Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27901) Tim82 válasza dvd_R+ (#27900) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem támogatja a T9400-at. 800 MHz FSB-s Socket P procit keress bele, pl. T7100, T7300, T7500, T7700, T7800, T8100, T8300, T9300, T9500.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#27902) dvd_R+ válasza Tim82 (#27901) üzenetére


dvd_R+
őstag

Igen gondoltam hogy ez lesz a gond , a felsoroltak közül bármelyik jó ? illetve ha van valaki bp-i aki esetleg kölcsönbe adna 1-et a felsoroltak közül az privizen rám :R csak 1 teszt-re hogy bekapcsol e a gép.. :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27903) KillHates válasza dvd_R+ (#27902) üzenetére


KillHates
nagyúr

Holnap írj rám, szerintem van 800-as C2D-m.
A IX-ik kerületben tudod majd kipróbálni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27904) dvd_R+ válasza KillHates (#27903) üzenetére


dvd_R+
őstag

Szia rendben :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27905) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Közben még egy kérdéssel fordulnék hozzátok .. :B
HP Elitebook 6930P nem látja a benne lévő wifi kártyát biosba azt írja wlan fcc id no device present

Beletettem egy fujitsu gépben lévő wlan kártyát azzal pedig ki írta bekapcsolas utan h nem kompatibilis device szóval nem ment tovább , vissza tettem a meglevot és ezzel pedig nem látja vagy nem értem.. :F

[ Szerkesztve ]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27906) persil válasza Kbali (#27894) üzenetére


persil
nagyúr

Termeszetesen, mint irtam is, tudom igen, de engem most kifejezetten csak ez a ket komponens erdekelt es ezek csak egymashoz viszonyitva, azert igy tettem fel a kerdest.

Nem mellesleg, ha minden mas komponens az utolso betuig megegyezik, ezt a kettot leszamitva, akkor ugye nincs mirol beszelni... :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#27907) Tim82 válasza dvd_R+ (#27905) üzenetére


Tim82
nagyúr

Gondolom, a képen lévő kártya sem eredetileg volt benne.

HP-éknál van whitelist, olyan kártyával próbálkozz, amelyikkel szerelték gyárilag is a 6930p-t ÉS HP notiból kiszedett alkatrész. Pl. Intel 5100AGN és 5300AGN, de amúgy itt vannak felsorolva.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#27908) stevve válasza KillHates (#27897) üzenetére


stevve
nagyúr

Köszönöm szépen, ez jó hír! :R

Nem nagyon játékra kell, inkább fejlesztés és multimédia otthonra. Ki szeretném váltani az asztali gépemet, mert azt most nem használom ki.

(#27909) Kbali válasza persil (#27906) üzenetére


Kbali
nagyúr

Csak nem mindegy, milyen házban van, milyen garanciális háttér áll mögötte. De mindenkinek saját pénze...

(#27910) QG


QG
tag

Adott egy Fujitsu-Siemens V2000. Lassúcska volt, ezért vettem bele 1GB ramot a meglévő 512 mellé. Javult, de nem táltosodott meg, ezért újratelepítettem a WinXPt is. Már az Office telepítésnél tartottam, mikor az egyik újraindulás után nem volt kép.
Biosban sem, sehol. Rádugtam külső monitort, csak feketeség. Nem sípol, nem pittyeg, szóval felteszem nem sült meg a videokártya teljesen.
Lehet még valahogy életet lehelni bele, vagy megy a szemétdombra?

Köszönöm.

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#27911) persil válasza Kbali (#27909) üzenetére


persil
nagyúr

Ez tiszta sor papi, pusztan azert nem irtam le a tobbit, mert utanajartam annak a ket gepnek es meg is felelnek mindenben, az altalad felsoroltakat figyelembeveve, csak szamomra total kaosz a laptopos procik szamozasa, mert eddig csak asztalival foglalkoztam, ezert fogalmam sem volt, hogy melyikkel jarok jobban, pont a penzem miatt :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#27912) Champ1on


Champ1on
tag

Sziasztok! Olyan kérédsem lenne hogy az Asus N750JK típusú notebookom bírná a Digi 1000mbit/s sebességű internetét? Elméletileg gigabites hálókártya van benne.
Köszi

(#27913) _Berci_ válasza Champ1on (#27912) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szia

Ha maxon akarsz letölteni ahhoz nem elég, h gigabites a hálókártyád :)
A winyónak is bírnia kell az iramot, amit viszont csak SSD fog bírni :)
A mobil HDD-k 100MB/s körül kifulladnak :DD

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27914) Champ1on válasza _Berci_ (#27913) üzenetére


Champ1on
tag

Mármint ssd-re kell töltenem, vagy csak elég ha azon van a rendszer?Van ssd-m 24gb-os, csak a rendszer van rajta. Elég vagy vegyek 240gb-osat?

(#27915) _Berci_ válasza Champ1on (#27914) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Letölteni csak ssdre tudsz letölteni "normálisan" persze ha van honnan letölteni :)

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27916) Champ1on válasza _Berci_ (#27915) üzenetére


Champ1on
tag

Pendrivera nem? És ha veszek egy ssd-t meg egy ssd case-t és külső vinyóként használnám? USB 3.0-án keresztül. Vagy nem bírja?

(#27917) _Berci_ válasza Champ1on (#27916) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Ha előfizetsz a diginél 1000 Mbit/s-re akkor azt jelenti, h az nCore oldalról pl 120 MB/s-el tudsz majd letölteni, de ha a eszköz nem tudja a sebességet stabilan akkor nem lesz ilyen sebesség :)

Az usb 3 szabvány tudja, de sz.tem stabilan nem lesz meg a sebesség, inkább a gépbe kéne beszerelni az SSD-t és a winyóból külsőt csinálni:)

sz.tem 200 Mbitnél több nem kell, kivéve ha csomó cuccod van otthon :)

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27918) Kbali válasza Champ1on (#27916) üzenetére


Kbali
nagyúr

Azért emlékeim szerint egy SSD-t a folyamatos torrent szépen ki tud nyírni, hamarabb, mint egy HDD-t.

(#27919) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Üdv.

Fujitsu Siemens Amilo Pi3540 laptophoz keresek töltőt.
Ehhez jó bármilyen töltő, amit be lehet dugni neki, vagy van valami kritérium, aminek meg kell felelnie teljesítmény szinten?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#27920) Spet válasza s7evcsenko (#27919) üzenetére


Spet
addikt

Van jó pár töltő, ami ehhez a tipushoz tatozik. Nincs meg esetleg az eredeti, vagy egy pontos tipust tudnal adni a laptophoz?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#27921) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

HP Elitebook 2570P-nél mi lehet a gond ha a billentyűzet egyes gombjai megadják magukat?
Lehal egy csomó gomb, nem veszi a leütéseket, aztán hirtelen megjavul, néha meg olyan mint a vezeték nélküli billentyűzet hogy néha egy leütést többnek vesz...

Amióta megvan a laptop csinált néha-néha ilyesmit, csak azt gondoltam h oprendszer hiba. De sajnos nem az, de mivel eleinte csak az ins+le nem ment, azzal együtt éltem, mert nem is ahsználtam. De az időnkénti billentyűhalálokkal már nem tudok együtt élni...
Szal mi lehet a gond? Nem öntöttem bele semmit, csak asztalon volt használva....
Köszi!

üdv, adika4444

(#27922) bakter24 válasza s7evcsenko (#27919) üzenetére


bakter24
őstag

A feszültségnek (V) és a csatlakozónak mindenképp egyeznie kell a régivel, és a teljesítmény (W) nem lehet kisebb, mint a korábbi töltőd. Utángyártott/Univerzális töltőt lehetőség szerint kerüld el.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#27923) _Berci_ válasza Kbali (#27918) üzenetére


_Berci_
aktív tag

így van, mert az ssdk nem üzemórában, hanem írt adat mennyiségben vannak kalibrálva max kb 70 TB...
ilyen nettel az hamar megvan...

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27924) _Berci_ válasza adika4444 (#27921) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szia

Próbáld meg kivenni a billentyűt, s a csatit megtakarítani szépen :)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27925) s7evcsenko válasza Spet (#27920) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Köszönöm, megpróbálom elkérni az eredeti töltőjét.

(#27922) bakter24: :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#27926) adika4444 válasza _Berci_ (#27924) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Garis a gép, így a megbontása ki van zárva. Mekkora az esély h ez sw gond?
Ha tuti hw akkor inkább gariztatom mert a gari minőségében még nem csalódtam, és az azért még is csak biztosabb mint a házi szerelés.
Meg sajnos nem is tudom h hogy kell ezen billentyűzetet leszedni...

üdv, adika4444

(#27927) _Berci_ válasza adika4444 (#27926) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Én akkor gariztatnám mindenképpen :)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27928) Krisinto


Krisinto
őstag

udv.
mivel a beárazós topic megszunt, szeretnék érdeklodni hogy egy Acer Aspire ONE D255 mennyit érhet?

CPU:intel atom N450
Ram: 1gb
HDD:250gb
német bill.
nem volt ütve, vágva, jo akksi gyári töltő.

(#27929) Brandynew válasza Krisinto (#27928) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

~ 10 ezer Ft-ot.

