Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 07:06:01

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) Ciccuka válasza V/ (#10049) üzenetére


Ciccuka
veterán

2 hónap után már igazán megbocsájtható, ha valaki türelmetlen. : :(

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#10052) V/ válasza Ciccuka (#10051) üzenetére


V/
Topikgazda

Tévedtem amikor azt írtam hogy türelmetlenek vagytok. Elnézést.
Ez volt az eredeti mondat:
Türelmetlenek vagytok amikor a Banggood, a szállító és a PayPal is azt írja, kéri hogy türelem, megfogod kapni. 2 nap múlva megint itt panasz hogy még mindig nem érkezett meg.

[ Szerkesztve ]

(#10053) fape válasza solor (#10047) üzenetére


fape
senior tag

Xiaomi power bank snatch

Blitzwolf BW-FYE7 Headphone snatch

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#10054) solor


solor
tag

(#10056) sambenez


sambenez
addikt

(#10057) tomi613


tomi613
aktív tag

Sziasztok! Csoportos vásárlást indítottam egy órára ,de kiléptem mert nem szerettem volna várni. 120ft a különbség hogy simán vegyem. A pénzt levonta. Ilyenkor visszautalják és vehetem simán csoport nélkül vagy most már megkapom így? Bár nincs nyoma a vásárlásoknál.

※ Samsung Galaxy S21 Ultra 5G (SM-G998B) Android 14 ESIM※

(#10058) V/ válasza tomi613 (#10057) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha valaki kártyával fizet azt a pénzt a bank zárolja, ha a fizetés után meggondolja magát meg kell várni hogy a banki könyvelések alap dolgai végigfussanak. Írják is a bankok hogy kártyás fizetés nem vonható vissza. Ha a kereskedő bankja nem emeli le a pénzt, nem utaltatja át (meghiúsul a vásárlás) majd feloldják a pénz zárolást. Minimum 24 óra el fog telni.
Ha a Banggood vásárlási történetben nincs benne, akkor nem vettél tőlük semmit.

[ Szerkesztve ]

(#10059) tomi613 válasza V/ (#10058) üzenetére


tomi613
aktív tag

Köszönöm! Akkor várok.

※ Samsung Galaxy S21 Ultra 5G (SM-G998B) Android 14 ESIM※

(#10060) qqzs


qqzs
őstag

Na most bosszantottam fel magam pedig eddig turelmesen vartam a junius elejen rendelt 440 usd cuccra ami matol 390. Mi van ha csak nem veszem at?

Eladó: GTS450

(#10061) walakyb válasza qqzs (#10060) üzenetére


walakyb
aktív tag

Hat pedig ujra feladtak, oda fog erni :)
Nem javaslom az at nem vetelt, penzt csak akkor latsz belole, ha banggood visszakapja. Ha menet kozben eltunik, vagy akarmi, buksz mindent. Raadasul ilyenkor a PP se fog adni semmit

(#10062) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

snatch snatch snatch... Kéne egy új topik neki, vagy ott vannak a face csoportok ;)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#10063) sambenez válasza HornedReaper (#10062) üzenetére


sambenez
addikt

Elfér itt az a néhány snatch az ezer nem jött még meg a csomagom beírás között.

(#10064) V/ válasza HornedReaper (#10062) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs ezzel baj. Elfér. Májustól az 1230 db hol van a Royal Shipment csomagomhoz viszonyítva ez az eddigi úgy 30 semmi.
Havonta pár alkalom nem gond.
A Facebookra csoportra utalást meg én nem gondolom idevalónak, némelyik teljesen saláta, hülyeségekkel etetik egymást.

[ Szerkesztve ]

(#10065) wocsok17 válasza walakyb (#10061) üzenetére


wocsok17
tag

Ezt honnan veszitek, hogy újra feladták? Nekem ilyent nem írtak.

(#10066) V/ válasza wocsok17 (#10065) üzenetére


V/
Topikgazda

Még mindig ugyanaz a feladási dátum a vásárlásnál mint amikor megvetted? (Shipped Date) Külön nem írnak, ott látod. A várható kézbesítés dátuma is megváltozott.

[ Szerkesztve ]

(#10067) Bencq


Bencq
csendes újonc

Sziasztok!

Nekem ma lezárult a Paypay vizsgálat, elfogadták a reklamációmat és visszakapom a termék árát. A Banggood nem reagált semmit, vagyis nekem nem írtak. A csomagról persze azóta sem jött hír.

