Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-12 10:42:46

LOGOUT.hu

Ide írjátok meg a PROHARDVER! lapcsaládon tapasztalt hibákat! (Míg az ötleteket ide!)
⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️Beírás előtt próbáld meg ezt: ⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️
● Kapcsold ki a reklám/scriptszűrést oldalainkon
● Frissítsd le a böngésződet (és ellenőrizd, hogy támogatjuk-e a böngésződet!)
● Engedélyezd a böngészőben a sütik 3. féltől történő elfogadását és nyomonkövetést (így)
● Töröld a böngésződben a sütiket (prohardver.hu, mobilarena.hu, itcafe.hu, hardverapro.hu, logout.hu, gamepod.hu) és a helyben tárolt tartalmat
● Frissítsd az oldalt (CTRL+F5)
● Lépj ki, lépj be
Ha nem megy, akkor riportáld a szükséges adatokkal:
● pontos link a hiba helyéhez
● operációs rendszer és böngésző pontos típusa és verziója
● célszerűen screenshot (képernyőmentés) a hibáról
● a hiba rövid és jól érthető leírása

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23363) Viktor0610 válasza MontyCrew (#23362) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Amennyiben nem jelenik meg rendben a felhasználók adatlapja, az jó eséllyel a reklámblokkolód miatt van. Az utóbbi napokban többször felmerült a téma.
Legyetek szívesek az összefoglaló alapján a hiba jelentése előtt kikapcsolt reklám- és szkriptszűrővel is megnézni, jelentkezik-e a probléma!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

Hozzászólások

(#4751) zeon.hu válasza lezso6 (#4750) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

android alkalmazások topikban volt 90 fölött, már nincs (mellesleg telóról és notiról is).
a telóm topikja most 73-at mutat (P7 topik), de ez akkor belefér a %-ba.

a frissítéskor elugrás viszont sokkal bosszantóbb (legtöbbször az utolsó hsz-hoz), szintén androidon és windowson is.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#4752) inoxcrom


inoxcrom
csendes tag

Sziasztok!
Miért van az ,hogyha belépek.felhasználónév,jelszó,ok másik lapra váltásnál elfelejti a belépésemet?Mit tudok tenni ilyenkor .Köszi. :W :W

(#4753) pepe091 válasza inoxcrom (#4752) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Pipáld be a belépésnél a felső kettő opciót (időkorlát nélküliség, IP korlátozás nélküliség), így nem fog kiléptetni.

(#4754) Intruder2k5 válasza inoxcrom (#4752) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nincsenek letiltva a cookie-k? Másik böngészővel is ezt csinálja?

(#4755) inoxcrom válasza pepe091 (#4753) üzenetére


inoxcrom
csendes tag

Eddig jó volt Ezek nélkül,most így jó egyenlőre. Köszönöm.

(#4756) Winner_hun válasza inoxcrom (#4755) üzenetére


Winner_hun
félisten

Egyenlőre;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4757) inoxcrom válasza Intruder2k5 (#4754) üzenetére


inoxcrom
csendes tag

Szia! Másik böngészővel egyelőre nem próbáltam,de most a két pipával lehet,hogy jó lesz.
Köszi Neked is.

[ Szerkesztve ]

(#4758) inoxcrom válasza Winner_hun (#4756) üzenetére


inoxcrom
csendes tag

Ok! Neked is kösz.

(#4759) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Épp aktuális nyereményjáték: Ha kérdésed van: A játékkal kapcsolatos kérdéseket ebben a fórumtémában lehet feltenni. ---> Nincs jogosultság ehhez a művelethez!

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4760) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Az normalis, hogy mobilfeluleten nem lehet megnezni a nyeremenyjatekot?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4761) canniball válasza Bjørgersson (#4760) üzenetére


canniball
nagyúr

Eddig sem lehetett.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4762) snake1977


snake1977
őstag

Megint nem tudom megnyitni Bacsis kolléga privijét, "503 - Service Unavailable
Sajnos kérését nem tudtuk teljesíteni, mivel a RIOS R6 motor éppen frissítés alatt áll. Kérjük próbálja meg újra." ez a hibaüzenet fogad, a múltkori gondok után gyönyörüen ment minden üzenet, most megint ez van, de minden más privátot meg tudok nyitni. :U

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#4763) snake1977 válasza snake1977 (#4762) üzenetére


snake1977
őstag

Végre sikerült belépnem, mostmár nem dobál ki. :)

