Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14101) Easyl0ver válasza Sk8erPeter (#14096) üzenetére


Easyl0ver
tag

Köszönöm. Remek :)

"They know what is what, But they don't know what is what, They just strut. What the fuck? "

(#14102) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Két oprendszer van a gépen. Amíg csak W7 volt, minden rendben ment. Most viszont feltettem a 8.1-et,ugyanazt a letöltés mappát adtam meg az új oprendszer alatti utorrentnek, mint a réginek, és azt vettem észre, hogy W7 alatt semmit nem tudok letölteni. Az állapotsávba kiírja, hogy writetodisk letiltotta a letöltést. 8.1 alatt megy szépen. Mitől van, és mit csináljak, hogy mindkettőnél menjen?

Köszi!

Ps: Utolsó, amit sikerült letölteni, az kicsit macerás volt, mert 8.1 alatt kezdtem, majd újraindítottam W7-tel, újra lekértem a .torrent file-t, és ellenőrzés után így lett befejezve a letöltés...

(#14103) micafighter válasza dodopek (#14102) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szerintem a letöltési mappa jogosultságai kavarodtak meg. Nézd meg, hogy az összes általad használt fióknak van hozzá írási engedélye. (jobb klikk/tulajdonságok/biztonság)

Van egyébként olyan funkció az utorrentben, hogy adott mappából automatikusan töltse be a .torrent filekoat. Nagyon kényelmes megoldás, mert nem fog kérdezgetni téged, így csak arra kell figyelned, hogy a két op-rendszerről amikor torrentezel, a .torrent fájlokat ugyanabba a mappába pakold, és arra kell figyelni, hogy ha letöltesz valamit, ne nevezd át az elérési utat, ne csinálj neki mappákat külön. Természetesen a letöltési mappa is ugyanaz legyen.

Itt egy kép egyébként, hogy hol a beállítás:

[ Szerkesztve ]

(#14104) Ükshaaval[!]


Ükshaaval[!]
csendes tag

Sziasztok. Tudtok valamilyen 64 bites torrent klienst ami olyasmi mint a Halite?
Minimalista, nincs tele baromságokkal, minimális rendszer terhelésű, ipfiltert lehet hozzáadni, 8.1 kompatibilis mert Halite-vel akad pár problémám 8.1-en és elég ritkán frissítik a programot.

(#14105) micafighter válasza Ükshaaval[!] (#14104) üzenetére


micafighter
nagyúr

A Bittorrent az összes kritéridádnak megfelel, egyedül az ipfilterbe nem vagyok biztos, azt még nem próbáltam állítani benne. Win 8.1-en használom már RTM óta, müködik gond nélkül.

(#14106) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Az mitől lehet, hogy ha lezárom a windowst (win+L), akkor megáll a letöltés utorrentben?
Csak win 8 alatt csinálja.

(#14107) wanted5


wanted5
őstag

Hali,

lenne egy kérdésem, remélem tudtok segíteni benne.
Ha letöltök egy torrentet, akkor ugye feljön egy ablak ahol listázva vannak a fájlok meg egyéb dolgokat lehet állíthatni. Azt az ablakot vissza lehetne hozni miután már elkezdtem letölteni a fájlokat?
Több száz fájlos torrentről van szó, és nem egyszerre akarom letölteni mindet, hanem egymás után. És ugye mikor magát a torrentfájlt elindítottam a felugró ablakban be tudtam állítani, hogy mit szeretnék letölteni. Csak ezután, hogy tudnám ugyanígy állítgatni a letöltést?
Egy módszert tudok, az infó sávon, a fájlok fülön a prioritást kihagyásról normálra állítom, de ennyi fájlnál ez elég problémás, mert szépen be van mappázva stb, de ott a fájlok fülön ömlesztve van minden és átláthatatlan.

(#14108) Sk8erPeter válasza wanted5 (#14107) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem írtad, milyen klienst használsz.
"szépen be van mappázva stb, de ott a fájlok fülön ömlesztve van minden és átláthatatlan."
Ha mappákba van rendezve, akkor annyira nem problémás. Egyszerűen a Path oszlop szerint rendezed, rákattintasz az első fájlra abból, amit le szeretnél tölteni, a megadott könyvtárban (kijelölve ezzel a fájlt), majd a lista végére görgetsz, és a legutolsó fájlt, amit le szeretnél tölteni, már Shift+klikkel jelölöd ki (rákattintva). Így kijelöltél jópárat, erre jobb klikkelsz, beállítod a prioritást a letöltéshez, és megvagy.

Sk8erPeter

(#14109) wanted5 válasza Sk8erPeter (#14108) üzenetére


wanted5
őstag

aham, értem, köszi

egyébként utorrent

(#14110) Lackó86


Lackó86
tag

sziasztok!

