Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#80851) Chaser válasza GabN73 (#80850) üzenetére


Chaser
titán

Tudod:
-Hatötvené viheted
-kén' hidat cserélni, legyen 500'
-hátőő legyen
;]

pontosabban :K ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#80852) Mercutio_ válasza GabN73 (#80850) üzenetére


Mercutio_
félisten

Háde most írták, hogy 150 egy hídcsere!

Qru: miata a végcél, de előtte "első autónak " szeretnék valamit 1(-2?) évig, hogy rutint szerezzek és ne azt törjem, és egyáltalán eldöntsem akarom-e ezt a vezetés dolgot.
Utóbbi miatt nem is öntenék bele az elején sokat.
Eleinte káposztás és környékét riogatnám, aztán (főleg a kékhernyó felújítás miatt is) káposztás - népliget.
Utóbbi miatt kisebb járgány kellene, mert nepliget környékén kevés a parkolóhely és sok a közteres:DDD így jött képbe a yaris/gombócswift/clio (tényleg régi clio? :U)
Aztán megláttam az árakat :Y és egyrészt nézem az olcsóbb autókat, másrészt az azonos árban mit adnak még, így merült fel G4

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#80853) Chaser válasza Mercutio_ (#80852) üzenetére


Chaser
titán

mintha valaki azt mondta volna, hogy másodautónak kell valami neked, de lehet rosszul rémlik:)
hídcsere jah 150, v 200, szerelő és mázli kérdése:) ha nagyon gebaszos biztos utóbbihoz közelít, megint más kérdés, kevesen értenek hozzá

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#80854) macilaci78 válasza Magnum_ (#80848) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mi van, találtál wifit? ;]

Itt is meleg, párás az idő, szóval izzadunk.
Gimis volt osztálytársam látogatott el kis hazánkba a hétre a távoli Finnországból, látogatja körbe a családot, barátokat, Szeged környéke, Budapest vegyesen. Nagyfaluban én biztosítom a szállást részére.

Szerda este letelt a gyógyszer, csütörtökön megkaptam a táppénzes papírt, de szombaton megint megfájdult a torkom és számottevően nem javult. 4-től rendel a doki, majd foglalok időpontot és megyek vissza. F*ck Yeah!

Sose fogom ezt megérteni. Itthon a terasz, kis asztal, két nagy szék dönthető támlával, karfával. Nincs kedvem kiülni, mert izzadok a napon, árnyékban meg nem barnulok. Itt a képed a tengerpartról: majdnem minden nyugágyhoz tartozik napernyő, a vízben 1-2 ember lézeng. Számomra ez semmilyen pluszt nem ad a teraszomhoz képest.

Chaser: BMV az elsődleges, ez a kis szaladgálós csak akkor, ha nincs kedve a BuszMetróVillamoshoz. :DDD

Mercutio_: szeretni fogod a vezetést.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#80855) Qru válasza Mercutio_ (#80852) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaa, akkor egy mezei közlekedő edény kell. Főleg első autónak arra ne vegyél drágát.

Gombóc swift jó de lopják, Yarist kevésbé. Clio... havernak van és gyűlöli de melós autónak pon' jó. Kérdeztem is tőle, mondjon valami pozitívum a Cliójáról. Azt mondta nincs. Ja de mégis van: keveset eszik. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#80856) marcusa válasza Mercutio_ (#80852) üzenetére


marcusa
addikt

Nekem egy 2001-es 306-os 2.0HDi-m van, azon is ugyan olyan torziós hátsóhíd van mint a 206-oson. Kakasd-on van egy hídfelújítással foglalkozó szervíz, alkatrészt is gyártanak, tapasztalatok alapján gyárinál jobb minőségűt, ott 120k-ból megvan a teljes hídfelújítás, még akkor is ha a tűgörgők elfogytak és átlukadt a hídtest.
Én Budaörsön a Beleznay autószervízben vettem felújított hátsóhidat, 69ezer Ft+20k a fel-leszerelés. 2 év garanciát vállalnak rá km-től függetlenül. Ott kell viszont hagyni cserébe a saját hidadat.
Nekem ez már a harmadik 306-osom, én azt pl tudom ajánlani. :)

