Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15251) mekker válasza szabonagyur (#15250) üzenetére


mekker
őstag

http://lifehacker.com/disable-ads-in-utorrent-via-settings-826283231
Ha nem működne, még nézelődj, vagy szedj le egy kitiszított utorrentet.

@fradi81
Köszi, kipróbálom.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#15252) szabonagyur válasza mekker (#15251) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszönöm, úgy látszik megoldódott, nem ismertem a kapcsolókból csak egyet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#15253) betyarr válasza betyarr (#15232) üzenetére


betyarr
veterán

újra előjött a probléma,pedig a lemez cache 1700-on volt.most megemeltem a maximumra (1800),ha ez sem elég,akkor mi helyzet?

(#15254) TeeJay válasza betyarr (#15253) üzenetére


TeeJay
félisten

3.4.2 legújabb kiadás
256MB cache-em van a laptopban de simán megy gond nélkül :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15255) betyarr válasza TeeJay (#15254) üzenetére


betyarr
veterán

veszett idegesítő,mert ha nem "állok" mellette folyton azt figyelve,hogy mikor omlik össze az utorrent,akkor cs*szhetem.főleg így,hogy amikor újraindítom az utorrentet,akkor egy ellenőrzéssel kezdi.és ez pl. 30-40 gigánál eltart egy darabig és csak eztán folytatja a letöltést.
(mondjuk,azt még nem tettem hozzá eddig a dologhoz,hogy hálózati meghajtóra megy a letöltés.nem tudom számít-e ez valamit...)

(#15256) TeeJay válasza betyarr (#15255) üzenetére


TeeJay
félisten

nem tudom de hónapok óta fut nálam 0-24-ben de még sosem fagyott ki :D
biztos nálam van a baj akkor :))

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15257) betyarr


betyarr
veterán

lehet,hogy bővítenem kéne a 4 giga ramot 8-ra?

(#15258) enginev3.0 válasza betyarr (#15257) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mekkora méretű fajlokat töltesz le? Nekem 4GB memmel még sosem volt gond, HD anyagoknal sem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#15259) betyarr válasza enginev3.0 (#15258) üzenetére


betyarr
veterán

20-30 giga letöltésénél jön elő,főleg,ha stabilan 25 megabyte a letöltési sebesség.most egy kicsit kutakodtam,de hiába indítom rendszergazdaként az utorrentet,akkor is ezt a hibát dobja.úgy döntöttem,hogy lecserélem az utorrentet.van valami másik jóféle stabil torrent kliens?amivel nincs semmi kín?

(#15260) rt06 válasza betyarr (#15259) üzenetére


rt06
veterán

nincs
nem fogsz olyan klienst talalni, ami otthoni gepen sata lemezre tud neked irni 25MBps-sel tartosan torrent tartalmat

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15261) betyarr válasza rt06 (#15260) üzenetére


betyarr
veterán

anyavaja.erre nem gondoltam volna.de akkor más hogy tudja megoldani,hogy akár 50MB-al is tölt le hdd-re?

(#15262) rt06 válasza betyarr (#15261) üzenetére


rt06
veterán

elkepzelesem nincs, de szivesen megneznem, ahogyan ezt elottem tartosan reprodukalja

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15263) gaborba81


gaborba81
tag

csak hogy visszataláljak ide :)

" Buta ember az, aki a más butaságából nem tanul"

(#15264) betyarr válasza rt06 (#15262) üzenetére


betyarr
veterán

akkor ez fizikai korlát?mi a max,amire még képes akkor?mert azt a korlátot beállítom a routerben vagy a torrentben.

gaborba81: tedd be a kedvencek közé az "elmentem ezt az oldal"-t segítségével és akkor nem kell offolnod.