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#4764) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Megszabadítottam a rendszert pár száz / ezer priváttól. Gondolom sokat nem,de remélem egy picurkát segítettem vele. :) Van még törölni valóm,de válogatnom kell,most ennyi időm volt rá. :B

(Törölhető ez a hsz ha útban van)

(#4765) zeon.hu válasza zeon.hu (#4746) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

udv!

ezzel a frissítési mizériával nem tudtok tenni valamit?
nyomok egy f5-öt és a topik utolsó hsz-hoz ugrik, akárhol is volt előtte. cefet bosszantó, amikor a saját hsz lista miatt frissítek, majd görgethetek vissza.
mobilon, pc-n, notin is ez van.

#?*@&!

(#4766) #90933760 válasza BRIKLY (#4764) üzenetére


#90933760
törölt tag

Elvileg semmit nem értél el vele, mert ugyanúgy megmaradnak az üzenetek és keres is benne a rendszer. Csak te nem látod. Legalábbis eddig így volt, nem tudom Lezso csinált-e azóta ezzel a részével valamit.

(#4767) Sk8erPeter válasza #90933760 (#4766) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Legalábbis eddig így volt, nem tudom Lezso csinált-e azóta ezzel a részével valamit"
Mert mégis mit kellett volna tennie/tudna tenni? Egy adatbázis-bejegyzés helyett csak fél rekord legyen belőle, vagy mi? :DDD

Sk8erPeter

(#4768) BRIKLY válasza #90933760 (#4766) üzenetére


BRIKLY
veterán

Ó,ezt nem tudtam. :( Nem értek ezekhez a szerver dolgokhoz. Akkor nem is kínlódok a többivel,az a pár száz privát úgysem zavarhat sokat. Akkor lenne esetleg haszna,ha mindenki megtenné,hogy törli ami nem kell. Bár ebben a formában akkor sem.

(#4769) lezso6 válasza Sk8erPeter (#4767) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az amúgy nem baj, ha több tíz vagy száz millió rekord van. Azzal van baj, amikor sokat kell megmozgatni. Pl ha egy 1000 privátos beszélgetésben az első 10-ra vagy kíváncsi, akkor mind az 1000-et át kell lapozni. De ha az utolsó 10-re, akkor csak annyit. Ha meg privátot írsz, hülye nem optimális az algoritmus, mert újraszámlálja az összes privátodat, ha 3, ha 30ezer van az adott beszélgetésben. Ez utóbbi miatt lehet gond a privát-írásnál. Listázásnál elvileg nem kéne gondnak lennie, ha csak a legutolsó üzeneteket nézegeted.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4770) snake1977 válasza lezso6 (#4769) üzenetére


snake1977
őstag

Az megoldás lenne ha az egész beszélgetés törölve lenne? Én legalábbis nem bánnám ha ki lehetne törölni ezt a közel 9000 üzit számláló beszélgetésem, és kellemetlen amikor fontos dologról értekezünk és nem tudom megnyitni. :U A rövid beszélgetések megnyílnak gond nélkül.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#4771) BRIKLY válasza snake1977 (#4770) üzenetére


BRIKLY
veterán

Nekem egy emberrel van sok (23k) üzim,de én nagyon is bánnám,ha törölve lenne. Ha csak nem mond valaki megoldást,hogy hogy tudom lementeni, kereshetően, közte lévő linkekkel,és képekkel együtt,tehát pont úgy,ahogy itt van. (bár a kereső az utóbbi időben nem jó,de az is kéne.)

Ha lenne ilyen megoldás,akkor felőlem is mehetne a törlés. És úgy gondolom nem vagyok ezzel egyedül.

[ Szerkesztve ]

(#4772) Sk8erPeter válasza lezso6 (#4769) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Pl ha egy 1000 privátos beszélgetésben az első 10-ra vagy kíváncsi, akkor mind az 1000-et át kell lapozni"
Hogy micsoda? Miért?

"Ha meg privátot írsz, hülye nem optimális az algoritmus, mert újraszámlálja az összes privátodat, ha 3, ha 30ezer van az adott beszélgetésben"
What? :DDD

Sk8erPeter

(#4773) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Biztos volt már. Privát üzenet elküldése utan nem lehetne hogy a lap aljára ugorjon ahogy az a fórumban van?

(#4774) .DLL válasza vadászcsiga (#4773) üzenetére


.DLL
veterán

És ugyan ezt, ha új üzenet érkezik, és rákattintunk a beszélgetésre. :R

(P.H.)

