Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-12 10:42:46

LOGOUT.hu

Ide írjátok meg a PROHARDVER! lapcsaládon tapasztalt hibákat! (Míg az ötleteket ide!)
⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️Beírás előtt próbáld meg ezt: ⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️
● Kapcsold ki a reklám/scriptszűrést oldalainkon
● Frissítsd le a böngésződet (és ellenőrizd, hogy támogatjuk-e a böngésződet!)
● Engedélyezd a böngészőben a sütik 3. féltől történő elfogadását és nyomonkövetést (így)
● Töröld a böngésződben a sütiket (prohardver.hu, mobilarena.hu, itcafe.hu, hardverapro.hu, logout.hu, gamepod.hu) és a helyben tárolt tartalmat
● Frissítsd az oldalt (CTRL+F5)
● Lépj ki, lépj be
Ha nem megy, akkor riportáld a szükséges adatokkal:
● pontos link a hiba helyéhez
● operációs rendszer és böngésző pontos típusa és verziója
● célszerűen screenshot (képernyőmentés) a hibáról
● a hiba rövid és jól érthető leírása

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23363) Viktor0610 válasza MontyCrew (#23362) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Amennyiben nem jelenik meg rendben a felhasználók adatlapja, az jó eséllyel a reklámblokkolód miatt van. Az utóbbi napokban többször felmerült a téma.
Legyetek szívesek az összefoglaló alapján a hiba jelentése előtt kikapcsolt reklám- és szkriptszűrővel is megnézni, jelentkezik-e a probléma!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

Hozzászólások

(#4301) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

A hardveraprón, a lapcsalád többi tagjával szemben külön dobozokban vannak a hsz.-ek mindenhol (privát üzeneteknél, hirdetéseknél, stb.) illetve új hsz. vagy válasz esetén nem új ablak nyílik meg, hanem ott helyben jelenik meg az erre megfelelő felület.

viszont a hsz-ek közötti rés lehetne mondjuk a mostani 1/3-a. :)

Én személy szerint nagyon örülnék, ha ezeket a feature-öket a lapcsalád többi tagjai mihamarabb megkapnák! :K

Illetve ha be lehetne állítani olyan elrendezést, hogy a válasz üzenetek az eredeti hsz. alá legyenek rendelve, de ahhoz képest némileg beljebb. Mint mondjuk az ubuntu.hu-nál, vagy kb. bárhol máshol :D
viszont szerintem a válaszokra érkező válaszok már ne legyenek még beljebb tolva!

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#4302) DJ. Ru$y válasza herdsman12 (#4291) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem ide tartozik, de forumot be lehet allitani, hogy felul legyenek a legujabb hozzaszolasok, es ebben az esetben mar felesleges is a funkcio, amit hasznaltal, es akkor lefele gorgetve visszafele nezed, igy a legfrissebb info van feljebb... De gondolom ezt tudtad.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4303) noorbertt válasza lezso6 (#4300) üzenetére


noorbertt
őstag

Akkor ha ráérsz, adom a passt :)) ;)

(#4304) herdsman12 válasza DJ. Ru$y (#4302) üzenetére


herdsman12
őstag

Olvasáshoz a lefelé növekvő megoldás a szimpi, mert így felülről lefelé olvasva helyes időrendben vannak a hsz-ok, a fordított megoldásra nem kattan az agyam.
Keresésnél esetleg lehetne fordítani, de ez elég snassz megoldásnak tünik.
Túlélem.

(#4305) Sk8erPeter válasza sz.balazs.95 (#4301) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"illetve új hsz. vagy válasz esetén nem új ablak nyílik meg, hanem ott helyben jelenik meg az erre megfelelő felület"
Ez szerintem is SOKKAL kényelmesebb megoldás lenne. :K (Valamikor én is felvetettem régebben.)

Sk8erPeter

(#4306) SUPREME7 válasza Sk8erPeter (#4305) üzenetére


SUPREME7
őstag

Csak ne úgy mint a HA-n a felugró ablak a privát küldésnél mert az valami iszonyat idegesítő mobilról, desktop site nézetben, amikor vagy a billentyűzetet nézem, vagy azt látom mit írtam addig és semerre nem mozdítható az a nyomorult ablak... :D

