Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26701) Orlin válasza amdathlonxp (#26699) üzenetére


Orlin
addikt

Annyira nem értek hozzá,de úgy néztem a többi csavar lyukban,hogy ott fekete a belső amibe megy a sérültnél meg fémes volt.Remélem megoldják. :)
Amúgy azért van eredetileg szervízben mert kék halál volt.Utána próbáltam feltenni a rendszert de nem jutottam végig.Felénél elhasalt.Azt mondta szervíz valószínű alaplap hiba lesz.Ami 34 000 ezer körül lenne.Plusz a venti is "kerreg".Azt is cserélni kell lehet.Eddig szépen ment pedig meg is voltam elégedve.De most a héten mrgadta magát rendesen.5 éves Asus...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#26702) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

Lenne egy új kérdésem.
Van egy usb 3.0-ás pendrive, win7-ben teszteltem, feltettem hozzá az usb3-as drivert, a sebességeket hozza.
Viszont van vele pár furcsaság.
USB3.0-án BIOS-ban a Boot menüben 5-ből 4szer nem látja a notebook a pendrive-ot, USB2.0-án viszont igen.
Ez miért lehet?

(#26703) Gery15


Gery15
addikt

Sziasztok!

Van itt köztetek vagy esetleg ismertek valakit, aki tudna nekem segíteni garanciáztatás ügyeben, hogy volt már szétszedve az Asus X550ZE laptopom?

HyperX

(#26704) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#26702) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Még annyi kiegészítés hozzá, hogy:
-újból és újból csatlakoztatásnál párszor kiírja az intel usb 3.0 monitor, hogy ez az eszköz gyorsabb tud lenni, mindezt usb3.0 porton csatlakoztatva, ami érdekes
-mérésnél szintén usb3.0 porton mikor hogyan mér, vagy hogy usb2-es közelítő értékeket, és van hogy rendesen a 3.0-nak megfelelőt
-es ugye az előbbi, hogy USB3.0-án BIOS-ban a Boot menüben 5-ből 4szer nem látja a notebook a pendrive-ot, USB2.0-án viszont igen.

Mindezt úgy hogy feltettem az usb3.0-ás drivert .exe telepítőből, mert anélkül nem is működött.

Itt most akkor a pendrive, a notebook alaplapja, a 3.0-ás usb csatlakozója, vagy a driver a nem jó?

(#26705) Aslan


Aslan
aktív tag

Üdv!

Második napja vagyok boldog tulajdonosa egy Lenovo Yoga 2 Pro ultrabooknak.

Nagyon tuti a cucc, de volna egy kérdésem:

A kijelző fényereje magától ugrál. Régebben volt egy Lenovo Y560-asom, aminél hasonlót produkált a gép, de ott egy Lenovo segédprogramban ki lehetett aszem kapcsolni a fényérzékelő szenzort, ami annak megfelelően állította automatikusan a kijelző fényerejét, ahogy a szenzor érzékelte a külső fényeket. De a Yoga-nál ilyet nem találtam. Fogalmam sincs, hogyan lehetne ezt a "fényerő-ingadozást" kikapcsolni.

Egyébként a kijelző 3200x1800 felbontású. A rendszer pedig Windows 10.

Van esetleg valakinek ötlete?

Előre is köszönöm!

Üdv!
Aslan

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#26706) Mottie válasza Aslan (#26705) üzenetére


Mottie
őstag

PC Settings -> Szstem -> Power and Sleep -> Automatic brightness? (magyar megfeleloje)

Be Victorious!

(#26707) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#26704) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Most azt próbáltam a bios-nál, hogy usb3.0-ás portba becsatlakoztattam egy usb2.0-ás toldókábelt és ahhoz az usb3-as pendrive-ot, és érdekes, mert úgy minden esetben, többszöri ellenőrzésre is felismeri a boot menüben a pendrive-ot. Viszont ha megint csak magát a pendrive-ot csatlakoztatom a "csupasz" usb3.0-ás aljzatba, akkor már nem ismeri fel a boot menüben a bios.
Ez miért van?....

