Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#64201) Tim82


Tim82
nagyúr

Lenovo Miix 300 tapasztalatok eddig röviden:

Extreme Digital-ból vettem (az Emagos 65k egyben nem hatott meg annyira, az ED-s 0% THM-s akciós 15*5k igen - szívesebben fizetek ki kicsit többet úgy, hogy meg sem érzi a havi költségvetés, mint egyben nagyobb összeget), szóval ez a 32 GB háttértáras változat. (Van 64 GB-os microSD-m.)

Előnyök:
- jó a tapintása, gumírozott hátlap
- külön töltőcsatlakozó
- micro HDMI, OTG képes micro USB
- strapabírónak néz ki
- jó fényerejű IPS
- ED-s változat magyar billentyűzetkiosztással jön
- a billentyűzetet egyszerú csatlakoztatni és leválasztani és elég stabil vele a tablet

Semleges:
- felbontás - 10"-on 1280*800 nekem adekvát, másnak biztosan nem - a subnotijaim is hasonló felbontásúak

Hátrányok:
- Lenovoék erre bizony Win 8.1 with Bing-et tettek
- a billentyűzetet szokni kell, netbook felhasználók előnyben: szigetes, zsúfolt, kis nyomáspontú billentyűk
- a billentyűzetben szerintem elférhetett volna plusz akku
- "netbook"-szerűen nehezebbnek érződik a cucc, mint a másfél kg-os X220 - nem az, csak rosszabb a kiegyensúlyozása
- Realtek wifi csak a 2,4 GHz-es sávot ismeri.

Nem volt túl sok időm nyomkodni tegnap este, de egyáltalán nem lassú. Elsőre a 8.1 aktiválás után nem nagyon akar frissítéseket találni, de majd ma lesz időm ezt is kikupálni.

Jó lenne rá egy clear jellegű képernyővédő fólia meg hozzá egy smart case jellegű tok, egyelőre csak univerzálisakba botlottam (a Miix 2 10-é szerintem nem jó rá, egy-két centivel eltérnek a méretek).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#64202) Magnum_ válasza Tim82 (#64201) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Probalsz chrome, office, vlc egyideju futtatast? :R

I humbly and respectfully decline™

(#64203) Melack


Melack
veterán

A Google-nek van vmi contact us oldala? A régi mailbox.hu-s fiókom egyben GPlay fiók is volt, de azalól kiveték a GMail motort, és most zárolva van a fiókom - közben meg abban van jópár megvett alkalamazásom. :F

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#64204) Qru válasza MurdR (#64172) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Abba nem tudok belekortyolni. :( :D

DeF: Van ismerős aki havi 400k felett keres kócsolásból. Elég jól néz ki, magas vékony szőke csaj, sztem nem ugyanazt értjük a fogalom alatt. :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#64205) MurdR válasza Qru (#64204) üzenetére


MurdR
veterán

Ha lenyeled akkor a Tied lehet :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#64206) Tim82 válasza Magnum_ (#64202) üzenetére


Tim82
nagyúr

Chrome Vivaldi, Office LibreOffice, VLC trióval megnézem este.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#64207) Magnum_ válasza Tim82 (#64206) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:R

I humbly and respectfully decline™

(#64208) DeFranco válasza Qru (#64204) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tudom, a kócsing nagyon fut egyébként, sok ismerősöm dolgozik szervezetfejlesztési vonalon, valamennyire látom mit csinálnak, ez egy aranybánya.

én is mehettem volna erre a vonalra egyébként, megvolt hozzá a legjobb kapcsolatrendszerem (bár ez nem múlt idő, még mindig megvan) foglalkoztam is szervezetfejlesztéssel aktívan, jó is voltam benne, de azért ez nem az én világom. viszont rengeteget lehet belőle tanulni amit később nagyon jól tudsz hasznosítani.

pü?

[ Szerkesztve ]

(#64209) DeFranco válasza Melack (#64203) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Google szolgáltatások áttekintése

Itt van komolyabb tennivaló. De ez csak keveseket érint.