(#10068) zolesz78 válasza V/ (#10066) üzenetére


zolesz78
csendes tag

Ha újra feladták a csomagot, akkor nem kellene új nyomkövetési azonosítót küldeniük? Gondolom nem ugyanazon fut!

(#10069) V/ válasza Bencq (#10067) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha megérkezik mi a szándékod? Ha nem fellebbez a BG a döntés ellen persze.

(#10070) V/ válasza zolesz78 (#10068) üzenetére


V/
Topikgazda

Futáros szám, nem feltétlen, posta esetén biztos hogy új lesz, de mi van ha nem írják be, mert azért ha megnézed a dátumot az nem a régi szerintem.

(#10071) Bencq válasza V/ (#10069) üzenetére


Bencq
csendes újonc

Ha el is indította a Paypal a visszatérítést, akkor, hogyan fog fellebbezni? Pláne, hogy a vizsgálat közben sem mondott semmit, akkor mire fellebbezne? Mit tudna mondani, ha eddig nem tette? Ez a csomag szerintem nem fog megjönni, ha mégis örülök magamnak, vagy te mit tennél? Visszaküldenéd?

(#10072) V/ válasza Bencq (#10071) üzenetére


V/
Topikgazda

Gratulálok, hogy sikerült a pénzed visszaszerezni.
A PayPal döntését követően van 10 nap a feleknek fellebbezni.

A vizsgálat közben volt reakciójuk, te írtad:
Most írt a Paypal, hogy a Banggood azt a tájékoztatást adta, hogy a csomagot 2019. augusztus 13-én feladták.

Nem, zsebre raknám mert én megérdemlem. :W
Szerinted fizetés nélkül megszerezni egy dolgot az mi lenne?
Nem átvenni a futártól, hogy küldjék vissza. Ez a tisztességes megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#10073) wocsok17 válasza V/ (#10066) üzenetére


wocsok17
tag

Nem változott a feladás dátuma. A várható kézbesítés e hét vége. Azt már 3x tolták, de még a futárcég sem tudja hol a csomag.

(#10074) V/ válasza wocsok17 (#10073) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor a tied nem lett újraküldve.

(#10075) Bencq válasza V/ (#10072) üzenetére


Bencq
csendes újonc

Hát én ezt nem tartom érdemi reakciónak, hogy a jövőben feladták :D :D Természetesen egy ideális világban így járna el az ember, de tegye fel a kezét aki mindezek után így tenne! Hát sajnos akkor én egy gonosz ember leszek, ha mindezek ellenére a csomag mégis megérkezik én átveszem. De ha ez a következő 10 napban lesz akkor látni fogja a Banggood, hogy megérkezett és nyilván visszakéri a pénzt és nem is fogok ez ellen kardoskodni.

[ Szerkesztve ]

(#10076) pixelking válasza V/ (#10074) üzenetére


pixelking
tag

Egy barátomnak is ugyan az a shipped date expected delivery kezdet perc óta, ugyan ebből a csodás kontingensből (máj 30 rendelés, 06.01 indulás, 06.20. óta Nysaban)

Egyébként szerinted az rendben van, hogy a Bangood (vagy szerződött üzleti partnere) európai emberek ezreit veri át? Mert ha én egy kereskedő vagyok akkor igenis én felelek azért akikkel szállíttatok. Én szerződtem velük, én adtam a kezükbe és én tudom őket csoportosan beperelni, nem minden megrendelő egyesével.Az általuk több hét hallgatás és mellébeszélés után feltételesen felajánlott 5-10% meg az értékcsökkenést talán fedezi. A kommunikációjuk miatt meg külön érdekelnének egy tábla csokit (lehetőleg tífuszosat).

(#10077) V/ válasza pixelking (#10076) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs rendben, ezzel sosem voltam ellenkező állásponton.
Azért lett választva az a szállítási mód mert ilyen esetben 27 % áfa kifizetése nélkül kapja meg a magyar vásárló a terméket. EU szinten meg országonként változó. Az hogy most elsőre nem jött össze a törvény kijátszása az természetesen felróható a Banggoodnak.
Én az áfacsalást is felrovom nekik, mert ők is részt vesznek benne, nem szedik be az áfát és nem fizetik be az adott ország adóhatóságának, mert az EU-s websop-ok azért ezt teszik.
Érdekes lenne egy perlés ebből a szempontból.

