Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43201) DeFranco válasza Petyyyyy (#43200) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem, ez most elvi kérdés, tekintsük fixnek. Esetleg valami nem kruciális alkatrész lehet apróról (odd vagy router) ha nagyon szorít a cipő, de ez max. 3-4k megtakarítás, nem ezen fog múlni.

Jelenleg itt tartok:

SSD: Samu 850 evo 120 22,5k
PSU: FSP 350 60APN 11,5k
CPU: 3220 16k
LAP: Asrock H81M-DGS 13k
RAM: Kingston 10k

Ez eddig 73k

ODD: Samu SE-208 külső 7,5k
FAN: valami random 1,5k

És így 82k

De assetommivan csak kattingattam, lehet full puki alkatrészeket válogattam össze. Aqua.

Jut eszembe nem ártana egy router sem...

TP-Link 841N 7k

89k

[ Szerkesztve ]

(#43202) Tim82 válasza DeFranco (#43201) üzenetére


Tim82
nagyúr

ODD, router akkor inkább apróról, ha ezeknél valóban megengedőbb vagy, 5k-ért rémlik pl. új külső ODD.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#43203) Petyyyyy válasza DeFranco (#43201) üzenetére


Petyyyyy
addikt

A bolt garanciális ügyintézéshez való hozzáállása a kardinális kérdés a válogatás során. Ugyan Pcland-det nem ismerem személyesen, de úgy rémlik kedveli a nép. 350W tápot illetően Corsair VS350-et tudnám ajánlani onnan. 80 Plus platina és szintén 11,5K.

Szerk: akkor pcland kihúzva, me' hülyeséget írnak az adatlapra. :(((
Balathruin - Kösz a felhomályosítást.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#43204) Balathruin válasza Petyyyyy (#43203) üzenetére


Balathruin
veterán

A VS széria távolról sem platina és olcsósított CWT-re épül.

(#43205) DeFranco válasza Tim82 (#43202) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ODD kb. arra kell, hogy semmire, max. beolvasni valamit vele, nagyon max. kiírni évente 2 dvd-t, szóval úgy hülyeség ahogy van, de mégis azért nem ártana, az ördög nem alszik.

A routerben meg nincs mozgó alkatrész, egy belépő szintűt se húzni se hackelni nem lehet, tök mindegy mennyit megy, ha nincs kitépve a csatlakozója akkor tök mindegy neki hogy használt vagy új.

(#43206) Tim82 válasza DeFranco (#43205) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ahogy mondom, ezeket jelentősen olcsóbban megkapod a Hardveraprón.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#43207) DeFranco válasza Tim82 (#43206) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ezt mondom én is, hogy ezért hajlok rá.

(#43208) Tim82 válasza DeFranco (#43207) üzenetére


Tim82
nagyúr

Na jó, de kifejtés nélkül is értettem. Csak leírtál új árakat ezeknél is, nekem meg pl. rémlik HA-s külső ODD hirdetés és az ott kiírt ár.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#43209) DeFranco válasza Tim82 (#43208) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem is azért fejtettem ki mert nem érted :) Leírtam, mert elsődlegesen újban gondolkodom, ha nem férek bele, akkor marad az aprós. Egy helyről gyorsan összedobálva 89k, 85 a limit, szerintem hozható, ha találok még 3-4 megbízható boltot ahol válogathatok. Ha kijön ennyiből, akkor nem szórakozok a használttal. Saját célra tök mindegy lenne, így nem szívesen magyarázkodom, hogy biztos nem attól döglött meg hogy nem bolti.

(#43210) macilaci78 válasza haromegesz14 (#43179) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Elvileg olyat kerestem, ahol egyedi mintát nyomnak boxerre...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#43211) Earl_Muttley válasza MurdR (#43185) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Koszi! :D

Melaaaaaak: Csak volt helyem a buszon, es az a negyed oras alvas betett a jo hangulatnak :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#43212) Tim82 válasza DeFranco (#43209) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mondanám azt, hogy egy routeren mi döglik meg, ha a tápja oké, de ugye láttunkmárbrókert.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#43213) DeFranco válasza Tim82 (#43212) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Persze, egyetértünk.

(#43214) Tim82 válasza DeFranco (#43213) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azért az ODD-t én így is bevállalnám HA-ról a helyedben, az nem szokott megpimpósodni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#43215) DeFranco válasza Tim82 (#43214) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Meglátjuk.

(#43216) Magnum_ válasza DeFranco (#43205) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Igen. Negyedevente kiiratok egy cd-t vkivel az autoba.
engem mar zavar, ha a laptopomban van odd. Meg az ultrabook elott a hp noteszembol es repult es hdd rack ment be a helyere.

