Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43651) Laccoss válasza BBéci (#43650) üzenetére


Laccoss
addikt

Akkor senki sem tölti azokat.

(#43652) BBéci válasza Laccoss (#43651) üzenetére


BBéci
titán

Köszi, még csak 13 éve torrentezem, ezt nem tudtam. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43653) Laccoss válasza BBéci (#43652) üzenetére


Laccoss
addikt

Ahogy nézem nem az évek számítanak.

(#43654) Cs1csó válasza Laccoss (#43653) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD

(#43655) BBéci válasza Laccoss (#43653) üzenetére


BBéci
titán

Azért mert számomra újdonságnak számít a Sagemcom beállítása?
Senki nem úgy született, hogy azonnal tisztában volt a szolgáltatói eszközök lelkivilágával. Most már ahhoz is konyítok valamicskét. Általában távol áll tőlem az IT, csak felhasználó vagyok, nem mélyedek el benne.

De azt feltételezni, hogy nem fogom fel, mi lehet a legegyszerűbb oka annak, hogy éppen nem tölt fel a kliens semmit, enyhén szólva sértő. :((( Miután 5 napig nem ment, akár más egyéb oka is lehetett annak, hogy nem volt érdemi feltöltésem, mint az, amit átállítottam.

#43654Cs1csó
Sose legyen ennél nagyobb örömöd az életben!
Bizonyára szeretsz belerúgni abba, aki a földön fekszik.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43656) Cs1csó válasza BBéci (#43655) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem szokásom csak a troll bejegyzésre reagáltam. :R

(#43657) Laccoss válasza BBéci (#43655) üzenetére


Laccoss
addikt

Először is nem kokrétan rád vonatkozóan írtam azt, hanem tapasztalat,. Főleg akik nagyon mondják, hogy x éve torrenteznek.

Sagecom beállítás, portnyitás 1-2 perc google.

Ha pedig annyi ideje torrentezel, akkor tudni illik, hogy sok mindentől függ, hogy tölt e fel a torrent. Ebből te annyit tehetsz, hogy portot nyitsz, próbálod a legjobb klienst a legoptimálisabban beállítani, és olyan torrenteket seedelsz, aminél nagy forgalom van. A többi mind rajtad kívülálló dolgok, amire nem vagy befolyással.

Remélem azóta sikerült feltápászkodnod...

[ Szerkesztve ]

(#43658) ggg666 válasza Laccoss (#43657) üzenetére


ggg666
őstag

Egyébként most nem értem máskor írta, hogy Ő korlátozza a feltöltést, most meg UP-olni akar??!!

(#43659) Laccoss válasza ggg666 (#43658) üzenetére


Laccoss
addikt

Ne akard érteni, ő dolga.

(#43660) BBéci válasza Laccoss (#43657) üzenetére


BBéci
titán

Itt is megkaptam pár perc alatt a segítséget, majd szintén pár perc volt az IP egyetlen eltérő számának megtalálása és kijavítása.
Pontosan tudom, hogy mitől függ a feltöltés, ez ügyben nem kértem tanácsot. Azt említettem meg, hogy majd akkor leszek biztos az általam elvégzett változtatás sikerében, ha megint ezerrel menni fog a feltöltés. Ez akkor még nem történt meg, ami természetes, mert bekapcsolás után mindig kelleni szokott pár perc, mire létrejönnek a kapcsolódások.
A portnyitás hónapokkal ezelőtt megtörtént, azzal most nem volt semmi probléma.
Nem akarok feleslegesen nagy adatforgalmat generálni, arról megvan a véleményem.
Soha nem töltöttem le olyasmit, amire nem volt szükségem.

#43658ggg666
Valamit félreértettél, nem korlátozom a feltöltést. Az utóbbi két és fél órában 70 GB-ot seedeltem. Azt meg pláne visszautasítom, hogy UP-olni akarok!
Mindössze normális működést várok el az eszközeimtől.

Ha annyira nagy szakértők vagytok, akkor áruljátok el, mitől változott meg a PC IP címében a kilencből egy karakter?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43661) Laccoss válasza BBéci (#43660) üzenetére


Laccoss
addikt

Melyik szám? Belső ipcím? Azt vagy te írod át, vagy a dhcp ossza ki.

