Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:15

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) KDaniel0915 válasza Fizsó (#10441) üzenetére


KDaniel0915
lelkes újonc

Nekem ugyanezt küldték, én megvárom a 25-öt. Ha visszaadják a pénzt, ahogy ígérték, akkor megspórolok egy macerát a Paypallal, ha nem, akkor megyek a Paypalhoz.

(#10452) Bencq válasza V/ (#10449) üzenetére


Bencq
csendes újonc

"Visszakaptad refundként a pénzt az már előrelépés. Ha csomagot is kapsz akkor maximálisan kompenzáltak a késedelemért."
Ezt írtad. Ebben benne van hogy a pénz az előrelépés és a csomag a teljes kárpótlás a késésért. Ebből kiindulva a kettő együtt az ami ebben az esetben jogosan jár. Vagy tényleg én értem félre. Befejezett dologról beszélsz benne semmi feltételes nincs hogy akkor melyik jár melyik nem melyikkel mit kell csinálni. Azt írod így lesz teljes a kép hogy megvan mind a kettő. Javíts ki ha nem ez jön le abból amit írsz. Ott van benne az IS szócska, csomag IS.

[ Szerkesztve ]

(#10453) V/ válasza Bencq (#10452) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi van? Értelmezd már azzal együtt amire ez volt a válasz, illetve megjegyzés. Nem úgy értem ahogy te itt most bizonygatod.
De mindegy hogy mit értesz alatta, mert teljesen lényegtelen. Az előző hozzászólásomban meg magyaráztam. Le is írtam a sokszor hangoztatott álláspontomat: Akkor kifejtem röviden: nem jár mindkettő.

Ez részedről már kötekedés és nem az első alkalom.

[ Szerkesztve ]

(#10454) walakyb válasza Bencq (#10452) üzenetére


walakyb
aktív tag

Valóban félreérthető, de egészen biztos, hogy nem arra gondolt, hogy ha megkapja a csomagot, akkor jár neki az is a már visszafizetett pénzen felül

(#10455) Spicli


Spicli
csendes tag

Sziasztok! 80 ezer max. ráfordításért most ki milyen telefont tart érdemes, értelmes választásnak? Tapasztalatokat előnyben részesítek! Köszönöm!

(#10456) Bencq válasza V/ (#10453) üzenetére


Bencq
csendes újonc

Szerinted kötekedés szerintem csak rákérdeztem valamire ami félre érthető volt :) igazán kedves tőled hogy igen kellemes és barátságos hangnemben pontosítottad a kedvemért :)

(#10457) sambenez válasza Spicli (#10455) üzenetére


sambenez
addikt

Xiaomi Mi9T.

(#10458) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Szeretnék rendelni egy Alldocube iplay tabletet és olvasva az emúlt pár hónap tapasztalatait szállítás ügyében érdeklődni szeretnék milyen módszerrel rendlejem meg.
Kérdésem, hogy EU priority line-nal történjen vagy Pirority Direct Mail és kérek hozzá tariff insurance-t?

Azt hozzá kell még tennem, hogy egy Teclast M30 preorderben van EU priority line-nal remélem nem fog megakadni a vámon.

Érdekesség ismerős kérésére rendelt Scooter Pro roller 2 nap alatt jött meg Lengyel raktárból UPS-sel.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#10459) V/ válasza anonymus89 (#10458) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem HK-ból jön szerintem már nincs gond EU priority line-nal, ott is csak az gond, nem tudni mikor küldik el és már nem Royal Shipment a szállító az új rendeléseknél.
Ennél mennyi a Pirority Direct Mail-nél a tariff insurance?

[ Szerkesztve ]

(#10460) herrká


herrká
senior tag

Kérdés, az "elrontott telefonos rendelésemmel kapcsolatban": Direct Air Mail a szállítási mód és a tariff insurance-t is elfelejtettem bejelölni. HK-ból jön elvileg. Néhány órával a rendelésem után már ez volt a nyomkövetésnél:

The parcel data was entered into the GLS IT system; the parcel was not yet handed over to GLS.
Puurs, Belgium

Igaz, azóta is ez van. Ez "semmi, valami kamu bejegyzés" vagy esetleg Belgiumból jön? Lehet megúszom így a Áfa fizetést? Köszönöm!

(#10461) V/ válasza herrká (#10460) üzenetére


V/
Topikgazda

Nyugalom, ez így jó. Úgy 7-8 nap múlva változik erre: The parcel was handed over to GLS. Puurs, Belgium és akkor kapsz is e-mailt a GLS-től:
Tisztelt Címzett!
Ezúton értesítjük, hogy a ECDC LOGISTICS-BG csomago(ka)t készített össze Önnek. A küldemény száma: 612..............
Munkatársunk a csomagot a magyarországi beérkezést követő munkanapon 8 és 17 óra között kézbesíti a következő címre:

Annyiba fog kerülni amit a vásárláskor kifizettél.

