Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42101) mgTerminator válasza TeeJay (#42100) üzenetére


mgTerminator
veterán

Jólvan az így, örülök hogy működik :D

(#42102) zsolt_64 válasza TeeJay (#42098) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Még tegnap bekapcsoltam az Os cache-t , ment 12 órát de nincs memória zabálás

(#42103) Harbinger85


Harbinger85
aktív tag

Üdv!

qBittorrentet használok és az lenne a kérdésem egyes torrenteknél leáll vagy el s ekezdi tölteni és a Stalled státuszt írja. Ez mitől lehet?

(#42104) vesir válasza Harbinger85 (#42103) üzenetére


vesir
tag

Beállítások -> Kapcsolat. Emeld vagy kapcsold ki a kapcsolati korlátokat.

[ Szerkesztve ]

(#42105) TeeJay válasza zsolt_64 (#42102) üzenetére


TeeJay
félisten

Oké megpróbálom újra akkor a 4.4.0beta-t :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#42106) Visormail


Visormail
addikt

Üdv! Nektek nem csinálja ezt a qbittorrent? Be van állítva, hogy rejtve induljon, de a gép indulásakor nem csak a trayben látszik, hanem a tálcán is. Régebben jól működött, de egy ideje így indul.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#42107) TeeJay


TeeJay
félisten

4.4.0 beta, speciálisban nektek is eltűnt az "írások és olvasások egyesítése" illetve a "lemez cache" opció teljesen?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#42108) zsolt_64 válasza TeeJay (#42107) üzenetére


zsolt_64
senior tag

mindkettő eltűnt...

és nem is használja a lemez cachet ... a pufferméret 100kb és 4mb között ingadozik.
hmm ...... :F

[ Szerkesztve ]

(#42109) F34R válasza zsolt_64 (#42108) üzenetére


F34R
nagyúr

Az fasza :DDD

(#42110) #68216320


#68216320
törölt tag

Sziasztok.
Eddig 100/100 net mellett a linux mini szerveremen transmission-t torrentezésre, de most gyorsabb netem lett és belefutottam egy olyan hibába, hogy 1 szálon terheli csak a cput és az 100%-on teker, de ez is csak ~20MB/s letöltésre elég.
Van esetleg olyan ajánlott kliens, amit webfelülettel tudok használni linux szerveren és biztosan több szálon terheli a cpu-t?

[ Szerkesztve ]

(#42111) TeeJay


TeeJay
félisten

Libtorrent 2.x-től már az oprendszer kezeli a lemez cache-t
Azért tűnt el a speciális beállításokból.
Na ez is újdonság és fejlesztés
[link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#42112) zsolt_64 válasza TeeJay (#42111) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Biztos hogy valami hiba van, mert megvan a memória zabálás:

Adott 5 Gb torrent amit ha letöltök, (ez gyorsan megtörténik), akkor a qbittorrent.exe memória foglalása hízik (6GB-ig). :Y ezalatt nincs lemez-aktivitás. Ezután amint kész , elkezdi mint a őrült kiírni a lemezre, és ha kész, a qb memória foglalása visszesik kb 300 Kb -ra. :U
Csak azért nem dől össze az egész, mert bőven van memóriám.
De nem merem kipróbálni 1 20 gigás torrenttel :N
És ez érvényes ki/be kapcsolt os cache-ra

Szóval ez még nem jó, furcsállom is hogy ilyen pancser hibával engedtek ki akár bétát is.

[ Szerkesztve ]

(#42113) zsolt_64 válasza #68216320 (#42110) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Meglepő módon Qbittorrent ;] :K úgyemléxem qittorrent-nox néven fut a nem grafikus felületű...

[ Szerkesztve ]

(#42114) #68216320 válasza zsolt_64 (#42113) üzenetére


#68216320
törölt tag

Igen, nox jelenti az x-window-system nélküli verziót, ami transmission esetében a daemon.
Viszont utánajárva a dolognak, mások ugyanilyen 1magos terhelésre panaszkodtak vele kapcsolatosan a neten.
Reggel felraktam, de egyelőre letölteni nem sikerült vele semmit, elakadt a dolog. jobban még nem merültem bele, hogy miért. Pedig 777 jogosultságú könyvtárba töltenék vele és az owner/group is ugyanaz a user, amivel a qbittorrent-et indítottam.

[ Szerkesztve ]

(#42115) zsolt_64 válasza #68216320 (#42114) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Az 1 magos terhelés furcsa, igaz utoljára egy pi4-en próbálgattam, és az nem a nox verzió volt.
Mindenestre akkor ábrándultam ki a Rasberrikből, amikor hiába volt usb3-on a torrentezés és oprendszer , állandóan szét volt terhelve. és mivel 4 GB pi4 volt, nem a memória hiányzott.

