Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27151) _Berci_ válasza ZX-6R (#27148) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Én még nem taliztam olyannal, h vhogy ne lehetne...

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27152) Dell XPS válasza ZX-6R (#27148) üzenetére


Dell XPS
veterán

Kizárt, hogy meghajtó nélkül ne lehessen belépni, próbáld meg újból szvsz.

Üdv, Dell XPS

(#27153) Ðávid válasza _Berci_ (#27150) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Köszi a választ! :R

Akkor nem marad más, megmondom a laptop gazdájának, hogy vigye vissza garanciában.

(#27154) #38742016


#38742016
törölt tag

Sziasztok, 80-85 fok hosszú távon mennyire káros az Intel HM65 PCH-nak? A gép ki van takarítva, a PCH hűtő forró, érintkezési hiba nincs.

Datasheet-ben ezt találtam:

"Tj (Mobile Only) Mobile Thermal Junction Operating
Temperature limits 0 °C - 108 °C"

[ Szerkesztve ]

(#27155) _Berci_ válasza #38742016 (#27154) üzenetére


_Berci_
aktív tag

108°C nál füstöl el...
80-85 az sz.tem nagyon sok!

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27156) 426os


426os
őstag

Sziasztok!
Adott egy laptop (dell e6430), Win8.1-el, külső monitorra kötve.
Az idő nagy részében a laptop csukva van, csak a külső monitort használom, de néha kell a 2. képernyő is vagy éppen a webcam, ezért felnyitom. Emiatt a képernyő beállításoknál kiterjesztésre állítom mindig a gépet. Viszont, amikor felnyitom a laptopot, akkor automatikusan visszavált "csak laptop képernyő" üzemmódra és kézzel kell visszaállítanom.
Van-e mód arra, hogy ez ne történjen meg és mindig kiterjesztésen maradjon a beállítás, illetve ha lehajtom a képernyőt, lehúzom a monitort a gépről akkor a megmaradó kijelző legyen az elsődleges és alapértelmezett képernyő, majd felnyitáskor/csatlakoztatáskor pedig megint kiterjesztésre állítódjon?

Editnek: Úgy néz ki csak indítás után, az első alkalommal kapcsolja le a külső monitort, ha visszaállítottam, akkor a következő újraindításig jó marad és nem kapcsolja le, akárhogy nyitom/csukom a laptopot. Mondjuk ettől még zavar :B

[ Szerkesztve ]

.

(#27157) Dell XPS válasza #38742016 (#27154) üzenetére


Dell XPS
veterán

uhh... nagyon-nagyon sok! :(

Thermal pad van alatta (gap pad) ? 55-60fok között mérhető általában ha minden ok. :K

Üdv, Dell XPS

(#27158) buresz8


buresz8
tag

Sziasztok!

Két notebook között gondolkozom, a különbség:
Intel® Core™ i7-5500U + nVIDIA GeForce 940M 2GB
vs
Intel® Core™ i3-5010U + nVIDIA GeForce GTX 950M 2GB

Melyik páros a jobb? Mi a különbség közöttük?

Köszi

(#27159) _Berci_ válasza buresz8 (#27158) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Hi

Az i7es proci lenyegesen erosebb, de a gtx950 jobb kartya, bar az i3as nem nagyon tudja meghajtani es sztem a gddr3-as verzio van a gepben :)
En az i7est vennem gondolkodas nelkul

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27160) buresz8 válasza _Berci_ (#27159) üzenetére


buresz8
tag

Köszi!

Melegedés szempontjából milyen az i7? Persze nyilván számít a hűtés, Asus notebookról lenne szó, de nagyjából mire lehet számítani?

Illetve a két VGA közötti különbség mekkora? Mert ha nem nagy akkor én is i7-et venném azonnal, de ha nagy akkor meggondolandó.

(#27161) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Van nálam egy HP 650 notebook, melyik programot kell letöltenem ahhoz, hogy a fn+funkcióbillentyűket használni tudjam? Os: Win7 ultimate x64, egyszerűen nem találom. Minden driver rendben telepítve van.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#27162) _Berci_ válasza Predator2 (#27161) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Hy

Ezt szedd le :)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27163) _Berci_ válasza buresz8 (#27160) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Melegedéssel nem lesz gond :)

Különbség azért elég sok a 2 vga közt... DE!

