Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26301) Bluesummers válasza Remekelek28 (#26299) üzenetére


Bluesummers
őstag

Ha lassabb, akkor először egy SSD-vel próbálkoznék (bár játékon ez semmit nem fog segíteni, de rendszer felállásban, s ad-hoc rendszerbeli működésben igen). Képesek az SSD-k feléleszteni elég régi hardvereket, sokan nem hiszik, de utána meg jön az ezer dicsérő szó.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#26302) Remekelek28 válasza Bluesummers (#26301) üzenetére


Remekelek28
őstag

Csak az elég drága nem? egy 1 terrás....
Most néztem egy videót,belemegy az I5-ös proci is,de véleményem az,hogy talán 1-2 mp-el gyorsabb csak a bekapcs. Lehet akkor az asztali gépekre mondják azt,h 5 mp alatt bekapcsol,nem tudom.. A böngészés nem rossz rajta,de lehet a net a nagyon gyors..
Néha mintha már erőlködne a gépem. Mennyibe kerülhet egy i5 proci?

(#26303) Remekelek28 válasza Remekelek28 (#26302) üzenetére


Remekelek28
őstag

Most mértem le. A videón látható I5-ös géppel 47 mp telt el a power gombtól az asztalig ,nálam 37 mp volt,igaz meleg procival,de nekem jelszót is kellett irni.

(#26304) Bluesummers válasza Remekelek28 (#26303) üzenetére


Bluesummers
őstag

Nem drága az 1. generációs 2 magos procik ára.
Processzor is beleszámít a boot-időbe, de az inkább az SSD dolga, így akkor visszatérve a gyökérokra: Neked inkább egy 80/120//128/160/180/240/256GB-os SSD szükséges (ennél nagyobb felesleges).
1 Terrás SSD-t ne vegyél, hacsak nem vagy milliomos, vagy ha fontos neked, hogy jó 20 játék full fel legyen installálva és mindegyiket indítani tudd pár másodpercen belül :)

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#26305) zsoca29 válasza Duree (#26300) üzenetére


zsoca29
tag

Úgy is csináltam. :)
Most már ok a gép kezeli a 6gb ramot.

(#26306) Remekelek28 válasza Bluesummers (#26304) üzenetére


Remekelek28
őstag

Akkor ami most benne van HDD,azt cseréljem le SSD-re? Konkrétan nem is tudom mi a különbség köztük és mért cserélik egyre többen arra.

(#26307) Bluesummers válasza Remekelek28 (#26306) üzenetére


Bluesummers
őstag

Javaslom, hogy olvass utána. kismillió cikk készült erről, összhasonlítások s a téma is vagy már majdnem 10 éves. [link]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#26308) amdathlonxp


amdathlonxp
aktív tag

Üdv
Vélemények lcd? :F vagy más? én lcd re tippelnék de nem vagyok benne biztos szerintetek mi lehet a gond

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#26309) d@vee válasza d@vee (#26284) üzenetére


d@vee
őstag

Valaki? :(

Ja

(#26310) lsc válasza d@vee (#26309) üzenetére


lsc
nagyúr

Catalyst meg kell hogy oldja.

Az élet kegyetlen .

(#26311) kisharo


kisharo
csendes tag

Sziasztok
Volt már valakinek gondja az Intel AC 3160-as wifi kártyával Lenovo z50-70-ben van ilyen kártyám, a helyzet az, hogy 2.4 Ghz-en használom a wifit és a wifi sávszélességét át kellett állítsam 40-ről 20 Mhz-re, ekkor viszonylag jól működik, viszont a net jóval lassabb. 40 Mhz-nél rettentően lassú és ledob a hálózatról. Szóval a kérdés volt-e vagy van-e valakinek ezzel gondja.

(#26312) HF77


HF77
őstag

üdv
palmrest
ez laptopnál konkrétan mit jelent..?
köszi

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#26313) SetCHOO.


SetCHOO.
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Acer Aspire E5-551G-T6Q7 lapos. Hogy lehet a CrossFire-t bekapcsolni? A GPU-Z szerint támogatott, de kikapcsolva van. Win 10 x64 és 15.301.1201.0 driver. A Crimsonban egyszerűen nem találom az erre való opciót. :F

[ Szerkesztve ]

(#26314) Bluesummers válasza SetCHOO. (#26313) üzenetére


Bluesummers
őstag

Crossfire ... tehát Te azt gondolod, hogy KÉT ugyanolyan graf.kártya van benne? Az egy dolog, hogy támogatott, de a notebookodban fizikailag nincsen két ilyen graf.kártya. :B

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#26315) amdathlonxp válasza HF77 (#26312) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Ez lenne

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#26316) HF77 válasza amdathlonxp (#26315) üzenetére


HF77
őstag

óóóóó....köszi!! :R :R

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#26317) SetCHOO. válasza Bluesummers (#26314) üzenetére


SetCHOO.
aktív tag

Igen, nem fogalmaztam pontosan.
Honnan tudom, hogy az A10-ben lévő integrált grafikus mag összedolgozik a laptopban lévő R7 M265 integrált videokártyával? Az illesztőprogramban az energia menedzsment alatt lehet állítani, hogy mikor melyik grafikus magot használja. De, ha én a max teljesítményt választom, akkor mind a két mag együtt dolgozik, vagy csak az erősebb (R7 M265)?
Nálam ez nem tiszta.

