Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15451) pentium4 válasza korcsi (#15446) üzenetére


pentium4
senior tag

nyert!!
a localhosthoz tartozó SESSION_GUID cookie t törölve működik szépen!!
köszi a segitséget!

P4

(#15452) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Sziasztok!

Egy másik fórumon már feltettem a kérdést, hogy mennyire normális az, hogy ha az utorrentben ellenőrzöm a hálózatot (jobb alsó zöld pipa), akkor azt írja, hogy "a port nincs nyitva,"

Na most én a routerben beállítottam neki a portot, majd ezt ellenőriztem itt: a port scanner
Ő szerinte nyitva van. Az utorrent szerint meg nem.

Ha viszont a routerben upnp-t állítok, vagyis amelyik alkalmazás kéri a portnyitást, akkor az megkapja.
Ebben az esetben az utorrent szerint és a port scanner szerint is a hálózat rendben van.

Azonban szívesebben állítok magam be egy adott portot, mert hát ki tudja mi lapul a gépen (trójai), ami szépen kommunikálgat valamerre.

Elképzelhető lenne, hogy a torrent kliens hibásan jelzi ki a dolgot?

(#15453) rt06 válasza petrusz82 (#15452) üzenetére


rt06
veterán

[link]

ehhez meg hozza tartozik, hogy ha te tudod, hogy a port nyitva van, akkor meg foleg ne foglalkozz a sarokban levo indikatorral

ahhoz, hogy a gepeden levo trojai kommuniakalni tudjon, nem kell nyitott bemeno port, kimeno kapcsolatot anelkul is tud nyitni, azon meg mehet adat mindket iranyba, csak emiatt nem erdemes tiltani az upnp-t
plusz a router meg is mondja (legalabbis a normalisabbja, ami koveti a szabvanyt), hogy kinek miket nyitott upnp-vel, igy barmikor le tudod ellenorizni

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15454) petrusz82 válasza rt06 (#15453) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Köszönöm gyors válaszod, így már világos a dolog.

(#15455) rii


rii
nagyúr

sziasztok

nc.re-n van egy meghívóra való pontom ... igényeltem egyet ... kér egy mailcímet...

de most az én címem kell, vagy akit meg akarok hívni?
értelemszerűen az utóbbi, de a szövegkörnyezetből ez nem derül ki:

" .....

Jelenleg van rendelkezésre álló meghívód.
Amíg ezt fel nem használod, nem kérhetsz újat!

Add meg az e-mail címet:

....."

előre is köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15456) enginev3.0 válasza rii (#15455) üzenetére


enginev3.0
félisten

Azét akit meg akarsz hívni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#15457) rii válasza enginev3.0 (#15456) üzenetére


rii
nagyúr

okaly
köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15458) sutykuru válasza rii (#15455) üzenetére


sutykuru
tag

email címet, nem email címed :)

(#15459) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,hogy miért csinálj azt a az utorrent ,hogy nagy kiterjesztésű állományoknál megfagy??Ha ujraindítom akkor meg csak 10-30kb/sec-el tőlt le?Win 7-en nem csinálta
torrent méret (32gb)
Üdv

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#15460) enginev3.0 válasza steewcv65 (#15459) üzenetére


enginev3.0
félisten

Gondolom megtelt a lemez (ez nem azt jelenti, hogy tele van a HDD-d)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#15461) steewcv65 válasza enginev3.0 (#15460) üzenetére


steewcv65
őstag

Mire gondolsz?Szabad terület van bőven :)

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#15462) enginev3.0 válasza steewcv65 (#15461) üzenetére


enginev3.0
félisten

Lent kiszokta írni az utorrent, hogy lemez megtelt, nagy állományoknál, mert nem tudja olyan gyorsan kiírni lemezre, ahogy kellene

Növelhetsz cache méretet, az szokott segíteni, viszont akkor enni fogja a ramodat bőven az utorrent

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#15463) steewcv65 válasza enginev3.0 (#15462) üzenetére


steewcv65
őstag

Mennyire növeljem?Amúgy nekem ír ki semmitse rá?De jelenleg lehetetlen a letöltés ,mert megfagy,pedig nem egy gyenge gépről beszélünk.....sshd-re tölteném

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#15464) enginev3.0 válasza steewcv65 (#15463) üzenetére


enginev3.0
félisten

SSD-re töltenéd? Annál nem nagyon lehetne gond

Próbáld 1024-re növelni a cache-t

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#15465) ACE- válasza steewcv65 (#15463) üzenetére


