Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26051) King Unique


King Unique
titán

Üdv!

Lenovo G580 (20157) laptop, UEFI boot és Legacy boot opcióval és ez a hibajelenség [link].
Próbáltam a cmos resetet [link], de nem tapasztaltam semmi változást. Ha a HDD kiveszem és üresen kapcsolom be a gépet, akkor is az a Grub hibaüzenet jön be és F2-vel nem lehet belépni a BIOS-ba és átállítani Legacy bootra.

Valakinek van ötlete, hogyan lehetne visszaállítani az eredeti állapotot és ne kelljen mindig F12-vel kiválasztani a boot eszközt :F

(#26052) Dell XPS válasza King Unique (#26051) üzenetére


Dell XPS
veterán

Power gomb melletti novo button -nal indítva a laptopot ? Nincs eszköz csatlakoztatva a notihoz (külső hdd, optibay, pendrive, stb.) ?

Üdv, Dell XPS

(#26053) King Unique válasza Dell XPS (#26052) üzenetére


King Unique
titán

Abban két opció van:
- OneKey recovery
- Instant reset

Előbbi, ha jól tudom mentésből állít vissza és be kell neki adagolni pl. a DVD-t, utóbbi meg teljesen legyalulja a gépet és visszateszi a FreeDOS-t. Ez utóbbit főleg nem akarom. Bár, ha nincs benne a HDD, akkor nem tudom mit csinál...?
Nincs csatlakoztatva semmilyen külső eszköz.

Ezt a cmos resetet jól csináltam, vagy másképp kellene?

[ Szerkesztve ]

(#26054) Fecogame


Fecogame
veterán

Adott egy Acer és egy Lenovo notebook is, mindkettővel ugyanaz a gondom.

Be szeretnék bootolni pendrive-ról, de a boot menüben ( F12 ) mindig csak a Windows Boot Manager-t adja be, ami pedig a gépen lévő Win8-as rendszert indítja el.

Hogyan lehetne mégis pendrive-ról bebootolni?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#26055) bakter24 válasza Fecogame (#26054) üzenetére


bakter24
őstag

Legacy boot a biosban, vagy GPT-UEFI módú bootolós pendrive.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#26056) Dell XPS válasza King Unique (#26053) üzenetére


Dell XPS
veterán

Úgy emlékeztem, hogy beléphetsz a Bios setup -ba is. Szvsz jól: [link]

Ha nincs elérhető "meghajtó", ill. boot eszköz, akkor nem jelentkezhet Grub hibaüzenet...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#26057) King Unique válasza Dell XPS (#26056) üzenetére


King Unique
titán

Akksit kivettem, még a kis elemet is és így áramtalanítva nyomtam a gombot kb. 1 percig, majd felengedtem. Utána rádugtam a hálózati kábel és bekapcs, de nem változott semmi. Ugyanúgy Grub hibaüzenet, nem tudok F2-vel belépni a BIOS-ba és csak F12-vel indítható a lsitából a HDD-t kiválasztva a rendszer. Cumi... :O Pedig, amikor telepítettem azt a xart külső SSD-re, nem írt semmi hibaüzenetet. Lehet a HDD-t ki kellett volna venni, bár akkor sem biztos, hogy ok lenne.

Volt, aki BIOS frissítést ajánlott, de az nem tudom mit változtatna ezen?

"Ha nincs elérhető "meghajtó", ill. boot eszköz, akkor nem jelentkezhet Grub hibaüzenet..."

Pedig először még kivett HDD-nél is feldobta, majd a sikertelen reset után, valami lefut és behozza az F12-es boot menüt. De a BIOS-ba belépni nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#26058) csixy válasza King Unique (#26057) üzenetére


csixy
addikt

Te valószüleg ismered ezt ,de hátha mégse nem:http://www.makeuseof.com/tag/how-to-access-the-bios-on-a-windows-8-computer/.
A shiftes újraindítás működik Win10-en is.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#26059) csababarca


csababarca
őstag

Pörög a topik még este is,azért ide írom:

http://kepfeltoltes.hu/160110/ncore_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezt mi okozhatja? Újra lett telepítve az oprendszer, és az az egy oldal így jön be Mozilla alatt.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#26060) nonsen5e válasza csababarca (#26059) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ez a legkevésbé sem notebookos kérdés.
Ha csak Mozilla alatt, és csak ez az oldal, akkor a böngészőben lesz valami elállítódva. Újratelepíteni próbáltad?
Valamiért a CSS-t nem tölti be ahogy látom. Esetleg valami bővítményeket használsz amik beleszólhatnak ebbe?

