Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26351) fezsoo


fezsoo
aktív tag

Sziasztok.

A hp6530b laptopomon a Win7-et Win10-re frissìtettem kb 2 hónapja.
1,5- 2 hete elkezdett fagyni a rendszer. Van hogy fekete lesz a képernyő és annyi. Innen csak a Power gombbal lehet kilépni.
Illetve van hogy böngészés közben a Mozilla nem vàlaszol.......
Majd 1-2 perc és alvó módba kapcsol. Pedig nincs beàllìtva hogy ilyen gyorsan ezt tegye.
Az alvó àllapotból is idő kell neki, hogy életre keljen. Ha újra indìtom, minden gond nélkül fut.

Mi lehet a probléma?
Esetlwg valamelyik frissìtés tett be? :F

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#26352) amdathlonxp válasza Dell XPS (#26323) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Üdv megjött a Hp gép lcd hiba volt .......
viszont azért hogy a chip set is említést kapjon természetesen az optikai meghajtót nem látja :W

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#26353) kmisi99


kmisi99
addikt

Heló! Ennek az nvidia optimus förmedvénynek mi a telepítési menete? A windows ráfrissített az intel driverre az meg leölte az nvidia drivert. Töröljek le minden intel nvida drivert gondolom, de onnan hogyan tovább?

(#26354) Duree válasza kmisi99 (#26353) üzenetére


Duree
veterán

Minden vga driver uninstall,majd elsöre az intel gma utána a gép ujraindul és ezt követöen kell felrakni az nvidia drivert.Így fog müködni az optimus rendesen.

duree54

(#26355) peter0117


peter0117
tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám hogy zenehallgatás filmnézés közben a hang időközönként megakad egy pillanatra majd folytatódik minden normálisan. borzalmasan idegesítő. A laptop Dell 1545 Win 10 pro val. Előtte Win 7-el is elkezdte már ezt csinálni. Régi és új audio drivereket is kipróbáltam már ugyanúgy akad. LatencyMon nal megnéztem mi zavarja de ink nézzétek meg ti.

Köszi előre is.

(#26356) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

Nem tudom, hogy ide való-e a kérdés, remélem igen:

Van egy Fujitsu A555G laptopom. Időnként szeretném külső monitorra is kötni, ilyenre:
[link]

Ezen van VGA és DVI bemenet is, de a VGA-t másra használom.
a Laptop VGA / HDMI kimenetét szeretném rákötni a DVI bemenetre, csak azt olvastam, hogy a DVI-ből van analóg és digitális is, na és itt zavarodtam össze teljesen. Milyen átalakítót kellene vennem?

Ezzel működne?

A monitorból kilógó kábel (amivel használtam régebben "9+9+1 vonal" csatlakozóval van megáldva, ezzel működött, de a linkelt (és csak ilyet találok, az a +1 vonal csatlakozó mellett tartalmazna +4 csatlakozót is.

Bocsánat az amatőr fogalmazásért, de nem értek hozzá, ezért kérdezek itt :B

Köszönöm a segítséget előre is!

Vagy ezzel működne jól?

(#26357) Jamby18


Jamby18
senior tag

Sziasztok
Van egy 4 éve hibátlanul működő Fujitsu A512 laptop. Viszont pár hete nehezen akarózott elindulni, 2. indításra jött csak be a bios, és a win. Mára pedig totál nem akar bekapcsolni. A szerelőnyílást leszedtem ramot másik slotba áttettem, semmi. Vinyót kiszedtem asztaliba beszerelve semmi hiba, igaz 100/70 es az állapota. Akksi teljesen feltöltve, vagy töltő rádugva de így se indul. Kiszedtem az elemet 10 percre, bekapcsoltam, sűrű sípolás, de végre adott képet, hogy az idő nincs beállítva, bejött a bios, és betöltötte a win8at is. Nah mondom gyorsan lementek mindent és teszek rá egy friss win7-et. Szépen fel is települt, de ahogy újra indította magát, már megint csak a wifi és működést jelző kék led világított meg a bekapcsoló gomb. Tehát ahogy bekapcsolom, szintén csak a wifi, mellette lévő led és a bekapcs gomb ledje világít, pár másodpercre a hdd led is, de egyből elalszik, a vinyót meghallgatva pedig forog. És az a legdurvább ha nem tettem vissza a vinyót vagy a ramot nem sípolt, csak a ledek világítottak.... Szerintetek mi lehet a hiba?
Előre is köszi

(#26358) bluewhite


bluewhite
újonc

Sziasztok! Új vagyok a fórumom, lehet nem jó helyen járok. Megadta magát a notebook vgam, geforce 9300M Gs Turbocache. Van esetleg ilyen valakinek,vagy ezt helyettesítő más notebook kártya? Acer aspire 5930g az áldozat.
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

(#26359) peter0117 válasza Jamby18 (#26357) üzenetére


peter0117
tag

Szia!
És akkor elemet miért nem cseréltél már?