Ha a proci nem tudja meghajtani akkor fölös a nagy teljesítmény úgyis kb üres járatban lesz a vga :D

Én amondó vagyok,h i3 mellé kb tilos lenne bármilyen dedikált kártyát tenni, mert úgy se tudod kihasználni a cpu limit miatt, vagy olyan ratyi kártya van mellette (820M/920M) aminek meg semmi értelme (az új intel HD graphics kártyák, egész jól mennek)! Marketing bullshit az egész!

Am muti már a két gépet :D

Látom máshol is kérdeztél, s kaptad az ívet :D

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27164) buresz8 válasza _Berci_ (#27163) üzenetére


buresz8
tag

(#27165) _Berci_ válasza buresz8 (#27164) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Akkor ajánlatom:

egyik
másik
- "H"-s proci igaz jobban fűt, de megy mint a golyó :D
- itt már a gtx 950ből GDDR5 lesz benne ami jóval gyorsabb
- FHD IPS no comment
- bill világítás is van...
Ár meg hasonló :D
Mind a 2 megeszi reggelire a két gépedet :D

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27166) KillHates válasza Dell XPS (#27157) üzenetére


KillHates
nagyúr

"55-60fok között mérhető általában ha minden ok. :K"

khm :R

Bátorkodom megjegyezni, hogy ez idle esetében áll. :K
De nincsen olyan PCH ami ha USB 3.0-ról másolsz a SATA vinyóra ne melegedne fehér izzásig :D :DDD
Természetesen a 85 fok az nem a hosszú élet titka :R

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27167) kutkut


kutkut
addikt

Sziasztok!

Erre valaki? Bocs, hogy itt, de a másik topic napok óta halott...
Igazából az is homály, hogy milyet érdemes venni - 1,5 vagy 1,35V-osat vagy mindegy?! Baj-e, hogy ha 1333MHz-nél (papíron) gyorsabb RAM-ot teszek bele?! Azaz tud 1333-on is üzemelni probléma nélkül (mivel ha jól tudom, a sandy brigde max azt támogatja)?

Meizu MX3 32GB

(#27168) KillHates válasza kutkut (#27167) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sima DDR3-as SODIMM-et vegyél bele. Azt vedd amelyik a legolcsóbb, ha 1333-as akkor azt, ha 1600-ast kapsz akkor azt és akkor legfeljebb 1333-on fog menni. Ne vegyél bele DDR3L ramot; ha elindul vele, akkor tönkre fogja tenni a gép idő előtt a túlfeszelés miatt.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27169) kutkut válasza KillHates (#27168) üzenetére


kutkut
addikt

Köszönöm szépen! :R

Meizu MX3 32GB

(#27170) buresz8 válasza _Berci_ (#27165) üzenetére


buresz8
tag

Ez való igaz, hogy erősebb gépek, de csak 4GB RAM és nincs SSD. Ha felvinném ezeket is 8GB RAM-ra vagy nagyobbra, illetve tennék bele SSD-t, akkor máris drágábbak lennének.

(#27171) Dell XPS válasza KillHates (#27166) üzenetére


Dell XPS
veterán

[link] :R

Üdv, Dell XPS

(#27172) renji00


renji00
aktív tag

Hali!

Lenne egy Lenovo G510 gépem és az audio jacken szeretnék fülhallgatót csatlakoztatni. A driver amit telepítenem kellett, valami Conexant SmartAudio HD és a mikrofonom kattog és recseg a fogadó félnél. Más eszközzel tökéletesen működik. Néha a saját hangomat hallom vissza, a recsegéssel és robogással együtt.
Vezérlőpultban csatlakoztatás után nem jelez új hardvert, az eddig meglévő mikrofon és hangfal ikonok alatt állíthatom a fülhallgató beállításait. Plusz a felvétel fül alatt található egy Sztereó keverő is.

Remélem valamennyire érthető.
Köszi a segítséget.

(#27173) KillHates válasza Dell XPS (#27171) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mea culpa !! :R :R

Akkor emberünk valamit kihagyott! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27174) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Pár hete már írtam a topicba,hogy Asus K53ta notim elromlott.El is vitték szervízbe.Ott azt írták alaplap hiba van.De ma hívtam őket mert többszörös email keresésemre sem reagáltak.Mondták nem tudják megcsinálni...A kérdésem az lenne van értelme esteleg másik szervízzel is próbálkozni?!
Egy alaplap csere ennyire nem kivitelezhető egy laptopban?!
Laikus kérdés.Sorry. :)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#27175) KillHates válasza Orlin (#27174) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mi lett a baja a K53ta-nak?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27176) Orlin válasza KillHates (#27175) üzenetére


Orlin
addikt

Alaplap hiba,chipset.Ezt mondták.Nálam is még itthon bebootolt, de telepítés közben kilépett.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#27177) KillHates válasza Orlin (#27176) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azt meg tudom könnyűszerrel javítani (ha még nem barmolták össze a másik szervizben) Privátban keress meg a részletekért. :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27178) WeeFeeri


WeeFeeri
csendes tag

Sziasztok!

