Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27651) Recon666 válasza _Berci_ (#27650) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Közben kiderült a baj, az akksi miatt nem ment tovább, kivettem és indult is, visszaraktam megint nem ment tovább.

(#27652) _Berci_ válasza Recon666 (#27651) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szuper :(

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27653) amdathlonxp válasza Recon666 (#27651) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Üdv
A nem gyári adapter miatt szokott így kínlódni ,általában

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#27654) Recon666 válasza amdathlonxp (#27653) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Szia!
Hát itt gyári a cucc, de még ilyennel nem találkoztam, de most már ezt is tudjuk. :)

(#27655) amdathlonxp válasza Recon666 (#27654) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

nekem is 0 ás aksi van az egyik compaq gépbe ki írja bekapcsoláskor hogy sz@r az aksi de megy rendesen a gép,viszont nem gyári táppal volt ilyen vagy ilyesmi nekem is..lehet meg van törve benne a signál szál vagy hasonló anomália miatt játszadozik az idegrendszereddel ...lényeg hogy megy ..a többi másodlagos ..

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#27656) RaPiDsHaRe válasza _Berci_ (#27649) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Megcsináltam amit írtál, és így már működik rendesen. Vissza rakva az aksit, szintén ugyanaz a hiba jön elő.
Kivettem és megy rendesen, ez mitől van ?

(#27657) _Berci_ válasza RaPiDsHaRe (#27656) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Akkor ugyan az van Nálad, mint Recon666 kollégánál....
Sajnos az aksi tud fura dolgokat produkálni :(

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27658) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

A Dell Power Manager szoftvere hogy működik? Beállítottam, hogy "használat főleg hálózatról". Ahhoz, hogy ez érvényesüljön, kell futnia a programnak? Néztem a services felületen, de nem találok olyan folyamatot, amely a program bezárása után is futna. Hogy intézi ezt a "használat főleg hálózatról" beállítást?

(#27659) persil


persil
nagyúr

Sziasztok!

Akinek van vele esetleg tapasztalata, mire elég egy dell inspiron 1764-ben az integrált intel hd...? Nyilván nem crysis 3-hoz kéne, de pár éves játékokkal elbánik azért? Aki használt már ilyen gépet, az leírna egy-két példát, hogy mi, hogy ment rajta?

Előre is köszi!

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#27660) ∂яσнυη válasza persil (#27659) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

(#27661) gabo89


gabo89
senior tag

Üdv!

Van egy Acer Acer Aspire 6930G laptop, aminek elment a háttérvilágítása. Bekapcsolásnál, illetve kikapcsolásnál néhányszor felvillan. Mi lehet a probléma? Előre is köszönöm.

indul a sörös aludni

(#27662) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok!

Olyan dilemmában vagyok, hogy UK qwerty, vagy német qwertz keyboardos notebookot vegyem-e meg?Természetesen a magyar qwertz billentyűzet legegyszerűbb használata lenne a cél?
Mi módon történhet az átalakítás? :R

(#27663) bakter24 válasza dlaj (#27662) üzenetére


bakter24
őstag

Cserével vagy matricával történhet a magyarítás. A csere költséges, a matrica ideiglenes (kopik) cserébe 100ft kb. Az angolt kevesebb matricával lehet magyarítani, mint a németet.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#27664) dlaj válasza bakter24 (#27663) üzenetére


dlaj
őstag

Köszönöm. :R
Egy bizonyos típust néztem ki, ami vagy UK, vagy német keyboard-dal kapható. Magyar nincs hozzá, tehát csak a matricázás marad.

Akkor jobban járok, ha az UK qwerty-t választom a kevesebb matrica miatt?
Illetve kérdésem lenne még, hogy világítós billre van matrica, amivel megoldható, hogy továbbra is világítson?
(Talán pont itt a PH hirdetéseiben láttam, hogy csinál ilyet valaki.)

(#27665) bakter24 válasza dlaj (#27664) üzenetére


bakter24
őstag

Én az angolt preferálom, a némettel szemben, de konkrét számot nem tudok, hogy mennyivel jársz jobban. De nézel képen egy UK-t meg egy németet, és összehasonlítod, lehet csak pár a különbség.

A világítósnál nem tudom, hogy lehet megoldani matricával :F

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#27666) Ulius80 válasza dlaj (#27664) üzenetére


Ulius80
tag

Szia!Itt érdeklődj.

http://hardverapro.hu/apro/kulfoldi_billentyus_a_laptopod_magyart_akarsz_megoldom_ors

Bocsi,telóról vagyok,nem tudok "link"-elni.

