Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43401) Petyyyyy válasza Tim82 (#43397) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Havas eső? :Y Kellett, mint falura a villany.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#43402) tomcsi23 válasza Petyyyyy (#43401) üzenetére


tomcsi23
veterán

Napsütés és havas szutyok váltogatja egymást a XI-ben.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#43403) Petyyyyy válasza tomcsi23 (#43402) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Itthon meg csituló szél és bazi napsütés. Hamar ki kell találnom mi legyen a délutáni/esti program.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#43404) #47053824 válasza Mercutio_ (#43387) üzenetére


#47053824
törölt tag

Eleg rohejes funkcionalis analfabetizmusrol beszelned, mikozben a kisebb szot le sem tudod irni helyesen...

(#43405) Mercutio_ válasza #47053824 (#43404) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak nem egy csalódott archoz van szerencsénk aki azt hitte 16-ért 240GB-s garis SSD -hez juthat :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43406) Ace owner válasza Mercutio_ (#43405) üzenetére


Ace owner
addikt

pff.. annyiból görkorit is kapni :U

Galaxy Fold 4

(#43407) Mercutio_ válasza Ace owner (#43406) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nagyon tolod te a kék dealer szekerét, jutalékot ígért? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43408) aizen92 válasza Mercutio_ (#43405) üzenetére


aizen92
addikt

ha m.2 sata-s lenne már repültem is volna!

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#43409) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Mindenki a nyulakat [link] tolja?;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43410) Magnum_ válasza Mercutio_ (#43409) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Hazajottunk. Talalkoztunk TL baratnojevel, aki itthon/otthon el.
hat.. o is TL :D es nagyin helyen van az ertekrendje.
ha lenne egy ikertesom... :U

I humbly and respectfully decline™

(#43411) 7 válasza Mercutio_ (#43409) üzenetére


7
addikt

Azok barik, nem nyuszik. :P

(#43412) oriic válasza 7 (#43411) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nézdmár, hetes még él!

Live-Die-Respawn

(#43413) 7 válasza oriic (#43412) üzenetére


7
addikt

Alig, epp lazasan fetrengek itthon a takaro alatt. :D

(#43414) bandus válasza Magnum_ (#43410) üzenetére


bandus
veterán

de mondd, hogy vannak jó fej cimboráid...:D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#43415) Mercutio_ válasza Magnum_ (#43410) üzenetére


Mercutio_
félisten

C'est la vie ;] továbbá pics or didn't happened!

7: Selymes bunda az a lényeg, és gyógyúljál!

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43416) macilaci78 válasza Tim82 (#43352) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ilyenből van olyan, ami többféle bemeneti jelforrásból tud választani? TV, Set Top Box, PC, stb?
Kimenetként pedig kétutas hangfalpárt kezel?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#43417) Winner_hun válasza 7 (#43413) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jobbulást.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43418) Tim82 válasza macilaci78 (#43416) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ennyire nem néztem utána, hogy létezik-e más, ezeknek is megfelelő változat. Ebay-en érdemes rákeresni a "Lepai amplifier" keresőszavakkal. Rémlik, hogy olyat pl. láttam, amelyiken volt SD kártyahely, tehát lényegében arról is tudott lejátszani elvileg.

A forrásválasztást manuálisan és egy ilyen elosztóval megoldottam a saját esetemben (= váltogatom az elosztón a kapcsolóval a forrást). Kétutas hangfalpárral nem próbáltam, de nem látom az okot, hogy miért nem működne azokkal is.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#43419) oriic válasza 7 (#43413) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Akkor ne fórumozz, gyógyulgass! :)

Live-Die-Respawn

(#43420) DeFranco válasza 7 (#43413) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jobgyulást

és tanuld már meg végre, hogy még nincs eléggé jó idő ahhoz, hogy éjszaka gatyában rohangálj az utcában vizes törölközővel seggrepacsit osztogatni.

(#43421) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Win 10TP telepítőjében véletlenül töröltem az egyik 80-as vinyóm egyetlen partícióját. Ügyes vótam? :DDD
Törlődtek az adatok is vagy csak új betűjelet kell adnom annak a partíciónak? Most épp buildet frissít, nem tudom megnézni.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#43422) sutszi válasza Petyyyyy (#43421) üzenetére


sutszi
veterán

Az installból dobtad a partíciót? Uh...kemény :N

Annak annyi... ( Ha installkor dobtad a partíciókat és újat hoztál létre, majd ráküldted a telepítőt...)

