Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-12 10:42:46

LOGOUT.hu

Ide írjátok meg a PROHARDVER! lapcsaládon tapasztalt hibákat! (Míg az ötleteket ide!)
⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️Beírás előtt próbáld meg ezt: ⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️
● Kapcsold ki a reklám/scriptszűrést oldalainkon
● Frissítsd le a böngésződet (és ellenőrizd, hogy támogatjuk-e a böngésződet!)
● Engedélyezd a böngészőben a sütik 3. féltől történő elfogadását és nyomonkövetést (így)
● Töröld a böngésződben a sütiket (prohardver.hu, mobilarena.hu, itcafe.hu, hardverapro.hu, logout.hu, gamepod.hu) és a helyben tárolt tartalmat
● Frissítsd az oldalt (CTRL+F5)
● Lépj ki, lépj be
Ha nem megy, akkor riportáld a szükséges adatokkal:
● pontos link a hiba helyéhez
● operációs rendszer és böngésző pontos típusa és verziója
● célszerűen screenshot (képernyőmentés) a hibáról
● a hiba rövid és jól érthető leírása

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5204) DeFranco


DeFranco
nagyúr

[link]

a felső képlet IE-ben és FF-ben tördelve jelenik meg, mint a rendes szöveg, Chrome-ban pedig csúszkával folytonosan mint az alatta levő porgramkód (csak normál betűtípussal)

(#5205) sovinho


sovinho
tag

Sziasztok,

Már elég régóta azt tapasztalom, hogy sokadjára, nagy nehézségek árán tudok belépni. Biztos volt már erről szó a fórumban korábban, de nem lapoztam vissza az elejéig. Hogyan tudnék ezen javítani?

Köszi előre is!

Hakuna Matata

(#5206) Sk8erPeter válasza sovinho (#5205) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mit jelent az, hogy "nagy nehézségek árán"? Mit tapasztalsz konkrétan? Milyen hibaüzenetet látsz, vagy mi történik egyáltalán? Csak saját gépeden és/vagy hálózatodon tapasztalod, vagy más gépről és máshonnan is? Ezek az információk minimálisan szükségesek, különben a hibabejelentés lényegében használhatatlan.

Sk8erPeter

(#5207) judas13 válasza Sk8erPeter (#5206) üzenetére


judas13
addikt

Nekem új jelszót kell kérnem, mivek a régit -amit mondjuk egy napal előtte használtam- már nem fogadja el...és nem előszőr....

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#5208) szab.tam


szab.tam
nagyúr

xp + ie-t ugye már rég nem támogatjátok.
beadtam a derekam, és chrome
Version 45.0.2454.101 m
ami most van.

valamiért eltüntek az aláírások a fúrumban.
azaz nem látom őket.
és ha dőlt vagy vastag betűvel formázom ahsz-mat, elküldöm, akkor néha nem látom.

most pl. a hsz-t szerkesztem, és alul a panelen lévő gombok jó része hiányzik.
készítek róla screen-t, mindjárt tolom.

***

ja, készítettem screen-eket, de alul, ahol a kpfeltöltést kéne intézni, nincsenek gombok, így feltölteni, képet beilleszteni sem tudok... :D

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#5209) szab.tam válasza szab.tam (#5208) üzenetére


szab.tam
nagyúr

most valamiért megjavult.
így nézett ki a probléma:

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#5210) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Miért van minden egyes iOS verziónál valami hiba a Ph fórumain? Hol a link gombra kattintva crashel be Safari, most 9-nél a kijelölés nem mukodik miközben bármilyen mas oldalon tökéletes.