"A Jurassic Parkban NEM a T-rex üldözte a dzsippet. Chuck Norris üldözte a T-rexet, és a dzsippet!!"

(#27667) dlaj válasza bakter24 (#27665) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi, majd összehasonlítom!

Ulius80, Köszi, erre gondoltam, csak most pont nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#27668) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Sziasztok! Újabb laptop problémával jelentkezem.
Adott egy Fujitsu Lifebook S7710 noti és bekapcsolásnál a kis kijelző felvillan a scroll lock, num lock meg gondolom a caps lock ábrája és se kép se hang. Ez alaplaphibás lenne? Vagy csak valami védelmi cucc van bekapcsolva rajta?

(#27669) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Egy Asus laposhoz van csatlakoztatva egy fhd Samu tévé hdmi kábellel.
A tévén az asztal "túl nyúlik" kijelző szélén. Hogyan lehetne valahogy összehúzni ott a képet?
Igp.-t használok, Intel grafikus vezérlőt.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#27670) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Szerintetek mi az atyaúristen lehet a laptoppal, ha néha a wifi szakadozik. Van, hogy nem is jelez hibát, nincs felkiáltójel, (néha meg igen) egyszerűen csak nem töltődik be semmi, aztán egy fél perc múlva magához tér, és bejön. Eközben pl. telefonon, wifin, működik rendesen, tehát nem a router a ludas ezek szerint, hanem a gép. Valamelyik nap tettem fel a gyári, Lenovo Support oldalán lévő wifi drivert (Thinkpad Edge E530), mert a legújabbal, amit az Intel oldaláról tettem fel, néha néha kékhalálozott.

(#27671) embe válasza Gabesz87 (#27670) üzenetére


embe
nagyúr

Esetleg nézd meg az energiagazdálkodási lehetőségek között, hogy a wifi mire van állítva!
Vagy kísérletezz más driverekkel!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#27672) Gabesz87 válasza embe (#27671) üzenetére


Gabesz87
addikt

A Speciális beállításoknál a csatorna sávszélességnél melyik a jobb, ha 20MHz-en, vagy ha Auto-n van? Amúgy az energiagazdálkodásnál kikapcsoltam azt, hogy a gép energiamegtakarítás céljából kikapcsolhatja az eszközt.

(#27673) embe válasza Gabesz87 (#27672) üzenetére


embe
nagyúr

Passz, hogy melyik a jobb. Én s küszködtem, sokadik driverrel lett jó.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#27674) masholnap


masholnap
senior tag

sziasztok!

olyan kérdésem lenne, hogyha egymás után ékezetes és nem ékezetes betűt írok be, akkor ez történik:

ásásásásssssssááááááásásásásásásásásásá

azaz egyszercsak pufferel írás közben, és először kidobja az ékezet nélkülit, aztán az ékezetest.

billentyűzet lett cserélve, de fura módon külső billentyűzettel is ezt játsza el.

van valami megoldás erre?

köszi minden ötletért vagy megoldásért!

win 8.1 az oprendszer

(#27675) roPHka


roPHka
senior tag

Sziasztok.

Adott egy Acer E1-531 típusú notebook. Alaplapot cseréltem benne, egy ugyanolyan típusúra lényegében, ugyanaz a modell, de közben mégsem.
A meghalt lap és az új lap között kb 3 hó gyártási különbség van. Fizikálisan ugyanaz, de a bios nem egészen egyforma rajtuk. A meghalt lap biosa uefi-s, az új lapé pedig nem. Bekapcsoláskor a logo sem ugyanaz, de ez más kérdés.
A lényeg, hogy a régi lapon gyári windows 8 volt, uefi módban telepítve, stb... az új lapot betéve sajnos a rendszer nem indul, bootolható eszközt nem talál.
Hogy a fenébe tudok uefis biost rávarázsolni az új lapra? Egyáltalán lehet? InsydeH20 Rev3.7-es a bios a lapon, az acer honlapjáról leszedtem a legutolsó biost, ami pedig van még az BIOS - UEFI for Windows 8 (Not for Upgrades) névre hallgat, 2.xx verziószámú. Ezt nem engedi futtatni windows alatt, mert arra hivatkozik hogy próbálkozzak 1.xx-es verzióval.
Előfordulhat, hogy régebbi típusú acer notiban is van már uefi mód, ebben meg mégsincs? Van valami rejtett bios beállítás esetleg ami valami billentyűzetkombóval előjöhet vagy felejtsem el?