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#43423) Petyyyyy válasza sutszi (#43422) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Két lemez volt bekötve. 80GB és 36GB. Előbbin vegyes tartalom - erre nyomtam partíció törlését, de nem hoztam létre újat - és a kisebbikre telepítettem.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#43424) sutszi válasza Petyyyyy (#43423) üzenetére


sutszi
veterán

Akkor elvileg nem lehetetlen...Meg lehet próbálni egy-két céleszközt. például. De én még nem próbáltam sem a programot sem ilyen műveletet úgy általánosságban.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#43425) Petyyyyy válasza sutszi (#43424) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ez jónak ígérkezik. Köszi, rálesek ahogy végez a TP frissítés. :R

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#43426) Tim82


Tim82
nagyúr

Jó kis maratoni délután volt. A 15:00-18:30 közötti időkeretben:

- WD 320 GB-os vinyó Angyalföldről
- Celeron Dual Core E1400 CPU Rákoskeresztúrról
- Fujitsu E5916 barebone a Határ úti metrónál (na, ez legalább közel volt)
- 4 db 2 GB-os DDR2 RAM Pestszentlőrincről...

... de a Taft a frizurát összetartotta.

Szóval megvan a gépalap, a Fuji BIOS-a ugyan rinyál az E1400 hiányzó mikrokódja miatt, de boot-ol. (Ez kifejezetten jó hír a tervezett Xeon-osítás előtt.) Mondjuk a Fuji BIOS updater utility-je nem épp felhasználóbarát a maga parancssoros megoldásával, ráadásul eddig még nem jöttem rá, hogy pontosan hogyan is tudom rávenni, hogy a letöltött BIOS fájlt flashelje. (Lehet, hogy segítene, ha nem Hiren's Boot CD-féle Mini XP alól próbálnám, de csináltam már az alól BIOS flasht és nem volt para. Egy olyan gépen, amit Linuxszal fogok feltelepíteni, nem akarok ezért Windows telepítéssel szórakozni.)

Amúgy halál csendes, a ventiket gyakorlatilag csak a bekapcsolás utáni két másodpercben hallom. A szerelése tök könnyű, gyakorlatilag tényleg csavarmentesen szétszedhető. 8 GB RAM-mal el fog egy darabig szüttyögni a Memtest86+-szal, most ez van soron, reggelig biztosan hagyom futni.

(Lesz bele szerintem SSD is, 3,5" kártyaolvasó, USB 3.0 PCI-e portbővítő, PCI wlan, Xonar DG, meg csajom gépéből a GT520, amikor ott upgradel-ünk. Kártyákból meg low profile-ok kellenek amúgy bele.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#43427) szab.tam válasza Magnum_ (#43391) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Csajom mar a westendben, befejezte mara a gdp termelest"
elad,ügyfélszolgáltat, takarít, őriz, vagy csak vásárol? :F
külsős laikusoknak ez nem egyértelmű... :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#43428) aizen92


aizen92
addikt

fél éve csak legyintek: "Áhhh a laptop hűtése a szar." minek szednéd szét fölöslegesen az ultrabookot......

Aha. lóft. ezt valami 6 éves kisgyerek pasztázta a gyárban, már lehet ezt pasztának nevezni.
Eddig volt 45-50-55 fokos.
Most 35- max40....... istenem de hülye vagyok, hogy nem előbb csináltam ezt meg. Főleg hogy alsó burkolat lekap, hűtőrendszer leszed és már hozzá is fértem.

Más kérdés. Réz korrózióval lehet gariztatni szerintetek a cuccot? hűtőrendszer réz elemének az alja türkizkékes......
"prémium"
+ első szétszedéskor kitőrt már 3 csavar menete? ez konstrukciós hiba nem? nem kéne ezt is cserélniük ha szolok? vagy rámfogják hogy én basztam el?

