Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:15

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) walakyb válasza Surci1 (#9450) üzenetére


walakyb
aktív tag

Szerintem nem, legalabbis en meg nem talalkoztam ilyennel...

Edit: marmint szerintem nem volt meg ilyen. Es hogy kell-e tartani tole? Ha lenne valami jofele josgombos kepem, beraknam most ide :)

[ Szerkesztve ]

(#9452) walakyb válasza johniee (#9449) üzenetére


walakyb
aktív tag

11 evnyi rendelesbol persze, hogy belefut az ember nehany erdekessegbe, de azert szerintem azt nyugodtan le lehet szogezni, hogy nem az 52 nap.
Egyebkent a registered air mail nem a registered china post :)

(#9453) erszviktor válasza Surci1 (#9450) üzenetére


erszviktor
csendes tag

Nekem PostNL-nél voltak összekavarodva sorrendben a státuszok.
Igaz, hogy nem ilyen napos eltérésekkel, de szerintem könnyen elképzelhető, hogy az egyes szállítmányozók rendszere ennyire szar, hogy beragadnak státuszok és csak később íródnak be. Az tuti, hogy nem 1 rendszerben történik a könyvelés, hanem sokban, csak mi ebből nem sokat látunk. Nincsenek szinkronban egymással.

(#9454) Willon válasza erszviktor (#9406) üzenetére


Willon
újonc

Nekem pont ugyanezt mutatja, pontt ugyanezekkel a dátumokkal, időpontokkal. Egy konténerben jöttek talán?

(#9455) Fizsó


Fizsó
kezdő

Szállítási tapasztalatokról.
Aliexpress: az elmúlt 4 évben száz feletti rendelésem volt. Regisztrált csomag egyszer (2016-17. november - január) nem érkezett meg 60 napon belül, mert a nyomkövetés szerint eltűnt valahol a légtérben.
A 60. napon a kérésemre újra postázták. A november első napjaiban feladott csomag január végén megérkezett. Ferihegy bugyraiban bujkálhatott.
Volt 2-3 regisztrálatlan apróság, amit elnyelt valószínűleg a Magyar Posta, de ezek árát mindig visszafizették.
A szállítási időtartamok az ali esetében: Regisztráltak általában 15-20 nap (de az idén volt pár 10 napos is!). A regisztrálatlanok kiszámíthatatlanok. 15-45 nap, de zömében 20-30 napon belül jönnek.
Az EU vámmentes DHL 10-15 napos és teljesen megbízható. De kevés üzletük biztosítja sajnos. É 27 dollár általában.

GearBest: a regisztrálatlanok (apróságok) 20-30 nap között. Még soha semmi nem tűnt el.
Az EU Expressel 2017. november első napjaiban, karácsony ajándéknak rendelt 2 telefon hasonlóan elakadt, mint most a Banggood-é, és karácsony után, 50 nap után érkeztek meg.
Egyébként az EU priority line most, pl, december-januárban 15 nap volt.
GearBest-nél már garanciát is érvényesítettem, Egy Mi Note 2-nek az 50. napon gyári hiba miatt kimúlt az amoled kijelzője. Vissza kellett küldenem Hongkongba (ez a 3.300 Ft volt a veszteségem), ahol megállapították, hogy nem javítható és visszakaptam a vételárat.

Baggood: A regisztrálatlan apróságok 20-30 nap, mint a többinél. Még sosem tűnt el ilyen csomag.
Tavaly szeptemberben egy telefon megérkezése normális követhetőséggel, EU prirority line-nal 17 nap volt.
A lányom november 3-án rendelt telefonja (szintén EU pr.l) december 28-án érkezett!
És most jött ez a fiaskó. Életem legdrágább (300 dolláros) rendelése, ami június 3. óta még ma sincs kézbesítve. Bár, most már hiszek benne, hogy Nysa-ból egy-két nap alatt kézbesítik.

