Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43501) modflow


modflow
veterán

Köszi a tippeket.

(#43502) peterattila


peterattila
aktív tag

Sziasztok! A Magon járható út az, hogy 2 gépről is csatlakozok egyazon felhasználóval? Van egy mediabox, azon lóg egy vinyó, és ha már lóg, akkor felment rá transmission. A nagygépen meg qBit. A nagygép nem megy csak napi néhány órát, a box állandóan. Ez működik vagy nem? Köszi a választ.

(#43503) norba69


norba69
senior tag

Működik.

(#43504) tt_to válasza norba69 (#43503) üzenetére


tt_to
tag

Továbbszőve ezt az elképzelést amire válaszoltál, az nem lehet probléma esetleg ha ugyanaz a torrent szerepel mind a két eszközön, és egyidőben megy a seed? Ez érdekelne elvi síkon engem is mert így nem próbáltam még.

(#43505) Dragon3000 válasza tt_to (#43504) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az sem gond, ha esetleg nagyon parázol, a profil beállításokban van olyan rész, hogy "Üzenet a staffnak:" ide beírhatod, hogy több eszközt is használsz.....

(#43506) tt_to válasza Dragon3000 (#43505) üzenetére


tt_to
tag

Értem... köszönöm a választ. :R

(#43507) Armahun


Armahun
addikt

Srácok a qBittorrent-ben átállt a betűméret hatalmasra. Vissza tudom ezt valahol állitani, mert nem találom?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#43508) kory24 válasza Armahun (#43507) üzenetére


kory24
őstag

Nálam ilyenkor gép restart szokott segíteni...

Bár inkább ellenkezője szokott lenni (miniatűr betűk)

(#43509) qqcqqc válasza bolic (#43491) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ja két év....

(#43510) Kekmen válasza qqcqqc (#43509) üzenetére


Kekmen
senior tag

Mostantól 2 év... :D

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#43511) qqcqqc válasza Kekmen (#43510) üzenetére


qqcqqc
őstag

Hát a képen látható mindkét green megkapta már a torrent terhelést és hasonló korúak.
De mindegy, vannak városi legendák.

(#43512) Cs1csó válasza qqcqqc (#43511) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1
Szerintem egy kicsit túl van tolva a rettegés, a WD marketing osztálya nem egyenlő a WD műszaki osztályával. Gondolom a szivárványos lemezeket a marketing osztály találta ki tehát Green, blue, red, purle, black
A valóságban nem éri meg ennyire sokféle eltérő műszaki paraméterrel gyártani a termékeket pl. motorból is tuti 1-2 létezik és azt teszik mindenhová de gyanítom ez van a tányérokkal és egyéb alkatrészekkel is.

Sajnos ugyanez van a tévék, okostelefonok piacán is. De az autókban is jellemzően pár motort fejlesztenek ami több típusban SŐT több márkában is ugyanúgy megtalálható. Furcsa de a hatalmas globalizációban, piacgazdaságban, szabad versenyben egyre inkább uniformizált a gyártás.
Vagy vegyük a PC-s egereket, a jobb egerekbe 1-2 gyártó gyárt szenzort és azok kisebb-nagyobb módosításai találhatóak meg minden egérben.

(#43513) Dragon3000 válasza qqcqqc (#43509) üzenetére


Dragon3000
veterán

Kérdés, hogy a mostani green is ilyen megbízható vagy már inkább a kukába való kategória. Na meg a legfontosabb dolgot sosem lehet tudni, akinél elhullik szar vagy normális tápot használ.

[ Szerkesztve ]

(#43514) krealon válasza Cs1csó (#43512) üzenetére


krealon
veterán

"Szerintem egy kicsit túl van tolva a rettegés, a WD marketing osztálya nem egyenlő a WD műszaki osztályával. Gondolom a szivárványos lemezeket a marketing osztály találta ki"

A színkódolás elvileg a funkciónak megfelelő típus kiválasztást lenne hivatott megkönnyíteni.

Viszont amikor sunyi módon a NAS-okba szánt (tipikusan RAID felhasználású) RED szériába bevezettték ugyanazon az emelt áron, az olcsósított SMR tecnológiájú lemezeket, amitől sorban dőltek össze a lemeztömbbök, akkor volt nagy arcvesztés és lehetett a bizonyítványt magyarázni.
Ráadásul az SMR lemezek a véletlenszerű írásban (lásd torrent letöltés), rettentő gyengén muzsikálnak. Ha ezt még tetézi a telített filerendszer okozta töredezés (fragmentáció), akkor kinosan lassú átvitel is előfordulhat ezeknél a tipusoknál.

Szerencsére qqcqqc kolléga WD green-jei még az SMR előtti időkből származnak.

Persze igaz, hogy sokan készítenek azonos beltartalommal, különböző cimkézésű és ezáltal más-más árkategóriájú eszközöket, piaci megfontolásból, de ezek ki szoktak derülni és a drágább változat vagy rajtaragad szerencsétlen kereskedőn, vagy a nemtörődöm vevőkre lőcsölik. (pl ASUS RT-AC65P vs RT-AC85P)

(#43515) UserX válasza Dragon3000 (#43513) üzenetére


UserX
őstag

Én úgy tudom- de javítsatok ki, ha tévednék - hogy a Greent kivezették, helyette lett az SMR-es Blue... :U

(#43516) zsolt_64 válasza krealon (#43514) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Azért az SMR technológia sem katasztrófa, én 1 2TB os wd re torrentezek ami 2.5 tehát laptopba való és emiatt SMR-es . Vígan jön le 80-90 MB sebességgel a torrent. Igaz ha nagyon betelik akkor belassul, de ez csak akkor következik be ha 100 GB alatt van a szabad terület. (1 db partíció van rajta)
Valahogy úgy van hogy vannak smr-es és nem smr es "területek" rajta. Az írás elsősorban a nem smr-es területre megy , és ha 'ráér' akkor átpakolássza az smr-es területre. Persze ez transzparens az oprendszer számára. Sokmindent nem tudni erről, mert a gyártók szűkszavúak ezzel kapcsolatban, és gondolom a technológia gyártónként, típusonként eltérő lehet. Viszont innentől kezdve a töredezettség-mentesítés is kérdéses-necces.
Bónusz : Erre a meghajtómra érvényes a trim parancs. :Y amit időnként érdemes lefuttatni

[ Szerkesztve ]

(#43517) Armahun válasza kory24 (#43508) üzenetére


Armahun
addikt

Sikeres volt nálam is, köszönöm.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#43518) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt hiszem ezt inkább elengedem. :D

(#43519) Cs1csó válasza Intruder2k5 (#43518) üzenetére


Cs1csó
félisten

Na majd 1 év 4 hónap múlva majd rád írok itt, hogy "na mára már lejött volna!"

(#43520) Fecogame válasza Cs1csó (#43519) üzenetére


Fecogame
veterán

Na persze! :DDD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#43521) totron


totron
addikt

Van annak valami tudható oka, hogy az nkór miért változott egy ideje fostengerré? 6 fajta török drámasorozat, rtl-es tartalmak amiket kerülgetni kell. Régebben ez nem volt.

(#43522) Cs1csó válasza totron (#43521) üzenetére


Cs1csó
félisten

Valami automata feltöltés van vagy mifene nem értek hozzá.

(#43523) ElektrikusDE válasza Intruder2k5 (#43518) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Nálam ilyen rendszeresen előfordul.

Ilyenkor várok akár félórát is azután felgyorsul, mivel csatlakoznak a passzív userek is.

7 perc 54 másodperc az nagyon kevés idő arra hogy megítélhesd.

Persze olyan is előfordul hogy egy feltöltő van csak és több száz letöltő, az akkor tényleg lassan fog lejönni, de akkor sem annyi idő mint amit ki ír a kliens, ami amúgy is csak becslés.

Ui:

Ennél csak az a szebb, mikor a tracker valami 6x év x hónapot ír frissítésre. :)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#43524) totron válasza ElektrikusDE (#43523) üzenetére


totron
addikt

Egyfeltöltős állapot a torrent életének legelején kívül előállhat máskor is?

(#43525) Intruder2k5 válasza totron (#43524) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, a legvégén. Meg ugye ideiglenesen akár közben is bármikor, főként több éves torrentek esetén, amiket már nagyon kevesen töltenek, seed-elnek.

[ Szerkesztve ]

(#43526) Kekmen válasza totron (#43524) üzenetére


Kekmen
senior tag

Igen, a legvégén.

Szerk.: Megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#43527) Intruder2k5 válasza ElektrikusDE (#43523) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tisztában vagyok vele, nyilván poén értékű volt a dolog.

(#43528) totron válasza Intruder2k5 (#43525) üzenetére


totron
addikt

A közbenre való esély tiszta sor, de a legvégén hogyan?

(#43529) Intruder2k5 válasza totron (#43528) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát amikor kilép az utolsó előtti feltöltő is, akkor már csak egy lesz, vagy tévedek? Feltéve persze, hogy nem egyszerre lép ki az utolsó két-három seed-er.

[ Szerkesztve ]

(#43530) totron válasza Intruder2k5 (#43529) üzenetére


totron
addikt

Ja, leesett. Azt hittem valami technológiából adódó furfang, de csak az élet, az elmúlás maga.

