Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42101) B-L-A-C-K válasza Magnum_ (#42093) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem még Dr.Zoo kolléga ajánlott egy jó asztalost. Vele csináltattuk az egész lakásba az asztalos dolgokat (komplett konyha, hálóba szekrény, napaliba szekrény, fürdőbe mosdó alá szekrény, cipős szekrény, fogas....stb.) Jó áron, és jól dolgozik, azóta már ajánlottuk egy halom helyre is, mindenki dicséri.

Privibe megy a száma.

[ Szerkesztve ]

(#42102) Petyyyyy válasza Magnum_ (#42100) üzenetére


Petyyyyy
addikt

És - tisztelet a kivételnek, de - amilyen munkát azok végeznek. :U
Kérte már el valaki bármely asztalosnak/kőművesnek/villanyszerelőnek a bizonyítványát? Nem. Tudom az még nem minden, de akkor is. Ugyanígy nem nézni meg szinte senki a referenciamunkákat pl.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#42103) CoolBoy323 válasza Magnum_ (#42100) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

a villanyász nem keres jól sajnos :((

a többi valóban elég jól keres :)

(#42104) föccer válasza Magnum_ (#42100) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem keresik magukat nagyon halálra, nehgy azt hidd. Csak nézd azt, hogy az asztalost órára fizeted és nem darabra. Hogy vehetné fel az árversenyt a sorozatgyártásra beállt, automatákon, sok ezer darabos tételekkel dolgozó nagy cégekkel?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42105) föccer válasza Petyyyyy (#42102) üzenetére


föccer
nagyúr

Motkány-familia kifejezetten szépen dolgozik. Csak győzd kivárni, amíg sorra kerülsz. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42106) Petyyyyy válasza föccer (#42105) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Azzal soha nincs gond, én pontosan az a típus vagyok aki hajlandó várni a minőségre. :K
Egyébként én is asztalos akartam lenni... :))

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#42107) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Irtam egy hosszu hsz-t geprul de a UPC persze pont most kocsogoskodik.

Mindegy, nagyon koszonom az infokat mindenkinek.

ilyen piti munkakat vajh' vallalnak az ajanlott szakik?

I humbly and respectfully decline™

(#42108) föccer válasza Magnum_ (#42107) üzenetére


föccer
nagyúr

Persze, nekem egyszer egy ágyba rakható reggeliző asztalkát készített. Szerintem 1 óra alatt megvolt vele.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42109) Mercutio_ válasza B-L-A-C-K (#42101) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem is jöhet:R

föccer: Jó hogy mondod, valahol láttam egyszer egy ágy szélére akasztható kis polcot, majd előkeresem a képeim között, az se lenne hülyeség :N
Én akit ismerek asztalost az elég jól keresett maszekként, de még azt is kevesellte és kiment Ausztriába sorozatgyártós melóra...

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#42110) föccer válasza Mercutio_ (#42109) üzenetére


föccer
nagyúr

Ez a sokat keres, keveset keres annyira relatív dolog...

Én nem szeretek senkinek a zsebében turkálni, de ha valaki jól és becsületesen dolgozik, akkor nem sajnálom tőle a forintot. Egyébként sem kötelező senkinek sem egyedi bútorokat készítetni, illetve, ha nem tetszik az asztalos árajánlata, akkor nem kell nála megrendelni.

Na, meg aztán az asztalos szakma most hiányszakma, lehet menni asztalosnak. Az alap géppark ~5 millió és akkor már csak egy műhely kell. :)

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42111) Magnum_ válasza föccer (#42110) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En azt is ertekelnem, ha egyszer az egyik szaki szamlat adna... :-)))

I humbly and respectfully decline™

(#42112) 7 válasza Magnum_ (#42111) üzenetére


7
addikt

Szerintem ugorj be itt a fórumon az asztalos topicba, valakit csak találsz, aki szívesen vállal ilyesmit számláért. :)

(#42113) Mercutio_ válasza föccer (#42110) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem mondtam, hogy sajnálom tőle, és igen, az lemaradt, hogy ő sok nyikhajjal/előre gondolkodni nem tudóval szemben az összes hasznot beforgatta először gépparkba. Onnan tudott nagyobbat lépni, mert teljesen önálló lett általa.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#42114) CoolBoy323 válasza Magnum_ (#42111) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

A megrendelo nem ker sose, hisz nincs "kedve" +27%-ot fizetnie ha nem muszaj...

(#42115) föccer válasza Magnum_ (#42111) üzenetére


föccer
nagyúr

A kis szakik többsége alanyi adómentes vállalkozást folytat, így nem is adhat áfá-s számlát, lévén nem jogosultak áfa visszatérítésre sem, illetve nem számíthatják fel a vevőinek az áfát.

(#42114) CoolBoy323: alapvetően ennek nem kér/nem kér kérdésnek kell lennie. :(

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42116) Magnum_ válasza 7 (#42112) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Szerintem nem ertesz. En ehlgyebkent nem ragaszkodom a szamlahoz, ezt a keresettsegukre es eshetoleges keresetukre irtam ;-)

Foccer: tehat azt mondod, hogy egy szakmunkastol ne varjak szamlat. (se egy blokkot h bevetelezett X osszeget.)

