Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-12 10:42:46

LOGOUT.hu

Ide írjátok meg a PROHARDVER! lapcsaládon tapasztalt hibákat! (Míg az ötleteket ide!)
⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️Beírás előtt próbáld meg ezt: ⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️
● Kapcsold ki a reklám/scriptszűrést oldalainkon
● Frissítsd le a böngésződet (és ellenőrizd, hogy támogatjuk-e a böngésződet!)
● Engedélyezd a böngészőben a sütik 3. féltől történő elfogadását és nyomonkövetést (így)
● Töröld a böngésződben a sütiket (prohardver.hu, mobilarena.hu, itcafe.hu, hardverapro.hu, logout.hu, gamepod.hu) és a helyben tárolt tartalmat
● Frissítsd az oldalt (CTRL+F5)
● Lépj ki, lépj be
Ha nem megy, akkor riportáld a szükséges adatokkal:
● pontos link a hiba helyéhez
● operációs rendszer és böngésző pontos típusa és verziója
● célszerűen screenshot (képernyőmentés) a hibáról
● a hiba rövid és jól érthető leírása

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Érdekes dologra lett figyelmes az egyik fórumtárs: Pörgeti a topic összefoglaló a procit.

Azóta kipróbáltam öcsém gépén (win + chrome) és ugyanez a helyzet. :U

(#9002) Intruder2k5 válasza r3dsnake (#9001) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nálam nem pörgeti. Átmásoltam ide az egészet, itt is pörgeti?

[link]

(#9003) Rimuru válasza r3dsnake (#9001) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem a vodafone reklam porgeti? :DDD

Vigyázat, csalok!

(#9004) Lauda válasza Rimuru (#9003) üzenetére


Lauda
félisten

Hol látsz ott vodafone reklámot?

(#9005) csako válasza r3dsnake (#9001) üzenetére


csako
veterán

Én csak 0-2% helyett 5-8%/mag proci használatot látok, ami lehet attól is, hogy pl. színváltós az "Összefoglaló kinyitása" felirat (Firefox dev 61.0b13)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9006) r3dsnake válasza Intruder2k5 (#9002) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Tökmindegy melyik topic, mindnél pörgeti, ahol összefoglaló van, kinyítás nélkül.

(#9007) Rimuru válasza r3dsnake (#9006) üzenetére


Rimuru
veterán

Akkor meg szeritnem az animacio lesz az ami megeszi (animation/webkit-animation, tiltsd le insepctorban es egybol kiderul).

Lauda: hetek ota ez a tema gondoltam miert ne. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#9008) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Ezzel lesz kezdve amúgy valami? Átmeneti megoldásként adblockkal tiltható az összefoglaló blokk.

[ Szerkesztve ]

(#9009) r3dsnake válasza Rimuru (#9007) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Igen, tényleg az eszi, tiltás után nincs CPU használat. Ez (ugye) eltávolításra fog kerülni?

(#9010) Rimuru válasza r3dsnake (#9009) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem tudok az illetesekek neveben nyilatkozni hogy mi lesz, viszont fototrend alatt nincs ilyen (meg), hasznaljatok azt.

Vigyázat, csalok!

(#9011) Rimuru válasza Rimuru (#9010) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem tudom mi volt ervenytelen, copy-paste uj mezobe megoldotta

Vigyázat, csalok!

(#9012) r3dsnake válasza Rimuru (#9010) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Úgy látom az illetékeseket nem érdekli. :DDD Aztán meg csodálkoznak, hogy adblockol mindenki, de muszáj hogy ne egye meg a site a laptop akksiját. :U

(#9013) Lauda válasza r3dsnake (#9012) üzenetére


Lauda
félisten

Az összefoglalót blokkolhatod, ha jól esik, nem tiltja semmi.

(#9014) r3dsnake válasza Lauda (#9013) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

De az összefoglaló alapvetően hasznos dolog, és szomorú, hogy workaround-ra van szükség. :U

(#9015) lezso6 válasza r3dsnake (#9012) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jajistenem, miért kellett ekkora feneket keríteni ennek? :D

Most jutottam oda, hogy kivegyem, igazából semmi funkcióját nem látom ennek az animációnak, tényleg sok, hogy ennyit eszik, de azért ettől nem dől össze a világ. :))

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9016) Lauda válasza r3dsnake (#9014) üzenetére


Lauda
félisten

Aztán meg csodálkoznak, hogy adblockol mindenki,

Erre reagáltam. Bár nem látom mások szokásait, az az érzésem, hogy nem az összefoglalókat blokkolgatják, hanem a reklámokat.

(#9017) The DJ


The DJ
addikt

Nem tudom, hogy bug vagy feature, de jelzem.