I humbly and respectfully decline™

(#43217) Tim82 válasza Magnum_ (#43216) üzenetére


Tim82
nagyúr

Átálltam subnotikra, az egyikhez van dokkoló, abban van ODD. Meg van kettő USB-s is, az egyiket lassan vissza kell kérnem MurdR-től.

Az apáméknak összerakandó gépben lesz belső író, de ott a gépnek DVD/CD lejátszó szerepköre is lesz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#43218) Mercutio_ válasza DeFranco (#43201) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lapba megy majd valamilyen bővítőkártya? (Hang, VGA, mittomén?)
Ház adott, valami batár? :DDD

Boltok közül még a compkert is nézd meg, bár garizás szempontjából nem tudom milyenek, sok cuccot vettem már náluk, de még egyszer se volt rá szükség :B

SSD-ből esetleg A-Data SP900 19,8k

FAN alatt házhűtésre gondolsz? Mert az intel stock hűtő is csendes biosban leszabályozva amíg nem izzasztod meg a procit, ahhoz meg játék kell vagy renderelés :D

Dobok egy privit is.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43219) Tim82


Tim82
nagyúr

Jut eszembe, semmi "garanciális PC alkatrészekért görkorcsolyákat adok" advertising?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#43220) DeFranco válasza Mercutio_ (#43218) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Momentán nem tervezem a bővítőkártyázást, nincs rá szükség ha van integrált hang és video, de elképzelhető hogy a jövőben belepattan valami. Miért? Érdemes akkor valamilyen tényezőt figyelembe venni?

Igen, régi sárgásfehér batáriai toronyház. Mivel az adott felesleges pénzt adni egy design darabért.

SSD-kre majd úgy is rákérdezek a szaktopicban, de akkor felveszem a listára az a-datát is.

Házhűtésre gondoltam, bár végül is nem feltétlenül kell, elvileg hdd sem lesz a rendszerben (ha lesz akkor meg úgy is 2,5-ös, az meg nem melegszik)

Játék nem lesz, amíg a vezérigazgató úr bele nem nő, de addigra...

repü

(#43221) Melack válasza DeFranco (#43215) üzenetére


Melack
veterán

WR842ND router nem érdekel? Az enyém a T-s router miatt okofogyottá vált.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#43222) DeFranco válasza Melack (#43221) üzenetére


DeFranco
nagyúr

De, érdekel. :) Mik a para-méterek? Garancia, állapot, ár? Volt okosítva valamivel, vagy stock plug-and-play használatban van?

Egyébként ezen van hardveres wifi kapcsoló?

(#43223) Mercutio_ válasza DeFranco (#43220) üzenetére


Mercutio_
félisten

Saját lesz, vagy családtagnak?

Bővítési lehetőséget azért kérdeztem, mert nekem egyből a mITX lapok ugranak be, azokon egy pci-express 16x slot van, ebbe mehet vga vagy hangkártya, de együtt a kettő nem (külső usb-s füles erősítők mondjuk nem vészes áron vannak és az alaplapinál általában jobban szólnak már a 4k körüli ebay-es kínai cuccok is) persze ez esetedben szerintem nem játszik, mivel a mITX méret felára 4-6k

Nagy batárt én lecserélném valami pofásabb kicsi mATX házra, pl. Sharkoon CA-M, vagy nagyobb de még mindig emberibb méretű Fractal Design Core 1000

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43224) DeFranco válasza Mercutio_ (#43223) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Édesanyámnak lesz.

Mindent lehet, de mindennek ára van. Ennek a háznak az árából pedig inkább beadatuk egy rota oltást a gyereknek.

Nincs pénz. Legalább is annyi nincs, hogy bármire költsünk most, ami helyettesíthető vagy felesleges.

(#43225) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Mukodik nektek a link? [link]

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#43226) Mercutio_ válasza Earl_Muttley (#43225) üzenetére


Mercutio_
félisten

Igen.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43227) Balathruin válasza Earl_Muttley (#43225) üzenetére


Balathruin
veterán

igen

(#43228) Tim82 válasza Earl_Muttley (#43225) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ezt el lehet adni ennyiért?

Az enyémben van 2 GB micro SD, van töltő meg aktív tok, az állapota meg karcmentes, mennyit érhet? :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#43229) Melack válasza Earl_Muttley (#43225) üzenetére


Melack
veterán

Igen, működik.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#43230) Earl_Muttley válasza Melack (#43229) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Koszonom, bar elszomorit hogy jofogase a felulet mar es geprol csak arra enged feladni

[ Szerkesztve ]

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#43231) macilaci78 válasza Earl_Muttley (#43225) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálam szar. Egy túlárazott telefont hoz be... ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#43232) aizen92 válasza macilaci78 (#43231) üzenetére


aizen92
addikt

Buuuuuuuuuuuuuuuuuuuurn!!!!

