Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8501) B-L-A-C-K válasza radi8tor (#8499) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az még nem is vészes...

(#8502) radi8tor válasza Melack (#8500) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Általában csak BP. Havonta másfél havonta egy kis 600km autópályázás a rokonokhoz, akkor még plusz 20k.

⭐ Stella

(#8503) Qru válasza radi8tor (#8499) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó de te napi használtaban tolod, én meg csak hobbi autós vagyok. Volt olyan hónap, hogy be se indítottam a saját gépem.

#nincsbennetarcsi

(#8504) shift+ő válasza Qru (#8481) üzenetére


shift+ő
senior tag

ÖMV Maxmotion 95 Erste joker + smart kártyåval a legjobb és legolcsóbb benzin.

(#8505) radi8tor válasza shift+ő (#8504) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De az egy hitelkártya, nem?

⭐ Stella

(#8506) shift+ő válasza radi8tor (#8505) üzenetére


shift+ő
senior tag

Igen, 4% visszatėrítést ad.

(#8507) Melack válasza radi8tor (#8502) üzenetére


Melack
veterán

Mondjuk napi szinten használva lehet én is beletolnék ennyit Ödönbe. Ilyen téren a BKV-bérlet még olcsóbb megoldás nekem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8508) radi8tor válasza Melack (#8507) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, BKV olcsóbb, de sokkal macerásabb. Több ácsorgás, nyomorgás, és akkor hogyan viszel haza 4 táskányi cuccot a bevásárlásból?
Ha pedig kevesebbet veszel, mert csak annyit bírsz el, akkor többször kell menned és ez több időbe telik.
Az ember a fél életét csak utazással tölti.

⭐ Stella

(#8509) Melack válasza radi8tor (#8508) üzenetére


Melack
veterán

Persze, vásárolni már mi is kocsival járunk, mert egyszerűbb.
Valszeg én is el fogok oda jutni, hogy kocsival egyszerűbb lesz az életem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8510) radi8tor válasza Melack (#8509) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ami mostanában drága az a parkolás. 10000 simán elmegy egy hónapban rá. Mobillal intézem, szóval az még egy kicsit megdobja az árat, de legalább nem kell x évig tárolni a cetliket.

⭐ Stella

(#8511) Magnum_ válasza Mercutio_ (#8494) üzenetére


Magnum_
nagyúr

rá van állítva fater a dologra, de nekem minden azonnal kell :DDD

autó: nekem kb 25k egy teli tank. nem céges autó, de kérek számlát. igazából ez most nem is releváns infó, de ez miatt verem tele a tankot mindig. mindegy, hogy heti 5k, vagy egy hónapban egyszer rendesen tankolok. az ezt megelőző melóhelyem az agglomerációban volt, ezért havi 50-60k elment benyára, nyáron a heti balatonozás miatt inkább 80k. most ugye-ahogy írtam-febrárban nem is tankoltam, mert jan 27én alaposan teletankoltam és elég volt, igaz, tegnap már csak 10km-t írt ki, hogy annyi maradt benne. munkába gaylog járok, 2x15-20p nekem nem ér meg annyit, hogy vegyek bérletet. esténként úgyis autóval megyek, ha megyek vhova. (ez sokszor csak az edzés, ami 3km).
parkolningyen parkolok Újlipótvárosban, igazából ebben a városrészben elintézek mindent gyalog, este 6 után (edzés), hétvégén nem fizetek érte, erre is odafigyelek, alakítom a cash management-em :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#8512) LÁZ


LÁZ
addikt

netbúkot keresek 20-40k között, ha esetleg vki szabadulna tőle, irjon rám, hátha meg tudunk egyezni ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#8513) Melack


Melack
veterán

Hogy az a sz************ Autópályakezelő.... Kellemes márciust, baleset miatti terelés az autópályára, nem jelölt lehajtó, 3km-rel odébb igen, 15k bünti. K. jó ez a hétfő.......... :W

(#8514) Saint_: már ment is az e-mail. Apám diktálta, ha már balesti helyszínelő volt, segített. Nagyon kíváncsi leszek a válaszra. Mindent beleírtam. Komolyan sejtettem, hogy ez lesz belőle...