[ Szerkesztve ]

(#10462) herrká válasza V/ (#10461) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm szépen! Ez jó hír!

(#10463) anonymus89 válasza V/ (#10459) üzenetére


anonymus89
addikt

CN raktár és a tariff insurance: 0.99$.
Nem volt még vámkezelésem.

Néztem egy Chuwi HIPad tabot az sajnos HK-raktár akkor itt már esélyes?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#10464) V/ válasza anonymus89 (#10463) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem arra gondoltam.. A zavargások miatt nem tudni, hogy mikor tudják elindítani Hong Kongból.
Mivel csak 0.99$ így még a PDM is bevállalható ha 10-20 $ lenne az már nagyobb különbség.
Ha 100$ az 29520 Ft és ha fizetsz 295 Ft-ot akkor ők ezért kifizetik a 7970 Ft költséget, az jó arány. Ha 10 $ kérnének, akkor a 2952 Ft az már nem annyira.
Az EU priority nem kellene hogy az itteni "vámra" kerüljön. Másnak is GLS-el jön.

[ Szerkesztve ]

(#10465) anonymus89 válasza V/ (#10464) üzenetére


anonymus89
addikt

Rendben van akkor variálok még egy ideig.... köszi!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#10467) chatran


chatran
őstag

Fejlemények történtek a Banggood-tól 07.03-án rendelt majd 07.16-án vonatra tett rollerrel kapcsolatban. A 8 számjegyű tracking számot UPS tracking számra változtatták. Erre rákeresve már jelzi is a rendszer:

25 Jul 2019 09:21
Order Processed: Ready for UPS Germany

Ez azt jelenti, hogy a vonat megérkezett Németországba? Vagy még csak most tették vonatra?

Furcsa, hogy július 25 óta semmi mozgást nem mutat.

Ami viszont a legfurább, hogy a Bangood módosította az Expected Delivery Date-et, 2019.09.16-ról 2019.11.01-re. Ha ez tényleg csak novemberre ér ide akkor ez nem 60 napos szállítás lesz, hanem a duplája.

Ki kell ezt várnom?

(#10468) V/ válasza chatran (#10467) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt keress már rá a számra. Mert elsőre úgy gondolnám hogy ez olyasmi amikor azt írják hogy bekerült küldemény azonosító a GLS rendszerébe, aztán úgy egy hét után meg is kapják és kezdik ide szállítani. Az UPS-nél megrendelve a szállítás ami általában elektronikus úton történő igénylés. Nem hiszem hogy addig kell várnod.

(#10469) chatran válasza V/ (#10468) üzenetére


chatran
őstag

Ez csak ennyit mutat:

25 Jul 2019 09:21
Order Processed: Ready for UPS Germany
UPS - United Parcel Service

To SZEKESFEHERVAR
Origin Germany
Destination Hungary
Weight 6.00 KGS
Found in UPS - United Parcel Service
Tracked with couriers UPS - United Parcel Service
Service UPS Standard®

UPS - United Parcel Service

A csomag súlyát mondjuk keveslem, remélem nem nyúlták ki belőle az akkut a vonatozás alatt.

(#10470) V/ válasza chatran (#10469) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez szerintem az amire gondoltam, ha legördül a sínről és belekerül az UPS kocsijába akkor lesz változás. De meg van a szám így akkor az UPS nyomkövetőjében célszerű nézegetni. Ezeket is valahogy vámoltatják az EU-ban és az lehet akár 10 nap is. Ez a rész is lassú.
Nem a valós értéket írják be. Ma kaptam egy mozdony modellt 6 tengelyes és 10*10*10 és10 dkg volt a 30*8*8 cm és a 0,8 kg-os csomag a futár jegyzéken.

[ Szerkesztve ]

(#10471) Druss


Druss
aktív tag

Minden külföldi oldal azt mutatja, hogy 13.-a óta már az országban van a csomagom. A posta szerint itt tart. Áll valahol a reptéren a konténer?

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#10472) V/ válasza Druss (#10471) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosan. a múlt heti küldeményemnél 13 napig nem nyúltak hozzá, bár most még nem látom hogy a konténert átvették volna, de most nem jó a posta oldala.

[ Szerkesztve ]

(#10473) Druss válasza V/ (#10472) üzenetére


Druss
aktív tag

Akkor marad a várakozás. :(((

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#10474) Silent77


Silent77
veterán

Böngésző snatch!
Köszönöm ha csatlakozol!

Xiaomi Redmi note 7

Obins Anne Pro 2 60% NKRO bluetooth 4.0 Type-C RGB Mechanical Gaming Keyboard

TwentySeventeen QingPai Luminous Display Calendar Alarm Clock

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#10475) solor


solor
tag

(#10477) Godem0 válasza Godem0 (#10178) üzenetére


Godem0
csendes tag

Banggood reagált a eszkalált PP case-re, majd egyből jött is a full refund.