Jelenleg nem tudok nagy méretű adatokat letölteni mikrotorrentel=utorrent (mkv) kicsi xvid ~1-2Gb val semmi baja, csináltam egy frissítés is de sajna nem változott. :( UPC és T-home nál is egy a jelenség. Fájlrendszer (NTFS) 0,8% után visszaesik a sebesség és paff. ennyi

jambi

(#14111) rt06 válasza Lackó86 (#14110) üzenetére


rt06
veterán

vinyo tulterheltseg? ha igen, akkor cache meret noveles segithet

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#14112) Lackó86 válasza rt06 (#14111) üzenetére


Lackó86
tag

Ezt hogyan lehet? (cache méret növelés)

jambi

(#14113) Möhe


Möhe
addikt

Az összes magos torrentem piros, másnál is? Vagy csak én vagyok megtisztelve ezzel?

(#14114) sfdrakex válasza Möhe (#14113) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nálam is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#14115) jos78


jos78
csendes tag

Semmit nem tölt nekem sem a Vuze, minden piros "Nincs kapcsolat" (timeout). UPC-s net. Eddig nem volt semmi gondom. Mi történhetett?

(#14116) mackotestver válasza jos78 (#14115) üzenetére


mackotestver
csendes tag

Szintén...máshol működött még ma (nem UPC).....

Samsung A52s, Kindle Touch, TP-Link Archer C6

(#14117) iguana válasza Möhe (#14113) üzenetére


iguana
őstag

pont ezért néztem be ide. "megnyugtató", hogy nem csak nálam van.
régi, és új torrent letöltésnél is piros.

szerk: a fórumon most olvastam, hogy tracker gond van.

[ Szerkesztve ]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#14118) chungee


chungee
addikt

Érdemes volt benézni ide. "Nem az Ön készülékében van a hiba" :N

(#14119) iguana válasza iguana (#14117) üzenetére


iguana
őstag

nálam már minden ok.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#14120) Möhe válasza iguana (#14119) üzenetére


Möhe
addikt

szintén. pörög a kliens :D

(#14121) micafighter


micafighter
nagyúr

Az "n" betűsről volt szó ? :D

(#14122) Möhe válasza micafighter (#14121) üzenetére


Möhe
addikt

nmagról jah :DDD

(#14123) micafighter válasza Möhe (#14122) üzenetére


micafighter
nagyúr

Oké köszi :D

(#14124) chungee


chungee
addikt

Már jó :C

(#14125) Möhe válasza chungee (#14124) üzenetére


Möhe
addikt

most is valami gubanc van,az oldal nem jön be
a tracker viszont zöld.....még

(#14126) micafighter válasza Möhe (#14125) üzenetére


micafighter
nagyúr

Itt bejön :)

(#14127) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Olyan problémám van, hogy feltettem a win 8.1 et és sikerült véletlenül eltüntetnem az összes lkétező torrent fileomat a gépről és nem tudott csatlakozni.Na most ujra telepíttetem az utorrentet , de most meg egyálltalán nem akar smemit se feltölteni a beállításoknál hiába választok ki akármelyik servert piros x et ir ki és nem történik semmi.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#14128) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Ezt minden ujratelapítésnél eljátsza, egyébbként meg ezelött minden torrent max sebességgel ment, most meg nincsen egy ember se aki kapcsolódna.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#14129) sfdrakex válasza Jégkokó (#14128) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tűzfal? Router beállítások? Biztonsági programok beállításai?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#14130) Jégkokó válasza sfdrakex (#14129) üzenetére


Jégkokó
veterán

Engedélyezve van a tűzfalon a utorrent, a routernek meg megadtam azh új portot amin csatlakozik, de sehogy se akar menni.Néh felmegy a sebesség pár pillanatra, de aztán megint megáéll az egész.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#14131) Lackó86


Lackó86
tag

Sziasztok!
Olyan problémába ütköztem, h nagyobb fájlokat 1-3% (pl 10Gb) ig tudom tölteni aztán visszesik a sebesség majd zérusra. Ezt követően már nem "megy" vissza. Netről mást viszton teljes sebességel tudok tölteni. Sztem A UPC korlátoz, vagy esetleg valami más. ( router-szgép) más gépen is ugyan ez a jelenség. Nektek van ilyen tapasztalat, javaslat?:)

jambi

(#14132) sfdrakex válasza Lackó86 (#14131) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Leecher van ezeknél a cuccoknál sok?

(#14130) Jégkokó

Seeder/leecher arány milyen?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#14133) Lackó86 válasza sfdrakex (#14132) üzenetére


Lackó86
tag

Van bőven!!! :(

jambi

(#14134) sfdrakex válasza Lackó86 (#14133) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mennyi a seeder és mennyi a leecher?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#14135) Lackó86 válasza sfdrakex (#14134) üzenetére


Lackó86
tag

Ez lesz itt a probléma. [link]

[ Szerkesztve ]

jambi

(#14136) dokee78


dokee78
félisten

Volt egy áram szünet és eltűnt minden torrent a kliensből.
Valahogy vissza tudom szerezni?
Vagy csak az egyenként hozzáadás a gyógymód?

