Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:15

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) mokus1 válasza Fizsó (#9150) üzenetére


mokus1
addikt

Van egy estimated delivery, az nálad mikorra vsn írva?

(#9152) Fizsó válasza mokus1 (#9151) üzenetére


Fizsó
kezdő

Az legkésőbb június 26. volt.
Egyébként van rá csomagbiztosításom is. De pénz helyett inkább a telefont (Mi 9SE) szeretném megkapni.

[ Szerkesztve ]

(#9153) walakyb válasza Fizsó (#9150) üzenetére


walakyb
aktív tag

Nekem 05.30. óta pending, a 10000post-on viszont nekem nem vámolási bejegyzésem van, hanem 10-e óta "The guanzhong qing", amiről semmiféle információm nincs, hogy mi a fene lehet, de ez a 3 hetes ácsorgás az álmoskönyv szerint sem jelent túl jót :(

(#9154) ostoros


ostoros
csendes tag

sziasztok, mivel ennyi mindenkinek hasonló problémája van, gondoltam én js megosztom az én sztorimat; Xiaomi Mi 9-et rendeltem EU Priority line-al, május 31-én shipped, expected delivery date: június 23. levelet én is kaptam, ezen kívül semmi. nyomkövetői szám gyakorlatilag nem működik, csak a teljesen kamu 10000post- on mutat valamit, a Royalshipment oldalán május 30. óta semmi változás. múlt héten írtam nekik, erre a hétre ígérték. hát, szkeptikus vagyok

(#9155) Fizsó


Fizsó
kezdő

Jó hír! Remélem, a többieknek is mozdul a csomagja. Most változott a státusz
2019-07-01 18:05:57 In Transit (HUB UK - LONGDON)

[ Szerkesztve ]

(#9156) walakyb válasza Fizsó (#9155) üzenetére


walakyb
aktív tag

17:09-es idoponttal, de vegre ugyanez

(#9157) mokus1


mokus1
addikt

Nekem is frissült. in Nysa a térképen budapestet látom. Ahogy néztem többeknél jó eséllyel a héten megkapom?

(#9158) tarat válasza ostoros (#9154) üzenetére


tarat
tag

Én is egy Mi9-re várok. 06.22 shipped. Estimated 07.15. Érdekes mert főoldalon azt mondja no tracking number. Ha rámegyek az order-re akkor ott van az a 15 karakteres tracking number. 10000post sem ad rá vissza semmit.
Remélem időben azért megérkezik :(

(#9159) mokus1 válasza tarat (#9158) üzenetére


mokus1
addikt

royalshipmentsen nézted?

(#9160) V/


V/
Topikgazda

Szerintem a - 27% és a nem fizetendő 3500 Ft vagy 8000 Ft kárpótol az esetleges késés miatt.

(#9161) tarat válasza mokus1 (#9159) üzenetére


tarat
tag

Köszi...

2019-07-01 18:12:47 In Transit (Leaving Hong Kong)
2019-06-21 14:55:57 pending
2019-06-21 10:52:09 System has accepted the order
2019-06-21 10:52:07 System is processing the order
2019-06-21 10:52:07 Request for shipping label

Az enyém még Hong Kong-ban.
Van tapasztalat, hogy innen még mennyi idő?

[ Szerkesztve ]

(#9162) ostoros válasza tarat (#9158) üzenetére


ostoros
csendes tag

a 10000post teljesen kamu. konkrétan másodpercre pontosan ugyanazt az infót adják meg neked, mint a többi 20 rendelőnek. forrás: https://www.reddit.com/r/Banggoodfans/comments/c1qxm3/weird_tracking_behavior_eu_priority_line/?utm_source=amp&utm_medium=top_post&utm_content=1 azt szerintem csak azért csinálták, hogy meglegyen a tracking látszata, és tudjanak mit írni a trackinget követelő reklamálóknak. nekem is konkrétan ugyanazt a szöveget mutatta ugyanazzal a másodperccel, mint a reddit-es fórumon közzétett adatok

(#9163) tarat válasza ostoros (#9162) üzenetére


tarat
tag

Ez a royalshipment-ról van.
Vagy az is kamu?

(#9164) ostoros válasza tarat (#9163) üzenetére


ostoros
csendes tag

nem, az tudtommal nem kamu :D csak gondoltam leirom ide a dolgot, hogy mások se nagyon alapozzanak arra az oldalra

(#9165) Fizsó válasza V/ (#9160) üzenetére


Fizsó
kezdő

Valóban megéri a vámmentesség (áfa, kezelési díj) a későbbi szállítást. Ez nem is kérdés.
És nem is lenne semmi bajunk, ha nem azt írnák a szállítási információban, hogy a várható szállítási idő 7-15 munkanap. Hanem azt, hogy 30 nap.
Mert ez esetben egyrészt tudjuk, mit választottunk, másrészt nem ijedünk meg, ha a csomag 20-25 napig nem mozdul a nyomkövetésen.