:-)

(#80857) GabN73 válasza Mercutio_ (#80852) üzenetére


GabN73
addikt

Tessék, máris csak 120 max .... ;] ;]

(#80858) Mercutio_ válasza Chaser (#80853) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez egy összetett dolog: nekem elsődleges lenne, de van egy Duster is, csak azzal a sofőröm jár. Amikor városon kívül megyünk valahova azt használjuk.

marcusa: nem mondod, hogy kopp ugyanaz a cucc van egy nehezebb kasznijú és erősebb motorral szerelt típus alatt is!:Y

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#80859) DeFranco válasza MurdR (#80820) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszi a kávét MurdÚr :))

(#80860) Earl_Muttley válasza Qru (#80855) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

C Corsa esetleg? (elsősorban Mercutio_nak, csak ez a HSZ a kb. mostani :D )

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#80861) marcusa válasza Mercutio_ (#80858) üzenetére


marcusa
addikt

Bocsi, rosszul fogalmaztam, nem egyezik meg a kettő, mások a felfogatások, csak mindkettő torziós.
Egyébként 306-on belül is ugyan az a híd került csapott hátú és kombi alá is, a nagyobb motorosakhoz tettek vastagabb torziós rudat csak.

:-)

(#80862) MurdR válasza DeFranco (#80859) üzenetére


MurdR
veterán

Kedvesegésségére DeFúr. :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#80863) Qru válasza Mercutio_ (#80858) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor minek még egy autó? :F Tanulj meg a Dusteren (azért úgy sem kár ;] ).

anevemearl: Az valid tipp. Igazából, azon kívül hogy szeret rohadni az is és a motorja már akkor elavult volt amikor megjelent mást nem igen tudok felhozni. Ennél próbálkoztak a hüvelyben a súrlódáscsökkentő bevonattal. Ami remekül működik csak kb 100k km után lekopik és az így keletkező hézag miatt elkezdi zabálni az olajat (G AStra is ezért zabálja az olajat).
Jah és a fogyasztása is botrány sz@r. Havernak van 1,2 C Corsa. Pályán (fix 130 óra szerint) 7,5-et eszik, az én 1,2-es Jazzem ugyanott 6,2-t... :U

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#80864) Chaser válasza marcusa (#80856) üzenetére


Chaser
titán

ha 206-ost is 120-ért csinálják az korrekt nagyon

Mercutio_ sztem ha főautónak lesz olyan legyen ami fix tetős, ha találsz jó állapotú 4 ajtós 206-ost pl az is jó, de nagyon mellé lehet velük - is - nyúlni, egyik haver srác havonta-két havonta mindig belenyúl valamibe

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#80865) Magnum_


Magnum_
nagyúr

a saint sarok.

Qru: fogyasztas normal tempoban, klima, 4fo, csomagter tokig: 6.2... nagyon jo.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#80866) tomcsi23 válasza Qru (#80832) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ez nem olyan fékpad, hogy megkínálod a motorral, hanem kb mint a műszakin, fékhatást mér. Nem kell hozzá lekötni, tengelyenként méri. :)

Szenttel vajon mi újság, még alszik? :D
Elcserélte délutáni műszakra? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#80867) macilaci78 válasza Magnum_ (#80865) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez az ágy másik oldala? :DDD

tomcsi23: nyaral.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#80868) Melack válasza Magnum_ (#80865) üzenetére


Melack
veterán

Homályos a kép, stellát iszol, női kalap átlóg....ccca,ilyen kupit ;]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#80869) Qru válasza Magnum_ (#80865) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az parádé! :K Annyi mint nekem a Fűnyíróval volt a Bp-Zadar-BP távon (szintén 4 fő fullon csomaggal).

mod:

tomcsi23: Jó csak szabadonfutó legyen a hátsókeréknél is a görgő különben lesz ott meglepi... ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#80870) Magnum_ válasza Melack (#80868) üzenetére


Magnum_
nagyúr

TL kupis :(
De mar rendbe tettem.