(#43662) BBéci válasza Laccoss (#43661) üzenetére


BBéci
titán

A Home-PC IP címéről van szó. Úgy tűnik, DCHP időzítő alapján működik. Most az IPv4 cím élettartama 1 óra.
Azt nem tudom, hogy jó így vagy változtatni kellene rajta.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43663) Kekmen válasza BBéci (#43662) üzenetére


Kekmen
senior tag

Ha a port forwardot olyan címre állítod, amit véletlenszerűen kapott a géped, akkor az annyit ér, mint halottnak a csók. Vagy mac cím alapján fixálod, bár ezt kétlem, hogy a Sagem tudja, vagy a gépeden statikus címet állítasz be, lehetőleg olyat, ami kívül esik a DHPC tartományon. Ez most elsőre bonyolultan hangzik, de nem az. Ha a Sagem pl 192.168.1.100 - 199 között oszt címeket, akkor a gépednek adsz egy 192.168.1.5-ös címet. Hálózati kapcsolatok, Ethernet, tulajdonságok, TCP/IP Protokoll v4 tulajdonságok és a következő IP cím használata, oda beírod a fix címet. Átjáró a Sagem címe legyen a maszkot meg beírja magától. Utána erre a címre csinálod meg a port forwardot és az már nem fog változni.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#43664) BBéci válasza Kekmen (#43663) üzenetére


BBéci
titán

Nagyjából erre gondoltam, de még nem merültem bele, ezért pont jókor jött a leírásod, köszönöm!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43665) vesir


vesir
tag

Öcsém gépéről egyik napról a másikra eltűnt a qBittorrent. A mappájában sem látni az alkalmazást, feltételezem, hogy a Windows Defender törölte. Próbáltam újra letölteni de már ezt sem engedi, a letöltés meghiúsul, mert vírusnak hiszi, Chrome és Edge böngészővel is ugyanez a helyzet. Plusz furcsaság, hogy a 32 bites verziót engedte letölteni de nekem a 64 bites kellene. Windows beállítások közt nézelődtem de nem találtam, mi okozhatja a hibát. Mi lehet a gond, hogyan tudnám orvosolni?

(#43666) vesir válasza vesir (#43665) üzenetére


vesir
tag

Update: a 32 bites verziót engedte telepíteni de azonnal törölte is az exe-t, mondván vírust tartalmaz.

(#43667) sfdrakex válasza vesir (#43665) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Kapcsold ki a defendert, telepítsd a qbitet, és a qbit mappáját add hozzá kivételekhez a defenderben.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#43668) vesir válasza sfdrakex (#43667) üzenetére


vesir
tag

Mintha nem is lenne telepítve a Defender. A Gépház / Windows biztonság résznél kellene lennie de nem látszik. :F

(#43669) sfdrakex válasza vesir (#43668) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Gyári Windows van a gépen, vagy valami herélt kókány verzió?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#43670) norba69 válasza vesir (#43668) üzenetére


norba69
senior tag

Win10-nél a start menüben windows biztonság néven találod meg, a vége felé.
A gépházból kivtték.
A win11-nél visszatették :)

(#43671) vesir válasza norba69 (#43670) üzenetére


vesir
tag

Ott ennyi látszik, tudtommal a Fiókvédelem mellett kellene lennie de nincs.

(#43672) Kekmen válasza vesir (#43671) üzenetére


Kekmen
senior tag

Szerintem telepítsd újra azon a gépen a win-t. Már az sem normális, hogy vírusnak ismeri fel a qbittorrentet. Valamelyik verziónál a közelmúltban volt olyan, hogy a megerősítés nélkül nem engedte futtatni a telepítőt letöltés után, de, hogy automatikusan törölje egy jól működő windows defender, az kizárt.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#43673) TeeJay válasza vesir (#43666) üzenetére


TeeJay
félisten

ööö melyik qBittorrent verzió?
4.3.9 x64-et töltsd le innen és arra nem fog sipákolni
[link]
Gyanítom nem innen szedtétek le

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43674) DarkChild válasza mlex (#43626) üzenetére


DarkChild
senior tag

Szerk.: törölve, benéztem :U

[ Szerkesztve ]

(#43675) vesir válasza Kekmen (#43672) üzenetére


vesir
tag

Laptopon is ugyanez a helyzet, pedig azon 100%, hogy jogtiszta Win 10 van.

@TeeJay: de, innen töltöttük le a 4.3.9-et. Még megvolt a 4.2.5-ös telepítő is korábbról, azzal is ugyanez a helyzet :F

(#43676) Imi1981 válasza vesir (#43675) üzenetére


Imi1981
veterán

Karanténból állítsd vissza és rakd kivételek közé. Többet nem piszkálja. Esetleg a következő verzióra megint ugrik akkor ugyan így kivételek közé kell tenni.

(#43677) vesir válasza Imi1981 (#43676) üzenetére


vesir
tag

Pont ez a gond, hogy nincs karantén, nem tudom megnyitni a Defendert.