[ Szerkesztve ]

(#15265) rt06 válasza betyarr (#15264) üzenetére


rt06
veterán

ez sokmindentol fugg, mint pl a szeletek meretetol (ezeket tobbnyire egyben irja ki a lemezre a rendszer/kliens, es ez mehet 4k-tol 2MB-ig, vagy meg feljebb is), a torrent merete, a peer-ek szama, a letoltesi sebesseg, a lemez sebessege, a lemez allapota, a lemez toredezettsege, a cache merete, a szabad memoria merete, mi egyebet csinal meg a lemez/rendszer/memoria
nezd meg, hogy nalad mi az a sebesseg, aminel meg nem jelentkezik, es lehelletnyivel az ala allitsd
vagy ugy lodd be a cache meretet, hogy oom (out of memory) hibakat ne kapj, a tobbivel meg ne foglalkozz, majd lesakkozza a kliens meg a rendszer

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15266) woodworm válasza betyarr (#15264) üzenetére


woodworm
veterán

A fixálás kedvéért, még mindig hálózati meghajtóról beszélünk?

(#15267) betyarr válasza woodworm (#15266) üzenetére


betyarr
veterán

persze,nem változott a helyzet.a háló gigabites.

egyébként csak azt furcsálom,hogy most beindult a digi-féle 100/200/500/1000mbps-es őrület és másnak nem jelentkezik?vagy most a hálózati meghajtó miatt lehet az egész?

[ Szerkesztve ]

(#15268) rt06 válasza betyarr (#15267) üzenetére


rt06
veterán

honapok ota hasonlo kerdesekkel van tele a thread

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15269) betyarr válasza rt06 (#15268) üzenetére


betyarr
veterán

nem vagyok mindennapos olvasója a totyiknak meg egyáltalán no offense,de én rákerestem kérdés előtt a "memory"-ra,a "ran out of"-ra,de nem volt releváns találatom.vagy rosszul kerestem?

(#15270) rt06 válasza betyarr (#15269) üzenetére


rt06
veterán

nem pont a tieddel megegyezo (oom nem remlik), de eleg sok olyan kerdes van, ami a lemeznel gyorsabb internet kapcsan merul fel (lemez tulterheltseg, cache meret, etc)
de nem lebaszasnak szantam, csak kerdezted, en meg mondtam, nem te vagy az egyetlen

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15271) woodworm válasza betyarr (#15267) üzenetére


woodworm
veterán

Torrent esetén a nagy sebességű írással helyi lemezre is gondok szoktak lenni, nemhogy egy "távoli" gépre, hálózaton keresztül. Plusz protokoll terheli a gépet (egyszerre megy azonos sebességű le- és feltöltés) és még a szerver oldal is ott van.
Szerintem egyszerű ram bővítés nem oldja meg a gondodat és az utorrent cache növelés sem orvosság.

(#15272) betyarr válasza rt06 (#15270) üzenetére


betyarr
veterán

és woodworm: köszönöm a válaszokat! :R

(#15273) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Jó hogy idetaláltam. Bevezetőt elolvasva, az alábbi problémával állok szemben, elég sokszor:

Van rengeteg seeder, jó gyorsan tudok tőlük tölteni, de egy idő után lelassul, szinte magáll - miért? (alternatív lehetőség)
Legelőször a Windows eseménynaplójának (Sajátgépen jobbklikk, kezelés) rendszereseményekről szóló részére vess egy pillantást. Itt, keress olyan figyelmeztetéseket (warning), melyek a tcpip-vel kapcsolatos hibára hívják fel a figyelmedet (leginkább a 4226-os event id-vel rendelkező figyelmeztetés érdekes számunka). Ha találsz ilyeneket, akkor a rendszered a szűk keresztmetszet.

Kérdésem az lenne, hogy a elmúlt 5-6-7 évben (az eredeti hozzászólásból ítélve) van-e már a fenti problémára megoldás? :) Amennyiben a kapcsolatok számát a leírtak szerint akarom változtatni (hátha.. ), azt az utorrent beállításaiban, melyik részen tehetem meg?

Köszi.

yo

(#15274) Gabás válasza kenny123 (#15273) üzenetére


Gabás
addikt

Találtál ilyen hibát? Milyen rendszeren?

(#15275) kenny123 válasza Gabás (#15274) üzenetére


kenny123
addikt

A probléma kódja némileg különbözik, de tcpip a megjelölés.
Frissen telepített windows 8, digi net, egy tplink router, és egy gigabites tplink switch.