[ Szerkesztve ]

(#9166) Silent77 válasza Fizsó (#9165) üzenetére


Silent77
veterán

Pont ez a lényeg, hogy várható szállítási idő.
Ők statisztika alapján írják, és az esetek nagy részében meg is jön ennyi idő alatt.
Érthető, hogy aggódsz, de nem kell, majd érkezik. :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#9167) V/ válasza Fizsó (#9165) üzenetére


V/
Topikgazda

Világos, de ha a cseh vámosok bírták volna a melót akkor nem kell tovább vinni Angliába és onnan szállítani ide Mo-ra. Ez a kerülő nem volt tervezve, inkább az a kérdés hogy mikor működik a normális szállítási útvonal mert akkor tartható a 15 napon belüli idő.

(#9168) bertokl válasza Fizsó (#9165) üzenetére


bertokl
tag

A garantált szállítás 60 nap, ezek csak várható (becsült) szállítási idők.

[link]

(#9169) mokus1 válasza tarat (#9163) üzenetére


mokus1
addikt

Remélem nem. Nekem most így áll. Remélem a héten megkspom.

(#9170) tarat válasza mokus1 (#9169) üzenetére


tarat
tag

Érdekes, mert nekem nincs Outgoing manifest....bejegyzésem csak In Transit, de az "In Transportation " narancssárga....
A fene se érti ezt...
De ez már mondjuk Lengyelországban van úgyhogy esélyes, hogy megjön...

(#9171) mokus1 válasza tarat (#9170) üzenetére


mokus1
addikt

Nekem is úgy volt még délelőtt aztán átugrott amikor kijött ez az Outgoing manifest.

(#9172) ace22


ace22
tag

A Banggod egyik hibás temékét megreklamáltam videóval a Paypal-nál, a döntés szerint küldjem vissza a terméket, küldjek feladási doksikról képet, és ha a BG visszajelzi, hogy megkapták, akkor megkapom a pénzem.

Kb. ugyanannyi a posta, mint a kérdéses összeg, a visszaküldést nem fizeti a Paypal, csak majd a jövőben, ha regisztrálok erre a lehetőségre. Eddig alig volt kínai rendelésnél problémám, és akkor is beérték egy videóval maximum.
:-(

Van valakinek ötlete, mit lehet még kezdeni? A chargeback-ot kihagynám...

[ Szerkesztve ]

(#9173) Silent77 válasza ace22 (#9172) üzenetére


Silent77
veterán

Ötletem nincs, viszont miért a PP-nél kezdtél? Ilyen eseteknél mindig a visszaküldést írják, de ha BG-vel beszélsz, valószínű jobban jártál volna.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#9174) ace22 válasza Silent77 (#9173) üzenetére


ace22
tag

Természetesen a BG-nél kezdtem, előbb a honlapjukon, aztán emailben (cservice + orders), amire nem válaszoltak két hétig. Innen mentem a PP-hoz.

(#9175) V/ válasza ace22 (#9172) üzenetére


V/
Topikgazda

A visszaküldési postaköltség igénylés link ott van a vásárlásnál (Request return shipping refund), ha rákattintasz és ha kéri az aktiválást azt megteszed. Azután már kérheted a pénzt az adatok megadásával.
Légy szíves próbáld már ki, mert eddig működött így.
Egyébként a nagy magyarítási mókájukban, nekem is visszabillentették az igény aktiválást a 0-ra, 2 hete tettem meg újból és februári vásárlásnál is ott a lehetőség és kérhetném. Persze rajtuk keresztül volt fizetve.

[ Szerkesztve ]

(#9176) ace22 válasza V/ (#9175) üzenetére


ace22
tag

A többi vásárlásnál ott van a " You may be eligible for Buyer Protection.", de ennél (a dispute miatt talán) nincs. :-(

(#9177) V/ válasza ace22 (#9176) üzenetére


V/
Topikgazda

A visszaküldési lehetőség az úgy szól amit idéztem. Nem Buyer Protection.

Nem tudom hogy aktiváltad-e, ezért itt a link, tedd meg aztán esetleg előkerül :F

(#9178) ace22 válasza V/ (#9177) üzenetére


ace22
tag

a "Transaction ID" és "Print details" közti rész üres, a link hibaüzenetet ad. :-(

Megpróbálom később...