Ha bármilyen olyan dolgot műveltél a Mailbox.hu címeddel, ami belépő volt pl. a reklámkezelőhöz (Adwords, Adsense), képeket és/vagy videokat kezeltél a Gmail felhőben (Picasa, Youtube), gondoskodnod kell az itt tárolt adatok lementéséről és/vagy új elérésről. A legtöbb rendszerben elég, ha veszel fel az adott fiók kezeléséhez új, Gmail felhasználót – sajnos itt regisztrálnod kell Gmail címet is – és adsz ennek a felhasználónak adminisztrátor jogokat. Ez, úgy hisszük, keveseket érint, akik pedig ilyen eszközöket használnak, képzett emberek lévén meg fogják oldani az elérést. De jó tudni róla, hogy a feladatokról időben gondoskodni tudjatok.

via

contact us-t nem találtam. tényleg fura, bár nem lennék meglepve, ha csak developa fórumon keresztül lehetne tőlük segítséget kérni. krézi vircsaft volt ez a cég mindig is.

(#64210) Melack válasza DeFranco (#64209) üzenetére


Melack
veterán

Elviekben arról volt szó, hogy a Google Play-et ez nem értinti, mert ott máshogy ment az adatok tárolása. K. jó :/ Akkor marad a turkálás

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#64211) DeFranco válasza Melack (#64210) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ebbe be tudsz kapcsolódni, és rákérdezni a play-es sztorira: [link]

850,-

és még egyszer mondom, lassan, hogy mindenki megértse: sufni email szolgáltatókat megfogni, szépen, óvatosan a padlóra letenni, három lépést hátralépni és adatmentés után páros lábbal ráugrani. se mailbox, se freemail, se citromail, se vipmail, se maffia.hu se kutyámajom.hu

gmail, hotmai (vagy hogy hívják most, tényleg, hogy hívják most?), yahoo 'szt napszemüveg. ha skerázol hogy megeszi zéleted a multiglobál akkor meg regisztrálsz domént meg veszel tárhelyet és üzemeltetsz saját emailt.

aki nagyon különcködni akar, annak 850,-ért adok defranco.hu-s emailcímet. ;]

[ Szerkesztve ]

(#64212) Melack válasza DeFranco (#64211) üzenetére


Melack
veterán

Fasza, akkor buktam azt a pár appot, amit megvettem. Nagyon jó.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#64213) DeFranco válasza Melack (#64212) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nöppe broda. ha adatod lett volna (emailek, csatolmányok) azt buktad volna, mert nem tárolja a gugli. az appjaidnak van tulajdonosa, ezt nyilván nem törlik, annyi a dolgod, hogy átdrótoztasd "magadhoz". szerintem megoldható.

(#64214) 7 válasza DeFranco (#64211) üzenetére


7
addikt

hotmail --> outlook

(#64215) DeFranco válasza 7 (#64214) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ahha már látom, outkukk.hu outkukk.com vagy hotmail.com a választható.

(#64216) bandus válasza DeFranco (#64208) üzenetére


bandus
veterán

sokaknak szuksege van ra, en is hasznos, jo dolognak tartom ami megeri a befektetest. valakinek eleg, hogy megvesz egy stephen covey vagy bryan tracy konyvet. masnak tobb kell. decemberben voltam prezentacios tanfolyamon, amit egyebkent egy coachinggal is foglalkozo ember tartott (kapitany j. hatha ismeros), hozza barmikor elmennek par alkalomra. van ismeros is aki ezert NAGYON jol fizeto it allast hagyott ott es nem banta meg.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#64217) Magnum_ válasza bandus (#64216) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Es mennyibe kerul egy ilyen coach altal altal tartott training?

I humbly and respectfully decline™

(#64218) DeFranco válasza bandus (#64216) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ezt könyvből szerintem nem lehet, de tényleg hasznos dolog. feltéve, hogy tényleg szakértő coachol, és nem valami bullshitgyárat fogsz ki, ilyen is van rengeteg, vannak róla sztorik.