(#4307) Sk8erPeter válasza SUPREME7 (#4306) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát ja, az egy rakás szar, de itt arról beszéltünk, hogy - idézem - "ott helyben jelenik meg az erre megfelelő felület". :)
Tehát nem külön fül/ablak, határozottan nem felugró, simán ha rákattintasz mondjuk a Válasz linkre, akkor alatta kinyílna egy űrlap, amibe a hsz.-edet írhatod.
Csak persze ne olyan okádék gány módon legyen megoldva, ahogy a Hardveraprónál van, hogy MINDEN hozzászólás alatt ott van egy űrlap a legenerált kódban, hátha esetleg valamikor szükség van rá... Tehát jó erőforrás-pazarló módon belegenerálódik a kódba mondjuk az a 200 űrlap, ahány kommentár van adott apróhirdetés alatt. A vicc az, hogy úgyis JavaScripttel hozható elő az űrlap, tehát itt nincs fallback olyan böngészőkre, ahol esetleg nincs engedélyezve a JavaScript (mondjuk az manapság már kit érdekel, nem lehet amúgy sem célpont), tehát nyugodtan összeállítható lenne az űrlap szintén JavaScripttel ott, ahol kell, vagy egyszer kellene csak legenerálni, és esetleg azt klónozva vagy csak simán áthelyezve lenyitni az adott helyen.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#4308) Piftuka válasza lezso6 (#4275) üzenetére


Piftuka
veterán

"Mert egyrészt le kellett volna újra feljleszteni, másrészt van helyette más. Pl itt márkaszűrés: [link]"

Én egy keresőmotorban alapvető funkciónak tartom az időintervallum szerinti keresést.

Értem, hogy programozói szempontból van munka az implementálásával, de kérlek, aktiváljátok ezt a funkciót ismét!

És ha már hiányzó funkciókról beszélünk... Írtam egy javaslatot korábban.

Van rá mód, hogy implementálva lesz?

"Aquila non captat muscas."

(#4309) Piftuka válasza Ndruu (#4174) üzenetére


Piftuka
veterán

"11.50-nél van frissebb, a 12.17, érdemes lesz majd rá frissíteni."

Köszönöm a választ! ;)

Én csaknem a kezdetek óta használom az OPERA böngészőt; átéltem minden fejlesztését, és mivel rendszeresen frissítettem, tudom, hogy mikor melyik verzió működött jól az általam használt operációs rendszerek alatt.

Sajnos a 11.50 volt az utolsó, még stabilnak mondható, legfrissebb, valódi OPERA változat Windows 7 alá! Az összes azt követő verzió a legkülönfélébb, bosszantó bug-okat produkálta.

(A Chrome motorral felszerelt, "herélt" változata pedig szót sem érdemel, annyira rossz.)

Ezért ezt használom, és ezen nem is szándékozom változtatni. Toronymagasan a leggyorsabb böngésző a mai napig.

"Töröld a sütiket, mindent ami Prohardver, Hardverapró, Mobilaréna, IT Café, Gamepod, Logout.
Ez után indítsd újra a böngészőt, Ctrl+F5-tel frissíts, lépj be és jónak kell lennie."

Ez megtörtént, viszont furcsa módon, még előtte ~1 héttel jó lett, illetve jól működött ismét. Nem kellett minden egyes gépindítást követően újra bejelentkeznem. Megfelelően működött tehát. (Nem értem, miért.)

Mindesetre most a hét közepén egy komplett "nagytakarítást" végeztem CCleaner és Registry Mechanic segítségével, amelynek köszönhetően "lenulláztam" OPERA-n belül a fentieket.

Furcsa, hogy most pár nappal a fentiek után, most megint nem jó!? :F

"Ha nem, akkor a címsorba másold be:
opera:config#UserPrefs|EnableCookies
Ha itt az érték nem 14, akkor írd át rá és mentsd el. Böngésző újraindítás itt is szükséges."

Most megtettem ezt is. Kíváncsi vagyok, hogy hosszabb távon milyen eredményt hoz!

"Aquila non captat muscas."

(#4310) lezso6 válasza Piftuka (#4308) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ok, akkor visszakerül, ha már többeknek is hiányzik, szerencsére nem nagy kihívás betenni.

