyi munka lenne átemelni az oldal többi részéhez?

Egyébként az új hardverapró ugyanarra a motorra épül, mint a PH! többi tagja, vagy az külön ág ilyen értelemben (is)?

Nem ez volt a kérdés, de a felvetett problémára megoldást jelenthetne szerintem. ;)

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.