(#14137) micafighter válasza dokee78 (#14136) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha nem változtattál letöltési utat a torrenteknél, akkor az megoldás, ha az összes .torrent fájlt egy mappába pakolod, és beállítod, hogy az adott mappából automatikusan töltse be a torrenteket. Tehát annyit kell tenni, hogy egy mappába pakolod az összes .torrent fájlt, beteszel egy pipát egy négyzetbe, és magától elkezd letölteni mindent, az alapértelmezett letöltési helyre minden torrentet.

Azoknál a torrenteknél, ahol spec. letöltési utat adtál meg, ez nem fog müködni, mert magától az alapértelmezett helyre pakolja. (vagyis elkezdené letölteni az alapértelmezett helyre) Ebben az esetben nem tudom mit kéne csinálni. :\ A kolegák hátha tudnak erre is valamit.

[ Szerkesztve ]

(#14138) dokee78 válasza micafighter (#14137) üzenetére


dokee78
félisten

Már,mindegy behúztam külön mindet.

(#14139) Möhe válasza dokee78 (#14136) üzenetére


Möhe
addikt

Ezért rakom külön kategóriák szerint más más mappába a file-t és avval azonos nevű (de más helyre ) az adatot! Az ilyen esetekre hamar megvan a helyreállítás. 5-600 torrentnél nem kicsit kellene mókolni! Vagyunk még így páran itt!

(#14140) micafighter válasza Möhe (#14139) üzenetére


micafighter
nagyúr

Jól értem, hogy például a letöltött dolgokat külön mappákba csoportosítod, pl könyvek, filmek, stb., és a .torrent fájlokat is hasonlóan csoportosítod, és azzal a módszerrel, amit fentebb írtam, mappánként (csoportonként) vissza tudod pakolni, és valamilyen szinten rendszerezve is vannak a dolgok? :)

(#14141) dokee78 válasza Möhe (#14139) üzenetére


dokee78
félisten

Ez nem olyan helyreállítás.

Az történt,hogy volt egy áramszümet.
Mivel az elemtertót az alaplapról régebben letörtem,így hosszabb áramhiány esetén elfelejti az időt a PC-m.
Iyenkor a BIOSban vissza kéne állítani,de elfelejtettem és úgy indítottam.
2008-as dátummal indult el és tök üres lett a torrent kliens.

Dátum visszaállítás után sem jött helyre,így a documents and settings/dokee/Aplications data/uttorrentből nyitogattam meg a torrenteket.

(#14142) Robokutya


Robokutya
senior tag

srácok mért van az hogy ha a magyar torrent oldalakról töltök lefele valamit az iszonyat lassan megy vissza megosztásba, viszont ha külföldi oldalakról szedek le valamit pl pirate akkor még mielőtt lejönne a dolog már visszatöltöttem 3x a mennyiséget. Ha nem figyelem és lejön teljesen akkor vagy 4*5* nagyobb a visszatöltésem mint egy magyar oldalon. És ez szerintem független a Peerek mennyiségétől.
Feltöltést letöltést nem korlátozom nincs megosztóm se. Nem korlátozom a net forgalmam.

30/20 a csomagom.
:F
Mellékelek egy képet amin látszik a visszatöltésem az egyéb megjelölés külföldi torrentek.

(#14143) sfdrakex válasza Robokutya (#14142) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Aszfaltra nem egyszerű seedelni, ha nem vagy az elsők között akik leszedik lassan megy vissza mert sok lesz a seeder kevés a leecher. Valami friss népszerűnek tűnő cuccal próbálkozz.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#14144) micafighter válasza Robokutya (#14142) üzenetére


micafighter
nagyúr

Az, hogy milyen gyorsan tudsz seedelni, a leecherek számától, és a seederek és leecherek arányától is függ. Általad említett külföldi oldalon rosszabb a seeder és leecher arány, azaz kevesebben töltik vissza az adott dolgot, ezért tudsz gyorsabban visszatölteni.

Néhány magyar oldalon egész magas a seeder és leecherek aránya, ez azt jelenti, hogy sok a feltöltő, viszont így te lassabban tudsz feltölteni.

Ez azért van, mert a te feltöltési sebességedet kettő dolog határozza meg: a te interneted feltöltési sebessége, és a letöltők internetének letöltési sebessége.

(#14145) Möhe válasza micafighter (#14140) üzenetére


Möhe
addikt

Így van.
nekem így: adat ,file

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.