3.soromet iszom a napon.
Mostmar csakazertis kikapcsolodom.

Stella: tudod, mi a magyar modi. Jon otthonrol is okossag a sporolas jegyeben :-)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#80871) tomcsi23 válasza Qru (#80869) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ha üresben gurul, akkor is? :)
Nem mondtad, hogy milyen verdáról van szó és hogy tartalékot ne is keressenek? :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#80872) DeFranco


DeFranco
nagyúr

brr... rászoktam az aláöltöző pólóra télen-nyáron (nagyon jó minőségű elasztikus, testre simuló biopamut) egy jó ideje már, nem véletlenül.

ma felvettem az új ingemet, amit egy szerencsétlen baleset folytán vettem meg, és utólag derült ki, hogy pólóval már feszül (reserved slimfit, cakkosan jó, nem volt sok lehetőség próbálni). semmi gond, póló le.

erre egész nap olyan érzésem van, mintha zokni nélkül hordanék cipőt. brr...

köszönöm a figyelmet.

[ Szerkesztve ]

(#80873) Magnum_ válasza DeFranco (#80872) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En is probalkoztam tavaly a nagy melegben ing ala poloval es csak jobban szenvedtem.
Hogy csinaljatok?

I humbly and respectfully decline™

(#80874) GabN73 válasza DeFranco (#80872) üzenetére


GabN73
addikt

Hol vettél ilyen pólókat?

Értelmes minőségűre én is vadászom már egy ideje.

Amúgy póló helyett nézz meg egy atlétát is, lehet hogy a vállrész miatt könyebben passzolnak az ingek.

Nyári melegben amúgy zseniális dolog, én amúgy is izzadós vagyok, sokat számít.

(#80875) DeFranco válasza Magnum_ (#80873) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jót kell venni. tényleg. fehérneműből amúgy is. cunda biopamut 2k/db markszpenszer dettó. metro-ban láttam még fruttit 1k/db-ért de nem néztem meg az milyen.

ha most bemész, nem tudom milyet kapsz, nekem van anyagismeretem, megfogom, megmondom, melyik a mennybe menős fajta. puha, tiszta tapintású, vastagabb anyag.

testhez simuló, rugalmas, az a titka, hogy egyből beszívja az izzadtságot, és le is adja ahogy tudja kifelé. így nem tapad rád semmi (a póló tapadna, de nem tapad, mert 100% minőségi pamut) nincs izzadtságfolt, nincs sárgulás.

nyilván izzadsz, nyilván konstatálod, hogy leizzadtál, de a komfortfokozat lényegesen magasabb, mivel jól szellőzik és mivel aktív hűtésben vagy (párologtat) nincs meleged (legalább is nem jobban, mint nélküle, talán inkább kevésbé, de maradjunk az ugyanannyinál).

én egész évben hordom mindig jobb. ha tél van azért, mert plusz egy réteg, ha nyár van a fentiek miatt, átmeneti időben pedig mindkét hatás érvényesül.

plusz sokkal tovább tart egy ing, sokkal később megy tönkre.

@GabN73: tényleg látni kell. amikor vettem, akkor hozta be a cunda ezt a biopamut vonalat, akkor zseniális dolgokat lehetett kapni. kb. két évesek, de még meg sem nyúltak (!)

póló>atléta, utálom ha hónaljban besárgulnak az ingek, plusz nyilván az izzadtságfolt is probléma.

[ Szerkesztve ]

(#80876) Magnum_ válasza DeFranco (#80875) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En izzados typ vagyok, de igy kiprobalom ezt a polot, thx..csak az a baj, h en kigombolom az ing nyakat, es nem loghat ki a polo
Ordogi kor.