Kedvencekhez utsó hsz-t rakni ugyan csak egy link, de a motorháztető alatt annyira már nem egyszerű, szóval nem hiszem, hogy implementálva lesz egyhamar. Esetleg olyat ki lehet trükközni, hogy ha benne lenne az "itt szóltam hozzá"-ban (de persze ott nem jelenik meg), akkor a kedvenceknél van az utsó hsz link. Ez egyszerű.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4311) Sk8erPeter válasza Piftuka (#4309) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Sajnos a 11.50 volt az utolsó, még stabilnak mondható, legfrissebb, valódi OPERA változat Windows 7 alá! Az összes azt követő verzió a legkülönfélébb, bosszantó bug-okat produkálta."
Kipróbáltad a 12.17-es Operát (ami az utolsó a Presto-vonalon)?
Hozzáteszem, ez is egyre kevésbé lesz használható (számomra már most is használhatatlan, elég kipróbálni vele egy scriptekkel teletűzdelt oldalt), ez kis túlzással olyan, mintha az IE6-ot akarnád erőltetni (igaz, ilyen kolléga is van sajnos a fórumon, aki önszántából használja ezt a sz**t), persze leszámítva azt, hogy az Opera ennél mindig is ezerszer használhatóbb és testreszabhatóbb volt, de sajnos el kell fogadni, hogy ki fog kopni a köztudatból, és már most is alig foglalkozik vele valaki - jogosan. Előbb-utóbb sajnos kénytelen leszel váltani. (Mondom ezt úgy, hogy annak idején én is szerettem a régi motorral felszerelt Operát, de most már nem szeretem. :D Az új még testreszabhatóság szempontjából bénácska, de a gyorsaságával pont nincs probléma.)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#4312) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Hogy lehet topikon belül felhasználóra keresni? Valahogy ez az opció hiányzik a jelenlegi felületről.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4313) DJ. Ru$y válasza Winner_hun (#4312) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Bemész a topikba, keresőnél katt az opciókra aztán részletes keresés:
"Szűrés felhasználó szerint"

Jól értettem? :F

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4314) Winner_hun válasza DJ. Ru$y (#4313) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mielőtt gyorsan leírod a választ előbb próbáld meg megcsinálni. Várom ide a linket az ide beírt hozzászólásaimról.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4315) Bjørgersson válasza Winner_hun (#4314) üzenetére


Bjørgersson
félisten

[link], parancsolj.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4316) Winner_hun válasza Bjørgersson (#4315) üzenetére


Winner_hun
félisten

Csak prohardver alól fórumozok, ott jelenleg mást mutat a részletes kereső. Logouton kicsit bővebb.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4317) DJ. Ru$y válasza Bjørgersson (#4315) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Megelőztél... :U Winne, nem értem miért "ugrasz" nekem, csak segíteni akartam. :U

Ilyen hiba már volt, jelentettem is egyszer, lehet Lezso működik a háttérben.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4318) Bjørgersson válasza Winner_hun (#4316) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Akkor legkozelebb probald meg mindenki szamara vilagosan kifejezni magad, mert nem vagyunk gondolatolvasok. ;)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4319) Armahun válasza Winner_hun (#4316) üzenetére


Armahun
addikt

Az előbb próbáltam, akkor Prohardver alól is kiadta a hozzászólásaidat, most viszont Ez jön be helyette.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#4320) Winner_hun válasza Bjørgersson (#4318) üzenetére


Winner_hun
félisten

Teljesen érthetően írtam le a kérdést. Nem gondoltam hogy egyik domain alatt így, másikon úgy működik a kereső. Ami tegnap ment az ma nem vagy csak hiányosan.
Az Az alábbi tartalmakban keressünk részből hiányzott az aktuális topik de már visszakerült ph-ra is.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4321) lezso6 válasza Winner_hun (#4312) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Javítva, egy bug miatt nem jó oldalt dobott be a részletes kereső.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4322) VIPowER válasza lezso6 (#4321) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ez a bug még mindig jelen van, de ha ez ficsöööör, akkor nem szóltam.

(#4323) lezso6 válasza VIPowER (#4322) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Már csak volt.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4327) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Nem rossz újítás privát üzenet olvasása közben is kijelezni hogy van új üzenet de mikor csak 1 új üzenet van és azt megnyitva még mindig 1-et mutat az zavaró.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4328) Thrawn


Thrawn
félisten

Az "Aktív témák" igencsak lerövidültek. Ez bug vagy feature?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4329) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Hsz keresésnél apró bug, beleszámolja a törölt (rejtett?) hozzászólásokat.

Pl itt ugye "törölve" lett egy hozzászólásom, de rám keresve 3 hozzászólást jelez, viszont csak a megmaradt 2 jelenik meg.

(#4330) Ndruu válasza Thrawn (#4328) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Beállításaim - Fórumtémák - Blokkméret - ennek a mérete befolyásolja a megjelenő Aktív témák számát is.

Harrrr!!!!

(#4331) Thrawn válasza Ndruu (#4330) üzenetére


Thrawn
félisten

Értem. Köszi!