Oke. Eddig se kaptam. Majd el leszek nelkule. Nekem se kellene adozni. Serti az alapveto jogaimat h adoznom kell :D

Coolboy: a szakik nem 'szabott' arakon dolgoznak. Lehet h neked pl meg szamlaval is olcsobb lenne egysegnyi munka adott szakitol mint nekem 'szamlanelkul'

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#42117) CoolBoy323 válasza föccer (#42115) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

De ha X szaki nem vallja "okosba", akkor nem kapja meg a munkat!
Sajnos ilyen vilagban/orszagban elunk!

@Saint: nekem mkert lenne olcsobb? Nerm ertelek :B

[ Szerkesztve ]

(#42118) Magnum_ válasza CoolBoy323 (#42117) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Akkor ugy irom, hogy X megrendelonek kissebb arat mond Z szaki szamlaval, mint Y-nak szamla nelkul...

pl ranezesre mond arat. Mennyire tunik vastagnak Y es X.
tudod, mint az autoszerelok. tok mindegy, h hany eves audim van, de audi, akkor a munkadij nem 5k hanem 10k. De a 4-5eves focus tulajnak lehet h csak 5k.

I humbly and respectfully decline™

(#42119) 7


7
addikt

Na, nekem kb. 5 napig nem lesz szobam, es a konyhaban fogok elni. Utolso mozzanatkent most szereltem szet a fo gepemet, elpakoltam, es jelenleg egy Mac Minirol potyogok. Hurrahurra. :D

(#42120) Tim82 válasza 7 (#42119) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azt hittem, a Mac Mini a fő géped. :D

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42121) GabN73


GabN73
addikt

Kezd tele lenni a tököm a UPCvel ... :(((

(#42122) MurdR


MurdR
veterán

Reggelt. :D

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#42123) oriic válasza MurdR (#42122) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jó reggelt mindenki!

Live-Die-Respawn

(#42124) Melack válasza MurdR (#42122) üzenetére


Melack
veterán

Reggelt! Küldtem neked üzit tegnap előtt.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#42125) MurdR válasza Melack (#42124) üzenetére


MurdR
veterán

Heló! Átsiklottam valamiért felette :Y

Ma vagyok meg csütörtökön :K

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#42126) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Reggelt! :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#42127) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Reggelt!

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#42128) MurdR


MurdR
veterán

Nagyszerűen indul a reggel. Tegnap este a notim kiírta kikapcsolásnál, hogy 136frissítés telepítése, ne kapcsolja ki. Nem kapcsoltam ki, ott hagytam az asztalon. Most kapcsolom be melóba: ''A Windows-frissítések konfigurálása nem sikerült. Módosítások visszavonása. Ne kapcsolja ki a számítógépet.'' :U

Persze kéne csinálni a dolgomat is, erre most ezt a képernyőt bámulom egy órája. :O

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#42129) MurdR válasza MurdR (#42128) üzenetére


MurdR
veterán

Legutolsó helyes konfigurációval is ugyan ez. Csökkentett módban is ugyan ez. Hibakeresés módban is ugyan ez. Lehidalok.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#42130) Winner_hun válasza Magnum_ (#42093) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ctrl+C / Ctrl+V

Számlát én mindig adok. Várni van hogy sokat kell, van hogy kevesebbet. Pár hete jutottam el végre addig hogy nem kell mással foglalkozni munka mellett így tudok normális tempóban dolgozni. Elég zsúfolt volt az utóbbi 1,5-2 év... Ha nem tegnapra kell akkor ide vagy privátba írd hogy mekkora legyen, milyen fából. Ahogy elnézem felületkezelés nem kell mert azt magad megoldod.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42131) Magnum_ válasza Winner_hun (#42130) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Koszonom az infot! Otthonrol megnezem a linket :R

A szamlas dolognal meg azt hiszem nem ertitek, mire celoztam :D

I humbly and respectfully decline™

(#42132) CoolBoy323 válasza Magnum_ (#42118) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ezt nem tudom h igy van e mashol. Akikkel mi dolgozunk fix aras szakik!

(#42133) 7 válasza Tim82 (#42120) üzenetére


7
addikt

Ha nem jatszanek, akar meg az is lehetne. De szoktam jatszani. :)

(#42134) Petyyyyy válasza MurdR (#42129) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Hídban is ugyanez lesz. Légyszi majd mindenképp oszd meg a nagyérdeművel mire jutottál.

Amúgy reggelt!

