Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42751) totron válasza Geth (#42750) üzenetére


totron
addikt

De hogy végképp megnyugodj, a tapasztalat itt és a ~% emlegetése visszamenőlegességet jelent, nem állítottam, hogy előre tudom, ezért is a tőzsdés hasonlat. Igen, torrentenként változik. A 100% az aktív időszakra értendő. Nem hiszem, hogy ecsetelésre szorul itt, hogy számokban és időintervallumokban milyen egy popcornmozi vagy sorozat alakulása, milyen egy rétegmozié és így tovább. Előrébb vagyunk? Remélem. Gád.

[ Szerkesztve ]

(#42752) Cs1csó válasza bolic (#42736) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy hónap "szünet" után én is újra! :DDD

Amúgy tudod ki az "elit"? Aki elüt a többitől!

[ Szerkesztve ]

(#42753) Geth válasza totron (#42751) üzenetére


Geth
addikt

Ha tudsz mondani akár egy konkrét példát, akkor lehet előrébb leszünk :)

(#42754) totron válasza Geth (#42753) üzenetére


totron
addikt

Mire, ember? Ne fárassz már. A kérdést sem érted szerintem. Engedd el.

(#42755) Geth válasza totron (#42754) üzenetére


Geth
addikt

Elengedem, hogy bármit megtudjak a képletekről, a jóslás mikéntjéről, vagy akár egy konkrét példáról. Azért köszi.

(#42756) totron válasza Geth (#42755) üzenetére


totron
addikt

A képlet az eredeti kérdés, a torrenté, mint technológiáé, a "jóslást" kifejtettem, példából meg számtalan van. Ha lassú a net vagy tárhelyhiány lép fel, elkezd az ember gondolkodni, míg bőségben lubickolva erre kevesebb az esély. Elég ciki, hogy érdemi válasz hiányában kötekedsz itt.

(#42757) Geth válasza totron (#42756) üzenetére


Geth
addikt

Bocsánat, a jóslás kifejtése felett átsiklottam, merre volt?
A torrent protokoll elég jól dokumentált (nem csak a wikipédiára gondolok), mit olvastál eddig róla?

(#42758) M107 válasza F34R (#42744) üzenetére


M107
addikt

:R

Mi nem volt az annyi ?

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#42759) F34R válasza M107 (#42758) üzenetére


F34R
nagyúr

Eve, hogy letetted :DDD

(#42760) M107 válasza totron (#42745) üzenetére


M107
addikt

:R

A legfőbb dolog az, hogy dedikált seedbox te egyedül s a lemez a tiéd nem úgy mint egy osztott (shared) szerveren ahol jó estben 4, de láttam már 13-16 emberes lemezt is egy gépen.
Nekem is volt sok box-om de dedi még nem és az tényleg hoz csak hát ára van.
S azt meg is kérik.

Ismerősnek is van egy 4 TB boxxa HDD 20 Gibit/s hálón 5-en vannak egy nagy lemezen, és neki is bent van az auto dl + mag tag hidd el jó ha 500 és 1900 GB hoz / nap de ha tweakel-i mert root hozzáférésű osztott szeró elég szép és van hogy elég csúnya eredményeket ér el.
Volt hogy egy húzás (érték módosítás) azt eredményezte, hogy már 10 embernek lenn volt egy 5 GB anyag és neki még mindig 52% állt, és nem azt vette fő piro-nak hanem az utána az auto-dl lévén felkerült 5-6 torrentet az meg szépen vissza vette a feltöltésből.
Úgy, hogy korlátlan le/fel töltés és mellette volt még 350-370 darab körüli seed torrent.

Ha az alapot veszi vagy marad az néha napi 1.5 TB hozott de volt hogy csak 500 GB-ot persze a mag-ról töltött és seedelt rá de mint tudjuk ott elég túl seedeltek a torrentek akár 5 perc alatt is (A megsokasodó nagy netesek) / T-com 1/1 és 2/1 / optikai net és elég kellemes ára miatt is, 2/1 G-s 5400 Ft körül van hűség nélkül ami várható még és a sok szerveres miatt akik tény tény sokáig tudják életben tartani a torrentet, mondjuk az az 1000-1500 ember a z ottani 450-520 ezer user közül.