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8514) Magnum_ válasza Melack (#8513) üzenetére


Magnum_
nagyúr

kifogásold meg emiatt!

I humbly and respectfully decline™

(#8515) Qru válasza shift+ő (#8504) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Próbáltak már rábeszélni de fázom az ilyen hitelkártyás dolgoktól... :B Meg eleve nem náluk bankolok.

Radi: Nekem bkv-val gyorsabb mint kocsival a bejutás kb 30 perccel. Mert vagy elindulok zöldhajnalban vagy ácsorgok a dugeszban míg metróval egyszerűen átsuhanok a város alatt.
A vásárlás meg a fehérnép dolga. ;]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#8516) Magnum_ válasza Melack (#8513) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én két hete a parkoló társasággal vesztem össze, mert a kerületben parkoltam, de oda már nem érvényes a Zengedélyem, mire kiderítettem + váltottam pénzt és megvettem a jegyet, megbüntettek. megkifogásoltam, azzal utasították el, hogy a fényképen látszik, hogy úgy parkoltam, hogy nem volt jegyem. ez bullshit. visszaírtam, hogy ezt senki se vitatja, hogy a büntetés pillanatában még nem volt jegyem kihelyezve a szélvédőre, DE még tartott a procedúra, amikor visszaértem (pár perc). időpontok igazolták a jegyen és a büntetésen. második emailben törölték a büntit :U

I humbly and respectfully decline™

(#8517) Mercutio_ válasza Magnum_ (#8516) üzenetére


Mercutio_
félisten

Bepróbálkoztak, ezek ilyen kis férgek

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8518) radi8tor válasza Magnum_ (#8514) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem kéne ezt maguktól tudniuk?!

#8516: az a szabály, ha büntetéstől számított percen belül váltottad meg a jegyet, akkor törlik a büntetést.
De ilyet is csak havonta 1x hagynak jóvá.

A múltkor 1 perccel csúsztam le róla, persze mindez 6 perccel a fizetős parkolási időszak vége előtt volt.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#8519) Magnum_ válasza radi8tor (#8518) üzenetére


Magnum_
nagyúr

dehogynem, de tudod, hogy működik. :W

I humbly and respectfully decline™

(#8520) Qru válasza radi8tor (#8518) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mobillal parkolok én is. Van Prakolás app-om, GPS alapján belövi melyik zónában vagyok és kész nincs vacakolás. Elég pontos mert eddig sose volt gubnac akkor sem ha pl az utca túlfele már másik zóna. Elég jól működik a progi.

#nincsbennetarcsi

(#8521) Magnum_ válasza radi8tor (#8518) üzenetére


Magnum_
nagyúr

és a 6 percet nem fogadták már el?
még ha jóhiszeműen jártál el, akkor sem?

I humbly and respectfully decline™

(#8522) radi8tor válasza Qru (#8520) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, az jó dolog, de attól nem véd meg hogy elfelejtsd elindítani. :)
Velem ez volt a helyzet és túl későn indítottam rá (1 perccel túl későn).

Saint_: meg sem próbáltam reklamálni, én néztem be a dolgot, ez a szabály meg le van írva fehéren-feketén.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#8523) Qru válasza Magnum_ (#8521) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem. Ha engedsz +1 percet akkor jön sírni 1+1 percért és így tovbább. A szabály az szabály. Az egyetemre se vesznek fel akkor se ha csak 1 pont hiányzik...

Radi: Soha nem felejtettem el elindítani a parkolást még.

#nincsbennetarcsi

(#8524) Melack válasza Magnum_ (#8516) üzenetére


Melack
veterán

Ne is említsd, most egekben a vérnyomásom. Egyik este kocsival mentünk be a belvárosba, 19:53kor parkoltunk le a Deák mögött, ott volt hely. Gyorsan kiugrottam a kocsiból, megnézni, mikortól ingyenes a parkolás: 20:00. Autómata óráján 19:51. Kiültük azt a 9 percet a kocsiban - várakozni ugye szabad, aztán 20:01kor elmentünk. De előtte még 2x megnéztem, mennyi a pontos idő.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8525) Magnum_


Magnum_
nagyúr

van valakinek hitelkártyája? egy barátom nagyon dicséri, hogy jóváírnak a vásárlások után neki X%-ot + 45 napig kamamtentesen használja (ésszel), fizuból meg visszafizeti.

anybody else?
elgondolkodtam rajta, hogy próbaidő után esetleg kellene, a good cashmanagemen-et elősegítendő...már ha maradok persze és nem vágnak ki.