@Saint_: ötszámjegyű. óradíjban. executive business coachingnál hatszámjegyű.

[ Szerkesztve ]

(#64219) bandus válasza Magnum_ (#64217) üzenetére


bandus
veterán

ha a prezis tanfolyamra gondolsz az kb 150k lehetett. Ha coachingra, akkor jo kozelites az ha a rosszlanyok oradijat veszed alapul :) siman 15-20k alkalmankent, magasabb szinten megtobb, ahogy DF is irja. Amugy szerintem megeri, valoszinuleg elni is fogok a lehetoseggel amint kicsit osszekaptam magam anyagilag az autovasarlas utan.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#64220) Magnum_ válasza bandus (#64219) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tenyleg jo penz van benne. 15-20k eleg egy hetre kettonknek...

I humbly and respectfully decline™

(#64221) Mercutio_ válasza Tim82 (#64201) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kösz az infót, lehet, hogy megtetszik itthon aszonynak, vagy a gyereknek, és akkor marad, meglátjuk. Bár ahogy a gyerek használja néha még az intel 1007U-s 11,6"-os Acer is kevés :DDD

DE akkor kérdezek is: Emag "örömmel értesített", hogy 23-án (szombat) kiszállítják a cuccot. A gond, hogy a melóhelyi címem volt megadva, a cuccot pedig ma megkapta a DPD. Mi a teendő, illetve tényleg hív-e a futár előtte, vagy az előtte azt jelenti, hogy amikor itt áll az épület előtt? :U

szerk.:
DeF:
Ez a "coaching" is olyan lassan mint a "kézműves", meg terroire, és társai :DDD
Ismerős egyébként személyi coach (alapvégzettsége pszichológus) és azt mondja ez is a területén (HR és vezetői management) inkább arról szól, hogy akinek van ellég pénze becsengetni a coach-szövetség vastag éves díját, azt ha kevésbé uptodate tudású is optt virít a logó mindenén, aki meg esetleg nem egy nagy(obb) cégnél van, de naprakész és egyébként jó, de nem tudja ezt a plusz költséget kitermelni, az így járt.
Nem tudom mit értetek szervezetfejlesztési coaching alatt, de szerintem az inkább szervezetfejlesztés, folyamat optimalizálás, csak kapott egy coaching matricát, mert azzal vastagabban foghat a toll :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#64222) Tim82 válasza Mercutio_ (#64221) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ahogy ismerem a futárcégeket, nem fognak hívni, hanem leadják a munkahelyeden a portán.

De szerintem nem nagyon valószínű, hogy valóban szombaton vinné ki a DPD.

Velem decemberben a GLS játszotta el amúgy egy Muzikertől rendelt külső hangkártya leszállításánál, hogy december 14., hétfő volt az előrejelzett kiszállítási időpont, de december 11-én, szombaton (áthelyezett munkanap!) kihozta és leadta Barad'Dur postázójában.

Hívni nem hívott, mert a megadott telefonszám csak dísznek van ugye, a postázós emberke sem (bent voltam, dolgoztam pedig). Aznap délután kicsit sem kaptam a szívemhez otthon, amikor ránéztem a csomagkövetésre... (who the fuck is "Sárkány", akinek volt pofája a futárnak odaadnia a csomagomat?!)

Aztán hétfőn felküldték a postázóból a mi uruk-hai divíziónkba.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#64223) DeFranco válasza Mercutio_ (#64221) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nagyon jól írod, pontosan ez a helyzet ahogy megfogalmaztad. :)

(#64224) Magnum_ válasza Mercutio_ (#64221) üzenetére


Magnum_
nagyúr

akkor mostan humbuk áltudomány, amit okosan felépítettek, hogy nem az, de mégis az?

