Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14651) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Elkezdtem letölteni egy nagy fájlt. Jött is pár mp-ig 10MB-vel,aztán kiírta, hogy lemez 100%-osan túlterhelt, és azóta meg sem mozdul. Ez mitől lehet?

Illetve néha elkezd tölteni de mindig leáll emiatt.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#14653) micafighter válasza adamssss (#14651) üzenetére


micafighter
nagyúr

Azért van, mert a lemez 100%-osan túlterhelt. Sokszor ki lett tárgyalva, kb 10hsz-al előtted is épp ez volt a gond. Segít ha növeled a cache méretet, vagy csökkented a letöltési sebességet. Az is segíthet egyébként, hogy másik lemezre töltöd le a dolgokat, és a letöltött fájlok mozgatása funkciót használot.

egyébként az utolsó oldalt lebalább illik elolvasni és egy keresést futtatni

(#14654) Tele von Zsinór válasza #54715584 (#14650) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

A magnet linkben nincs semmi más, csak egy egyedi azonosítója a torrentnek, a .torrent file-t ennek ismeretében a hálózat többi tagjától szerzed be több-kevesebb idő alatt.

Azért nem kapod ilyen megnyitásakor a szokott ablakot, mert akkor még nem tudja a kliensed, mi az a torrent, amit elkezdtél tölteni.

A csere fő okai, az én meglátásom szerint:

- jogilag kevésbé támadható, mert innentől tényleg semmi nincs az oldalon, csak egy 40 karakteres azonosító
- sokkal kevesebb tárhely elég a szervernek, mert nem kell a .torrent file-okat kiszolgálnia

(#14655) woodworm válasza #54715584 (#14648) üzenetére


woodworm
veterán

Mit használsz? utorrent pl. 3 felett már a nyitóablakban lekéri az adatokat, ha van hozzá türelmed és egyébként meg vagy elégedve az új kliensekkel.

(#14656) #54715584 válasza woodworm (#14655) üzenetére


#54715584
törölt tag

uTorrent 3.1.3
Mennyire kellene türelmesnek lennem? Van, amikor 5 perc után sem történik semmi... Annyi időnek elégnek kellene lennie, nem?

Még egy kédés: azt hol lehet beállítani, hogy az elejétől kezdjen el egy filet tölteni? Szeretném kipróbálni a streamelést, de nem megy, mert különböző sorrendben tölti le a szeleteket.

[ Szerkesztve ]

(#14657) Möhe


Möhe
addikt

Transmission hol mutatja (ha mutatja egyáltalán) hogy aktív/passzív a kapcsolat ?

(#14658) woodworm válasza #54715584 (#14656) üzenetére


woodworm
veterán

Annyi időnek elégnek kellene lennie. Nálam pár másodperc múlva megjelenik, ha nem, a letöltés sem indul el, mert nem talál peert.

Nem találtam még az utorrentben ilyen beállítást, plugin segítségével hozzá lehet adni (és végre tényleg nem tölti csak sorrendben a részeket). A rossz hír az, hogy a lejátszás ezek után sem fog menni a teljes letöltésig.

(#14657) Möhe
Beállítások >> Hálózat fül >> Teszt port?
Linux alatt már régen indítottam, de szerintem nincs állandó kijelzés, csak ez a teszt. Ez sem emlékszik az előző mérésre.

[ Szerkesztve ]

(#14659) _Sanci_


_Sanci_
csendes tag

Üdv!

A problémám a következő: van egy 1TB-s külső, amire letöltök. Azt irja ki a utorrent torrentjeim egy részénél, hogy hozzáférés megtagadva, holott az elérési út stimmel, sőt a mappájában is megjeleniti.
Mi lehet a probléma?
Ja és az adatok sem sérültek.

(#14660) woodworm válasza woodworm (#14658) üzenetére


woodworm
veterán

Korrigálom, több verzióval próbálkozva a 3.3.2 elindult már pár % letöltése után is. Lehet kliensfüggő, lehet darabok elérhetősége is számít.

(#14661) #54715584 válasza woodworm (#14658) üzenetére


#54715584
törölt tag

Akkor ez fura, mert nálam sokszor percek után sem jelenik meg, viszont a letöltés minden gond nélkül elindul néhány másodperc után. Port forward is van, nem tudom mi a lehet gond :(

(#14662) Lauda


Lauda
félisten

Hali!

kb 2 honapja semmi aktivitast nem mutattam a magon, nehany hetente beleptem. Ezalatt tagbol elite lettem es ujbol tag, ennek mi lehet az oka szerintetek?

(#14663) enginev3.0 válasza Lauda (#14662) üzenetére


enginev3.0
félisten

A többiek aktivitása, bár ha semmit nem toltogettel akkor furcsa hogy elit lettél

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14664) micafighter válasza Lauda (#14662) üzenetére


micafighter
nagyúr

A rang a helyezéstől függ. A helyezést meg aktivitás alapján számolják. Az aktivitás számolására a képlet pedig megtalálható a wikiben.