Prémium előfizetésem volt, de lejárt az egy évem. Persze nem tartottam számon a dolgot, az tűnt csak fel, hogy nagy örömömre hirtelen megjelent a fórum tetején a 4 kis ajánló dobozka a lapcsalád különböző oldalainak friss cikkeivel. Ez egy olyan feature, amiért évek óta sírok és amit nagyon régen hiányolok, mert én a logout fórumot használom kezdőoldalként és a többi portált nem igazán látogatom, így sok mindenről lemaradok. Míg ha ott vannak felül a friss hírek, akkor akarva akaratlanul is átkattintok, ha érdekes egy cím.

Szóval megjelent ez a kis ajánló szekció és ujjongtam a gép előtt, hogy "juhé". Aztán valahogy észrevettem, hogy lejárt a prémium tagságom, nosza megújítottam azt is. Amint ez végbement és visszaléptem a logoutra rögtön el is tűnt az ajánló felülről :( Gondoltam valami prémium beállítás lehet. Kapcsolgattam mindent ki-be (reklámok és társai), de semmi se hozta vissza.

És igen, használok ublockot, de tiltva van a lapcsalád oldalain már jó ideje, így ez se lehet a gond, így arra jutottam, hogy valószínűleg a prémium előfizetéshez lehet köze, mert amint lejárt megjelent és amint megújítottam eltűnt az a szekció

Én nagyon szeretném azt visszavarázsolni oda, mert számomra nagyon hasznos kis extra.

Van erre lehetőség? Vagy én nem látom a fától az erdőt?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#9018) Viktor0610 válasza The DJ (#9017) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Korábban volt szó már erről.

Az az ajánló eltűnik, ha blokkolod a reklámokat/prémium vagy.

Nem tudom, mi miatt, de így van.

Samsung Galaxy A54

(#9019) Kendek válasza Viktor0610 (#9018) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Gondolom mert az is reklámnak minősül. A felhasználó nem keresi tudatosan ezeket a tartalmakat, hanem a bannert látva keltik fel az érdeklődését, és így rákattint. A többi is így működik, ez a lényege.

<-ƘƘ->

(#9020) Lauda válasza Kendek (#9019) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor is látszódnia kellene, ha engedélyezed a reklámokat/nem blokkolsz.

(#9021) The DJ válasza Viktor0610 (#9018) üzenetére


The DJ
addikt

Oké, de én nem blokkolom a reklámokat sem böngésző kiegészítővel, sem itt a prémium beállításokban. Hogy tudom visszavarázsolni az ajánlót?

Elvileg a prémiumoknak több lehetőségük van valamivel, én meg pont meg lettem fosztva valamitől a prémium vásárlása óta, amit még tényleg használnék is napi szinten, ezért gondolom, hogy ez bug lehet.

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#9022) Viktor0610 válasza The DJ (#9021) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezt passzolom. :F

Samsung Galaxy A54

(#9023) csako válasza The DJ (#9021) üzenetére


csako
veterán

Az már bizony egyedi bug, én ha a prémium funkciók között kikapcsolom a reklámok elrejtését, akkor azonnal előjön a felső cikkajánló.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9024) lezso6 válasza The DJ (#9021) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az ajánló akkor jelenik meg, ha nincs ott reklám.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9025) The DJ válasza lezso6 (#9024) üzenetére


The DJ
addikt

Most próbálgattam megint és kikapcsoltam ismét a reklámok elrejtése opciót, megjelent felül egy nagy mozgó Vodafone reklám, tehát akkor amíg ez ott van nem lesz ajánlóm?

Tudom, hogy egy fecske nem csinál nyarat, de szuper lenne, ha bekapcsolva maradhatna a reklámok elrejtése és tényleg azt csinálná, amit a neve is sugall, tehát elrejtené a reklámokat, de az ajánló mindig látható maradna, mint az oldal része. Szerintem ez nem csak nekem hasznos.

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#9026) lezso6 válasza The DJ (#9025) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen. Mondanám, hogy valamit teszünk az ügy érdekében, de hamarosan™ jön az új design.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9027) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Kici kínai hibaüzenet:

Akkor jön elő mikor a logout helyett a fototrendre nyomok rá, nem várom meg hogy betöltődjön az oldal (mert nem ide akartam jönni - szokni kell a link új helyét), egéren megnyomom a vissza gombot, aztán bumm, betámad az ázsiai.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9031) Portász


Portász
tag

Nem tudok kijelentkezni .
500 Internal Server Error
A RIOS R6 motor a kérés végrehajtása közben hibát észlelt.
ITT jelentheted a hibát az oldal alján lévő debug adatokkal, hogy mihamarabb javíthassuk.