I humbly and respectfully decline™

(#64225) bandus válasza Magnum_ (#64224) üzenetére


bandus
veterán

nem az, de itt is ugyanugy sok a kontar, mint a komuveseknel, burkoloknal, energetikai szakembereknel, stb. :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#64226) Mercutio_ válasza Tim82 (#64222) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hétvégén "üres" az irodaház, nincs postázó, a portaszolgálat pedig semmit nem vesz át (remélem) mivel béreljük az irodákat és ők nem a mi embereink.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#64227) Mercutio_ válasza Tim82 (#64222) üzenetére


Mercutio_
félisten

Megoldva :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#64228) Qru válasza DeFranco (#64208) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Válaszoltam, csak annyian írnak, hogy az már az ivás fórumozás rovására megy. :D

Jah, szép pénz van benne valóban. Nekem egy haverom is ezt nyomja, igaz ő másodállásban de így is kb 2 havonta kiszámláz 100k-t, az azért nem rossz zsebpénz.

#nincsbennetarcsi

(#64229) DeFranco válasza Qru (#64228) üzenetére


DeFranco
nagyúr

lehetek a coachod?

ne kelljen már Saint_-et elvállalnom goobypls ;]

(#64230) Qru válasza DeFranco (#64229) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem tudnám kitermelni az órabéred. :( :D

#nincsbennetarcsi

(#64231) DeFranco válasza Qru (#64230) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hidd el a coaching után ki tudnád :D

(#64232) Qru válasza DeFranco (#64231) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tudom-tudom, csak utaljak előre... :DDD

#nincsbennetarcsi

(#64233) izee


izee
senior tag

Ezt láttátok? :o

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#64234) oriic válasza izee (#64233) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ugye tudod hogy Photoshoppolt a kép?

Live-Die-Respawn

(#64235) Ace owner


Ace owner
addikt

was ist das being coach btw?

Galaxy Fold 4

(#64236) izee válasza oriic (#64234) üzenetére


izee
senior tag

áh, gőzöm sem volt, de most hogy mondod, rémlik a pózolás valamely másik képről.
Bocs a félretájékoztatásért :)

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#64237) macilaci78 válasza oriic (#64234) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gondolom, a taxik... ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#64238) tomcsi23 válasza izee (#64233) üzenetére


tomcsi23
veterán

;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#64239) htc07


htc07
addikt

Nem tudja valaki, a jysk szállít házhoz? :D

Esetleg üzletek közt hajlandóak árut mozgatni? Matracot vennénk, de vidékre nem akarok lemenni érte ahol raktáron van, amikor 5 percre van gyalog egy üzletük.

(#64240) GabN73 válasza htc07 (#64239) üzenetére


GabN73
addikt

Szállít. De nem lesz olcsó Ha 5 perc sétára van, akkor veszel 2 db sört, hívsz egy havert, aztán sörözve elhozzátok gyalog. :)

(#64241) htc07 válasza GabN73 (#64240) üzenetére


htc07
addikt

Akkor ezek szerint azt is megoldják, hogy a vidéki jyskből felhozzák a helyi jysk-be? :D

(5 ezret megér nekem, hogy felhurcolják a hatodikra a két matracot. :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#64242) Magnum_


Magnum_
nagyúr

kipróbáltam a KEKKH gépjármű adatlekérő szolgáltatását, clientgate-en keresztül. nagyon patent, ugye olvastam TC-n az óratekerős cikket.
Na... rendszámcserélt autóknál az új rendszámtól van csak adat, mivel a rendszámhoz forgalmi engedély szám is tartozik, a régi rendszámnál az szintén más volt.

konklúzió: az óratekerések nem fognak csökkenni, ellenben, 10k-ért a nepperek fognak rendszámot cserélni tekerés után.

disclaimer: nem objektív igazság, ez a véleményem, gondolatom, gyanúm, sejtésem, meglátásom, elméletem, koncepcióm, felvetésem, képzetem, teóriám, ötletem, tippem.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#64243) tomcsi23 válasza Magnum_ (#64242) üzenetére


tomcsi23
veterán

10k-ból nem jön ki, de ja. Sok mindenre megoldás amúgy az (időnkénti) új rendszám.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#64244) Magnum_ válasza tomcsi23 (#64243) üzenetére


Magnum_
nagyúr

8+2k (a matrica), nekem annyi volt. meg 6k az új forgalmi, de átírással egybe kötöttem.

mire megoldás szerinted? tényleg érdekel.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#64245) Tim82 válasza Magnum_ (#64207) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem egész jó. Megy a Vivaldi (ami ugye Chrome motorra épülő böngésző), megy VLC-vel hálózatról (tehát wifin) a NAS-ról egy 1080p-s mp4 (The Battery – nem győzöm elégszer ajánlani, zseniális film), én meg LibreOffice Writerbe pötyögöm a hozzászólás szövegét.