Van egy asus zenbookom és cserélni szeretném a benne lévő ssd-t. A géphez adtak eredeti windows 10-et, ha az új ssd-re felteszem ugyan ezt a windows 10 edition-t akkor azt tudom eredetinek aktiválni valahogy a kulcsommal amit a gép ír most?

(#27179) KillHates válasza WeeFeeri (#27178) üzenetére


KillHates
nagyúr

A windows 10-ben van lehetőség helyreállító média készítésére.
Egy nagyobb pendrive vagy külső vinyó kell hozzá.
Az migráltatja a helyreállító partíció adatait az adathordozóra, tehát a pendrive preferált, ha a jövőben recovery-zni kell majd a gépedet.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27180) pokers


pokers
senior tag

Srácok!

Techinfernora van valakinek letöltős accountja?
Ezt ha letöltené, nagyon megköszönném :R

(#27181) Játékos válasza KillHates (#27179) üzenetére


Játékos
addikt

Szerintem az a kérdése a kollégának, hogyha új SSD-t tesz a gépbe és arra feltúrja a Win10-et, akkor tudja-e aktiválni az eredeti kulccsal, ami a géphez volt. Erre pedig a válasz, egy "sima igen" szerintem. :)
Vagy félreértettem a kérdést...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#27182) adika4444 válasza Játékos (#27181) üzenetére


adika4444
addikt

Jól mondod, lehet aktiválni.
Amire figyelni kell:
Azonos kiadás legyen pl Win10 Pro akkor a másik is 10 Pro legyen, mert más kiadással nem megy a kulcs. A bit az mindegy, és sztem a nyelv is.

üdv, adika4444

(#27183) Mantin válasza _Berci_ (#26985) üzenetére


Mantin
aktív tag

Megvan az áralakító, működik is, de itt van a következő kérdésem:
Másik laposon, amin van alapból is D-SUB, meg a képernyő kiterjesztés hogy a laptop 1366x768as kijelzője mellett natív 1680x1050ben megy a monitor. (Win 8.1, AMD A4)

Ugyanez a monitor az én gépemmel, az átalakítón keresztül hdmi re kötve a képernyő kiterjesztés csak a laptop natyíjában működik ami elég csúnya 22 colon.. :D Ezen viszont Win 10 van.

meg lehetne oldani valahogy hogy szépen tudjam használni a képernyő kiterjesztést?

Köszi!

megoldódott :D

[ Szerkesztve ]

GTX 1060 - Ryzen 3 1200@3,85Ghz - Corsair 3200mhz - ASRock AB350M Pro 4 - Cooler Master Masterbox Lite 5 RGB

(#27184) KillHates válasza pokers (#27180) üzenetére


KillHates
nagyúr

Van hozzáférésem, de pénzt kér a népművészeti agyagedény rendszerük, mert nem vagyok prémium júzer :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27185) KillHates válasza Játékos (#27181) üzenetére


KillHates
nagyúr

ÖÖÖööö... igen :K
De én már pacsáltam rá ilyesmire nem is olyan régen...
Az UX501-re fel nem megy a magyar Windows, pedig PRO és 64bit-es is.
Az international meg feltelepül, de utána meg lehet szenvedni a nyelvi csomag letöltésével.
Ekkor meg minden app amit letöltök angol nyelvi régió szerint települ és manuláisan kell magyarintani (hiába van kis hazánk beállítva tartózkodási helynek, és a nyelv is magyarra van állítva)
Úgyhogy berágtam mint a 6-os anya, felnyomtam a magyar Win-t és mellé egy KMS-t.
Mikorszopsz bekaphatja! :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27186) amdathlonxp válasza Orlin (#27174) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Üdv
Pont ezt írtam ilyen 5 ösöm lenne

eszük ágában sem volt lapot cserélni de veled ki fizetették volna,(ha meg tudják szögelni)jobban is jártál így szerintem eltekintve a kellemetlenségtől

most már jó kezekben lesz a masina

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#27187) buresz8


buresz8
tag

Melyek a legjobb oldalak, ahol nagyon sokféle (szinte minden) notebookot lehet kapni, és egyedi konfigurációval lehet őket kérni?

szerk.: és az lenne a legjobb, ha ott az oldalon lehetne a konfigot kiválasztani és írná is rögtön az árat, ne email-ek ezreit kelljen váltani a bolttal.