De bármit is tesznek vagy nem tesznek az nem jogosít fel senkit sem arra hogy zsebre tegye a még is megérkező motyót fizetés nélkül.

(#10078) V/ válasza Bencq (#10075) üzenetére


V/
Topikgazda

Nyilván nem fogja visszakérni, perelni, mert akkor lebuknak. Nem gonoszság átvenni, hanem más. Én leírtam hogy ilyen esetben mit tennék. Ha te másként gondolod az a te dolgod, rád tartozik.

(#10079) walakyb válasza V/ (#10074) üzenetére


walakyb
aktív tag

Szerintem senkinek se lett ujra feladva, ez csak a feltetelezes azon kiindulva, hogy megvaltozott a feladas datuma. Szerintem sajnos sokkal prozaibb az ok, gyanitom, hogy a varhato kezbesitesi datumot a rendszer automatice szamolja, innentol (foleg, hogy igazandibol semmi kozelezettseget nem jelet ez a datum) pedig tippre at se tudjak irni az ott levo adatot, csak komolyabban belenyulva.
Csak meg egy, szinten nem feltetlenul relevans, de azert sokat elarulo dolog: a pontosan azon a napon (07.26.) vasarolt telefon penteken megerkezett

(#10080) walakyb válasza pixelking (#10076) üzenetére


walakyb
aktív tag

ezt annyival kiegeszitenem (es innentol halott a banggood azon narrativaja, hogy ha nem fizetsz biztositast, akkor neked kell intezni a dolgokat), hogy a vevo fel se tud lepni a szallitmanyozo ceg ellen. a webshop az ugyfel, a vevo orulhet, ha egyaltalan egy kis informacio miatt hajlandoak szobaallni vele...

(#10081) draco31


draco31
veterán

Rendeltem valamit, de nem jött be az az oldal, ahová a kupont lehetne beírni.
Így bementem a my orders-be, és ott volt egy kuka ikon mellette, így csak a listártól töröltem, vagy a megrendelést is töröltem?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#10082) V/ válasza walakyb (#10079) üzenetére


V/
Topikgazda

Most komolyan, nem én állítottam először hogy újból feladva. De nem mindegy? Késve kapod meg.

pontosan azon a napon (07.26.) vasarolt telefon penteken megerkezett
Ez volt az amit ...... szállítással küldtek. Gondolom.

(#10083) sambenez


sambenez
addikt

Azért az gyönyörű hozzáállás, ha nem jön meg időben a csomagom köcsög BG kapja be. Azonnal vissza a pénzem hiszen engem nem érhet kár, de ha később megjön simán ellopom a másét mert az nekem jár. Gratulálok ehhez a szemlélethez.

(#10084) V/ válasza draco31 (#10081) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem mert ha sor végén a Orders Recycle Bin kattintasz vissza tudod hozni.
Felül Help, Contact Us,Orde&Tax, Cancel order, No longer needed, és a Live Chat az ajánlott, de kell majd az order id.

(#10085) draco31 válasza V/ (#10084) üzenetére


draco31
veterán

Email-ben meg volt az id, már csevegtem velük, hogy töröljék, várnom kell egy kicsit, hogy végbe menjen a dolog.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#10086) draco31 válasza V/ (#10084) üzenetére


draco31
veterán

Régen ha rendeltem valamit, akkor mindig bejött az a rész is ahová a kupont kell beírni. Nem kellett a kosáron keresztül csinálnom a rendelést, ha jól emlékszem.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#10087) Bencq válasza sambenez (#10083) üzenetére


Bencq
csendes újonc

Persze ez ilyen fekete-fehér, pont így történik ahogy te leírtad. Volt előtte azért jó pár email váltás. Már több mint két hónappal azután vagyunk, hogy meg kellett volna érkeznie, változtatják a feladás dátumát, stb.. Pont ilyen igazság bajnoka vagy te is, ehhez legalább úgy lehet gratulálni, mint ahogy egy sorban leírtad mi is volt az egész folyamat. Biztos azt is ilyen részletbemenően ismered, hogy a Paypay vizsgálat hogyan zajlott, nem? :D Ülj vissza fotelbe és tedd fel a sherif jelvényed :D