Úgy vélem, hogy az Aliexpress jó hírű, nagy eladói a legmegbízhatóbbak és az ali vevővédelme, szupportja messze a legjobb,

(#9456) HornedReaper válasza Fizsó (#9455) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Sajnos Aliexpress-en garanciális probléma esetén egyre gyakoribb az ügymenet, hogy küldd vissza a terméket, a postaköltség a termék árának értéke vagy sokszorosa is lehet. Sajnos mostanában többször is így jártam Alin, természetesen nem érte volna meg visszaküldeni, Ali részéről a (partial) refund fel sem merült visszaküldés nélkül, hiába úgy indítottam az ügyet.
A PayPal védelem magában foglalja, hogy 9.300 Ft-ig (vagy 9700) állják a visszapostázás költségét, évente 12x.
Pl. Gearbest-nél spanyol raktárba lehet visszapostázni terméket ha baj van, és ők maguk is felajánlják a postaköltség visszatérítését, még a PayPal segítsége sem szükséges hozzá.

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#9457) Lala6


Lala6
őstag

Én is bekerültem a fekete lyukba:

2019-07-21 20:42:38 In Transit (HUB UK - LONGDON)
2019-07-18 17:58:07 In Transit (Leaving Hong Kong)
2019-07-16 11:46:04 In Transit (Arriving at the Hong Kong warehouse)
2019-07-10 17:05:05 pending
2019-07-10 12:50:41 System has accepted the order
2019-07-10 12:50:39 System is processing the order
2019-07-10 12:50:39 Request for shipping label

Viszonylag friss rendelés, sajnos még most is Longdon felé mennek a Priority Line csomagok.

(#9458) HornedReaper válasza Lala6 (#9457) üzenetére


HornedReaper
senior tag

:C Longdon egy kici kínaji helység lehet? Vagy szekszuális segédeszköz fantázianeve, azt rendelted? :DDD

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#9459) KDaniel0915


KDaniel0915
lelkes újonc

Sziasztok! Akinek korábban Nysa frissítést kapott a nyomkövetése annak már megérkezett a csomagja? Az enyém Szombat este váltott, és jó lenne tudni, hogy a hétvége előtt megkapom-e :D

(#9460) walakyb válasza Fizsó (#9455) üzenetére


walakyb
aktív tag

A szallitasokkal nagyjabol egyetertek, egyedul a GB-nek az euexpresses 50 napos a kakukktojas, ott egy korabban jol mukodo szallitmanyozo ceg dolt be idolegesen, honapokig nem is volt elerheto.
Viszont az alis supporttal sajnos nagyon nem tudok egyeterteni. Teny, ok a legnormalisabbak, legkonstruktivabbak, es a legertelmesebbek, viszont full refund csak eltunt, vagy visszakuldott termeknel van, illetve, ha rossz a termek, akkor nem tudom mit tesznek, ilyenhez meg nem volt szerencsem. Viszont itt nincs lehetoseg PP-vel fizetni (es az ali, meg az eladok egymasra mutogatnak, hogy a masik miatt), emiatt a visszakuldes mindenkeppen buko penz, sokszor meg se eri. Sajnos egyre tobb ceg csinalja, hogy mast kuld, mint amit rendeltel, nekik a fel penz mellett is megeri... Legutobbi pelda 21$-ert volt 1 napig rendelheto mi band 4, ami masnapra m4 lett...

(#9461) V/ válasza HornedReaper (#9458) üzenetére


V/
Topikgazda

(#9462) oszy


oszy
veterán

Ha azt írják, hogy a csomagot Belgiumban kezelik, akkor elképzelhető, hogy a héten már megérkezik vagy még onnan is sok idő? :U

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#9463) V/ válasza oszy (#9462) üzenetére


V/
Topikgazda

Megérkezhet, 2-3 nap szokott lenni, ha tényleg ott van

(#9464) walakyb


walakyb
aktív tag

Arra azert kivancsi lennek, hogy a tobbi 5 embernek megerkezett-e mar a csomagja, akiknek penteken lett uj bejegyzes

(#9465) solor válasza walakyb (#9464) üzenetére


solor
tag

Nekem se új bejegyzés, se csomag. Persze - mivel hétvége volt - egyelőre nem is vártam mást. Nyugi, meg fog jönni előbb-utóbb . . .