A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#42761) M107 válasza F34R (#42759) üzenetére


M107
addikt

:R

Hát most tényleg nem értelek ?
Már rég nem seedletem csak vegetálok azt hiszem 328 TB van most...
Már rég nem vagyok mag pc vagy 5-6 éve azóta csak most toltam fel azt a kicsit, amíg el nem fogyott az upload keretem

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#42762) bolic válasza Cs1csó (#42752) üzenetére


bolic
őstag

:DDD

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#42763) Intruder2k5 válasza M107 (#42742) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"A "Magon" is van durva 1000-1500 ember aki ilyen a durva"

Dehogy van ennyi, jó az 50--nek is, de max. 100-nak.

[ Szerkesztve ]

(#42764) F34R válasza M107 (#42761) üzenetére


F34R
nagyúr

Seedboxra ertettem, azt meg multkor javaban toltad. :DDD

(#42765) M107 válasza Intruder2k5 (#42763) üzenetére


M107
addikt

:R

Ha maga mondja :)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#42766) M107 válasza F34R (#42764) üzenetére


M107
addikt

:R

Jó múltkor volt az most használtam kb 1 hétig, amúgy meg már 2016 tudom is én, hogy csak épp hogy belépegetek.

Szerintem keversz valakivel :)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#42767) woodworm válasza bolic (#42739) üzenetére


woodworm
veterán

Úgy néz ki, hogy sikerült elindítani. Remélem egy darabig nem lesz áramszünet. Itt az utód, csak nincs elég sata port, hogy egyszerűen át tudjam másolni. Egy pillanat alatt ugrottam a 130ezredik helyről 50k alá.

(#42768) enginev3.0 válasza Intruder2k5 (#42763) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szerintem még 50 sincs :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#42769) F34R válasza M107 (#42766) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem, :N te irkaltad meg tavaly. pl [link] vagy olvassd vissza a hszeid. :DDD

(#42770) Intruder2k5 válasza enginev3.0 (#42768) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jahh, jobban belegondolva, simán lehet, csak rávágtam, hogy nincs 1000-1500.

(#42771) totron válasza Geth (#42757) üzenetére


totron
addikt

Másold már be, hogy érthető legyen és keletkezzen itt válasz.

(#42772) Dragon3000 válasza M107 (#42760) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ilyen eredmények mellett max annak éri meg, akinek nagyon lassú nete van és ezt valami hobbinak éli meg. Nekem csak digi1000-res netem van, a napi feltöltésem a router szerint 1,7-2,3TB között szokott alakulni. A nas se volt drága, b450 alaplap 200GE cpu és 16GB ram, a ramon kívül minden használtan lett véve, ha nem torrenteznék, akkor is meglenne a nas.

(#42773) M107 válasza F34R (#42769) üzenetére


M107
addikt

:R

Erre én nem emlékszem, főleg hogy ilyen dolgot írtam volna a nick a stimmel, amúgy bő 10+ éve torrentezem nem 4-5 ami ott említve van.
Mindegy nem lényeg.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#42774) TeeJay válasza Dragon3000 (#42772) üzenetére


TeeJay
félisten

Ma már harmad annyian torrenteznek mint 8-10 éve, a net meg mindenhol gyors már, tök felesleges szervert bérelni. Még egy 1000/300-as netet sem lehet ki használni feltöltésre mert a nap nagyrészében alig csorog valami felfelé ha nincs letöltő.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#42775) Geth válasza M107 (#42773) üzenetére


Geth
addikt

Nem a nick, a konkrét account stimmel.

4-5 éve vagyok nagyon benne a torrizásba
Nem azt írtad, hogy 4-5 éve kezdted... de bakker most a saját hsz-edet kell magyarázni?
Utolsó mondatostul, aláírásostul ez a szál egyre szomorúbb/ijesztőbb.

(#42776) immer válasza TeeJay (#42735) üzenetére


immer
csendes tag

Köszi. Amit ajánlottál + új port nyitás, és jelenleg hasít. :R

(#42777) Chris.G


Chris.G
tag

Sziasztok!
Vezeték nélküli internet szolgáltatónál van a net előfizetésem. Van egy Asus RT-AC57U v1 típusú routerem.
A problémám az, hogy amióta elköltöztem ( szolgáltatót váltottam), nem indulnak be a torrentek a utorrent programban. Peerek keresést ír ki állandóan. Mit kell átállítani a router ill. a utorrent programban?