(#9179) ace22 válasza ace22 (#9178) üzenetére


ace22
tag

"Sikeresen aktiválta a Visszatérített visszaküldés szolgáltatást." megjelent, és a "Request return shipping refund" is.

Köszönöm a tippet, ebéd után folytatom...

(#9180) mokus1


mokus1
addikt

2019-07-04 07:08:05 Balík sa bude dorucovat v priebehu dna (GLS)
2019-07-04 06:51:27 Balík dorazil do zásielkového strediska. (GLS)
2019-07-04 06:02:25 Balík dorazil do zásielkového strediska. (GLS)
2019-07-03 18:12:00 Balík prijaty do systemu GLS (GLS)

Ez azt jelenti, hogy már a futárnál van? ( Fordító sajnos nem jó, mert hülyeséget fordít)

(#9181) tarat válasza mokus1 (#9180) üzenetére


tarat
tag

Az enyém meg sem mozdult Hong Kongban.
De akkor neked szerencséd lesz :)

(#9182) V/ válasza mokus1 (#9180) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, de hogy konrétan mikor viszi az nem derül ki

(#9183) mokus1 válasza V/ (#9182) üzenetére


mokus1
addikt

Megkaptam :)

(#9184) tarat válasza mokus1 (#9183) üzenetére


tarat
tag

Kíváncsi leszek a tapasztalataidra. Írd le légyszi a fórumában.
Van aki szidja a kamerát van aki meg imádja. És akad aki azt mondja van amelyik kamera HW hibás. Szóval mivel az enyém is Banggood ezért várnám a tapasztalatod.
Köszi

(#9185) mokus1 válasza tarat (#9184) üzenetére


mokus1
addikt

De én egy Fimi x8 se-t vettem :)

(#9186) ibgy


ibgy
csendes tag

Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget! Az én rendelésem 2019.07.01. 17:09:30 óta nem változik --> In Transit (HUB UK - Longdon).
Hamarosan el fogunk utazni kb. 10 napra, és amilyen a szerencsém, tuti akkor fogják megpróbálni kézbesíteni a csomagot!!!
Ha EU Priority Line-t választottam a csomag küldésekor, akkor azt lehet tudni, hogy Magyarországon kik fogják a lakcímre kihozni?
A Magyar Posta, vagy GLS futár?
Ha első kézbesítési kísérletkor nem találnak otthon, akkor mi szokott történni? Felhívnak telefonon?
Ha a Posta kézbesíti, akkor ők csak egy értesítőt szoktak bedobni máskor a levélszekrénybe...
Mit tudok tenni ilyen helyzetben, ha éppen akkor kapnám meg a csomagot, amikor több napig is távol vagyok?

SonyEricsson P990i -> Nokia 5230 -> SonyEricsson Xperia Mini Pro -> Huawei Ascend P6 -> Xiaomi RN3 -> Xiaomi RN5

(#9187) V/ válasza ibgy (#9186) üzenetére


V/
Topikgazda

GLS, annyi a gond hogy előzetesen, küldemény azonosító nélkül nem igazán tudsz mit kezdeni. Esetleg ha ugyanaz a futár jár és ebben az időszakban nem lesz távol megkérheted hogy adja át valakinek aki áttudja venni. Ők is hagynak értesítőt, van amelyik még telefonál is.

(#9188) walakyb válasza ibgy (#9186) üzenetére


walakyb
aktív tag

Kicsit kezd osszeeskuves-elmeletem lenni az egesszel.
Egyreszt kb kizartnak tartom, hogy a csehek barhova atkuldenek a vamolnivalot. Egyreszt nekik nem faj, ha +1 napot allnak a csomagok, masreszt az EUban az a szabaly, hogy az az orszag teszi zsebre a bevetelt, ahol a vamkezeles megtortenik. Nem hangzik tul eletszeruen, hogy mikozben minden kelet-europai orszag tori magat, hogy tranzitorszag lehessen kinanak, az egyikben fogjak magukat, es lepasszolnak egy rakassal.
Masreszt valaki meg tudna mondani, hogy hol van LonGdon?

[ Szerkesztve ]

(#9189) Beni2360


Beni2360
félisten

Kérdésem lenne evvel a summer saléval kapcsolatban.
Most erre a termékre már van kedvezmény vagy csak lesz?
És ha lesz akkor lehet-e pontozni majd?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9190) Godem0 válasza walakyb (#9188) üzenetére


Godem0
csendes tag

Egyesült Királyságban két ilyen nevű település is van.

https://en.wikipedia.org/wiki/Longdon,_Staffordshire
https://en.wikipedia.org/wiki/Longdon,_Worcestershire

[ Szerkesztve ]

(#9191) jFox válasza Beni2360 (#9189) üzenetére


jFox
őstag

Ha akciós akkor általában nem lehet pontot beváltani rá. :(

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#9192) V/ válasza walakyb (#9188) üzenetére


V/
Topikgazda

Nagyon nem merülnék bele a folyamat leírásába, de nem egyenkénti vámolásról van szó és az összes EU országban vagy 22 vagy 10€ felett áfát kell fizetni ha magánszemély az importáló. No ez nem törrénik meg.