(#9466) Beni2360


Beni2360
félisten

Na azért ezeknek így kellene mennie. :C
Rendeltem 05.-n egy BlitzWolf® BW-SHP5 2.1A akciósan és ma meg is hozta a postás.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9467) walakyb válasza solor (#9465) üzenetére


walakyb
aktív tag

Nyugodt nem vagyok, de a kivancsisag kerdeztette meg velem :)
Egyebkent legalabb harmunknak szombat keso esti Nysa bejegyzes jott. Csak kezbesites nincs hetvegen, utaztatas megy mindenhol

[ Szerkesztve ]

(#9468) monchichi20


monchichi20
aktív tag

Kérdés ha 18 hónap garancia van a Blitzwolff VC-1 re és a banggood azt írja hogy 1 hónap volt akkor a blitzwolf fog vele foglalkozni, vagy azzal is kitörölhetem?

(#9469) V/ válasza monchichi20 (#9468) üzenetére


V/
Topikgazda

Blitzwolff az illetékes.

(#9470) monchichi20 válasza V/ (#9469) üzenetére


monchichi20
aktív tag

Azóta írtam nekik kíváncsi vagyok hogy válaszolnak esetleg, nem tudom érdemes esetleg írni a magyarnak is bár szerintem az egyáltalán nem foglalkozik ilyen esetekkel.

(#9471) kiborg


kiborg
aktív tag

Megmozdult Longdonból :D
Nysa-ból meg ahogy olvastam a topicot hamar ide szokott érni.
A banggod-os reklamációval engem is csak nyugtatgattak, semmit sem ért.

Jun 22, 2019 05:46 Royal Shipments Request for shipping label
Jun 22, 2019 05:46 Royal Shipments System is processing the order
Jun 22, 2019 05:46 Royal Shipments System has accepted the order
Jun 22, 2019 09:50 Royal Shipments pending
Jul 1, 2019 18:12 Royal Shipments In Transit Leaving Hong Kong
Jul 12, 2019 21:50 Royal Shipments In Transit Arrived in the UK, waiting for customs clearance
Jul 12, 2019 22:02 Royal Shipments In Transit Complete customs clearance
Jul 21, 2019 17:51 Royal Shipments In Transit HUB UK - LONGDON
Jul 21, 2019 18:41 Royal Shipments In Transit Nysa

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#9472) sambenez válasza kiborg (#9471) üzenetére


sambenez
addikt

Mondjuk ha a szállítónál parkol mit vársz a BG-tól? Szerintem ez egyáltalán nem az ő saruk. Várni kell türelmesen.

(#9473) Alien4


Alien4
tag

En itt tartok (az agyverzesben, ami robotporszivoban manifesztalodik)

2019-07-20 21:06:41In Transit (Nysa),
2019-07-01 17:09:21In Transit (HUB UK - LONGDON),
2019-05-27 05:00:26pending,
2019-05-26 21:50:36System has accepted the order,
2019-05-26 21:50:34System is processing the order,
2019-05-26 21:50:34

En mar nem hiszek el senkinek semmit.
Ez a nysa mit is jelent akkor? Eskuszom nem ertem

(#9474) V/ válasza Alien4 (#9473) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy lengyel város, ottl van a Royal Shipments logisztikai központja, onnan hozzák ide a csomagokat.
Świat Przesyłek Sp. z o.o.
ul. Grodkowska 40, 48-300 Nysa

[ Szerkesztve ]

(#9475) Alien4 válasza V/ (#9474) üzenetére


Alien4
tag

Ohh, koszonom a gyors valaszt! Akkor mar csak hetek kerdese. Vicc h 70k-s csomag ennyi ido alatt jon meg =)

(#9476) herrká


herrká
senior tag

Legyen siker is, mint feljebb egy posztoló írta! Július 5-én rendeltem egy hűtő "fertőtlenítő, illatosító micsodát" és ma be volt dobva! Úgy tűnik a kis értékű vackok gyorsan itt vannak....

