Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27751) _Berci_ válasza bordasps (#27749) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Ha 14 napon belül vagy és online vetted (ha személyesen vetted át akkor is) van az elállási jog :)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27752) bordasps válasza _Berci_ (#27751) üzenetére


bordasps
csendes újonc

online rendeltem és az volt a gond hogy nem tudtam milyen kell a gépbe azt hidtem hogy csak ddr3-s :)

(#27753) _Berci_ válasza bordasps (#27752) üzenetére


_Berci_
aktív tag

akkor nincs para :)
Számla és a memória, csomagolás s irány a bolt :)
(csomagolás nem kötelező)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27754) gamer187


gamer187
tag

Valaki tudna segíteni?

BD25 .iso formátumot képes kezelni/lejátszani okos3d samu tv?

Köszi :)) :))

(#27755) Kbali válasza gamer187 (#27754) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem jó topik

(#27756) _Berci_ válasza gamer187 (#27754) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Helló
Típus függő...

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27757) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Melyik az az üzleti széria, ahol a friss levegőt a billentyűzet résein keresztül is szívja a gép, és nem csak a gépház alsó rácsozatán át?

A Thinkpad-ek (T530...), vagy az Elitebook-ok (8460p...)?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27758) adika4444 válasza AxBattler (#27757) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

EliteBook szinte biztosan, nekem 2570p billentyűből szív, a többi is asszem ezen a vonalon. Az újabbaknál passzolom hogy van. Talán a 60-as széria óta van itt így h felülről.

üdv, adika4444

(#27759) AxBattler válasza adika4444 (#27758) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi!

Régebben olvasgattam a témáról, és már nem volt világos minden részlet. A 30-as TP-knél néztem, hogy külsőre olyan a bill., amivel akár ez is működhetne, szóval inkább megkérdeztem.

Egyébként ez a Folio-kra is igaz (pl. 9470m)?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27760) bairyhalls


bairyhalls
csendes tag

Hello!

Van egy ASUS X550L laptopom(i7, 840m, 4gb ram). Az lenne a kérdésem, hogy mennyire egészséges ha 24/7 futna a laptop, az aksi hálózatra dugva, energiatakarékos módban. Hosszú távon lehet bármiféle probléma ebből kifolyólag?

+ OFF de ha valaki tudja esetleg, ha teljesítménycentrikusra van állítva a windows power plan, akkor a procit es videokartyat fixen pörgeti a win, vagy azért nem ennyire hülye? :D Vagy a kiegyensúlyozott mód müködne nálam? Mert napközben mindig beallitom teljesitmenyc.-re, amikor este itthagyom akkor pedig atalitom energiatakarekosra. Egyaltalan, van ertelme ezzel baxakodni, hagyjam kiegyensúlyozottan és kész? :U

(#27761) Mbenyo97


Mbenyo97
aktív tag

Hali!
Kerdesem lenne hogy laptopba mit ajanlotok, hovezetopasztat vagy azt a szilikon lapot vagy minek hivjak ?
(Lenovo SL400)

(#27762) bakter24 válasza Mbenyo97 (#27761) üzenetére


bakter24
őstag

A 2 féle anyag másra való. A hővezető paszta egy lehelletnyi rétegben való a borda és a bordával közvetlenül érinkező felüle közé. A Gap-pad, ha arra gondolsz, az egy zselés állagú hővezető lap, kevésbé melegedő, rugalmasságot igénylő helyeken használják.

Röviden: Amelyik volt az adott felületek között, olyannal kell pótolni.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#27763) bairyhalls válasza bairyhalls (#27760) üzenetére


bairyhalls
csendes tag

Valaki? :B Nem akarom ma este sem úgyhagyni ha kárt teszek vele

[ Szerkesztve ]

(#27764) Brandynew válasza bairyhalls (#27760) üzenetére


Brandynew
őstag

Sajnálatos, hogy nem kértél itt tanácsot, és megvettél egy olyan laptopot, ami nagyon nem ajánlott. Igen, csökken az élettartama, ha sokat van bekapcsolva, főleg egy ilyen rossz hűtéssel rendelkező gépnek. Persze ha néha hagyod éjszakára, nem lesz semmi baja.

Ne azt nézd, hogy milyen fantázianévvel illették az energiagazdálkodási profilokat, hanem állítsd be úgy, ahogy neked kell.