(#43678) Imi1981 válasza vesir (#43677) üzenetére


Imi1981
veterán

De hisz linkelted a képet! A biztonsági központ az már így hívják! Na itt tedd kivétel közé kép kép kép itt pedig a karanténba helyezett elemeket találod ha onnan akarod kivételek közé tenni kép kép

(#43679) woodworm válasza Imi1981 (#43678) üzenetére


woodworm
veterán

A linkelt képén van vírusvédelem?

(#43680) Imi1981 válasza woodworm (#43679) üzenetére


Imi1981
veterán

Ja most néztem megint és nincs. Nem vettem észre. Hát akkor rakjon fel egy másik vírusírtót ami defender helyett lesz. Valami ingyenest.

vesir
Nincs véletlenül telepítve más vírusírtó a gépre és azért nem látszik a defender?

[ Szerkesztve ]

(#43681) Kekmen válasza vesir (#43675) üzenetére


Kekmen
senior tag

Nem a jogtisztasággal van baj, hanem hogy bekaptatok valamit, ami törölte, blokkolta a defendert. Ha pedig a laptop ugyan azon a hálózaton van, könnyen megkaphatta az is. A lényeg, hogy nekem (és gondolom másnak sem) jelez be a defender a qbittorrentre, ha azt a hivatalos honlapról töltöd, tehát valami olyan szoftveres anomális, vírus van a gépeden, ami legegyszerűbben egy újratelepítéssel orvosolhatsz 20 perc alatt. Vagy keresed napokig, hetekig, hogy mi lehet a baj, hol a defender...?!

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#43682) Cs1csó válasza Kekmen (#43681) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezzel egyetértek, elég zavaros a történet és tény, hogy a Defender ugrott egy korábbi Qbittorrent-re de lehetőség volt a kivételek közé tenni, vagy visszaállítani stb.
A másik, hogy lehet napokig-hetekig vekengeni rajta, és keresni a problémára a megoldást mint EGYSZER nekidurálni magát az embernek és újratelepíteni, majd pár óra alatt belakni.

Ha úgy van a rendszer mint pl. nálam: a rendszer egy kisebb SSD (vagy kisebb partíció) egy másik nagyobb SSD-n (vagy partíción) pedig adatok, és mondjuk telepített játékok (ami ha Steam-es vagy Epic-es, vagy Battle.net-es akkor csak észlelni fogja a korábbi telepítést és nem kell több tíz GB-ot sem újra letölteni.

(#43683) vesir válasza Kekmen (#43681) üzenetére


vesir
tag

Igen, tényleg mintha valami blokkolná, pedig nincs másik vírusírtó a gépeken. Amikor meg akarom nyitni a start menüből a Vírusok és veszélyforrások elleni védelmet, ez fogad. Úgy tűnik marad a Win reinstall. Köszi a válaszokat!

(#43684) sfdrakex válasza vesir (#43683) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vagy bekapott valami szemetet a gép, vagy bele van mókolva a Windowsba.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#43685) ElektrikusDE válasza sfdrakex (#43684) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Vagy csak nem "admin" jogú a felhasználói fiók.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#43686) kory24


kory24
őstag

qBittorrent 4.3.9

A párbeszéd ablakok (pl új torrent hozzáadása, torrent törlése stb) betűmérete sokszor nagyon pici lesz....
Ilyenkor csak gép restart segít (egy ideig jó is, de aztán újra...)

Kezdetek óta megvan ez a hiba, bízom benne mindig kövi verziónál javítják, de nem....

Másnál is jelen van ez?
Ha igen van rá vmi megoldás? (gép restarton kívül)

Hiba:

Normál:

(#43687) stigma


stigma
addikt

Szaisztok.

2 érdekesség miatt kérdeznélek titeket, mert én is iserösöm is az alábbi problémával küzd, mégpedig, hogy Qbittorrent portja kiengedve, NAT nincs és mégis azt írja az oldal, hogy zárva van.
Kezdjük velem :DDD
OMV5-ös gép (J4105-IXT+8GB ram). Dockerben Qbittorrrent (4.3.8)
Beállítások az alábbiak:
- NAT nincs, kikapcsoltattam
- Qbittorrent beállításom: [kép]
- Port kiengedve routerben (NAS ip címe + képen látható 41125 port TCP+UDP)
Mégis a port checker oldalon zároltat dob.
Érdekesség az, hogy Transmission is fel van telepítve+port kiengedve, ott viszont nyitott portot dob.