(#9477) pn4hvq válasza herrká (#9476) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Én is pozitív szállításról tudok beszámolni: EU Priority Line-nal HK-ból a 2019-07-09-ei rendelést ma vettem át. LX...NL tn-em volt.

(#9478) Fizsó válasza Alien4 (#9473) üzenetére


Fizsó
kezdő

Hú! Ez még az enyémnél is rosszabb. Én "csak" június 3 óta várok.

(#9479) erszviktor válasza walakyb (#9467) üzenetére


erszviktor
csendes tag

Nem feltétlen van utaztatás, mert most hétvégén szombat du 15-től vasárnap este 22-ig kamionstop volt 7.5 tonnára vagy efelett, de amugy szinte mindig ez van, csak most hétvégén ez nagyobb időablakot fedett le.
Kétlem, hogy kis furgonnal hoznák a cuccokat a Lengyelektől, így vagy ezért nem érhetett hétvégén be az országba a cucc, vagy ha beért, akkor ezeket a konténereket vonattal hozták, amire azért látok esélyt.

(#9480) walakyb válasza erszviktor (#9479) üzenetére


walakyb
aktív tag

Ez a kamionstopp nalunk volt, ha ugy idozitik az indulast, hogy este 10-re erjenek a hatarhoz, lenduletbol meg vasarnap a depoban a csomag, reggel mehet ki az autoval.
De a legfurcsabb, hogy 6 embernek lett pentek reggel nysa bejegyzes, ebbol qqzs kollega meg aznap meg is kapta a cuccost, mas viszont hetfon se.
De majd kedden (talan) okosabbak leszunk :)

(#9481) erszviktor válasza walakyb (#9480) üzenetére


erszviktor
csendes tag

Nem csak nálunk.
Ez EU szinten mindenhol, vagy majdnem mindenhol érvényes, csak más-más időkeretben.
Lengyeleknél is volt.

(#9482) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni, mert ez a tróger banda kezd nagyon felidegesíteni.

Rendeltem tőlük két elég drága terméket, mind a kettőre fizettem insurancet.

Az első 200$-os termék megjött, de nem működik.
Megesik.
Felvettem velük a kapcsolatot, először semmi reakció, majd a chatre írva végre lett ticket nyitva.
Minden tőlük kért bizonyítékot csatoltam (kép és videó), mást nem kértek.
1 hete levelezek velük, azóta annyit mondtak, hogy vigyem el megjavíttatni, de akkor a gari ugrott.
Hát kösz.
Vagy küldjem vissza megelőlegezve a postaköltségeket és ha megjött ők visszafizetik a termék árát és max 60$-ig a visszapostát.

Kétszer is mondtam nekik, hogy azért ez így nem egészen kóser és beidéztem ezt, ahol le van írva, hogy biztosítás esetén 1 napon belül refund, de a kedves ügyintéző kb totál figyelmenkívül hagyja a mondanivalóm és csak a magáét hajtogatja.
Mi a teendő?

A másik rendelésem, 150$-os telefon, meg állítólag fel lett adva 2 hete, csak épp trackinget nem kapott, pedig priorityvel rendeltem.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9483) HornedReaper válasza Zirowe (#9482) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Biztosan kapott az is trackinget, csak Veled nem közölték :( Minden kínai eladó 15-20 USD felett trackinggel küldi

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#9484) kiborg válasza sambenez (#9472) üzenetére


kiborg
aktív tag

Azért a BG-t macerálom,mert nem tudok mást. Nem én írtam 15 napos szállításra, priority line-al.
Megjött 15-napra? Nem. Akkor? (ráadásul amikor kérdeztem,akkor a tracking még nem ment normálisan)

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#9485) walakyb válasza kiborg (#9484) üzenetére


walakyb
aktív tag

Szerintem legalabb 100* le lett irva, hogy az a 15 nap az VARHATO szallitasi ido, a felhasznalasi feltetelekben pedig az, hogy 60 nap a garantalt.