(#26708) margithid


margithid
veterán

Annyi kérdésem lenne, hogy a B800-as Celeronnal szerelt notebookom BIOS-át frissíteni kell mielőtt win10zel kezdem használni?
És esetleg megmodnaná valaki, hogy hol találo mezt a lenovo oldalán, mert nem találom :R

[ Szerkesztve ]

(#26709) csixy válasza Ice&Lime (#26707) üzenetére


csixy
addikt

A válasz majdnem triviális : kontakthiba?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#26710) Aslan válasza Mottie (#26706) üzenetére


Aslan
aktív tag

Szia!

Nincs kizárva, hogy béna vagyok, de én ilyet nem találok. :(

Igen! Béna voltam!! :D Bár nem pont ott volt, ahol írtad, de a kommented hatására találtam meg és döbbenet, hogy eddig nem vettem észre :)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#26711) Aslan


Aslan
aktív tag

Ööö... kikapcsoltam az automatikus fényerőváltozást, aminek hatására a fényerő automatikusan változik. Ugyan úgy! LOL! :D

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#26712) Ice&Lime válasza csixy (#26709) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Mindkét usb3.0 port egymás mellett?
És, ha kontakt hiba, akkor a rákötött usb2.0-ás toldókábelen keresztül, hogyhogy stabil bios-ban a felismerése többszöri próba után is?
Vagy most az alaplapi csatlakozó vagy a pendrive a kontakt hibás?

(#26713) Tim82 válasza margithid (#26708) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lehet, hogy segítene, ha megadnád a noti pontos típusát.

Szerintem egyébként nincs jelentősége Win 10 szempontjából a BIOS frissítésének. Ha nincs semmi gond a jelenlegi BIOS-szal, akkor "if ain't broke don't fix it".

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26714) bakter24 válasza Ice&Lime (#26712) üzenetére


bakter24
őstag

A biosok általában nem szokták szeretni az USB 3.0-t, Bootolni/wint telepíteni nem tudsz, nem ajánlott róla, pont emiatt. Ha van USB legacy mód, vagy USB 2.0 mód opció a biosban, akkor azt bekapcsolva nő az esély. A 2.0-s toldókábel azért oldja meg ezt a gondot, mert az USB 3.0-as portod 3.0-s lábai (képen alsó sor) nincsenek értelem szerűen hosszabbítva, következésképp USB 2.0-s nak látja a BIOS.

[ Szerkesztve ]

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#26715) Ice&Lime válasza bakter24 (#26714) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi a választ.
Akkor a bios dolgot talán meg is magyaráztad. (bár pont lenne egy ilyen értelme is a 3.0-nak, hogy gyorsabban települjön a windows róla)
De windowsban, akkor miért van az, hogy hol usb3-as hol pedig usb2-öt közelítő értéket mér ezeken az usb3.0-ás portokon szerinted?

(#26716) bakter24 válasza Ice&Lime (#26715) üzenetére


bakter24
őstag

Elég gyorsan települ az 2.0 ról is, főleg a DVD-hez képest. Ott nem jönne ki a sebesség, mivel nem csak sima copy egy telepítés. Win alatt is sok mindentől függhet a sebesség, a porttól is, a pendrivetól is. Próbálj egymás után mondjuk 3x egy full telemásolást, vegyes méretű tesztadatokkal, többet ér, mint a szintetikus tesztek szerintem.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#26717) Mottie válasza Aslan (#26711) üzenetére


Mottie
őstag

Lehet még: GPU beallitas is pl (Power saving)

Be Victorious!

(#26718) Ice&Lime válasza bakter24 (#26716) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A másolásos teszt valóban többet ér szerintem is.
Azt majd még kipróbálom.
Addig is köszi.

(#26719) szagnes69 válasza szagnes69 (#26700) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Kedves Berci!