(#27930) amdathlonxp válasza Krisinto (#27928) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Üdv
15-17 et ki lehet belőle préselni a tényleg szép,de nem egy értékes darab

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#27931) DataTraveler


DataTraveler
tag

Sziasztok! Ismerősöm megkért, hogy telepítsem újra a Fujitsu-Siemens Amilo L7310GW típusú laptopját de sajnos a Windows 7 Starter driver hiánya mait nem látja a merevlemezt.
Egy MHV2080AT 80GB-os merevlemez van a gépben amihez nem találok sehol drivert.
Ha esetleg valakinek van ötlete arra hogy hogyan tegyem láthatóvá a merevlemezt a Windows 7 telepítőben azt nagyon szépen megköszönném.

Don’t steal, don’t lie, don’t cheat, don’t sell drugs. The government hates competition..

(#27932) bakter24 válasza DataTraveler (#27931) üzenetére


bakter24
őstag

A SATA vezérlőhöz kell drivert találnod, (és megadnod neki a telepítés megfelelő pontján) nem konkrétan a winyóhoz, viszont ha IDE módba állítod BIOSban a SATA vezérlőt telepítés előtt, az is segíthet.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#27933) tserrof77 válasza DataTraveler (#27931) üzenetére


tserrof77
senior tag

Nem akarok kötözködni, de abba a vasba talán valami celeron vagy jobb esetben Pentium M van, meg ddr1 ramos... Max xp, esetleg linux :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#27934) Grolsch válasza DataTraveler (#27931) üzenetére


Grolsch
tag

Szia!

BIOS-ban látod a HDD-t? Windows7-nek sem IDE sem AHCI módban nem kéne ilyen hibába futnia, így én inkább arra tippelnék, hogy a HDD halt meg, és már a BIOS sem látja. A Starter még elketyeghet rajta, ha van benne 2GB RAM, de azzal se futtasson több programot egyszerre, mert élvezhetetlenül lassú lesz. Ha csak netezne, és a HDD is halott, egy Chromium elfut DVD lemezről is. :U

Webshop: https://d-control.hu Facebook: https://www.facebook.com/DControl.hu

(#27935) Kbali válasza adika4444 (#27926) üzenetére


Kbali
nagyúr

Lehet, hogy előtted öntött bele valaki valamit és most kezd el összekorrodálódni a lap :(

(#27936) adika4444 válasza Kbali (#27935) üzenetére


adika4444
addikt

Nah ez marha jó, itt szenvedek az előző tulaj miatt... Azért köszi...
Ja egyébként reggel benyomtam, nem ment továbbra sem, viszont most bekapcsoltam, és ugyan nem ment, de egy USB-s billentyűt rákötöttem, használtam vele, majd próbaképp megnyomkodtam a lefelé nyilat, egy nyomás ugrott vagy 15-öt, viszont hosszas próbálgatás után megint megy rendesen. Tegnap valami ilyesmi eredményt értem el kb. 2 alkalommal, és utána döglött meg.
Most már szinte minden jó, kivétel ha az INS-sel együtt akarom lenyomni az f6, lefelé nyíl, vagy Home gombokat. De ez is elég változó, volt amikor ment, tegnap a lenyíl mellett ez se ment... Aztán meg ki tudja hogy milyen lesz, lehet 10 perc mulva megint egy leütést nem fog venni a lefelé nyíl...

üdv, adika4444

(#27937) sexymusprime


sexymusprime
tag

Üdv, remélem nem offos a kérdés.
Néhány éves Toshiba laptopom van Win10-el, és mostanában majomkodnak a mutatóeszközeim. A Synaptics touchpad drivere 4-5 naponta kékhalált dob (egyáltalán nem használom egyébként) (ezt épp most frissítem újabb verzióra, bár évek óta ugyanazt a drivert használom, nem értem miért pont most kezdte el), az egér pedig néha random abbahagyja a görgetést. Minden más funkciója működik, az összes extra gomb, sőt, néha a görgetés lehetősége is visszajön.. bizarr. Több ablakban is próbáltam (Firefox, Photoshop, Skype, Intéző), sehol nem ment. Amikor eszközkezelőben törlöm az egeret, és újra hozzáadom, akkor általában újra működik, de nem mindig. El sem tudom képzelni mi lehet, eddig azt hittem az egér a hibás, és vettem is egy újat (bár amúgyis akartam). A mostani néhány hetes, és tegnap kezdte el csakúgy a semmiből. :|
A Firefox finom görgetése esetleg? Olvastam olyat, hogy az gyanús lehet.

[ Szerkesztve ]

(#27938) _Berci_ válasza sexymusprime (#27937) üzenetére


_Berci_
aktív tag

hi

Ha nem használod akkor tíltsd le a tapi padot, lehet, h megoldja a problémát :)
Ha van rá opció biosban akkor ott, ha nincs akkor eszközkezelőben :)
windows 10től egyre jobban hányok....