[ Szerkesztve ]

(#27765) bakter24 válasza bairyhalls (#27763) üzenetére


bakter24
őstag

Egy jó hűtésű gépnél nem jelent gondot a 7/24 üzem, nekem kb 3 éve megy így egy notebook (fizikailag 2 különböző a 3 év alatt, de nem ment tönkre az első, csak sikerült fejlődni) egyesítve a NAS és a printer szerver funkciókat. Keveset fogyaszt, nincs hangja, csak a hűtésre kell figyelni. Akksit kiveheted, ha nem fogod hurcolni egyáltalán.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#27766) KillHates válasza bairyhalls (#27763) üzenetére


KillHates
nagyúr

Miért van bekapcsolva nonstop?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27767) Mbenyo97 válasza bakter24 (#27762) üzenetére


Mbenyo97
aktív tag

Jo rendben, ertem.
Koszonom a valaszt :)

(#27768) AxBattler válasza KillHates (#27766) üzenetére


AxBattler
félisten

Valahol említetted, hogy már a kisujjadban vannak a TP-k, szóval kérdezném: mennyire jellemző az Nvidia-s T520, T530-asokban (+ W-széria) a VGA meghibásodása? Ezekben gondolom ha elszáll a VGA, akkor csak alaplapcsere, vagy BGA-zás segít?

Inkább ajánlottabb MXM-es üzletit venni, pl. 15"-os Precision-t?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27769) MrRL19


MrRL19
senior tag

Hali

Létezik olyan ,hogy win10-re nincsen bluetooth driver thinkpad t510re? :F :Y

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#27770) Kbali válasza MrRL19 (#27769) üzenetére


Kbali
nagyúr

Elképzelhető, de itt is mehet win7 driver kompatibilitási módban

(#27771) Kbali válasza AxBattler (#27768) üzenetére


Kbali
nagyúr

Folyamatosan követve a thinkpad topikot, ezen szériák esetében én még nem olvastam ilyen meghibásodásról.

(#27772) MrRL19 válasza Kbali (#27771) üzenetére


MrRL19
senior tag

Az korrekt,mert nekem azt írja ,hogy nem kompatibilis a win7 esetleg egy link a driver-hez? :D

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#27773) persil


persil
nagyúr

Sziasztok!

Az lenne a kerdesem, hogy hp g62-re tudok e win 10-et rakni? Marmint az oke, hogy fel tudom tenni, de fog e mukodni az ezer eves hd5470 - van e hozza win 10 driver? Kulfoldo forumokon nagyon megoszloak a velemenyek, azert kerdezem itt, hogy van e valakinek itt ilyesmivel tapasztalata?

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#27774) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, érdeklődni szeretnék, hogy milyen állapotban érdemes használni a notebookok akksiját?
Konkrétan egy kb. 3 éves Lenovo Z500-as 4 cellás akksijáról van szó, a gép 80%-ban konnektorról megy, néha wifizéskor kb. 3-4x egy héten akksiról max 2-3 órát, ilyenkor nincs teljesen lemerítve. Áramról használva az akksi 100%-os állapotban van, teljesen feltöltve, az Energy Management program néha jelzi, hogy jobb más üzemmódot használni az akksi hosszabb élettartama miatt, ha ezt aktiválom, ilyenkor lemerül olyan 60%-ra, s itt tartja magát. Melyik állapot a megfelelő? Ha teljesen fel van töltve (ilyenkor értelemszerűen tovább is bírja ha akksiról megy) vagy a 60%-on tartani? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#27775) Matexx99 válasza junior11 (#27774) üzenetére


Matexx99
tag

Szervusz!

Én csak a saját tapasztalatomat tudom megosztani: Hat éves macbook (még mindig simán 4-5 órát megy akksiról) a következőképpen volt használva: Amikor árramforrás közelében vagy és kvázi desktopként használod, nyugodtan dugd be, hagy menjen arról, de amikor kikapcsolod/elaltatod húzd ki a gépből. Ha csak asztaliként használod, akkor érdemes havonta-kéthavonta teljesen lemeríteni telepről, és folytatni tovább a bedugdosást.

Lehet hülyeség, nekem működött hosszútávon.

(#27776) PwnZone


PwnZone
csendes tag

Sziasztok,

Van egy Acer E1-422G laptopom, ami véletlenszerűen, használat közben kikapcsolja a billentyűzetet és a touchpad-ot.
Külső eger ilyenkor is működik, külső billentyűzetet nem próbáltam (feltételezem működne).
Win7 és Win8.1 op.rendszer alatt egyaránt jelentkezik a probléma.
Van valakinek ötlete mi okozhatja?

(#27777) AxBattler válasza Kbali (#27771) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez jó hír, köszi! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27778) adika4444 válasza PwnZone (#27776) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

FN billentyűkombók működnek? Hangerő, wi-fi, fényerő...

üdv, adika4444

(#27779) PwnZone válasza adika4444 (#27778) üzenetére


PwnZone
csendes tag

Szia,

Nem próbálkoztam vele, de lepróbálom amint újra kikapcsolja a bill-t.
Mire gyanakodsz?

(#27780) fungi válasza MrRL19 (#27772) üzenetére


fungi
aktív tag

Itt csak odagörgetsz hogy Win7 és Bluetooth és Modem...

