Hirdetés
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- sziku69: Szólánc.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- eBay-es kütyük kis pénzért
- tordaitibi: Timeshift használata, és amit nem tudtál, klónozás Timeshift backup szoftverrel
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Czimby: XFX RX9070XT Quicksilver vs Mercury(non OC)
- sh4d0w: Van-e még?
-
LOGOUT
I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).
Új hozzászólás Aktív témák
-
GuMipOkE
senior tag
"...Tehát akkor a világ legjobban a témához értő formáinak sokévtizedes kutatásainak eredményei mind hülyeségek?..."
Nyilván nem minden hülyeség, de idővel azért fel kell ébredni a csipkerózsika álomból. A tudomány jelenleg a hatalom, a pénz és az érdekek szajhája globális szinten. Kicsit kezdetleges és töredékes a megközelítés, de a "follow the money, honey" szemlélet segíti a metamorfózist. Érdemes megfigyelni pár dolgot, de nem felületesen, hanem a folyamatok mélyére ásva: például, hogy hogyan folynak be nagyvállalatok az egyetemi oktatásba, vagy hogy milyen körökben mozog a tudományos "elit". Mi alapján "fogadják be" maguk közé a felfele törekvőket. A gyakorlatban ki és hogyan tud érvényesülni a tudományos életben, ha masszív érdkeket sért a kutatása. Hogy milyen kutatásokra adnak pénzt, és mire nem. Hogy milyen publikációk kapnak publicitást a médiában, és melyek nem. Lehetne sorolni ezeket, és ha valaki ebbe kicsit beleássa magát, akkor meg kell állapítania, hogy sokminden nem az aminek látszik.
A legtöbb ember nem akar olyan világban élni, amiben a legtöbb dolog, amivel találkozunk, az hazugság és átverés. Ezért - amíg meg nem éget minket közvetlenül - elhisszük azt, hogy igaz amivel hitet minket a média, a "tudomány", és minden, ami kedves nekünk, vagy tekintélye van előttünk. De ez nem a valóság, hanem egy álomvilág.
A tudomány egyik leggyakoribb hibája az amit janos666 is említ, hogy valótlan axiómákból indul ki, és így a következtetés is hibás lesz, meg minden ami arra épül (tehát akár sok évtizedes, évszázados "tudományos" munkák is).
A tudomány másik nagy hibája, hogy elméleteket soxor ténynek tekint. Nem feltétlenül expicit, hanem implicit módon, és így az érdeklődőt félrevezeti. Mert ugye a tudomány a megismerésre és a tényekre alapul (elvileg), és egy elméletből csak akkor lesz tény, ha az bizonyításra került. Hogy milyen elmélet lett bizonyítva és mi nem, efölött rutinszerűen tudunk átsiklani, és ez a szempont egyre kevésbé válik fontossá, minél jobban közelítünk a plebsz felé. A valóság meg az, hogy akár száz vagy többszáz éves elméleteket is kvázi tényként kezel a tudomány, pedig nem került bizonyításra. Így elméleteket építünk elméletekre, és ha kiderülne, hogy téves a kiindulópont, akkor összedőlne a kártyavár. Ez pedig rengeteg "tudós" presztízsét, elismertségét, egész életének munkáját, és nem utolsó sorban akár az egzisztenciáját döntené romba.Ezért az a jelenség is megfigyelhető, hogy amikor ilyen meghatározó pilléreket "támad" egy tényekre alapozó kutatás, akkor a "tudós társadalom" domináns irányvonala teljes ellentámadásba lép, és igyexik minden eszközzel elnyomni a "veszélyes tanokat". Kéz kezet mos, és egészen odáig elmennek, hogy nyilvánvaló tényeket nem vesznek tudomásul, gyakorlatilag ezeket teljesen ignorálják, mintha nem is létezne.
Tovább lehetne elemezni a "tudomány" és a média viszonyát, összefonódásokat, prominens szereplőit, személyeket, azok kapcsolatát...stb. De gondolatébresztőnek ennyi is elég.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● Bitcoin adásvétel a topikban tilos!
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Yettel topik
- PlayStation 5
- World of Warships
- Alaposan helyretette az AI ellenzőit az NVIDIA vezetője
- AMD APU (AM4 és AM5) topik
- Messze nyolcezer fölött!
- Samsung kuponkunyeráló
- Kiderült kivonul-e a végfelhasználói piacról az SK Hynix
- További aktív témák...
- Corsair VENGEANCE Pro 32GB (4x8GB) DDR4 2800MHz
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 Pro 256GB Natural Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, 100% Akkumulátor
- Dell 14 Latitude 5430 FHD IPS i7-1255U vPro 4.7Ghz 10mag 16GB 256GB Intel Iris XE Win11 LTE Garancia
- 512 GB-os PCIe 4.0-as M2 SSD-k garanciával
- Apple iPhone 12 64GB,Újszerű,Dobozaval,12 hónap garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs


