Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14601) micafighter válasza Dr. Oid (#14600) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem tudom mire gondolt, de így kapásból az jut eszembe, hogy meg lehet oldani kettő kliensel egyszerüen: az egyikkel 0-ra állítod a feltöltési sebességet, tehát nem fog feltölteni, a másikat meg használod simán. Azért a kettő kliens, mert az egyikbe rakod amit nem akarsz feltölteni, a másikba meg amit akarsz. Ha semmit nem akarsz feltölteni akkor nyilván elég a feltöltési sebességet 0-ra állítani. De ezt a BitTorrent és uTorrent kliensekben tudtommal csak globálisan lehet 0-ra állítani, pontosabban 1re, torrentenként pedig a minimum az 25 kB/s legalábbis annál a verziónál ami nekem van. Nyilván van más kliens is, lehet van, amiben egyszerüen simán kikapcsolod a feltöltést, ilyen nekem nem jutott kapásból eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#14602) woodworm válasza Dr. Oid (#14600) üzenetére


woodworm
veterán

Néhány kliensnél van anti leech szabályozás. Általában, ha 5 kB/s alá van korlátozva a feltöltési sebesség, akkor a kliens korlátozza a letöltést is. Elméletileg. Most végigzongoráztam néhány utorrent verziót és nem mindegyiknél működött. Ahol ment, kb. 50%-os sebességcsökkenés mutatkozott.

(#14601) micafighter
Ha menüből korlátozod valóban 25 kB/s a legalacsonyabb lépcső. Viszont ezt a sort testre is lehet szabni, az egyedi tulajdonságoknál pedig bármilyen egész számjegyű érték beírható.

(#14603) devil-k válasza woodworm (#14602) üzenetére


devil-k
nagyúr

Megerősítem. Deluge-nél is így van!

- mozi bolondéria -

(#14604) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Portable qBittorrent 3.1.8 -at hasznalok, es szeretnem boviteni a keresest.
A kliens ezt az oldalt ajanlja fel hogy hozza lehessen adni peldaul a publikusakat.
Plugins for Public sites
De nekem sehogy nem sikerul, FireFox-ot hasznalok, ha rakattintok a Download opciora, akkor legtobbszor egy szoveges oldal jon be. Ezzel nem is lenne gond, mert lementem egy *.txt fajlba, csak azt nem tudom hogy utanna milyen kiterjesztessel lassam el, de legfokeppen hova masoljam a qBitorrent mappan belul. Plugins mappat nem talalok, esetleg manualisan kell letrehozni? Vagy a portable valtozatban ez nem mukodik?

(#14605) Dr. Oid válasza woodworm (#14602) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

köszi a válaszokat!

(#14606) woodworm válasza Steelmanus (#14604) üzenetére


woodworm
veterán

Többen panaszkodtak a portableapps oldalán, hogy a keresőkhöz telepíteni kell a pythont (2.x), így lőnek a hordozhatóságnak. Ha a python megvan (települ a kliensből is), több lehetőség van a kereső telepítésére.

1. A böngészőben a kérdéses keresőbővítmény linkjén egér jobb gomb, majd Hivatkozás címének másolása. A kliensben Keresők gomb, Új telepítése, Webcím, egér jobb gomb, beillesztés, OK.

2. A böngészőben a kérdéses keresőbővítmény linkjén egér jobb gomb, Hivatkozás mentése más néven. A kliensben Keresők gomb, Új telepítése, Helyi fájl, *****.py betallózása, OK.

3. A már letöltött, .py kiterjesztésű fájlt be is lehet másolni a helyére. Nálam a PortableApps-os van használatban, ott ebben a könyvtárban vannak:
x:\qBittorrentPortable.3.1.8\Data\settings\LocalAppData_qBittorrent\nova\engines\

A mentett txt fájlokat értelemszerűen .py kiterjesztésűre kell átnevezni és mehet a 2. vagy 3. verzió.

(#14607) Steelmanus válasza woodworm (#14606) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen, sajnos telepiteni kell a Python 2.7-et, de mar megszoktam hogy az uTorrent is portable volt ezert szedtem le a qBittorrent portable valtozatat is hogy egy helyre tudjam tenni a uTorrent-el egyutt egy kulon mappaba amit csak elmentek ha ujra kell installalni a W7-et.
Koszonom szepen a hasznos utmutatast, plane az utvonalert.