Melck: javítottam. :D

szóval, Te használod aktívan? tényleg visszakapsz 1-3%-ot vásárlás után?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#8526) Melack válasza Magnum_ (#8525) üzenetére


Melack
veterán

Van, mit szeretnél tudni?

Bár nálam nem X5öst adnak vissza, de ha te tudsz ilyet, szólj :D

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8527) B-L-A-C-K válasza Magnum_ (#8525) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem OTP direkt kártyám van, azon 150 hitelkeret állítottam be, nem tudom milyen kedvezmények járnak hozzá, de annyit tudok ha a 150 ezret leveszem havi nevetséges 2 ezer valamennyit kérdnek rá, és akkor kell visszafizetni ha esetleg megszüntetem a kártyám. Persze ha nem rakom vissza minden hónapban leveszi azt a 2 ezer valamennyit. Szóval ha gyorsan kell egy kis tartalék ott van, és tegyük fel kiveszem 1 hét után visszafizetem pár száz forintot kérnek rá.

(#8528) Melack válasza B-L-A-C-K (#8527) üzenetére


Melack
veterán

Neked bankkártya-hitelkereted van, amiért fizeted a havi 2k-s összeget. Az azért más. (páromnak volt ilyenje).

(#8529) B-L-A-C-K: igen, neked akkor hitelkereted van. Olcsóbban jönnél ki lehet egy "normális" hitelkártyával.

(#8530) Saint_: írd össze, hogy hol mit és mire költesz, mivel fizetsz. Ha nagyobb arányban van a bankkártya, akkor érdemes kiváltanod. A haszon meg értelem szerűen abból van, ha minél többet használod a kártyádat. Nézd meg először a saját számlavezető bankodat, hogy ők mit ajánlanak. Aztán lehet nézni a többieket is.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8529) B-L-A-C-K válasza Melack (#8528) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Lehet az, nem vágom annyira, és a 2K-t ugye csak akkor fizetem ha -150-be vagyok...:)

(#8530) Magnum_ válasza Melack (#8528) üzenetére


Magnum_
nagyúr

igen. nekem jó kondis hitelkártya kellene-esetleg. bár nem tudom, hogy tudnám-e úgy alalkítani az életem, hogy cask minimálisan kelljen kp-t használnom, sok helyen én nem tudok kártyával fizetni.

I humbly and respectfully decline™

(#8531) B-L-A-C-K válasza Melack (#8528) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Olcsóbban? -150 ezernél havi ~2500 Ft azt hittem elég kedvező, főleg ha akarom nem kell visszafizetni következő hónapban, mert úgy tudom van olyan is ahol már akkor visszakel.

(#8532) Melack válasza B-L-A-C-K (#8531) üzenetére


Melack
veterán

Nekem cca jó nagy a hitelkártya keretem. Erre, mivel anno céges dolgozó voltam, havi 290Ft-ot fizetek mint számlavezetési díj. Ok, csak 1%-ot ad vissza, de nincs éves kártyadíj. Ha lenne, az 5k lenne. Az havi 707 Ft. Szerintem jobb, mint a 2k. Ok, felvenni nem vehetem, csak kártyás vásárlás. De ez csak egy példa.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8533) Qru válasza Magnum_ (#8530) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mióta kp-t ingyen veszek fel a vásárlásért meg fizetnem kell ott is kp-vel fizetek ahol eddig kártyával.

#nincsbennetarcsi

(#8534) Melack válasza Qru (#8533) üzenetére


Melack
veterán

Ezt is megértem, teljes mértékben. De ettől függetlenül továbbra sem szeretem a kp-t. Egyéni hiba :(

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8535) Qru válasza Melack (#8534) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem az, én is rühellek sok pénzzel mászkálni de ez van. Akit markecoltak már ki az tudja miért...