(#10088) V/ válasza draco31 (#10086) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha kosáron keresztül csinálod akkor a kosárba belépve ott van a bal szélen alul. Nem a böngésző tréfált meg?
Ezt most tettem kosárba majd azután Cart, View Cart gombra katt és ez jött elő, ott az Apply előtt a kupon beíró:

[ Szerkesztve ]

(#10089) V/


V/
Topikgazda

Na egy szösszenet arról hogy megvagyok-e elégedve velük:
Ezt nyertem, Xiaomi Redmi Note 6 Pro Global Version 6.26 inch 4GB 64GB Snapdragon 636 Octa core 4G Smartphone - Black Price: US$219.99 mire küldhették volna elfogyott. Tegnapelőtt látom hogy van ES raktárban belőle, írtam hogy akkor köszönettel venném ha küldenék.
A mai ajánlat, hogy nincs már, nem is lesz, de ezt ajánlják helyette, Xiaomi Redmi 7 Global Version 6.26 inch Dual Rear Camera 3GB RAM 64GB ROM Snapdragon 632 Octa core 4G Smartphone - Black Price: US$159.99 válasszak színt és küldik.

:F :W

Javaslat?

Mivel nyeremény az ár irreleváns lenne, de ugye azért mégsem?

[ Szerkesztve ]

(#10090) draco31 válasza V/ (#10088) üzenetére


draco31
veterán

Igen, így meg van nekem is. Csak első vásárláskor nem azt választottam, hogy rakja a kosárba, hanem az azonnali vásárlást, ott meg nem hozta nekem a kupon részt. Régebben ebben az esetben is ott volt a kuponos rész emlékeim szerint.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#10091) sambenez válasza Bencq (#10087) üzenetére


sambenez
addikt

Teljesen mindegy a folyamat. Ha vissza kaptad az árát és utána megjött, te meg elteszed az lopás akkor is ha sok idő eltelt. Ez becsület kérdése. Van akinek semmit nem ér a becsülete, van akinek 200$-t, és van akinek nem eladó. Ez ennyire egyszerű.

(#10092) Bencq válasza sambenez (#10091) üzenetére


Bencq
csendes újonc

Azért igen kíváncsi lennék a te makulátlan, becsületes életedre :D De most teljesen őszintén, komolyan gondolod magadról, hogy semmit nem tettél még életedben ami a magasztos szemléleteddel szembe ment esetleg, ártól és mindentől függetlenül? Kicsit azért sepregess otthon magad körül és utána játszd itt el a nagy igazságosztót szerintem ;-) Kezeljük helyén azért a dolgokat, használj tükröt és ne legyél álszent!

(#10093) V/


V/
Topikgazda

Javaslom befejezni a személyeskedést, nem jutunk előrébb a dologban. Az hogy valaki becsületes vagy nem azt a témát most lezárnám. A lényeg olvasható volt eddig is, tovább nem megyünk.

[ Szerkesztve ]

(#10094) Ciccuka


Ciccuka
veterán

2.5 hónap után érdemes még tovább várni? :W

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#10095) V/ válasza Ciccuka (#10094) üzenetére


V/
Topikgazda

GLS-re utalásod még nincs?

(#10096) Ciccuka válasza V/ (#10095) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ha lenne, akkor nem siránkoznék...
19-e óta semmi

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#10097) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Umidigi F1 Play snatch game

Zeblaze neo smartwatch snatch game

BW TWS fülhallgató snatch game

Xiaomi 2C 20000mAh powerbank snatch game

Köszönöm mindenkinek a csatlakozást! :R

[ Szerkesztve ]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#10098) wocsok17 válasza Ciccuka (#10096) üzenetére


wocsok17
tag

Szintén.

(#10099) walakyb válasza V/ (#10082) üzenetére


walakyb
aktív tag

Tudom, nem is mondtam, csak a témához szóltam hozzá, és a tied volt az utolsó hozzászólás.
A 07.26-os rendelés szintén 15 számból (legalábbis valami ilyesmi :D) álló TN volt, állítólag végig GLS, de csak Puurs-ban éledt fel.

(#10100) walakyb válasza V/ (#10089) üzenetére


walakyb
aktív tag

Megint egy dolog, amiben egyetértünk :)
szerintem teljesen mindegy, hogy mennyit fizettél érte, neked jár 1db x áru termék, nem pedig egy x-30%.
Főleg annak tükrében elég gáz, hogy van is raktáron elvileg a nyeremény (még most is 50+ amit mutat az oldal.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.