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4332) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Olvasott privát után nem tűnt el a szerkesztés. Nem műkdött, jött a már olvasott szöveg.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4333) lezso6 válasza Winner_hun (#4332) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Pont most javítottam.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4334) petipetya


petipetya
nagyúr

Sziasztok!

A mod ker topicban nem tudok hozzászólást írni, mivel folyton ez a hibaüzenet fogad telón és gépen egyaránt:

A A manóba! Valami nem sikerült a művelet végrehajtása közben...

"nincs rá lezsóidő"

(#4335) Winner_hun válasza petipetya (#4334) üzenetére


Winner_hun
félisten

Úgy néz ki betelt:P 9999 hozzászólás van benne.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4336) Delila_1 válasza Winner_hun (#4335) üzenetére


Delila_1
veterán

Az Excel fórumon most 26069 az utolsó hsz. :D

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4337) petipetya válasza Winner_hun (#4335) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az engem nem vigasztal, saját hozzászólást akartam töröltetni és ez elakadt a bürokrácia fogaskerekei között. Mi lett volna, ha véletlenül személyes adatot írtam volna be egy topicba, amit így nem tudnék törölni?

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#4338) pepe091 válasza petipetya (#4337) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Hogy lehet véletlenül beírni személyes adatot? :D Nem hinném, hogy most ez akkora volumenű probléma volt, hogy így felfújd. Nem mellesleg már orvosolták is szerintem. :)

(#4339) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak!

A manóba! Valami nem sikerült a művelet végrehajtása közben...

Rendszeresen ezt az üzenetet kapom, ha hozzászólást akarok írni... (AMD Radeon találgatós topik)

Mi lehet az oka?

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#4340) petipetya válasza pepe091 (#4338) üzenetére


petipetya
nagyúr

Jól van na. :D

"nincs rá lezsóidő"

(#4341) Wyll


Wyll
őstag

Privát beszélgetés olvasása közben felül az illető nevén (Fórumok » Privát beszélgetések » júzernév) rossz a link:

http://prohardver.hu/privat/listaz.php

Ez a link:
- nem júzer specifikus
- benne a privat szó egyes számban van

És persze 404-et kap rá az ember.

Javítva lesz, ismert hiba.

[ Módosította: Kalandor ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#4342) Sk8erPeter válasza pepe091 (#4338) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Hogy lehet véletlenül beírni személyes adatot? :D"
Elég sokféleképpen, például egy szakmai topicban hibakeresés érdekében bedobsz egy naplófájlból egy részletet, vagy készítesz egy screenshotot, és elsőre nem veszed észre, hogy az tartalmaz olyan jellegű szenzitív adatot is, amit nem akartál kiadni másnak.

Sk8erPeter

(#4343) pepe091 válasza Sk8erPeter (#4342) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ha bármit megosztok, alap, hogy ilyen szempontból átnézzem, hogy ne tartalmazzon ilyesmi adatot.

ON: Lezso, várható hogy javítva lesz a bug, hogy saját hozzászólásomról le tudjam venni a kiemelést, ahol topikgazda vagyok? Jelenleg ugye úgy tűnik, mintha le tudnám venni, de oldalfrissítés után visszakerül.

(#4344) Sk8erPeter válasza pepe091 (#4343) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Facepalm. Tehát el sem képzelhető, hogy valaki esetleg hibázik. Mindegy, hagyjuk.

Sk8erPeter

(#4345) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sajnos irgalmatlanul nagy mennyiségű privát üzeneted van, ezért a tartalmukban nem lehetséges keresni.

Ezzel nem lehetne valamit kezdeni? Esetleg intervallumot megadni, vagy nagyobb timeout-ot?

(#4346) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Logout alól még direkt nincs átállítva az újabb fajta részletes keresés? Itt még benne van az időintervallumos szűrés, és hiányzik a megválaszolt felhasználó szerinti szűrés.

(#4347) AndrewBR


AndrewBR
senior tag

Senki nem jelezte ma még hogy kb 1.5 órán keresztül " nem volt " hardverapro.hu?

(bad gateway)

[ Szerkesztve ]

A.

(#4348) lezso6 válasza Vasinger! (#4345) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Rajta vagyok az optimalizáláson. További részletek itt.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4349) Bjørgersson válasza AndrewBR (#4347) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Dehogynem, a megfelelo topikban...

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4350) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Van olyan lehetőség a fórumban hogy globálisan rákeressek egy felhasználóra? Nem topikonként

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.