Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43101) Dragon3000 válasza TeeJay (#43100) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha nem bírná, akkor a nas kapna erősebb cpu-t és az építené fel a netkapcsolatot és egy másik 10-es kártyával összekötném a nagy géppel és így a két fontos gépnek meg lenne a 10-es kapcsolata a többire meg menne a gigabites rész az ac65p-vel ap módban. 30e körül már lehet szerezni szerverekből kiárult két darab 10gigabites kártyát hozzá való kábellel.

(#43102) enginev3.0 válasza TeeJay (#43095) üzenetére


enginev3.0
félisten

30k körül van 10gbit kártya, azt még be
De ismerem magam, hogy elkapna a hév, és akkor nvme SSD stb... Szóval inkább maradék 2-5gbit között

Bár nálunk ugye Telekom van, digi nincs :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#43103) TeeJay válasza enginev3.0 (#43102) üzenetére


TeeJay
félisten

Nekem is elég lesz a 2,5/2,5gbit
így is vennem kell 2,5gbit LAN-os kártyát meg CAT6a kábelezek hogy megmaradjon az ASUS AC65P is AP-nak. Torrentes gép átmegy a többi marad 1/1-en és bőven elég lesz :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43104) Dragon3000 válasza TeeJay (#43103) üzenetére


Dragon3000
veterán

De 2,5-hez minek akarod cserélni a cat5e-t? Még az 5G-hez is elég 30m-ig a cat5e, 2,5-nél meg a szokásos 100m-t írják.

(#43105) TeeJay válasza Dragon3000 (#43104) üzenetére


TeeJay
félisten

Routerig húztam a PC meg attól 1méterre van, elképzelhető hogy nem fog elérni és nem akarok toldózni :D Akkor inkább már húzok gyerekhez is CAT6a kábelt és letudom kb. örökre a kábelezést plusz akkor minden cucc mehet az ONT-ről és 1/1gigabit megvan szinte dedikáltan a torrentes PC meg 2,5/2,5gbit. Ráadásul így az egyik Asus routert el is adhatom meg a gyereknek az AC wifit külső antennával együtt szintén

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43106) UserX


UserX
őstag

Sziasztok!

Ezt a kérdést feltettem a VPN-es topikban is, de nem kaptam választ. Itt hátha valaki tudja. Köszi!

Surfshark-ot használok. Hogy tudom biztosra megnézni, hogy torrent kliensben milyen ip látszik 'kifelé'? Gugliztam, de eltéró eredményeket kaptam a különböző oldalakon. :U

(#43107) Kekmen válasza UserX (#43106) üzenetére


Kekmen
senior tag

Keresel privát trackeren egy olyan torrentet, amit alig seedel valaki és senki nem leecheli. Beállsz letöltőnek és lekorlátozod a sebességed mondjuk 10kbit-re. Megkéred egy biztosan aktív kapcsolattal rendelkező ismerősödet, hogy ő is tegye ugyan ezt. Igen nagy rá azt esély, hogy kapcsolódtok egymáshoz és a kliens peer listájában látni fogjátok egymás kapcsolati IP címét is. Egyébként ha nem mókoltál a VPN-el, biztos vagyok benne, hogy azon keresztül forgalmazol.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#43108) ElektrikusDE válasza Kekmen (#43107) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

"Egyébként ha nem mókoltál a VPN-el, biztos vagyok benne, hogy azon keresztül forgalmazol."

Ez sajnos nem 100%, én pl. mindkét IP-címmel látszom egyes torrent oldalakon, mert a portforward és a VPN nem zárja ki egymást! :)

[https://ipleak.net/]

Más kérdés az hogy egy mezei letöltő mit lát ebből...

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#43109) ElektrikusDE válasza ElektrikusDE (#43108) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

A linkelt oldalon a Torrent Address detection résznél meglehet nézni! (egy Magnet Linket kell letölteni hozzá):)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#43110) UserX válasza Kekmen (#43107) üzenetére


UserX
őstag

Köszi! Ez már nekem is megfordult a fejemben, de nem akarok ezzel mást zaklatni.

ElektrikusDE: Ha hazamegyek tesztelem a linkelt oldallal. Köszönöm! :R

(#43111) UserX


UserX
őstag

Hello!

Ettől sem lettem okosabb! :W A teszt mind az ISP-től kapott, mind a VPN IP-t kiírja. A kérdés továbbra is az, hogy melyiket látják a peer-ek?
Lehet, hogy csak Kekmen kolléga javaslata ad 100%-os eredményt?!

Köszönöm!

