Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5051) Melack válasza PhoenixK (#5050) üzenetére


Melack
veterán

Wow, ez nagyon tetszik. Nem is láttam még ilyet :D

Gyerekszobába lehet veszek egyet :)

(#5052) CoolBoy323: egyszer kibírható.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#5052) CoolBoy323 válasza PhoenixK (#5050) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Jó drága, ebay-en is néztem, de még drágább :Y
Pedig nagyon vagány :D

(#5053) DeFranco válasza Melack (#5051) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekünk is van, nagyon szép, dekoratív, de funkcionálisan nem sokat ér. Gyerekszobába ne vegyél, megtanul a gyerek mászni, első dolga lesz leverni. Lehet küldök erről egy privát, de engedélyt kérek először az érintettől...

@Dermesztő: 174 cm alacsony? Ne vicceljünk már... 175 cm az átlagmagasság a statisztika szerint, saját mintámon a korosztályomban kb. 180.

(#5054) Melack válasza DeFranco (#5053) üzenetére


Melack
veterán

1 évig akkor is jól mutat. De nem szabad most semmit sem vásárolnom, nem szabad! :U

Ok, várom,ha engedélyt kapsz rá. :R

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#5055) Huma válasza PhoenixK (#5050) üzenetére


Huma
addikt

Hálám a sírig üldözni fog. :R
Tuti nem jutott volna eszembe a neve.

Más:
Úgy tűnik szinte csak én vagyok itt fitt. És tényleg mindenki égimeszelő. Hiába, a jóléti társadalom. :)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#5056) Tim82 válasza Huma (#5055) üzenetére


Tim82
nagyúr

Te nem fitt vagy, te Huma vagy. Minden, amit írsz, ennek megfelelően kezelendő. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5057) Huma válasza Tim82 (#5056) üzenetére


Huma
addikt

Köszönöm! :R

Amúgy számomra nem nagy kunszt. Világéletemben sportos alkat voltam. Állványozásnál pedig egész nap nehéz vasakat emelget az ember és állványon csimpaszkodik mint egy majom. Volt olyan hogy napi 4 órát lépcsőztünk átlag 30kg állványalkatrésszel. Szóval ha dolgozok akkor nekem már sportolnom se kell mivel olyan terhelés ér napi szinten mint egy profi versenysportolót.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#5058) Magnum_ válasza Melack (#5023) üzenetére


Magnum_
nagyúr

hervisben nézd meg azt, amit én vettem.. 4,5-et nagyon megért..

I humbly and respectfully decline™

(#5059) cekkk válasza Melack (#5023) üzenetére


cekkk
veterán

Ezt most látom, cipőn ne spórolj. Vedd meg a legdrágábbat amire van pénzed. Pólón, nadrágon már érdemes, de a cipő a legfontosabb és mivel te is súlyosabb egyén vagy így neked is kell a jó cipő. :K

(#5060) Melack válasza Magnum_ (#5058) üzenetére


Melack
veterán

Ebből indultam ki én is.
cekkk: normál áron nézek, ami belefér. Pólót kell venni, és jó is. Meg egy futó pálya kellene, lehet Bókay-kertet meg is nézem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#5061) Huma válasza cekkk (#5059) üzenetére


Huma
addikt

Ne a legdrágábbat vegye, hanem a legjobbat amire pénze van. Nagyon nem mindegy. :N
Kerülni kell a túlárazott termékeket ahol csak a márkát fizeted meg de nincs semmi plusz.

Én amúgy a Decathlont javaslom. Ott gond nélkül visszakapod a pénzed ha egy éven belül tönkremegy a cipő és remek akcióik szoktak lenni.