(#5211) lezso6 válasza vadászcsiga (#5210) üzenetére

Én nem tudom mit csinál az iOS, nem lehet olyan kódot írni, ami összeomlasztja a böngészőt, ha meg mégis az a böngésző (valamilyen szinten security) bugja, nekik kell javítani. Kijelölés-tiltást sem alkalmazunk, erre egy külön CSS szabályt kéne csinálni, nincs olyan, hogy csak úgy (a weboldal hibájából) nem lehet kijelölni a szöveget. Ezt egyébként már többször is leírtam.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5212) vadászcsiga válasza lezso6 (#5211) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Köszi, legalább most megtudtam. Ez már nekem magas. Droidon soha nincs illyen probléma, kizárólag safarin de azon rendszeresen, mar hosszú verziók óta. Ilyen körökben nagy hozzáértéssel a ph rossz motorját emlegeti mindenki :)

(#5213) Intruder2k5 válasza vadászcsiga (#5212) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A baj inkább azzal van, hogy ezek a nagy cégek, (MS, Apple, Google, etc.) fordítva ülnek a lovon, és sokszor abból indulnak ki, hogy majd később a szabványok igazodnak hozzájuk, így aztán itt-ott egyedi megoldásokat építenek a programjaikba, amiknek többnyire hasonló vége van, itt ez nem működik, ott meg az.

(#5214) vadászcsiga válasza Intruder2k5 (#5213) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Már várom hogy leesennek róla :D

(#5215) Jorus válasza vadászcsiga (#5210) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nekem olyat szokott néha csinálni a Safari legújabb iOS alatt, hogy "megjegyez" magának egy kis képet, és azt egy rakás helyre beteszi. Mondjuk megjegyzi vkinek az avatarját, és egy hozzászólás írásakor beteszi minden emotikon helyére az adott avatart. Van, hogy az adott kis képet a fórum főoldalán (normál nézet) beteszi minden olyan topic mellé, ahol új hozzászólás érkezett. Az alkalmazás és a teló újraindítása, oldal újratöltése nem segít, ám a hiba egyszercsak el szokott múlni. Droidon nem találkoztam hasonlóval.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5216) lezso6 válasza Jorus (#5215) üzenetére

Ez valami agresszív cache, ami ész nélkül dolgozik. :D Mi a rák van veled, Safari? :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5217) vadászcsiga válasza Jorus (#5215) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ez már régi móka. Rendesen meglepődtem amikor eloszor megláttam :D
Egy Safari kilövés altalaban visszarakja a helyére az avatarokat, ha nem egy cashe törlés. Ritkan jon elő, a gépelést akadályozó dolgok engem jobban zavarnak. Pedig régen a Safari volt a legjobb böngésző, mára már csak a megszokás miatt hasznalom azt.

(#5218) dqdb válasza lezso6 (#5216) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ugyanezt bizonyos dolgok együttállása esetén az Opera 12 is tudta Windows alatt, szóval én a helyedben a Safari jogos ekézése helyett a saját portán is körülnéznék kicsit, hogy a statikus képek kiszolgálásánál rendben van-e minden minden esetben.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#5219) lezso6 válasza dqdb (#5218) üzenetére

Elég puritán módon vannak jelenleg kiszolgálva a képek, semmi trükközés, az van amit látsz a headereknél. Ezért is fura. Eleve az elég PH! lapcsalád relatíve szögegyszerű, alig van valahol javascript vagy HTML5. Néhol van használva pár CSS3 trükk meg animáció (pl galéria), de ennyi.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5220) Jorus válasza vadászcsiga (#5217) üzenetére


Jorus
nagyúr

Korábban Chrome-t használtam az iPhone-on, de azon felül vannak a browser gombok, így amikor jött az i6 Plus, kénytelen voltam váltani Safarira, amin alul vannak ezek.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5221) Oliverda válasza Jorus (#5215) üzenetére


Oliverda
félisten

:))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5222) Jorus válasza Oliverda (#5221) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jaja, punkt így. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5223) Oliverda válasza Jorus (#5222) üzenetére


Oliverda
félisten

Gondolhatod mennyire megrémültem, amikor ellepte Hajdú Péter a teljes sávot. :Y

:D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5224) dqdb válasza lezso6 (#5219) üzenetére


dqdb
nagyúr

Lehet, hogy megérné belőni egy TCP monitorozást egyetlen forrás IP-re szűkítve egy alacsony terhelésű órában, hogy kiderüljön, ilyenkor a webszerver ad vissza rossz adatot, vagy a Safari hibázik. Én valami keep alive-val kapcsolatos nyűgöt sejtenék látatlanban, de arra már nem tippelnék, melyik oldal a hibás. iPhone-on kívül desktopon is reprodukálható, 1-2 évvel ezelőtt Opera 12 + NOD32 5.0 és Opera 12 + Avast IS párossal pár percen belül elő lehetett hozni a fórumban (akkoriban teszteltem több vírusirtót, másokkal nem jött elő ez a probléma Opera 12-t használva, ahogyan másik böngészőben sem ezt a két vírusirtót használva).