(#43112) UserX válasza UserX (#43111) üzenetére


UserX
őstag

Átállítottam a protokollt OPEN VPN-ről IKEv2-re, most csak a VPN-es IP látszik. Kíváncsi vagyok, hogy milyen hatással lesz a seedre?

(#43113) UserX válasza UserX (#43112) üzenetére


UserX
őstag

Ígérem többet nem írogatok ebben a témában. Éjszakára be volt kapcsolva a gép, a seed ment, de éppen csak csordogált. Az igaz, hogy P2P-hez gyorsabb az UDP protokoll, mint a IKEv2???
Előre is köszönöm!

(#43114) Tarokk79


Tarokk79
aktív tag

Sziasztok,

Most én is próbálokozom a VPN-nel qbittorrentel (4.3.8).
Tegnap előfizettem a NordVPN-re. Laptopomon debian alatt minden oké.
Viszont a NAS-omon nem. Dockerben futtatom, és sikeresen kapcsolódok, tudok letölteni, a connection zöld. A routeren a port forward be van állítva, de senki nem tölt le rólam. Még amikor a laptopon indítok el egy letöltést, akkor sem tölt semmit a NAS-ról.
Olvastam, hogy a NordVPN-nel vannak gondok a portforwardinggal és ezért sokaknak nem megy a feltöltés, meg azt is, hogyha letölteni tudok, akkor feltölteni is.

Valaki már állított be dockerben NordVPN-t sikeresen?

Előre is kösz!

(#43115) sztanozs válasza Tarokk79 (#43114) üzenetére


sztanozs
veterán

Külső VPN szolgáltatón szvsz csak passzív mód fog menni.
Nincs az a VPN szolgáltató szerintem aki értelmes áron dedikált publikus IP-t (IPv4) adna.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#43116) Tarokk79 válasza sztanozs (#43115) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Ezt nagyjából értem, de akkor a laptopon miért megy a visszatöltés és a NAS-on dockerben meg nem :( ?

(#43117) ElektrikusDE válasza sztanozs (#43115) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

"Külső VPN szolgáltatón szvsz csak passzív mód fog menni."

Én is így tudtam, de kellemesen meglepődtem!
VPN Unlimited előfizetésem van, és működik a portforward!
Persze igy nem nagyon rejti az IP címemet, de nem is azért használom.
Hanem azért, mert különben szakadozik az internetkapcsolatom.

"Nincs az a VPN szolgáltató szerintem aki értelmes áron dedikált publikus IP-t (IPv4) adna."

Így van, sőt nálam ebben az esetben korlátoznák az adatmennyiséget! :W

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#43118) BBéci


BBéci
titán

Letöltöttem 4,5 %-ot, ami 281 MB, amikor megállítottam, mert rájöttem, hogy butaságot csináltam, hiszen van az adott anyagból 1080p is.
Mit tegyek, folytassam a letöltést, vagy törölhetem, mert nem érte el az 5 %-ot?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43119) Dragon3000 válasza BBéci (#43118) üzenetére


Dragon3000
veterán

Minden olyan torrentre, amelyből minimum 5%, vagy minimum 200 MB le lett töltve, seed kötelezettséget ró ki a rendszer.

Szerintem elég egyértelmű, ilyen esetben vagy ha véletlen olyan torrentet törlök, aminél még nem teljesült a seed kötelezettség és már nem kell az adat sem, akkor csak az nfo-t töltöm le újra és seedben tartom.

(#43120) BBéci válasza Dragon3000 (#43119) üzenetére


BBéci
titán

Köszi, közben tovább olvastam a Wiki-ben az ide vonatkozó cikkelyt és ott az egyértelmű szabály: "amelyik korábban elérésre került".
Nem okoz problémát, ha a hátralévő 6 GB-ot is letöltöm és seedben tartom, csupán a felesleges, indokolatlan és értelmetlen adatforgalmat próbálnám elkerülni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43121) Dragon3000 válasza BBéci (#43120) üzenetére


Dragon3000
veterán

Erre a legalkalmasabb, ha csak az nfo-t hagyod bent, azzal max pár MB-ot szed le és azt osztja vissza, így nincs nagy mennyiségű felesleges adatforgalom.

[ Szerkesztve ]

(#43122) Tarokk79 válasza ElektrikusDE (#43117) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Jól hangzik és a wireguardot is támogatja. Milyen tapasztalataid vanna a VPN Unlimited-ről?

(#43123) betyar1974


betyar1974
senior tag

Sziasztok!
Win11-re, milyen letöltő kliens kompatibilis? qBittorrent és uTorrent, már kipróbálva. qBittorrent "elakadt" az állapotnál, semmit nem tudok letölteni. Esetleg, tudtok valami megoldást win11-re?