(#5060) Melack:
Futásra a Margitszigetet ajánlanám.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#5062) Magnum_ válasza Melack (#5060) üzenetére


Magnum_
nagyúr

felpróbáltam a 2,5x annyiba kerülő adidast is és nem éreztem jobbnak. igaz, nekem van lúdtalp betétem. de a cipő tök jó, komolyan. 2 év szavatosság... 4500Ft-ért.

melack: ha jössz a szigetre futni, megyek veled, itt lakom vele szemben... :-))

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#5063) cekkk válasza Melack (#5060) üzenetére


cekkk
veterán

Nike-t felejsd el, nem csillapít tönkre megy a súlyod alatt. Addidas hasonló.
ASICS vagy saucony, plusz tudd meg milyen a lábformád és ahhoz válassz cipőt. [link]
Esetleg érdemes próbálni valahol és kintről megrendelni az 1-2 éves modellt és azzal sokat lehet spórolni. Hidd el a térded megfogja hálálni. ;) tudom én is ekkora súllyal futok és pl a térdem nem fájt egyszer sem, cipőnek köszönhetően. Bár ha azt tervezed, hogy tönkre teszed magad vedd meg az olcsó cipőt :K A cipő amin nem szabad spórolni. decathlonban vagy a sportdirectben kapsz olcsó pólókat meg futó ruhákat nem kell a 15-20 ezres márkás dolgokat megvenni.

(#5061) Huma
Ha majd futottál és lesz benne tapasztalatod akkor kéretik ilyen dolgokat mondani addig kérlek maradj csendben mert sok tapasztalatod nincs ebben a témában. Köszönöm. Kommentárt nem kérek hozzá. :R

(#5062) Saint_
Nem egy próba után fogod tudni, hogy melyik a jó cipő, ha majd fitsz benne 10-20kmereket és nem fáj benne a lábad az a jó cipő az ilyen 5-10k-s cipők nem csillapítanak jól.
De azt csináltok amit akartok csak ne beszéljétek rá az embereket az olcsó cipőre.
Érdekes, hogy ingre zakóra 15-20-50K képesek kifizetni, de egy jó cipőre ami megvédi a sérüléstől az embert már nem áldoznak :( :W

[ Szerkesztve ]

(#5064) Dell XPS válasza Agostino (#5016) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hangoztatom a teljesítményeket, de jelenleg én is pihenőn vagyok, így semmiképpen nem tudnék ilyen találkozón részt venni. Egyébként nagyon élvezem az egyszerű kirándulásokat, beszélgetéseket jó levegőn, távol a nagy falutól. Ha többen benne vannak, én a magam részéről szívesen. :)

(#5063) cekkk : Ez teljesen egyértelmű, a megfelelő cipő a legfontosabb, de a zokni sem lényegtelen. Ezt mindenki akkor ismeri meg, amikor állandóan beáll a térde (bedagad), vagy azonnal leveszi, és iszonyú messzire elhajítja a sérülések okozta fájdalomtól.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#5065) etejedu


etejedu
őstag

i3 3225 processzort keresek megvételre beszámítással!

(#5066) Magnum_ válasza cekkk (#5063) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ja, Isten ments... én 1 hete használom pont, eddig bevált. amúgy néztem az asics cipőket, de 30k....

I humbly and respectfully decline™

(#5067) Huma válasza cekkk (#5063) üzenetére


Huma
addikt

Én azt ajánlottam neki hogy a lehető legjobb cipőt vegye amit a pénztárcája megenged. Te pedig azt hogy a legdrágábbat. Találd ki hogy kettőnk közül ki adott neki jó tanácsot. ;)

Számtalanszor tapasztaltam már hogy a 20-50e-s cipők úgy mennek tönkre mintha valami 3e-s kínai vackok lennének. És ha rossz helyen vetted akkor még a pénzedet sem adják vissza (se csere, se semmi). Lepattintanak valami "nem rendeltetésszerű használat" dumával. Szóval jól meg kell fontolni hogy mit és hol veszel.

Amúgy meg honnét veszed hogy nincs benne tapasztalatom? Úgy írtad mintha ismernél. Régebben elég sokat futottam. :)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#5068) cekkk válasza Dell XPS (#5064) üzenetére


cekkk
veterán

Ennél a sportnál pont ez a legfontosabb, aztán amikor elnézem, hogy kosárlabda meg ilyen vékony talpú balerina jellegű cipőkben is futnak akkor néha sírhatnékom van. Én sem veszek minden héten cipő, de ha azt nézem, hogy egy ilyen cipő kibír 1000 kilométert is akár ami 12ra lebontva már nem sok aztán gondolom nem sokan vannak itt akik havi 80-100 kmert futnak.