(#4775) Sk8erPeter válasza .DLL (#4774) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezeket én is támogatom, én is javasoltam már a másik topicban (ahova igazából való a kérés): [link], [link].

Az "ugyanezt" egy szó, nem tudom, miért rontják el ezt annyian. :)

Sk8erPeter

(#4776) lezso6 válasza Sk8erPeter (#4772) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha majd foglalkozol komolyan adatbázissal rájössz a miértekre. ;) Mondjuk az első X privát gyors elérését meg lehetne oldani egy okosabb SQL-lel, de akkor meg az lesz a baj, hogy "befelé középre" lesz egyre lassabb. :D

Ugye a privátok nem erre lettek tervezve (több ezer üzenetváltás két júzer között), de meg lehetne oldani jobban, csak ahhoz a semmiből újra kéne kb építeni az egészet, valami okos megoldással. Topikokban az msgid intervallumok alapján listázódnak a hsz-ek, így nem kell átnyálazni akár az egész topikra vonatkozó indexet 50-200 hsz miatt. Persze ha van egy nagyobb törölt intervallum, akkor ott nem fog listázni semmit. Privátoknál ezért nem feltétlenül lenne jó ezt bevezetni. Ott valami olyasmi kéne, hogy törlés esetén újraszámozná a privátokat, de ez megint szervergyilkos lenne, szóval itt majd valami matematikai trükkre lesz szükség. Technikailag az a lényeg, hogy intervallum alapján kéne listázni, nem pedig azzal a tetves LIMIT / OFFSET megoldással. :W

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4777) snake1977


snake1977
őstag

Csak egy ötlet, mondjuk ha korlátozva lenne a privátok száma az szerintem segithetne, két user között max 1000 (vagy x üzenet amit a rendszer könnyendén kezel még) privát üzenet, azért ennyi üzenet egy átlagos felhasználónak elegendő lehet, esetleg egy olyannal megfüszerezve hogy ha túllépi akkor automatikusan törlődjön a legrégebbi üzenet. Biztosan nem lenne egyszerű leprogramozni, de úgy vélem ötletnek nem rossz.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#4778) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Az is biztos volt már hogy miközben olvasom a privát üzenetet még mindig látszik ugyanaz az uzenet száma

(#4779) EmberXY válasza snake1977 (#4777) üzenetére


EmberXY
addikt

Esetleg két user között több beszélgetés is lehetne, amiket tárgy megjelöléssel lehetne ellátni, így tárgyanként könnyebben lehetne törölni is (könnyebb lenne eldönteni, hogy egy téma feleslegessé vált már vagy fontos eszmecsere folyik alatta), és így csak az adott tárgy alatt lévő üzenetekkel kéne törődnie a rendszernek adott pillanatban, nem az összessel, ami a két user közt valaha keletkezett.
És mondjuk tárgyanként is csak az első x üzenetet megjeleníteni, hogy a felek képben legyenek, a többit csak igény esetén, így gondolom azokkal se kéne addig foglalkoznia a szervernek... Így talán keresni is könnyebben lehetne bennük...

Up the Irons!

(#4780) snake1977 válasza EmberXY (#4779) üzenetére


snake1977
őstag

Szerintem ezt leprogramozni bonyolultabb lenne, mint limitálni egy beszélgetés maximális hosszát.
Valamikor régebben sokat voltam fent egy chat oldalon, ott volt egy üzenet limit, gondolom épp a hasonló problémák elkerülése végett, hogy ne terhelődjön le nagyon az adatbázis, úgy vélem egy ilyen plusz besorolás mégjobban terhelné a servert. Másrészt meg akkor már célszerübb lenne (szerintem) a 2000 üzenetes limit, esetleg egy mentés funkcióval, ami mondjuk html formában elmentené az üzeneteket, mint mondjuk a facebookon ahogy ezt megoldották hasonlóképpen, így a fontos üzenetek megmaradnának, amit egyszerübb egy email cimen tárolni, vagy felhőben ha féltjük az adatainkat hogy elvesznek, vagy több gépről akarunk hozzáférni, ráadásul egyszerü keresni egy megadott doksiban offline.
De ez csak az én véleményem, teljesen laikus felhasználóként.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#4781) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Ilyet is tud a RIOS? Még nem láttam, most sem tudom, hogy sikerült előidézni. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4782) #90933760 válasza DJ. Ru$y (#4781) üzenetére


#90933760
törölt tag

ez hsz vagy pü írása közben jön ugye -kérdőjel-
elvileg a szószűrő. vannak olyan szavak amik tiltva vannak és olyankor ezt az üzenetet dobja.