(#26318) bakter24 válasza SetCHOO. (#26317) üzenetére


bakter24
őstag

Egyszerű, letiltod a Hibrid Crossfire-t, majd 3Dmark, majd engedélyezed, és megint. Ebből látszik majd elég jól. (Eddig egyszer volt szerencsém egy ilyen dualos laptophoz, ott elég markáns volt a különbség a két verzióban, ha valahol, akkor laptopoknál van értelme ennek!)

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#26319) Dell XPS válasza amdathlonxp (#26308) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nincs egy jobb kép róla ? :B Külsőn nézted ?

Szép színe van... milyen chipset/gpu ?

Üdv, Dell XPS

(#26320) amdathlonxp válasza Dell XPS (#26319) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Üdv
Nem tudom aszem amd s de többet nem tudok venném a gépet de én sem vagyok benne bíztos hogy lcd ,estére megnézi az eladója külső monitoron....szerinted ha külsőn jó képet add akkor fix hogy lcd vagy lehet más is?

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#26321) Dell XPS válasza amdathlonxp (#26320) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szerintem GPU hiba vagy vezérlés (chipset IGP) a kép alapján. :B Kép alja és a szín eléggé beszédes, de meg kell nézni alaposabban, közelebbről (nagyítás alatt !), főleg, hogy AMD -s...
Mindkettő modul hibátlanul megy ? Érdemes átnézni (csere-bere, stb,), mert a régi gépeknél előfordulhat, hogy egy modullal kínálják (512MB/1GB), és mellét téve egy másikkal már nem üzemel (slot hiba = vezérlés).

Külső monitoron való hibátlan megjelenítés egyáltalán nem zárja ki az alaplap hibát, de illik ránézni, segíthet bekeríteni a hiba forrását.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#26322) amdathlonxp válasza Dell XPS (#26321) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Külsőn jó a megjelenítés,az a baj meg akarom venni és nem tudom személyesen megnézni,,ez a csavar a történetben.....és ez nem egy szokványos hiba ennél a típusnál nb hiba szokott lenni ez fix ...szerintem ez nem az...

lcd hibát te kízárnád? viszont gmail en kaptam és ott ki tudom nagyítani az lcd alja rendben van illetve homológ a többi részével ott szöveges részeket ír...viszont egy sötétebb folt mintha lenne ha pv ben adsz egy email címet és szánsz rá egy pillantásnyi időt szívesen átküldöm a képet...és meg is köszönöm a segítséged .

talán így is látszik

[ Szerkesztve ]

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#26323) Dell XPS válasza amdathlonxp (#26322) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, így már látszik rendesen. Első képen nem volt látható a szöveg (számomra), megjelenítési hibának tűnt.

Logónál megáll a rendszer, nem lép tovább? :B

Üdv, Dell XPS

(#26324) amdathlonxp válasza Dell XPS (#26323) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

de biosba be lép boot ol is

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#26325) Dolby


Dolby
senior tag

Sziasztok!

Van egy Acer 3820tg laptopom, ami gondolom inverter hibás. Egy ideig ha a monitor hátulról picit megnyomódott (alul közép tájon), akkor elfeketedett a képernyő, de nem teljesen csak a középső részen. Pár hete viszont már egyáltalán nem világít. A képernyő megy, mert bizonyos szögből látni a tartalmat amit tv-re ki is tud adni.
Tudtok esetleg ajánlani valakit, aki foglalkozik ilyennel (Budapest)?

Köszi

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#26326) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Laptop akkukkal kapcsolatban hol folyik az eszmecsere?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#26327) Kbali válasza Donki Hóte (#26326) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mi a kérdés?

(#26328) Duree válasza Dolby (#26325) üzenetére


Duree
veterán

Ment privát

duree54

(#26329) Donki Hóte válasza Kbali (#26327) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem azonnali...

Arról van szó, hogy vettem akku-cellákat, és Pesten keresnék embert arra, hogy kicserélje a noti akkujában a cellákat.

Vagy hol van leírás arról, hogy hogyan lehet szétszedni (és persze összerakni ;] ) az akkut.