Ing besargulas: ismeros szitu.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#80877) F-ECT$


F-ECT$
titán

Nem tudom, hogy ez-e a megfelelő topic, de hátha :)

A kérdés, hogy van-e Bp-en Felsőrákoshoz hasonló környék (azon belül is főleg a Heves, Pilisi, Pesti Gábor, Dömsödi utcák alkotta rész), ahol az alábbiak teljesülnek:
-sor-, iker-, családi házas környék
-az utca csendes, fás
-bkv-val és autóval is 10 percen belül elérhető nagy közlekedési csomópont / metróállomás
-"a központ" vagy átfogalmazva a Nagykörút fél órán belül elérhető bkv-val és autóval
-a közelben van gyógyszertár, orvos, abc, bölcsi / ovi / iskola

Ha igen, merre?

Dive ever, work never.

(#80878) tomcsi23 válasza Magnum_ (#80876) üzenetére


tomcsi23
veterán

Trikesz :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#80879) DeFranco válasza Magnum_ (#80876) üzenetére


DeFranco
nagyúr

v nyak.

ha az alá gombolod akkor meg zsuzsievagy.

(#80880) oriic válasza Magnum_ (#80865) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Tetszik a kalapod. ;]

Live-Die-Respawn

(#80881) GabN73 válasza DeFranco (#80875) üzenetére


GabN73
addikt

cundába meg mákszpenszerbe' be is ugrok jövőhéten.

hiába használok blekkendwájt stiftet, fogja ugyan úgy az inget, egy f*sza fehér zarás ing így ment is a levesbe a 2 hónap alatt :(

F-ECT$
Alsórákos. :D

(#80882) Siriusb válasza Magnum_ (#80876) üzenetére


Siriusb
veterán

Túra boltban is (pl. Mountex) érdemes lehet megnézni az aláöltözeteket. Nagyon nagy találmány és vannak mindennapi viseletre kialakított portékák is. Télen ég és föld a különbség, amikor mászol fel a hegytetőre, hátizsák rajtad, s amikor felérsz, nem azt érzed, hogy egy csuromvizes póló tapad a hátadra a mínuszban. Ha ebből indulok ki, városi körülmények meg sem kottyanhatnak neki. :)

(#80883) DeFranco válasza GabN73 (#80881) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ne azt használj ezüstkolloid van benne és fejed nő a hónapjadban.

dm alverde men golyós stift.

kicsit kevésbé hatékony, mint a bekkenváj (emlékszem, attól csutka száraz voltam lokálisan, ami azért valljuk be, enyhén creepy alapból, mégis csak közvetlenül a mirigyrendszeredre kened) de jó cucc, és nincs benne gyász.

nyilván számold rá, hogy ki kell ürülni annak amit a b&w nem engedett ki és most ott tobzódik a fejedtől 10 centire.

(#80884) Spet válasza F-ECT$ (#80877) üzenetére


Spet
addikt

11 kerület bizonyos részei (Kelenvölgy, Albertfalva (M4-es metró).
12 bizonyos része.

Többi részen nem vagyok járatos, pedig 20-an éve Bp-i vagyok :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#80885) GabN73 válasza DeFranco (#80883) üzenetére


GabN73
addikt

Mindig is akartam egy fejet a hónaljamban, mi a baj ezzel? ;]

köszi az infót, majd ránézek arra is :R

(#80886) 7 válasza F-ECT$ (#80877) üzenetére


7
addikt

Ha Felsőrákoshoz hasonló környék kell, akkor miért nem nézel körbe Felsőrákoson? Vannak eladó házak arrafelé. :)

Sztornó, közben látom, hogy onnan a karsz költözni. :)

[ Szerkesztve ]

(#80887) attiati


attiati
veterán

kb 10 költöztető cégnek írtam, eddig 1-től jött válasz

1 db ágy épületen belüli átszállítására 1 db költöztető embert kértem, kb 30 perces meló
10.000 ft + áfa ajánlat jött :D

(#80888) GabN73 válasza attiati (#80887) üzenetére


GabN73
addikt

TaskRabbit nálunk megy már?