[ Szerkesztve ]

(#4783) DJ. Ru$y válasza #90933760 (#4782) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Hozzászólás lett volna:
"Nem Oric volt, nyugi." Ezt írtam volna. Ebben semmi szankcionálni való. De rájöttem... Amíg megírtam a hozzászólást, közben törölve lett, amire ment volna a válasz. Szóval így is lehet ilyen.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4784) #90933760 válasza DJ. Ru$y (#4783) üzenetére


#90933760
törölt tag

ja igen az a másik, én mikor írtam egy hírhez ami közben törölve lett módosítás miatt ugye eltűnt a topik ahova mutatott a link és ugyanezt írta.

(#4785) w333


w333
félisten

Üdv. srácok csak gondoltam jelzem de megint az egész PH család atom lassú, és néha 503 hibád dob, talán egy szerver újraindítás kéne, köszi :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#4786) w333 válasza w333 (#4785) üzenetére


w333
félisten

Közben megjavult ... :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#4787) sketchifun


sketchifun
senior tag

Nem tudom volt-e már, de
- Mobilról, android oprendszerrel és Opera böngészővel nemnlehet 1. hszt írni. Többször próbáltam, LG G3 stock böngészővel is.

Mindig azt írja, hogy a kapott adatok érvénytelenek.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#4788) h-yle


h-yle
addikt

Zavar az erőben (W7 friss Chrome):

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#4789) saelin válasza h-yle (#4788) üzenetére


saelin
veterán

Lol, ilyet én még nem láttam. Valami renderelési bugnak tűnik. Mindenesetre W8 chromeal jól.

Egyszeri eset volt, vagy máskor is csinálta? :F

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#4790) Apollyon válasza h-yle (#4788) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nekem most egy ilyet sikerült lőni:

Szerk: a reklámok nincsenek tiltva, csak melóhelyen vagyok, és proxy mögül netezek, onnan meg csak itcafé alól érem el a fórumot.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#4791) sz.balazs.95 válasza Apollyon (#4790) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

biztos nyomtatási hiba. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#4792) h-yle válasza saelin (#4789) üzenetére


h-yle
addikt

Egyszeri volt, de tegnap több refresh után is csinálta. Mára elmúlt. Gondolom valaki javított valamit. Vagy magától. X-Akta. :))

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#4793) DJ. Ru$y válasza Apollyon (#4790) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Én ilyet tudok csinálni. Egy addon csinálja ezt "sajnos".

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4794) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Logout-on hiába bökök rá a "Még több anyag..." lenyitható sorra, nem tölti be a korábban írt cikkeket. Próbáltam Firefox és IE alól is, egyiknél sem ment.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#4795) saelin válasza Dr.F.E.R.I. (#4794) üzenetére


saelin
veterán

Nekem is ezt csinálja. Nem tudom van-e köze hozzá, de a mobil nézet alól is ez a helyzet, és nem kizárólag a logouton, hanem az egész Ph!-n.

Csak azért nem szóltam, mert az hittem a telefon böngészője kínlódik (boat browser), de most megnézve tableten a chrome is produkálja.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#4796) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Egész manó hadsereg áll ellent, hogy ne tudjam elküldeni a fórum hsz-eket és privátokat. :(

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4797) Pttypang válasza Dr.F.E.R.I. (#4794) üzenetére


Pttypang
veterán

Mobilon egyik tarsoldalon se tolti be a tovabbiakat, ie alol probaltam mobilon.

Everybody lies.

(#4798) Kékes525


Kékes525
félisten

Hiába tiltok le valakit hogy ne küldhessen privát üzeneteket (mert hülyeségeket ír) változatlanul jön tőle a levél. Mit lehet ilyenkor tenni?

Képet kivettem.

[ Elvarázsolta: lezso6 ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#4799) Sk8erPeter válasza Kékes525 (#4798) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezek szerint ez tényleg bug, Te nem sokat tudsz tenni. Annyit viszont azért a netikett jegyében minimum megtehettél volna, hogy kitakarod a neveket... :U

Sk8erPeter

(#4800) DJ. Ru$y válasza Sk8erPeter (#4799) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Úgyis megkérdezte volna lezso, ha foglalkozni akar a dologgal, hogy kiről van szó... ;)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.