(#43124) Cs1csó válasza betyar1974 (#43123) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD
NA ezért nem is próbáltam még ki a Windows 11-et hiába csak egy módosított Windows 10, attól még ha az 59 programom közül aminek a nagy része jelenleg nehezen helyettesíthető, egyetlen egy is akadozna már hiába volt a váltás hiszen csak rosszabbul járnék.

(#43125) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Qbittorrent kliensben be lehet állítani, hogy hány órán keresztül menjen a seed egy letöltés után?

(#43126) Tarokk79


Tarokk79
aktív tag

Pár éve gyűlnek a qbittorrenten a torrentek és most, hogy foglalkozok vele vettem észre, hogy a fele már fent sincsen a kedvenc portálomon. Hogyan lehet leszűrni, hogy mit felesleges tartanom, mert már nem elérhető? (Tipikusan sorozatok része, amit az évaddal törölnek.)

(#43127) Laccoss válasza betyar1974 (#43123) üzenetére


Laccoss
addikt

"Elakadt", az nem hiba. Nyilván olyat próbáltál tölteni, aminél kevés volt a seeder, vagy a tűzfalon át sem engedted a klienst. Esetleg a trackerhez sem csatlakoztál, de ezek egyike sem a windows hibája, hanem a felhasználóé.

(#43128) betyar1974 válasza Laccoss (#43127) üzenetére


betyar1974
senior tag

(#43129) TeeJay válasza betyar1974 (#43128) üzenetére


TeeJay
félisten

4.3.8-at használd és a mappa amibe írnál nincs jogosultságod hozzá azért van minden elakadva...
Nyiss új mappát és oda töltsél le :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43130) Hege1234


Hege1234
addikt

Üdv,
(win qbittorrent v.4.3.8)

szerintetek melyik beállításon kellene változtatnom, hogy a feltöltőknél: 2(12)
mind a 12 embert elérjem? (vagy legalábbis többet mint 2)

a port hozzá van adva a routerhez
van esetleg valami olyan felület ahol kiírja, hogy aktív vagy passzív vagyok?

kerestem valami log szerűséget de nem találtam :F
itt vannak a beállításaim is
[kép1]
[kép2]
[kép3]

(#43131) Kekmen válasza -secret- (#43125) üzenetére


Kekmen
senior tag

Igen, globálisan és torrentenként is. Globálisan az eszközök-->beállítások-->bittorrent fül alatt, feltöltési korlátoknál. Torrentenként pedig jobb klikk-->torrent beállításai

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#43132) TeeJay válasza Hege1234 (#43130) üzenetére


TeeJay
félisten

https://canyouseeme.org/
Itt beírod a portot amit a torrent kliensben használsz, közben fusson a kliens és teszteld
Gyanítom azért nem éred el a többi seedert mert passzív vagy és nem tudsz mindhez csatlakozni.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43133) Hege1234 válasza TeeJay (#43132) üzenetére


Hege1234
addikt

hmm error-on kívül nem tudok mást megjeleníteni (bármilyen számot írok is be)
(Reason: Connection timed out)
port forward-ban hozzá van adva
[kép]

vagy szedjem külön tcp és udp-re is ?

[ Szerkesztve ]

(#43134) TeeJay válasza Hege1234 (#43133) üzenetére


TeeJay
félisten

Pedig vagy piros vagy zöld eredmény kell jöjjön
Semmi AV szoftver nem blokkolja a forgalmat?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43135) Intruder2k5 válasza Hege1234 (#43133) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

UPnP-t kapcsold ki a kliensben, ha manuális forward van beállítva. A szolgáltatód nem natol? Amit fentebb kaptál linket, azt megnyitva ugyanazt a WAN IP címet látod, amit a routeredben is?

(#43136) Hege1234 válasza TeeJay (#43134) üzenetére


Hege1234
addikt

semmi av szoft nincs a gépemen

netstat -ano -p tcp |find "39325"

ez így normális?
[kép]

Intruder2k5
okés kivettem onnan a pipát
nem, egy külső ip címet lát mint pl amit a speedtest.net is mutatna

[ Szerkesztve ]

(#43137) Intruder2k5 válasza Hege1234 (#43136) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amíg viszont natolt címed van (vagyis a két ip eltér), addig nem is leszel aktív.

(#43138) Hege1234 válasza Intruder2k5 (#43137) üzenetére


Hege1234
addikt

ohh :(( az az amit a szolgáltatótol kell kérni és nem igazán szoktak csak úgy "átrakni" igaz?

hogyan kellene kérnem a szolgáltatótol?