(#14608) Kekmen válasza Dr. Oid (#14600) üzenetére


Kekmen
senior tag

Tudomásom szerint a minimum feltöltési sebességet kliensen belül 1kB/s-re lehet korlátozni.
Az, hogy más hálózatkezelő programmal letiltod a feltöltést nem ugyan az, viszont szerintem akkor nem mennek ki a csomag kérések sem a tracker felé, ergo nem tudja mit kell letölteni így nem is tölt semmit.
Gyakorlatban még nem próbáltam, nem is akarom.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#14609) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Nemrég váltottam utorrent-ről transmission-ra, vagyis deamonjára egy nason és a TransGUI-val érem el.

Na most, eddig mintha úgy lett volna, hogy az összes letöltött torrent aktív volt, de egyszerre, mondjuk 5-nél többet nem töltöttem fel, mert a kis feltöltést nincs értelme 10-15 felé osztani, hogy sok embernek, de lassan menjen a feltöltés. Nem tudom, hogy mi alapján, de váltakozva ment a feltöltés.

Na most a TM-ben meg tudom adni az upload queue mennyiségét, de akkor a többi torrent (restart után) átáll finished-be és kész.

Eleve hülyeség, amit szeretnék vagy csak ennél nem működik?

Let's begin, de gozaimasu!

(#14610) micafighter válasza _ak_ (#14609) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem hülyeség amit szeretnél, nálam így müködik a BitTorrent és az uTorrent, csak én a letöltést állítom sorba. Egyes esetekben egyébként nem érdemes a feltöltést sorba állítani, mert van olyan privát tracker, ahol az aktív torrentek száma is számít, és mindegy, hogy finished, vagy sorban áll, a torrent inatkív mindkettő esetben.

(#14611) _ak_ válasza micafighter (#14610) üzenetére


_ak_
addikt

Igazad van, szükségem van arra, hogy aktív legyen a torrent, így akkor nem is célszerű amit szeretnék. Köszi!

Let's begin, de gozaimasu!

(#14612) rii


rii
nagyúr

utorrent 2.2.1 -ben nincs log, hogy havonta mennyit töltöttem fel?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14613) #54715584 válasza rii (#14612) üzenetére


#54715584
törölt tag

Beállítások - Töltési korlátnál kiírja az utolsó 31 nap forgalmát.

Vagy ha UPC-s vagy, akkor meg adatforgalom :)

[ Szerkesztve ]

(#14614) aizen92


aizen92
addikt

uTorrentnél észrevettem egy érdekes jelenséget. Win 8.1 alatt ha 20 gigánál nagyobb fájlt kezd el szedni, akkor egyszerűen szétfagy a gép , szaggat a kurzor, leállnak a programok stb.
Haver is panaszkodott már erre.
Win7 alatt nem volt ilyen probléma.
Ma reggel "csak" az uTorrent fagyott szét minden indításnál, amikor elkezdte leszedni a fájlt..... Ja és csak akkor ha egy fájl 20 gigánál nagyobb. Sok pici fájl ami eléri a 30-40-50 gigát annál nem okoz problémát.
És hely a winchesteren van bőven, kb 300 giga szabad hely.0
, 5400rpm Winchester, 8giga ram, i7 mobile proci.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#14615) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Sziasztok!

Egy alap kérdésem lenne. Ha telefonról letöltök egy filmet (ncore) és feltöltöm boxra akkor kitiltanak? :F
A házirendbe így van benne, tehát valószínűleg igen, de azért megkérdezem;
• Ne töltsd fel a torrent fájlokat más oldalra!
• Ne ossz meg torrent fájlokat DC-n, illetve más fájlcserélő hálózaton és ne add ki a passkeyed senkinek! ("seedelésre" sem, ellenkező esetben vállald a következményeket!)

(#14616) micafighter válasza f(x)=exp(x) (#14615) üzenetére


micafighter
nagyúr

A fentieket én úgy értelmezem, hogy fájlmegosztó helyre ne tedd fel. A box.com egy privát felhő tárhely, nem fájlmegosztó. Én ebben biztos vagyok, de kérdezd meg a Help Desk-et, az biztosabb.