[ Szerkesztve ]

(#42116) #68216320 válasza zsolt_64 (#42115) üzenetére


#68216320
törölt tag

Teszek majd vele egy próbát, de ki kell derítenem miért nem tölt le. Transmission viszont egyértelműen 1 szálon terhel. Egy ilyen alaplappal megy évek óta a home-server, eddig nem okozott gondot a torrent, mert ~10MB/s volt a letöltésem 100Mbit/s elméleti kapcsolatnál.
Viszont most a digi optikára váltott és elméletben 930Mbit/s körül van a letöltésem (cloud szerverem iperf3-al mérve), de csak ~15-20MB/s torrent sebesség van és 100%-on teker a transmission 1szálon.
Otthon majd újra rálesek a qbittorrent-re, hogy miért nem tölt le.
Egy weboldalon a transmission 1 szálas terhelésére panaszkodott valaki, ott a deluge-t ajánlották neki. Azzal esetleg van valami tapasztalatod?

Ezt a raspi4 dolgot jó hogy írod, mert volt egy ilyesmi tervem nekem is, de akkor passzolom inkább.

(#42117) #68216320 válasza #68216320 (#42116) üzenetére


#68216320
törölt tag

Közben belefutottam egy libtorrent github 2018-as szálba, ahol szintén az egyszálas terhelésről megy a diskurzus. Nem tudom történt-e előrelépés azóta.

(#42118) zsolt_64 válasza #68216320 (#42116) üzenetére


zsolt_64
senior tag

megpróbáltam egy ilyen htpc+sambaserver+torrentgép megoldást, a pi4-el , de csúnyán megbukott. szaggatott az egész. aztán már csak samba+torrent, de arról sem lehetett hálózaton normálisan a letöltött filmet nézni.
deluge nix

[ Szerkesztve ]

(#42119) daeyvd44


daeyvd44
tag

Sziasztok,

Lehet off topic, de gondoltam rákérdezek.
Korábban olvastam ezt a cikket: https://leet.hu/2021/06/23/ennyi-volt-a-torrent-kiadhatoak-lettek-a-torrentezo-felhasznalok-adatai/
Elgondolkoztam rajta, hogy ez vajon a magyar körülmények között mennyire valósulhat meg? Úgy értem ha pl nekem van 100+ aktív torrentem ami folyamatosan tölt visszafelé akkor lehet kéne aggódnom és elgondolkoztam, hogy vajon egy VPN megoldás segíthetne-e, hogy kivédjem a cikkben leírtakat?

Szerintetek van ok az aggadalomra vagy teljesen felesleges ilyen miatt aggódni?

Köszönöm előre is a választ.

(#42120) Dragon3000 válasza daeyvd44 (#42119) üzenetére


Dragon3000
veterán

Már linkelte valaki korábban, amire ez a válasz érkezett.

(#42121) bolic


bolic
őstag

Viszlát Legend rang, mostantól Tag lettem. ;] :P :U :C

Megnyugodtam, hogy továbbra is korlátlanul hnr-et lehet használni, szuper! :R

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#42122) Cs1csó válasza bolic (#42121) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnálom el kell hagynod a topikot ;] :DDD

(#42123) #68216320 válasza zsolt_64 (#42118) üzenetére


#68216320
törölt tag

Kapott egy reinstallt a gép és most a qbittorrent-nox került fel. Itt is belefutok az egyik magon 100% terhelésbe, de kapnak a többi magok is. Lényegesen magasabb most a letöltési sebességem, mint transmission-daemon esetében. Szóval jelenleg jobbnak tűnik a qbittorrent.

Van valami s1055 foglalatos alaplapom. Azon gondolkodom, hogy valami i3 cpu-t kéne dobni bele és lehet abból kellene a szervert megcsinálnom. Akkor még ez sem jelentene problémát, szerintem szépen ki tudnám használni a teljes sebességet letöltéshez.

[ Szerkesztve ]

(#42124) enginev3.0 válasza TeeJay (#42111) üzenetére


enginev3.0
félisten

Lehet mégis kipróbálom, kezd érdekes lenni :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#42125) bolic válasza Cs1csó (#42122) üzenetére


bolic
őstag

:P

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#42126) #68216320


#68216320
törölt tag

Kis segítséget szeretnék kérni. Transmission esetében beállítottam egy portot a seed-eléshez a peer-eknek, amit a routerben portforward-oltam is. Ezt a portot a qbittorrent webui esetében hol kell beállítanom? Ez nem a "listening port" lenne?
Ugyanis oda beállítottam, de se nem töltenek rólam, sem a tracker nem frissíti a seed-elt cuccokat.

[ Szerkesztve ]

(#42127) sztanozs válasza #68216320 (#42126) üzenetére


sztanozs
veterán

- ugyanaz az gép (ip)?
- nem fut egyszerre a qbt és transmission?

mondjuk az, hogy tracker nem frissít az más tészta, nincs köze ahhoz, hogy aktív, vagy passzív módban használod.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#42128) #68216320 válasza sztanozs (#42127) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ugyanaz a gép, ugyanaz az ip, reinstall után csak qbtorrent ment fel.

(#42129) sztanozs válasza #68216320 (#42128) üzenetére


sztanozs
veterán

routeren tcp és udp is ki van engedve vagy csak az egyik?
nincs a 'use different port on each startup' véletlenül bekapcsolva?
kézzel ellenőrizted, hogy a port elérhető-e, miközben fut a qbt? (pl https://canyouseeme.org/)

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#42130) #68216320 válasza sztanozs (#42129) üzenetére


#68216320
törölt tag

Közben frissült a tracker, már seed-ként jelenek meg az oldalon.
Azt nem tudom, hogy passzív vagy aktív vagyok-e, de a port kívülről elérhető.

(#42131) TeeJay válasza enginev3.0 (#42124) üzenetére


TeeJay
félisten

Kicsit átolvasva logikus a fejlesztés
Szokni kell majd de ahogy néztem letöltéskor szépen használja a szabad RAM-ot, végülis erre van a RAM nem arra hogy 16GB-ból 12GB szabadon unatkozzon
Ha kész a letöltés akkor meg szépen lecsökken a RAM használat

Cserébe ez egy fontos lépés

"In libtorrent 2.0, the disk I/O subsystem underwent a significant update. In previous versions of libtorrent, each torrent has had its own, isolated, disk storage object. This was a customization point. In order to share things like a pool of open file handles across torrents (to have a global limit on open file descriptors) all storage objects would share a file_pool object passed in to them.
In libtorrent 2.0, the default disk I/O uses memory mapped files, which means a lot more of what used to belong in the disk caching subsystem is now handled by the kernel. This greatly simplifies the disk code and also has the potential of making a lot more efficient use of modern disks as well as physical memory."

Nyílván nem hülyeségből állnak át erre és előny lesz belőle :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#42132) enginev3.0 válasza TeeJay (#42131) üzenetére


enginev3.0
félisten

Tracker felé elszámolási gondok nincsenek?
Vissza lehet simán állni régebbire?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#42133) TeeJay válasza enginev3.0 (#42132) üzenetére


TeeJay
félisten

Nincs gond és vissza lehet állni. Én oda vissza tesztelem a 4.3.6 és 4.4.0beta-t
Fordítás is kész már a beta-ra, megcsináltuk 1este alatt az új stringeket szóval várjuk a végleges 4.4.0-t :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#42134) #68216320 válasza #68216320 (#42130) üzenetére


#68216320
törölt tag

Folyamatosan azt látom a qbittorent felületen, hogy a peer-ek kapcsolódnának, majd megszakad a kapcsolat. Nem értem miért. Valami nem jó nálam.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#42135) TeeJay válasza #68216320 (#42134) üzenetére


TeeJay
félisten

Nincs letöltő aki felé seedelni tudj.
Mástól viszik a cuccot ennyi :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#42136) #68216320 válasza TeeJay (#42135) üzenetére


#68216320
törölt tag

De egy sem viszi tőlem??? Eddig ez nem volt jellemző. Fura.
Ami látszik 1-2 peer, az csak a webui lassú frissítés miatt van. Gyakorlatilag 1db peer sincs kapcsolódva hozzám.
Szóval ne foglalkozzak vele csak várjak?

Update: Elkezdtem letölteni egy friss állományt, kevés seeder, több leech. Na, ezzel már szednek tőlem egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#42137) F34R válasza #68216320 (#42136) üzenetére


F34R
nagyúr

Nyitva van a port egyebkent?

#42133 TeeJay
Biztos jo lesz ez? nehogy ehhez hasonlo elojojjon [link] abbol hogy uj I/O rendszer van benne.

(#42138) TeeJay válasza #68216320 (#42136) üzenetére


TeeJay
félisten

Biza nyár van, iszik mindenki, nyaralnak, fociEB, meg nem kevés user lett törölve akik potyára töltöttek ;) Jelenleg is vagy 20x annyi seeder van mint letöltő, ha seedet akarsz látni akkor RSS vagy méginkább autoDL letöltéssel rá kell ugrani minden HDXXX-re HDFilm-re sorozatra és game-re.
Nincs mese :))

F34R:
Egyelőre van egy beta, teszteljük aztán kiderül
Sebességre szépen megy, azt kell szokni hogy a szabad RAM-ot is szépen használja ha kell neki. Amikor nem kell akkor meg nem használja :D

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#42139) zsolt_64 válasza TeeJay (#42131) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Most elvégeztem még 1 tesztet direkt kiválasztottam 44GiB torrentet.
Sajnos a béta képes megzabálni az Összes memóriát, és amikor minden elfogyott akkor kezdi kiírni a merevlemezre.
Azért mégse normális dolog hogy 13GB ra hízzon
ha ekkor leállítom a letöltést akkor meg azonnal visszaesik 300MB ra és elkezdi írni a merevlemezre...
úgy tűnik addig nem hajlandó lemezre írni amíg hörcsög módjára fel nem zabálta az összes szabad memóriát...