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#26061) csababarca válasza nonsen5e (#26060) üzenetére


csababarca
őstag

Tudom bocsánat, megyek a böngésző topikjába!
Az ötleteket köszönöm.!

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#26062) King Unique válasza csixy (#26058) üzenetére


King Unique
titán

Ezt próbáltam, onnan a fixmbr és fixboot parancsokat is, de nem használt.
Viszont úgy néz ki, hogy egy BIOS frissítés Win8.1 alól indítva megoldotta a dolgot és helyreáll a rend. Igaz az új BIOS-ban most mindent legacy-ra kell állítani, hogy HDD-ről bebootoljon a rendszer. De eddig működik, kopp-kopp. :)
Viszont, ami kicsit zavar, hogy a laptop kijelző fényereje sokkal erősebb lett és jóval lejjebb kell venni, hogy a korábban megszokottal megegyező legyen. Illetve lehet nem is lehet pont olyanra állítani. Ez nem tudom mért van... :F

(#26063) csixy válasza King Unique (#26062) üzenetére


csixy
addikt

Nem jött be a shiftes újraindítás se?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#26064) King Unique válasza csixy (#26063) üzenetére


King Unique
titán

Nem próbáltam. F2/F12-vel, bekapcs és mellette lévő gombbal játszadoztam. Most már csak ez a fényerő zavar kicsit...

[ Szerkesztve ]

(#26065) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Sziasztok!

Páromnak van egy Lenovo G50-45-ös notija, amiben Lenovo Lancer 5B2 típusú alaplap van.
A gyárilag 1x4Gb ddr3-as ramja helyére vettünk 2x4Gb Crusial ramot, melyeket szépen lát is 8Gb-nak, de valamiért a Dual Channel nem akar menni. Megpróbáltam a modulok felcserélését, semmi, biost frissítettem, az sem oldotta meg. Biosban semmilyen beállítási opció nincs erre vonatkozólag.
Lehetséges, hogy ez a noti nem képes Dual Channel módban kezelni a ramokat? AMD APU-s gép, szóval elég valószínűtlennek tartom.
Annyi még, hogy a vásárolt Crusical ramok nem KIT-ben voltak árusítva, de két teljesen egyformát vettem. Nem tudom, hogy ez mennyire lehet probléma.
Valaki esetleg tud megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#26066) konyi79 válasza Cingáriusz (#26065) üzenetére


konyi79
addikt

A6 6310 single chanel DDR3L 1866
:(

(#26067) Dell XPS válasza King Unique (#26057) üzenetére


Dell XPS
veterán

Azt lett volna helyes ha kiírja, hogy nem talál boot -olható meghajtót, és nem töltődik be rendszerindítási kísérlet. Hová írta be magát ? Milyen fájlrendszert akart kezelni, ha nincs BIOS által felismert meghajtó, pendrive, SD kártya, lemez, stb. ??

Én is BIOS frissítést javasoltam volna, örülök, hogy megoldódott. :K

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#26068) LA1703


LA1703
tag

Sziasztok.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha egy földelt 3 pines samsung tápot földelés nélkül használok lehet valami baja?
Illetve tudna valaki segíteni az rf 190-es csatlakozó bekötésével? [link]
Hozzám került egy samsung laptop és csak az adaptert kaptam hozzá tápkábelt nem.
Ezért kellene valami megoldás hozzá.
Előre is köszönöm a válaszokat.

http://fektigumi.hu/

(#26069) bakter24 válasza LA1703 (#26068) üzenetére


bakter24
őstag

Lehet venni ilyen "mikiegeres" kábelt párszáz forintért, de amúgy a magányos, a képeden a felső a földelés, az alsó 2 a nulla és a fázis. A linkelt képen látszik is a jelölés. Érdemes a földelést is bekötni, de vannak olyan tápok, amik gyárilag sem földeltek, szóval nem extrém nagy baj szerintem.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#26070) LA1703 válasza bakter24 (#26069) üzenetére


LA1703
tag

Köszönöm a gyors választ.
Ilyenkor már nem hiszem, hogy kapok kábelt hozzá, majd holnap.
Addig próbálkozok vele így.

http://fektigumi.hu/

(#26071) péjé válasza LA1703 (#26070) üzenetére


péjé
őstag

sziasztok,
(ha rossz helyen járok irányítsatok át, nem találtam direkt ilyen topikot...)
van egy Lenovo G505s laptopom, benne egy Broadcom BCM943142HM half Mini PCI-E Wifi kártya...ez nem dual band-es...
kérdésem hogy cserélhetem ezt más mini pci-e wifi kártyára ami tud dual bandet?
mondjuk erre?
azt gondolom h miért-ne de nem rendelem meg feleslegesen ha azt mondjátok h nem lehet...

előre is köszi.