ACE-
addikt

olyan torrent-nél ne csodálkozz hogy nem jön, ahol 50 seeder van és 1500 leecher... ez nem beállítás kérdése, egyszerűen kevés a seeder, és így nem tud mindenki kapcsolódni hozzájuk, ezért nem jön úgy...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15466) steewcv65 válasza ACE- (#15465) üzenetére


steewcv65
őstag

Nem vagyok hülye 3500seeder van 2000 leacher és a másnak jól jön :)

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#15467) ACE- válasza steewcv65 (#15466) üzenetére


ACE-
addikt

Az, hogy másnak jól jön, nem jelent semmit, ha a seedereknél kevés a slot, nem mindig jut mindenkinek, még ilyenkor sem... sok ezer peer-nél már nem mindig tuti hogy megfelelően megy a letöltés.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15468) rt06 válasza ACE- (#15467) üzenetére


rt06
veterán

sok ezernel pont, hogy jobb, mivel ott ha nem is jut gigas yupload-dal rendelkezo seeder, jut helyette 100 darab gyenge feltoltesu peer, akik osszeadodnak

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15469) enginev3.0 válasza rt06 (#15468) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem feltétlen, utolsó két nap tapasztalata...

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#15470) petrusz82 válasza steewcv65 (#15463) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Szerintem SSD-t ne nagyon kínozd a torrentezéssel.

Egyébként nálam ha nagy méretű fájlt (mondjuk mkv), ami 10-20 GB, mindig jelentkezik, hogy a winyo kihasználtság 99%. Az elején nincs is semmi gond, amíg a cache meg nem telik. Aztán nem képes boldogulni a kiírással. Nálam is jellemzően lelassul, néha szinte meg-megáll a letöltés. Aztán ha lemezre írta megy tovább egy darabig.

Én is arra gondoltam, hogy a cach méretét meg kéne emelnem. Ma ezt ki is fogom próbálni.

Utorrent beállításaiban haladó, majd átmeneti tár. Nekem alapon 128 MB.

[ Szerkesztve ]

(#15471) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok! Ma reggel elindítva a utorrent 4.3 verzióját, nem a szokásos kép fogadott, hanem valami fizetős zeneletöltő oldal szerűség Bittorrent Bundle néven. A le, és feltöltés a háttérben megy tovább, ezt látom a tálca gombon, de nem tudok visszatérni a kezelőfelületre! Segítsetek, mi a fene ez, és hogy kerüljem ki?
Köszi!

(#15472) stanley00


stanley00
tag

Sziasztok!

Korábban már érdeklődtem eme probléma felől de egyszerűen csak nem hagy nyugodni a dolog, valami gyanús nekem. DIGI 500-as net letöltési probléma. Az hogy sima SATA II-es vinyónál előjön, hogy megtelik a disk cache pillanatok alatt (bármekkorára van állítva) az OK. Próbáltam már SATA III-as Seagate Barracuda vinyóra is SATA III-as csatlakozással ami azért már idegesítő, hogy ugyanaz a probléma fennáll. De most kipróbáltam az OCZ Vertex 3-as SSD-vel is egy letöltést full sebességen és itt is pillanatok alatt betelik a Utorrentben max-ra állított disk cache és ezután elég hamar jön a disk overloaded felirat és a letöltés drasztikus lelassulása. OCZ Vertex 3 saját SSD benchmark.
Szerintem ez már nagyon nem normális. Annyi lenne a kérdésem, hogy nem lehetséges, hogy valami rosszul van konfigurálva a rendszerben (Win7) vagy bármi rossz beállítás vagy nem beállítás a vinyókkal kapcsolatban? Esetleg tegyem fel ugyanezt a kérdést a winchester-es topic-ban? Még annyi, hogy egy gyors 64 Mb gyorsítótáras SATA III-as winchesterrel lehetetlen kihozni lassulások és disk treshold-ok nélkül a maximumot a DIGI 500-as netből?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#15473) petrusz82 válasza stanley00 (#15472) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Amit néhány hozzászólással előbb írtam, hogy a cach méretét növeld meg utorrentben, akkor az gondolom megvan. Nekem 1800-ig engedi. Ugyanez a probléma volt nálam is. Most hogy 1800-on áll a cache, a merevlemez kihasználtság kb 50-60%

Azonban nekem Digi 200-as netem van. Ezért lehet, hogy 500-as netnél, ami ugye 500 Mbit/8= 62,5 MB/másodperc

Lehet ez már sok a merevlemeznek, különösen torrentezésnél.

Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#15474) stanley00 válasza petrusz82 (#15473) üzenetére


stanley00
tag

A cache maxon van de nem hinném, hogy SSD-nél is ennyire kellene számítani. Éppen itt cseszegettek, hogy miért nem SSD-re torrentezik az ember ilyen sebességnél. Pont ezt szeretném megtudni, hogy most nálam van bibi valami beállításnál rendszer vagy merevlemez szinten vagy az SSD is behasal 500-as netnél.

(#15475) petrusz82 válasza stanley00 (#15474) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Nem tudom, de ha abból idulunk ki, hogy nálam 50% körül mozog a lemezhasználat 200-as netnél, akkor könnyen előfordulhat hogy torrentezésnél ez a felső határ.

Érdemes lenne kipróbálni valami olyan szerverről való letöltést, ami tudja ezt a sebességet. De itt nem torrentes letöltésre gondolok. A torrent azért rendesen rángatja a winyót.

(#15476) dodopek válasza dodopek (#15471) üzenetére


dodopek
addikt

Enyémre valaki?

(#15477) petrusz82 válasza dodopek (#15476) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Ez valami bővítmény az utorrentben. Arra jó, hogy legálisan tudj pl. zenéket vásárolni. Szerintem valahogy véletlen hozzáadtad, amikor rákattintottál valamelyik reklámra.

(#15478) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Eddig soha nem volt problémám vele,de az utóbbi napokban,bármit szeretnék letölteni, 50 Kb/s felé képtelen menni a letöltés. Internet sebességével nincs probléma,eddig átlagban 3 Mb/s -al töltött, és maguk a torrent fájlok sem indokolják ezt a sebességet. Többel is teszteltem,mindegyiknél ezt tapasztaltam. Torrent kliensbe nem piszkáltam,minden ugyan olyan,mint amikor még rendesen töltött le.
A lassú letöltés kb 2 napja kezdődött. Aznap több anomáliát is tapasztaltam,a legszembetűnöbb talán az volt, hogy annak ellenére,hogy egy speedtest szerint tökéletes és gyors volt az internetkapcsolatom, semmilyen weboldal nem volt hajlandó bejönni. Ez azóta már magától megoldódott,torrent viszont azóta nem működik. Ötletek?

(#15479) petrusz82 válasza Heavyrain (#15478) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Nem tudom mi történhetett, próbáld újratenni a torrentklienst. Hátha.

(#15480) dodopek válasza petrusz82 (#15477) üzenetére


dodopek
addikt

Ok, de hogy megyek vissza oda, hogy el tudjam érni a torrentjeimet?

(#15481) dodopek válasza dodopek (#15480) üzenetére


dodopek
addikt

Hm... El kellett kezdenem egy letöltést, és máris visszaállt.

(#15482) petrusz82 válasza dodopek (#15481) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Akkor a probléma megoldva.

(#15483) ACE-


ACE-
addikt

Én nem értem ezt a fost... megtelik a cache, megáll a letöltés, és így áll mint a fasz... kurvára idegesítő, ilyenkor le sem tudom lőni az utorrent-et, csak újraindítás segít. És persze ilyenkor újra chekkel minden torrentet ami letöltés alatt volt... Eddig rohadtul nem csinált ilyet nem értem mi a franc lehet... :W
És tök mind1 melyik verziót használom, 2.2.1-et, legújabbat, legújabb béta-t, ugyanaz...

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15484) stanley00 válasza ACE- (#15483) üzenetére


stanley00
tag

Ha ez megnyugtat betűről betűre ugyanez történik nálam mint amit leírtál. Amíg TopNet volt ugyanezzel a klienssel semmi bajom nem volt, amióta DIGI 500 van dettó azt csinálja amit írtál. És nem kell, hogy maxon menjen a letöltés vagy feltöltés. Addig el sem jutnék mert így is le van szabályozva global a letöltés max 35 Mbyte/sec-re. És össze vissza csinálja a hülyeséget (egyszer így egyszer úgy) nehogy valamire következtetni lehessen. Fogalmam sincs mit csináljak. Mint fentebb írtam az a poén, hogy nálam SSD-re is ugyanezt csinálja.