(#5062) Saint_
Na és a drága ruhák amik nem bírnak ki 3-4 hónapot mert elkopnak? :D Egyébként minél kisebb a súlyod annál kevésbé drága cipő is jó, de én nem vennék ilyen pár ezer forintos cipőt. Nem egy hét használat után jön elő, hanem majd ha fáj a térded az ízület és rájössz, hogy olcsó cipő....

(#5067) Huma
Kedves drága Huma, te itt a fórumon voltál már minden csak akasztott ember nem. :((( ;) Kértelek, hogy ne kommentáld, látom nehezedre esik. Ezek után próbálkozzál meg vele. :R
Igen vegye meg a legdrágábbat első cipőnek amit csak tud, mert ekkora súlyhoz kell.

[ Szerkesztve ]

(#5069) werszomjas


werszomjas
őstag

Bauhausban árulnak csap bekötőcsövet?

Nem voltam még abban a boltban :)

[ Szerkesztve ]

üdv

(#5070) föccer válasza werszomjas (#5069) üzenetére


föccer
nagyúr

Bauhausban kb minden van. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5071) Dell XPS válasza cekkk (#5068) üzenetére


Dell XPS
veterán

Én úgy 15 évig futottam kisebb megszakításokkal (atlétika, tájfutás, terepfutás, utcai versenyek), fénykoromban egy hónapban közel 300km t is, úgyhogy jól ismerem az általad vázoltakat.

Üdv, Dell XPS

(#5072) B-L-A-C-K válasza Dell XPS (#5071) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én egész életembe nem futottam annyit szerintem...:D

(#5073) Huma válasza Dell XPS (#5064) üzenetére


Huma
addikt

Én benne lennék egy közös kirándulásban. Legalább megismernénk egymást a való világban is. Kíváncsi vagyok hogy az avatarok kiket rejtenek. Így olyan személytelen a társalgás.
Nem lenne rossz az itteni jó hangulatot és barátságos légkört átvinni a való életbe. Sosem lehet elég barátja az embernek. Nekem pl elég nagy hiány van belőlük, de gondolom ezzel ti is így vagytok. :)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#5074) cekkk válasza Dell XPS (#5071) üzenetére


cekkk
veterán

Nekem eddig 120 volt a legtöbb egy hónapban. Annak is nagyon örültem. Van olyan ismerős aki heti 6*20-25KM-t fut. Ő is mindig ezt javasolja cipőn nem szabad spórolni ruhán már lehet :DDD
Én is pl a Thcibos futó ruhát vettem a télre 6 ezerért kaptam majdnem olyan jót mint az asics, aztán még sem 20 ezer volt :D Én tényleg cska a cipőre mondom azt, hogy kell a jó. Van olyan kondi terem itt Pesten(akarom mondani budán) ahol egy havi bérlet több mint egy jobb cipő ára :D

[ Szerkesztve ]

(#5075) macilaci78 válasza Huma (#5073) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ahogy az itteni légkört megfigyeltem, egy közös kirándulás alkalmával jól nézd meg, kinél van gyalásó! :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5076) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Eladó DéVéDéje van valakinek?
itmedia.sk-hoz közeli árban, nincs kedvem rendelni, lusta vagyok...

csak kb 5 db kellene...

[ Szerkesztve ]

(#5077) B-L-A-C-K válasza Huma (#5073) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én pl tuti megvernélek... ;]

(#5078) Impressa válasza Dell XPS (#5071) üzenetére


Impressa
őstag

300 Km? :Y az nem semmi. :) Én inkább felültem a vasparipára, és tekertem kimerülésig, ez napi 50-120 km között változott...

Itt mindenki óriásnak született? :D

(#5074) cekkk + Dell XPS milyen sűrűn kellett cipőt cserélnetek?