(#14617) korcsi válasza f(x)=exp(x) (#14615) üzenetére


korcsi
veterán

Magát a filmet vagy torrent fájlt akarod feltölteni?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#14618) f(x)=exp(x) válasza korcsi (#14617) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

A filmet akarom feltölteni. Nem a torrent fájlt. :K

micafighter: nem vagyok benne a témában úgyhogy kínai amit nekem írsz , de azért köszönöm. Rendben megkérdezem, köszönöm szépen. :R

[ Szerkesztve ]

(#14619) micafighter válasza korcsi (#14617) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, ezt lehagytam, a torrent file az a xyz.torrent, ergo magáról az adatról (pl film, xyz.mkv) ezek nem szólnak.

(#14620) f(x)=exp(x) válasza f(x)=exp(x) (#14618) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Csak az a baj hogy nem enyém a fiók. :O
Megkérdezné nekem valaki ha megkérhetem? A szöveg:

Tisztelt Segítő!

Azzal a kérdéssel zaklatnám Önt, hogy hogyha egy filmet letöltök innen (magát a film adatot, nem a néhány KB-os torrentet), és azt feltöltöm a Box.com-ra, az jár-e valamilyen büntetéssel.

Válaszát előre is köszönöm!

(#14621) korcsi válasza f(x)=exp(x) (#14620) üzenetére


korcsi
veterán

Szerintem nem jár.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#14622) devil-k válasza f(x)=exp(x) (#14618) üzenetére


devil-k
nagyúr

Miért járna? Azt csinálsz a letöltött filmmel amit akarsz. :DD

- mozi bolondéria -

(#14623) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Aki már csinált ilyet az megerősítene? Mert ha letiltanak akkor kinyír a barátom akié a fiók. :W
Köszönöm az eddigi válaszokat. :R

(#14624) sfdrakex válasza f(x)=exp(x) (#14623) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A .torrent fájlt tilos feltölteni, az adattal amit letöltöttél azt teszel mait akarsz. Tettem fel csomó F1 futamot megavideo.comra amiket többek között magról is szereztem be, és semmi bajom nem lett belőle.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#14625) f(x)=exp(x) válasza sfdrakex (#14624) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Köszönöm szépen. :R

(#14626) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Van a legújabb utorrent verzió 3.4, tegnap frissült fel, most fent kiírja, hogy 32 bites verzió. Ezekszerint van belőle 64 bites is? Gondolom mivel csak frissítettem azért csak a 32es van fent.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#14627) rii válasza #54715584 (#14613) üzenetére


rii
nagyúr

pont ez az egy hónap kellett :)

köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14628) #54715584 válasza rii (#14627) üzenetére


#54715584
törölt tag

:R

(#14629) Möhe


Möhe
addikt

Az miért van hogy az otthoni NAS-ra telepített Transmissont a céges PC-ről gond nélkül elérem. De ha telefonról akarom ugyan olyan (kapcsolati) beállításokkal akkor csak annyit mutat hogy online,de nem mutatja sem a fel sem a letöltési sebességet sem a kliensben lévő torrenteket,csak azt látom hogy "Host Online" .

A port ugye nyitva,mert akkor a céges gépről sem tudnék hozzáférni.

(#14630) Möhe válasza Möhe (#14629) üzenetére


Möhe
addikt

Megoldva! Host névvel volt gond. Javítottam és működik.

(#14631) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Ez miért van? már többször előfordult ez a hiba, és az adott dolgot ez miatt nem tudtam/tudom letölteni....

[ Szerkesztve ]

(#14632) micafighter válasza LantosBerry8 (#14631) üzenetére


micafighter
nagyúr

Valoszinüleg a cél letöltési könyvtárhoz nincs írás jogosultságod.

[ Szerkesztve ]

(#14633) LantosBerry8 válasza micafighter (#14632) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

ezt hogyan tudom ellenőrizni? (rendszergazdai jogosultságom van a géphez... sajátom)

(#14634) micafighter válasza LantosBerry8 (#14633) üzenetére


micafighter
nagyúr

A legegyszerűbben úgy tudod ellenőrizni, hogy megpróbálsz bármit bemásolni a letöltési helyre.