(#26360) Dell XPS válasza Jamby18 (#26357) üzenetére


Dell XPS
veterán

HDD nélkül próbáltad ?

Üdv, Dell XPS

(#26361) Dell XPS válasza bluewhite (#26358) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nála kérdezz rá: [link]

Üdv, Dell XPS

(#26362) #81562624


#81562624
törölt tag

Sziasztok,
egy 3 évvel ezelőtt reballozott Asus K50AB-t érdemes/lehet még újra reballozni, vagy kuka? :F

(#26363) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló!

Van egy, HP ProBook 650 G1 Notebook-om, és most tettem rajta újra a windowst 7-et...
Még mikor meglett, akkor is szenvedtem mire elindítottam rajta a wifit...
leszedtem a drivert is, de az meg nem akarja amit én :DDD

innen is nézegettem a drivereket illetve innen is...

megcsináltam a videó alapján, de nekem nem ad semmilyen eredményt, sőt néha még azt is beközli, hogy "a program nem megfelelően van telepítve"

Valaki tud valami megoldást ? :R

(#26364) amdathlonxp


amdathlonxp
aktív tag

Asus F5 10 órás aksival eladó...... :D :D

Ez a jelenség mitől lehet töltőn van és nem merül le soha...töltés vezérlő? :U

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#26365) Lasersailing válasza Lasersailing (#26356) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Ebben tud valaki segíteni? Ha nem itt, akkor hol?

köszi

(#26366) Dell XPS válasza #81562624 (#26362) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ha a gépigény megfelel, akkor igen. :K

Üdv, Dell XPS

(#26367) peter0117 válasza Lasersailing (#26365) üzenetére


peter0117
tag

Szia!

Csak ha mind a kettő DVI analóg vagy mind DVI digitalis akkor tudod csatlakoztatni őket. É ezután lehet kábelt venni hozzá ha
-mindkettő DVI analóg akkor DVI-A kábelt
-mindkettő DVI digitális akkor DVI-D kábelt
- mindkettő analóg vagy mindkettő digitális. DVI-I kábel

Amit belinkeltél azok DVI-D szabványúak.

Ha tudnál képet mutatni a két DVI csatolórol akkor megmondom hogy analóg vagy digitális csatlakozók.

(#26368) peter0117 válasza peter0117 (#26367) üzenetére


peter0117
tag

Újra elolvastam mit szeretnél és rájöttem hogy a Laptopodon nincs DVI csatoló :D
Nos megkerestem a monitorod és azon DVI-D(dual link) csatlakozó van.

Ezzel működie kell

És akkor már ink HDMI jelet küldj mint a rosszabb VGA jelet.

(#26369) Jamby18 válasza peter0117 (#26359) üzenetére


Jamby18
senior tag

Szia. Akkor kicserélem, le akartam csak nullázni ezzel, hogy hátha rendbejön és ad képet.

DELL XPS: arra gondolsz, hogy sípolgasson?

[ Szerkesztve ]

(#26370) peter0117 válasza asuspc96 (#26363) üzenetére


peter0117
tag

Szia!

Nah jó de pontosan melyik illesztőprogramot próbáltad hozzá? Oké hogy onnan nézegettél.

(#26371) peter0117 válasza Jamby18 (#26369) üzenetére


peter0117
tag

Én már jártam ugy hogy Bios elem miatt nem indult.

Itt vannak a hibakódok jelentése

HA bekapcsolod nem kezd el sipolni?

(#26372) Gyick


Gyick
őstag

hi
Keningston kulcs-ból csak egyféle szabvány létezik vagy figyelni kell vásárláskor hogy jó-e az adott tipushoz?

(#26373) Lasersailing válasza peter0117 (#26368) üzenetére


Lasersailing
senior tag

KÖszönöm!

(#26374) online1986


online1986
tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni hozzáértőktől, hogyan tudnám a BIOS-ban elérni az advanced menü rejtett dolgait.
Dell inspiron 5537

Köszi

(#26375) Dell XPS válasza Jamby18 (#26369) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem. Arra gondoltam, hogy indítsd el merevlemez nélkül a laptopot.