(#80889) 7 válasza attiati (#80887) üzenetére


7
addikt

Ha 30 perces meló és csak 1 ember kell hozzá, miért nem állsz össze valami ismerősöddel és csináljátok meg pár korsó sörért és/vagy egy hétvégi ebédért cserébe? :)

(#80890) Chaser válasza attiati (#80887) üzenetére


Chaser
titán

a tanulság: a költöztető embert megfizetik, a profi szervizest nem ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#80891) attiati válasza 7 (#80889) üzenetére


attiati
veterán

az lesz, de jobban szeretem függetlenül megoldani

Egyébként reálisnak is tartanám a kiszállás, stb miatt azt az árat.
De azért az durva, hogyha egy teljes lakberendezést kéne átcipelni, és tényleg kihasználnám a minimum megrendelhető 3 óra munkaidőt + még furgont is hozniuk kéne és átcipelni 5 km-el arrébb... az is kijönne kb 16e-ből.

Így meg egyetlen ágy egy emberrel autó nélkül, ráadásul kerületen belüli cégeknek írtam, úgyhogy akár biciklivel is jöhetne.... így 12.700 huf :)

GabN73: jónak tűnik

úgy látom az összes itthoni hasonló kezdeményezés behalt
tasclr.com-on már valami kínai oldal jön be
Coolquest.eu lehalt

de van a miutcank.hu

[ Szerkesztve ]

(#80892) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

(#80893) tomcsi23 válasza CoolBoy323 (#80892) üzenetére


tomcsi23
veterán

Céges verdád? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#80894) CoolBoy323 válasza tomcsi23 (#80893) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Igen :) csak a letrat pont levettem mar rola a kep keszitesekor :DD

(#80895) Tim82


Tim82
nagyúr

No, hát a változatosság kedvéért újra álláskeresőben, mivel nem hosszabbítanak meg próbaidő után.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#80896) sutszi válasza Tim82 (#80895) üzenetére


sutszi
veterán

:(

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#80897) tomcsi23 válasza CoolBoy323 (#80894) üzenetére


tomcsi23
veterán

A hátsó képen látszik valami hasonló pedig. :)

Tim, baze. :(

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#80898) DeFranco válasza Tim82 (#80895) üzenetére


DeFranco
nagyúr

elsütném a fekete humort, hogy így is elég magas vagy, hova hosszabbítsanak, de értelemszerűen nem vagy vidám kedvedben.

sajnálom, ha bármiben tudok segíteni, szólj. azok alapján amit beszéltünk, lehet ez valami jobb felé indít el, bízzunk ebben.

(#80899) CoolBoy323 válasza tomcsi23 (#80897) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

az a spanifernek van :D :DDD

(#80900) Tim82 válasza DeFranco (#80898) üzenetére


Tim82
nagyúr

Persze, mérges vagyok, mert az indoklás igazából bullshit. Kb. "a habitusod nem illik bele a cég arculatába", 'társosztályok visszajelzése alapján", meg ilyenek, nem szakmai kifogás, nem volt korábban semmilyen visszajelzés, hogy ezt vagy azt szarul csinálom vagy valakinek a tyúkszemére lépnék.

Azt sajnálom, hogy egy valószínűleg sokkal jobb ajánlatot egy korrektebb cégnél kihagytam emiatt a zsákutca miatt, ott meg gondolom, feketelistára kerültem ezzel. Mindenesetre azért már szétdobtam 20-30 helyre az aktualizált önéletrajzot. Augusztus 10-ig még itt dolgozom, remélhetőleg összejön valami egyik ágról másik ágra lendülés.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.