(#15485) ACE- válasza stanley00 (#15484) üzenetére


ACE-
addikt

Vicc, és nem találok rá semmi megoldást, TopNet-el nekem sem volt ilyen, úgyhogy fingom nincs mi lehet a gond, a DIGI routerjét is már kiiktattam, és ugyanaz. És nem mindig csinálja, van hogy azonnal elkezdi írni szépen a cache-t a vinyóra, és még 128MB-ig sem tud betelni a cache...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15486) Wolverine


Wolverine
félisten

Vicces problémába ütköztem a utorrenttel. Bármilyen torrentfájlt nyitnék meg, a kliens elindul (ahogy kell), de aztán nem nyílik meg az az ablak, amelyben megkérdezi, hogy hová mentse a letöltendő fájlt (mindig így szoktam és eddig nem volt gond). A utorrent fórumán más is találkozott ezzel, de nem kapott választ arra, hogy mi a baj... A kliens verziója friss.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#15487) stanley00 válasza ACE- (#15485) üzenetére


stanley00
tag

„És nem mindig csinálja, van hogy azonnal elkezdi írni szépen a cache-t a vinyóra, és még 128MB-ig sem tud betelni a cache...”

Nálam is. Ez azért elég érdekes. Egyébként a DIGI routert mint hibaforrást kihúzhatod mert nekem kábelen jön és saját gigabites routert használok, így is tökéletesen ugyanazok a problémáim mint Neked.

[ Szerkesztve ]

(#15488) gyuzso


gyuzso
tag

Sziasztok segitséget kérnék :R
Bit comet eddig jol müködött, de most megmakacsolta magát és a figyelt portomat blokkolta, ott a sárga pötty, és a tüzfalon is megnéztem engedélyezve van, de a ruteremen nem tudom mit kell beállitani, csak azt nem értem eddig jo volt most mitől romlott el, a torren oldal bállitásánál hiába állitgatom a figyelt portok számák, akkor sem müködik, még a véletlenszerü port kiválasztásánál sem, elvesztettem a fonalat aus ruterem van, :R

(#15489) handrash


handrash
őstag

Összefoglalóban nem találtam rá választ:

Szolgáltatót váltottam UPC-re, és bizony lassítják a torrentet, van rá biztos megoldás?
Jelenleg ʮtorrentet használok.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#15490) donmackó válasza handrash (#15489) üzenetére


donmackó
őstag

Állítsd a titkosítást erőltetvére.

Release the cable hounds!

(#15491) rt06 válasza Wolverine (#15486) üzenetére


rt06
veterán

lehet veletlenul bepipaltad az ablak aljan a don't show this again checkbox-ot
preferences ->ui settings -> show options to change the name and location of the torrent data

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15492) Wolverine válasza rt06 (#15491) üzenetére


Wolverine
félisten

Ez az opció jelenleg is be van pipálva, mint élő beállítás; és a megnyitott torrenteket nem is kezdi el letölteni sehová sem a kliens. A tűzfalbeállításaimon sem változtattam, ráadásul nem is jelentett blokkolást a tűzfal. Tanácstalan vagyok egyelőre.

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#15493) ACE- válasza Wolverine (#15492) üzenetére


ACE-
addikt

Ha lemented a torrentet valahova a gépedre, és ott duplaklikkelsz rá? Akkor mi történik? Az utorrent ikonja látszik a torrent file-on?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15494) Wolverine válasza ACE- (#15493) üzenetére


Wolverine
félisten

Látszik, a társítás működik. Viszont a helyzet ugyanaz, a torrentben levő file nem kerül be a letöltendő file-ok közé, és nem kapom meg azt az opciót sem, hogy kiválasszam, hová töltsön.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#15495) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy a utorrent klienshez hozzáadok egy torrenetet, akkor szépen elkezdi tölteni, megfelelő sebességgel (15-20 MB/s), de pár másodperc után visszaesik 200-300 kB/s-re és nem megy feljebb.

Ennek mi lehet az oka? Pedig van elég seed..... :(

Köszi

Amúgy 2.2.1-es utorrentet használok.

(#15496) Pityke78 válasza Pityke78 (#15495) üzenetére


Pityke78
őstag

Így hullámzik a letöltés...... :(

(#15497) petrusz82 válasza Pityke78 (#15495) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Növeld meg a torrent kliensben a Cache méretét!

(#15498) chungee


chungee
addikt

Estét!

Utorrent 3.0 kliens a listát hogyan tudom több felé szűrni? Pl. címke szerint, utána pedig méret szerint, utána elkészült szerint :F

(#15499) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Be lehet állítani uTorrent-ben valahogy azt, hogy a letöltött cuccok ne legyenek alapon írásvédettek?:F

Idegesítő, amikor törölni vagy áthelyezni szeretnék sok dolgot, és a Total Commander folyton megkérdezi, hogy akarod-e törölni?, de tényleg?, tutibiztos? 10000% ? :)

(#15500) Gabás válasza ImI87 (#15499) üzenetére


Gabás
addikt

Vedd a saját tulajdonodba a mappát vagy a meghajtót. Rendszergazdaként futtatod a klienst? Extrém:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.