(#43531) ElektrikusDE válasza ElektrikusDE (#43330) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Úgy néz ki hogy megtoldódott a DIGI-s torrentezéssel kapcsolatos problémám. :))

Röviden:

Kiharcoltam egy ONT cserét.

Bővebben:

[Itt]

Ui:

Az emiatt megvett két darab ASUS router "kihasználatlanság" miatt egyelőre szekrénybe került! :W

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#43532) Cs1csó válasza ElektrikusDE (#43531) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha tényleg nem kell tedd fel az apróra a router-eket.

(#43533) Dragon3000 válasza ElektrikusDE (#43531) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha online vetted, akkor lejárt már a 14 nap mindkét router esetében?

(#43534) ElektrikusDE válasza Dragon3000 (#43533) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Mindkettőt végül használtan vettem. (ez a spórolás átka) :)

#43532Cs1csó:
Az apróra meg nem teszek fel semmit, mivel már nem Magyarországon élek.

Az OLX-szen vettem őket, lehet hogy oda kerülnek, de még átgondolom, beszélek egy Számtech boltossal az AC65P-vel kapcsolatban mivel még van rá 20 hónap garancia.
A kisebbeket talán megtartom, mert kb. 3800 Forintnak megfelelő összegért vettem.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#43535) Dragon3000 válasza ElektrikusDE (#43534) üzenetére


Dragon3000
veterán

Vagy egyelőre tartsd meg és nézd meg mennyire megfelelő a torrentezési szokásaidnak az ax10, ha minden rendben vele, akkor meg el lehet adni az asus-t, nem 1-2 héten fog múlni a dolog.

(#43536) ElektrikusDE válasza Dragon3000 (#43535) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Nem sürgős, azért írtam hogy "egyelőre szekrénybe került"

Még a kamera rendszert kell visszaillesztenem, amig az nem jön újra össze, nem adok el semmit! (közeli villámcsapás még a nyáron tönkretett egy kamerát meg a DVR-t, a DVR-t lecseréltem és akkor szembesültem azzal is, hogy már nem jön össze a két TP-Link router WDS Bridgében) :(

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#43537) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!
MOst raktam fel portrainer alá qbittorrentet. Sajnos nem tölt. Csak annyit Ír hogy "hiba" meg van egy piros felkiáltó jel :( Meg lehet nézni valahol pontosabban a hibát?

(#43538) Laccoss válasza jézusom (#43537) üzenetére


Laccoss
addikt

Kapcsold be a naplózást és ott talán, de az sem mindegy hol írja, hogy hiba. Tracker fül van? Lehet a program el sem indul, azért ír hibát?

(#43539) jézusom válasza Laccoss (#43538) üzenetére


jézusom
addikt

Hol lehet bekapcsolni a naplózást. Elindult a program, hiszen azért látom a hibát.

(#43540) Laccoss válasza jézusom (#43539) üzenetére


Laccoss
addikt

Nézet menü-napló-mutat

(#43541) jézusom válasza Laccoss (#43540) üzenetére


jézusom
addikt

(#43542) jézusom válasza jézusom (#43541) üzenetére


jézusom
addikt

itt nincs olyan opció :(

(#43543) Laccoss válasza jézusom (#43542) üzenetére


Laccoss
addikt

Akkor nincs. Lehet régi verzió. Hol ír hibát?

(#43544) jézusom válasza Laccoss (#43543) üzenetére


jézusom
addikt

(#43545) woodworm válasza Laccoss (#43543) üzenetére


woodworm
veterán

Nem (csak) a verzión múlik, a webui nem jeleníti meg a naplót.

(#43546) jézusom válasza woodworm (#43545) üzenetére


jézusom
addikt

Na igen, ez csak webui, portainerben fut.

(#43547) Laccoss válasza woodworm (#43545) üzenetére


Laccoss
addikt

Akkor ott ne keresse.

jézusom: Van írási jogod a letöltési mappába?

[ Szerkesztve ]

(#43548) woodworm válasza jézusom (#43546) üzenetére


woodworm
veterán

Akkor meg kell nézni a qbittorrent könyvtárát.

(#43547) Laccoss
Ez az újkori divat, minden szart tegyünk konténerbe. Szerintem ráadásul ez egy headless qbittorrent-nox. Múltkor valakinek a routere indult folyamatosan újra egy konténerbe rakott qbit miatt.

[ Szerkesztve ]

(#43549) jézusom válasza woodworm (#43548) üzenetére


jézusom
addikt

Mégis hogyan lehetne másképp qbittorrentet futtatni egy gépen a home assistant és OMV mellett?

(#43550) woodworm válasza jézusom (#43549) üzenetére


woodworm
veterán

Nem a te hibád, ez egy trend. A logoknak mindenesetre ott kell lennie valahol a qbittorrent könyvtárában.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.