A laptop pedig 6gb ram, meg egy db 750gb-s 5400-as vinyó.

yo

(#15276) Gabás válasza kenny123 (#15275) üzenetére


Gabás
addikt

ha jól emlékszem, a TCP-kapcsolatok korlátozását már a Vista megszüntette, nem biztos, hogy ez a gondod. Mi az eseményszám? Mikor jelentkezik?

(#15277) kenny123 válasza Gabás (#15276) üzenetére


kenny123
addikt

Főként hogyha egy nagyobb fájlt adok hozzá torrenthez, mondjuk saccra 20-25gb felett. Először elkezdi letölteni rendes sebességgel, aztán pikkpakk 1-2kb/s, és pár óra múlva megint magához tér (jó esetben) és elkezdi szedni.

4291 eseményszám, A hálózati adapter (hardvercím: 70-18-8B-F3-B6-AD) csomagegyesítési lehetőséget jelzett, de a fogadási szűrőképességek (IPv6 0x00000000) legalább egy előfeltétele nem támogatott.

yo

(#15278) Gabás válasza kenny123 (#15277) üzenetére


Gabás
addikt

Véletlenül nem WiFi-t használsz? Az adapter illesztőprogramja is okozhatja…

(#15279) kenny123 válasza Gabás (#15278) üzenetére


kenny123
addikt

Nem, ethernet.

yo

(#15280) rt06 válasza kenny123 (#15277) üzenetére


rt06
veterán

ennek lehet ket oka is (a win8 hibakodjait nem simerem), de egyreszt lehet ugyanugy az, hogy szar a tcp/ip kod (nem korlatozas, amit a vista valoban megszunetetrett, hanem szarul van megirva az egesz), masreszt viszont igy, hogy idonkent magahoz ter, lehet nalad is a hdd a szuk keresztmetszet
igazabol sajnos egyikre sincs rendes megoldas (cache beallitasokkal lehet jatszani, de az is csak idoleges, tobb tiz gigas letolteseknel csak keslelteti a problemat), hacsak nem akarsz linux-ra valtani, ahol legalabb az elobbi megoldott (a lassu hdd-vel ott sem lehet mit kezdeni)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15281) kenny123 válasza rt06 (#15280) üzenetére


kenny123
addikt

Tehát akkor lehetséges, hogy upgrade egy 7200as vinyóra megoldás lehet a problémára?

yo

(#15282) rt06 válasza kenny123 (#15281) üzenetére


rt06
veterán

javulast hozhat, megoldast - a mai letoltesi sebessegek mellett - nem igazan

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15283) gyulank


gyulank
addikt

Sziasztok!
Régebben volt olyan lehetőség a uTorrentben, hogy elejétől kezdte tölteni, vagyis lejátszható volt annyi része ami kész van. Már nincs valamiért, vagy csak én nem találom?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#15284) Robokutya


Robokutya
senior tag

Srácok egy kis segítséget kérek

A kész torrent filet mért nem teszi be a címkézett mappába ?Csak a kész mappába dobja be a filet.

(#15285) gyulank válasza Robokutya (#15284) üzenetére


gyulank
addikt

Mert nincs hozzá kedve. Nem hiszem, hogy tehetsz ellene. Nekem berakja tán, viszont még magától sose kezdte betölteni a kijelölt mappából, mindig be kellett húzni..

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#15286) Robokutya válasza gyulank (#15285) üzenetére


Robokutya
senior tag

Nekem letöltés után automatikusan betolta a cimkézett mappába így legalább gyorsabban ki tudtam szedni mi melyik torrentoldalról származott most ez vajh az új verzió marhasága vagy mi szedjek le régebbit?
Ugye itt most úgy lenne beállítva hogy az éppen töltődő filok a F:\Torrent\Nincs kész mappában volnának
majd ha letöltődik akkor emelje át a F:\Torrent\Kész mappába azon belül a felcímkézett mappába
Amikor beteszek egy torrentet mindig kapja a címkét ami a torren letöltőben meg is jelenik.
Most viszont csak a F:\Torrent\Kész mappába landolnak a filok és nem a megadott címkében.
eddig jó volt

(#15287) Robokutya


Robokutya
senior tag

Srácok
Ezen a képen illetve beállításon jól látom hogy meg lehet azt oldani
hogy a letöltött torrentet kategorizált mappába tegye
tehát meg tudom oldani vele azt hogy a filmeket
a torrent/kész/bitumen/filmek mappába pakolja
a játékokat meg a
torrent/kész/bitumen/játékok mappába és onnant seedeje tovább?