Ja igen: nálam jellegzetesen az előre-hátra-legelső-legutolsó nyilak helyére került smiley (ritkábban) vagy valamelyik smiley helyére az egyik, adott lapon szereplő avatar (gyakrabban).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#5225) lezso6 válasza dqdb (#5224) üzenetére

Aszondod keep alive-nál összekeveredhetnek az adatok? Hajjaj. Bár az a gond, hogy nincs iOS eszköz a közelemben, s hát kérdéses, hogy asztali Safari hasonlóan viselkedik-e.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5226) dqdb válasza lezso6 (#5225) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem azt mondom, hogy összekeveredhetnek, mert elvileg nem lenne szabad és gyakorlatilag sem. Azonban úgy tűnik nem jött be a tippem, mert a HTTP pipelining valószínűleg okozója, ami nem jutott eszembe, mint még kézenfekvőbb ok:

[link]

Ez alapján egyértelműen iOS bug, ami kellően gyors hálózati kapcsolat esetében jön csak elő megfelelően nagy méretű oldal és megfelelő mennyiségű és méretű kép esetében, persze a workarounddal az ilyen esetekben szokásos módon neked kell szívnod, mert egy éve nem képesek kijavítani.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#5227) Prémvadász


Prémvadász
tag

Miért nem kapok e-mailt a privkről és a kedvenc fórumaimról?A beállításoknál természetesen be van jelölve.Hirtelen egyik napról a másikra történt a dolog úgy egy két hónapja.A spam mappában sincsenek.

Kérem valaki segítsen.

Nem bűn a lustaság.

(#5228) Fecogame


Fecogame
veterán

A mobil verzióban a felhasználó neve alatt nem jelzi ki, ha valaki Topikgazda, míg normál verzióban már ott van ( nyilván a megfelelő topikokban ).

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#5229) Aureal


Aureal
senior tag

Nem tudom jó helyre írom-e, de mi a szöszért nem a legújabb bejegyzéseket sorolja előre a kereső, vagy ez miért nem állítható? :F
Pl.:

(#5230) Bjørgersson válasza Aureal (#5229) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ha egy kicsit lentebb görgetsz, akkor elvileg ott lesznek a találatok időrendben is. Legalábbis nálam ott vannak.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5231) Aureal válasza Bjørgersson (#5230) üzenetére


Aureal
senior tag

Úgy érted oda ahol az "első" bejegyzés az hogy: " Durván estek az iPhone árak a Telekomnál" miközben én "LG Wine-ra" kerestem? :DDD
Az emberek többsége utál görgetni és az 1. sorban szeretné látni a legrelevánsabb találatot. Ez csak programozás kérdése volna hogy a site megfelelően működjön szerintem...

(#5232) Bjørgersson válasza Aureal (#5231) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Igen, oda. Ha megnyitod a hírt, akkor látni fogod, hogy a listában az LG Wine is szerepel. A kereső nem csak a címekben keres, hanem a tartalomban is. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5233) DJ. Ru$y válasza Aureal (#5229) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mint látod nem azt írja, hogy legújabb, hanem "legjobb találatok". Ez olyan, mint facebookon is van "Fontossági sorrend" és "Időrendi sorrend" a "hírsáv" rendezésénél. Ez nem bug, ez feature.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#5234) Aureal válasza DJ. Ru$y (#5233) üzenetére


Aureal
senior tag

Ok, de akkor a fícsör nem lehetne még fícsörösebb, hogy ezt a user mondja meg hogy legyen? Amúgy elég jól testreszabható pl. a fórum rész ilyen szempontból, akkor a híroldalak miért különböznek?