Létezik ilyen webshop?

[ Szerkesztve ]

(#27188) pokers válasza KillHates (#27184) üzenetére


pokers
senior tag

Ez igen! De azért köszi, hogy ránéztél.
Majd akkor megkérem az MDL fórumos srácokat, hogy fehérítsék ki a fehérlistát a biosomban :D

(#27189) WeeFeeri válasza adika4444 (#27182) üzenetére


WeeFeeri
csendes tag

Köszi a válaszokat! Most home verzió van rajta azt tervezem rá feltenni, csak nem tudtam hogy kell e deaktiválni a kódot vagy valami mást, vagy csak simán beírom az új windowsba és jó lesz.
Egyébként a boltban anno azzal hülyítettek , hogy a biosba bele van "égetve" a windows. Ez mit akar jelenteni?

(#27190) Cranium


Cranium
tag

Hali, Linux Mint van feltelepítve az egyik laptopon, hogyan tudnám teljesen letörölni, hogy felrakjak rá Windows XP-t? USB pendrive módszer szerint?

(#27191) #93794560 válasza WeeFeeri (#27189) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nem a Windows van a BIOS-ba égetve, hanem a licenckulcsa. Nem figyeltél eléggé.

(#27192) _Berci_ válasza renji00 (#27172) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Csoki

Nem írtad mien rendszer, de azért próbáld meg ezt a drivert :)
Az, hogy vissza hallod magad azért van, mert a mikrofon figyelése be van kapcsolva :)
Start menü > gépeld be, h "hang" a beállítás résznél kis hangszoró ikonra katt > Felvétel > és minden mikrofonra dupla katt > Figyelés fül > "eszköz figyelése" opciót pipáld vissza :)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27193) _Berci_ válasza Cranium (#27190) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szia

Win telepítőben törlöd a particókat, majd mehet fel a win, nem lesz gond :)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27194) _Berci_ válasza #93794560 (#27191) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Nem feltétlenül a kérdező hibája, sok helyen hülyeséget mondanak :DD

Am én úgy szoktam telepíteni, hogy telepítés közben átugrom a termékkulcsot, majd kiolvasom s beírom :D

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27195) #93794560 válasza _Berci_ (#27194) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nãlam a telepítés során nem is kérdezi a kulcsot.

(#27196) Kbali válasza buresz8 (#27187) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ezen a kicsi piacon nincs legózás, a legtöbb normális webshop felajánlja a lehetőséget ram, HDD/SSD bővítésre, annak írja is a költségét, de ez kb ki is merül ennyiben - ki kell választani az alaptípust a megfelelő processzorral, VGA-val és max. ennyi lehet még az opció mellette.
Pár éve a Dellnek volt ilyen összerakós shop-ja, de nulla igény volt rá, meg is szüntették.
Amúgy a másik topikban is láttam a vergődésed - értelmesebb volna, ha ott kitöltöd az összefoglalóban szereplő kérdőívet és akkor kaphatsz értelmes tanácsot.

(#27197) buresz8 válasza Kbali (#27196) üzenetére


buresz8
tag

Nem szeretnék káromkodni, de ki vergődik te kis ****? Annyit kérdeztem, hogy milyen ilyen oldalak vannak, mert ahol én nézem, ott nem lehet SSD-HDD kombó. Tudtommal ezt nem kérdeztem meg sehol máshol...

(#27198) _Berci_ válasza #93794560 (#27195) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Gyári iso az csak akkor nem kér, ha ki tudja olvasni biosból, és tetszik neki :)

Persze egyszerű integrálni a telepítőbe 1 kulcsot :)

Srácok ne veszekedjünk :)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27199) totron


totron
addikt

Mekkora, milyen proci/ram/videókártya kell minimálisan SD mkv-k akadásmentes lejátszásához?

(#27200) _Berci_ válasza totron (#27199) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Hello

FHD mkv-t döccenés mentesen visz már egy celeronos gép 2 GB rammal (most futó új gép)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.