(#10478) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

(#10479) Groim15 válasza chatran (#10469) üzenetére


Groim15
lelkes újonc

Ugyan ez a státusz nekem is csak 1 hónappal korábbi. 06.22.

De ez még csak annyi, hogy majd bő 2 hónap mulva az UPS fogja szállítani. Mégcsak az adatok, hogy lesz ilyen csomag futott be a futárszolgálathoz.

Edit: Még annyi hogy nekem is roller egy M365. Maga a rendeles 06.14. történt.

[ Szerkesztve ]

(#10480) walakyb válasza Godem0 (#10477) üzenetére


walakyb
aktív tag

Mármint full refund normálisan a BG-től, vagy a PP-n? Ha BG-től, akkor a pénzt is megkaptad, vagy csak levelet?
Én 8-án eszkaláltam, tegnap reggel kaptam már arról levelet, hogy akkor refund, és 1 napon belül PP-n lesz. lassan 30 óra az az 1 nap, de még sehol semmi :)

(#10481) solor


solor
tag

Paypal vita nyitás aug.12, eszkalálva másnap. 21-én a Banggood visszautalta a vételárat paypalra, 23-án a bankszámlán van. (Június 1. vásárlás volt)

[ Szerkesztve ]

(#10482) qqzs válasza Godem0 (#10477) üzenetére


qqzs
őstag

Mit reagalt? Nekem is reagalt, elkuldte a tracking numbert. Azota varok pp dontesre 3 napja

Eladó: GTS450

(#10483) walakyb


walakyb
aktív tag

Na, mostmár tényleg nekem is jön, PP-n látszik is.
Ami azért vicces, hogy előbb kaptam levelet a PP-től, hogy elutasították a kérelmemet, merthogy már visszakaptam a pénzt, és csak kicsit később jött a pénzről az értesítés

(#10484) Godem0 válasza qqzs (#10482) üzenetére


Godem0
csendes tag

Konkrét választ nem látok, csak a PP-től jött email, hogy reagált az eladó a case-re, két percre rá pedig a refundos email. A refund a Banggoodtól jött.

(#10485) bl4ze


bl4ze
veterán

4 db Redmi TWS airdots eu prio-val kérve megmozdult, vagy valami van :)

22-08-2019 10:01 The item is pre-advised to PostnL HUNGARY
Shipment details: LX744682xxxNL

Ez nekem totál normál PostNL-nek tűnik, biztosan nem fogják látni, hogy HK volt a feladó és nem EU-n belüli?
Nekem továbbra is furcsa ez a "mód" korábban BG vámmentes GLS volt mindig.
Kicsit para Nekem, mert ismerősnek vettem a 4 db fülest..... :Y

.:. bl4ze .:.

(#10486) qqzs


qqzs
őstag

Nelem lehet azert kuzd a BG mert nem vettem semmilyen biztositast :( ezert nem is kommunikaltam veluk sokat ez ugyben mentem egybol pp-hez

Eladó: GTS450

(#10487) chatran válasza Groim15 (#10479) üzenetére


chatran
őstag

Akkor viszont bukó a 60 napos szállítási határidő. :W
Muszáj kivárnom a 120 napot vagy kérhetem vissza a pénzem?

(#10488) V/ válasza bl4ze (#10485) üzenetére


V/
Topikgazda

korábban BG vámmentes GLS volt mindig. Nem.

A vásárlásnál mi a szállítási mód amit írtak?
Nyugodj meg, nagyon sokszor írtam aztán meguntam és beírtam az Összefoglalóba is
8. Szállítási módok és egyéb információk
A Banggood alábbi szállítási módokat biztosítja a kedvezőbb, áfa mentes szállítás kategóriában:
A EU Priority Line (EPL)
Mint a neve is mutatja, Európán belül kerül feladásra a csomag, így már nem kell vámot és Áfát fizetni. Ez a szállítási mód lehet nagyon lassú is.Vagy postán (Holland nyomkövetési) keresztül vagy GLS futárral juttatják el a küldeményeket.

Így fog kinézni a csomagod és a címkéje:

[ Szerkesztve ]

(#10489) V/ válasza chatran (#10487) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem nem innen, hogy megjelent az UPS-nél kell számolni a 60 napot.

(#10490) bl4ze válasza V/ (#10488) üzenetére


bl4ze
veterán

tegnap jött egy teljesen ilyen cimkés LX.............NL pakkom, és bent dekkolt a vámon az is. GB vásárlás volt.
Szóval nem nyugtattál meg :)

Ezt látom order alatt :

Tracking Number: LX744682xxxNL
Shipping Method: EU Priority Line
Ship From: HK
Shipping insurance: US$2.40
Shipping Fee: US$4.42

Akkor tovább izgulok, és bízok a BG-ben, mert a tegnapi pakk teljesen ilyen volt, a cimke és a kék matrica is, és bekerült a vámra !!! (kijött mert 18 USD volt az értéke - ez viszont már 79 USD !!!)