[ Szerkesztve ]

(#42140) #68216320 válasza F34R (#42137) üzenetére


#68216320
törölt tag

Elméletileg nyitva, bár hiányzik a transmission webui-ban megszokott port-check. Ott szépen jelezte, hogy "Open".

TeeJay: Nem baj, szórakozzanak csak. Kizárólag tudni akartam hogy rendben működik ez a kliens is.

(#42141) F34R válasza zsolt_64 (#42139) üzenetére


F34R
nagyúr

szerintem vard meg amig stable lesz.. ha pedig ez a hozomanya az uj verzionak akkor meg hard lockolod a verziot, kiveszed a pipat az update keresese elol, es addig hasznalod amig tudod.

(#42142) zsolt_64 válasza F34R (#42141) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Ez biztos hiba. képtelenség hogy így hagyják... egyenlőre visszállok a 4.3.6 ra.

(#42143) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Qbittorrentből OMV oprendszer alatt,hogyan lehetne backupot csinálni,vagy legalábbis a torrentek listáját elérni? Jelenleg nem tudok belépni a webuiba.

Köszönöm.

Minden szinten,szinte minden.

(#42144) F34R válasza m0rd0k (#42143) üzenetére


F34R
nagyúr

ssh-n be tudsz lepni? ott mc-n van olyan .config/qBittorrent konyvtar.. azt kell kimasolnod egy masik helyre.

(#42145) TeeJay válasza zsolt_64 (#42139) üzenetére


TeeJay
félisten

Előbb írtam le hogy libtorrent leírásban benne van, 2.x-től az OS kezeli a cache-t és leírták miért jobb ez. Most tesztelem, amikor combos torrentet töltök és van szabad RAM akkor 14-15GB-ig szalad a RAM használat, most meg mikor csak seed van 40%-on van tehát még jobb is mint az előző qBittorrent mert ott fix 3GB lemez cache-t adtam meg és azt akkor is használta fixen mikor nem volt forgalom sem. Nyílván nem hülyeségből találták ki.

qbittorrent.exe a feladatkezelőben 80MB körüli RAM-ot használ szóval királyság :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#42146) Imi1981 válasza TeeJay (#42145) üzenetére


Imi1981
veterán

Ha nem csak torrentezésre használod a gépet hanem plex vagy emby megosztásra (vagy bármi más) és úgy felzabálja a ramot töltés közben, hogy lehet plex vagy emby megosztás megáll vagy akadozik akkor már nem olyan jó móka ! Nekem jobban tetszett, hogy én mondom meg mennyit használjon. Persze én még nem is raktam fel a béta verziót direkt emiatt. Ha majd azt olvasom, hogy jól menedzseli a ramot és hagy belőle a többi alkalmazásnak akkor felrakom.

(#42147) flash-


flash-
veterán

qbittorrenttel nem tudok az egyik hdd-re tölteni(a többire igen)
ez a hiba:
could't write to file.a hozzáférés megtagadva.Torrent is currently in "upload only" mode.

azon a meghajtón rengegeg a szabad hely. töröltem a torrentet újra de bármelyik torrent filenél ez a helyzet.(a legfrissebb qbittorrentre frissitettem de azzal is ez a gond)

egy poszt szerint itt van a megoldás de én ebből semmit sem értek,nem is találom hol van itt a hiba megoldásnak leírása:
[link]

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#42148) zsolt_64 válasza flash- (#42147) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Az link githubon van és a fejlesztők fóruma. ott nem is találsz semmi használhatót. De ha a qb tud írni a többi hdd-re akkor nézd meg azt amire nem megy: valami mással tudsz rá írni ?
chkdsk vagy más ellenörző program ?
Nem is értem ha több másik hdd-n működik a qb akkor miért benne keresed a hibát :F

[ Szerkesztve ]

(#42149) TeeJay válasza Imi1981 (#42146) üzenetére


TeeJay
félisten

Szerintem meg csak a szabad RAM-ot használja mivel az OS kezeli... Ha futtatsz valamit aminek kell a RAM akkor a qBittorrent kevesebbet kap nyilván. Én tegnap toltam PS-t mellette, volt böngészés de én semmi akadást nem veszek észre. Tegyél próbát te is :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#42150) Imi1981 válasza TeeJay (#42149) üzenetére


Imi1981
veterán

Apdata másolás működik ha netán nem tetszik és vissza rakom a régit? Akkor kipróbálom mert azért érdekel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.