(#26072) bsanya


bsanya
aktív tag

Sziasztok!

Két kérdésre szeretnék választ kapni Tőletek:

1. Dell E6220-ban szeretnék kivitelezni egy HDD-SSD cserét... Milyen SSD-t javasoltok hozzá, 60-80GB "tárolókapacitás" elég. Megbízható, problémamentes megoldás érdekelne :-)
2. Kisfiamnak van egy HP Elitbook 8740w laptopja (i5 520M, 4GB RAM, GPU: ATI HD5850), kapott egy játékot, ami viszont GPU-ból GeForce GTX 660 (2gb) vagy Radeon HD 7870 (2gb) szeretne, valamelyiket bele lehet-e rakni (vagy ezeknek megfelelő mást)?

Köszi
Sanya

Xiaomi Mi 11i

(#26073) bandi0000


bandi0000
nagyúr

hali
kérdés, egy Acer laptopba, amin él még a gyári garancia, hogy lehet memóriát bővíteni úgy, hogy ne ugorjon a gari, ha persze lehet?

Xbox One: bandymnc

(#26074) Casoli válasza bandi0000 (#26073) üzenetére


Casoli
őstag

Otthon szétszeded, és bővíted. Vagy, ha erre nem vagy képes, akkor hívd fel az ACER telefonos ügyfélszolgálatát, ott adnak címet szerződött partnerhez, aki pár ezer forintért szétszedi a gépet.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#26075) Whaazzup válasza Yoyoyo (#26029) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.igen pláne ha Atheros típus,mert ezek rohadtul melegszenek.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#26076) Whaazzup válasza bandi0000 (#26073) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia. lehet ha a vásárlás helyén,vagy olyan számtek szervizben cserélteted ami ad róla tanúsítványt,ez régen 1500ft volt.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#26077) Whaazzup válasza bsanya (#26072) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Kingston V300. 450/450bs ez durván elég nagyon megbízható.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#26078) fungi válasza bsanya (#26072) üzenetére


fungi
aktív tag

SSD ügyben menj át az SSD topikba, a Kingston V300-at nem igazán javasolják - /ide/

[ Szerkesztve ]

(#26079) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Milyen hűtőpadot érdemes venni laptop alá? 1 ventillátorosat, vagy több? Cooler Master D-Lite nézegettem.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#26080) nonsen5e válasza Whaazzup (#26077) üzenetére


nonsen5e
addikt

Jó a V300, ha 505A firmware + Toshiba NAND-os modellt fogsz ki (az első fél tucat tesztereknek leküldött termék). Utána kicserélték az egész belsejét gyengébb teljesítményű Micron gyártmányű aszinkron gányra.

[link]

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#26081) Tim82


Tim82
nagyúr

Egy kedves barátom Dell Latitude E6410-e még novemberben elázott (esőben beázott neki a hátizsákja, nem jutott időben száraz helyre). A beázás a kijelző bal felét érintette, ott először csíkban világosabb volt a kép, majd azóta a helyzet rosszabbodott, ilyen jelenleg (külső monitoron rendben van a kép):

A kérdésem az, hogy elég-e a kijelzőt cserélni vagy a szalagkábelt is kell, illetve az E6400 kijelzője-szalagkábele 1:1-ben felhasználható E6410-hez?

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26082) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Van olyan program ami megmutatja az adott notebookban levo kijelzo pontos tipusat? (csakhogy ne kelljen emiatt szetkapni)

(#26083) cellpeti válasza Ice&Lime (#26082) üzenetére


cellpeti
veterán

aida?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#26084) konyi79 válasza Ice&Lime (#26082) üzenetére


konyi79
addikt

Moninfo, Aida64

(#26085) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Koszi mindkettotoknek.
Aidaban lehet hogy a demo verzio miatt esetleg nem fogja kirni teljesen? (most csak telefonrol vagyok)

(#26086) konyi79 válasza Ice&Lime (#26085) üzenetére


konyi79
addikt

Nekem kiírja.