[ Szerkesztve ]

(#27781) SpG válasza PwnZone (#27776) üzenetére


SpG
csendes tag

Nem biztos, hogy segít (de egyből ez ugrott be):

Kb. 2 hete vettem egy MS Wired 200 (USB) billentyűzetet. Ez első hétvégére ki akartam szedni a maradék hajamat is. A gép folyton siporászott, de nem jöttem rá, hogy ez az USB le/felcsatolás hangjele. A dolgok odáig fajultak, hogy az alfanumerikus részről semmit nem fogadott...

Elkezdtem túrni a netet és erre a megoldásra akadtam:

A beállítások szerint energiamegtakarítási célból a rendszer lekapcsolhatta az eszközt. (6 másodperc tétlenség után!).

A megoldás az energiatakarékos mód kikapcsolása. Megtalálni kissé trükkös volt, ugyanis több helyen csak kiszürkítve látható az elem:

Vezérlőpult -> Nyomtatók és eszközök -> Billentyűzet -> Tulajdonságok -> hardver(fül) -> USB beviteli eszköz -> Tulajdonságok(gomb) -> Általános(fül) -> Beállítások módosítása(gomb) -> Energiagazdálkodás(fül) :

A gép kikapcsolhatja ezt az eszközt.... [×]

Na innen kellett a pipát kikapni. Ezóta nálam hiba nélkül működik.

Egy próbát megérhet - nem kell ennyire spórolni az energiával ( :N )

SpG

(#27782) Matexx99


Matexx99
tag

Szervusztok!

Megtudjátok nekem mondani, hogy egy Core I5 5200u-nak nagyjából mi a kellemes hőmérséklet terhelés alatt? Sehol nem találtam a neten erről infőt, csak a Tjunction van meg (105 fok). De ez is mit jelent? Onnantól kezd el throttlingolni vagy akkor fog lekapcsolni az egész?

Bocsi ha kicsit sok a kérdés :)

(#27783) MrRL19 válasza fungi (#27780) üzenetére


MrRL19
senior tag

Ezt csináltam ,de egyikse jó :W :W

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#27784) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Ma telepítettem Win10-et egy Asus X751S-re, és most szeretném ghostolni a rendszerpartíciót, de a Ghost csak a Hiren's BootCD-t látja, a vinyót nem. Volt már ilyen, akkor azzal meg sikerült oldani, hogy a BIOS-ban AHCI-ről IDE-rá állítottam a ghostolás idejére a SATA vezérlőt, aztán visszaállítottam, viszont ebben az esetben csak AHCI opció van.

Próbáltam több verzióval is, de nem jártam sikerrel.

Van valami egyéb megoldás, amiről esetleg megfeledkeztem volna?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#27785) fungi válasza MrRL19 (#27783) üzenetére


fungi
aktív tag

Win7 kompatibilis módban telepítetted? Fontos lenne. Mondjuk Win10 tud meglepetéseket okozni, Win8-ra még van fent Bt.driver,
8,1-re már nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#27786) bakter24 válasza csabyka666 (#27784) üzenetére


bakter24
őstag

Szerintem a GPT partíciók miatt nem látja a Ghost, próbáld valami mással, mondjuk a Paragon-nal lementeni fájlba a partíciókat, annak is van boot-olós vátozata.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#27787) Quarell


Quarell
tag

Sziasztok!

Lenovo T420 ... Egyes billentyük a lenyomásra fura karakterkombináciokat jelenitenek meg.

pl

g - vg5
h - mh6
á - űáü
@ - @]
í - xí

Ezt a szöveget úgy tudtam beirni, hogy visszatöröltem a felesleges betüket.

(ezt a szövevg5et úvg5y tudtam bexírni mh6ovg5y visszatöröltem a feleslevg5es betáüket)

Mi lehet a baj?

(#27788) csabyka666 válasza bakter24 (#27786) üzenetére


csabyka666
addikt

Értem, de hogyhogy magát a HDD-t se látja? Fizikailag nincs ott a listában, csak a pendrive, amin a BootCD van.

Oké, megnézem azzal. :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#27789) RPka91


RPka91
tag

Sziasztok!

Volna egy Asus N551ZU (7400P-s) notebookom. 1 hete tettem bele Optibay-t, +8GB RAM-ot, mely ugyan olyan típusú mint a gyári, illetve egy Samsung 830-as SSD-t. Eredeti Win10 Pro-s.

Tegnap este elkezdett kékhalált kapni, mindig más-más hibával. Mikor újraindulás után szerettem volna beírni a pint, becsíkozott a kijelző, majd újra kékhalál. Ezt kétszer eljátszotta, majd sikerült belépnem.