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5079) cekkk válasza B-L-A-C-K (#5077) üzenetére


cekkk
veterán

Viszek ásót, ha túl jóra sikeredett volna a verés. :D

Jah meg természetesen sót, benzint, hogy a lelke vissza ne térjen :DDD

(#5078) Impressa
800-1000 Km minél kisebb a súlyod annál tovább bírja az asicsbe benne van akár 1200-1300 is.
futott km után cserélnek za emberek cipőt. Én most pl kettőt használnék, ha nem pihentetni kéne a sarkam. :D

[ Szerkesztve ]

(#5080) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Itt mindenki notórikusan kési le a BKK járatait? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5081) Impressa válasza cekkk (#5079) üzenetére


Impressa
őstag

Az nem semmi, ez évi 2-3 cipőt is jelenthet. Gondolom nem azért cseréled le mert szétszakad, hanem meg változik az anyag szerkezete, azaz elveszíti a rugalmasságát a talpa, ha jól gondolom...
Nekem egy közeli lány ismerősöm fut rendszeresen félmaratonokat (Spar, Nike kupa) DK-s csapattal.

(#5080) macilaci78 ez az élet sportja ;]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5082) Huma válasza B-L-A-C-K (#5077) üzenetére


Huma
addikt

Vagy inkább rájönnél hogy milyen jó fej srác vagyok és rendszeresen összejárnánk utána. Péntek esti közös buli, szombaton grillparti, vasárnap meg adnánk a kultúrának és megnéznénk valami filmet a moziban. :)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#5083) cekkk válasza Impressa (#5081) üzenetére


cekkk
veterán

Nekem még nem de van akinek igen. Igen jól gondolod, érdemes oda figyelni erre.
Utána még használhatók ezek a cipők lehet bennük menni túrázni meg sétálni.

(#5084) etejedu válasza Huma (#5082) üzenetére


etejedu
őstag

És ezután mi jönnne?
Járnátok? ;]

(#5085) Huma válasza etejedu (#5084) üzenetére


Huma
addikt

Itt mindenki milyen vicces. :D
Mondom én hogy jó társaság lenne. Tényleg érdemes lenne összejönni valami közös programon.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#5086) cekkk válasza etejedu (#5084) üzenetére


cekkk
veterán

(#5087) Huma válasza cekkk (#5086) üzenetére


Huma
addikt

Én vagy B-L-A-C-K? Nem mindegy. Amúgy nekem nincs szakállam, szóval a kérdés eldőlt. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#5088) etejedu válasza Huma (#5087) üzenetére


etejedu
őstag

(#5089) Dell XPS válasza cekkk (#5074) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szűk kettő éves intervallum volt, azután gyorsan kiégtem. Elkapott az őrület, és szinte minden teljesítménytúrán elindultunk, ami hétvégén kerül megrendezésre az ország különböző területein; 50, 70, 80, 100km -es távokkal. Hétköznap pedig minimum 3x15km -es edzés, így állt össze a havi teljesítmény.

Mondjuk a sportélményen túl óriási dolog, hogy minden hétvégén ellátogatsz egy csodálatos helyre, megismerkedsz különböző emberekkel, tájegységekkel, kultúrával, és ezzel feltöltődve térsz haza kitisztult fejjel.

Ultrafutásba szerettem volna átmenni, egy Athén - Sparta ( Spartathlon ) lett volna a cél, de időközben rabul ejtett a hegymászás feeling -je.

Azért a ruhán se lehet, de ez már tényleg attól függ, hogy ki milyen célzattal fut.

(#5078) Impressa: Adidas, ASICS (nekem ezek váltak be), úgy ~ 1000km.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#5090) cekkk válasza Dell XPS (#5089) üzenetére


cekkk
veterán

Azért a ruhán se lehet, de ez már tényleg attól függ, hogy ki milyen célzattal fut.
Azért ezzel nem teljesen értek egyet, mert már nagyon jó minőségű darabokat lehet venni olcsóbban, míg cipőből még sajnos nem :( Én tavaly télen egy 5 ezer forintos decathlon-os nadrágban aláöltözőben, póló plusz plucsi és egy szél dzsekiben futottam, és még így is kimelegedtem -15 fokban is :DDD Összesen került annyiba a ruha mint egy márkásabb nadrág vagy pulcsi :DDD

Jók lehetnek ezek a túrák lehet idén elmegyünk a párommal egy párra. :B Mondjuk az 50es lehet sok lenne elsőre :D

(#5091) Huma válasza cekkk (#5090) üzenetére


Huma
addikt

Az ötvenest nem ajánlom ha nem vagytok formában. Elég a 20-30km és még azt is napokig érezni fogjátok.