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#43429) szab.tam válasza aizen92 (#43428) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a barkács/gány topik egy idő óta átment sokszor hűtősbe.

ott azért valszeg ellátnak tanáccsal.
vagy nem. :D

mobil eszközök hűtése.
nagyon trágyalé pasztákat használnak.
ennek az oka 100 oldal, bele sem kezdek.
csak érintőlegesen, egyszerre 2 dolog:
-hőcső köt össze több egységet, amik nincsenek egy szintben, (mert tökéletesen nem lehetnek), így pasztával, vagy thermal pad-del kell biztosítani az érintkezést, amik a közhiedelemmel ellentétben nagyon rossz hővezetők. (csak kevésbé szigetelnek, mint a levegő...)
- 2. a retek szilikonos paszták nagyon gyorsan kiszáradnak, így a fő követelményt, a levegő kiszorítását nem tudják teljesíteni. a szétszáradás utáni repedésekben levegő tanyázik, ami nem hőt vezet, hanem szigetel. ennyi...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#43430) 7 válasza DeFranco (#43420) üzenetére


7
addikt

Hja, jobb lett volna görkorit húznom, akkor a rohangálást is megúszom, és sokkal menőbb vagyok közben. :(

Egyébként meg kellett hoznom ezt az áldozatot. Az a rekedtes-mély-pszichopata beszédhang, amit ilyenkor tudhatok magaménak, minden nőt levesz a lábáról. :DDD

(#43431) Magnum_ válasza szab.tam (#43427) üzenetére


Magnum_
nagyúr

az egesz ceg befejezte 12.00kor tegnap, nagy pentekre hivatkozassal.

I humbly and respectfully decline™

(#43432) Mercutio_ válasza szab.tam (#43427) üzenetére


Mercutio_
félisten

“már a westendben“ <---- tehát előtte nem ott volt.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43433) olbaidhun válasza szab.tam (#43429) üzenetére


olbaidhun
őstag

Valami olcsó és korrekt áthidaló megoldás az említett "gagyi" helyett?

::::::::::::::::

Hetes jobbulást! Nano szondák is lebetegedtek?

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#43434) bandus válasza Magnum_ (#43431) üzenetére


bandus
veterán

nalunk fel 2-kor ugye, en mondjuk olyan 3 korul, persze ugy, hogy gepet is hoztam azert haza a hosszu hetvegere, kedd reggelre kell egy elemzes a legmagasabb szintre, azt nem art jol megcsinalni. Szoval mondanam, hogy gdp-re fel, ha profitorientalt ceg lennenk :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#43435) Melack


Melack
veterán

Csendes, békés, nyugodt hosszú hétvégét! Hölgyeknek locsolókat, urak ak piros tojást

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#43436) aizen92 válasza Magnum_ (#43431) üzenetére


aizen92
addikt

Tök szupi, hogy mindenkit így hazaküldtek.
Mi 8-kor léptünk le tegnap...

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#43437) szab.tam válasza olbaidhun (#43433) üzenetére


szab.tam
nagyúr

passz. a linkelt barkács topikban többen szedtek már szét laptop-ot, ők jobban vágják.

****

(#43435) Melack
piros tojást ne kívánjál. :N
mehet vel az ember a nemibeteg-gondozóba... :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#43438) Tim82 válasza aizen92 (#43428) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lenovóék gyári pasztának valami elég vacak szürke izét használnak. Én általában Titan Nano Grease-t alkalmazok ehelyett, a Thinkpad-topikban meg többen az Arctic MX-2/MX-4-re esküsznek.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#43439) szab.tam válasza Tim82 (#43438) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a épített hűtőim tesztelgetése, (azaz maga az építések miatt, [link], [link]), én ipari méretben használtam pasztát.
[link]
a hővezető ragsztót is ebből kutyultam.

de magára a procira, gpu-ra én is mx2-t használok évek óta.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#43440) Tim82 válasza szab.tam (#43439) üzenetére


Tim82
nagyúr

de magára a procira, gpu-ra én is mx2-t használok évek óta.

Laptopoknál erre a két komponensre kell paszta, nem tartok emiatt bödönnyi pasztát itthon.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#43441) DeFranco válasza Tim82 (#43426) üzenetére


DeFranco
nagyúr

most egy kicsit nagyon megremegett a kezem, hogy mi lenne ha én is valami hasonló okosságot tennék össze, vagy vennék egy sima céges brand gépet az apróról, de aztán kalkulálgattam egy sort és legalább látszólag megnyugtattam magam :D

szerk:

egy ilyen mondjuk szerintem elkarcolgatna (bár nem tudom, de a cégesem kevesebb ennél), kérdés, hogy belemegy-e egy ssd. ha igen, akkor azzal megy egy kis ram bővítéssel féláron meglenne a projekt.

bizsereg a pókösztönöm nagyon...