Angol fórumokon utána olvastam és azt írták, hogy miután mindezt megcsináltam a jelszóval, törölni kell a supervisor jelszót és lőn csoda, sikerült telepítenem a Windows 8.1-et. :C Minden a helyén van, minden működik!!! Elsőre azt hittem, hogy a touchpad nem fog, de mint kiderült be kell kapcsolni a billentyűzeten és utána az is rendben ment. Hát nem szerettem meg az Acer gépeket. :)

[ Szerkesztve ]

(#26720) margithid válasza Tim82 (#26713) üzenetére


margithid
veterán

G570-es B800 celeron procis.
Igazából nyáron felraktam rá a win10et, de nem ment a wifi, nem tudom, hogy mi miatt, lehet a bios talán, azért gondoltam a bios frissítést.

(#26721) Mulderpapa


Mulderpapa
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Compaq CQ62 típusú notebook, ami akkumulátort betéve, vagy adaptert rácsatlakoztatva automatikusan bekapcsol, viszont nem indul el. (venti felpörög, WiFi led világít, de képet nem ad)
Ugye közismerten VGA hibás típusról van szó, láttam is már jó pár ilyen típusú gépet ezzel a hibával, de azoknál villogott a Caps Lock ledje, illetve nem produkálták a fentebb említett "magától bekapcsoló" jelenséget. Elképzelhető, hogy valami más baja van?

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#26722) amdathlonxp válasza Mulderpapa (#26721) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Üdv Cmos elemet nézd meg esetleg az is okozhat ilyesmit

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#26723) Aslan válasza Mottie (#26717) üzenetére


Aslan
aktív tag

Sajnos a GPU beállításokban nem látok ilyet. (Intel HD 4400)

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#26724) _Berci_ válasza Gery15 (#26703) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szia

Ha jól értem most akarsz venni/vettél már egy ilyen lapost és arra vagy kíváncsi, hogy lett-e szétkapva?

Ha igen, akkor csavarokat nézd meg alul, feketék általában, s a csavarhúzók sok esetben már az 1. szétszedésnél leszednek valamennyit a festékből...
No persze már én is szedtem úgy szét notit, hogy nem látszott:DD, és bontottam ki új fóliás notit amire 1.re azt mondtam volna, hogy szét van szedve

Másrészről nézd meg körbe-körbe az illesztéseket, hogy nincs e valahol sérülés, óvatosan picit próbáld meghúzni, hogy lötyög-e :)
Asus X szaria nem az 1. osztályú alkatrészekről híres, így kb lehetetlen úgy szétszedni, h 1-1 karom ne törne el :D

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#26725) _Berci_ válasza szagnes69 (#26719) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Bazzz mekkora egy b*zi megoldás :D
Büdös életbe nem hallatom még ilyen fasságot :D
Dobd a linket plizzz :D

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#26726) _Berci_ válasza Aslan (#26723) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szia

Amiket én javaslok:
1. Intel HD grafikus vezérlőpult/ Energia (asztal jobb klikk és grafikus tulajdonságok)
Az aksis üzemmódnál tiltsd le a Kijelző energia takarékosságát
2. (a "csodálatos")Gépház/Gép és eszközök ott alvás tápellátás és kapcsold ki az auto fényerőt
3. Energia gazdálkodásnál (óra mellet az aksi jelző re jobb gomb) a séma szerkesztése
Spec beálítások, majd a kijelzőnél minden %-ot állítsd be úgy ahogy teccik (aksi és 230 as nál is)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#26727) amdathlonxp


amdathlonxp
aktív tag

Hogy is van mxm es notinál ha nem jó az mxm fehér a kép igaz? Mert ezen ami nálam van semmi nincs a lcd -n nem tudom eldönteni hogy mxm ment szét vagy a nb...