[ Szerkesztve ]

(#43139) Intruder2k5 válasza Hege1234 (#43138) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Úgy kell kérned, hogy szükséged van publikus ipv4 címre. Ha kérdezik minek, vagy simán csak értetlenkednek, mondd azt, hogy kamerarendszert és az otthoni szervert szeretnéd elérni távolról. Gyakran keverik a fix ip címmel, ami a legtöbb esetben fizetős szolgáltatás, arra neked nincs szükséged. Jó a dinamikus IP cím is, csak publikus legyen. Ha esetleg ilyet nem tudnak adni (mikrós szolgáltatóknál ez gyakran megesik), akkor lehet tudnak neked portot forwardolni, az is megteszi végső esetben.

[ Szerkesztve ]

(#43140) Cs1csó válasza Hege1234 (#43138) üzenetére


Cs1csó
félisten

1. felhívod őket és kéred, hogy vegyenek ki a NAT mögül
2 HA kérdezik - nem fogják - akkor azt mondod a biztonsági kamerarendszered eléréséhez szükséges (a kamerarendszert telepítő szakember ajánlotta) Ennyi, nem fogják kérdezni. Amúgy több dologra is jó a publikus IP nem csak mindig a " rosszra" kell gondolni

(#43141) Hege1234


Hege1234
addikt

rendben, köszönöm szépen a gyors segítségeket! :R

(#43142) ElektrikusDE válasza Tarokk79 (#43122) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

"Milyen tapasztalataid vanna a VPN Unlimited-ről?"

Jók! :)

Wireguard protokollt használok. (általában)

Sebesség sem rossz: 115/240 Mbit/s ez a torrentre elég is lenne. (Bukaresti torrent szervere kapcsolódva, a másik négyet nem próbáltam)

Qbittorent beállításoknál UPNP / NAT-PMP pipa be!
Ha aktív akarsz lenni, mert a kézi portforward VPN-nél kevés!

Viszont még megkellene oldanom a Split Tunnelinget mert azt csak Androidon támogatja jelenleg! :(

Lenne még tartalék a DIGI-s kapcsolatban, kikéne használni! (általában 900/900 Mbits, VPN nélkül) :)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#43143) ElektrikusDE válasza ElektrikusDE (#43142) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Már ki is kell javítani magam!

Elkaptam egy friss feltöltést és kiderült hogy a bekapcsolt UPNP / NAT-PMP miatt VPN mellett is meg van kb. 800 Mbit/s letöltési sebesség! :))

A feltöltést viszont tényleg lassítja a VPN, egyedüli Seederként 100-160 Mbit/s tudok csak feltölteni.

Ui:

Kell még fejlesztenem valamit. :(

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#43144) BBéci


BBéci
titán

Pár napja számomra extra, 105-110 MB/s letöltési sebességet tapasztaltam. Rákattintottam az ügyfelek fülre és a látható 7 seederből 3-3 Transmission és uTorrent, egy Deluge volt. Meglepődtem, amiért nincs köztük qBittorrentet használó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43145) enginev3.0 válasza BBéci (#43144) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mert a legtöbb seed serveren ezek futnak

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#43146) Tarokk79 válasza ElektrikusDE (#43143) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Köszi.

Én tegnap írtam a NordVPN-nek visszatérítés miatt, és már kaptam is üzenetet, hogy előtte próbáljam ki a proxy beállításokat.
Most ezzel próbálkozom, de véletlen az összes torrentre elindítottam a checket, ezért most várok :D.

(#43147) BBéci válasza enginev3.0 (#43145) üzenetére


BBéci
titán

Tehát azokon megfelel, nekem PC-re mégsem ajánlott egyik sem, csak a qBittorrent? Miért?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43148) enginev3.0 válasza BBéci (#43147) üzenetére


enginev3.0
félisten

Transmission ajánlott gépen is, csak elég fapados
Utorrent helyett szerintem rutorrent vagy rtorrentet láttál inkább
Deluge meg a legalapabb kliens seed serveren, ez is ajánlott gépen, de a 2. Verziót nem lehet windowsra telepíteni, csak ha értesz hozzá (nincs .exe telepítő)
Az egy meg már nem kap frissítést

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#43149) betyar1974 válasza TeeJay (#43129) üzenetére


betyar1974
senior tag

Köszi, de sajnos ua. Talán a win11 a hibás, de nem váltanék vissza 10-re

(#43150) BBéci válasza enginev3.0 (#43148) üzenetére


BBéci
titán

Nem tévedek, tutira három uTorrent volt az első hétben, méghozzá 3.5.5 is, tehát nem valamelyik régi változat.
Nincs bajom a qBittorrenttel, csupán kíváncsi vagyok arra, miért ezt favorizáljátok, hiszen a többit rengetegen használják teljes megelégedettséggel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.