Debug adatok:
DbMF28T3jbYvnkFo7fOo0t/s3HQL9X1dNu7qyvrZjGozHLwjptfJgCeQ8SbBNP1xghrPXxp+/wnACOaWJ4f
PokPpLOpWQH5cd6QvPE17zFCjSAdA0W8FPYhdcs/ZeiDDtVDERH+hELi2tmuACMBnWqaj3qC0B8sGDX8sWx
3RvfCYExk6VbN4w7yEQjw7k34GQe0hS1lQ4FOzVxkw6WayYIy5L3KSoZ06P+2hNnH+nMKFLksGPw8NkiDCE
s+a4zbtM5nOCo5CUm/SB2oUr7ZvM/0fPzG6jCeh7rX3gjF7mVTaZoEj8YqpxI1/TfvNwphakgPY91lc7gT3
yZM9CDXOZLKVgGiOY5qMrZeAaA0FTtcGKdveMXcS7pxmIA2gua1bhLN1NQ3UHUTf54Mthc9ipVityQ5acIj
3qdeQIv1uFeGlHWvjSLlQ+D6BNr+ij7jYMcFcLPnzp+GAq8sBGRAzjGQClGZRr7ZxfkePBa0ZRFPp46hcOu
K0m2YNN9SVAVT41EDqQai+xoCJLqrnv9jZoc7q8yCmg9ekgqYDSXDt1zbicAlHvTta8FUWe6WdRfYIL14g0
kkoEKvfwgC29GsCZtu5XPJ2Iwi1BnyKNwZiHc4uhxUJJWgtFxxy/bQla1ry0bndnlEnlbkf4SVlDARe75Ma
XmBKWCyWIZBaDsdpUzGcdBEPzE9Di3rukBTA20vU/1y5o5vB4KHd7cRxHPuonrywCAY990IXeNJv5JVrJd5
b4TrHS4k7zdEV89hR6loYW91EoEQMOyNDiVj/8mD8srlrlSxDiSvHPif9BVbVjOy5GyihO90DbgLRATZk1K
z/frkOz0HnIEqBxUS+vGMTUs9EGaO3Mz0MdBmIVo6PeGNvTBHCtPciZMwC6HuxPe4RYvHl3vO0KtMv0rY3j
mY303LkEjLLyDRx78TE0zFo5pxlfRUeKcm0vV53FGHNDJk134yt1N+CFK/jfjmf1N3t0lorbBAlbegFhq3E
Jg13l9ZlxQsB2AHjXkBnpyiS4FmbIlKhuJPKWU1d+hRStP/Wgcl47he5RDspUkfznYpqIwB0LuOCTlTUe8d
1JVk0MNipqJKJtwNw1FnWfaS43hmCZym8qvXNE1AT1T3HswBzk+5zJZMz00eZIrMkSy2+LCZqPqIQEirJt8
mhgNYRPR4XBwpWgm+7bkPoDi0s+AO4oW6LMw/KWjdrpiYnQK395+fPTC+2Z9DdwXf/CA/qh9kmzJ/m5rePb
wPovwqcow1yctM=

(#9032) Gerr'y


Gerr'y
senior tag

Mobilnezetben a fooldalon megjeleno Tmobilos reklam nyilik meg ha a "Nyeremenyjatek" "Forum" vagy a nyaloka ikonra bokok.

(#9033) malnabokor


malnabokor
senior tag

Ugyanígy, nálam a SkillMatch app nyílik meg állandóan, ha mobilos nézetben bármit szeretnék a felső sávon (pl fórum)

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#9034) lezso6 válasza Gerr'y (#9032) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Javítva.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9035) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Hahó, ez bug vagy fícsör, hogy nem látható a felhasználó adatlapja hsz eltiltás miatt? + kicsit sok az AA :)

https://prohardver.hu/tag/dr_akula.html

Még a végleg kitiltottaké is látszik :)

[ Szerkesztve ]

(#9036) canniball válasza SUPREME7 (#9035) üzenetére


canniball
nagyúr

Én (PHapp-ban nézve) látom az adatlapját, felesleges A-kat viszont nem.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9037) SUPREME7 válasza canniball (#9036) üzenetére


SUPREME7
őstag

Lehet a PH app már a fototrendről veszi az adatokat, ott megjelenik az adatlap.Az eltiltás információ viszont ott nem jelenik meg "(* A A felhasználó hozzászólási jogosultsága korlátozva van, de még írhat új hozzászólást.)"

[ Szerkesztve ]

(#9038) Oldman2 válasza canniball (#9036) üzenetére


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

Felesleges A-k:

(* A A felhasználó hozzászólási jogosultsága korlátozva van, de még írhat új hozzászólást.)