Üdv, Dell XPS

(#26376) LA1703


LA1703
tag

Sziasztok.
Adott egy samsung r50-es laptop és olyan gondom akadt vele, hogy win7 alatt a videokártyát csak szabványos VGA grafikus adapterként ismeri fel.
Így viszont a legmagasabb felbontásom is csak 1024x768.
Valaki esetleg tudna segíteni, hogyan tudnám fel varázsolni a saját driverét?

http://fektigumi.hu/

(#26377) amdathlonxp válasza LA1703 (#26376) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Üdv ha nem találsz kifejezetten Samsung drivert nem gond le töltheted a vga gyártó oldaláról is ha tudod a típusát...

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#26378) LA1703 válasza amdathlonxp (#26377) üzenetére


LA1703
tag

Már próbáltam.
Intel 915 chipset-hez kellene valami windows 7 drivert kerítenem.
Utána valószínűleg felismerné az ati x700-as videó kártyát.
Végső megoldásként marad a Ted 2-ben látott megoldás.
Kalapáccsal formatálom a gépet ;]

http://fektigumi.hu/

(#26379) amdathlonxp válasza LA1703 (#26378) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Szerintem ez a cyatalis 10.2 kell neked [link]

ha innen nem tudod letölteni csak ennyit írj be a google be cyatalis 10.2

[ Szerkesztve ]

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#26380) LA1703 válasza amdathlonxp (#26379) üzenetére


LA1703
tag

Megpróbálom.
Köszönöm.

http://fektigumi.hu/

(#26381) Roadway07


Roadway07
újonc

Sziasztok!
Remélem a segítségemre tudtok lenni! Egy Asus K55 típusú notebookom van, ami évek óta kisebb problémáktól eltekintve szuperül működött (3 év alatt csak kétszer lett rajta újra rakva a rendszer, a legutóbbi most január elején, mert már nagyon be volt lassulva). Amióta újraraktam elég érdekesen működik, sok hibaüzenet feljött, pedig csak a legszükségesebb progikat raktam rá.
Na, tegnap este óta pedig vagy abszolút nem működik a billentyűzet vagy olyat csinál, mintha be lenne nyomódva az 1-es gomb, így gyakorlatilag csak az egeret tudom használni, a BIOS-ba se tudok belépni, mert ott sem érzékeli a billentyűzetet, próbálkoztam azzal is, hogy az eszközkezelőben kitöröltem a billentyűzetet, de a probléma újraindítás után ugyanúgy előjött.
Mi az, amit esetleg tudnék még csinálni vele?
Előre is köszönöm a válaszokat!
Attila

(#26382) Duree válasza Roadway07 (#26381) üzenetére


Duree
veterán

Vagy a billentyüzet vezérlö vagy maga a keyboard ment tönkre.Sajnos csak szervízben látom a megoldást,vagy valakitöl kölcsön kellene kérni egy billt és azzal megnézni.

duree54

(#26383) KáZsé Mestör


KáZsé Mestör
tag

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni,manapság mit érhet egy Fujitsu E752es noti.
2,5 éves, I5-3320M, 8gb ram, HD4000 vga, 500GB SSHD,dvd író,közepes akku,matt LED kijelző 1600x900.
Köszi előre is.

Kázsé

(#26384) Tim82 válasza KáZsé Mestör (#26383) üzenetére


Tim82
nagyúr

Érdeklődj a Notebook beárazás-topikban (mobilról vagyok, ezért nem linkelem - a Lokál fórumtopikok között találod).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26385) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok,think pad edge s430 nál nemtudok belépni a biosba.telepíteni szeretnék. hiába nyomogatom szorgosan indulás után,a delete,vagy f1,vagy f2,vagy f12,vagy f5 mindig a rendszer jön be ,és nem a bot menű.mit csináljak?

(#26386) Jamby18 válasza Dell XPS (#26375) üzenetére


Jamby18
senior tag

Vicces, de nem csinál semmit se :)
Eltűnt volna a bios?

Nagy nehezen tettem rá win7et, de így se jó, és fura mert nem kapott túláramot, mármint villámlás pl.

[ Szerkesztve ]

(#26387) Dell XPS válasza Jamby18 (#26386) üzenetére


Dell XPS
veterán

Újra végigolvasva sajnos szerviz lesz belőle. :(

Üdv, Dell XPS

(#26388) peter0117 válasza Roadway07 (#26381) üzenetére


peter0117
tag

Szia!

Pont egy ugyanilyen géppel pont ez volt a problémám. A megoldás egy uj billentyűzet vásárlása volt. Szerintem tipushiba :D Mint a forditott webcam kép ennél a gépnél. 5 ért vettem bele billyentyűt.