[ Szerkesztve ]

(#27676) KillHates válasza roPHka (#27675) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha pont ugyanaz a két lap; tehát szerkezetileg is megegyezik, akkor a BIOS chip-et át lehet forrasztani minden további nélkül a másik lapra és működnie kell.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27677) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

Erre tud valaki valami tanácsot adni? [link]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#27678) embe válasza anorche1 (#27677) üzenetére


embe
nagyúr

Esetleg keress egy olyan Lenovo lapost, amiben Intel proci van! Ja és újabb modell legyen.
Szedd le annak a driverét, és próbáld meg azt feltelepíteni!
Vagy ne .exe kiterjesztésű drivert keress, hanem zip-et. Tömörítsd ki, majd onnan tallózd be a drivert!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#27679) KillHates válasza anorche1 (#27677) üzenetére


KillHates
nagyúr

A újraindításkor nyomd a SHIFT gombot.
Be fog dobni egy Indítás beállítások menü-t ahol a F7-es opció a digitális aláírás kikapcsolása:

Ez után már fel tudsz rakni bármilyen illesztőprogramot.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27680) MrRL19


MrRL19
senior tag

Helló

Kérdésem: volt nekem anno egy 650m sli vga-al ilyenem na most ez viszont sima 750m 2gb gddr5 van benne , mennyivel gyengébb ?!

[link]

köszi előre :R

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#27681) anorche1 válasza KillHates (#27679) üzenetére


anorche1
őstag


:(
Szerintem nem a Windows lövi le a telepítést, hanem maga a telepítő :(

(#27678) embe
Holnap keresek egyet :R

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#27682) roPHka válasza KillHates (#27676) üzenetére


roPHka
senior tag

Valahogy lehet azt diagnosztizálni, hogy az alaplap biosa sérült-e?
Az előző szóban forgó Acer lap ugyanis működött..egy takarítás után viszont elkezdett szarakodni.
Nem történt semmi, hacsak nem előtte is már csinált hasonló hibajelenséget, de azt nem tudom.
Jelenleg bekapcsol, de nem ad képet, és úgy tűnik mintha folyamatosan resetelné magát...
Előző 50 bekapcsolásból kb 4x adott képet, ebből túlnyomórészt a bekapcsolás után megjelenő Acer logónál megállt...egyszer talán bejött a rendszer is.
Vga hiba, bios chip hiba, esetleg egyéb áramköri nyalánkságról van szó? Előéletéből ami lényeges, hogy valószínű kicsit jobban melegedett a kelleténél egy ideig mivel takarítva sosem volt.
Félek ha bga hibával küldöm el, akkor feleslegesen ártunk a vga chipnek, ami ráadásul egy kevésbbé tönkremenős - melegedős sima Intel videókártya.
Mindent megnéztem amit lehetett (töltő, proci, ramok, stb...), nincs változás ezek cserélésvel sem.

(#27683) KillHates válasza anorche1 (#27681) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sikerült összekevernem a szezont a fazonnal :B
Akkor az lesz amit embe mondott; keress olyan illesztőprogramot ami ZIP állományú vagy ha EXE akkor figyeld, hogy hová csomagolja ki (általában a személyre szabott telepítésben meg lehet adni) és amikor ezt a hibaüzenetet feldobja, akkor ahová kicsomagolta, onnét másold át a fájlokat valahová ahonnét meg tudod majd tallózni a driver kézi telepítésénél; eszközkezelő>driver frissítése>tallózás>igen akarom>restrart :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27684) KillHates válasza roPHka (#27682) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sajnos gyári debugger nélkül nagyon nehéz; általában ha az adott modellre rákeresel, akkor a megemlített hibák jellemzően mutatják, hogy merre érdemes elindulni. Amit leírtál az nagy valószínűséggel GPU hiba lesz; hagyd a gépet bekapcsolva 5-10 percig, hogy a ventije már menjen, majd csinálj egy ki-be kapcsolást. Ha jobbára elindul -de nem biztos!- akkor ott valami melegedésre gyógyuló hiba van; ami 99%, hogy BGA.
Ha gondolod, rework ügyében keress meg privátban.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27685) csbence94


csbence94
csendes tag

Halii :)
Lehet rossz helyre írom, ne haragudjatok.. Októberben vásároltam egy MSI GX70 Destroyer "Gamer" laptopot, viszont most el szeretném adni, mert egyáltalán nem használom ki..:D Mennyibe tudnám eladni körülbelül?