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#26728) szagnes69 válasza _Berci_ (#26725) üzenetére


szagnes69
aktív tag

[link]

JM hozzászólásában van benne, hogy törölni kell a supervisor jelszót. :D

Az acer-nél ma a hölgy addig elmondta, hogy supervisor jelszót állítsak be, majd az UEFI-nél a security boot-ot állítsam disabled-re, de hiába csináltam meg nem működött, délután visszahívtam, hogy ez így sem megy és felajánlotta, hogy bevizsgálják a laptopokat. Finoman jeleztem, hogy nem hiszem, hardveres hiba lenne...két tök egyforma laptopnál. :(( Ezek után a BIOS után kezdtem el kutatni és akkor láttam meg ezt a hozzászólást, a supervisor jelszót üresre állítottam, és utána végre elindult pendrive-ról a telepítő. Végül a WIn 8.1 üzengetett, hogy nem biztonságos a rendszerindítás, így újra beállítottam egy supervisor jelszót és azóta is megy. :) :C

[ Szerkesztve ]

(#26729) _Berci_ válasza szagnes69 (#26728) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Köszi

Holnap kipróbálom s röhögünk, h milyen bééénaaa megoldás :D

am ne izgulj... Újabban az Asusoknál nem lehet kikapcsolni az uefi-t :D

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#26730) szagnes69 válasza _Berci_ (#26729) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Szívesen! Jó szórakozást hozzá! :DD

(#26731) _Berci_ válasza szagnes69 (#26730) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Lehet, h Asusnál is ez van :D

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#26732) szagnes69 válasza _Berci_ (#26731) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Jaj azt nem szeretném, eddig kedveltem az Asusokat, van egy tabletem tőlük... :(

(#26733) _Berci_ válasza szagnes69 (#26732) üzenetére


_Berci_
aktív tag

utóbbi időben Asus egyre rosszabb :(

X széria pl kb ócska vas :(
Asus T100 nak olyan billentyűzete van amit még nem láttam/tapasztaltam!!! Ilyen sz@ron még SOHA nem gépeltem!!

Egyedül a K/N/G széria amit lehet választani (de vannak ott is turpisságok)

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#26734) _Berci_


_Berci_
aktív tag

Egyes embereknél használnám.....:D
Klikkk

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#26735) Tim82 válasza margithid (#26720) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha jól látom, 2012. szeptemberi a legfrissebb. [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26736) margithid válasza Tim82 (#26735) üzenetére


margithid
veterán

Wireless LAN Driver (BCM, Atheros, Realtek) for Microsoft Windows 8 (32-bit, 64-bit) - Lenovo G470, G570
Erre gondolsz igaz?
Ez win8-ast ír, ha ahhoz jó akkor win10hez is.

(#26737) Tim82 válasza margithid (#26736) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én a BIOS-ra gondoltam, ezek szerint nem jegyzi meg a link a "Pick a Component" kiválasztását.

Azért ellenőrizd le Eszközkezelőben, hogy valóban olyan wifi modul van a notidban, mint amit írnak a driver readme-jében, hogy ahhoz való.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26738) margithid válasza Tim82 (#26737) üzenetére


margithid
veterán

Ok, egynelőre szeritnem felrakom a win10et, ha meg nem jó a wifi, akkor mókolok valamit:)

(#26739) Aslan válasza _Berci_ (#26726) üzenetére


Aslan
aktív tag

Köszönöm! Megtaláltam! És úgy tűnik, hogy tökéletesen működik is!

Köszönöm szépen mindenkinek, aki segített! :R :R

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#26740) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Lenovo T61, T8100-as procival és Intel 965 graphics-al.

Rádobtam a win10-et, és minden jó, de driver kellene rá sztem, mivel nem tudja az 1440x900-as felbontást jelenleg, csak 1280x800. Az eladó szerint pedig tudnia kellene.

De nem találok rá. Tudnátok segíteni?

A hivatalos Lenovo oldalon lévő inteleseket próbáltam már.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#26741) wmarci


wmarci
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy 2013. aug 6-án vásároltam egy Dell Latitude E5430-as notebookot a laptonszalonban. A garancia rá 3 év, tehát elvileg még mindig él. Az lenne a kérdésem, hogyha a sarkánál betört a gép illetve a pöcökegér elveszett azt lehet orvosolni? Vissza lehet így küldeni garanciáztatni? Viszont a service Tag szerint a hivatalos dell honlapon a garancia végére 2016. jan. 28-at ír.