(#9486) walakyb válasza Zirowe (#9482) üzenetére


walakyb
aktív tag

Mar tobbszor leirtam, hogy a "biztositas" semmi mas, mint nekik extra bevetel.
Az pedig szerintem egy teljesen normalis dolog, hogy szeretnek visszakapni a hibas termeket, es ki is fizetik a postakoltseget is (raadasul akar 150%-at annak amit a PP bevallal).
A linked (nalam) 404-re fut, igy nem tudom megnezni, de amit en ismerek errol, az kizarolag a csomag eltunese, illetve serulese esetere szol (gyanithatoan ezert is hivjak shipping insurance-nak), nem pedig termekgarancia.

(#9487) Spicli válasza walakyb (#9464) üzenetére


Spicli
csendes tag

Szia, sziasztok!
Nekem eddig semmi!
Ha érkezik a posta akkor jelentkezem azonnal!
Pénteken reggel volt a Nysa módosulás nekem! ...

(#9488) Surci1


Surci1
tag

Nekem jelenleg így áll a csomagom. Reménykedem, hogy megkapom legkésőbb pénteken.

2019-07-22 21:32:35 sent
2019-07-22 20:23:10 Údaje o zásielke boli zadane do IT systému GLS, cakame na odovzdanie balíka GLS (GLS)
2019-07-21 18:41:58 In Transit (Nysa)
2019-07-21 18:41:55 In Transit (Nysa)
2019-07-21 18:05:53 In Transit (HUB UK - LONGDON)
2019-07-19 08:37:14 Outgoing manifest generated
2019-07-18 13:21:57 In Transit (Nysa)
2019-07-12 22:02:58 In Transit (Complete customs clearance)
2019-07-12 21:50:45 In Transit (Arrived in the UK, waiting for customs clearance)
2019-07-01 18:13:48 In Transit (Leaving Hong Kong)
2019-06-26 15:15:04 pending
2019-06-26 11:09:33 System has accepted the order
2019-06-26 11:09:31 System is processing the order
2019-06-26 11:09:31 Request for shipping label

(#9489) walakyb válasza erszviktor (#9481) üzenetére


walakyb
aktív tag

Azt nem tudom, hogy mas orszagokban hogy van, de nalunk van 2 kitetel is, ami miatt nem feltetlenul vonatkozik a futarcegekre a kamionstop:
Engedely kerheto es kaphato a kamionstop be nem tartasara, es szerintem ez pont az a kategoriay amire meg is adjak.
A külföldről hazatérő nehéz tehergépjárművek az államhatártól a magyarországi telephelyig vagy az első lerakóhelyig „elgurulhatnak”, júliusban és augusztusban kamionstop ideje alatt is. (Forrás: Police.hu)

(#9490) erszviktor válasza walakyb (#9489) üzenetére


erszviktor
csendes tag

Amugy vicces belegondolni, hogy mi nyomozást vagyunk képpesek lefolytatni a csomagjainkért :)

Viszont kicsit már eltértünk az alap topic-tól, de visszakanyarodva nekem szavam nem lehet, de lehet többünknek sem, mert ugyan nyugtalanító, hogy mi a rosebet csinált a csomag 3 héten keresztül vagy még tovább Longdon-ban, de nekem speciel eleve 08.03. volt az estimated shipdate. Megkapni még mindig nem kaptam meg, de innentől valószínű csak befut határidőn belül.