#nincsbennetarcsi

(#8536) Melack válasza Qru (#8535) üzenetére


Melack
veterán

Próbálkoztak vele, de a balf*sz a nemesebbik szervemet fogta meg (ruha anyagán keresztül) - első zsebbe benyúlni buszon, basszus...

(#8537) Tim82: nem hiszem, hogy vagyok annyira "kívánatos", hogy ilyet tegyen egy C születésű kezdő szebtolvaj.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8537) Tim82 válasza Melack (#8536) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lehet, hogy célzatos volt és nem, nem kizsebelni akart.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#8538) Qru válasza Tim82 (#8537) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:D

Melack: Engem így az SGS-emtől szabadítottak meg a körúton anno. Utáltam, mert egy lassú, bugos fos volt de akkor is ért egy pár K-t... :(

#nincsbennetarcsi

(#8539) Tim82 válasza Melack (#8536) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lehet, hogy a kibocsátott feromonjaid után ment. ;] :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#8540) Melack válasza Qru (#8538) üzenetére


Melack
veterán

Gyáh, az nem lehetett túl jó. :O

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8541) Qru válasza Melack (#8540) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Még jó, hogy nem a pénztárcám vitte el az össze iratommal meg lóvémmal. :( Na ezért nem szeretek sok kp-vel mászkálni. Iratokból is már csak a legszükségesebbek vannak nálam. Lakcím&jogsi és cső.

#nincsbennetarcsi

(#8542) GabN73


GabN73
addikt

Neptunon jött üzenetben :

"Tisztelt hallgatók!

Pénteken egy sajnálatos esemény történt. Feltörték az autómat, és ellopták a csomagtartóból a táskámat, amiben a 0. ZH-k voltak. ..." :U :Y

(#8543) radi8tor válasza Qru (#8541) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mi is taxival mentünk, mikor vettük át a kocsit.
Jó kis tömött boríték volt. :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#8544) Melack válasza radi8tor (#8543) üzenetére


Melack
veterán

Mi is taxiztunk haza az Oktogontól. Majd a volt tulaj is haza a 15. kerbe.

(#8542) GabN73: ilyenkor vajon kell hálával tartozni a tolvajnak? Mert a tanárt sajnáljuk, ez egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8545) Qru válasza radi8tor (#8543) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Henry-től?

Am 20k-sokban sok millió se tűnik vészesen sok pénznek. Bezzeg megkeresni... :D

#nincsbennetarcsi

(#8546) Melack válasza radi8tor (#8543) üzenetére


Melack
veterán

Nem Nokiás-doboz? ;]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8547) Magnum_ válasza Qru (#8533) üzenetére


Magnum_
nagyúr

amúgy én is így gondolkodom amúgy, felveszem a -majdnem- teljes fizut és cső. és igen, kell hogy legyen nálam 20k dugi pénz minimum (inkább 30), hátha lerobban a kocsi valahol menet közben és kell tréler, stb...
pont akarok most venni munkába járós pici, vékony buxát, hogy csak a legszükségesebbek legyenek nálam, jogsi, forgalmi, stb ide nem kell, elég a személyi/lakcím + némi kp. meg bank karesz. (ami persze majd bonyodalma fog okozni, hogy otthon hagyom a jogsit forgalmit, ha épp sietek valahova, de akkor se jó az öltöny nadrágban a vastag tárca...

na de ettől függetlenül át fogom magam rágni a hitelkártya dolgon.

Melack: melyik banknál van Neked?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#8548) radi8tor válasza Qru (#8545) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tőle. :)
Asszem a mi kis borítékunkban voltak 10 és 5-ösök is. :P

⭐ Stella

(#8549) Melack válasza Magnum_ (#8547) üzenetére


Melack
veterán

Nekem BB, mert ott kaptam anno kedvezményesen a Főgáz-kártyát.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8550) Qru válasza Magnum_ (#8547) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem is 2 pénztárcám van emiatt rendszeresítve. Egyik a buli pénztárca amiben minimál felszerelés van ha részegen a Moriból hazafelé elhagyom akkor se gáz meg van egy hétköznapi rendes.

Radi: Ezért kell 20-al osztható összeget kialkudni. :D

mod:

Melack: Elégedett vagy velük? Ismerősöm is ott van de ő szídja, hogy mindenért sokat kell fizetnie.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.