(#42778) woodworm válasza Chris.G (#42777) üzenetére


woodworm
veterán

A mikrósok általában natolt ip-címet adnak. Beszélj velük, de ne táplálj sok reményt.

(#42779) totron válasza woodworm (#42778) üzenetére


totron
addikt

Ez önmagában nem oka a leírt jelenségnek, NAT-olva is lehet torrentezni.

(#42780) M107 válasza Dragon3000 (#42772) üzenetére


M107
addikt

:R

Nekem nehéz volt megállni alkohol és alkoholista este.
Sajnos én nem is vagyok rá büszke, de kigyógyultam belőle, azt amit írtam egy teszt volt csak úgy jött .
Egyik ismerős is most állt le vele, kb 2-3 hónapja mert más témák kezdték el foglalkoztatni és nem sok mindenre jutott ideje a munka és e-melett. Szó szerint elvált és a gyermeke is rá ment, arra durva 5-6 év intenzív torrentezés és auto dl-re.

Végül is azóta az asszony nem ment vissza hozzá, a gyermekét azt azóta látogassa becsületesen.
Szóval vannak árnyoldalai is.

Saját esetemben meg sok mindenre nekem se jutott idő le vagyok maradva film/ sorozat zene stb stb most ha nem épp dolgozom és a családommal vagyok Ps5-özök bepótolok sok játékot barátok természet stb-stb.

Torrent-hez mára, annyi közöm van leszedem ami érdekel, egy VX 400 verbatim 256 GB pendrive usb hosszabbiton tv- "bedug " és néz az hogy milyen rls nem érdekel 5.1 6.1 True HD nem az nem számít két kis 65" tv saját hangszóró 20 W és csók.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#42781) Chris.G válasza totron (#42779) üzenetére


Chris.G
tag

Akkor mi a megoldás?

(#42782) M107 válasza Geth (#42775) üzenetére


M107
addikt

:R

Ha te így gondolod legyen így, nem vagyunk egy formák részemről lezártnak tekintem a témát.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#42783) M107 válasza Chris.G (#42781) üzenetére


M107
addikt

:R
Szüleimnél NAT os kábel modem van 500/22 pr telecom nem kell fújjolni ők így döntöttek.
És gyönyörűen jön full speed a torrent egy alap 7200 Rpm-es HDD-re sata 3 semmi csicsa és czicó.

(48-56-61 MB/s) qbit torrent sebesség kijelzése szerint.

Magyarán lehet natolva is torrentezni, más kérdés hogy a visszatöltés nem biztos hogy gyors lesz mindig de letöltésben, full speed közeli érték.

UI:

Egy torrent az indtástól számított :
3mp

11mp

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#42784) Intruder2k5 válasza M107 (#42783) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha csak nem valami ritka torrentről van szó, kevés és passzív peerrel, mert akkor az bizony nem fog elindulni.

[ Szerkesztve ]

(#42785) woodworm válasza totron (#42779) üzenetére


woodworm
veterán

Attól függ, hogy a trackertől mit kap a kezdőcsomagban. A qbit esetén is sokan panaszkodtak egy időben, hogy passzívként sokáig tart peert találni.
Egyébként egy szóval sem mondtam, hogy így nem lehet torrentezni.

(#42786) Chris.G válasza Intruder2k5 (#42784) üzenetére


Chris.G
tag

Új torrentek.

(#42787) Intruder2k5 válasza Chris.G (#42786) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor elsőként kezdjük azzal, hogy natolt-e a címed, tehát az asus routerben a wan ip részben azt a címet látod-e, amit mondjuk a canyouseeme.org oldal mutat, vagy mást? Amennyiben a két cím eltér, tehát natolt az ip-d, úgy kérdés, hogy az asus előtt lévő access point menüjéhez, admin felületéhez hozzáférsz-e?

[ Szerkesztve ]

(#42788) Chris.G


Chris.G
tag

A két cím eltér! Zte Access point admin felüleletéhez nem tudok hozzáférni! Utána olvasok hogyan lehetne.