(#15288) mekker


mekker
őstag

Amikor hash checkeli a torrent a cuccokat, akkor hajlamos látványosan fagyogatni/laggolni a gép.
Ebben lehet az is szerepet játszik, hogy lassan kuka a HDD, de mit tudnék beállítani, hogy ne lassuljon be tőle ennyire a gép? Mert sokszor ha kilépek utorrentből, vagy kékhalálozik a gép, 20-30 percekig tölti be a legutóbb berakott torrenteket. (Delugénél is belassul, bár talán ott kevésbé, nem tudom)

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#15289) fradi81 válasza mekker (#15288) üzenetére


fradi81
veterán

Old meg hogy ne kékhalálozzon annyit és akkor nem kell újraellenőrizni. Vagy újra berakod a torrentet, ellenőrzés kihagyással.

moto g72, Ninebot d28e

(#15290) mekker válasza fradi81 (#15289) üzenetére


mekker
őstag

Az a baj, hogy Utorrentnél nem találom az ellenőrzés kihagyása funkciót.
Kékhalált most nem tudom megoldani. Második gép összekukázva régi gépemből. Szerintem a HDD szarakodik (esetleg a RAM), 10-15ezer lenne egy új merevlemez, de csak netezős-filmezős gép ez, addig hajtom a mostanit, amíg elindul :D

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#15291) fradi81 válasza mekker (#15290) üzenetére


fradi81
veterán

torrent hozzáadásnál ha bepipálod hogy "megnyitás seedelésre", akkor nem lesz újraellenőrzés.

moto g72, Ninebot d28e

(#15292) mekker válasza fradi81 (#15291) üzenetére


mekker
őstag

Köszönöm. Bár lehetséges, hogy váltok Utorrentről-->Delugára.
Mik a tapasztalatok? Seedelésben, letöltésben gondolom nem sok különbség van, inkább arra vagyok kíváncsi, hogy melyik a "könnyebb" kliens.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#15293) fradi81 válasza mekker (#15292) üzenetére


fradi81
veterán

Passz, de UT elég könnyed, újraellenőrzés szempontjából meg mind egyforma.

moto g72, Ninebot d28e

(#15294) korcsi


korcsi
veterán

TV bolt tracker-e másnál is halott?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#15295) betyarr


betyarr
veterán

az utorrent után melyik kliens ajánlott még,ami nemkülönösebben bugos?

(#15296) Rimuru válasza betyarr (#15295) üzenetére


Rimuru
veterán

Szerintem qBittorent.

Vigyázat, csalok!

(#15297) ACE-


ACE-
addikt

Ez miért van?

[kép]

Konkrétan az van, hogy amikor nekiállok valamit letölteni, elkezdi a cache-be, és amíg meg nem telik a cache, nem csinál semmit a vinyó, meg sem mukkan. Miután megtelt a cache, ugye leáll a letöltés, és áll így 1-2 percig, majd hirtelen a vinyó kiírja az egész cache-t, és utána általában már nincs gond. Ezt minden letöltés elejénél megcsinálja, most 1 GB a cache, és azt is megtölti mire elkezdene írni a vinyó... Ja és még mielőtt valaki említi, 2.2.1-el ugyanez a gond.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15298) Gabás válasza ACE- (#15297) üzenetére


Gabás
addikt

megpróbálhatnád ezt:

(#15299) ACE- válasza Gabás (#15298) üzenetére


ACE-
addikt

Ezen az oldalon minden be van kapcsolva.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15300) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Sziasztok.Ide irányítottak mert nem tudok a "BitComet"-ről letölteni zenéket,Discographiákat.Azt írja "Blokkolva a letöltések és nézzem meg a Routert".Hibátlanul működött minden amíg nem húztam újra a vinyóm.Laci. :R

Soha többé ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.