(Mellesleg megjegyzem, ez jó magyar szokás, hogy egy idősebb ismerősöm aranybecsű szavait idézzem: "Magyarországon a dolgok kimagyarázása már egzakt tudomány!") :C

(#5235) sz.balazs.95 válasza Aureal (#5234) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ennek egyszerű oka van:

nem tudod leírni a 'kimagyarázás' szót 'magyar' nélkül. ;]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#5236) Findzs


Findzs
addikt

nekem olyan gondom van hogy belépek, megírom a hsz -emet és mikor ok -ra kattintok újra be kell lépnem addigra kiléptet
win 8.1, firefox legújabb

más fórumokon nem csinál ilyet csak itt

gondoltam hogy valami sütikezelés lehet a dologban de nem értem hogy máshol meg miért jó? :U
köszi

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#5237) Lauda válasza Findzs (#5236) üzenetére


Lauda
félisten

Probald meg kitorolni a gyorsitotarat, sutiket stb.

(#5238) Findzs válasza Lauda (#5237) üzenetére


Findzs
addikt

próbáltam nem lett jobb sajna :(

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#5239) bijesz válasza Findzs (#5238) üzenetére


bijesz
aktív tag

Nekem is rossz, rendszeresen kidob, hetek óta ez van így használhatatlan.

(#5240) Intruder2k5 válasza bijesz (#5239) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáljatok meg így belépni.

(#5241) bijesz válasza Intruder2k5 (#5240) üzenetére


bijesz
aktív tag

hm, így jól megy
Egyébként a céges gépen csinálja ezt szóval valószínű, hogy ha ugyanarról az ip címről sokan vannak akkor jelentkezik a probléma.

És ugye ez attól még egy bug, hogy van rá workaround.

(#5242) Findzs válasza Intruder2k5 (#5240) üzenetére


Findzs
addikt

ki fogom próbálni, köszi :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#5243) lezso6 válasza bijesz (#5241) üzenetére

Ez nem bugok, hanem biztonsági feature-ök, ezeket pedig ki lehet kapcsolni a checkboxokkal:

1. Egy órán túli aktivitás után kidob.
2. Ha változik az IP-d, kidob.
3. Ha belépsz, a jelenlegin kívül mindenhonnan kidob.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5244) moli.hu


moli.hu
őstag

Nem kaptam ertesito emailt a mostani nyeremenyjatekrol :(
(nem, nincs spamben)
1. merre is van az az oldal, ahol fel lehet iratkozni erre az ertesito emailre? Ezt az oldalt be lehetne illeszteni a nyeremenyjatek-szoveg-sablonba, hogy a jovoben minden jatekleirasban ott legyen?
2. letezik egy olyan hely, oldal, html, xml, ahol ezek a jatekok akar manualisan, akar automatikusan megjelennek a fooldal fejlecen kivul? Vagy csak az van?

update: visszaolvasva picit latom, hogy sokan nem kapnak kulonfele emaileket. Rakerult a prohardver egy blacklistre?

update: kovy29, koszi, ott be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#5245) Bjørgersson válasza moli.hu (#5244) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Itt a legalsó legördülő menü.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5246) Findzs válasza Intruder2k5 (#5240) üzenetére


Findzs
addikt

így jó :K
de azt nem értem, hogy mi történt vele?
több mint 10 éve vagyok regisztrált de eddig nem volt ilyen gondom :U

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#5247) moli.hu válasza moli.hu (#5244) üzenetére


moli.hu
őstag

mivel az alapproblemara, a nem erkezo emailekre nem jott valasz, ezert szeretnem megismetelni a reszproblemat, amit mar irtam:

letezik egy olyan hely, oldal, html, xml, ahol ezek a nyeremenyjatekok akar manualisan, akar automatikusan megjelennek a fooldal fejlecen kivul? Vagy csak az van?

(#5248) tikshow


tikshow
addikt

Hardveraprón próbálnám értékelni ezt a hirdetést, de valamiért a jelentés funkció jön be. Én rontok el valamit, vagy valamilyen hiba van a gépezetben?

(#5249) Intruder2k5 válasza tikshow (#5248) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#5250) tikshow válasza Intruder2k5 (#5249) üzenetére


tikshow
addikt

Franc, bocs. :W Töröld nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.