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#43233) macilaci78 válasza aizen92 (#43232) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Céges telónak egy Bold 8790-et kaptam, imádom. Erre a munkára tökéletes nekem. De saját igényeimre már karcsú. A BB OS 6 egyszerűen avult. A játék nem szempont, de egy korban hasonló Wayteq xTab-100s-re rakott ES File Explorer, Mantano Reader, Chrome, Google Docs elférne rá. Sajna csak a BB OS 10-től lehet androidos alkalmazásokat telepíteni, onnan viszont már kötelező is. :(

Mindemellett a Boldnak van egy sor olyan kényelmi funkciója, amiket Sony-nál, Nokiánál, Samsungnál, LG-nél, stb-nél nem láttam. Logikusan, könnyen és gyorsan kezelhetően vannak megcsinálva az alkalmazások csoportosítása és használata, profilkezelés, hálózati kapcsolatok, testre szabhatóság, aktív tok, stb...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#43234) GabN73 válasza macilaci78 (#43233) üzenetére


GabN73
addikt

Nekem erik lassan egy telocsere, tuti hogy BB-t veszek majd.
Volt egy 9000, az is kibirt mindent, remelem hogy a Passport is kifog ;]

(#43235) Magnum_ válasza GabN73 (#43234) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Passport zseni

I humbly and respectfully decline™

(#43236) macilaci78 válasza GabN73 (#43234) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem is fáj a szívem egy új BB-re. Ami kellene: Dual Sim (haha...), szép nagy (>4") kijelző, gombos bill.

Pedig annyira jó lenne egy dual Sim-es echte BB, úgy tudnám szeretni a SIM-enként profilozhatóságát a kapcsolatoknak, telefonszámoknak, stb-nek...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#43237) GabN73


GabN73
addikt

Na en mara vegeztem, valaki egy kv ? Mobilis vagyok :))

(#43238) aizen92


aizen92
addikt

Nem tudom ki nézte Spektrumon ezt a csoda sorozatot, de ezen most felröhögtem :DDD

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#43239) Tim82 válasza macilaci78 (#43233) üzenetére


Tim82
nagyúr

A régi BB-kkel nekem az a bajom, hogy 2012-ben a Google kinyírta a sync opciót. BIS/BES-t pedig egyszerűen már nem éri meg magánhasználatra előfizetni.

Az appokkal még kiegyeznék, ha jól emlékszem, meg volt működő Evernote és Dropbox kliens például OS 5-re is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#43240) Kiki18 válasza aizen92 (#43238) üzenetére


Kiki18
őstag

Kiez,Mátyáskirály? :U

(#43241) aizen92 válasza Kiki18 (#43240) üzenetére


aizen92
addikt

yep.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#43242) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Magyarország nemzeti állata a Turul.
A Turul egy misztikus madár, a Wikipédia szerint valószínűleg egy nagyra nőtt kerecsensólyom.
Latinul Falco Cherrug.
Azaz angolul Falcon.
Ez a misztikus madár több ezer éves.
Tehát Magyarország nemzeti madara a Millennium Falcon.

Ennyit szerettem volna elmondani.

(#43243) Balathruin válasza DeFranco (#43242) üzenetére


Balathruin
veterán

Köszönjük szépen ezt a fontos információt.

(#43244) DeFranco válasza Balathruin (#43243) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Most őszintén mit vársz tőlem szerda délután háromnegyed 4-kor? :D

(állványozzák amúgy az épületünket, szóval lehet benéz Huma :D)

[ Szerkesztve ]

(#43245) aizen92 válasza DeFranco (#43242) üzenetére


aizen92
addikt

:DDD ez lesz a mai naPH! nyertese.
Vagy oric GTAV pc csúszás trollkodása gamepodon. Nem tudom még eldönteni.

**************************************************************

Korit pedig elvinném 14.500-ért! :R

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#43246) Earl_Muttley válasza macilaci78 (#43231) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Kintre mindent túlárazok, aki itt velem üzletelt már tudja hogy alkuképes :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#43247) oriic válasza DeFranco (#43242) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Koszi, hangosan bammegeltem a metron es ket TL rohog most rajtam. :DDD

Live-Die-Respawn

(#43248) GabN73


GabN73
addikt

Gondoltam setalok egyet:
2 porke, 1 matyerati, 1 buntly,1 nji korvett :DDD

(#43249) DeFranco válasza GabN73 (#43248) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Asia center parkolójában sétáltál? ;]

(#43250) Magnum_ válasza DeFranco (#43242) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Szerintem ez szep volt! Jol dolgoztal! Sokat fejlodtel!

I humbly and respectfully decline™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.