(#5088) etejedu:
:D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#5092) CoolBoy323 válasza Dell XPS (#5089) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

En a Sauconyra eskuszom ;)

(#5093) Dell XPS válasza Impressa (#5081) üzenetére


Dell XPS
veterán

Legalább évi 3-4/db cipőt jelentett, és az természetesen váltogatva. Hóban, sárban, vízben nem tartanak sokáig, meg el is veszítik tartásukat, így hamar lecserélésre kerülnek.

Üdv, Dell XPS

(#5094) Magnum_


Magnum_
nagyúr

nnnna! pizzára fanyalodtam, nem mozdulok már ki. 13. ker. honnan rendeljek? Forte? (nem szívesen rendelek, de a szükség nagy úr).

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#5095) Dell XPS válasza cekkk (#5090) üzenetére


Dell XPS
veterán

Próbáljátok ki feltétlen, de tényleg csak kevesebb távon elsőre. Nagy élmény lesz! :)

(#5091) Huma ezek szerint túrázol, ha így vélekedsz?

(#5092) CoolBoy323 : mindenkinek különböző a súlya, lábformája, terhelése, így más-más cipő lesz a "kedvenc" márka.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#5096) Impressa válasza Dell XPS (#5093) üzenetére


Impressa
őstag

Így olvasatra annyira fura, hogy egy cipő kilométeremben is mérhető. :D
Viszont cserébe boka, lábfej, térdízületek nem sérültek a minőségi cipők miatt, gondolom. És a futás mellett milyen étrendet folytattatok? futás közben, előtt vagy után? gyors, lassú felszívódású szénhidrátokat használtatok ilyenkor?

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5097) Huma válasza Dell XPS (#5095) üzenetére


Huma
addikt

Igen. Szoktam túrázni. Régebben havi szinten most olyan félévente egyszer.

Már hatszor voltam a MATT-on. 20 órás gyalogtúra. Este tíztől másnap este hatig. Természetesen hegyvidéken.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#5098) Impressa válasza Magnum_ (#5094) üzenetére


Impressa
őstag

Esetleg Don Pepe? én már nem emlékszem, hogy onnan rendelve milyen volt. A Gyöngyösi sétányon és a Váci úti Tescónál is van.

(#5096) Impressa: * kilométerben

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5099) Magnum_ válasza Impressa (#5098) üzenetére


Magnum_
nagyúr

forte nyert, gyorsan kellett, 10p mulva itt van.

I humbly and respectfully decline™

(#5100) Dell XPS válasza Impressa (#5096) üzenetére


Dell XPS
veterán

Amíg le nem fogytam ismét, nem erősödtek vissza az izmok, ízületek, és nem találtam meg a megfelelő cipőt, rendszeresen térdízületi gondjaim voltak. Több túrát, versenyt fel kellett adnom, mert idő előtt beállt a térdem rendszeresen.

Ez is egyéni szerintem, de a szervezetet is edzeni kell az ilyen kihívásokhoz. Szóval hasonlóan mint pl a lábakat, hozzá kell szoktatni a megpróbáltatásokhoz. Amíg ez nem történik meg eléhezel, felborul a vízháztartásod, és bármit teszel nem tudsz magadhoz térni.

Otthon mindig ettem rendszeresen a sport előtt legalább kettő órával, majd alatta folyamatos is (ha úgy éreztem). A folyadékbevitel teljesen ugyanez volt, de mindig csak keveset. Természetesen gyors felszívódású szénhidrátokat elsősorban. .

Igen, volt aki arra volt büszke, hogy leukoplaszttal ragasztott cipővel ment, és több mint 2000km volt benne. :U

Üdv, Dell XPS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.