(#9193) Csabcy


Csabcy
tag

Sziasztok!
Nekem 06:27-óta így áll a csomagom:
Arrived at sort facility (HUB UK - LONDON)
Azóta semmi.
Szóljon valaki ha neki már megjött.
Üdv:
Cs

(#9194) ibgy válasza V/ (#9187) üzenetére


ibgy
csendes tag

Akkor úgy tűnik, hogy nincs nagy mozgásterem... :(((
Május 29-én adtam le a rendelésemet, és május 30-án adták fel a csomagot.
Ha július 8-án, hétfőn sem kapom meg a csomagot, és nyomok egy Refund-ot (a rendeléskor kifizettem a Shipping insurance-t), akkor kaphatok teljes visszatérítést?
Vagy arra csak akkor vagyok jogosult, ha letelt a 60 nap a megrendeléstől számítva?

[ Szerkesztve ]

SonyEricsson P990i -> Nokia 5230 -> SonyEricsson Xperia Mini Pro -> Huawei Ascend P6 -> Xiaomi RN3 -> Xiaomi RN5

(#9195) Beni2360 válasza jFox (#9191) üzenetére


Beni2360
félisten

Ok, ezt tudom én is sok évi tapasztalat után. De a lényeg az volna, hogy akciós e már vagy majd lesz? Mert ami akcióban van ott szerepel az áthúzott magasabb ár.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9196) V/ válasza ibgy (#9194) üzenetére


V/
Topikgazda

Valójában azért úgy működik, hogy első körben azt választ kapod hogy várj még 1 hetet, inkább a 60 napos dolog az igazibb. De ez tényleg úton van és várható a jövő héten, inkább az átvételi lehetőségén kellene dolgoznod. Nem tudom hova rendelted, de szomszéd nem tudja átvenni? Tudsz tárgyalni a GLS futárral is akinek a körzetébe tartozol, ha felíratod vele nem fogja elfelejteni hogy mit kértél. A GLS-nél kellene összehozni a dolgokat, hogy melyik körzet, melyik futár vagy ők központilag tudják-e valahogy segíteni az átadását a csomagnak egy helyettes átvevőnek.
Az nem igazán elvárható hogy több napig tárolják a helyi depóba.

(#9197) walakyb válasza ibgy (#9194) üzenetére


walakyb
aktív tag

GLS-nel relative egyszeru a helyzet, konnyen lehet cimmodositast kerni. Ez akkor is mukodokepes, ha nem az orszagban leszel, valakivel megbeszeled, hogy atveszi neked, modositod a cimet hozza, irsz egy meghatalmazast (biztos, ami biztos), es elvileg ennyi

(#9198) V/ válasza walakyb (#9197) üzenetére


V/
Topikgazda

Erre írtam az előtt, ha nincs meg a GLS küldemény azonosító, akkor ez nem fog működni. Eddig aki megkapta azt a 15 számos EU Priority küldeményt csak az átvételkor tudta meg a GLS azonosítót. Akinél így volt az erősítse vagy cáfolja már meg.

(#9199) Fizsó


Fizsó
kezdő

Tavaly szeptemberben 17 nap alatt megjött EU priority line-nal egy telefonom a Banggood-tól.
A lányomé november 3-tól december 28-ig utazgatott ugyanezzel a szállítási móddal! A június 3-án indított csomag először június 10-én állt meg Shenzenben, most pedig július 1.óta van a Longdon-nál tranzitban. Ez már a 32. nap!
Minden megkeresésére csak ugyanazt a semmitmondó, szabvány választ adják.
Mindezt úgy, hogy csomagbiztosítást is fizettem.
Egy biztos: én az életben nem rendelek többé tőlük, és a közösségi felületeken rontani fogom az üzleti jó hírüket.
Egyáltalán: megkapta már valaki a Longdon UK tranzitból a csomagját?

(#9200) james008bond válasza V/ (#9198) üzenetére


james008bond
őstag

Nekem így volt! Amikor már jelezte, hogy a GLS hozza, akkor asszem 2 nap múlva reggel már kézbesítette is, és nem láttam trackinget azóta se, sőt a Banggood szerint késik a szállítás...

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.