(#26389) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok

Van itt egy acer extensa 5635z notebook mely elég lassú volt. BIOS frissítés közben kékhalál következett be, azóta nem ad képet a gép.
Egy kis idő után egy hosszú majd két rövidet sípol...

Van valami kiút innen?

Köszönöm annak aki válaszol!

[ Szerkesztve ]

(#26390) Duree válasza huliganboy (#26389) üzenetére


Duree
veterán

Ez a sípolás a vga hibának a jele.

duree54

(#26391) NiceFire


NiceFire
csendes tag

Sziasztok!

Van nálam egy Fujitsu Siemens Amilo Pa2548 laptop.
Bekapcsolás után a meghajtó működést jelző és a WirelessLan / Bluetooth jelző led villog, a hűtőventillátor pőrőg valamint a DVD meghajtó kattog. BIOS hibajelző csipogás nincs.
Arra gondoltam alaplap vagy cpu hiba. Cseréltem cpu-t semmi változás. Marad az alaplap.
Szerintetek jól gondolom vagy van más ötlet? :F

Üdv
Hollósi

(#26392) amdathlonxp válasza NiceFire (#26391) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Üdv ramot még megnézném ,illetve egy reset hátha de nagy vonalakban jó a logika sajnos :U

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#26393) NiceFire válasza amdathlonxp (#26392) üzenetére


NiceFire
csendes tag

Köszi a szomorú megerősítést. :((( Ramot is ellenőriztem semmi változás.
hhez meg működő használt alaplapot nem találok sehol. Majd az idő, meg a folyamatos kutatás megoldja ... :)

(#26394) NiceFire válasza huliganboy (#26389) üzenetére


NiceFire
csendes tag

Szia!

A Lenovo laptopokon van u.n. Novo gomb, ha ezzel indítod azonnal a biosba kerülsz.
Ez lehet a bekapcsoló gomb mellett egy kisebb gomb, vagy a laptop oldalán egy gomb, illetve lehet egy kis lyuk is amibe egy kiegyenesített gémkapoccsal benyulva indíthatod (olyasmi mint a dvd meghajtó mechanikus nyitását lehetővé tevő lyuk )
Persze, ha pont erre tipusra nem tettek akkor bocs, de azért nézd jól körbe.

(#26395) #38742016


#38742016
törölt tag

Sziasztok, van itt olyan aki nagyon ért a laptop BIOS visszaállításhoz? Fontos lenne. :B

(#26396) huliganboy válasza Duree (#26390) üzenetére


huliganboy
addikt

Köszi, de lehetséges, hogy biosfrissités alatt megy tönkre? :R

(#26397) NiceFire válasza kromatika (#26385) üzenetére


NiceFire
csendes tag

Szia!
A Lenovo laptopokon van u.n. Novo gomb, ha ezzel indítod azonnal a biosba kerülsz.
Ez lehet a bekapcsoló gomb mellett egy kisebb gomb, vagy a laptop oldalán egy gomb, illetve lehet egy kis lyuk is amibe egy kiegyenesített gémkapoccsal benyulva indíthatod (olyasmi mint a dvd meghajtó mechanikus nyitását lehetővé tevő lyuk )
Persze, ha pont erre tipusra nem tettek akkor bocs, de azért nézd jól körbe.

(#26398) rootkiller


rootkiller
őstag

Hello!

Két hete vettünk anyámnak egy új notebookot (i7-5700HQ-8GB-GTX960-SSD-W10home). Néha egész egyszerűen azt csinálja, hogy ha valami lekerül a tálcára majd újra fel van nyitva az ablak akkor annak tartalma felében-harmadában látszik csak, majd ha ismét lekerül és vissza akkor már jó. A firefoxban és a képnézegetőben tapasztaltuk a hibát.

Artengo TR 990 Pro

(#26399) huliganboy válasza NiceFire (#26397) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia

Ezen nincs sajnos. Ez egy acer gép. :R

(#26400) NiceFire válasza huliganboy (#26399) üzenetére


NiceFire
csendes tag

Bocs, de azt a választ nem neked szántam, csak nem tudom , hogy lehet ilyenkor törölni. :B

Viszont bármi bármikor tönkre mehet.
Neten bóklászva láttam, hogy pl. egy hajszárítóval 5-10 prcig célzottan melegítik a videokártya lapkát és az esetleges kontakt hiba helyre állhat, persze nem végleg, csak időlegesen. Viszont akkor tudni fogod, hogy gond van vele és , ha megéri árban megtudod csináltatni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.