(#14635) Wikoo


Wikoo
aktív tag

Sajnos szűkös anyagi kereteim miatt már csak 1 hdd-t engedhetek meg magamnak. Erről megy minden, os + progik + μTorrent. Ha elkezdek tölteni, annyira belassul az os hogy még egy böngésző megnyitás is 5p ig tart kb, az meg álom marad hogy esetleg filmezzek közben.
Pedig csak 10mb/sec körül töltök, azért többet kéne tudnia ennek a Seagate Barracuda 7200.12 500GB (ST3500418AS)- nak, vagy tévedek?

Békesség, boldogság! x)

(#14636) micafighter válasza Wikoo (#14635) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nézd meg a feladat kezelőben, hogy mennyit ír a kliens. Ha sokat ír, akkor elképzelhető a lassulás. Illetve próbáld ki a gépet pár napig úgy, hogy nem fut a kliens.

(#14637) Wikoo válasza micafighter (#14636) üzenetére


Wikoo
aktív tag

Ha nem fut, nincs lassulás, biztos a torrent okozza. Gyakran ki is írja h a lemez túlterhelt, de probléma csak letöltés alatt áll fent.

Békesség, boldogság! x)

(#14638) enginev3.0 válasza Wikoo (#14637) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ha van sok ramod akkor adj neki nagyobb cachet

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14639) Wikoo válasza enginev3.0 (#14638) üzenetére


Wikoo
aktív tag

500mb elég h ne haljon meg a hdd?

Békesség, boldogság! x)

(#14640) micafighter válasza Wikoo (#14639) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ez sok mindentől függ, próbálkozással fogod tudni kitapasztalni, hogy mennyi az ideális.

(#14641) Tele von Zsinór válasza Wikoo (#14635) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Szekvenciális íráskor biztosan tud ennél jóval többet is, de a torrent a természetéből fakadóan véletlenszerűen ír a lemezre, itt jóval alacsonyabb sebességnél már döglődnek a lemezek - ebből fakad az ajánlás, hogy más lemezre torrentezz, mint amiről az OS fut.

A már említett cache növelés segíthet, így kevesebb lesz a random és több a szekvenciális írás.

Másik lehetőség a letöltési sebességed korlátozása, így ritkább lesz az írás.

(#14642) Wikoo válasza Tele von Zsinór (#14641) üzenetére


Wikoo
aktív tag

Szerencsére a drágalátos barátaim pont gondoltak rám ma reggel és kaptam egy megunt 250gb os vinyót, így a sebességet megtarthatom, és a ramom is kövér marad. Öröm és bodottááá. :C

Már csak azon gondolkozom h a OS virtuális memóriát átegyem e az ajándék hdd re, de gondolom nem lenne gyorsabb az os ha áthelyezném egy agyontorrentezni való hdd re.

[ Szerkesztve ]

Békesség, boldogság! x)

(#14643) #54715584 válasza Wikoo (#14642) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ne tedd át, torrent lassít mindent.

(#14644) No.01


No.01
őstag

Mag csak nekem nem tolt be kora reggel ota??

(#14645) Möhe válasza No.01 (#14644) üzenetére


Möhe
addikt

Nekem sem.

(#14646) #54715584


#54715584
törölt tag

Nálam megy

(#14647) Möhe válasza #54715584 (#14646) üzenetére


Möhe
addikt

Most már igen, de éjjel állhatott mert mincs is feltöltés abban az idősávban.

(#14648) #54715584


#54715584
törölt tag

Kérdés: az miért van, hogy magnet linknél nem tölti be a fileokat és a méretüket úgy, mintha torrent filet nyitnék meg?
Ha néha várok 1-2 percet, akkor letölti ezeket az infókat, de az esetek többségében nem, így nem tudom kiválasztani a nekem kellő fileokat.
Van erre vmi beállítás?

(#14649) Rimuru válasza #54715584 (#14648) üzenetére


Rimuru
veterán

Azért mert mikor megnyitod még nincs meg a torrent fájt ami ezeket tartalmazza, elsőnek azt is le kell kérned. Miután ez megvan már ugyan azt meg tudod csinálni mint az összes többivel.

Vigyázat, csalok!

(#14650) #54715584 válasza Rimuru (#14649) üzenetére


#54715584
törölt tag

A magnet linkek nem azért lettek, hogy kiváltsák a torrent fileokat az oldalakon?
Ha megnyitok egy ilyen linket, annak le kellene töltenie a torrent filet, nem? De mégsem történik meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.