Egy ilyen Lenovo G50/Z50 giliszta akkuról van szó.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#26330) Dell XPS válasza amdathlonxp (#26324) üzenetére


Dell XPS
veterán

zöld szín eléggé érdekes, de nem tudom eldönteni a kép alapján. :R

Üdv, Dell XPS

(#26331) Duree válasza Donki Hóte (#26329) üzenetére


Duree
veterán

Itt megcsinálják neked garanciával Nekem már sokat csináltak hiba nélkül

duree54

(#26332) Donki Hóte válasza Duree (#26331) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi szépen, ki fogom próbálni.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#26333) MineFox54


MineFox54
őstag

Sziasztok!

Az lehet hogy a 6930p-mben nincs bluetooth?

(#26334) Kbali válasza MineFox54 (#26333) üzenetére


Kbali
nagyúr

Elég régi.motyó, elképzelhető, hogy volt olyan, amibe nem tettek

(#26335) amdathlonxp válasza Dell XPS (#26330) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Köszi a segítséget,megveszem most már azért is aztán beszámolok mire jutottam .. :R

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#26336) bandras54


bandras54
aktív tag

Hali!

Hol tudom megnézni vagy hogyan tudom tesztelni, hogy a gépben lévő "mélynyomó" aktív e?

Köszi

(#26337) aszti93


aszti93
aktív tag

Sziasztok!

Melyik vga a jobb? Az Nvidia quadro NVS 4200m vagy az Intel HD3000?

Üdv.: Aszti

(#26338) bakter24 válasza aszti93 (#26337) üzenetére


bakter24
őstag

Szerintem Nvidia. Dedikált memória, Dx11. Persze függ a felhasználástól is, fogyasztása biztos nagyobb.

Nvidia vs Intel

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#26339) aszti93 válasza bakter24 (#26338) üzenetére


aszti93
aktív tag

Elsősorban, tanulási cél, másodsorban film nézés és ha némi játék is elszaladgálna az csak külön öröm :DD És persze egy darabig nemárt ha nem kell helyette másikat venni.

Köszönöm a gyors választ! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Aszti

(#26340) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok! Volna egy problémám és azt szeretném megtudni, hogy az normális a notebookom esetében vagy van rá megoldás.
Van egy Acer Aspire 4830tg típusú notebookom (Intel Core i5 2410M, 8GB RAM, Nvidia GeForce 540M 2GB, 250GB SSD, 750GB HDD) és ha Bsplayer-rel játszok le 1080p-s filmet (kb. 14-15gb) akkor akadozik a videólejátszás. A film a akár a notin van (ssd) akár NAS-ról játszom le lan-on keresztül akkor is akadozik. Ennél a konfignál ez normális, vagy esetleg változtassak valamin? Próbáljak lejátszót váltani? Vagy fogadjam el, hogy ez a több mint 4 éves gép ezt tudja és kész. Bár számomra kicsit fura, hogy ez az i5-ös proci ezt nem bírja. Köszönöm előre is a segítséget.

(#26341) Kbali válasza aszti93 (#26339) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az ugye számodra is világos, hogy egy notebook nem csak VGA-ból áll?

(#26342) amdathlonxp válasza dorika87 (#26340) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Üdv egy c2d procis gép 2gb ram-al képes akadás mentesen lejátszani egy filmet (nekem ilyen van a tv okosítására) i5,8gb ram,ssd ne viccelj ! szerintem azt kellene megnézni hogy nincs e valami automatikusan induló program ami eszegeti az erőforrásokat..(ccleaner erre tökéletes).pl feladatkezelővel...pedig frissítések ilyesmi..mindent kapcsolj ki. Szerintem biztosan az a baj hogy fut 40 program a hátérben .

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#26343) dorika87 válasza amdathlonxp (#26342) üzenetére


dorika87
őstag

Köszönöm az ajánlást, meg fogom nézni. Bár nemrég lett újrahúzva az op. rendszer, részben emiatt is hátha megoldja a dolgot, szóval decemberi telepítésem van, de azért körülnézek, hátha megoldja a dolgot. (vagy mérgemben még egyszer újra telepítem :))
Egyébként hozzáteszem filmet nekem is játszik le akadás mentesen, rendszeresen nézek bdripet stb... de az 1080p valamiért nem tetszik neki.
Ja egyébként win 7 prof van most rajta.

[ Szerkesztve ]

(#26344) bari012


bari012
tag

Sziasztok!
Van egy HP Probook 6570b-m, milyen vastag gap padot használjak a VGA-hoz?
Köszi!

(#26345) aszti93 válasza Kbali (#26341) üzenetére


aszti93
aktív tag

Persze, világos. Csak abban az árkategóriában amiben nézelődök, túl nagy prociválaszték nincs (mondjuk kevésnek sem mondanám). De egy 2 generációs i5-ös (2520, 2540) szerintem elég kielégítő tud lenni.