(#42789) Intruder2k5 válasza Chris.G (#42788) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen µTorrent verzió, és milyen oprendszer? Az nem lehet, hogy az operációs rendszer tűzfala, vagy egyéb telepített szoftver blokkolja a torrent forgalmat?

(#42790) Laccoss válasza Chris.G (#42788) üzenetére


Laccoss
addikt

Admin felülethez nem fogsz hozzáférni.

Tracker fülnél mit ír állapotnak? Ha működik, kapcsolódva, akkor jó. Minden más esetben a hibától függően kell eljárni.

(#42791) Doky586 válasza Chris.G (#42788) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az AP-n ki kellett kapcsolni a DHCP-t és beállítani egy fix IP címet neki az alhálózati maszkon belül de a dhcp tartományon kívül. Azon a címen elérheted.. :B

[ Szerkesztve ]

(#42792) Chris.G


Chris.G
tag

Köszönöm, megoldottam.

(#42793) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Az miért lehet, hogy Qbittorrent-ben a kapcsolat állapota sárgát jelez, pedig zöldnek kellene lennie:

NAS-on minden jól ne van állítva szerintem:
- OMv5 + Docker + Qbittorrent 4.3.3-as verzió 64 bites
- Beállításaim: [kép] [kép]
- Routerben a Qbittorrent portja kiengedve : 41225 (Both-ra rakva TCP és UDP mirt is)
- NAT-olva nem vagyok mert külső IP-m és belső IP-m is frankó.
- Pihole-t(reklámblokkolót használok) a NAS-on.

Annyi az érdekesség,van még, a NAS-ra felpakoltam a TM-et is, melynek a portját szintugy kiengedtem a routerben.
TM-re azt írja a port nyitva, Qbittorrentre azt írja a port zárva. PiHole így nem zavarhat be, mert akkor mindkettővel gondnak kéne lennie.
Ez biztos valami beállítás gond lehet, mi az amit még nézzek meg?

Segítséget előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#42794) ugri77


ugri77
tag

Sziasztok
Abban kérném a segítségeteket hogy Ma miért törölte ki a Utorrentet a Windows defender magától, rákérdezés nélkül ? Másnál is kitörölte?
Hol tudom megnézni, hogy tényleg kitörölte , vagy csak karanténba rakta ?

(#42795) Laccoss válasza ugri77 (#42794) üzenetére


Laccoss
addikt

Próbáld a vírusirtóban megnézni. Előfordul az ilyen.

(#42796) havri1


havri1
félisten

Chatzillát le lehet menteni úgy, hogy a script, meg az autodl beállítási megmaradjanak? Annyira nincs kedvem újra beállítani..win11 gyalulta, de a másik gépen még fut.

[ Szerkesztve ]

havri

(#42797) TeeJay válasza havri1 (#42796) üzenetére


TeeJay
félisten

Elvileg az autoDL-t kell lementeni és kész megmarad minden szűrőd ha újra rakod a gépet

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#42798) havri1 válasza TeeJay (#42797) üzenetére


havri1
félisten

Mármint a scriptet? Az hol van?
Gondoltam telepítem a chatzillat az új gépre, és úgy ahogy van, atmasolom a mappát, az appdatat, hátha.

havri

(#42799) TeeJay válasza havri1 (#42798) üzenetére


TeeJay
félisten

1. lépés - Telepítsd fel a Chatzilla-t, indítsd el, és zárd is be. Ezen lépés szükséges a Profile mappa létrehozásához.

2. lépés - Az autodlncore.zip-t tömörítsd ki, és az autodl mappát másold be az alábbi helyre (Vigyázz, rejtett mappa - itt találsz segédletet a megnyitásához)

C:/Usersfióknév/AppData/Roaming/ChatZilla/Profiles/****blablabla****.default/chatzilla/scripts

Ezt a scripts mappát mentsd el és ha újra rakod a gépet és felrakod a chatzilla-t ugyanide másold vissza és megy minden tovább

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#42800) havri1 válasza TeeJay (#42799) üzenetére


havri1
félisten

No, kb erre gondoltam én is, csak nem találtam a script mappát. Köszi

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.