[ Szerkesztve ]

(#43442) Tim82 válasza DeFranco (#43441) üzenetére


Tim82
nagyúr

Alapvetően ha másfélszer-kétszer akkora keretem lenne és egyben meglenne ez a keret, akkor egy Zotac Zbox CI320-at vennék nekik, nem pedig legóznék. A jelenlegi felállásból a RAM volt a drága tétel, de mivel le akarom apáméknál tenni a gépet, majd 4-5 évig csak olyan szinten ránézni, hogy sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade, ezért sem a RAM-on, sem a négymagos Xeon-on nem fogok spórolni. Így már elég futureproof lesz Linuxszal az előbbi elvárásomhoz. SSD-m mondjuk nekem van, csak lehet, hogy elég lenne egy kisebb, 30-32 GB-os is rendszerlemeznek.

Viszont a kis gépeknek és az abból kilógó USB-s bizbaszoknak megvan az a hátrányuk, hogy könnyebben lerántják/lelökik/letörik stb. véletlenül, aztán csak a szívás van.

*
Belemegy abba a Dell-be SSD, csak kell egy 3,5" -> 2,5" keret a rögzítéshez. eBay-en 300 Ft körüli egy füles műanyagkeret a célra, meg lehet fém beépítősíneket is venni, na, az utóbbiakat ajándékoztam váltottam be sörre a topikból többekkel is.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#43443) sutszi válasza Tim82 (#43426) üzenetére


sutszi
veterán

Az nem kevés idő. Remélhetőleg megérte a fáradtságot, és nem lesz gond semmivel.

Néztem ezt a Fujitsu E5916-ot. Nagyon baráti ára van. Már csak a lap megéri ennyiért. Táp mekkora van benne, vagy azt cserélted? A ház használható állapotú?

L5420-as lesz szerintem a kiválasztott. A 30-as drága. A 10-est meg nem kapom meg annyival olcsóbban, hogy megérje. Ebay-en ez most 8200 pénzt jelent meg 500 az adapter. Néztem hazai eladókat, de legjobb esetben is 11K körül mozogna ugyanez.

Még a memória kérdésen pörgök kicsit ami kapcsolódik az alaplaphoz. DDR3 vs DDR2. Előbbi, gyorsabb kevesebbet eszik. Adott mennyiség ára ami döntő lehet. 8GB kellene. Egy pillanatra a jövőbe néztem, de 16-ot már nem ebbe pakolnék. De nem is nagyon menne bele. P45-nél DDR2-ből mehetne 16 de DDR3-ból csak 8. :F Ilyen egzotikus korlátozások miatt meg nem rizikóznék nagyon. Így DDR2 felé kezdtem el húzni és akkor maradna a 8GB.

Ami az alaplapot illeti, ott a felszereltség ami érdekes. Az 5916-ról kerestem részletes datasheet-et. De nem találtam olyat amit kerestem, csak szerelési útmutatókat.
Igazán nem tudom mire van/lesz szükségem... dedikált VGA nem lesz. Integrált valami elég. Amúgy is távolról lesz konfigolva. USB3-as kártya kéne. Még SSD/HDD nálam is játszana. De ez még tervezés alatt. Mert szeretném a VM-eket külön tartani az adatoktól. Sőt VM-ek jó lenne ha SSD-n lennének...

Szóval alaplap vs memória kérdés amivel nem tudok dűlőre jutni. Most olyan 35-40K körül van a költsége ezeknek. De csak azért mert ilyen jó áron van ez a Fuji félgép.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#43444) Tim82 válasza sutszi (#43443) üzenetére


Tim82
nagyúr

Néztem ezt a Fujitsu E5916-ot. Nagyon baráti ára van. Már csak a lap megéri ennyiért. Táp mekkora van benne, vagy azt cserélted? A ház használható állapotú?

A házon nagyon minimális mértékben vannak csak itt-ott kopások. Összességében véve nagyon szép állapotban van, én nyugodt szívvel fogom odaadni apáméknak. (Nem akartam nekik leharcolt külsejű cuccot.)