Köszi

(#26742) Duree válasza wmarci (#26741) üzenetére


Duree
veterán

Ha van róla számlád és garleveled akkor a gar addig él amedig a számla engedi.A dell honlapján mindíg a gyártás idöpontja van fenn, mivel ök nem tudják ,hogy mikor adják el.A pöcökegér hiánya nem gond de csal pénzuért cserélik,viszont a tödött káva már eredményezhet akár gar megvonást is,de az biztos , hogy garban törött elemet nem pótólnak.Egyébként mi a baja a gépnek?

duree54

(#26743) Duree válasza Kuruc2 (#26740) üzenetére


Duree
veterán

Koránt sem biztos mert ez a modell kétféle kijelzövel is készült 1280x800 és 1440x900 is.Ha nem tudod beállítani akkor bioztosan a 1280 kijelzövel van gyártva.Dobj rá egy aidát és megmondja a kijelzö paramétereit.

duree54

(#26744) Gery15 válasza _Berci_ (#26724) üzenetére


Gery15
addikt

Nem nyert.

HyperX

(#26745) _Berci_ válasza Gery15 (#26744) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Nem azt akarod tudni, hogy szét lett-e szedve?
Nem látszik, hogy szét lett-e szedve?

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#26746) Kuruc2 válasza Duree (#26743) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Aida:

Az tuti hogy aida a hardveres-en maxot mutatja, nem driver-függően?

A Hardveraprós eladónak ez volt az első amit írtam, hogy 1440 legyen a felbontás. Bizonygatta is hogy bizony az egyből annyi lesz ha felrakok megfelelő drivert. Persze azóta nem válaszol mióta írtam hogy nem igazán.
Pedig ma is fent volt. Meg van 160/1 poz értékelése is.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#26747) Gery15 válasza _Berci_ (#26745) üzenetére


Gery15
addikt

Nem.

Lényeg. Hoztak hozzám egy már említett Asus laptopot, amit szétszedtek memória és ssd bővítés miatt... de nem jött össze, mert a "hozzáértő" fémcsipesszel piszkálta a lapot és nem volt leszedve az akksi. Pukkant egyet egy smd kondi, ami a kijelző fényerejéért felelős így elszállt és nincs fényerő csak néha, hálózati töltőről.
Hozzám hozták, hogy rakjam vissza a gyári hdd-t és szedjem ki a ramot, amit beletettek, hogy küldjék vissza gariba. Mondom garis a gép, akkor miért kellet belenyúlni hozzá nem értő embernek? Nem is ez a lényeg, hanem visszatettem a belevaló cuccokat és visszaküldetettem velük gariba, ahol csak kijelzőt cseréltek... Persze, hogy nem oldódott meg a probléma.

Kérdés valaki tud-e gépet gariztatni úgy, ha megmondom mi a baja?

HyperX

(#26748) _Berci_ válasza Kuruc2 (#26746) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szia

Sajnos átvertek:( (szándékosan vagy sem, azt nem tudom)
De a Te kijelződ nem tud csak a fent említett hd felbontást :(
itt is írják :(

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#26749) Kuruc2 válasza _Berci_ (#26748) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Valóban, köszi a linket. Ez cumi.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#26750) _Berci_ válasza Gery15 (#26747) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Uhh bakki
imádom az ilyen "szakértőket"!

Az mondjuk picit javít a helyzeten, hogy volt már szervizbe s kijelzőt cseréltek, ugyan is akkor a kisebb szétszedéses karcokat nem fognak figyelni, mert tudják, hogy már 1× szét lett szedve!

Én megpróbálnám még 1× gariztatni!

Most beszéltem egy hölggyel akinek az asus gépénél LCD kábel gond van és szervizelés után ugyan olyan hibás volt mint előtte!

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.