.:. bl4ze .:.

(#10491) Godem0 válasza qqzs (#10486) üzenetére


Godem0
csendes tag

én sem vásároltam plusz biztosítást

(#10492) V/ válasza bl4ze (#10490) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne haragudj de én a Banggood-ról írtam, az hogy a másik cégnél mi van azt itt nem lényeges
Nézd ha hülye a postás azzal nem tudok mit kezdeni, ha nem EU-s akkor a hollandok rányomják a sárga címkét és nem hollandiai címről van feladva.
Ha Hollandiában van feladva nincs sárga címke, mert annak a pakknak az EU-m belüli küldemény futószalagra kell kerülni. (Ez persze csak képletesen értendő)

Hogy érted a vámon dolgot? Bekérték a vételár igazolást?
Valami ilyesmi volt a nyomkövetésnél? Mert ami vámeljárás alá kerül és nem kell fizetni annak ez a története:

folytatás

Persze nálam is próbálkoztak, de én elküldtem az amszterdami utcaképet az üzletről és azt hogy ugyan gondolkozzanak már el azon hogy esetleg olvasni tudó és a szavakat megértő postások dolgozzanak már náluk.Kértek elnézést, de akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#10493) bl4ze válasza V/ (#10492) üzenetére


bl4ze
veterán

Bocsánat, az is Banggood volt nem GB !!!

LX744236xxxNL
Shipping Method: Priority Air Mail

és így nézett ki, bekerült a vámra, és ültek is rajta - papírokat nem kértek be, mivel gondolom scan-nél látták
1 db füles (22 EUR alatt) , de nem EU-s küldeményként volt kezelve mert az nem áll napokig a vámon :(

Oké, az ott Prio Air - nem EU Prio - de a csomag 100% egyező kinézetű volt.... Ezért parázok.....

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#10494) V/ válasza bl4ze (#10493) üzenetére


V/
Topikgazda

Olvashatatlan. :)) De ez: Priority Air Mail valóban megy az EU-n kívül feladottak közé.a holland nyomkövetési szám ellenére.

(#10495) V/ válasza bl4ze (#10493) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nem vámeljárás. Amit látsz szöveg a Vámkezelés vége az minden egyszerűsített vámjogi beléptetés esetén írva van, jellemzően a 22 € alattiak esetén.
A két dolog nem azonos.

Ha olyan szöveget látsz a nyomkövetésnél hogy vámon (hold customs, Into customs), az azért van, mert minden, akár 0,5 $-os tétel EU-n kívülről vámeljárás után kerül be a vámjogi szabadforgalomba az országba, az értékhatár alattiak egyszerűsített eljárással, míg a feletti értékűekhez be kell nyújtani a vásárlási igazolásokat.

A címke is úgy nézett ki? A From az holland cég és cím volt?

UI: Ezt a szöveget: Vámkezelés vége beírják minden küldeménynél, most megnéztem és a múlt héten kapott a német és máltai küldeményeimnél (egyik sem EU-n kívüli feladás) is szerepel, ezért úgy mondanám hogy köze nincs a vámoláshoz ha ilyet látunk. MP furmány.

[ Szerkesztve ]

(#10496) bl4ze válasza V/ (#10495) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen. Teljesen ez a cimke volt mint a Te fotódon. Cím, minden stimmelt és a két matrica.

.:. bl4ze .:.

(#10497) V/ válasza bl4ze (#10496) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, nem került igazi vámolás alá, emez sem fog.

(#10498) Groim15 válasza V/ (#10489) üzenetére


Groim15
lelkes újonc

Hát nekem 06.22 ota eltelt: 63 nap. Rendeles ota meg mar 70+

(#10499) V/ válasza Groim15 (#10498) üzenetére


V/
Topikgazda

Várj még egy hetet (maximum 90 napig várnék hogy idegördüljön a roller), aztán kérdezz rájuk még egyszer és ha nem tudnak épkézláb dolgot összehozni, akkor kérd vissza a pénzed. Az UPS-nél sincs semmi mozgás?

[ Szerkesztve ]

(#10500) Groim15 válasza V/ (#10499) üzenetére


Groim15
lelkes újonc

Semmi mozgás, náluk még nem lett beolvasva a csomag.

igen az lesz, csak akkor 2,5 honapot volt ott a pénzem. Es most 130e vehetek Magyaroszágon ugyan ugy, mintha korabban tettem volna. Nem gaz ha meg 1-2 het de akkor 98e megkapom legalabb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.