A táp a gyári tápja, asszem, 300 W-os Delta, ha jól rémlik a tegnap esti szétszedős szemrevételezésből. ATX-nél kisebb, azt nem néztem, hogy SFX-nek megfelel-e vagy egyedi.

L5420-as lesz szerintem a kiválasztott. A 30-as drága. A 10-est meg nem kapom meg annyival olcsóbban, hogy megérje. Ebay-en ez most 8200 pénzt jelent meg 500 az adapter. Néztem hazai eladókat, de legjobb esetben is 11K körül mozogna ugyanez.

Ezt gondolom, nem az E5916-hoz nézed, mert azzal nem lesz jó - legalábbis elméletben nem menne vele. Az L5420 már 45nm-es, 1333 MHz FSB-s proci, az E5916-ban lévő alaplap Q965/ICH8 chipsete meg 65nm-es, 1066 MHz-es FSB-s procikat kezel. (Lehet, hogy nemhivatalosan menne benne újabb is, de ezzel én nem terveztem kísérletezni.)

Még a memória kérdésen pörgök kicsit ami kapcsolódik az alaplaphoz.

G41-es alaplapokat nem néztél? llyen a barátnőm gépe, + L5420 + 8 GB DDR3.

Én amúgy 4 db 2 GB-os Kingston DDR2-667-es modult vettem tegnap maross-tól, még mindig futtatom a memtest-et, eddig hibátlanok, és picit olcsóbb volt, mint ugyanennyi DDR3 RAM. (Nálam ez is fontos tényező volt, mert hétköznapi használatban nem fog kijönni a DDR2-DDR3 különbség.)

Az 5916-ról kerestem részletes datasheet-et. De nem találtam olyat amit kerestem, csak szerelési útmutatókat.

Én sem találtam, ami valahol vicces dolog, de ez van. 2006-ban kijött workstation, lehet, hogy a "Lenovo-féle régi üzleti gép support"-jelenség áldozata lett a dokumentáció...

USB3-as kártya kéne. Még SSD/HDD nálam is játszana.

Low profile PCI-e x1 kártyával megoldható az USB 3.0. Két db 3,5" HDD hely van az E5916-ban + 1 db 5,25". Az egyik HDD hely triviális - oda lehetne kártyaolvasót is tenni -, a másik a táp alatt van, szóval elsőre nem igazán feltűnő.

*
Hogy mondjak egy negatívumot is, a géphez járó gyári DVI kimenet valami olyan variánsa a DVI-nek, amit nem láttam még (az itteniek közül mindegyiktől eltér) és persze nem is jó hozzá egyik kábelem sem. Persze, ez a kimenet egy PCI-e x16 slotba dugott riser kártyát jelent, szóval biztosan lehet cserélni valamilyen másik low profile riser kártyára.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#43445) sutszi válasza Tim82 (#43444) üzenetére


sutszi
veterán

Akkor a Fujit úgy néz ki buktam... Ezzel a chipset, alaplap, memória témával mélyebbre ások, hogy ki tudjam találni milyen lapra kezdjek vadászni... G41-et még nem néztem.
Összehasonlítom, hogy jönnék ki DDR2 vagy DDR3 esetén... Lehet inkább a kedvezőbb árfekvés lesz nagyobb prioritású...
A Q965-öt, meg bekevertem a P965-el. Ott már megy az 1333...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#43446) Tim82 válasza sutszi (#43445) üzenetére


Tim82
nagyúr

L5320 nem volna elég? Alacsonyabb az órajele az L5420-nál (meg kisebb az L2 cache), de ugyanúgy négymagos és támogat VT-x-et. Cserébe 65nm-es, 1066 MHz FSB-s CPU.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#43447) Magnum_ válasza aizen92 (#43436) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En is full time voltam bent... :-(

I humbly and respectfully decline™

(#43448) bandus válasza Magnum_ (#43447) üzenetére


bandus
veterán

nagyon helyes, legalább mi dolgozzunk rendesen, amíg lehet...:K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#43449) Melack válasza bandus (#43448) üzenetére


Melack
veterán

A nő helye ilyenkor a konyha és a piac. Ellenvetés nincs. Lásd Kaposvár.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#43450) bandus válasza Melack (#43449) üzenetére


bandus
veterán

ezt tuti nekem? :) vagy csak nem esik le. kávét még nem ittam ma, ellenben hazajöttem vidékre és a változatosság kedvéért ittonról is dolgozok még :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.