Néha még előjött a kékhalál, de nem csíkozott. Estére próbáltam futtatni memtest-et, viszont csak a Hirens-essel tudtam egyedül bebootolni, ha csak simán memtest volt a pendrive-on, akkor mindig a Win-t töltötte be. A Hirens-es memtest nem jól írta ki a memóriát, 640-es DDR2-nek nézte őket 1-3-3-3 beállítással. Ez ment 9 órán keresztül, hiba nélkül. Ma lefuttattam a Windowsba épített memóriatesztet, probléma nélkül lefutott, viszont kék csíkok jelentek meg vízszintesen a monitoron, nem szabályos elrendezkedéssel, és csak vagy másfél cm hosszúak voltak.

Az előzményekhez még hozzá tartozik, hogy pár napja bekaptam valami malwer-t, melyet le is pusztítottam, illetve feltettem a robot Smart Security-jét, legálisan. Nem talált hibát, legalábbis, ameddig futott, mert a D meghajtó felénél mindig kékhalált kaptam.

A gépet azóta újratelepítettem, a probléma még mindig jelen van.

Mi lehet a probléma? :U

[ Szerkesztve ]

(#27790) bleky06


bleky06
újonc

Dell Inspiron 5520-as laptophoz lehet eGPU-t csatlakoztatni? A gyári PCIE wifi csatlakozó helyére bele lehet kötni? Felismeri?

Vélemények, tapasztalatok, bármilyen hasznos infó jól jönne.

Az adott laptop:
https://www.youtube.com/watch?v=JGDOHZXASpA

(#27791) adika4444 válasza Quarell (#27787) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Van rajta numpad?
Ha nincs, akkor a betűkön lévőt kapcsoltad be, nyomd ki FN és funkciógombok vagy ins, pontosan nem tudom.
(#27789) RPka91:
Ha megvolt a formázás telepítésnél kviett HDD-vel tehát csak opr a gépen és csinálja, akkor nézd még meg LiveLinux-xal, bár sztem itt talán vagy VGA gond, vagy esetleg próbáld vissza a régi ramo(ka)t

üdv, adika4444

(#27792) amdathlonxp válasza RPka91 (#27789) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Üdv a leírtak mellet esetleg optibay nélkül is nézd meg mi újság ...

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#27793) RPka91 válasza amdathlonxp (#27792) üzenetére


RPka91
tag

Szia!

Igen, gondolkodtam rajta, az előbb ki is operáltam, jónak is tűnt, de újfent elhalálozott.. :(

(#27794) amdathlonxp válasza RPka91 (#27793) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

videó vezérlő driverét eltávolítva ,vagy csökkentett módban is jelentkezik a probléma ?

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#27795) RPka91 válasza amdathlonxp (#27794) üzenetére


RPka91
tag

Most kivettem az újonnan szerzett RAM-ot, azóta nem tapasztaltam semmit.. (koppkoppkopp) Futtattattam egy memóriatesztet, nem csíkozott.. Csak azt nem értem, hogy eddig miért nem volt vele baja, illetve teszt alatt miért nem dobott hibát. :F

(#27796) amdathlonxp válasza RPka91 (#27795) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

A win mem teszt semmit nem ér ,általában hosszabb tesztek eredményesek ....

Mind1 reméljük így marad

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#27797) bakter24 válasza Quarell (#27787) üzenetére


bakter24
őstag

Üdv

Ez szerintem hardveres billentyűzet hiba, ha külső billentyűvel nem produkálja, akkor biztosan. Okozhatja szalagkábel hiba, kontakthiba a csatlakozóknál vagy folyadék a billentyűzetben.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#27798) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Sziasztok!

VGA-s projektorra kéne vetítenem az ASUS G551-es notebookommal, de a gépen csak HDMI kimenet van. Kerestem hozzá átalakítót, és egy csomó helyen azt írják, hogy csak passzív jöhet szóba, de próbáltam ismerősömnél egy ehhez hasonló adaptert, amivel ment a monitorján a megjelenítés. Szóval mit ajánlotok, milyen eszközt vegyek a géphez, hogy menjen a vetítés? Létezik olcsóbb, passzív adapter is, vagy csak aktív?

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#27799) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Sziasztok!

Adott egy laptop amihez gyárilag volt egy előtelepített windows 8.1. Papírjai között nincs win kulcs. Matrica nincs. A winyót legyalulták, felraktak egy windows 10-et, nyígnak, hogy aktiválni akar de nem tud. Honnan tudnám megszerezni az eredeti kulcsot? Ha a gyártó supportjának írok? Vagy ilyen esetben felejtős?

(#27800) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok!

Adva vagyon egy eredeti OEM-es Windows 8-as laptop amire fel lett téve egy tört windows 10. Hogy tudom visszavarázsolni rá az eredeti Windows 8-at, hogy észlelje az OEM kulcsot?

Előre is köszönöm a segítséget. : )

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.