Ez mitől lehet?
Feltöltés megy, csak lasssan igaz, de ettől függetlenül még aludni tudok :)
Nekem 200/15-ös neten van.
Nem tudom számít vagy sem, de van egy PiHole szerver is a NAS-on
Kolléga gépe:
2 letöltő gépe van, mindkettőn ugyanúgy vannak beállítva a dolgok,viszont egyikre nyitott portot ír a port checker, másikra zárt portokat ír
Neki is így vannak a beállítások:
- NAT nincs,kikapcsolva (Digis)
- Port kiengedve (NAS ip címe + Megadott random port TCP-vel)
Egyik eszközen amin megy: Coreelec box + qbittorrent plugin repoból.
Másik eszköz amin nem megy: minipc OMv-vel, dockerben a legújabb qbittorrent.

Midnkét eszközre a letöltési beállítások az én képem alapján készültek.

Neki is sajnos a feltöltés elég gyér illetve sokszor nem megy.

Tudnátok nekem segíteni ebben?

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#43688) woodworm válasza stigma (#43687) üzenetére


woodworm
veterán

Arról meggyőződtél, hogy a konténer és gazdagép ip-címe megegyezik?

(#43689) stigma válasza woodworm (#43688) üzenetére


stigma
addikt

Hi, ezt a kérdésed nem értem, kifejtenéd?
A konténerben található porton a gazdagép ip-jén elérem : http://nasip:8081
Ide pakoltam át a gui-t és a portot, mert 8080 foglalt volt.
Dockerben fut a transmission is nálam, ott minden rendben van, port engedélyezve.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#43690) woodworm válasza stigma (#43689) üzenetére


woodworm
veterán

A Docker hálózatkezelése

Nem konténerizálok, de azt látom, hogy ugyanúgy mint a virtuális gépeknél, be kell állítani a hálózatot.

[ Szerkesztve ]

(#43691) stigma válasza woodworm (#43690) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi a linket.
Minden konténeremnek van saját külön bridge hálózata, illetve van egy olyan hálózat melyet arra definiáltam, amiket a netre kiengedtem.
Tranmission-nek a saját bridge-elt hálózata van, Qbittorrent-et átállítottam a "netre definiált változatra", ennyi mindössze a különbség a kettő között.

Nemsokára ránézek és átállítom, hátha megoldódik a probléma.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#43692) BBéci


BBéci
titán

Aki tudja, árulja el, hogyan lehet leszedni egy film magyar feliratát, csak azt?
Ugyanis szeretném eredeti, DTS-HD Master Audio hangsávval és magyar felirattal nézni az engem érdeklő filmeket, (most konkrétan a Wrath of Man-ről van szó) de valami eszement okból kifolyólag, a 1080p változatokat lebutított, Dolby Digital+ hanggal tették fel. Eredeti hangot csak a 77 GB-os UHD változathoz hagytak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43693) ggg666 válasza BBéci (#43692) üzenetére


ggg666
őstag

MKVtoolnix?

[ Szerkesztve ]

(#43694) sfdrakex válasza BBéci (#43692) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Feliratos oldalról nem jó leszedni?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#43695) enginev3.0 válasza BBéci (#43692) üzenetére


enginev3.0
félisten

[link]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#43696) BBéci válasza ggg666 (#43693) üzenetére


BBéci
titán

Talán nem voltam egyértelmű, csak a feliratot szeretném letölteni, a filmet nem, azt máshonnan szerezném be. Az enkóron csak butított hangsáv, DD+ van, az számomra nudli, ragaszkodom a veszteségmentes tömörítéshez.

#43694sfdrakex
Kerestem, de ahhoz passzolót, amit letöltenék, nem találtam.

#43695enginev3.0
Az is csak akkor működik, ha már rendelkezésemre áll az egész film.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43697) Kekmen válasza BBéci (#43696) üzenetére


Kekmen
senior tag

Kénytelen leszel kivárni, amíg felkerül egy normális felirat valamelyik ezzel foglalkozó oldalra. Technikai lehetetlenség, ami te szeretnél. Amit még tehetsz, hogy a kommentszekcióban a torrent alatt megkérsz valakit, hogy szedje ki és küldje el neked, ha külön nem került bele a feltöltésbe.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#43698) BBéci válasza Kekmen (#43697) üzenetére


BBéci
titán

Értem és elfogadom.
Úgy képzeltem, hogy a feliratot feltöltés előtt hozzáillesztették a filmhez és azt külön le lehet tölteni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43699) Dragon3000 válasza BBéci (#43692) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem felel meg a 25GB-os 2160p belőle? Mert van két magyar verzió is, egyiknél az angol DTS-HD, a másiknál meg TrueHD Atmos. Illetve az elérhető feliratok biztos nem jók, ahhoz a verzióhoz, amit kinéztél magadnak?

[ Szerkesztve ]

(#43700) BBéci válasza Dragon3000 (#43699) üzenetére


BBéci
titán

Nincs UHD lejátszóm, a tévém és a vetítőm is csak Full HD.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.