(#9491) Attix70


Attix70
aktív tag

Jul 07 2019 , rendeltem egy FREETIE Men Xiaomi cipőt. Ma megérkezett. Kicsomagolás után vettem észre, hogy a balosnál az alsó cipőfűző sor alatt szembetűnően látható egy hiba. Lehet valami jelölés volt. Jelezzem vissza a problémámat a BG felé ?

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#9492) Zirowe válasza walakyb (#9486) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Gondolom mobilon nézed, ezért nem tudod megnyitni. :)

Amúgy azzal nem lenne gondom, hogy visszaküldöm és akkor fizet, csak nekem kell megelőlegeznem a postaköltséget+további 3-4hét baszakodás.

Akkor meg ne írjon ilyet:
Shipping insurance
Refund eligibility:
You will receive a refund of the shipping insurance within 1 business day if your order is lost or arrives faulty. You will not be eligible for a refund if you broke or damaged the products yourself after using them.

Nekem ez alapján az jön le, hogy hibás termék esetére is vonatkozik.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9493) V/ válasza Zirowe (#9492) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem feltétlen kell nekünk a kiemelés, ismerjük az általuk leírtakat és egy kicsit finomabb szóhasználatot kérek, még akkor is ha jogos a felháborodás, csak egy szakmai topiknak gondolt lenne ez.

(#9494) walakyb válasza Zirowe (#9492) üzenetére


walakyb
aktív tag

A kinabol rendelgetes ido, es sajnos vannak esetek, amikor sok ido. Az esetedben szerintem ezzel a verzioval teljesen korrekt volt a BG, mint mar mondtam, a PP is csak 10k forintig allja a visszapostat, ami sajna sokszor nem eleg, de ok 60$-t vallalnak. Bosszanto, persze, en is bosszankodnek, de szerintem ennel korrektebbet nem igazan lehet elvarni. Alin is kell a full refundhoz a visszakuldes, es ott egy centet se all senki a koltsegekbol, sot, PP-vel se tudsz vasarolni.
Ez a szoveg egyebkent valoban akar erre is engedhet kovetkeztetni, de mind a shipping insurance elnevezes, mind a fizetesi oldalon levo leirasa sokkal arulkodobb.

(#9495) Spicli


Spicli
csendes tag

Hát én nem nagyon értem ezt a szállítást!
....kinek a posta, kinek a DPD, kinek a GLS!! :O
Hát sajnos nekem viszont még semmi hír róla péntek reggel óta!
Ma már biztos nem is fog jönni!

(#9496) Fizsó


Fizsó
kezdő

Első stop Shenzen-től 27 nap. Második stop Longdon 19 nap. Vajon az elátkozott kontingensnek a másoknak amúgy igen gyors Nysa tranzit hány hetes lesz?
Mert a status 19-e óta ugyanúgy változatlan, mint az előző két állomáson.

[ Szerkesztve ]

(#9497) qqzs


qqzs
őstag

Huu fiuk bocs :( ...ma jottunk haza es az emlitett csomagmegerkezest az ismerosom vette at aki nem bontotta ki csak nagy volt es DPD igy gondoltam hogy ez a bangoodos. De ma bontom ki es egy alis cucc jott meg spanyolbol ami meg sose tortent nalam hoyg azt DPD hozta igy biztos voltam benne hoyg ez jott. Szoval meg en is varok ra :W

Eladó: GTS450

(#9498) monchichi20


monchichi20
aktív tag

Sziasztok.

Menyi idő míg a termék árát vissza küldik mert lemondtam?
Inkább nem veszem meg a porszívó után.

(#9499) V/ válasza monchichi20 (#9498) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha elfogadják akkor rögtön küldik, a bankszámládon 2-5 napon belül ott lesz

(#9500) V/ válasza qqzs (#9497) üzenetére


V/
Topikgazda

Vagy posta a holland postai nyomkövetéssel vagy gls a futárszámos verziók, a DPD gyanús volt, de lehet még meglepetés és vártam hogy megerősíted

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.