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27939) SIKIRIKI


SIKIRIKI
tag

Sziasztok!

Van egy Toshiba satellite P300 1GL laptopom és nagyobb cpu szeretnék bele venni de tanácstalan vagyok
mi az amit még el vinne a alaplap.
jelenleg ez van benne.

Intel GM45 Express chipset
Intel Core™2 Duo processor T6400,
clock speed : 2.00 GHz
front side bus : 800 MHz
2nd level cache : 2 MB

választ előre is köszi.

Az élet kemény parkolni nehéz! Asus M4A785TD-V EVO AMD Phenom II 550BE@3100 ASUS EAH5770 CUCore/2DI/1GD5 Ram 2*2048/1333mhz kingmax

(#27940) Grolsch válasza SIKIRIKI (#27939) üzenetére


Grolsch
tag

Szia!

Nagyságrendileg ezt a listát kéne vinnie a gépednek.

Ár teljesítményben első körben ezt lenne érdemes belepróbálni szerintem.

Nagyjából 30% gyorsulást hoz 4k-ért. Kérdés, hogy mekkora teljesítménynövekedést szeretnél, és mennyit szánnál rá.

Webshop: https://d-control.hu Facebook: https://www.facebook.com/DControl.hu

(#27941) _Berci_ válasza SIKIRIKI (#27939) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szia

Értelmi cserét nem fog tudni végre hajtani:(

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27942) SIKIRIKI válasza Grolsch (#27940) üzenetére


SIKIRIKI
tag

Köszi a választ.
Az nem jelent gondot hogy 1066 FSB mert mint ha a alaplap csak 800-as lenne vagy elnéztem.

Az élet kemény parkolni nehéz! Asus M4A785TD-V EVO AMD Phenom II 550BE@3100 ASUS EAH5770 CUCore/2DI/1GD5 Ram 2*2048/1333mhz kingmax

(#27943) SIKIRIKI válasza _Berci_ (#27941) üzenetére


SIKIRIKI
tag

Mért nem éri meg cserélni?

Az élet kemény parkolni nehéz! Asus M4A785TD-V EVO AMD Phenom II 550BE@3100 ASUS EAH5770 CUCore/2DI/1GD5 Ram 2*2048/1333mhz kingmax

(#27944) _Berci_ válasza SIKIRIKI (#27943) üzenetére


_Berci_
aktív tag

sz.tem nem fogja felismerni a procit, mivel a biosban nem lesz benne a micro kód a procihoz...
(bár lehet, h tévedek)
amiket meg felismer azoknál nem lesz nagy teljesítmény növekedés, de kívánom, h tévedjek :)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27945) ferikek


ferikek
aktív tag

Sziasztok,

gyors kérdés: HP 630, a tapipad működik rendesen, de ha elkezdem utána a billentyűzetet használni, akkor csak kb. 4-5 sec múlva reagál újból. Amióta felraktam a Win 10-et, azóta megvan, előtte nem volt, rögtön a WIN 10 után jelentkezett. Ez hardver probléma lehet vagy kompatibilitási?

a válaszokat előre is köszönöm!

(#27946) Grolsch válasza SIKIRIKI (#27942) üzenetére


Grolsch
tag

Azért írtam, hogy belepróbálni :B Ebben a darabban egy T9550 fut, ami a T9400 feletti példány 1066MHz FSB-vel. Nézd meg van-e frissebb BIOS, mint amid most van, azt mindenképp frissítsd.

Webshop: https://d-control.hu Facebook: https://www.facebook.com/DControl.hu

(#27947) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Sziasztok. Tönkrement a Samsung laptopom, tudtok ajánlani valami jó szervízt? Vagy adjam le a hivatalos Samsung márkaszervíznél? Valamivel több, mint 3 éves. Alaplap hibás lehet, tápáramkörre tippelek, mert enyhén büdös. Bekapcsolni be tudom, de nem történik semmi, merevlemez sem pörög fel.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#27948) Matexx99


Matexx99
tag

Szervusztok!
Olyan jelenséget tapasztalok,hogy ha elaltatom a notebookot a fedél lehajtásával, akkor több órányi alvás után hibernálásba vált. Van erre valami beállítás (én nem találtam sehol), mert egy kicsit zavar a dolog.

Köszi

(#27949) amdathlonxp válasza Grolsch (#27934) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Üdv igen az a régi xp ben volt olyan verzió ami nem ismerte a satát ...w7 nél nincs ilyen szerintem sem ..ott más gond lesz.szerintem bios defaultra állítás után menni fog az ..ha nem a hdd könyökölt ki ..

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#27950) Matexx99 válasza Matexx99 (#27948) üzenetére


Matexx99
tag

Persze szerkesztési időn túl jutott eszembe, hogy Win10. :DD

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.