Üdv.: Aszti

(#26346) Kbali válasza aszti93 (#26345) üzenetére


Kbali
nagyúr

És még mindig nem csak proci és vga egy laptop...
Menj át a milyen laptopot vegyek topikba és töltsd ki a az összefoglalós kérdőívet

[ Szerkesztve ]

(#26347) ziegler


ziegler
csendes tag

Sziasztok. Ebből a topikból jöttem: http://prohardver.hu/tema/hp_notebook_laptop_topik/friss.html
Idemásolom az ottani szövegemet:
"Sziasztok. Egy egészen ritka problémával jönnék elő nektek. Múlt hét szombaton szereztem egy hp omnibook xe3 laptopot. Otthon kipróbáltam, működött, örültem. Az viszont iszonyatosan szúrta a szemem, hogy bios password van rajta. Elnapoltam a problémát erre a hétre. Először arra gondoltam, hogy megkeresem a gépben a cmos elemet. Sehol nem találtam szerelése útmutatót a géphez, ezért csak úgy nekiláttam a problémám megoldásának (cmos reset) Na, 3 csavarral igazán meggyűlt a bajom, mert szorult, de végül egy kis wd40 segített :) Utána leszedtem a billentyűzetet, képernyőt, hdd keretet, cd meghajtót... Még mindig nem tudtam kivenni az alaplapot, szorult mint állat (pedig nem találtam több rögzítést...) Utána visszaraktam mindent, mert sietnem kellett, és el kellett pakolni. (eleve nem a saját asztalomon szedtem szét a gépet) Most azon gondolkozom, hogy hogy tudnám a gépen szétszerelés nélkül resetelni a biost. Találtam erre néhány módszert (pl. ezt: http://azzacomputer8189.blogspot.hu/2012/05/reset-bios-protect-laptop-1.html?m=1) De ezekhez mind floppyról kell bootolni, üres floppym meg egy szem sincs :)) Azon kezdtem el gondolkozni, hogy bebootolok cd-ről valami live Linuxot, de... sikerülhet? :DD A neten találtam képet néhány omnibook xe3 alaplapról, és a képeken a memóriák mellett van a cmos elem. Jujdejó! :C Nem tudom, hogy "nem szétszerelős" módra milyen ötleteitek vannak, ha nincsenek, de vhonnan ismeritek a gépet, akkor légyszi írjatok tippeket, hogy hogy jussak el a cmos elemig! :( :B Előre is köszönöm a segítségeteket! :R :R A gépet amúgy régi játékok (pl. gta3), és programok futtatására használnám"

Valaki, aki ért ehhez, kérem segítsen! Köszi :R :R

A kedvenc ph felhasználód

(#26348) Funkymonkey


Funkymonkey
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném. Van egy HP 8540p típusú laptop ami most került hozzám. Az előző tulajnál nem volt semmi gond, kipróbáltam én is, majd telepítettem a windwost, több órát ment a gép. A problémám az hogy memtest-nél (gondoltam letesztelek mindent) leáll magától a gép pár perc után. Előtte több percig ment terhelés alatt. Prime95-ös cpu teszt, a windows is, és semmi gond nem volt. Viszont ha elinditom a memtest-et kikapcsol. Nem gondolnám hogy memória gond, mert szerintem pirossal jelezte volna ha problémája van vele. Odajutottam, hogy kitisztitom belülről. Sok port kifújtam belőle, majd újrapasztáztam. Bekapcsoláskor már el sem jut a windowsig, egyből leáll. Gondoltam lehet keveset tettem rám, ugyhogy ujra pasztáztam, majd eljátszottam ez vagy 3 szor, mert ugyanazt csinálja. Bekapcsol, és kb. 5-6 másodperc után, ahogy maxon elkezdi tekerni a ventillátort kikapcsol. Nem tudom mivel próbálkozhatnék még. Kivettem a memóriát, a procit, majd visszatettem, de nincs eredmény. Memóriacserét kipróbálom még, hátha... Tud valaki segíteni? Köszi előre is.

(#26349) bakter24 válasza Funkymonkey (#26348) üzenetére


bakter24
őstag

Ha a ramcsere nem segít: Nincs egy hiányzó gap-pad valamelyik chipnél? Hőcső átadja a bordának a hőt?

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#26350) Funkymonkey válasza bakter24 (#26349) üzenetére


Funkymonkey
csendes tag

A gap-pad amit ratettem valamivel vastagabb volt mint a gyari, es nem erte rendesen a gpu-t. Vekonyabbra csereltem, mukodik rendesen, a tesztek is futnak. Koszi a valaszod.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.