(#26087) amdathlonxp válasza Ice&Lime (#26085) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#26088) HF77


HF77
őstag

üdv
laptopot vásárolnék főleg netre(film, facebook, online poker) kellene:
ez megér 60.000ft-ot?
Lenovo G505
AMD A4 5000
8 gb ddr3 1600 mhz
500 gb sata 3 hdd
hd 8330 512mb ddr3 vga
aksi 3 óra

köszi

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#26089) Ice&Lime válasza amdathlonxp (#26087) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ez biztato eddig akkor, koszi hogy megnezted. Egyebkent milyen laptopod van?

(#26090) amdathlonxp válasza Ice&Lime (#26089) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Ez egy Packard Bell Tm 81

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#26091) Dell XPS válasza Tim82 (#26081) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia!

Nem kell LVDS kábelt cserélni hozzá, elég csak a panelt.

Üdv, Dell XPS

(#26092) Ice&Lime válasza amdathlonxp (#26090) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Koszi, remelhetoleg mas gepnel is kifogja majd irni.

(#26093) IGG


IGG
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy Lenovo G580-as laptopom (B960-2x2,2GHz, 4GB, 7670m - nem tudom mi fontos még, de asszem ez a lényeg)
Nos, játékra is használnám, de igazából nem egy erős gépről van szó, mert az ujabbakat persze nem viszi. De a youtube-n néztem videókat erről a tipusról, (vagy hasonlóakról) és érdekes módon, például a Battlefield3-4-et elfogadható beállításokkal játszotta. Rákerestem különböző módszerekkel, hogy csak a processzor, vagy a videókártya típusát írtam be, és mind2 eredménnyel ugyanúgy szinte mégha nem is max grafikai beállításokkal, de játszaható minőségben tolta a videón... Nem vagyok nagy szakértő (sőt egyáltalán gőzöm sincs az egészről, hogy most miért van ez). Igazából csak a BF4 Commandert játszanám csak a laptopon, (mivel gondolom ahhoz nem kell egy erőmű, hogy az fusson, mert csak a térkép van előtted) de még azt sem bírja, mert teljesen vibrál a kép, ugrál össze vissza.... a térkép az nem, ami előttem van, de a kisablakban (ahol a tagokat lehet spec-elni) szarakodik :/
Nem a játék megoldására vagyok kíváncsi, (de ha tudja arra valaki a választ, megköszönném hogy elmondaná) hanem, hogy a videókon ha külön rákeresek egyes hardverekre, azok ugy miért működnek jól, nekem meg így egyben miért nem??.
(Van egy asztalim is, azzal nincs gond... --> csakhogy ne jöjjenek olyan válaszok h vegyek asztaligépet, és uj laptopra sem akarok beruházni)

(#26094) Dell XPS válasza Ice&Lime (#26092) üzenetére


Dell XPS
veterán

Minden gépnél kiírja, HWinfó is. :K

Üdv, Dell XPS

(#26095) atilla100


atilla100
tag

Sziasztok!
Notebook vásárláson töröm a fejemet, 80-100e forintom lenne rá, mit ajánlanátok? Netre, filmezésre lenne. Illetve ezekbe a mai gépekbe bele lehet tenni egy SSD-t úgy hogy valami mást ne kelljen kivenni?

(#26096) Dell XPS válasza péjé (#26071) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem fog működni benne, BIOS szinten tiltva van (whitelist !).

Üdv, Dell XPS

(#26097) Dell XPS válasza atilla100 (#26095) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szerintem tedd át ide: milyen notebookot vegyek ?

Üdv, Dell XPS

(#26098) Dell XPS válasza IGG (#26093) üzenetére


Dell XPS
veterán

Driver-t próbáltad cserélni ? Átvált dedikált videokártyára ? GPU_Z ?

Üdv, Dell XPS

(#26099) Dell XPS válasza cellpeti (#26079) üzenetére


Dell XPS
veterán

Egy ventilátorost nézzél laptophoz. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#26100) atilla100 válasza Dell XPS (#26097) üzenetére


atilla100
tag

okés, átrakom. Azt viszont meg tudnátok mondani hogy lehetséges-e pluszba SSD-t rakni akármelyik (akár olcsóbb) gépbe úgy hogy ne kelljen pl a winchestert kivenni vagy más kevésbé fontos alkatrész?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.