(#14665) woodworm


woodworm
veterán

Úgy néz ki az utorrent folytatja a felhasználó által telepített appok mögüli kihátrálást. App Studio már rég elérhetetlen, de legalább a mentettek megjelentek az oldaldobozban telepítés után. A tegnapi próbálkozás során tapasztaltam (3.4.0), hogy már berakni sem lehet és munkára fogni sem egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#14666) Lauda válasza enginev3.0 (#14663) üzenetére


Lauda
félisten

enginev3.0, micafighter

Nem toltottem se fel se le semmit. Egyszer amikor felneztem, lattam, hogy elite vagyok, holott tag voltam mindig is. Nem reg megint tag lettem, ezt nem ertem.

(#14667) micafighter válasza Lauda (#14666) üzenetére


micafighter
nagyúr

Mondom, a helyezéstől függ a rangod :) Ha 0 kb/s -el töltesz fel, vagyis gyakorlatilag semmit, de sok aktív torrented van, akkor simán benne lehetsz első 50kban. Elite rang feltételei: 52 hét és 1 TB és Top 50k.

[ Szerkesztve ]

(#14668) Lauda válasza micafighter (#14667) üzenetére


Lauda
félisten

Nem toltottem se fel se le, nem volt megnyitva egy torrent se, meg a torrentes gep se ment 2 honapig. :)

(#14669) micafighter válasza Lauda (#14668) üzenetére


micafighter
nagyúr

Na akkor passzolom :DDD

(#14670) Lauda válasza micafighter (#14669) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD

(#14671) enginev3.0 válasza Lauda (#14670) üzenetére


enginev3.0
félisten

Egyik este volt egy leállás, és ahogy visszaraktak a Trackert mindenkinek stopp volt az összes torrent, lehet téged sorolt be az elitek közé

Mondjuk én mindig elit vagyok ;]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14672) Lauda válasza enginev3.0 (#14671) üzenetére


Lauda
félisten

;] Lehet akkor ez volt. :D

(#14673) Wikoo válasza Tele von Zsinór (#14641) üzenetére


Wikoo
aktív tag

A többi beállítást jól saccoltam be ?

Békesség, boldogság! x)

(#14674) Lauda válasza enginev3.0 (#14671) üzenetére


Lauda
félisten

Azt irtak a magon, hogy valoszinu a honap vegen lottem ki a torrenteket es emiatt a ho eleji kiosztaskor elite lettem, majd miutan inaktiv volt a felhasznalo, a kovetkezo kiosztaskor visszadobtak tagnak. Szerintem is ez lehetett. :D

[ Szerkesztve ]

(#14675) Primary92


Primary92
senior tag

Van egy kis itthoni windows 8 alapú szerverem. Ezen jelenpillanatban fut egy utorrent. Ezt szeretném távvezérelni, de nem jutok vele dűlőre.
Más programot is használhatok, nem ragaszkodom az utorrenthez. Régebben egy fonera router kliensét használtam, ahhoz volt Transmission kliens, gyakorlatilag úgy tudtam használni, mintha a PC-n lett volna a szoftver.
Fontos lenne a sebességek, prioritások kezelése is, az alap feladatokon felül.
Biztos pofon egyszerű, de én nem jutok dűlőre.

(#14676) micafighter válasza Primary92 (#14675) üzenetére


micafighter
nagyúr

uTorrent Remote-ot próbáltad már? Épp erre van.

(#14677) woodworm válasza micafighter (#14676) üzenetére


woodworm
veterán

Nekem pont akkor nem működött, amikor fontos lett volna, inkább maradtam a webui-nál. De a lényeg, két majdnem teljes vezérlő felület is van hozzá.

(#14675) Primary92
Van transmission-daemon windowsra, nem tudom mennyire működőképes win8-on.

(#14678) Tele von Zsinór válasza Wikoo (#14673) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Szerintem igen, de lehet meg fognak cáfolni okosabbak, én nem torrentezek windowson már évek óta, teljesen átálltam linuxos szerverre.

(#14679) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok!

szükség lenne alvó állapot használatra, utorrent-es konstans futással és autostart-tal. nézegettem angol fórumokon, hogy ez nem is olyan egyszerű. tudtok rá valami bevált megoldást esetleg?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14680) micafighter válasza hoffman_ (#14679) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia, pontosan mit is szeretnél, mert nem egészen értem? Azt szeretnéd, hogy utorrent automatikusan induljon, folyamatosan menjen a háttérben, és ne akadályozza meg a gépet, az alvó módba lépéstől?

Van ennek az ellentettjére egy beállítás, hogy az uTorrent megakadályozza a gépet az alvó módba lépéstől, ha fut valamilyen torrent:

Gondolom ez neked nincs kipipálva?