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#42135) Melack


Melack
veterán

Libri 10%-os kedvezménykupon kód valakinek?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#42136) MurdR válasza Petyyyyy (#42134) üzenetére


MurdR
veterán

Hát mást nem tudtam tenni, hagytam hogy végigfusson, összesen 45perc alatt vissza is vonta a frissítéseket. Most megy rendesen. Az volt az első hogy le is tiltottam a frissítést. :D

Ez tényleg szemétség basszus, hogy ilyeneket kérdés és informálás nélkül csinál. Legalább jelezné, hogy a következő kikapcsolásnál babrálni fog, de semmi.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#42137) Tim82 válasza 7 (#42133) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egy Intel IGP-s első generációs Core i5-ös notin játszom mostanában, ráadásul VirtualBox-ban vagy DOSBox-ban. :P

Na jó, most már itt van egy szintén IGP-s, csak második generációs Core i5-ös noti is Win 7-tel, de azt még nem laktam be igazán (majd ha megjön hozzá az akku).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42138) 7 válasza Tim82 (#42137) üzenetére


7
addikt

Az IGP nekem keves sajnos, illetve Macen sok jatek nem is fut (igaz, rohamosan javul a helyzet, szorgosan portolgatjak oket) :)

[ Szerkesztve ]

(#42139) Tim82 válasza 7 (#42138) üzenetére


Tim82
nagyúr

Linuxon még kevesebb, ezért a VirtualBox-ban telepített XP (ami nem kap nethozzáférést persze).

A Win 7-es notihoz lesz valamikor eGPU, de nem égetően sürgős. 1366*768-as felbontáson azért a Skyrim is elfut élvezhetően a HD3000-en.

Persze, jó lenne egy asztali gép, de gyakorlatilag csak játékra feleslegesnek érzem. Ezen persze gondolkodom most, egy FM2/FM2+-os ITX konfig el is férne, nem is enne nagyon sokat, elég is lenne, médialejátszót is kiváltana, mert azért a Popcorn A100 nem tudom, meddig bírja még. De ez sem létszükséglet és így nem is tudom igazolni magamnak a várhatóan 60-80k közötti költségét.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42140) 7 válasza Tim82 (#42139) üzenetére


7
addikt

Nekem az asztali gep osszessegeben kenyelmesebb. Nincs szuksegem a hordozhatosagra, ellenben a szelesebb koru testreszabhatosagra igen. Valamint az asztali gepet tudom javitani is, ha gond van vele.

Medialejatszo kivaltasara miert nem szerzel be inkabb egy RPi-t? Az is keveset eszik, megfelel a celnak, es bongeszni is tudsz rajta, ha esetleg kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#42141) B-L-A-C-K válasza Tim82 (#42139) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem a jelenlegi notimnál nem is kellene jobb:

Dell Latitude E6540: FULL HD, i5-4200M, 4GB, HD4600, 120GB SSD+500GB HDD, Win 8.1.

[ Szerkesztve ]

(#42142) macilaci78 válasza Magnum_ (#42093) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gumitalpat tegyél alá, de ázzon fel.
A linkelt képen műanyag van. Jobb esetben WPC.
Ha pénzt érő fából akarod, az zsebbe nyúlós lesz. (kb 20 k anyag)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#42143) Petyyyyy válasza B-L-A-C-K (#42141) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Lehet kérdeztem már, de ezzel mi a problem?

A nem szót elfelejtettem elolvasni. :))

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#42144) MurdR válasza Petyyyyy (#42143) üzenetére


MurdR
veterán

Pont most írta hogy nincs problem :N

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#42145) Tim82 válasza 7 (#42140) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akkor már inkább gondolkodom egy készre szerelt SolidRun HummingBoard-ban, de az is drága.

Esetleg valamilyen Bay Trail Celeron lapocska.

A médialejátszót ha ki kell váltani, akkor inkább egy másra is használhato, teljes értékű x86-os gép, ahol kevésbé van megkötve a kezem, mint ARM platformon. (Tudom, hogy az RPi fog kapni Win 10-et elvileg.)

A dilemmám az, hogy nem bírom egyelőre eldönteni, mekkora fokú redundanciára van szükségem. A legegyszerűbb és legköltséghatékonyabb megoldás persze az, hogy marad a jelenlegi felállás (Thinkpad X201 Linuxszal, X220 Win 7-tel, Popi A100 filmre, amíg működik).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42146) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Csodalkoztam h miert full ures a metro a delinel.. de rajottem! Truelove is felszallt. De itt hagyott..

TL=30 koruli, karrierista P :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#42147) Qru válasza Magnum_ (#42146) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Majd ha megépül a kórház a helyén akkor lesz ott pezsgés megint. :D

#nincsbennetarcsi

(#42148) Petyyyyy válasza Magnum_ (#42146) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Honnan tudod, hogy karrierista?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#42149) Qru válasza Petyyyyy (#42148) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs gyűrűje. ;)

#nincsbennetarcsi

(#42150) etejedu válasza Magnum_ (#42146) üzenetére


etejedu
őstag

Hali evribodri!
Jé te még mindig a nagy őt keresed?
Van ami sosem változik.
Majd 10-15 év mulva révbe érsz és elveszel egy 20 éveiben járó ősanyatipusú vidéki csajt aki buddhista szellemben bölcsészaggyal fogja kihordani gyermekeid. Ja és szigorúan otthon fog szülni. És tarisznyában hordja majd. Meg minden fengsui meg krisna lesz meg befigyel a jehova is. Na akkor fogod visszasírni ezt a magányos farkas időszakot. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.