Azt már nem bírja, hogy BT-n tolja ki akadás nélkül a hangot a BT hangszórómra (Arctic S113), de szerintem nem a gép hibája, hanem ennyit tud a benne lévő BT modul. Saját hangszóróin nem akad a hang.

A Writernek mondjuk kellett kb. öt másodperc a felálláshoz, de először indítottam el a gépen a telepítés után.

Természetesen desktop verziókat néztem, a VLC-bő van elvileg Modern app is, az valószínűleg erőforráskímélőbb.

Mire lennél még kíváncsi?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#64246) tomcsi23 válasza Magnum_ (#64244) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jó, hát új forgalmi nélkül nehéz megoldani. ;] Mondjuk már nem kell a zöldkártyás matrica miatt plusz kört futni nkh-nál, annyival is kevesebb a tejelés.
Hm, szóval megörökölted..? :D

Haver a holland menet miatt cserélte, mert ott kamerák rögzítik a rendszámokat és valami bactatás indul, ha túl sokat/sokáig van kint.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#64247) Magnum_ válasza tomcsi23 (#64246) üzenetére


Magnum_
nagyúr

mit örököltem?

Én direkt cseréltem rendszámot, amikor vettem a kocsit (a régi, nem EU-s kopott és saláta volt és leírtam, mennyi volt a szép új rendszám, a monogramommal egyébként, pont akkor futott).

Tim: nagyon köszi, ezek érdekeltek :R tehát használható cuccos, arra, amire a nagy átlag használja a gépét.
milyen az a nemzetközi kiosztású klaviatúra? hosszú í-nek van hely, vagy alt gr + j? még van két órám gondolkodni rajta, bár most nem lenne okos dolog... :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#64248) Tim82 válasza Magnum_ (#64247) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ahogy írtam, én az Extreme Digital-nál vettem és ott magyar kiosztással árulják.

Ha UK angol vagy egyéb EU-s kiosztás, meglesz a hosszú Í-nek megfeleltethető billentyű, csak nyilván más lesz rászitázva.

Ja igen, további negatívumok: a Realtek wifi nem túl erős (lakáson belül oké azért), illetve a gumírozott borítás ujjlenyomatmágnes. Ja, meg a leginkább kinyitott (kb. 130 fok körüli) állapotban azért fejnehéz kicsit, úgy el tud dőlni.

Ha szarul állsz, inkább hagyd ki, lesz hasonló akció máskor is szvsz.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#64249) tomcsi23 válasza Magnum_ (#64247) üzenetére


tomcsi23
veterán

Azt hittem már kocsit cseréltél családon belül.
Itt is volt már rendszám csere, bár én magamtól nem cseréltem volna.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#64250) Magnum_ válasza Tim82 (#64248) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Neked is össze van matricázva?

Én most egy olyan megoldáson gondolkodom, hogy csajom 15.6"-os gépe menne az asztalra, nekem meg lehetne ez a mindenesem (amire kell ugye... film, office, net, PH. Fuckbookozni se szoktam gépről)

az mindegy lenne nekem, mi van rászitázva, ha megvan a helye, az már lovely :R

btw amúgy a FB hogy fut rajta? csak azért, mert az megzabálja a böngészőt, azért kérdezem :R

pl erre telepíthető mobilappos Instagram, de desktopos Openoffice is? Vag mondjuk Utorrent? Gondolom, a 64GB-s microSD-t kajálja, nem?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.