(#27686) KillHates válasza csbence94 (#27685) üzenetére


KillHates
nagyúr

Van notebook beárazós topic, ami mondjuk most nem üzemel.
Ha privátban elküldöd a gép specifikációit, akkor szívesen belövöm neked.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27687) anorche1 válasza KillHates (#27683) üzenetére


anorche1
őstag

Sikerült, köszönöm nektek :R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#27688) KillHates válasza anorche1 (#27687) üzenetére


KillHates
nagyúr

Végül mi lett a megfejtés? :)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27689) anorche1 válasza KillHates (#27688) üzenetére


anorche1
őstag

A megtaláltam hova csomagol ki a telepítő (c:\user\felhaszn\local\temp\pftB17~tmp). Eszközkezelőben letöröltem, és a mappában található .ini -re jobbklikkeltem majd telepítés, és a gépet újraindítva jó lett.
Ha simán csak megmutattam az eszközkezelőnek, akkor azt mondta hogy az illesztő naprakész. Ha meg törlés nélkül telepítettem az .ini -vel, akkor nem történt semmi.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#27690) BigDarkJoy


BigDarkJoy
aktív tag

Sziasztok.
Előre is elnézést kérnék ha nem ide való a kérdésem.
A lényeg hogy külfödi munkavállalás miatt előkotortam 1 régi laptopot, Fujitsu Amilo pro 2030.
A gyári 1 magos 1700MHz s proci viszont mára elég gyenge, és sejtelmem sincs mekkora a maximális amit bele lehet tenni és ebben kérnék segitséget.
Filmezésre meg szabad idöben netezésre kellene a gép. Valami 2 magos proci jó ebbe az öreg gépbe eggyáltalán?
Köszönöm a szives segitséget elöre is!

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#27691) _Berci_ válasza BigDarkJoy (#27690) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szia

Nem nagyon tudsz bele értelmes procit venni :(
a laptopsystemnél érdemes körbenézni, ott vannak használt notik jó áron :)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27692) BigDarkJoy válasza _Berci_ (#27691) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

2 hónapja nem dolgozom, jelenleg olcsobb lenne 1 proci, tudom nem lehet erömüvet csinálni belöle, de ha elbirna valami 2x1.5GHz procit, az már böséggel kiszolgálna engem az 1 fizuig

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#27693) ∂яσнυη válasza BigDarkJoy (#27692) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Proci cserével nem fogsz akkora sebesség növekedést tapasztalni mint ssd-vel!

(#27694) BigDarkJoy válasza ∂яσнυη (#27693) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

Jó de érhet 10-15 ezret a gép, nem akarom megduplázni az értékét

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#27695) Brandynew válasza BigDarkJoy (#27694) üzenetére


Brandynew
őstag

Én egy ilyen régi gépet nem bővítenék. 2x olyan erős gépet vehetsz Hardverapróról 20 ezer Ft-ért, ami átmeneti megoldásnak, pár hónapra teljesen jó lesz, aztán eladod.

(#27696) version404


version404
újonc

Sziasztok!
A következő problémám van:
Notebook 15,4"-es WXGA (LP154WX4-TLB4 típus) kijelző helyére betettem egy WSXGA (LP154W02-TL10 típus) kijelzőt, de bekapcsoláskor 5-6 másodperc után kel csak életre a kijelző, és akkor is a fénycső felől elkezd felerősödni a kijelző megvilágítása, majd világos türkiz színben világít, de se kép se más semmi.
A WXGA ugyan törött, de működik, a WSXGA-nak semmi baja, szintén működik de csak a saját notijában. A törött is működik a WSXGA helyén, de fordítva az előbb írt hibajelenséget produkálja. A videókari Intel GM45, elvileg tudja kezelni a WXGA-nál nagyobb felbontást.

Kérdésem hozzátok, hogy mi lehet a gond?

Köszi a segítséget. :R

(#27697) ∂яσнυη válasza BigDarkJoy (#27694) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Miért később nem lehet kivenni belőle az ssd-t? 5-7 körül kapnál apróról 60-80gb-osat

[ Szerkesztve ]

(#27698) BigDarkJoy válasza ∂яσнυη (#27697) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

Igen kapnék, de szerintem az 1700MHz mindenre kevés.. :(

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#27699) _Berci_ válasza BigDarkJoy (#27698) üzenetére


_Berci_
aktív tag

nem a frekvencia számít most már, felejtsük el! :)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27700) tserrof77 válasza version404 (#27696) üzenetére


tserrof77
senior tag

A wsxga-nak több bekötött szál kellene a szalagkábelben, emiatt vacakol. Azt is cserélned kellett volna...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.