(#9039) aerosmith


aerosmith
őstag

sziasztok nem tudom hogy bug-e, de egy nem emlékszem a jelszavamra és amikor egy másik gépen kérek egy jelszóemlékeztetőt akkor azt írja a hogy a felhasználónak nem kérhető jelszóemlékeztető, a hardveraprón meg csak simán hibaüzenetet dob. mi lehet a gond?

(#9040) Winner_hun válasza aerosmith (#9039) üzenetére


Winner_hun
félisten

E-mail címed freemail-es?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9041) phr3ak


phr3ak
csendes tag

Mit jelent a RIOS és ki csinálta?

(#9042) lezso6 válasza phr3ak (#9041) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A legújabb elkövetője én voltam, az előző Panther, az azelőttieket meg elvileg Parci csinálta.

RIOS (vagy RI/OS) a Rio Input / Output System rövidítése. Asszem. Verziótörténet valahogy így néz ki:

RIOS R1: 2000?
RIOS R2: 2001-2002?
RIOS R3: 2003 ősze?
RIOS R4: 2005 október
RIOS R5: 2007 szeptember
RIOS R6: 2014 augusztus

Bár igazából az R6 olyan sok változáson esett át az új design által (amit a fototrend.hu már megkapott, többi site-ra idén jön), hogy a motor nevezhető már R7-nek is.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9043) ZnVjaw0K válasza lezso6 (#9042) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

És akkor a többi is ilyen áttekinthetetlen lesz?

Eddig pont az volt a jó a PH lapcsaládban, hogy nincs erőltetve a parasztvakító fancy csicsa az ergonómia, egyszerűség és használhatóság rovására. Az egyes elemek jól elkülönülnek, egyértelműek köztük a határok, van rendes kontraszt.
Lehet, hogy ódivatú, de egy szakmai oldal esetén kit érdekel? (Jó, tudom: szinte mindenkit. Sajnos ma csak a látszat számít.) Viszont ez a fototrend olyan mint egy Windows XP-be oltott mesekönyv 3 éveseknek.

(#9044) elithun válasza ZnVjaw0K (#9043) üzenetére


elithun
őstag

De a Fototrendes fórum kinézete tök ugyanaz, mint a többi lapnál, csak más színnel és reszponzív. :F
Egyébként meg, ha kit érdekel, hogy hogy néz ki, akkor fogadd el, hogy most majd így fog kinézni. :D

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#9045) lezso6 válasza ZnVjaw0K (#9043) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mi a probléma? A fototrend főoldala az más, a színei is eléggé vadok, oda ilyen kell. De nézd meg a fórumot, olyan lesz a PH-s is, csak barnában. Így effektíve szinte semmit sem fog változni az alap.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9046) ZnVjaw0K válasza elithun (#9044) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Lehet, hogy nem voltam elég egyértelmű:
A kinézet akkor nem zavar, ha nem megy a csicsa az ergonómia rovására.
Példa:
Mostanában divat, hogy egy beviteli mező (pl user vagy pass mező) a szokásos kontúros téglalap helyett egy kósza vonal a semmiben, ugyanolyan színű háttérrel, mint az oldal háttere. Az ember azt se tudja, hogy alá, vagy fölé kell kattintani. Főleg ha üres állapotban "bele" van írva a mező neve, ami eltűnik, ha kitöltöd, ilyenkor úgy látszik, mintha a vonal fölött lenne a neve és alá kell írni bele, de ugye ez nem így van. Ezt a megtévesztő idiotizmust hívják manapság letisztultságnak.
Ez csak példa volt. A fototrend esetén nem ennyire gáz a helyzet, csak a stílusirányzat ugyanez a "letisztult" vonal.
Amúgy azon kívül, hogy jól kielégedetlenkedem magam, nyilván nem tudok mit tenni. El kell fogadnom, hogy a népnek az aktuális divat szerinti szépség fontosabb a használhatóságnál.

szerk:
lezso6:
Igen, a fórumot néztem.Az elválasztó vonalak hiányát és a különböző panelek közötti túl kis kontrasztot kifogásolom. Egy gyengébb monitoron nem lehet megkülönböztetni az ilyen hasonló színeket.

[ Szerkesztve ]

(#9047) lezso6 válasza ZnVjaw0K (#9046) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De ilyen nincs nálunk. Konkrét példák?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9048) Intruder2k5 válasza lezso6 (#9042) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Olyan ez (RIOS 6) már mint a Windows 10, több főverzió nem lesz, csak jönnek a patch-ek. :)

(#9049) csako


csako
veterán

Már akartam kérdezni egy ideje: Az amúgy feature fototrenden, hogy új hozzászólásra kattintva szövegdobozostul felkerülök a topik majdnem tetejére? Mindig megijeszt/meglepődök :D

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9050) 0xmilan válasza csako (#9049) üzenetére


0xmilan
addikt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.