[ Szerkesztve ]

(#14681) hoffman_ válasza micafighter (#14680) üzenetére


hoffman_
nagyúr

utorrent automatikusan induljon, folyamatosan menjen a háttérben, és ne akadályozza meg a gépet, az alvó módba lépéstől?

pontosan ezt szeretném. közben utána olvastam angol fórumokon, ezt felejtsem is el, úgy ahogy van. a pipával játszottam, semmi nem történt sajnos, ahogy azt más fórumokon már előttem is leírták :/

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14682) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Sziasztok !
Nemrégiben szolgáltatót váltottam. Most 2 megabit a feltöltésem. Ha elindítom a klienst (utorrent) akkor szépen megy is fel az adat 2 megabittel. De kb. 1 percig. Utána leesik a sebesség 1 megabitre. De stabilan 1 megabit (132 kb/s) órákig is. Létezik hogy korlátoznak? Vagy valami az utorrent beállításainál van elkalibrálva?
Még valami. Ha leállítom az összes torrentet, majd elindítom, akkor megint megy kb 1 percig a 2 mbites feltöltés.... ??

(#14683) donmackó válasza XIII Ramses (#14682) üzenetére


donmackó
őstag

Állítsd be a titkosítást "Erőltetve" -re.

Release the cable hounds!

(#14684) McClane válasza XIII Ramses (#14682) üzenetére


McClane
aktív tag

Érdemes lekorlátozni a feltöltés sebességét kb.80%-ra.

(#14685) micafighter válasza hoffman_ (#14681) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha Windows OPrendszerröl van szó csinálni kéne egy feladatot a Feladatkezelőben az alvásra.

(#14686) micafighter válasza XIII Ramses (#14682) üzenetére


micafighter
nagyúr

A garantált letöltési és feltöltési sebesség az apró betűs részben szólott lenni. Nekem pl 20/10es netem van, ezzel hirdeti a Digi, de a garantált kb 5/4. Nekem am a 20/10 stabilan meg szokott lenni, sőt néha kicsit több is, de a lényeg hogy a garantált sebességig korlátozhatják.

(#14687) XIII Ramses válasza micafighter (#14686) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Te elolvastad amit írtam?

(#14688) XIII Ramses válasza McClane (#14684) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Egyik sem használ. Se a titkosítás, se a 80%-ra beállítás... ?

(#14689) micafighter válasza XIII Ramses (#14687) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen el, és válaszoltam arra a kérdésedre, hogy ,,Létezik hogy korlátoznak?".

(#14690) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Az utorrentben lehet ugye címkéket hozzáadni a torrentekhez, rendszerezve azokat. A letöltés megkezdésekor is ki lehet választani egy már meglévő címkét, ami ha be van kapcsolva a beállítások-könyvtáraknál-torrentek mozgatása ide mellett a címke figyelembe vétele, akkor a letöltés befejezése után átmozgatja a kész állományt a címkének megfelelő könyvtárba. Ha címkét csak jóval később, már letöltött állapotban adunk hozzá, ez az átmozgatás nem történik meg.
Van arra bármi megoldás, hogy utólag \"felcímkézett\" torrenteket átmozgasson a címkének megfelelő könyvtárba?

(#14691) Sonja


Sonja
veterán

Visszatért a Demonoid! :C

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#14692) Primary92


Primary92
senior tag

Belőtte a Transmission Qt Win programot, amit a megfelelően tudok távirányítani windowsos GUI-val.
Kérdés az az lenne, hogy van windows alá olyan változat, aminek nincs GUI-ja, úgy sem látom sose a Qt GUI-ját.

(#14693) Tenager18


Tenager18
senior tag

Üdv!

Utorrent-nél beállítottam a maximális letöltési sebességet egy értékre, de mindíg tullépi letöltés közben. Ez miért lehet ? Vagy én vagyok túl hülye hozzá ? :B

(#14694) micafighter válasza Tenager18 (#14693) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia !
Van, hogy ujra kell inditani a klienset / gépet hogy müködjön, és van olyan utorrent verzio is, ahol egyszerüen bugos a funkcio. Melyik verzio van fent? :)

[ Szerkesztve ]

(#14695) Tenager18 válasza micafighter (#14694) üzenetére


Tenager18
senior tag

Üdv!

Utorrent 3.3.1 :) :R

(#14696) micafighter válasza Tenager18 (#14695) üzenetére


micafighter
nagyúr

A restartot probáltad ? :)

(#14697) Tenager18 válasza micafighter (#14696) üzenetére


Tenager18
senior tag

A gépet még nem indítottam ujra, de most pótolom :R Írok utána, hogy történt e változás :R

Jó mostmár, köszi a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#14698) micafighter válasza Tenager18 (#14697) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szivesen ;)

(#14699) mdraco


mdraco
őstag

Hello,
Hogy tudnám ezt kiszedni? Zavaró!

Köszönöm.

(#14700) sfdrakex válasza mdraco (#14699) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Optionsban show bundles elől pipa ki.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.